Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 56

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,200,000964,927964,92780.480.4
421Stalni troškovi94,204,00096,855,00072,757,36772,757,36775.175.1
422Troškovi putovanja7,200,0009,477,0006,272,1436,272,14366.266.2
423Usluge po ugovoru58,500,00065,728,69846,459,88446,459,88470.770.7
424Specijalizovane usluge14,600,00018,492,0004,383,8934,383,89323.723.7
425Tekuće popravke i održavanje23,100,00020,775,00011,227,22511,227,22554.054.0
426Materijal14,600,00014,253,00010,030,16510,030,16570.470.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta406,500,000422,400,000421,397,883421,397,88399.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate7,800,0009,773,6973,791,0273,791,02738.838.8
512Mašine i oprema12,500,00021,349,67317,037,13817,037,13879.879.8
515Nematerijalna imovina3,000,0006,988,0002,228,6512,228,65131.931.9
0019Naučno istraživački rad SANU77,000,00074,600,00072,710,97872,710,97897.597.5
421Stalni troškovi7,000,0004,700,0004,700,0004,700,000100.0100.0
422Troškovi putovanja10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru23,000,00023,000,00022,965,62422,965,62499.999.9
424Specijalizovane usluge21,000,00021,000,00020,718,01720,718,01798.798.7
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000500,000500,000100.0100.0
426Materijal8,900,0008,900,0007,327,3377,327,33782.382.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0005,500,0005,500,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
37MINISTARSTVO TURIZMA I OMLADINE5,623,759,0005,340,559,0004,321,926,0424,321,926,04280.980.9
Izvori finansiranja za razdeo 37
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,621,721,0005,338,521,0004,321,784,6914,321,784,69181.081.0
56Finansijska pomoć EU2,038,0002,038,000141,351141,3516.96.9
1302Omladinska politika856,053,000835,913,000791,832,441791,832,44194.794.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i856,053,000835,913,000791,832,441791,832,44194.794.7
110
spoljni poslovi
0002Podrška JLS u sprovođenju omladinske politike250,000,000238,000,000237,394,291237,394,29199.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti250,000,000238,000,000237,394,291237,394,29199.799.7
0004Razvoj i sprovođenje omladinske politike269,708,000261,568,000228,835,976228,835,97687.587.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)40,786,00028,286,00027,966,78827,966,78898.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,180,0004,280,0004,236,9724,236,97299.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima250,000250,000248,971248,97199.699.6
415Naknade troškova za zaposlene3,400,0003,060,0001,427,9801,427,98046.746.7
422Troškovi putovanja920,000920,000313,715313,71534.134.1
423Usluge po ugovoru7,486,00017,886,00015,344,06715,344,06785.885.8
424Specijalizovane usluge6,636,0007,836,0004,895,0004,895,00062.562.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00050,000,00049,907,80049,907,80099.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama78,500,00073,500,00050,000,00050,000,00068.068.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00024,76324,7638.38.3
512Mašine i oprema250,000250,000249,921249,921100.0100.0
515Nematerijalna imovina75,000,00075,000,00074,220,00074,220,00099.099.0
Programi i projekti podrške mladima u obrazovanju, vaspitanju,123,000,000123,000,000121,449,622121,449,62298.798.7
0005
bezbednosti, zdravlju i participaciji
481Dotacije nevladinim organizacijama123,000,000123,000,000121,449,622121,449,62298.798.7
0006Programi i projekti podrške mladima u zapošljavanju120,000,000120,000,000119,125,639119,125,63999.399.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti22,000,00022,000,00021,215,71821,215,71896.496.4
481Dotacije nevladinim organizacijama98,000,00098,000,00097,909,92197,909,92199.999.9
0008Međunarodna saradnja u oblasti omladine91,080,00091,080,00084,871,41584,871,41593.293.2
421Stalni troškovi650,000950,000846,861846,86189.189.1
422Troškovi putovanja500,000500,000105,456105,45621.121.1
423Usluge po ugovoru23,000,00023,000,00022,266,00022,266,00096.896.8
424Specijalizovane usluge1,150,0001,150,000952,000952,00082.882.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama61,780,00061,480,00056,702,37656,702,37692.292.2
481Dotacije nevladinim organizacijama4,000,0004,000,0003,998,7223,998,722100.0100.0
7024IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj inkluziji2,265,0002,265,000155,498155,4986.96.9
481Dotacije nevladinim organizacijama2,265,0002,265,000155,498155,4986.96.9
1507Uređenje i razvoj u oblasti turizma4,767,706,0004,504,646,0003,530,093,6013,530,093,60178.478.4
473Turizam4,767,706,0004,504,646,0003,530,093,6013,530,093,60178.478.4
0004Turistička inspekcija249,585,000251,065,000231,183,337231,183,33792.192.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)165,765,000166,565,000166,149,942166,149,94299.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,114,00025,414,00025,171,96125,171,96199.099.0
413Naknade u naturi644,000644,000564,526564,52687.787.7
414Socijalna davanja zaposlenima1,140,0001,140,000710,741710,74162.362.3
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,860,0006,726,0256,726,02598.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi650,000670,000486,855486,85572.772.7
421Stalni troškovi23,931,00023,931,00015,944,86015,944,86066.666.6
422Troškovi putovanja1,790,0001,790,000995,521995,52155.655.6
423Usluge po ugovoru9,040,0009,040,0006,281,2366,281,23669.569.5
424Specijalizovane usluge100,000100,000
425Tekuće popravke i održavanje5,005,0005,005,0002,995,3702,995,37059.859.8
426Materijal8,300,0008,300,0004,352,1634,352,16352.452.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate750,000750,000315,633315,63342.142.1
512Mašine i oprema856,000856,000488,505488,50557.157.1
Podsticaji za izgradnju infrastrukture i suprastrukture u turističkim1,123,000,0001,102,600,0001,100,346,0071,100,346,00799.899.8
0005
destinacijama
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama133,000,000133,000,000132,975,712132,975,712100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima150,000,000150,000,000147,800,000147,800,00098.598.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti830,000,000809,600,000809,570,295809,570,295100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
0006Podrška radu JP „Skijališta Srbije”25,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama25,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
0007Podrška radu JP „Stara planinaˮ10,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
0008Podrška radu „Tvrđava Golubački grad” d.o.o.10,000,00010,000,0009,859,3969,859,39698.698.6
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,0009,859,3969,859,39698.698.6
0009Podrška radu „Park Palić” d.o.o.10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
0010Podsticaji za projekte promocije, edukacije i treninga u turizmu130,000,000130,000,000129,841,548129,841,54899.999.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,0005,000,0004,998,7924,998,792100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti45,000,00045,000,00044,931,00044,931,00099.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama80,000,00080,000,00079,911,75779,911,75799.999.9
0011Podrška radu Turističke organizacije Srbije500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
Istraživanje tržišta, upravljanje kvalitetom, unapređenje261,416,000326,656,000248,289,482248,289,48276.076.0
0012
turističkih proizvoda i konkurentnosti u turizmu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)71,942,00078,142,00077,592,22377,592,22399.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,900,00012,050,00011,768,55011,768,55097.797.7
414Socijalna davanja zaposlenima750,000750,000730,177730,17797.497.4
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,119,4021,119,40293.393.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000571,000569,060569,06099.799.7
421Stalni troškovi3,000,00020,500,00017,801,82217,801,82286.886.8
422Troškovi putovanja400,000900,000869,320869,32096.696.6
423Usluge po ugovoru58,154,000105,728,00084,947,44584,947,44580.380.3
424Specijalizovane usluge18,000,00018,000,0001,900,0001,900,00010.610.6
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000610,118610,11887.287.2
426Materijal2,420,0002,420,0002,181,7332,181,73390.290.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate550,000495,00089,23289,23218.018.0
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000936,000936,00031.231.2
515Nematerijalna imovina90,000,00082,200,00047,174,40047,174,40057.457.4
0013Administracija i upravljanje298,705,000345,102,000315,638,300315,638,30091.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,727,00086,227,00086,218,51286,218,512100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,352,00013,202,00013,062,10513,062,10598.998.9
413Naknade u naturi280,000280,000279,600279,60099.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima677,000677,000573,521573,52184.784.7
415Naknade troškova za zaposlene700,0004,200,0003,801,6483,801,64890.590.5
421Stalni troškovi8,720,0009,520,0007,792,9417,792,94181.981.9
422Troškovi putovanja18,750,00018,750,00011,461,10311,461,10361.161.1
423Usluge po ugovoru116,443,000104,799,00093,810,39693,810,39689.589.5
424Specijalizovane usluge3,500,0003,500,0003,485,7003,485,70099.699.6
425Tekuće popravke i održavanje3,321,0003,321,0001,785,9221,785,92253.853.8
426Materijal16,460,00015,660,00010,963,85610,963,85670.070.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama22,450,00022,450,00022,450,00022,450,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,00089,62889,62822.422.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,700,0001,584,000394,518394,51824.924.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa850,000850,000279,926279,92632.932.9
512Mašine i oprema2,375,00031,042,00030,549,48430,549,48498.498.4
515Nematerijalna imovina31,000,00028,640,00028,639,44028,639,440100.0100.0
Vaučeri za intenziviranje korišćenja turističke ponude Republike500,000,000291,500,000285,878,447285,878,44798.198.1
4003
Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,00021,500,00016,662,52016,662,52077.577.5
454Subvencije privatnim preduzećima465,000,000270,000,000269,215,927269,215,92799.799.7
5002Unapređenje infrastrukture u oblasti nautičkog turizma310,000,000211,000,0003,863,3923,863,3921.81.8
511Zgrade i građevinski objekti310,000,000211,000,0003,863,3923,863,3921.81.8
Izgradnja i uređenje turističke infrastrukture i suprastrukture na1,300,000,0001,226,723,000595,193,691595,193,69148.548.5
5004
području Podunavlja
511Zgrade i građevinski objekti1,300,000,0001,226,723,000595,193,691595,193,69148.548.5
7051Podrška održavanju EGZIT festivala40,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,000