Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 32

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina147,024,246145,021,121145,021,12198.698.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,276,9262,271,3572,271,35799.899.8
23.0MINISTARSTVO PRAVDE3,687,474,0004,983,312,0644,909,213,5434,909,213,54398.598.5
Izvori finansiranja za glavu 23.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,675,474,0004,976,212,0644,909,213,5434,909,213,54398.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika12,000,0007,100,000
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda386,460,0002,424,749,3472,422,958,7732,422,958,77399.999.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i386,460,0002,424,749,3472,422,958,7732,422,958,77399.999.9
110
spoljni poslovi
0003Zaštita prava u postupcima pred domaćim sudovima370,000,0002,408,489,3472,407,625,4572,407,625,457100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova290,000,0002,305,519,3472,304,674,7832,304,674,783100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa80,000,000102,970,000102,950,674102,950,674100.0100.0
0004Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima10,000,00010,800,00010,772,71610,772,71699.799.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,000,00010,800,00010,772,71610,772,71699.799.7
0017Besplatna pravna pomoć6,460,0005,460,0004,560,6004,560,60083.583.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,460,0005,460,0004,560,6004,560,60083.583.5
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa3,301,014,0002,558,562,7172,486,254,7702,486,254,77097.297.2
330Sudovi2,447,000,0001,535,139,3631,480,494,4481,480,494,44896.496.4
0005Materijalna podrška radu pravosudnih organa1,387,000,0001,204,863,9181,160,445,9661,160,445,96696.396.3
421Stalni troškovi196,400,000164,310,653163,336,795163,336,79599.499.4
423Usluge po ugovoru532,600,000744,610,200705,880,963705,880,96394.894.8
425Tekuće popravke i održavanje96,000,00071,000,00066,682,05466,682,05493.993.9
426Materijal2,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti38,810,59938,732,94338,732,94399.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama500,000,00064,432,46564,113,21064,113,21099.599.5
515Nematerijalna imovina60,000,000121,700,000121,700,000121,700,000100.0100.0
5006Nabavka neophodne opreme za funkcionisanje pravosudnih organa200,000,000177,181,445176,218,192176,218,19299.599.5
512Mašine i oprema200,000,000177,181,445176,218,192176,218,19299.599.5
5010Unapređenje smeštajno-tehničkih uslova rada pravosudnih organa200,000,000150,000,000143,830,290143,830,29095.995.9
511Zgrade i građevinski objekti200,000,000150,000,000143,830,290143,830,29095.995.9
5030Rekonstrukcija zgrade trećeg osnovnog suda u Beogradu560,000,0003,094,000
511Zgrade i građevinski objekti560,000,0003,094,000
5032Rekonstrukcija i adaptacija objekta Privrednog suda u Somboru100,000,000
511Zgrade i građevinski objekti100,000,000
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu854,014,0001,023,423,3551,005,760,3221,005,760,32298.398.3
0010Administracija i upravljanje854,014,0001,023,423,3551,005,760,3221,005,760,32298.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)221,127,000236,727,000236,474,414236,474,41499.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca33,501,00035,901,00035,832,99635,832,99699.899.8
413Naknade u naturi800,000800,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,600,0002,200,0001,819,0461,819,04682.782.7
415Naknade troškova za zaposlene5,300,0007,480,0007,407,9567,407,95699.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,886,0002,606,0002,382,0512,382,05191.491.4
421Stalni troškovi8,400,0007,600,0006,325,6896,325,68983.283.2
422Troškovi putovanja48,420,00036,620,00029,968,96629,968,96681.881.8
423Usluge po ugovoru147,910,000139,391,164139,084,638139,084,63899.899.8
424Specijalizovane usluge1,200,0001,100,000999,980999,98090.990.9
425Tekuće popravke i održavanje6,000,0006,000,0005,202,9365,202,93686.786.7
426Materijal14,370,00014,370,00012,534,98812,534,98887.287.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama51,000,00051,100,00051,018,66951,018,66999.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000469,963469,96347.047.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000,000470,797,191469,700,313469,700,31399.899.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa231,000229,348229,34899.399.3
512Mašine i oprema10,500,0009,500,0006,308,3666,308,36666.466.4
23.1UPRAVA ZA IZVRŠENjE KRIVIČNIH SANKCIJA20,339,224,00020,396,802,64919,278,208,26719,278,208,26794.594.5
Izvori finansiranja za glavu 23.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,249,161,00017,007,035,27516,732,227,13716,732,227,13798.498.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,054,923,0003,054,923,0002,247,123,1192,247,123,11973.673.6
06Donacije od međunarodnih organizacija6,000,0006,664,173664,173664,17310.010.0
11Primanja od inostranih zaduživanja29,140,000180,617,300152,634,062152,634,06284.584.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina147,024,246145,021,121145,021,12198.698.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina538,655538,655538,655100.0100.0
1607Upravljanje izvršenjem krivičnih sankcija20,339,224,00020,396,802,64919,278,208,26719,278,208,26794.594.5
340Zatvori20,339,224,00020,396,802,64919,278,208,26719,278,208,26794.594.5
0001Izvršenje krivičnih sankcija14,275,841,00014,444,724,07713,894,019,14213,894,019,14296.296.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,473,441,0009,584,061,0009,582,739,1289,582,739,128100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,048,407,0002,074,417,0002,074,279,5092,074,279,509100.0100.0
413Naknade u naturi19,000,00019,000,00016,954,90316,954,90389.289.2
414Socijalna davanja zaposlenima209,496,000219,843,000219,810,596219,810,596100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene349,000,000376,093,000376,061,217376,061,217100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi46,500,00055,593,00055,400,92355,400,92399.799.7
421Stalni troškovi378,739,000367,197,744307,231,129307,231,12983.783.7
422Troškovi putovanja14,753,00015,533,5528,421,7938,421,79354.254.2
423Usluge po ugovoru121,299,000116,503,725100,265,114100,265,11486.186.1
424Specijalizovane usluge48,692,00047,622,89030,887,20230,887,20264.964.9
425Tekuće popravke i održavanje328,645,000325,382,040256,378,127256,378,12778.878.8
426Materijal667,401,000651,850,205502,706,009502,706,00977.177.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate28,860,00027,602,60422,345,10322,345,10381.081.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova12,210,00042,894,20042,851,09642,851,09699.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,010,0004,366,0004,346,6384,346,63899.699.6
511Zgrade i građevinski objekti25,380,00026,932,0002,286,3662,286,3668.58.5
512Mašine i oprema231,732,000223,601,681141,632,662141,632,66263.363.3
514Kultivisana imovina16,580,00012,702,3395,665,4805,665,48044.644.6
522Zalihe proizvodnje245,696,000246,228,096139,092,361139,092,36156.556.5
523Zalihe robe za dalju prodaju7,000,0007,300,0004,663,7874,663,78763.963.9
0002Podrška licima lišenih slobode5,017,011,0005,005,939,2724,628,385,4094,628,385,40992.592.5
421Stalni troškovi1,504,973,0001,375,455,4391,373,128,6101,373,128,61099.899.8
423Usluge po ugovoru54,840,00054,830,86953,963,64753,963,64798.498.4
424Specijalizovane usluge51,010,00057,106,81449,102,49849,102,49886.086.0
426Materijal1,206,821,0001,126,542,2701,088,331,4771,088,331,47796.696.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta405,298,000530,516,729470,428,872470,428,87288.788.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,00021,589,27821,374,04621,374,04699.099.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa51,00051,0003,2203,2206.36.3
523Zalihe robe za dalju prodaju1,789,018,0001,839,846,8741,572,053,0401,572,053,04085.485.4
0003Interna proizvodnja117,519,000115,269,000108,215,108108,215,10893.993.9
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000598,057598,05799.799.7
421Stalni troškovi27,769,00027,206,00022,335,30422,335,30482.182.1
422Troškovi putovanja50,00050,00049,99249,992100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta9,100,00011,605,00010,356,26310,356,26389.289.2
522Zalihe proizvodnje80,000,00075,808,00074,875,49374,875,49398.898.8
0005Alternativne sankcije145,163,000142,703,000141,239,216141,239,21699.099.0
421Stalni troškovi143,053,000140,793,000140,152,743140,152,74399.599.5
425Tekuće popravke i održavanje1,000,000900,000319,778319,77835.535.5
426Materijal110,000110,00093,33093,33084.884.8
512Mašine i oprema1,000,000900,000673,365673,36574.874.8
Izrada projektno-tehničkih dokumentacija za nove objekte i objekte koje80,000,00039,000,0003,869,4063,869,4069.99.9
5001
treba rekonstruisati
511Zgrade i građevinski objekti80,000,00039,000,0003,869,4063,869,4069.99.9
Rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta po zavodima u okviru Uprave za83,000,00072,000,00069,338,99569,338,99596.396.3
5008
izvršenje krivičnih sankcija
511Zgrade i građevinski objekti83,000,00072,000,00069,338,99569,338,99596.396.3
5009KPZ za žene u Požarevcu, izgradnja i rekonstrukcija objekata94,000,00094,000,00089,743,26189,743,26195.595.5
511Zgrade i građevinski objekti94,000,00094,000,00089,743,26189,743,26195.595.5
Izgradnja i rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta u KPZ Požarevac-145,000,000125,000,000125,000,000125,000,000100.0100.0
5010
Zabela
511Zgrade i građevinski objekti145,000,000125,000,000125,000,000125,000,000100.0100.0
Radovi na rekonstrukciji i izgradnji objekata u okviru KPZ u Sremskoj129,000,0001,000,000954,000954,00095.495.4
5011
Mitrovici
511Zgrade i građevinski objekti129,000,0001,000,000954,000954,00095.495.4
5014Izgradnja smeštajnih kapaciteta zatvorenog tipa20,000,00020,000,000
511Zgrade i građevinski objekti20,000,00020,000,000
5015Izgradnja i opremanje novog zatvora u Kruševcu93,540,00067,967,30021,557,14621,557,14631.731.7
413Naknade u naturi200,000200,000156,000156,00078.078.0
422Troškovi putovanja1,800,0001,800,000
423Usluge po ugovoru25,440,00025,440,00020,569,74520,569,74580.980.9
426Materijal100,000100,000
444Prateći troškovi zaduživanja527,300527,300527,300100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,00012,64012,6402.52.5
511Zgrade i građevinski objekti65,500,00038,500,000291,460291,4600.80.8
512Mašine i oprema900,000
5016Izgradnja i opremanje novog paviljona u Sremskoj Mitrovici76,650,000222,700,000194,995,175194,995,17587.687.6
423Usluge po ugovoru100,000100,000
426Materijal50,00026,00026,00052.052.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,0001,6001,6000.80.8
511Zgrade i građevinski objekti69,350,000215,350,000194,967,575194,967,57590.590.5
522Zalihe proizvodnje7,000,0007,000,000
5017Izgradnja i opremanje novog zatvora u Subotici62,500,00046,500,000891,408891,4081.91.9
423Usluge po ugovoru200,000200,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000
511Zgrade i građevinski objekti62,000,00046,000,000891,408891,4081.91.9