Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 10

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027150,924,000406,924,000406,504,845406,504,84599.999.9
423Usluge po ugovoru150,924,000406,924,000406,504,845406,504,84599.999.9
3.12SAVET ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
Izvori finansiranja za glavu 3.12
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
1601Borba protiv korupcije27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
0001Stručna podrška Vladi u borbi protiv korupcije27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
421Stalni troškovi650,000650,000647,338647,33899.699.6
422Troškovi putovanja100,00090,000
423Usluge po ugovoru26,241,00026,768,00026,733,25426,733,25499.999.9
426Materijal350,000320,000318,439318,43999.599.5
512Mašine i oprema100,00090,00064,89064,89072.172.1
3.13SLUŽBA ZA UPRAVLjANjE KADROVIMA242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
Izvori finansiranja za glavu 3.13
01Opšti prihodi i primanja budžeta242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
0606Podrška radu organa javne uprave242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
110
spoljni poslovi
0001Razvoj ljudskih resursa22,165,00022,010,00020,576,63720,576,63793.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,365,00016,265,00015,460,88515,460,88595.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,480,0002,465,0002,342,3242,342,32495.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima400,000360,000
415Naknade troškova za zaposlene420,000420,000373,428373,42888.988.9
423Usluge po ugovoru2,500,0002,500,0002,400,0002,400,00096.096.0
0002Podrška razvoju funkcije upravljanja ljudskim resursima179,914,000184,594,000182,820,534182,820,53499.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)63,731,00067,131,00067,074,40767,074,40799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,656,00010,171,00010,161,77310,161,77399.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000399,124399,12479.879.8
415Naknade troškova za zaposlene795,000835,000806,622806,62296.696.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi560,000635,000629,692629,69299.299.2
423Usluge po ugovoru101,672,000100,322,000100,200,472100,200,47299.999.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,0005,000,0003,548,4453,548,44571.071.0
0003Administracija i upravljanje40,590,00042,715,00039,709,65639,709,65693.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,005,00024,905,00024,888,68824,888,68899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,486,0003,786,0003,770,6363,770,63699.699.6
413Naknade u naturi450,000450,000440,000440,00097.897.8
414Socijalna davanja zaposlenima370,000370,000
415Naknade troškova za zaposlene220,000220,000215,600215,60098.098.0
421Stalni troškovi2,138,0001,988,0001,254,5701,254,57063.163.1
422Troškovi putovanja800,000800,000319,064319,06439.939.9
423Usluge po ugovoru4,371,0004,521,0004,500,0974,500,09799.599.5
425Tekuće popravke i održavanje900,000825,000380,371380,37146.146.1
426Materijal1,350,0001,350,000470,602470,60234.934.9
512Mašine i oprema3,000,0003,000,0002,972,4182,972,41899.199.1
515Nematerijalna imovina500,000500,000497,610497,61099.599.5
SLUŽBA KOORDINACIONOG TELA VLADE REPUBLIKE SRBIJE
3.14ZA OPŠTINE PREŠEVO, BUJANOVAC I MEDVEĐA375,809,000366,235,000347,818,778347,818,77895.095.0
Izvori finansiranja za glavu 3.14
01Opšti prihodi i primanja budžeta355,809,000346,235,000332,056,727332,056,72795.995.9
06Donacije od međunarodnih organizacija20,000,00020,000,00015,762,05115,762,05178.878.8
1501Razvoj opština Preševo, Bujanovac i Medveđa375,809,000366,235,000347,818,778347,818,77895.095.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i375,809,000366,235,000347,818,778347,818,77895.095.0
110
spoljni poslovi
0001Infrastrukturni i ekonomski razvoj291,430,000273,506,000267,531,438267,531,43897.897.8
454Subvencije privatnim preduzećima34,000,00022,731,00016,984,49016,984,49074.774.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti253,830,000248,424,000248,270,089248,270,08999.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama3,000,0001,000
512Mašine i oprema600,0002,350,0002,276,8602,276,86096.996.9
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika84,379,00092,729,00080,287,34080,287,34086.686.6
0002
Koordinacionog tela
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,841,00032,841,00031,365,97031,365,97095.595.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,976,0004,976,0004,751,9454,751,94595.595.5
413Naknade u naturi150,000150,000
414Socijalna davanja zaposlenima193,000243,000231,878231,87895.495.4
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,250,0002,167,5892,167,58996.396.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi350,000350,000265,268265,26875.875.8
421Stalni troškovi1,998,0001,998,0001,258,8931,258,89363.063.0
422Troškovi putovanja1,550,0001,500,000823,841823,84154.954.9
423Usluge po ugovoru18,600,00025,340,00020,383,74820,383,74880.480.4
424Specijalizovane usluge4,200,0004,070,0002,536,9622,536,96262.362.3
425Tekuće popravke i održavanje70,000200,000194,950194,95097.597.5
426Materijal3,400,0004,400,0003,845,0393,845,03987.487.4
481Dotacije nevladinim organizacijama14,000,00014,000,00012,101,83912,101,83986.486.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000361,000359,419359,41999.699.6
3.15AVIO-SLUŽBA VLADE6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
Izvori finansiranja za glavu 3.15
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
2102Podrška radu Vlade6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
450Saobraćaj6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
0011Letačka operativa143,472,000155,472,000134,739,184134,739,18486.786.7
421Stalni troškovi230,000230,00084,65084,65036.836.8
422Troškovi putovanja17,560,00017,560,00017,018,33317,018,33396.996.9
423Usluge po ugovoru123,282,000135,282,000115,628,082115,628,08285.585.5
424Specijalizovane usluge150,000150,00075,40075,40050.350.3
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal2,200,0002,200,0001,932,7191,932,71987.987.9
0012Tehnička operativa206,241,000306,555,000202,309,919202,309,91966.066.0
421Stalni troškovi13,271,00011,971,0005,491,6615,491,66145.945.9
422Troškovi putovanja3,880,0007,180,0006,173,3926,173,39286.086.0
423Usluge po ugovoru80,590,00074,190,00054,820,27354,820,27373.973.9
424Specijalizovane usluge2,300,0002,300,0001,849,6531,849,65380.480.4
425Tekuće popravke i održavanje50,260,000161,974,00088,383,69488,383,69454.654.6
426Materijal51,280,00044,280,00042,142,95042,142,95095.295.2
512Mašine i oprema4,660,0004,660,0003,448,2953,448,29574.074.0
0013Plovidbenost vazduhoplova304,034,000322,279,000288,518,342288,518,34289.589.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,367,00010,167,00010,018,65710,018,65798.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,420,0001,541,0001,517,8261,517,82698.598.5
413Naknade u naturi400,000400,000211,155211,15552.852.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,663,0001,542,000
415Naknade troškova za zaposlene281,000281,00070,97270,97225.325.3
421Stalni troškovi101,731,000112,976,000102,843,781102,843,78191.091.0
422Troškovi putovanja2,152,0002,152,0001,836,3101,836,31085.385.3
423Usluge po ugovoru114,270,000129,270,000126,546,233126,546,23397.997.9
424Specijalizovane usluge4,550,0004,550,0001,643,4741,643,47436.136.1
425Tekuće popravke i održavanje2,200,0002,200,000971,001971,00144.144.1
426Materijal61,600,00052,800,00040,977,95040,977,95077.677.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate900,000900,000109,042109,04212.112.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,00010,000
512Mašine i oprema3,290,0003,290,0001,771,9421,771,94253.953.9
515Nematerijalna imovina150,000150,000
5001Nabavka opreme i izgradnja hangara i pratećih objekata5,489,037,0005,865,130,0005,855,012,8935,855,012,89399.899.8
423Usluge po ugovoru900,000900,000802,469802,46989.289.2
424Specijalizovane usluge500,0003,600,0003,600,0003,600,000100.0100.0
426Materijal1,200,0001,200,000722,239722,23960.260.2
511Zgrade i građevinski objekti297,300,000214,200,000208,554,520208,554,52097.497.4
512Mašine i oprema5,189,137,0005,645,230,0005,641,333,6655,641,333,66599.999.9
KANCELARIJA SAVETA ZA NACIONALNU BEZBEDNOST I
3.16ZAŠTITU TAJNIH PODATAKA76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
Izvori finansiranja za glavu 3.16
01Opšti prihodi i primanja budžeta76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
Nacionalni sistem zaštite tajnih podataka i administrativna
1404
podrška radu Saveta i Biroa76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
110
spoljni poslovi
Stručni poslovi u oblasti zaštite tajnih podataka i podrška76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
0001
Kancelarije radu Saveta i Biroa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,910,00056,413,00056,263,19756,263,19799.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,319,0008,639,0008,523,8758,523,87598.798.7
413Naknade u naturi350,000323,000182,000182,00056.356.3
414Socijalna davanja zaposlenima205,000205,000203,000203,00099.099.0
415Naknade troškova za zaposlene780,000702,000520,559520,55974.274.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi720,000747,000746,120746,12099.999.9
421Stalni troškovi845,000761,000511,788511,78867.367.3