Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 30

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa20,000,00020,000,0004,172,2584,172,25820.920.9
512Mašine i oprema115,900,00075,900,00041,801,80641,801,80655.155.1
515Nematerijalna imovina10,000,000
4003IPA 2020-Podrška EU integracijama-nealocirana sredstva185,510,000185,510,00094,177,50494,177,50450.850.8
511Zgrade i građevinski objekti185,510,000185,510,00094,177,50494,177,50450.850.8
7052Transnacionalni program Dunav 2014-20209,800,0009,800,0008,278,3848,278,38484.584.5
421Stalni troškovi300,000300,000
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000515,137515,13751.551.5
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0007,763,2467,763,24697.097.0
512Mašine i oprema500,000500,000
7060IPA 2015 Saobraćaj4,025,203,0003,592,203,0002,158,695,5672,158,695,56760.160.1
511Zgrade i građevinski objekti4,025,203,0003,592,203,0002,158,695,5672,158,695,56760.160.1
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje125,041,000125,041,00071,808,65071,808,65057.457.4
511Zgrade i građevinski objekti125,041,000125,041,00071,808,65071,808,65057.457.4
0702Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za Republiku Srbiju231,777,048,000261,443,794,863216,872,554,089216,872,554,08983.083.0
450Saobraćaj231,777,048,000261,443,794,863216,872,554,089216,872,554,08983.083.0
0001Podrška realizaciji projekata i međunarodna saradnja123,483,00070,603,00061,230,48361,230,48386.786.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,021,00034,521,00034,267,05634,267,05699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,609,0005,229,0005,191,4595,191,45999.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000339,218339,21875.475.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru30,100,00030,100,00021,432,74921,432,74971.271.2
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,000
Projekat unapređenja trgovine i transporta Zapadnog Balkana uz1,546,401,0001,546,401,000475,843,956475,843,95630.830.8
4004
primenu višefaznog programskog pristupa
421Stalni troškovi703,000703,0003,1163,1160.40.4
422Troškovi putovanja3,907,0003,907,000280,494280,4947.27.2
423Usluge po ugovoru246,800,000246,800,00026,042,10626,042,10610.610.6
426Materijal117,000117,00016,76016,76014.314.3
444Prateći troškovi zaduživanja152,504152,504152,504100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti794,406,000794,253,49683,208,96583,208,96510.510.5
512Mašine i oprema468,000468,000
515Nematerijalna imovina500,000,000500,000,000366,140,012366,140,01273.273.2
Razvoj i instalacija sistema za navigaciono praćenje i elektronsko35,827,00035,827,000
4007
obeležavanje plovnog puta na Savi (AtoNs)
511Zgrade i građevinski objekti15,000,00015,000,000
512Mašine i oprema20,827,00020,827,000
4009Program integralnog razvoja Srbije1,400,000,000462,000,000460,575,698460,575,69899.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,400,000,000462,000,000460,575,698460,575,69899.799.7
Projekat razvoja lokalne infrastrukture i institucionalnog jačanja5,000,000,0005,000,000,0003,372,360,0093,372,360,00967.467.4
4011
lokalnih samouprava
422Troškovi putovanja2,716,3022,716,3012,716,301100.0100.0
423Usluge po ugovoru77,704,02977,704,02877,704,028100.0100.0
426Materijal502,062502,062502,062100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja8,421,3508,421,3508,421,350100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,000,000,0004,903,643,1573,276,505,2313,276,505,23166.866.8
512Mašine i oprema7,013,0996,511,0376,511,03792.892.8
Izgradnja i rekonstrukcija prateće infrastrukture na aerodromu221,001,000219,108,992219,108,99299.199.1
4012
"Konstantin Veliki" u Nišu
511Zgrade i građevinski objekti221,001,000219,108,992219,108,99299.199.1
4014Nabavka 5 novih elektromotornih vozila (EMV) za brzine 200 km/h4,324,700,0004,324,700,00029,428,40029,428,4000.70.7
423Usluge po ugovoru30,000,00029,428,40029,428,40098.198.1
512Mašine i oprema4,324,700,0004,294,700,000
Nabavka plovila za obeležavanje i hidrografsko premeravanje reka297,360,000369,979,644338,873,951338,873,95191.691.6
4015
Dunav, Save i Tise
511Zgrade i građevinski objekti36,309,8227,373,6617,373,66120.320.3
512Mašine i oprema297,360,000333,669,822331,500,290331,500,29099.399.3
Hidrauličko i morfološko modelovanje reka Dunav i Sava u Republici70,800,000389,265,031369,166,411369,166,41194.894.8
4016
Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti70,800,000389,265,031369,166,411369,166,41194.894.8
4017Izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda za piće u Kikindi100,001,00080,898,60180,898,60180.980.9
511Zgrade i građevinski objekti100,001,00080,898,60180,898,60180.980.9
Izgradnja brze saobraćajnice granični prelaz Bački Breg - Sombor -1,960,001,0001,934,550,8821,934,550,88298.798.7
4020
Kula - Vrbas - Srbobran - Bečej - Kikinda - granični prelaz Srpska
511Zgrade i građevinski objekti1,960,001,0001,934,550,8821,934,550,88298.798.7
4021Rekonstrukcija i modernizacija deonice pruge Beograd – Niš8,208,331,6698,188,330,6698,188,330,66999.899.8
511Zgrade i građevinski objekti8,208,331,6698,188,330,6698,188,330,66999.899.8
5008Brza saobraćajnica Ib reda Novi Sad-Ruma15,800,000,00017,738,884,32916,567,822,71616,567,822,71693.493.4
511Zgrade i građevinski objekti15,800,000,00017,738,884,32916,567,822,71616,567,822,71693.493.4
5015Projekat mađarsko - srpske železnice17,989,622,0006,873,175,3534,893,079,0574,893,079,05771.271.2
511Zgrade i građevinski objekti17,989,622,0006,873,175,3534,893,079,0574,893,079,05771.271.2
Izgradnja beogradske obilaznice na autoputu E-70/E-75, deonica: Most60,000,000532,000,000519,633,224519,633,22497.797.7
5019
preko reke Save kod Ostružnice-Bubanj Potok (sektori 4, 5 i 6)
511Zgrade i građevinski objekti60,000,000532,000,000519,633,224519,633,22497.797.7
5023Rehabilitacija puteva i unapređenje bezbednosti saobraćaja1,230,000,0001,230,000,000820,233,600820,233,60066.766.7
511Zgrade i građevinski objekti1,230,000,0001,230,000,000820,233,600820,233,60066.766.7
5027Rekonstrukcija železničke pruge Niš - Dimitrovgrad13,000,000,00011,720,769,4476,292,254,7626,292,254,76253.753.7
511Zgrade i građevinski objekti13,000,000,00011,720,769,4476,292,254,7626,292,254,76253.753.7
5029Rekonstrukcija starog mosta na graničnom prelazu Ljubovija - Bratunac41,580,000
511Zgrade i građevinski objekti41,580,000
5030Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Karakaj (Zvornik)350,000,000350,000,000325,515,788325,515,78893.093.0
511Zgrade i građevinski objekti350,000,000350,000,000325,515,788325,515,78893.093.0
5032Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Šepak282,000,000282,000,000
511Zgrade i građevinski objekti282,000,000282,000,000
5033Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Skelani (Bajina Bašta)121,000,000
511Zgrade i građevinski objekti121,000,000
5034Izgradnja autoputa E-763, deonica: Preljina - Požega11,201,000,00013,516,539,02213,087,735,56313,087,735,56396.896.8
511Zgrade i građevinski objekti11,201,000,00013,516,539,02213,087,735,56313,087,735,56396.896.8
5035Izgradnja autoputa E-761, deonica: Pojate - Preljina30,000,000,00041,063,155,45141,023,937,81841,023,937,81899.999.9
511Zgrade i građevinski objekti30,000,000,00041,063,155,45141,023,937,81841,023,937,81899.999.9
Implementacija sistema hidro-meteo stanica i sistema nadzora123,545,000151,831,34655,350,55455,350,55436.536.5
5039
klirensa mostova
511Zgrade i građevinski objekti10,000,00058,286,34655,350,55455,350,55495.095.0
512Mašine i oprema113,545,00093,545,000
5042Vađenje potonule nemačke flote iz Drugog svetskog rata527,400,000527,400,000228,523,740228,523,74043.343.3
511Zgrade i građevinski objekti527,400,000527,400,000228,523,740228,523,74043.343.3
5043Izgradnja autoputa E-761 Beograd-Sarajevo7,800,000,0004,670,000,0003,870,559,4293,870,559,42982.982.9
511Zgrade i građevinski objekti7,800,000,0004,670,000,0003,870,559,4293,870,559,42982.982.9
5045Izgradnja saobraćajnice Ruma - Šabac - Loznica15,900,000,00015,520,000,00014,162,076,98414,162,076,98491.391.3
511Zgrade i građevinski objekti15,900,000,00015,520,000,00014,162,076,98414,162,076,98491.391.3
5046Realizacija projekata železničke infrastrukture1,300,000,0005,528,334,9945,528,334,9945,528,334,994100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,300,000,0005,528,334,9945,528,334,9945,528,334,994100.0100.0
5047Program integrisanog upravljanja čvrstim otpadom u Srbiji180,000,000203,241,22168,375,16068,375,16033.633.6
423Usluge po ugovoru68,375,16068,375,16068,375,160100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine180,000,000134,866,061
5048Izgradnja autoputa E-763, deonica: Novi Beograd-Surčin600,000,000600,000,000210,763,400210,763,40035.135.1
511Zgrade i građevinski objekti600,000,000600,000,000210,763,400210,763,40035.135.1
Program vodosnabdevanja i prečišćanja otpadnih voda u opštinama120,000,000120,000,000
5049
srednje veličine u Srbiji VI
621Nabavka domaće finansijske imovine120,000,000120,000,000
5050Izgradnja autoputa Niš-Merdare, deonica: Niš-Pločnik1,000,000181,861,403181,861,403181,861,403100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000181,861,403181,861,403181,861,403100.0100.0
Hidrotehnički i bagerski radovi na kritičnim sektorima za plovidbu292,994,000293,894,000279,020,655279,020,65594.994.9
5051
na reci Savi
444Prateći troškovi zaduživanja537,918537,918537,918100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti292,994,000293,356,082278,482,737278,482,73794.994.9
Unapređenje uslova za prevođenje brodova u okviru brane na Tisi kod21,000,00021,000,00042,59042,5900.20.2
5054
Novog Bečeja
511Zgrade i građevinski objekti21,000,00021,000,00042,59042,5900.20.2
5055Izgradnja nove Luke u Beogradu400,000,000220,000,000
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000220,000,000
5056Proširenje kapaciteta Luke Sremska Mitrovica416,260,000236,260,00054,116,08654,116,08622.922.9
423Usluge po ugovoru16,260,00052,737,70952,737,70952,737,709100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja190,377190,377190,377100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000183,331,9141,188,0001,188,0000.60.6
5057Proširenje kapaciteta Luke Bogojevo400,000,000300,000,0001,001,6401,001,6400.30.3
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000300,000,0001,001,6401,001,6400.30.3
5058Proširenje kapaciteta Luke Prahovo1,200,000,0001,575,000,0001,446,855,1121,446,855,11291.991.9
511Zgrade i građevinski objekti1,200,000,0001,575,000,0001,446,855,1121,446,855,11291.991.9
5059Adaptacija brodske prevodnice u sastavu HEPS „Đerdap 2”765,960,000599,457,237572,267,960572,267,96095.595.5
511Zgrade i građevinski objekti765,960,000599,457,237572,267,960572,267,96095.595.5
5061Rekonstrukcija i dogradnja graničnog prelaza Horgoš380,000,000342,000,00033,069,72333,069,7239.79.7
511Zgrade i građevinski objekti380,000,000342,000,00033,069,72333,069,7239.79.7
5062Izgradnja autoputa, deonica: Beograd - Zrenjanin12,013,000,00016,479,712,65614,864,212,00614,864,212,00690.290.2
511Zgrade i građevinski objekti12,013,000,00016,479,712,65614,864,212,00614,864,212,00690.290.2
5064Izgradnja novog mosta preko reke Save u Beogradu2,160,000,0003,236,084,8393,190,970,4463,190,970,44698.698.6
511Zgrade i građevinski objekti2,160,000,0003,236,084,8393,190,970,4463,190,970,44698.698.6
5066Izgradnja brze saobraćajnice, deonica: Iverak-Lajkovac5,700,000,0006,126,430,9683,576,576,0713,576,576,07158.458.4
511Zgrade i građevinski objekti5,700,000,0006,126,430,9683,576,576,0713,576,576,07158.458.4
Izgradnja mosta - obilaznice oko Novog Sada sa pristupnim3,000,000,0006,683,394,3976,619,491,2116,619,491,21199.099.0
5067
saobraćajnicama