Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 22

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate7,000,0005,500,0002,270,3102,270,31041.341.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova103,645,000109,645,00096,611,40996,611,40988.188.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa7,000,0006,300,0005,871,9515,871,95193.293.2
512Mašine i oprema14,000,00018,330,00014,999,85414,999,85481.881.8
0002Podrška informacionom sistemu carinske službe703,996,000661,221,000647,269,924647,269,92497.997.9
421Stalni troškovi41,896,00041,896,00041,785,21641,785,21699.799.7
423Usluge po ugovoru282,249,000259,684,000253,050,590253,050,59097.497.4
425Tekuće popravke i održavanje34,324,00031,324,00025,002,61425,002,61479.879.8
426Materijal53,860,00048,860,00048,114,21648,114,21698.598.5
512Mašine i oprema172,167,000135,907,000135,792,368135,792,36899.999.9
515Nematerijalna imovina119,500,000143,550,000143,524,920143,524,920100.0100.0
4002Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave carina40,000,00054,280,00048,016,63048,016,63088.588.5
511Zgrade i građevinski objekti37,000,00054,280,00048,016,63048,016,63088.588.5
512Mašine i oprema3,000,000
5008Izgradnja kompleksa carinske ispostave pri GP Gradina447,400,000372,500,000290,881,193290,881,19378.178.1
423Usluge po ugovoru2,200,0002,200,00033,60033,6001.51.5
511Zgrade i građevinski objekti445,200,000370,300,000290,847,593290,847,59378.578.5
7010IPA Podrška za učešće u programima EU31,006,00031,706,00016,521,57216,521,57252.152.1
422Troškovi putovanja18,006,00018,006,0002,847,4312,847,43115.815.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama13,000,00013,700,00013,674,14113,674,14199.899.8
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje205,856,000205,856,00071,277,42871,277,42834.634.6
423Usluge po ugovoru25,856,00025,856,0006,281,8976,281,89724.324.3
515Nematerijalna imovina180,000,000180,000,00064,995,53164,995,53136.136.1
16.2PORESKA UPRAVA17,043,452,00017,573,940,00014,874,910,32514,874,910,32584.684.6
Izvori finansiranja za glavu 16.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,912,805,00016,443,293,00014,255,484,02114,255,484,02186.786.7
11Primanja od inostranih zaduživanja1,019,997,0001,019,997,000530,136,169530,136,16952.052.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina12,000,00012,000,0001,791,0141,791,01414.914.9
56Finansijska pomoć EU98,650,00098,650,00087,499,12187,499,12188.788.7
2302Upravljanje poreskim sistemom17,043,452,00017,573,940,00014,874,910,32514,874,910,32584.684.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i17,043,452,00017,573,940,00014,874,910,32514,874,910,32584.684.6
110
spoljni poslovi
0001Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i operativna podrška14,512,360,00015,069,530,00012,983,088,88712,983,088,88786.286.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,472,496,0007,472,496,0007,277,953,6907,277,953,69097.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,158,724,0001,158,724,0001,129,285,2351,129,285,23597.597.5
413Naknade u naturi11,000,00011,000,0006,283,4496,283,44957.157.1
414Socijalna davanja zaposlenima151,735,000151,735,000139,390,765139,390,76591.991.9
415Naknade troškova za zaposlene224,117,000224,117,000203,977,259203,977,25991.091.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi88,973,00088,973,00088,936,57088,936,570100.0100.0
421Stalni troškovi1,706,856,0001,536,176,0001,529,896,1671,529,896,16799.699.6
422Troškovi putovanja49,218,00044,298,00031,934,15531,934,15572.172.1
423Usluge po ugovoru845,242,0001,005,042,000879,653,906879,653,90687.587.5
424Specijalizovane usluge112,244,000101,044,00056,368,51356,368,51355.855.8
425Tekuće popravke i održavanje404,139,000354,931,000295,057,883295,057,88383.183.1
426Materijal470,359,000423,329,000355,805,632355,805,63284.084.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,000,0005,400,0002,759,1222,759,12251.151.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate239,020,000151,020,000138,943,376138,943,37692.092.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova107,380,000190,382,630180,962,842180,962,84295.195.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,000,0006,000,0003,144,6493,144,64952.452.4
511Zgrade i građevinski objekti496,765,000210,692,37080,609,36080,609,36038.338.3
512Mašine i oprema274,666,0001,300,744,000217,093,884217,093,88416.716.7
515Nematerijalna imovina687,426,000633,426,000365,032,430365,032,43057.657.6
Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i ostalih javnih prihoda -1,388,445,0001,360,763,0001,259,817,4951,259,817,49592.692.6
0002
izdvojene aktivnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)758,781,000758,781,000714,275,450714,275,45094.194.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca114,956,000114,956,000108,228,496108,228,49694.194.1
415Naknade troškova za zaposlene21,833,00021,833,00016,554,45616,554,45675.875.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,522,0007,522,0007,329,6207,329,62097.497.4
421Stalni troškovi232,754,000209,484,000207,861,813207,861,81399.299.2
422Troškovi putovanja2,782,0002,782,00044,90044,9001.61.6
423Usluge po ugovoru115,262,000125,462,000109,742,349109,742,34987.587.5
424Specijalizovane usluge15,306,00013,806,0007,031,9657,031,96550.950.9
425Tekuće popravke i održavanje55,110,00048,408,00040,229,49640,229,49683.183.1
426Materijal64,139,00057,729,00048,518,95048,518,95084.084.0
4002Modernizacija poreske administracije1,019,997,0001,019,997,000530,136,169530,136,16952.052.0
422Troškovi putovanja350,000342,828342,82898.098.0
423Usluge po ugovoru1,019,143,000593,274,000418,570,066418,570,06670.670.6
426Materijal350,000145,254145,25441.541.5
444Prateći troškovi zaduživanja854,0001,848,0001,617,2411,617,24187.587.5
512Mašine i oprema113,000,000109,460,780109,460,78096.996.9
515Nematerijalna imovina311,175,000
4006Dalja nadogradnja funkcije obrazovanja Poreske uprave Republike88,650,00088,650,00085,869,08585,869,08596.996.9
423Usluge po ugovoru88,650,00088,650,00085,869,08585,869,08596.996.9
7010IPA Podrška za učešće u programima EU34,000,00035,000,00015,998,68915,998,68945.745.7
422Troškovi putovanja22,000,00022,000,0003,421,0503,421,05015.615.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama12,000,00013,000,00012,577,63912,577,63996.896.8
16.3UPRAVA ZA TREZOR12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
Izvori finansiranja za glavu 16.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
110
spoljni poslovi
0008Trezorsko poslovanje4,220,750,0004,381,430,0004,154,125,9394,154,125,93994.894.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,981,635,0002,021,335,0002,021,228,9452,021,228,945100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca300,258,000306,238,000306,225,449306,225,449100.0100.0
413Naknade u naturi3,700,0003,700,0002,346,0002,346,00063.463.4
414Socijalna davanja zaposlenima22,200,00034,550,00030,867,79930,867,79989.389.3
415Naknade troškova za zaposlene55,000,00056,500,00055,825,20155,825,20198.898.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,300,00023,650,00023,646,67523,646,675100.0100.0
421Stalni troškovi1,059,765,0001,175,765,0001,096,591,2731,096,591,27393.393.3
422Troškovi putovanja19,145,00019,145,0009,750,3759,750,37550.950.9
423Usluge po ugovoru148,227,000168,627,000158,203,189158,203,18993.893.8
424Specijalizovane usluge18,590,00018,590,00015,407,80915,407,80982.982.9
425Tekuće popravke i održavanje241,469,000224,139,000180,876,532180,876,53280.780.7
426Materijal191,729,000183,529,000126,805,066126,805,06669.169.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0002,500,0002,187,0452,187,04587.587.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,040,0002,040,000676,172676,17233.133.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,700,0002,430,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,000,0002,000,000857,362857,36242.942.9
512Mašine i oprema151,692,000136,692,000122,631,047122,631,04789.789.7
0009Informaciona podrška trezorskom poslovanju1,033,675,0001,045,372,0001,036,708,5941,036,708,59499.299.2
421Stalni troškovi70,990,00067,990,00066,614,01966,614,01998.098.0
423Usluge po ugovoru918,156,000936,314,000930,988,473930,988,47399.499.4
425Tekuće popravke i održavanje44,529,00041,068,00039,106,10139,106,10195.295.2
4002Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave za trezor632,343,000729,843,000714,024,474714,024,47497.897.8
511Zgrade i građevinski objekti632,343,000729,843,000714,024,474714,024,47497.897.8
Proširenje i tehnološko unapređenje kapaciteta u cilju efikasnijeg742,651,000742,651,000742,358,400742,358,400100.0100.0
5002
poslovanja
423Usluge po ugovoru224,690,000224,690,000224,637,600224,637,600100.0100.0
512Mašine i oprema84,600,00084,600,00084,600,00084,600,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina433,361,000433,361,000433,120,800433,120,80099.999.9
5005Unapređenje automatizacije poslovnih procesa1,457,426,0001,457,426,0001,456,400,8781,456,400,87899.999.9
423Usluge po ugovoru570,426,000570,426,000570,038,878570,038,87899.999.9
512Mašine i oprema10,000,00010,000,0009,960,0009,960,00099.699.6
515Nematerijalna imovina877,000,000877,000,000876,402,000876,402,00099.999.9
5007Reforma računovodstva35,000,00018,000,0006,948,7726,948,77238.638.6
423Usluge po ugovoru16,000,00013,000,0006,948,7726,948,77253.553.5
424Specijalizovane usluge19,000,0005,000,000
5008Rezervna i „bekap” lokacija393,832,000393,832,000389,050,883389,050,88398.898.8
423Usluge po ugovoru42,000,00042,000,00041,967,60041,967,60099.999.9
512Mašine i oprema281,332,000281,332,000276,615,336276,615,33698.398.3
515Nematerijalna imovina70,500,00070,500,00070,467,94770,467,947100.0100.0
5013Praćenje izvršenja Jedinica lokalne samouprave - JLS86,700,00086,700,00086,521,30886,521,30899.899.8
423Usluge po ugovoru86,700,00086,700,00086,521,30886,521,30899.899.8
5019Jedinstveni informacioni sistem za budžetsko računovodstvo539,400,000539,400,000538,450,804538,450,80499.899.8
423Usluge po ugovoru373,400,000373,400,000372,582,004372,582,00499.899.8
515Nematerijalna imovina166,000,000166,000,000165,868,800165,868,80099.999.9
5023Sistem javnih finansija - JAFIN1,472,264,0001,472,264,0001,471,585,6651,471,585,665100.0100.0
423Usluge po ugovoru832,264,000832,264,000832,055,265832,055,265100.0100.0
515Nematerijalna imovina640,000,000640,000,000639,530,400639,530,40099.999.9
5024Knjigovodstvo, osnovna sredstva i elektronsko prihvatanje zahteva44,000,00044,461,00044,460,90344,460,903100.0100.0
423Usluge po ugovoru44,000,00044,461,00044,460,90344,460,903100.0100.0
5025Platforma za servisno orijentisanu arhitekturu - SOA152,237,000152,237,000151,822,800151,822,80099.799.7
423Usluge po ugovoru146,237,000146,237,000145,822,800145,822,80099.799.7
515Nematerijalna imovina6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
Objedinjeni računovodstveni informacioni sistem korisnika683,076,000683,076,000682,604,489682,604,48999.999.9
5026
budžetskih sredstava - ORIS
423Usluge po ugovoru284,676,000284,676,000284,569,289284,569,289100.0100.0
515Nematerijalna imovina398,400,000398,400,000398,035,200398,035,20099.999.9
5027Portal za administraciju korisničkih naloga (IAM&SSO)122,800,000122,800,000122,499,998122,499,99899.899.8