Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 11

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja2,940,0002,646,0002,241,0542,241,05484.784.7
423Usluge po ugovoru1,959,0001,764,0001,266,2491,266,24971.871.8
424Specijalizovane usluge680,000612,000579,340579,34094.794.7
425Tekuće popravke i održavanje880,000792,000599,618599,61875.775.7
426Materijal2,068,0001,862,0001,510,5391,510,53981.181.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema1,650,0001,147,000866,517866,51775.575.5
515Nematerijalna imovina250,000225,000199,980199,98088.988.9
3.17KANCELARIJA ZA SARADNjU S MEDIJIMA65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
Izvori finansiranja za glavu 3.17
01Opšti prihodi i primanja budžeta65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
2102Podrška radu Vlade65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
110
spoljni poslovi
0016Medijsko praćenje rada Vlade65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,536,00053,686,00050,853,51250,853,51294.794.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,899,0008,149,0007,704,3077,704,30794.594.5
413Naknade u naturi150,000150,000112,000112,00074.774.7
414Socijalna davanja zaposlenima407,000607,000606,431606,43199.999.9
415Naknade troškova za zaposlene640,000576,000494,419494,41985.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,0001,184,0001,168,6561,168,65698.798.7
421Stalni troškovi600,000657,000649,443649,44398.898.8
422Troškovi putovanja320,000288,00084,67484,67429.429.4
423Usluge po ugovoru8,517,00016,002,00015,000,97415,000,97493.793.7
424Specijalizovane usluge450,000449,000448,845448,845100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje100,00090,00016,00016,00017.817.8
426Materijal750,000675,000593,007593,00787.987.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000
512Mašine i oprema400,000396,000395,309395,30999.899.8
KANCELARIJA ZA REVIZIJU SISTEMA UPRAVLjANjA
3.18SREDSTVIMA EVROPSKE UNIJE91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
Izvori finansiranja za glavu 3.18
01Opšti prihodi i primanja budžeta91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
110
spoljni poslovi
0001Revizija sistema sprovođenja programa pretpristupne pomoći EU91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,303,00073,203,00073,151,69873,151,69899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,210,00011,110,00011,083,40011,083,40099.899.8
413Naknade u naturi125,000125,00084,00084,00067.267.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000376,000376,000376,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,000,000900,000859,298859,29895.595.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi451,000486,000485,376485,37699.999.9
421Stalni troškovi1,130,0001,029,0001,017,1671,017,16798.998.9
422Troškovi putovanja1,100,000990,000955,232955,23296.596.5
423Usluge po ugovoru7,257,0007,257,0007,217,3887,217,38899.599.5
424Specijalizovane usluge600,000750,000718,500718,50095.895.8
425Tekuće popravke i održavanje200,000180,000117,413117,41365.265.2
426Materijal1,300,0001,170,000928,617928,61779.479.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate31,00031,00020,58420,58466.466.4
512Mašine i oprema900,000625,000619,368619,36899.199.1
3.19KANCELARIJA ZA KOSOVO I METOHIJU17,155,672,00018,674,257,00018,640,583,29318,640,583,29399.899.8
Izvori finansiranja za glavu 3.19
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,143,172,00018,661,757,00018,640,583,29318,640,583,29399.999.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
Podrška funkcionisanju ustanova i organizacija na teritoriji AP
0603
Kosovo i Metohija13,676,883,00015,329,755,00015,307,622,99915,307,622,99999.999.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i13,676,883,00015,329,755,00015,307,622,99915,307,622,99999.999.9
110
spoljni poslovi
Podrška funkcionisanju i unapređenju lokalnih administrativnih11,300,561,00013,003,301,00012,990,778,23012,990,778,23099.999.9
0001
kapaciteta
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,300,561,00013,003,301,00012,990,778,23012,990,778,23099.999.9
Podrška funkcionisanju vaspitno-obrazovnih institucija u skladu sa1,549,869,0001,490,741,0001,490,635,5501,490,635,550100.0100.0
0002
mrežom škola i predškolskih ustanova
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,549,869,0001,490,741,0001,490,635,5501,490,635,550100.0100.0
Podrška funkcionisanju zdravstvenih institucija u skladu sa mrežom502,081,000513,361,000513,300,512513,300,512100.0100.0
0003
zdravstvenih institucija
463Transferi ostalim nivoima vlasti502,081,000513,361,000513,300,512513,300,512100.0100.0
0004Stručna i administrativna podrška324,372,000322,352,000312,908,707312,908,70797.197.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)150,477,000152,077,000151,984,268151,984,26899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,798,00023,048,00023,029,91123,029,91199.999.9
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima921,0001,499,0001,497,2961,497,29699.999.9
415Naknade troškova za zaposlene3,620,0003,319,0002,954,4412,954,44189.089.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi448,000807,000795,596795,59698.698.6
421Stalni troškovi12,541,00011,432,0008,543,7418,543,74174.774.7
422Troškovi putovanja9,500,00010,397,0009,921,1309,921,13095.495.4
423Usluge po ugovoru102,150,00099,407,00098,901,76098,901,76099.599.5
424Specijalizovane usluge2,000,0001,960,000963,874963,87449.249.2
425Tekuće popravke i održavanje1,200,0001,176,000885,403885,40375.375.3
426Materijal14,900,00013,238,00010,071,51110,071,51176.176.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate494,000485,000119,671119,67124.724.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova321,000315,000200,936200,93663.863.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000251,000247,121247,12198.598.5
512Mašine i oprema3,000,0002,940,0002,792,0482,792,04895.095.0
Podrška unapređenju kvaliteta života srpskog i nealbanskog
0604
stanovništva na teritoriji AP Kosovo i Metohija3,478,789,0003,344,502,0003,332,960,2943,332,960,29499.799.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i3,478,789,0003,344,502,0003,332,960,2943,332,960,29499.799.7
110
spoljni poslovi
0001Podsticaj ekonomskog razvoja772,164,000761,443,000761,194,499761,194,499100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama80,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima1,0001,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti692,163,000681,442,000681,194,499681,194,499100.0100.0
0002Izgradnja i rekonstrukcija stambenih objekata1,107,725,0001,119,700,0001,119,071,9611,119,071,96199.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,107,725,0001,091,070,0001,091,017,6181,091,017,618100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi28,630,00028,054,34328,054,34398.098.0
0003Pružanje pravne pomoći srpskom i nealbanskom stanovništvu33,200,00033,200,00033,200,00033,200,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama3,200,0003,200,0003,200,0003,200,000100.0100.0
0004Podrška socijalno ugroženom stanovništvu i procesu povratka533,953,000527,963,000517,636,532517,636,53298.098.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti282,353,000279,753,000279,719,904279,719,904100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta71,600,00085,600,00085,565,99685,565,996100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama180,000,000162,610,000152,350,632152,350,63293.793.7
0005Podrška organizacijama civilnog društva31,131,00033,099,00032,908,19932,908,19999.499.4
481Dotacije nevladinim organizacijama31,131,00033,099,00032,908,19932,908,19999.499.4
Zaštita kulturne baštine, podrška Srpskoj pravoslavnoj crkvi i991,616,000860,097,000860,084,103860,084,103100.0100.0
0006
kulturnim aktivnostima
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama239,624,000239,624,000239,624,000239,624,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti561,076,000420,176,000420,163,104420,163,104100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama190,916,000200,297,000200,296,999200,296,999100.0100.0
4001IPA 2022 - Pružanje podrške IRL u procesu povratka9,000,0009,000,0008,865,0008,865,00098.598.5
424Specijalizovane usluge9,000,0009,000,0008,865,0008,865,00098.598.5
3.20KANCELARIJA ZA BORBU PROTIV DROGA29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
Izvori finansiranja za glavu 3.20
01Opšti prihodi i primanja budžeta29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
1802Preventivna zdravstvena zaštita29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
110
spoljni poslovi
0011Stručni i operativni poslovi u oblasti borbe protiv droga29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,993,00023,293,00023,126,90923,126,90999.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,181,0003,581,0003,503,7273,503,72797.897.8
413Naknade u naturi50,00050,00048,00048,00096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima749,000749,000
415Naknade troškova za zaposlene264,000264,000160,844160,84460.960.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000161,792161,79280.980.9
421Stalni troškovi310,000310,000223,061223,06172.072.0
422Troškovi putovanja941,000941,000891,057891,05794.794.7
423Usluge po ugovoru2,420,0002,420,0002,354,0042,354,00497.397.3
424Specijalizovane usluge150,000150,000148,000148,00098.798.7
425Tekuće popravke i održavanje60,00060,00058,20058,20097.097.0
426Materijal290,000190,000189,317189,31799.699.6
512Mašine i oprema100,00030,00028,60028,60095.395.3
KANCELARIJA ZA KOORDINACIONE POSLOVE U
PREGOVARAČKOM PROCESU SA PRIVREMENIM
3.21INSTITUCIJAMA SAMOUPRAVE U PRIŠTINI54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5