Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 69

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
63NACIONALNA AKADEMIJA ZA JAVNU UPRAVU223,374,000215,649,000203,949,220203,949,22094.694.6
Izvori finansiranja za razdeo 63
01Opšti prihodi i primanja budžeta212,727,000205,002,000195,441,883195,441,88395.395.3
06Donacije od međunarodnih organizacija1,600,0001,600,0001,154,7361,154,73672.272.2
56Finansijska pomoć EU9,047,0009,047,0007,352,6017,352,60181.381.3
0615Stručno usavršavanje u javnoj upravi223,374,000215,649,000203,949,220203,949,22094.694.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i223,374,000215,649,000203,949,220203,949,22094.694.6
110
spoljni poslovi
Programiranje i sprovođenje programa stručnog usavršavanja u javnoj214,327,000206,602,000196,596,619196,596,61995.295.2
0001
upravi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,881,00075,843,00075,601,41675,601,41699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,284,00011,494,00011,453,61511,453,61599.699.6
413Naknade u naturi4,0009,0003,8033,80342.342.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,000900,000648,774648,77472.172.1
415Naknade troškova za zaposlene800,000820,000786,509786,50995.995.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,650,0001,850,0001,808,4981,808,49897.897.8
421Stalni troškovi23,130,00021,330,00020,799,36620,799,36697.597.5
422Troškovi putovanja1,710,0001,540,000706,763706,76345.945.9
423Usluge po ugovoru61,298,00055,329,00047,966,04947,966,04986.786.7
424Specijalizovane usluge2,500,0002,250,0002,036,1832,036,18390.590.5
425Tekuće popravke i održavanje6,800,0003,601,0003,533,1503,533,15098.198.1
426Materijal3,910,0003,560,0003,547,3793,547,37999.699.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama200,000200,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova30,00030,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
512Mašine i oprema9,000,0006,416,0006,405,1156,405,11599.899.8
515Nematerijalna imovina24,000,00021,300,00021,300,00021,300,000100.0100.0
4001Jačanje profesionalnih kapaciteta državnih službenika na položaju9,047,0009,047,0007,352,6017,352,60181.381.3
421Stalni troškovi475,000475,0001,5821,5820.30.3
422Troškovi putovanja48,00048,000
423Usluge po ugovoru8,524,0008,524,0007,351,0197,351,01986.286.2
64KOMISIJA ZA KONTROLU DRŽAVNE POMOĆI109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
Izvori finansiranja za razdeo 64
01Opšti prihodi i primanja budžeta109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
110
spoljni poslovi
0017Kontrola državne pomoći109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)68,641,00073,641,00073,064,08873,064,08899.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,399,00011,199,00011,069,23011,069,23098.898.8
413Naknade u naturi200,000200,000198,800198,80099.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000396,842396,84299.299.2
415Naknade troškova za zaposlene552,000552,000442,564442,56480.280.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000170,000161,792161,79295.295.2
421Stalni troškovi12,500,00011,950,0009,282,6509,282,65077.777.7
422Troškovi putovanja2,750,0002,250,0001,399,5201,399,52062.262.2
423Usluge po ugovoru7,950,0003,816,0003,253,6783,253,67885.385.3
424Specijalizovane usluge1,200,0001,200,000724,000724,00060.360.3
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,00024,80024,8005.05.0
426Materijal1,300,0001,300,0001,067,3761,067,37682.182.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa275,000269,897269,89798.198.1
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,565,8021,565,80278.378.3
515Nematerijalna imovina500,000500,000250,557250,55750.150.1
65REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ENERGETSKE MREŽE60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
Izvori finansiranja za razdeo 65
01Opšti prihodi i primanja budžeta60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
0501Planiranje i sprovođenje energetske politike60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
430Gorivo i energija60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
0006Kontrola sistema prenosa električne energije i prirodnog gasa60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,478,00023,478,00019,045,39619,045,39681.181.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,219,0004,219,0003,279,4333,279,43377.777.7
413Naknade u naturi120,000120,00048,00048,00040.040.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000200,000109,071109,07154.554.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,00025,86125,8615.25.2
421Stalni troškovi4,600,0004,600,0002,513,9452,513,94554.754.7
422Troškovi putovanja2,300,0002,300,000423,959423,95918.418.4
423Usluge po ugovoru9,688,0009,688,0002,825,6172,825,61729.229.2
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje900,000900,000
426Materijal4,335,0004,335,000970,004970,00422.422.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate420,000420,000
512Mašine i oprema8,860,0006,882,000
515Nematerijalna imovina500,000500,000