Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 52

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje425,351,000507,087,584388,789,182388,789,18276.776.7
426Materijal2,389,869,0002,273,688,0271,648,917,6931,648,917,69372.572.5
441Otplata domaćih kamata390,000270,558221,262221,26281.881.8
444Prateći troškovi zaduživanja521,000357,000249,703249,70369.969.9
465Ostale dotacije i transferi4,826,00046,134,99744,416,76844,416,76896.396.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,215,412,0004,635,710,6744,435,013,1994,435,013,19995.795.7
481Dotacije nevladinim organizacijama4,002,0002,002,0001,367,7151,367,71568.368.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate46,912,00041,966,31116,723,29116,723,29139.839.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova69,450,00023,516,85016,742,28116,742,28171.271.2
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili7,0001,313,0001,306,0001,306,00099.599.5
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa8,791,00013,668,9738,542,9518,542,95162.562.5
511Zgrade i građevinski objekti276,826,000526,186,281362,779,261362,779,26168.968.9
512Mašine i oprema262,519,000608,132,630511,768,809511,768,80984.284.2
513Ostale nekretnine i oprema5,440,00027,815,9407,946,4007,946,40028.628.6
514Kultivisana imovina20,000529,000486,090486,09091.991.9
515Nematerijalna imovina11,967,00018,236,00012,710,33412,710,33469.769.7
523Zalihe robe za dalju prodaju36,872,00037,392,08719,718,19419,718,19452.752.7
0013Podrška radu hranitelja6,930,300,0007,638,800,0007,418,116,4107,418,116,41097.197.1
421Stalni troškovi34,500,00034,500,00029,982,88629,982,88686.986.9
423Usluge po ugovoru2,695,300,0002,603,800,0002,513,955,3602,513,955,36096.596.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,200,500,0005,000,500,0004,874,178,1644,874,178,16497.597.5
0015Podrška radu ustanova socijalne zaštite2,052,394,0001,963,786,2051,898,417,5931,898,417,59396.796.7
421Stalni troškovi670,000,000670,000,000667,861,436667,861,43699.799.7
422Troškovi putovanja7,158,0005,158,000971,551971,55118.818.8
423Usluge po ugovoru16,000,00016,000,00015,465,85215,465,85296.796.7
424Specijalizovane usluge4,386,0004,386,0002,717,1922,717,19262.062.0
425Tekuće popravke i održavanje75,000,00082,059,15475,507,67675,507,67692.092.0
426Materijal659,500,000630,019,000625,597,711625,597,71199.399.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate350,000350,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova32,000,000240,470,000239,752,624239,752,62499.799.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0001,500,0001,379,8041,379,80492.092.0
511Zgrade i građevinski objekti300,000,000166,860,559140,694,692140,694,69284.384.3
512Mašine i oprema284,000,000144,483,492127,869,056127,869,05688.588.5
515Nematerijalna imovina2,500,0002,500,000600,000600,00024.024.0
0016Prava korisnika van mreže ustanova socijalne zaštite180,000,000118,969,00070,145,32270,145,32259.059.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta180,000,000118,969,00070,145,32270,145,32259.059.0
31MINISTARSTVO SPORTA7,513,497,0008,654,386,0008,570,980,5488,570,980,54899.099.0
Izvori finansiranja za razdeo 31
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,230,710,0008,281,568,0008,236,162,3478,236,162,34799.599.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika282,787,000320,687,000287,292,781287,292,78189.689.6
06Donacije od međunarodnih organizacija8,717,0008,717,0008,717,000100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina43,414,00038,808,42038,808,42089.489.4
31.0MINISTARSTVO SPORTA6,553,841,0007,526,903,0007,491,382,4467,491,382,44699.599.5
Izvori finansiranja za glavu 31.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,553,841,0007,526,903,0007,491,382,4467,491,382,44699.599.5
1301Razvoj sistema sporta6,453,841,0007,496,903,0007,462,728,7187,462,728,71899.599.5
810Usluge rekreacije i sporta6,453,841,0007,496,903,0007,462,728,7187,462,728,71899.599.5
0001Uređenje i nadzor sistema sporta76,964,00076,509,00071,844,30971,844,30993.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,318,00064,928,00061,771,72761,771,72795.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,896,0009,831,0009,358,4179,358,41795.295.2
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000270,365270,36527.027.0
423Usluge po ugovoru750,000750,000443,800443,80059.259.2
0004Administracija i upravljanje110,015,000137,455,478119,876,160119,876,16087.287.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,817,00036,817,00035,076,29835,076,29895.395.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,578,0005,578,0005,314,0595,314,05995.395.3
413Naknade u naturi700,000700,000619,381619,38188.588.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,588,0001,988,0001,986,5211,986,52199.999.9
415Naknade troškova za zaposlene1,320,0003,210,0003,108,5743,108,57496.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi830,000830,000584,328584,32870.470.4
421Stalni troškovi4,400,0004,400,0001,852,9761,852,97642.142.1
422Troškovi putovanja4,500,0004,500,0002,032,3002,032,30045.245.2
423Usluge po ugovoru36,680,00036,680,00034,063,54034,063,54092.992.9
424Specijalizovane usluge1,600,0001,600,0001,236,4751,236,47577.377.3
425Tekuće popravke i održavanje5,000,0004,500,0001,828,7601,828,76040.640.6
426Materijal9,900,0008,950,0004,847,7544,847,75454.254.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000108,019108,01936.036.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova800,00026,990,47826,990,47726,990,477100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,00051,00039,01739,01776.576.5
512Mašine i oprema1,000361,000187,680187,68052.052.0
0005Programi granskih sportskih saveza1,934,712,0002,007,076,0002,006,545,0002,006,545,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama1,934,712,0002,007,076,0002,006,545,0002,006,545,000100.0100.0
0008Program Sportskog saveza Srbije150,000,000162,000,000162,000,000162,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama150,000,000162,000,000162,000,000162,000,000100.0100.0
0009Program Olimpijskog komiteta Srbije260,000,000260,000,000260,000,000260,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama260,000,000260,000,000260,000,000260,000,000100.0100.0
0010Program Paraolimpijskog komiteta Srbije86,000,00086,000,00086,000,00086,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama86,000,00086,000,00086,000,00086,000,000100.0100.0
0011Programi međunarodnih i nacionalnih sportskih takmičenja300,000,000569,390,000569,333,151569,333,151100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama300,000,000569,390,000569,333,151569,333,151100.0100.0
0012Programi sportskih kampova za perspektivne sportiste50,000,00050,000,00048,441,13448,441,13496.996.9
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00048,441,13448,441,13496.996.9
0013Stipendiranje vrhunskih sportista527,000,000639,839,708639,399,528639,399,52899.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta527,000,000639,839,708639,399,528639,399,52899.999.9
0014Novčane nagrade za vrhunske sportske rezultate50,000,000136,870,000135,994,057135,994,05799.499.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta50,000,000136,870,000135,994,057135,994,05799.499.4
0015Nacionalna priznanja za poseban doprinos razvoju i afirmaciji sporta1,388,000,0001,589,362,8141,588,709,7861,588,709,786100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,388,000,0001,589,362,8141,588,709,7861,588,709,786100.0100.0
0017Posebni programi u oblasti sporta35,000,00035,000,00034,500,00034,500,00098.698.6
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00034,500,00034,500,00098.698.6
0018Međunarodna saradnja u oblasti sporta26,150,00025,400,00018,085,59518,085,59571.271.2
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0003,512,0333,512,03370.270.2
423Usluge po ugovoru2,650,0002,650,0001,745,4701,745,47065.965.9
424Specijalizovane usluge11,000,00011,000,0006,498,9176,498,91759.159.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama7,500,0006,750,0006,329,1756,329,17593.893.8
4017Održavanje Beogradskog maratona30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
4019Organizacija Evropskog prvenstva u vaterpolu 2026. godine200,000,000522,000,000522,000,000522,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama200,000,000522,000,000522,000,000522,000,000100.0100.0
4026Organizacija Svetskog prvenstva u rvanju U23 2025. godine180,000,000180,000,000180,000,000180,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama180,000,000180,000,000180,000,000180,000,000100.0100.0
4027Organizacija Lige nacije u odbojci za žene u 2025. godini400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
4028Organizacija Lige nacije u odbojci za muškarce u 2025. godini400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
4029Organizacija Svetskog prvenstva u odbojci za juniorke u 2025. godini250,000,000190,000,000190,000,000190,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama250,000,000190,000,000190,000,000190,000,000100.0100.0
1303Razvoj sportske infrastrukture100,000,00030,000,00028,653,72828,653,72895.595.5
810Usluge rekreacije i sporta100,000,00030,000,00028,653,72828,653,72895.595.5
0001Izgradnja i kapitalno održavanje sportske infrastrukture100,000,00030,000,00028,653,72828,653,72895.595.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00019,500,00019,357,36819,357,36899.399.3
511Zgrade i građevinski objekti50,000,00010,500,0009,296,3609,296,36088.588.5
31.1USTANOVA IZ OBLASTI ANTIDOPINGA61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
Izvori finansiranja za glavu 31.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta41,936,00040,750,00038,407,57938,407,57994.394.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika19,138,00019,138,00013,978,60213,978,60273.073.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina7,138,0005,618,4255,618,42578.778.7
1301Razvoj sistema sporta61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
810Usluge rekreacije i sporta61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
0006Doping kontrole61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,710,00015,500,00014,447,54114,447,54193.293.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,206,0002,301,0002,188,8032,188,80395.195.1
413Naknade u naturi75,00075,00056,00056,00074.774.7
414Socijalna davanja zaposlenima15,00015,000
415Naknade troškova za zaposlene245,000245,000138,097138,09756.456.4
421Stalni troškovi3,016,0003,546,0002,536,7772,536,77771.571.5
422Troškovi putovanja1,682,0001,682,0001,267,1551,267,15575.375.3
423Usluge po ugovoru12,585,00014,931,00013,848,54313,848,54392.892.8
424Specijalizovane usluge19,593,00019,955,00018,603,23218,603,23293.293.2
425Tekuće popravke i održavanje437,000437,00083,00083,00019.019.0
426Materijal3,787,0005,001,0003,527,2103,527,21070.570.5
444Prateći troškovi zaduživanja52,00052,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate191,0001,091,000942,666942,66686.486.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova55,00055,000
512Mašine i oprema2,390,0002,105,000365,584365,58417.417.4
515Nematerijalna imovina35,00035,000
31.2USTANOVE U OBLASTI FIZIČKE KULTURE898,582,0001,060,457,0001,021,593,4961,021,593,49696.396.3
Izvori finansiranja za glavu 31.2