Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 8

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
2102Podrška radu Vlade47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade i47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
0040
ministra unutrašnjih poslova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,165,00020,165,00020,159,29420,159,294100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,055,0003,055,0003,054,1333,054,133100.0100.0
413Naknade u naturi35,00035,0006,0006,00017.117.1
414Socijalna davanja zaposlenima50,00050,000
415Naknade troškova za zaposlene181,000221,000217,800217,80098.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000163,000161,792161,79299.399.3
421Stalni troškovi150,000100,00056,73056,73056.756.7
422Troškovi putovanja205,000105,000
423Usluge po ugovoru23,066,00023,053,00022,945,65622,945,65699.599.5
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal200,00050,000
512Mašine i oprema330,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA ZAŠTITE
3.4ŽIVOTNE SREDINE41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
2102Podrška radu Vlade41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade i41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
0041
ministra zaštite životne sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,434,0002,948,0002,947,1762,947,176100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,430,000447,000446,497446,49799.999.9
413Naknade u naturi150,000
414Socijalna davanja zaposlenima444,000
415Naknade troškova za zaposlene350,00033,00032,12032,12097.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000
421Stalni troškovi150,000
422Troškovi putovanja3,000,000
423Usluge po ugovoru25,399,0008,192,0008,191,4648,191,464100.0100.0
424Specijalizovane usluge50,000
425Tekuće popravke i održavanje1,000
426Materijal400,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000
512Mašine i oprema1,000,000
3.5KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
2102Podrška radu Vlade70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
110
spoljni poslovi
0045Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,522,0002,467,0002,466,7952,466,795100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca905,000374,000373,719373,71999.999.9
413Naknade u naturi180,000
414Socijalna davanja zaposlenima100,000
415Naknade troškova za zaposlene50,00018,00017,60017,60097.897.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000
421Stalni troškovi10,000,0001,279,0001,278,5591,278,559100.0100.0
422Troškovi putovanja15,000,00013,674,00013,673,67513,673,675100.0100.0
423Usluge po ugovoru25,000,00024,577,00024,576,18624,576,186100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,000,000
425Tekuće popravke i održavanje2,000,000178,000177,725177,72599.899.8
426Materijal7,000,000567,000566,358566,35899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0006,0005,6105,61093.593.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000
512Mašine i oprema3,000,000332,000331,966331,966100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
UNAPREĐENjE RAZVOJA NEDOVOLjNO RAZVIJENIH OPŠTINA NA
3.6TERITORIJI REPUBLIKE SRBIJE450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
Izvori finansiranja za glavu 3.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
2102Podrška radu Vlade450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja73,665,00072,415,00064,375,73164,375,73188.988.9
0027zaduženog za unapređenje razvoja nedovoljno razvijenih opština na
teritoriji Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,886,00026,886,00026,558,67226,558,67298.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,074,0004,074,0004,023,6394,023,63998.898.8
413Naknade u naturi90,00090,00056,30856,30862.662.6
414Socijalna davanja zaposlenima104,000104,00098,53498,53494.794.7
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000205,700205,70068.668.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi940,000940,000897,082897,08295.495.4
422Troškovi putovanja2,370,0002,370,0002,025,2012,025,20185.585.5
423Usluge po ugovoru35,650,00034,400,00028,790,69628,790,69683.783.7
426Materijal2,150,0002,150,0001,051,2351,051,23548.948.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
512Mašine i oprema900,000900,000668,664668,66474.374.3
4021Podrška sprovođenju mera ravnomernog regionalnog razvoja372,993,000360,390,000356,563,140356,563,14098.998.9
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,000
423Usluge po ugovoru29,000,00029,000,00028,469,84628,469,84698.298.2
424Specijalizovane usluge22,000,00010,697,00010,224,00010,224,00095.695.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti295,493,000294,193,000292,869,294292,869,29499.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
Izrada mape puta za dostizanje održivog razvoja nerazvijenih3,342,0003,342,000960,000960,00028.728.7
4022
(devastiranih) opština
423Usluge po ugovoru1,342,0001,342,000960,000960,00071.571.5
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG DA PRATI
STANjE, PREDLAŽE MERE I UČESTVUJE U KOORDINACIJI
AKTIVNOSTI U OBLASTI ODNOSA REPUBLIKE SRBIJE SA
3.7DIJASPOROM450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
Izvori finansiranja za glavu 3.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
2102Podrška radu Vlade450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja132,452,000131,840,000105,048,094105,048,09479.779.7
0036zaduženog da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji
aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,289,00022,289,00021,306,63221,306,63295.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,923,0003,423,0003,232,0613,232,06194.494.4
413Naknade u naturi200,000200,0003,0003,0001.51.5
414Socijalna davanja zaposlenima290,000290,000108,312108,31237.337.3
415Naknade troškova za zaposlene950,0001,100,0001,039,9651,039,96594.594.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi91,00091,000
421Stalni troškovi4,000,000400,000338,396338,39684.684.6
422Troškovi putovanja35,000,00034,338,00023,318,44823,318,44867.967.9
423Usluge po ugovoru64,925,00064,925,00054,536,39154,536,39184.084.0
424Specijalizovane usluge250,000250,000
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal3,500,0003,500,000724,638724,63820.720.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa300,000300,000152,251152,25150.850.8
512Mašine i oprema634,000634,000288,000288,00045.445.4
0039Organizovanje manifestacija jedinstva matice i dijaspore112,548,000112,548,000111,662,000111,662,00099.299.2
423Usluge po ugovoru112,548,000112,548,000111,662,000111,662,00099.299.2
4025Kampovi za mlade iz dijaspore155,000,000155,000,000143,073,167143,073,16792.392.3
423Usluge po ugovoru30,000,00030,000,00018,403,16718,403,16761.361.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti125,000,000125,000,000124,670,000124,670,00099.799.7
Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta organizacija civilnog50,000,00025,214,000
4026
društva naše dijaspore
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00025,214,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI U OBLASTI RODNE
3.8RAVNOPRAVNOSTI I OSNAŽIVANjA ŽENA450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1
Izvori finansiranja za glavu 3.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1
2102Podrška radu Vlade450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1