Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 55

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru51,890,00050,040,00042,042,34842,042,34884.084.0
426Materijal8,800,0004,400,0001,738,0881,738,08839.539.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000,0001,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,00057,27957,2795.75.7
512Mašine i oprema4,500,0001,000,000642,240642,24064.264.2
Podrška razvoju zadrugarstva i pokretanju privrednih aktivnosti na250,000,000175,313,000
0002
selu
463Transferi ostalim nivoima vlasti250,000,000175,313,000
0003Podrška kupovini seoskih kuća sa okućnicom750,000,000750,000,000530,094,604530,094,60470.770.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti750,000,000750,000,000530,094,604530,094,60470.770.7
0004Podrška organizovanju manifestacija u selima Republike Srbije63,770,00063,770,00061,554,84461,554,84496.596.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti63,770,00063,770,00061,554,84461,554,84496.596.5
0005Podrška opremanju i unutrašnjem uređenju seoskih domova60,000,00060,000,00059,454,88159,454,88199.199.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti60,000,00060,000,00059,454,88159,454,88199.199.1
Podsticaj kupovini minibuseva za prevoz seoskog stanovništva i200,000,000199,000,000
4002
specijalizovanih namenskih vozila
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama80,000,00080,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,000119,000,000
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36INOVACIJA38,254,369,00040,015,403,25339,209,060,27439,209,060,27498.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 36
01Opšti prihodi i primanja budžeta37,438,107,00038,288,105,00037,781,565,30537,781,565,30598.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika65,500,00065,500,00023,688,42923,688,42936.236.2
06Donacije od međunarodnih organizacija67,799,38067,799,38067,799,380100.0100.0
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,000,00010,000,0002,303,0632,303,06323.023.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica13,000,00013,000,0004,969,3414,969,34138.238.2
11Primanja od inostranih zaduživanja5,000,000805,308,951791,302,843791,302,84398.398.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina10,100,00048,296,69721,753,83021,753,83045.045.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina12,000,00014,399,8543,662,6173,662,61725.425.4
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,500,0005,831,3714,730,1094,730,10981.181.1
56Finansijska pomoć EU697,162,000697,162,000507,285,355507,285,35572.872.8
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36.0INOVACIJA37,217,690,00038,934,536,18538,231,102,91338,231,102,91398.298.2
Izvori finansiranja za glavu 36.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,510,528,00037,356,866,00036,861,301,81336,861,301,81398.798.7
06Donacije od međunarodnih organizacija67,799,38067,799,38067,799,380100.0100.0
11Primanja od inostranih zaduživanja5,000,000805,308,951791,302,843791,302,84398.398.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina5,000,0007,399,8543,413,5223,413,52246.146.1
56Finansijska pomoć EU697,162,000697,162,000507,285,355507,285,35572.872.8
0201Razvoj nauke i tehnologije37,217,690,00038,934,536,18538,231,102,91338,231,102,91398.298.2
140Osnovno istraživanje37,217,690,00038,934,536,18538,231,102,91338,231,102,91398.298.2
Podrška realizaciji opšteg interesa u naučnoj istraživačkoj25,934,352,00026,070,665,76625,741,140,87125,741,140,87198.798.7
0001
delatnosti
424Specijalizovane usluge24,998,071,00025,281,842,76624,953,135,19324,953,135,19398.798.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama536,861,000520,861,000520,764,712520,764,712100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta399,420,000267,962,000267,240,966267,240,96699.799.7
0002Podrška realizaciji interesa u inovacionoj delatnosti353,320,000248,420,000245,848,231245,848,23199.099.0
423Usluge po ugovoru44,400,000400,000
424Specijalizovane usluge159,220,000133,320,000133,000,000133,000,00099.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama99,700,00094,700,00093,769,10693,769,10699.099.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00020,000,00019,079,12519,079,12595.495.4
0003Podrška radu preduzeća i organizacija u oblasti nuklearne sigurnosti300,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama300,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
0004Podrška radu Jedinice za upravljanje projektima u javnom sektoru35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0005Podrška radu Fonda za inovacionu delatnost1,800,000,0001,259,000,0001,259,000,0001,259,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,800,000,0001,259,000,0001,259,000,0001,259,000,000100.0100.0
0006Podrška radu Centra za promociju nauke220,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama220,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
0007Administracija i upravljanje376,330,000386,032,088341,651,482341,651,48288.588.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)105,663,000105,663,000100,915,082100,915,08295.595.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,008,00016,008,00015,290,79315,290,79395.595.5
413Naknade u naturi100,000100,0001,5001,5001.51.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,580,0002,580,0002,228,5802,228,58086.486.4
415Naknade troškova za zaposlene3,720,0003,720,0002,180,2232,180,22358.658.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,500,0001,108,4361,108,43673.973.9
421Stalni troškovi15,368,00025,478,00021,504,35821,504,35884.484.4
422Troškovi putovanja17,265,00018,757,08812,441,90712,441,90766.366.3
423Usluge po ugovoru200,916,000197,016,000176,311,763176,311,76389.589.5
424Specijalizovane usluge1,457,0001,457,000915,100915,10062.862.8
425Tekuće popravke i održavanje1,700,0001,700,00024,96024,9601.51.5
426Materijal5,927,0005,927,0003,691,0553,691,05562.362.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate126,000126,00038,75038,75030.830.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0002,000,0001,079,4041,079,40454.054.0
512Mašine i oprema4,000,0004,000,0003,919,5713,919,57198.098.0
0011Podrška radu Naučno-tehnološkog parka Beograd31,000,00046,900,00046,900,00046,900,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama31,000,00046,900,00046,900,00046,900,000100.0100.0
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog50,000,0003,000,0002,940,0002,940,00098.098.0
0012
naučnoistraživačkog sistema
423Usluge po ugovoru50,000,0003,000,0002,940,0002,940,00098.098.0
0013Podrška radu Fonda za nauku1,282,785,000912,785,000912,785,000912,785,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,282,785,000912,785,000912,785,000912,785,000100.0100.0
0014Podrška radu NTP Niš30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
0015Podrška radu NTP Čačak18,000,00018,000,00018,000,00018,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama18,000,00018,000,00018,000,00018,000,000100.0100.0
0017Podrška školovanju i usavršavanju mladih talenata1,165,160,0001,145,160,0001,084,333,4981,084,333,49894.794.7
423Usluge po ugovoru27,000,00012,000,0007,510,0217,510,02162.662.6
424Specijalizovane usluge19,020,00014,020,00012,000,00012,000,00085.685.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,119,140,0001,119,140,0001,064,823,4771,064,823,47795.195.1
0018Podrška radu BIO4832,501,000230,501,000229,182,524229,182,52499.499.4
423Usluge po ugovoru100,000,00025,000,00024,880,60324,880,60399.599.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama132,500,000132,500,000132,500,000132,500,000100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,000,00050,000,00049,793,50149,793,50199.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti550,000,00023,000,00022,008,41922,008,41995.795.7
0020Podrška radu Naučno-tehnološkog parka Kragujevac5,000,0005,001,0005,000,0005,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,0004,960,0004,960,0004,960,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine41,00040,00040,00097.697.6
0021Podrška radu Regionalnom inovacionom smart siti centru Novi Pazar5,000,000100,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,000100,000
4002Istraživanje i razvoj u javnom sektoru310,341,532310,341,532310,341,532100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja931,012931,012931,012100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti309,410,520309,410,520309,410,520100.0100.0
4003Strateški projekti sa NR Kinom44,000,00043,400,00043,380,00043,380,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge44,000,00043,400,00043,380,00043,380,000100.0100.0
4004IPA 2018 - Konkurentnost240,000,000240,000,0003,034,8333,034,8331.31.3
424Specijalizovane usluge240,000,000240,000,0003,034,8333,034,8331.31.3
Projekat akceleracije inovacija i podsticanje rasta preduzetništva -5,000,000562,766,799548,760,691548,760,69197.597.5
4011
SAIGE
421Stalni troškovi5,165,0004,956,7694,956,76996.096.0
422Troškovi putovanja200,000
423Usluge po ugovoru5,000,000423,552,608421,414,988421,414,98899.599.5
424Specijalizovane usluge125,983,215120,956,905120,956,90596.096.0
426Materijal900,000849,717849,71794.494.4
444Prateći troškovi zaduživanja6,765,975582,313582,3138.68.6
512Mašine i oprema200,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU3,649,854,0005,993,575,0005,992,121,4895,992,121,489100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,649,854,0005,993,575,0005,992,121,4895,992,121,489100.0100.0
7079IPA 2019 - Konkurentnost i inovacije840,388,000833,888,000821,682,761821,682,76198.598.5
424Specijalizovane usluge840,388,000833,888,000821,682,761821,682,76198.598.5
36.1SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI1,036,679,0001,080,867,068977,957,361977,957,36190.590.5
Izvori finansiranja za glavu 36.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta927,579,000931,239,000920,263,493920,263,49398.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika65,500,00065,500,00023,688,42923,688,42936.236.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,000,00010,000,0002,303,0632,303,06323.023.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica13,000,00013,000,0004,969,3414,969,34138.238.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina10,100,00048,296,69721,753,83021,753,83045.045.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina7,000,0007,000,000249,095249,0953.63.6
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,500,0005,831,3714,730,1094,730,10981.181.1
0201Razvoj nauke i tehnologije1,036,679,0001,080,867,068977,957,361977,957,36190.590.5
140Osnovno istraživanje1,036,679,0001,080,867,068977,957,361977,957,36190.590.5
0010Podrška radu SANU959,679,0001,006,267,068905,246,383905,246,38390.090.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)267,617,000267,617,000263,841,565263,841,56598.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca40,544,00043,044,00042,397,19842,397,19898.598.5
413Naknade u naturi1,700,000500,000104,925104,92521.021.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,814,0002,814,0001,722,4851,722,48561.261.2
415Naknade troškova za zaposlene5,000,0005,000,000629,907629,90712.612.6