Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2024. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Član 4. Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2024. godinu

Član4.
Ukupni rashodi i izdaci, uključujući izdatke za otplatu glavnice duga izvršeni su u ukupnom iznosu od 2.755.318.728.760 dinara, finansirani su iz svih izvora finansiranja i iskazani su u Izveštaju o realizaciji ukupnih sredstava budžeta po korisnicima, programima, projektima, funkcijama, ekonomskim klasifikacijama i izvorima u koloni 12.
Ukupni rashodi i izdaci na osnovu konsolidovanih izveštaja direktnih budžetskih korisnika za indirektne korisnike iz dodatnih prihoda i primanja izvršeni su u ukupnom iznosu od 56.659.095.000 dinara i iskazani su u koloni 11.
Izveštaj o realizaciji ukupnih sredstava budžeta po korisnicima, programima, projektima, funkcijama, ekonomskim klasifikacijama i izvorima
Tabela
u dinarima
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
1NARODNA SKUPŠTINA3,677,569,0003,677,569,0003,483,264,5323,483,264,53294.794.7
Izvori finansiranja za razdeo 1
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,677,569,0003,677,569,0003,483,264,5323,483,264,53294.794.7
1.0NARODNA SKUPŠTINA911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
Izvori finansiranja za glavu 1.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
Politički sistem911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
2101
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Vršenje poslaničke funkcije911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)394,343,000394,343,000381,112,743381,112,74396.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca57,253,00057,253,00054,469,96554,469,96595.195.1
413Naknade u naturi3,500,0003,500,0001,051,0501,051,05030.030.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000292,395292,39529.229.2
415Naknade troškova za zaposlene11,500,00011,500,0005,957,2385,957,23851.851.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,0001,466,6561,466,65658.758.7
417Poslanički dodatak152,273,000152,273,000143,822,253143,822,25394.594.5
422Troškovi putovanja220,482,000220,482,000152,855,733152,855,73369.369.3
423Usluge po ugovoru68,200,00068,200,00066,959,63266,959,63298.298.2
1.1NARODNA SKUPŠTINA - STRUČNE SLUŽBE2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
Izvori finansiranja za glavu 1.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
Politički sistem2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
2101
130Opšte usluge2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
0002Podrška radu Republičke izborne komisije58,000,00058,000,00048,021,78048,021,78082.882.8
413Naknade u naturi500,000500,00079,36079,36015.915.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi38,000,00038,000,00037,647,40237,647,40299.199.1
421Stalni troškovi1,225,0001,225,0001,021,1901,021,19083.483.4
422Troškovi putovanja3,500,0003,500,0002,670,2082,670,20876.376.3
423Usluge po ugovoru13,025,00013,025,0006,250,9606,250,96048.048.0
426Materijal600,000600,000352,660352,66058.858.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama350,000350,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000300,000
515Nematerijalna imovina500,000500,000
Stručna i administrativno - tehnička podrška radu1,918,768,0001,918,768,0001,862,335,3611,862,335,36197.197.1
0003
poslanika
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)672,633,000672,633,000671,150,940671,150,94099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca101,904,000101,904,000101,737,697101,737,69799.899.8
413Naknade u naturi55,000,00054,400,00015,085,44515,085,44527.727.7
414Socijalna davanja zaposlenima12,000,00012,000,00010,706,85810,706,85889.289.2
415Naknade troškova za zaposlene21,000,00021,000,00018,441,39918,441,39987.887.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,029,0006,629,0006,613,4726,613,47299.899.8
421Stalni troškovi130,000,000130,000,000129,110,917129,110,91799.399.3
422Troškovi putovanja18,300,00018,300,00013,897,07613,897,07675.975.9
423Usluge po ugovoru352,200,000352,200,000352,198,637352,198,637100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0006,233,2506,233,25062.362.3
425Tekuće popravke i održavanje160,000,000160,000,000159,999,202159,999,202100.0100.0
426Materijal64,200,00064,200,00064,154,45264,154,45299.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama26,000,00026,000,00024,707,29924,707,29995.095.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,00034,73034,7306.96.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti85,501,00085,501,00085,501,00085,501,000100.0100.0
512Mašine i oprema200,000,000200,000,000199,342,449199,342,44999.799.7
515Nematerijalna imovina3,500,0003,500,0003,420,5363,420,53697.797.7
7066Parlamentarni i lokalni izbori789,750,000789,750,000764,919,727764,919,72796.996.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi707,250,000707,250,000700,638,321700,638,32199.199.1
421Stalni troškovi10,500,00010,500,00010,430,80610,430,80699.399.3
423Usluge po ugovoru33,000,00033,000,00014,850,60014,850,60045.045.0
426Materijal39,000,00039,000,00039,000,00039,000,000100.0100.0
2PREDSEDNIK REPUBLIKE211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
Izvori finansiranja za razdeo 2
01Opšti prihodi i primanja budžeta211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
Politički sistem211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
2101
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
110
poslovi i spoljni poslovi
Obavljanje stručnih i drugih poslova u cilju ostvarivanja211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
0004
funkcije predsednika Republike
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)110,786,000110,786,000107,541,303107,541,30397.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,798,00016,798,00016,362,67516,362,67597.497.4
413Naknade u naturi200,000200,000138,000138,00069.069.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,190,0001,190,000718,175718,17560.460.4
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,0001,036,0251,036,02594.294.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,220,0001,220,0001,210,6101,210,61099.299.2
421Stalni troškovi3,530,0003,530,0003,176,7233,176,72390.090.0
422Troškovi putovanja49,300,00049,300,00037,614,33637,614,33676.376.3
423Usluge po ugovoru24,700,00024,700,00023,606,64923,606,64995.695.6
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000358,243358,24371.671.6
426Materijal2,000,0002,000,0001,975,9881,975,98898.898.8
3VLADA36,973,922,00043,336,817,70142,785,379,89242,785,379,89298.798.7
Izvori finansiranja za razdeo 3
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,056,757,00040,791,205,00040,305,135,98040,305,135,98098.898.8
05Donacije od inostranih zemalja20,000,00020,000,00016,315,50616,315,50681.681.6
06Donacije od međunarodnih organizacija100,053,000100,053,00053,761,86353,761,86353.753.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
11Primanja od inostranih zaduživanja783,939,0002,412,386,7012,409,570,4582,409,570,45899.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih673,000673,000596,086596,08688.688.6
15
godina
3.1KABINET PREDSEDNIKA VLADE80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
Izvori finansiranja za glavu 3.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
Podrška radu Vlade80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Stručni i operativni poslovi Kabineta predsednika Vlade80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,000,00011,968,0009,668,8479,668,84780.880.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,200,0002,200,0001,464,8301,464,83066.666.6
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000190,276190,27695.195.1
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000819,943819,94391.191.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,00033,00030,00030,00090.990.9
421Stalni troškovi520,000520,00030,80230,8025.95.9
422Troškovi putovanja10,900,00010,900,00010,856,67610,856,67699.699.6
423Usluge po ugovoru52,480,00052,480,00052,477,23652,477,236100.0100.0
426Materijal1,020,0001,020,0001,019,9991,019,999100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
KABINET PRVOG POTPREDSEDNIKA VLADE I
3.2MINISTRA SPOLjNIH POSLOVA16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
Podrška radu Vlade16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta prvog16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
0029
potpredsednika Vlade i ministra spoljnih poslova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,315,0008,315,0008,314,7618,314,761100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,260,0001,260,0001,259,6861,259,686100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene115,000115,000114,400114,40099.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi142,000142,000141,895141,89599.999.9
421Stalni troškovi125,000125,000124,163124,16399.399.3
423Usluge po ugovoru6,702,0006,702,0006,701,1826,701,182100.0100.0
426Materijal142,000142,000141,225141,22599.599.5
KABINET PRVOG POTPREDSEDNIKA VLADE I
3.327,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
MINISTRA FINANSIJA
Izvori finansiranja za glavu 3.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
Podrška radu Vlade27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta prvog27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
0028
potpredsednika Vlade i ministra finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,849,0004,849,0004,061,5234,061,52383.883.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca735,000735,000615,321615,32183.783.7
413Naknade u naturi46,00046,0009,0009,00019.619.6
414Socijalna davanja zaposlenima170,000170,000
415Naknade troškova za zaposlene380,000380,00022,47822,4785.95.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi165,000165,000
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0002,536,1112,536,11150.750.7
423Usluge po ugovoru15,400,00015,400,0008,812,7118,812,71157.257.2
425Tekuće popravke i održavanje30,00030,000
426Materijal320,000320,000
512Mašine i oprema50,00050,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.4ODBRANE12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
Podrška radu Vlade12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
0025
Vlade i ministra odbrane
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,443,0005,443,0005,442,5635,442,563100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca825,000825,000824,548824,54899.999.9
415Naknade troškova za zaposlene264,000264,000263,332263,33299.799.7
421Stalni troškovi7,0007,0006,1146,11487.387.3
422Troškovi putovanja246,000246,000245,915245,915100.0100.0
423Usluge po ugovoru5,071,0005,071,0005,070,7755,070,775100.0100.0
426Materijal214,000214,000213,418213,41899.799.7
512Mašine i oprema92,00092,00091,89091,89099.999.9
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.5KULTURE9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
Podrška radu Vlade9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
0026
Vlade i ministra kulture
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,111,0004,111,0004,110,9704,110,970100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca623,000623,000622,812622,812100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene60,00060,00059,40059,40099.099.0
421Stalni troškovi17,00017,00016,61916,61997.897.8
422Troškovi putovanja579,000579,000578,754578,754100.0100.0
423Usluge po ugovoru4,193,0004,193,0004,192,7644,192,764100.0100.0
426Materijal70,00070,00069,13769,13798.898.8
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
UNAPREĐENjE RAZVOJA NEDOVOLjNO RAZVIJENIH
3.6OPŠTINA NA TERITORIJI REPUBLIKE SRBIJE451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
Izvori finansiranja za glavu 3.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
Podrška radu Vlade451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez69,477,00069,477,00064,938,11164,938,11193.593.5
0027portfelja zaduženog za unapređenje razvoja nedovoljno
razvijenih opština na teritoriji Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,353,00025,353,00024,490,57824,490,57896.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,842,0003,842,0003,710,3233,710,32396.696.6
413Naknade u naturi90,00090,00052,00052,00057.857.8
414Socijalna davanja zaposlenima344,000344,000239,582239,58269.669.6
415Naknade troškova za zaposlene220,000220,000185,982185,98284.584.5
421Stalni troškovi940,0001,245,0001,189,5041,189,50495.595.5
422Troškovi putovanja2,348,0002,348,0001,130,4931,130,49348.148.1
423Usluge po ugovoru33,930,00033,625,00032,185,78832,185,78895.795.7
426Materijal1,650,0001,650,0001,119,5061,119,50667.867.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih260,000260,000177,767177,76768.468.4
organa
512Mašine i oprema500,000500,000456,588456,58891.391.3
4021Podrška sprovođenju mera ravnomernog regionalnog razvoja379,388,000379,388,000376,802,953376,802,95399.399.3
422Troškovi putovanja1,235,0001,235,0001,094,0541,094,05488.688.6
423Usluge po ugovoru25,253,00025,253,00024,991,82024,991,82099.099.0
424Specijalizovane usluge19,900,00019,900,00019,814,00019,814,00099.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti318,000,000318,000,000315,930,414315,930,41499.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00014,972,66514,972,66599.899.8
Izrada mape puta za dostizanje održivog razvoja nerazvijenih2,152,0002,152,0005005000.00.0
4022
(devastiranih) opština
422Troškovi putovanja10,00010,000
423Usluge po ugovoru1,142,0001,142,0005005000.00.0
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000
3.7GENERALNI SEKRETARIJAT VLADE15,008,306,00018,398,994,00018,336,275,90718,336,275,90799.799.7
Izvori finansiranja za glavu 3.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,008,107,00018,398,795,00018,336,077,01118,336,077,01199.799.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih199,000199,000198,896198,89699.999.9
15
godina
Podrška radu Vlade15,008,306,00018,398,994,00018,336,275,90718,336,275,90799.799.7
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni15,008,306,00018,398,994,00018,336,275,90718,336,275,90799.799.7
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Generalnog sekretarijata11,831,529,00014,790,617,00014,772,866,42514,772,866,42599.999.9
0008
Vlade
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)391,337,000383,457,000382,102,372382,102,37299.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca59,621,00058,651,00057,888,53157,888,53198.798.7
413Naknade u naturi600,000600,000267,000267,00044.544.5
414Socijalna davanja zaposlenima4,159,0004,159,0003,811,2623,811,26291.691.6
415Naknade troškova za zaposlene23,730,00023,730,00021,381,05321,381,05390.190.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,550,0002,550,0002,533,1212,533,12199.399.3
421Stalni troškovi20,721,00020,721,00020,432,44020,432,44098.698.6
422Troškovi putovanja150,453,000179,453,000175,424,192175,424,19297.897.8
423Usluge po ugovoru440,593,000464,948,000462,145,686462,145,68699.499.4
424Specijalizovane usluge1,500,0001,500,0001,477,2001,477,20098.598.5
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,300,0001,030,5471,030,54744.844.8
426Materijal9,745,0009,745,0009,541,1259,541,12597.997.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama631,240,000631,240,000631,240,000100.0100.0
461Donacije stranim vladama6,124,100,0006,197,100,0006,196,519,1556,196,519,155100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama406,580,000317,580,000317,401,559317,401,55999.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti70,000,00092,313,00092,313,00092,313,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,483,000,0001,816,527,0001,816,473,9921,816,473,992100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,581,820,0004,508,720,0004,508,046,4594,508,046,459100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000151,354151,35475.775.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,050,0001,050,000715,118715,11868.168.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,970,0003,573,0002,752,3312,752,33177.077.0
organa
512Mašine i oprema50,000,00059,000,00058,300,62358,300,62398.898.8
515Nematerijalna imovina3,500,00011,500,00010,918,30710,918,30794.994.9
4002Kontribucija Republike Srbije prema UNDP Srbija290,000,000324,400,000324,360,355324,360,355100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama290,000,000324,400,000324,360,355324,360,355100.0100.0
4019Organizacija događaja od značaja za Republiku Srbiju2,484,812,0002,874,812,0002,833,005,1992,833,005,19998.598.5
421Stalni troškovi177,064,000207,064,000205,058,959205,058,95999.099.0
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0002,251,0532,251,05390.090.0
423Usluge po ugovoru1,919,748,0002,257,748,0002,256,909,2332,256,909,233100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje9,500,00013,500,00013,200,02313,200,02397.897.8
426Materijal218,000,000236,000,000214,481,931214,481,93190.990.9
465Ostale dotacije i transferi97,200,00097,200,00080,343,06980,343,06982.782.7
512Mašine i oprema60,800,00060,800,00060,760,93160,760,93199.999.9
7067Nagradna igra „Uzmi račun i pobedi”248,000,000248,000,000247,041,376247,041,37699.699.6
423Usluge po ugovoru25,000,00025,000,00024,342,31024,342,31097.497.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate223,000,000223,000,000222,699,066222,699,06699.999.9
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027153,965,000161,165,000159,002,552159,002,55298.798.7
421Stalni troškovi853,000853,000852,452852,45299.999.9
423Usluge po ugovoru94,612,000101,812,00099,964,13799,964,13798.298.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama58,500,00058,500,00058,185,96358,185,96399.599.5
3.8SAVET ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
Izvori finansiranja za glavu 3.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
Borba protiv korupcije27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
1601
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
0001Stručna podrška Vladi u borbi protiv korupcije27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
421Stalni troškovi710,000710,000674,983674,98395.195.1
422Troškovi putovanja40,00040,000
423Usluge po ugovoru26,621,00026,621,00026,613,66326,613,663100.0100.0
426Materijal350,000350,000305,734305,73487.487.4
512Mašine i oprema100,000100,00099,99099,990100.0100.0
3.9SLUŽBA ZA UPRAVLjANjE KADROVIMA236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
Izvori finansiranja za glavu 3.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
Podrška radu organa javne uprave236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
0606
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Razvoj ljudskih resursa20,373,00020,373,00019,696,46119,696,46196.796.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,713,00014,713,00014,684,64814,684,64899.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,230,0002,230,0002,224,7242,224,72499.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima430,000430,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000387,089387,08996.896.8
423Usluge po ugovoru2,600,0002,600,0002,400,0002,400,00092.392.3
0002Podrška razvoju funkcije upravljanja ljudskim resursima179,644,000179,644,000177,132,572177,132,57298.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,240,00056,240,00054,999,74854,999,74897.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,522,0008,522,0008,332,4628,332,46297.897.8
414Socijalna davanja zaposlenima560,000560,000257,472257,47246.046.0
415Naknade troškova za zaposlene710,000710,000648,059648,05991.391.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi460,000460,000457,230457,23099.499.4
423Usluge po ugovoru108,152,000108,452,000108,358,917108,358,91799.999.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,0004,700,0004,078,6854,078,68586.886.8
0003Administracija i upravljanje36,367,00036,367,00033,929,39433,929,39493.393.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,354,00021,354,00020,752,92420,752,92497.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,235,0003,235,0003,144,0683,144,06897.297.2
413Naknade u naturi430,000430,000416,000416,00096.796.7
414Socijalna davanja zaposlenima479,000479,000451,589451,58994.394.3
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,000189,724189,72475.975.9
421Stalni troškovi1,838,0001,838,000674,052674,05236.736.7
422Troškovi putovanja790,000790,000691,938691,93887.687.6
423Usluge po ugovoru5,741,0005,741,0005,722,2785,722,27899.799.7
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000459,386459,38691.991.9
426Materijal750,000750,000443,449443,44959.159.1
512Mašine i oprema500,000500,000489,107489,10797.897.8
515Nematerijalna imovina500,000500,000494,880494,88099.099.0
SLUŽBA KOORDINACIONOG TELA VLADE REPUBLIKE
SRBIJE ZA OPŠTINE PREŠEVO, BUJANOVAC I
3.10MEDVEĐA374,041,000374,041,000360,558,277360,558,27796.496.4
Izvori finansiranja za glavu 3.10
01Opšti prihodi i primanja budžeta354,041,000354,041,000344,242,771344,242,77197.297.2
05Donacije od inostranih zemalja20,000,00020,000,00016,315,50616,315,50681.681.6
Razvoj opština Preševo, Bujanovac i Medveđa374,041,000374,041,000360,558,277360,558,27796.496.4
1501
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni374,041,000374,041,000360,558,277360,558,27796.496.4
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Infrastrukturni i ekonomski razvoj293,290,000293,290,000289,732,879289,732,87998.898.8
454Subvencije privatnim preduzećima34,000,00034,000,00031,417,98831,417,98892.492.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti255,690,000255,690,000254,715,751254,715,75199.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama3,000,0003,000,0002,999,6402,999,640100.0100.0
512Mašine i oprema600,000600,000599,500599,50099.999.9
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika80,751,00080,751,00070,825,39870,825,39887.787.7
0002
Koordinacionog tela
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,395,00031,263,00029,506,61229,506,61294.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,757,0004,757,0004,470,2524,470,25294.094.0
413Naknade u naturi300,000300,000
414Socijalna davanja zaposlenima489,000489,000206,914206,91442.342.3
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,860,0001,815,6171,815,61797.697.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,00073,00072,00072,00098.698.6
421Stalni troškovi1,100,0001,100,000825,705825,70575.175.1
422Troškovi putovanja1,558,0001,558,000854,093854,09354.854.8
423Usluge po ugovoru17,900,00017,900,00014,908,18714,908,18783.383.3
424Specijalizovane usluge4,200,0004,200,0004,119,9234,119,92398.198.1
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,00093,60093,60031.231.2
426Materijal2,900,0002,900,0001,927,5041,927,50466.566.5
481Dotacije nevladinim organizacijama14,000,00014,000,00012,024,99112,024,99185.985.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
3.11AVIO-SLUŽBA VLADE1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
Izvori finansiranja za glavu 3.11
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
Podrška radu Vlade1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
2102
450Saobraćaj1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
0011Letačka operativa119,032,000119,032,000106,015,099106,015,09989.189.1
421Stalni troškovi150,000150,00077,25177,25151.551.5
422Troškovi putovanja16,950,00016,950,00014,376,56014,376,56084.884.8
423Usluge po ugovoru100,482,000100,482,00090,622,90190,622,90190.290.2
424Specijalizovane usluge100,000100,00034,05034,05034.134.1
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,000
426Materijal1,200,0001,200,000904,337904,33775.475.4
0012Tehnička operativa187,290,000187,290,000137,741,158137,741,15873.573.5
421Stalni troškovi2,030,0002,030,0001,126,3401,126,34055.555.5
422Troškovi putovanja6,450,0006,450,0005,820,0475,820,04790.290.2
423Usluge po ugovoru52,060,00052,060,00045,349,22145,349,22187.187.1
424Specijalizovane usluge2,200,0002,200,0001,771,5881,771,58880.580.5
425Tekuće popravke i održavanje68,240,00068,240,00033,717,08933,717,08949.449.4
426Materijal52,110,00052,110,00048,067,36348,067,36392.292.2
512Mašine i oprema4,200,0004,200,0001,889,5101,889,51045.045.0
0013Plovidbenost vazduhoplova212,504,000212,504,000188,249,210188,249,21088.688.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,167,0009,167,0007,912,5547,912,55486.386.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,389,0001,389,0001,203,2161,203,21686.686.6
413Naknade u naturi324,000324,000324,000324,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,820,0001,820,000349,824349,82419.219.2
415Naknade troškova za zaposlene155,000155,00059,36559,36538.338.3
421Stalni troškovi63,180,00063,180,00059,541,49859,541,49894.294.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja1,882,0001,882,000785,645785,64541.741.7
423Usluge po ugovoru89,082,00089,082,00083,394,70783,394,70793.693.6
424Specijalizovane usluge4,750,0004,750,0001,401,8791,401,87929.529.5
425Tekuće popravke i održavanje1,795,0001,795,0001,154,5501,154,55064.364.3
426Materijal35,150,00035,150,00029,372,28629,372,28683.683.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate820,000820,000281,790281,79034.434.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih180,000180,000163,716163,71691.091.0
organa
512Mašine i oprema2,610,0002,610,0002,304,1792,304,17988.388.3
515Nematerijalna imovina150,000150,000
5001Izgradnja hangara i pratećih objekata984,980,0001,969,980,0001,961,857,3001,961,857,30099.699.6
421Stalni troškovi10,00010,000
423Usluge po ugovoru2,749,0002,749,0002,407,4072,407,40787.687.6
424Specijalizovane usluge1,550,0001,550,0001,116,0001,116,00072.072.0
426Materijal500,000500,000
511Zgrade i građevinski objekti975,070,000975,070,000974,547,459974,547,45999.999.9
512Mašine i oprema5,101,000990,101,000983,786,433983,786,43399.499.4
KANCELARIJA SAVETA ZA NACIONALNU BEZBEDNOST
3.12I ZAŠTITU TAJNIH PODATAKA69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
Izvori finansiranja za glavu 3.12
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
Nacionalni sistem zaštite tajnih podataka i
1404
administrativna podrška radu Saveta i Biroa69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni poslovi u oblasti zaštite tajnih podataka i69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
0001
podrška Kancelarije radu Saveta i Biroa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,989,00049,989,00049,687,52849,687,52899.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,598,0007,598,0007,527,6617,527,66199.199.1
413Naknade u naturi169,000169,000169,000169,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima150,000150,000
415Naknade troškova za zaposlene550,000550,000488,086488,08688.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi155,000155,000141,895141,89591.591.5
421Stalni troškovi715,000715,000506,119506,11970.870.8
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0001,780,2521,780,25271.271.2
423Usluge po ugovoru1,650,0001,650,0001,232,5321,232,53274.774.7
424Specijalizovane usluge680,000680,000456,500456,50067.167.1
425Tekuće popravke i održavanje880,000880,000583,778583,77866.366.3
426Materijal1,181,0001,181,000996,268996,26884.484.4
512Mašine i oprema3,100,0003,100,0003,086,4963,086,49699.699.6
515Nematerijalna imovina200,000200,000199,980199,980100.0100.0
3.13KANCELARIJA ZA SARADNjU S MEDIJIMA61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
Izvori finansiranja za glavu 3.13
01Opšti prihodi i primanja budžeta61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
Podrška radu Vlade61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0016Medijsko praćenje rada Vlade61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,096,00042,896,00042,843,11242,843,11299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,226,0006,526,0006,490,7316,490,73199.599.5
413Naknade u naturi150,000150,000107,920107,92071.971.9
414Socijalna davanja zaposlenima866,000780,000
415Naknade troškova za zaposlene550,000533,000522,049522,04997.997.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi300,000277,000276,162276,16299.799.7
421Stalni troškovi600,000554,000515,655515,65593.193.1
422Troškovi putovanja210,000189,00061,39961,39932.532.5
423Usluge po ugovoru10,196,00010,491,00010,340,92810,340,92898.698.6
424Specijalizovane usluge201,000193,000193,000193,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje30,00032,00031,50031,50098.498.4
426Materijal900,000811,000697,000697,00085.985.9
512Mašine i oprema500,000493,000492,914492,914100.0100.0
KANCELARIJA ZA REVIZIJU SISTEMA UPRAVLjANjA
3.14SREDSTVIMA EVROPSKE UNIJE79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
Izvori finansiranja za glavu 3.14
01Opšti prihodi i primanja budžeta79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
110
poslovi i spoljni poslovi
Revizija sistema sprovođenja programa pretpristupne pomoći79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
0001
EU
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,473,00057,553,00057,543,24157,543,241100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,556,0008,726,0008,718,7868,718,78699.999.9
413Naknade u naturi100,000100,00072,00072,00072.072.0
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000460,695460,69592.192.1
415Naknade troškova za zaposlene950,000895,000794,296794,29688.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,270,0001,250,0001,134,1961,134,19690.790.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,012,000768,944768,94476.076.0
423Usluge po ugovoru7,445,0007,445,0007,415,4847,415,48499.699.6
424Specijalizovane usluge500,000770,000749,100749,10097.397.3
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000134,359134,35967.267.2
426Materijal1,090,000983,000963,296963,29698.098.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate19,00019,00018,05218,05295.095.0
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000990,438990,43899.099.0
3.15KANCELARIJA ZA KOSOVO I METOHIJU15,091,853,00015,342,243,00015,313,745,46515,313,745,46599.899.8
Izvori finansiranja za glavu 3.15
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,079,353,00015,329,743,00015,313,745,46515,313,745,46599.999.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
Podrška funkcionisanju ustanova i organizacija na
0603
teritoriji AP Kosovo i Metohija12,260,367,00012,392,100,00012,365,770,05112,365,770,05199.899.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni12,260,367,00012,392,100,00012,365,770,05112,365,770,05199.899.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Podrška funkcionisanju i unapređenju lokalnih10,831,171,00010,772,864,00010,757,082,39810,757,082,39899.999.9
0001
administrativnih kapaciteta
463Transferi ostalim nivoima vlasti10,831,171,00010,772,864,00010,757,082,39810,757,082,39899.999.9
Podrška funkcionisanju vaspitno-obrazovnih institucija u535,919,000711,509,000711,457,471711,457,471100.0100.0
0002
skladu sa mrežom škola i predškolskih ustanova
463Transferi ostalim nivoima vlasti535,919,000711,509,000711,457,471711,457,471100.0100.0
Podrška funkcionisanju zdravstvenih institucija u skladu560,081,000574,411,000574,186,621574,186,621100.0100.0
0003
sa mrežom zdravstvenih institucija
463Transferi ostalim nivoima vlasti560,081,000574,411,000574,186,621574,186,621100.0100.0
0004Stručna i administrativna podrška333,196,000333,316,000323,043,562323,043,56296.996.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)139,983,000139,983,000138,661,910138,661,91099.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,156,00021,156,00021,007,27921,007,27999.399.3
413Naknade u naturi41,000161,000160,000160,00099.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima928,0001,498,0001,493,7321,493,73299.799.7
415Naknade troškova za zaposlene3,380,0003,193,0003,061,8033,061,80395.995.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,0001,025,2461,025,24693.293.2
421Stalni troškovi8,821,0008,821,0008,171,8108,171,81092.692.6
422Troškovi putovanja19,615,00019,615,00018,498,48418,498,48494.394.3
423Usluge po ugovoru117,271,000117,271,000113,321,976113,321,97696.696.6
424Specijalizovane usluge1,936,0001,767,000540,495540,49530.630.6
425Tekuće popravke i održavanje1,200,0001,080,000737,011737,01168.268.2
426Materijal12,493,00012,493,00011,886,85311,886,85395.195.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate494,000445,000174,354174,35439.239.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,777,0001,777,0001,383,1281,383,12877.877.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema3,000,0002,955,0002,919,4802,919,48098.898.8
Podrška unapređenju kvaliteta života srpskog i
nealbanskog stanovništva na teritoriji AP Kosovo i
0604
Metohija2,831,486,0002,950,143,0002,947,975,4142,947,975,41499.999.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,831,486,0002,950,143,0002,947,975,4142,947,975,41499.999.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Podsticaj ekonomskog razvoja809,164,000859,164,000857,470,095857,470,09599.899.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama77,000,00077,000,00077,000,00077,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima1,0001,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti732,163,000782,163,000780,470,095780,470,09599.899.8
0002Izgradnja i rekonstrukcija stambenih objekata927,725,000974,441,000974,439,344974,439,344100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti907,725,000907,725,000907,723,894907,723,894100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi20,000,00066,716,00066,715,45166,715,451100.0100.0
Pružanje pravne pomoći srpskom i nealbanskom38,200,00038,200,00038,192,47538,192,475100.0100.0
0003
stanovništvu
463Transferi ostalim nivoima vlasti35,000,00035,000,00034,992,47534,992,475100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama3,200,0003,200,0003,200,0003,200,000100.0100.0
Podrška socijalno ugroženom stanovništvu i procesu485,044,000502,745,000502,541,307502,541,307100.0100.0
0004
povratka
463Transferi ostalim nivoima vlasti248,444,000248,444,000248,247,311248,247,31199.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta65,600,00078,301,00078,293,99778,293,997100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama171,000,000176,000,000176,000,000176,000,000100.0100.0
0005Podrška organizacijama civilnog društva21,131,00025,371,00025,115,35425,115,35499.099.0
481Dotacije nevladinim organizacijama21,131,00025,371,00025,115,35425,115,35499.099.0
Zaštita kulturne baštine, podrška Srpskoj pravoslavnoj550,222,000550,222,000550,216,838550,216,838100.0100.0
0006
crkvi i kulturnim aktivnostima
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama236,790,000236,790,000236,789,999236,789,999100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti137,516,000137,516,000137,510,839137,510,839100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama175,916,000175,916,000175,916,000175,916,000100.0100.0
3.16KANCELARIJA ZA BORBU PROTIV DROGA28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
Izvori finansiranja za glavu 3.16
01Opšti prihodi i primanja budžeta28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
Preventivna zdravstvena zaštita28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
1802
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0011Stručni i operativni poslovi u oblasti borbe protiv droga28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,815,00020,815,00019,118,95919,118,95991.991.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,156,0003,156,0002,896,5222,896,52291.891.8
413Naknade u naturi30,00030,00028,00028,00093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima361,000361,000
415Naknade troškova za zaposlene164,000164,000141,260141,26086.186.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000141,895141,89570.970.9
421Stalni troškovi310,000310,000228,030228,03073.673.6
422Troškovi putovanja641,000641,000621,980621,98097.097.0
423Usluge po ugovoru2,520,0002,520,0002,469,3042,469,30498.098.0
424Specijalizovane usluge150,000150,000148,000148,00098.798.7
425Tekuće popravke i održavanje60,00060,00059,40059,40099.099.0
426Materijal290,000290,000287,093287,09399.099.0
512Mašine i oprema100,000100,00099,54399,54399.599.5
KANCELARIJA ZA KOORDINACIONE POSLOVE U
PREGOVARAČKOM PROCESU SA PRIVREMENIM
3.17INSTITUCIJAMA SAMOUPRAVE U PRIŠTINI60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
Izvori finansiranja za glavu 3.17
01Opšti prihodi i primanja budžeta60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
Podrška radu Vlade60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i administrativni poslovi u pregovaračkom60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
0014procesu sa privremenim institucijama samouprave u
Prištini
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,214,00028,214,00025,531,88425,531,88490.590.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,329,0004,329,0003,868,0803,868,08089.489.4
413Naknade u naturi80,00080,0009,0009,00011.311.3
414Socijalna davanja zaposlenima519,000519,000153,423153,42329.629.6
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000208,016208,01669.369.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi705,000705,000426,155426,15560.460.4
422Troškovi putovanja12,327,00012,327,0007,552,7647,552,76461.361.3
423Usluge po ugovoru11,537,00011,537,0008,227,6948,227,69471.371.3
425Tekuće popravke i održavanje80,00080,000
426Materijal1,666,0001,666,000998,507998,50759.959.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,000125,223125,22362.662.6
organa
512Mašine i oprema433,000433,000285,480285,48065.965.9
KANCELARIJA NACIONALNOG SAVETA ZA
KOORDINACIJU SARADNjE SA RUSKOM
3.18FEDERACIJOM I NARODNOM REPUBLIKOM KINOM42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
Izvori finansiranja za glavu 3.18
01Opšti prihodi i primanja budžeta42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
Podrška radu Vlade42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
0020nacionalnog saveta za koordinaciju saradnje sa Ruskom
Federacijom i Narodnom Republikom Kinom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,622,00020,622,00020,099,58220,099,58297.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,125,0003,125,0003,045,0873,045,08797.497.4
413Naknade u naturi100,000100,00066,00066,00066.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima241,000241,000193,028193,02880.180.1
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000181,554181,55490.890.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi95,00095,000
421Stalni troškovi1,502,0001,502,0001,297,7531,297,75386.486.4
422Troškovi putovanja5,215,0005,215,000161,731161,7313.13.1
423Usluge po ugovoru10,113,00010,113,0009,428,3289,428,32893.293.2
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal625,000625,000131,896131,89621.121.1
512Mašine i oprema500,000500,00097,22697,22619.419.4
KANCELARIJA ZA DUALNO OBRAZOVANjE I
3.19NACIONALNI OKVIR KVALIFIKACIJA2,093,594,0003,722,041,7013,500,276,0143,500,276,01494.094.0
Izvori finansiranja za glavu 3.19
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,209,128,0001,209,128,0001,036,546,5031,036,546,50385.785.7
06Donacije od međunarodnih organizacija100,053,000100,053,00053,761,86353,761,86353.753.7
11Primanja od inostranih zaduživanja783,939,0002,412,386,7012,409,570,4582,409,570,45899.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih474,000474,000397,190397,19083.883.8
15
godina
Podrška radu Vlade2,093,594,0003,722,041,7013,500,276,0143,500,276,01494.094.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,093,594,0003,722,041,7013,500,276,0143,500,276,01494.094.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za dualno245,309,000245,309,000179,840,076179,840,07673.373.3
0030
obrazovanje i nacionalni okvir kvalifikacija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,998,00036,998,00035,973,93535,973,93597.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,818,0005,818,0005,450,0515,450,05193.793.7
413Naknade u naturi200,000200,000126,000126,00063.063.0
414Socijalna davanja zaposlenima822,000822,000528,368528,36864.364.3
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000621,856621,85688.888.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000141,895141,89594.694.6
421Stalni troškovi19,763,00019,763,00019,058,78319,058,78396.496.4
422Troškovi putovanja2,148,0002,448,0001,818,9701,818,97074.374.3
423Usluge po ugovoru111,840,000111,540,00064,600,18164,600,18157.957.9
424Specijalizovane usluge2,643,0002,643,0002,450,2392,450,23992.792.7
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000
426Materijal3,004,0003,004,0002,277,4572,277,45775.875.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama37,672,00037,672,00037,671,14437,671,144100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,200,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
511Zgrade i građevinski objekti15,001,00015,001,0003,236,6003,236,60021.621.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0005,103,4805,103,48092.892.8
515Nematerijalna imovina1,500,0001,500,000781,116781,11652.152.1
0031Unapređenje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja13,049,00013,049,00010,277,73510,277,73578.878.8
423Usluge po ugovoru4,714,0004,714,0001,942,7351,942,73541.241.2
481Dotacije nevladinim organizacijama8,335,0008,335,0008,335,0008,335,000100.0100.0
0032Podrška radu Agencije za kvalifikacije158,039,000158,039,000157,987,470157,987,470100.0100.0
424Specijalizovane usluge158,039,000158,039,000157,987,470157,987,470100.0100.0
0033Promocija dualnog obrazovanja58,000,00058,000,00038,748,77838,748,77866.866.8
454Subvencije privatnim preduzećima10,000,00010,000,0001,453,7781,453,77814.514.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta38,000,00038,000,00027,295,00027,295,00071.871.8
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
Podrška radu Vazduhoplovno - obrazovnog centra512,558,000512,558,000512,495,352512,495,352100.0100.0
0034
„Vazduhoplovna akademijaˮ
421Stalni troškovi5,701,0005,701,0005,638,8005,638,80098.998.9
424Specijalizovane usluge372,300,000372,300,000372,300,000372,300,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti134,557,000134,557,000134,556,552134,556,552100.0100.0
4024Razvoj okvira kvalifikacija Republike Srbije4,800,0004,800,0004,700,6884,700,68897.997.9
422Troškovi putovanja576,000536,000437,949437,94981.781.7
423Usluge po ugovoru4,000,0003,996,0003,996,0003,996,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge224,000268,000266,739266,73999.599.5
4027Infrastruktura u obrazovanju Srbije461,989,000986,168,651982,773,641982,773,64199.799.7
444Prateći troškovi zaduživanja2,981,0004,553,5523,969,9803,969,98087.287.2
511Zgrade i građevinski objekti459,008,000981,615,099978,803,661978,803,66199.799.7
4028Centar za obuku za dualno obrazovanje327,850,0001,432,118,0491,431,626,8871,431,626,887100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja5,271,0008,583,6748,096,4018,096,40194.394.3
511Zgrade i građevinski objekti4,681,000156,855,014156,854,234156,854,234100.0100.0
512Mašine i oprema317,898,0001,266,679,3611,266,676,2521,266,676,252100.0100.0
Izgradnja ,,Poslovno-upravljačkog centra sa trening-centrom182,000,000182,000,000181,825,386181,825,38699.999.9
5002
za razvoj radne snage i edukacionim centrom”
511Zgrade i građevinski objekti182,000,000182,000,000181,825,386181,825,38699.999.9
Razvoj trening centara za dualno obrazovanje u Republici130,000,000130,000,000
5003
Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti130,000,000130,000,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI U OBLASTI
3.20RAVNOMERNOG REGIONALNOG RAZVOJA340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.20
01Opšti prihodi i primanja budžeta340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
Podrška radu Vlade340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez21,031,00021,031,00021,027,00721,027,007100.0100.0
0035portfelja zaduženog za koordinaciju aktivnosti u oblasti
ravnomernog regionalnog razvoja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,102,0004,102,0004,101,0244,101,024100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca622,000622,000621,305621,30599.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima414,000414,000413,941413,941100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene80,00080,00079,86779,86799.899.8
421Stalni troškovi82,00082,00081,36581,36599.299.2
422Troškovi putovanja1,855,0001,855,0001,854,6161,854,616100.0100.0
423Usluge po ugovoru13,222,00013,222,00013,221,21513,221,215100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,0002,0002,000100.0100.0
426Materijal652,000652,000651,673651,67399.999.9
Izrada strateških dokumenata i analiza u oblasti2,688,0002,688,0002,688,0002,688,000100.0100.0
0037
regionalnog razvoja
423Usluge po ugovoru2,688,0002,688,0002,688,0002,688,000100.0100.0
0038Program podsticanja regionalnog rasta u Republici Srbiji316,811,000316,811,000316,810,701316,810,701100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti316,811,000316,811,000316,810,701316,810,701100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI I MERA U OBLASTI
3.21ODNOSA REPUBLIKE SRBIJE S DIJASPOROM432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
Izvori finansiranja za glavu 3.21
01Opšti prihodi i primanja budžeta432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
Podrška radu Vlade432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez131,525,000131,525,000112,899,316112,899,31685.885.8
0036portfelja zaduženog za koordinaciju aktivnosti i mera u
oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,911,00017,911,00017,722,94517,722,94599.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,714,0002,714,0002,685,0262,685,02698.998.9
413Naknade u naturi200,000200,00018,00018,0009.09.0
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000697,414697,41482.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi50,00050,000
421Stalni troškovi400,000400,000352,548352,54888.188.1
422Troškovi putovanja35,000,00035,000,00023,449,75523,449,75567.067.0
423Usluge po ugovoru71,300,00071,300,00066,337,71966,337,71993.093.0
424Specijalizovane usluge50,00050,000
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal1,250,0001,250,000563,286563,28645.145.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih300,000300,000168,303168,30356.156.1
organa
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000904,320904,32075.475.4
0039Organizovanje manifestacija jedinstva matice i dijaspore76,000,00076,000,00075,884,00075,884,00099.899.8
423Usluge po ugovoru76,000,00076,000,00075,884,00075,884,00099.899.8
4025Kampovi za mlade iz dijaspore148,050,000148,050,000144,279,247144,279,24797.597.5
423Usluge po ugovoru30,000,00030,000,00029,842,00029,842,00099.599.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti118,050,000118,050,000114,437,247114,437,24796.996.9
Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta organizacija76,600,00076,600,00076,591,85076,591,850100.0100.0
4026
civilnog društva naše dijaspore
481Dotacije nevladinim organizacijama76,600,00076,600,00076,591,85076,591,850100.0100.0
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.22UNUTRAŠNjIH POSLOVA26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
Izvori finansiranja za glavu 3.22
01Opšti prihodi i primanja budžeta26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
Podrška radu Vlade26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
0040
Vlade i ministra unutrašnjih polova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)13,000,00011,700,0009,541,5849,541,58481.681.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,000,0001,803,0001,445,5501,445,55080.280.2
413Naknade u naturi46,00046,0006,0006,00013.013.0
414Socijalna davanja zaposlenima50,00050,000
415Naknade troškova za zaposlene170,000170,000119,565119,56570.370.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi50,00050,0003,5483,5487.17.1
422Troškovi putovanja100,000100,000
423Usluge po ugovoru10,730,00012,227,00011,460,73311,460,73393.793.7
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema100,000100,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.23ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
Izvori finansiranja za glavu 3.23
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
Podrška radu Vlade32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
110
poslovi i spoljni poslovi
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
0041
Vlade i Ministra zaštite životne sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,000,0009,000,0004,568,2124,568,21250.850.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,400,0001,400,000692,084692,08449.449.4
413Naknade u naturi100,000100,00015,00015,00015.015.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene150,000150,00052,80052,80035.235.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi500,000
422Troškovi putovanja3,500,0003,500,000418,853418,85312.012.0
423Usluge po ugovoru16,400,00016,400,00013,748,81313,748,81383.883.8
426Materijal500,000500,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000510,212510,21251.051.0
3.24KANCELARIJA ZA JAVNU I KULTURNU DIPLOMATIJU367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
Izvori finansiranja za glavu 3.24
01Opšti prihodi i primanja budžeta367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
Podrška radu Vlade367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za javnu i76,288,00076,288,00069,068,16469,068,16490.590.5
0042
kulturnu diplomatiju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,500,00014,500,00010,077,72410,077,72469.569.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,197,0002,197,0001,526,7751,526,77569.569.5
413Naknade u naturi200,000200,000131,670131,67065.865.8
414Socijalna davanja zaposlenima600,000600,000414,555414,55569.169.1
415Naknade troškova za zaposlene130,000130,000101,707101,70778.278.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi380,000380,000370,728370,72897.697.6
421Stalni troškovi9,000,0009,000,0008,093,0038,093,00389.989.9
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0003,962,2853,962,28599.199.1
423Usluge po ugovoru19,090,00019,090,00018,852,11518,852,11598.898.8
424Specijalizovane usluge12,090,00012,090,00011,876,50911,876,50998.298.2
425Tekuće popravke i održavanje5,000,0005,000,0004,660,4724,660,47293.293.2
426Materijal1,000,0001,000,000996,723996,72399.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00014,76114,76114.814.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0007,989,1377,989,13799.999.9
Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti javne146,250,000146,250,000145,667,280145,667,28099.699.6
0043
diplomatije
423Usluge po ugovoru70,200,00070,200,00070,140,00070,140,00099.999.9
424Specijalizovane usluge35,100,00035,100,00034,577,28034,577,28098.598.5
481Dotacije nevladinim organizacijama40,950,00040,950,00040,950,00040,950,000100.0100.0
Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti kulturne144,974,000144,974,000144,963,800144,963,800100.0100.0
0044
diplomatije
423Usluge po ugovoru80,614,00080,614,00080,613,80080,613,800100.0100.0
424Specijalizovane usluge40,950,00040,950,00040,950,00040,950,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima10,00010,000
481Dotacije nevladinim organizacijama23,400,00023,400,00023,400,00023,400,000100.0100.0
3.25KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
Izvori finansiranja za glavu 3.25
01Opšti prihodi i primanja budžeta40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
Podrška radu Vlade40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
0045
Vlade
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,500,0001,500,000757,380757,38050.550.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca240,000240,000114,743114,74347.847.8
413Naknade u naturi10,00010,0006,0006,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima30,00030,000
415Naknade troškova za zaposlene32,00032,0009,9009,90030.930.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi5,753,000753,000668,495668,49588.888.8
422Troškovi putovanja6,000,00014,050,00013,801,11713,801,11798.298.2
423Usluge po ugovoru19,340,00021,340,00021,303,87721,303,87799.899.8
424Specijalizovane usluge1,000,00050,000
425Tekuće popravke i održavanje900,000900,000730,161730,16181.181.1
426Materijal4,000,0003,600,0002,749,4702,749,47076.476.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000161,609161,60932.332.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema1,000,0001,400,0001,329,5401,329,54095.095.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI U OBLASTI RODNE
3.26RAVNOPRAVNOSTI I OSNAŽIVANjA ŽENA149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
Izvori finansiranja za glavu 3.26
01Opšti prihodi i primanja budžeta149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
Podrška radu Vlade149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez46,500,00046,500,00043,064,59143,064,59192.692.6
0046portfelja zaduženog za koordinaciju aktivnosti u oblasti
rodne ravnopravnosti i osnaživanja žena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,500,0007,500,0005,520,8495,520,84973.673.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,300,0001,300,000836,409836,40964.364.3
413Naknade u naturi70,00070,00024,00024,00034.334.3
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000408,043408,04381.681.6
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000199,569199,56999.899.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi250,000900,000899,097899,09799.999.9
422Troškovi putovanja4,500,0004,050,0003,576,6803,576,68088.388.3
423Usluge po ugovoru28,920,00027,320,00027,312,59927,312,599100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje200,000500,000258,883258,88351.851.8
426Materijal1,000,0001,000,000922,696922,69692.392.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih31,00031,00029,41629,41694.994.9
organa
512Mašine i oprema1,977,0003,077,0003,076,3503,076,350100.0100.0
Podrška sprovođenju mera u cilju sprečavanja porodičnog i55,000,000103,400,000103,399,999103,399,999100.0100.0
0047
vršnjačkog nasilja
481Dotacije nevladinim organizacijama55,000,000103,400,000103,399,999103,399,999100.0100.0
Podrška sprovođenju mera u cilju ekonomskog i političkog30,000,000
0048
osnaživanja žena
463Transferi ostalim nivoima vlasti10,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
Koordinacija i sprovođenje aktivnosti u oblasti rodne18,400,000
0049
ravnopravnosti
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama13,400,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
3.27MEĐUNARODNU EKONOMSKU SARADNjU150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
Izvori finansiranja za glavu 3.27
01Opšti prihodi i primanja budžeta150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
Podrška radu Vlade150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez109,400,000209,920,000201,298,018201,298,01895.995.9
0050
portfelja zaduženog za međunarodnu ekonomsku saradnju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,000,0008,000,0004,577,8204,577,82057.257.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,250,0001,250,000693,540693,54055.555.5
413Naknade u naturi50,00050,0009,0009,00018.018.0
414Socijalna davanja zaposlenima98,00098,00097,33597,33599.399.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000198,733198,73399.499.4
421Stalni troškovi800,000800,000296,020296,02037.037.0
422Troškovi putovanja10,000,00010,000,0007,633,0567,633,05676.376.3
423Usluge po ugovoru16,000,00016,000,00015,439,86015,439,86096.596.5
424Specijalizovane usluge250,000250,000
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000
426Materijal1,500,0001,500,0001,334,2961,334,29689.089.0
481Dotacije nevladinim organizacijama67,800,000168,220,000168,219,728168,219,728100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000101,00020,07520,07519.919.9
organa
512Mašine i oprema3,000,0003,000,0002,778,5552,778,55592.692.6
Koordinacija aktivnosti u oblasti međunarodne ekonomske10,600,00010,500,00010,409,12610,409,12699.199.1
0051
saradnje
423Usluge po ugovoru10,000,0009,900,0009,899,9809,899,980100.0100.0
424Specijalizovane usluge600,000600,000509,146509,14684.984.9
4029Podrška realizaciji projekta "Tačka ključanja"30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
POMIRENjE, REGIONALNU SARADNjU I DRUŠTVENU
3.28STABILNOST160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
Izvori finansiranja za glavu 3.28
01Opšti prihodi i primanja budžeta160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
Podrška radu Vlade160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez46,185,00046,185,00036,844,29336,844,29379.879.8
0052portfelja zaduženog za pomirenje, regionalnu saradnju i
društvenu stabilnost
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,000,00010,000,0004,426,5714,426,57144.344.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,600,0001,600,000670,626670,62641.941.9
413Naknade u naturi195,000195,000156,000156,00080.080.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000
415Naknade troškova za zaposlene820,000820,000442,337442,33753.953.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000145,000
421Stalni troškovi320,000320,000297,000297,00092.892.8
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0003,005,6503,005,65075.175.1
423Usluge po ugovoru24,300,00024,055,00024,052,61924,052,619100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,00010,000
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000
426Materijal1,100,0001,100,000569,227569,22751.751.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000175,625175,62587.887.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova30,00030,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
512Mašine i oprema3,000,0003,200,0003,048,6383,048,63895.395.3
0053Koordinacija aktivnosti u oblasti pomirenja70,887,00070,887,00070,375,96070,375,96099.399.3
423Usluge po ugovoru887,000887,000876,000876,00098.898.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00049,499,96049,499,96099.099.0
0054Koordinacija aktivnosti u oblasti regionalne saradnje21,798,00021,798,00021,779,20321,779,20399.999.9
423Usluge po ugovoru1,130,0001,130,0001,111,2031,111,20398.398.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,668,00020,668,00020,668,00020,668,000100.0100.0
0055Koordinacija aktivnosti u oblasti društvene stabilnosti21,130,00021,130,00020,459,47320,459,47396.896.8
423Usluge po ugovoru1,130,0001,130,0001,128,8611,128,86199.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,00020,000,00019,330,61219,330,61296.796.7
4USTAVNI SUD627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
Izvori finansiranja za razdeo 4
01Opšti prihodi i primanja budžeta627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
Zaštita ustavnosti i zakonitosti i ljudskih i manjinskih
1605
prava i sloboda627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
330Sudovi627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
Ostvarivanje ustavnih nadležnosti, administracija i627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
0001
upravljanje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)438,000,000438,000,000418,211,700418,211,70095.595.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca63,000,00063,000,00055,077,44555,077,44587.487.4
413Naknade u naturi800,000800,000755,832755,83294.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima14,500,00014,500,0003,740,3783,740,37825.825.8
415Naknade troškova za zaposlene4,000,0004,000,0002,863,4462,863,44671.671.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,500,0003,500,0002,921,2212,921,22183.583.5
421Stalni troškovi5,700,0005,700,0004,234,7304,234,73074.374.3
422Troškovi putovanja3,400,0003,400,0002,921,8412,921,84185.985.9
423Usluge po ugovoru21,926,00021,926,00017,533,70317,533,70380.080.0
425Tekuće popravke i održavanje3,900,0003,900,000752,400752,40019.319.3
426Materijal17,660,00016,960,0007,930,9557,930,95546.846.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000393,745393,74565.665.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih11,000,00011,700,00011,571,37211,571,37298.998.9
organa
512Mašine i oprema39,340,00039,340,00017,534,40017,534,40044.644.6
5VISOKI SAVET SUDSTVA222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
Izvori finansiranja za razdeo 5
01Opšti prihodi i primanja budžeta222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
1602
330Sudovi222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
0001Rad saveta Visokog saveta sudstva164,405,000164,405,000159,544,722159,544,72297.097.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)133,294,000133,294,000130,355,910130,355,91097.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca20,794,00020,794,00019,717,53619,717,53694.894.8
413Naknade u naturi500,000500,000300,000300,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,067,0001,067,0001,055,6411,055,64198.998.9
415Naknade troškova za zaposlene7,500,0007,500,0006,906,8376,906,83792.192.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,0001,208,7981,208,79896.796.7
0002Rad administrativne kancelarije Visokog saveta sudstva57,607,00057,607,00050,543,45350,543,45387.787.7
421Stalni troškovi22,300,00022,300,00021,565,25721,565,25796.796.7
422Troškovi putovanja2,200,0002,200,000622,712622,71228.328.3
423Usluge po ugovoru24,000,00024,000,00021,474,81321,474,81389.589.5
424Specijalizovane usluge1,200,0001,200,0001,042,1181,042,11886.886.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000137,820137,82045.945.9
426Materijal2,500,0002,500,0002,401,9722,401,97296.196.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,407,0003,407,0002,487,4992,487,49973.073.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,00084,04884,04816.816.8
organa
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000727,215727,21560.660.6
6SUDOVI40,355,088,00040,421,104,57939,984,484,35939,984,484,35998.998.9
Izvori finansiranja za razdeo 6
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,513,228,00036,544,728,00036,270,688,65736,270,688,65799.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,601,170,0003,620,568,9723,483,552,0543,483,552,05496.296.2
06Donacije od međunarodnih organizacija3,676,0003,676,0001,520,0621,520,06241.441.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina237,014,000252,131,607228,723,586228,723,58690.790.7
6.0SUDOVI84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
Izvori finansiranja za glavu 6.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
Rad sudova84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
1603
330Sudovi84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
0002Tehnička podrška radu sudova84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
421Stalni troškovi43,000,00043,000,00041,862,66741,862,66797.497.4
422Troškovi putovanja14,900,00014,900,00014,843,57414,843,57499.699.6
423Usluge po ugovoru3,900,0003,900,0003,871,0203,871,02099.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih22,230,00022,230,00019,997,13419,997,13490.090.0
organa
6.1VRHOVNI SUD922,356,000929,160,000921,487,645921,487,64599.299.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Izvori finansiranja za glavu 6.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta816,210,000816,210,000811,594,283811,594,28399.499.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika101,890,000107,622,000106,750,731106,750,73199.299.2
06Donacije od međunarodnih organizacija3,676,0003,676,0001,520,0621,520,06241.441.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina580,0001,652,0001,622,5701,622,57098.298.2
Rad sudova922,356,000929,160,000921,487,645921,487,64599.299.2
1603
330Sudovi922,356,000929,160,000921,487,645921,487,64599.299.2
0003Sprovođenje sudskih postupaka Vrhovnog suda398,797,000403,619,000398,624,685398,624,68598.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)247,000,000250,600,000249,240,349249,240,34999.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca38,000,00038,150,00037,676,67737,676,67798.898.8
413Naknade u naturi21,00021,0009359354.54.5
414Socijalna davanja zaposlenima3,200,0003,200,0003,195,1493,195,14999.899.8
415Naknade troškova za zaposlene9,000,0009,250,0009,152,0749,152,07498.998.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,700,0004,522,0004,400,5354,400,53597.397.3
421Stalni troškovi70,060,00070,060,00070,004,44770,004,44799.999.9
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0004,935,3144,935,31498.798.7
423Usluge po ugovoru10,176,00010,176,0007,628,0237,628,02375.075.0
426Materijal10,000,00010,000,0009,986,4589,986,45899.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama760,000760,000647,506647,50685.285.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,779,0001,779,0001,757,2181,757,21898.898.8
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka523,559,000525,541,000522,862,960522,862,96099.599.5
0004
Vrhovnog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)413,581,000411,481,000410,259,537410,259,53799.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca62,658,00062,658,00062,273,08862,273,08899.499.4
413Naknade u naturi500,000500,000345,000345,00069.069.0
414Socijalna davanja zaposlenima22,130,00026,302,00026,275,80626,275,80699.999.9
415Naknade troškova za zaposlene7,750,0007,750,0007,331,9537,331,95394.694.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,900,0005,750,0005,715,5315,715,53199.499.4
423Usluge po ugovoru40,000100,00040,00040,00040.040.0
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0009,636,0069,636,00696.496.4
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000986,038986,03898.698.6
6.2UPRAVNI SUD751,693,000754,103,000732,444,238732,444,23897.197.1
Izvori finansiranja za glavu 6.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta646,462,000646,462,000627,451,443627,451,44397.197.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika102,731,000105,141,000102,989,028102,989,02898.098.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina2,500,0002,500,0002,003,7682,003,76880.280.2
Rad sudova751,693,000754,103,000732,444,238732,444,23897.197.1
1603
330Sudovi751,693,000754,103,000732,444,238732,444,23897.197.1
0005Sprovođenje sudskih postupaka Upravnog suda332,984,000332,984,000318,439,790318,439,79095.695.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)244,000,000244,000,000240,171,508240,171,50898.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,000,00037,000,00036,385,98436,385,98498.398.3
413Naknade u naturi150,000150,000150,000150,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,700,0002,700,0002,583,6852,583,68595.795.7
415Naknade troškova za zaposlene3,346,0003,346,0003,126,8803,126,88093.593.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,000968,163968,16377.577.5
421Stalni troškovi23,219,00024,416,00023,186,61223,186,61295.095.0
422Troškovi putovanja1,900,0001,900,0001,427,7001,427,70075.175.1
423Usluge po ugovoru4,540,0004,090,0002,763,5222,763,52267.667.6
426Materijal7,200,0007,200,0005,649,2485,649,24878.578.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,00042,78942,78921.421.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,478,0006,731,0001,983,7001,983,70029.529.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka402,831,000405,241,000398,237,465398,237,46598.398.3
0006
Upravnog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)322,930,000322,930,000317,409,512317,409,51298.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca48,891,00048,891,00048,087,54248,087,54298.498.4
413Naknade u naturi550,000550,000549,924549,924100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima18,960,00021,553,00021,465,39121,465,39199.699.6
415Naknade troškova za zaposlene6,100,0005,490,0005,322,9475,322,94797.097.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,900,0003,267,0003,264,8833,264,88399.999.9
423Usluge po ugovoru60,00060,00060,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,0001,439,4661,439,46696.096.0
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000637,800637,80063.863.8
7093Pokrajinski izbori15,878,00015,878,00015,766,98315,766,98399.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,800,00012,800,00012,739,32212,739,32299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,964,0001,964,0001,921,5971,921,59797.897.8
421Stalni troškovi600,000600,000600,000600,000100.0100.0
422Troškovi putovanja170,000170,000163,532163,53296.296.2
423Usluge po ugovoru17,00017,00016,20416,20495.395.3
426Materijal327,000327,000326,328326,32899.899.8
6.3PRIVREDNI APELACIONI SUD396,685,000397,681,972380,031,600380,031,60095.695.6
Izvori finansiranja za glavu 6.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta336,127,000336,127,000323,705,863323,705,86396.396.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika59,858,00060,854,97256,073,66256,073,66292.192.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina700,000700,000252,075252,07536.036.0
Rad sudova396,685,000397,681,972380,031,600380,031,60095.695.6
1603
330Sudovi396,685,000397,681,972380,031,600380,031,60095.695.6
0007Sprovođenje sudskih postupaka Privrednog apelacionog suda208,529,000208,529,000193,919,944193,919,94493.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)153,959,000153,959,000144,518,432144,518,43293.993.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,325,00023,325,00021,883,45321,883,45393.893.8
413Naknade u naturi40,00040,00030,00030,00075.075.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,994,0002,994,0002,439,1942,439,19481.581.5
415Naknade troškova za zaposlene4,655,0004,655,0004,275,9274,275,92791.991.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,300,0001,300,0001,226,8661,226,86694.494.4
421Stalni troškovi6,416,0006,416,0005,971,6455,971,64593.193.1
422Troškovi putovanja3,940,0003,940,0003,283,4093,283,40983.383.3
423Usluge po ugovoru2,955,0002,955,0002,384,3152,384,31580.780.7
426Materijal7,993,0007,993,0007,431,8027,431,80293.093.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova950,000950,000474,900474,90050.050.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka188,156,000189,152,972186,111,656186,111,65698.498.4
0008
Privrednog apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)148,480,000148,480,000146,694,607146,694,60798.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,495,00022,495,00022,224,23322,224,23398.898.8
413Naknade u naturi200,000200,000185,000185,00092.592.5
414Socijalna davanja zaposlenima8,280,0009,176,9728,595,8338,595,83393.793.7
415Naknade troškova za zaposlene2,829,0002,829,0002,517,1842,517,18489.089.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,098,0001,098,0001,094,7951,094,79599.799.7
423Usluge po ugovoru100,000100,000100,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,340,0001,340,0001,336,3241,336,32499.799.7
512Mašine i oprema3,434,0003,434,0003,363,6803,363,68098.098.0
6.4PREKRŠAJNI APELACIONI SUD633,025,000633,335,000624,496,202624,496,20298.698.6
Izvori finansiranja za glavu 6.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta553,201,000553,201,000546,552,934546,552,93498.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika78,590,00078,800,00076,881,12376,881,12397.697.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,234,0001,334,0001,062,1441,062,14479.679.6
Rad sudova633,025,000633,335,000624,496,202624,496,20298.698.6
1603
330Sudovi633,025,000633,335,000624,496,202624,496,20298.698.6
266,402,000266,502,000259,628,499259,628,49997.497.4
0009Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnog apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)181,371,000181,371,000177,514,706177,514,70697.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca27,854,00027,854,00026,893,47826,893,47896.696.6
413Naknade u naturi42,00042,00021,00021,00050.050.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,450,0002,450,0002,169,7362,169,73688.688.6
415Naknade troškova za zaposlene5,620,0005,620,0005,087,0905,087,09090.590.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,520,0002,520,0002,306,2592,306,25991.591.5
421Stalni troškovi35,691,00035,691,00035,683,97935,683,979100.0100.0
422Troškovi putovanja1,345,0001,445,0001,403,6721,403,67297.197.1
423Usluge po ugovoru1,404,0001,404,0001,190,7761,190,77684.884.8
426Materijal6,953,0006,953,0006,510,3006,510,30093.693.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,0004,0003,0963,09677.477.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,148,0001,148,000844,408844,40873.673.6
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka366,623,000366,833,000364,867,703364,867,70399.599.5
0010
Prekršajnog apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)281,187,000281,187,000280,412,240280,412,24099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca42,600,00042,600,00042,482,45642,482,45699.799.7
413Naknade u naturi372,000372,000177,000177,00047.647.6
414Socijalna davanja zaposlenima19,652,00019,652,00019,366,25319,366,25398.598.5
415Naknade troškova za zaposlene7,228,0007,178,0006,750,8186,750,81894.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,950,0006,000,0005,997,6105,997,610100.0100.0
423Usluge po ugovoru210,000210,000210,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,984,0002,984,0002,959,4642,959,46499.299.2
512Mašine i oprema6,650,0006,650,0006,511,8636,511,86397.997.9
6.5APELACIONI SUDOVI2,439,232,0002,440,842,0002,397,747,7592,397,747,75998.298.2
Izvori finansiranja za glavu 6.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,135,032,0002,135,032,0002,109,459,2032,109,459,20398.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika280,200,000280,310,000266,300,306266,300,30695.095.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina24,000,00025,500,00021,988,25121,988,25186.286.2
Rad sudova2,439,232,0002,440,842,0002,397,747,7592,397,747,75998.298.2
1603
330Sudovi2,439,232,0002,440,842,0002,397,747,7592,397,747,75998.298.2
0011Sprovođenje sudskih postupaka Apelacionih sudova1,205,740,0001,207,240,0001,178,150,9361,178,150,93697.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)791,997,000791,997,000773,683,328773,683,32897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca127,702,000127,702,000123,041,183123,041,18396.496.4
413Naknade u naturi350,000450,000405,135405,13590.090.0
414Socijalna davanja zaposlenima14,441,00014,441,00012,791,26212,791,26288.688.6
415Naknade troškova za zaposlene27,600,00027,600,00025,647,28925,647,28992.992.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,550,0008,750,0008,731,0308,731,03099.899.8
421Stalni troškovi126,000,000126,000,000125,441,458125,441,45899.699.6
422Troškovi putovanja1,500,0001,700,0001,206,4041,206,40471.071.0
423Usluge po ugovoru73,100,00073,100,00073,097,87873,097,878100.0100.0
426Materijal22,000,00022,000,00021,218,29321,218,29396.496.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000229,672229,67245.945.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova8,000,0008,000,0007,884,2677,884,26798.698.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih5,000,0005,000,0004,773,7374,773,73795.595.5
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka1,233,492,0001,233,602,0001,219,596,8231,219,596,82398.998.9
0012
Apelacionih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)982,000,000982,000,000980,853,134980,853,13499.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca149,000,000149,000,000148,599,253148,599,25399.799.7
413Naknade u naturi4,000,0004,000,0003,091,5633,091,56377.377.3
414Socijalna davanja zaposlenima53,361,00053,361,00049,566,08149,566,08192.992.9
415Naknade troškova za zaposlene18,000,00018,000,00016,941,90516,941,90594.194.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,131,00010,131,00010,126,84710,126,847100.0100.0
423Usluge po ugovoru110,000110,000110,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje15,000,00015,000,0008,409,4008,409,40056.156.1
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,898,6401,898,64094.994.9
6.6VIŠI SUDOVI6,985,886,0006,998,051,6076,918,362,5556,918,362,55598.998.9
Izvori finansiranja za glavu 6.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,384,385,0006,389,385,0006,331,064,5406,331,064,54099.199.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika565,001,000566,821,000548,208,623548,208,62396.796.7
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina36,500,00041,845,60739,089,39239,089,39293.493.4
Rad sudova6,985,886,0006,998,051,6076,918,362,5556,918,362,55598.998.9
1603
330Sudovi6,985,886,0006,998,051,6076,918,362,5556,918,362,55598.998.9
0013Sprovođenje sudskih postupaka Viših sudova3,980,651,0003,999,434,8073,966,810,6063,966,810,60699.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,400,000,0001,410,500,0001,396,227,3131,396,227,31399.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca222,000,000224,000,000221,005,713221,005,71398.798.7
413Naknade u naturi600,000600,000546,874546,87491.191.1
414Socijalna davanja zaposlenima13,400,00014,400,00013,184,12513,184,12591.691.6
415Naknade troškova za zaposlene17,200,00017,200,00016,348,59916,348,59995.095.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,450,00016,350,00016,289,93116,289,93199.699.6
421Stalni troškovi317,000,000314,270,748309,005,715309,005,71598.398.3
422Troškovi putovanja5,000,0005,567,5263,886,8383,886,83869.869.8
423Usluge po ugovoru1,739,613,0001,734,004,7451,730,195,9431,730,195,94399.899.8
426Materijal69,000,00068,869,82167,863,75967,863,75998.598.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,997,160794,237794,23739.839.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova135,388,000146,674,807146,577,465146,577,46599.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih45,000,00045,000,00044,884,09344,884,09399.799.7
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka3,005,235,0002,998,616,8002,951,551,9492,951,551,94998.498.4
0014
Viših sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,292,000,0002,292,000,0002,290,272,8092,290,272,80999.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca348,000,000348,000,000346,982,430346,982,43099.799.7
413Naknade u naturi7,300,0007,300,0005,729,2385,729,23878.578.5
414Socijalna davanja zaposlenima165,627,000167,072,607166,172,942166,172,94299.599.5
415Naknade troškova za zaposlene65,617,00065,617,00063,836,02163,836,02197.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi26,690,00026,690,00024,252,96824,252,96890.990.9
423Usluge po ugovoru1,820,000880,000880,00048.448.4
425Tekuće popravke i održavanje40,000,00037,648,41528,342,20028,342,20075.375.3
426Materijal1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti30,000,00025,678,6009,678,3019,678,30137.737.7
512Mašine i oprema30,000,00026,789,17815,405,04115,405,04157.557.5
6.7OSNOVNI SUDOVI16,369,303,00016,398,203,00016,260,950,96916,260,950,96999.299.2
Izvori finansiranja za glavu 6.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta14,630,803,00014,652,003,00014,586,659,97114,586,659,97199.699.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,627,000,0001,631,600,0001,567,589,4171,567,589,41796.196.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina111,500,000114,600,000106,701,580106,701,58093.193.1
Rad sudova16,369,303,00016,398,203,00016,260,950,96916,260,950,96999.299.2
1603
330Sudovi16,369,303,00016,398,203,00016,260,950,96916,260,950,96999.299.2
0015Sprovođenje sudskih postupaka Osnovnih sudova8,015,300,0008,038,185,3827,958,140,7747,958,140,77499.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,715,000,0003,725,000,0003,680,061,0803,680,061,08098.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca564,000,000566,000,000557,612,374557,612,37498.598.5
413Naknade u naturi3,500,0003,700,0003,472,2223,472,22293.893.8
414Socijalna davanja zaposlenima20,000,00021,500,00020,801,86420,801,86496.896.8
415Naknade troškova za zaposlene65,800,00065,800,00064,826,97764,826,97798.598.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi27,000,00028,400,00028,182,59128,182,59199.299.2
421Stalni troškovi860,000,000844,431,536836,856,585836,856,58599.199.1
422Troškovi putovanja23,000,00022,451,09115,798,20315,798,20370.470.4
423Usluge po ugovoru2,132,000,0002,126,675,6352,123,142,5672,123,142,56799.899.8
426Materijal190,900,000190,475,090189,059,880189,059,88099.399.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,000,0003,841,6301,980,6931,980,69351.651.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000,000229,810,400227,796,462227,796,46299.199.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih210,100,000210,100,000208,549,276208,549,27699.399.3
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka8,354,003,0008,360,017,6188,302,810,1958,302,810,19599.399.3
0016
Osnovnih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,300,000,0006,300,000,0006,288,728,7816,288,728,78199.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca955,000,000955,000,000952,795,842952,795,84299.899.8
413Naknade u naturi23,000,00023,000,00017,708,95117,708,95177.077.0
414Socijalna davanja zaposlenima604,400,000601,700,000587,719,618587,719,61897.797.7
415Naknade troškova za zaposlene254,831,000254,831,000252,739,438252,739,43899.299.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi90,972,000102,872,00099,254,19299,254,19296.596.5
423Usluge po ugovoru4,600,0002,640,0002,640,00057.457.4
425Tekuće popravke i održavanje66,800,00059,429,28252,385,95752,385,95788.188.1
511Zgrade i građevinski objekti24,000,00024,000,00018,968,79518,968,79579.079.0
512Mašine i oprema35,000,00034,585,33629,868,62129,868,62186.486.4
6.8PRIVREDNI SUDOVI5,109,348,0005,114,668,0005,050,166,8835,050,166,88398.798.7
Izvori finansiranja za glavu 6.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,841,648,0004,844,548,0004,795,393,2954,795,393,29599.099.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika247,700,000249,120,000237,301,465237,301,46595.395.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina20,000,00021,000,00017,472,12317,472,12383.283.2
Rad sudova5,109,348,0005,114,668,0005,050,166,8835,050,166,88398.798.7
1603
330Sudovi5,109,348,0005,114,668,0005,050,166,8835,050,166,88398.798.7
0017Sprovođenje sudskih postupaka Privrednih sudova3,807,900,0003,811,800,0003,766,480,3793,766,480,37998.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)584,000,000586,400,000578,759,834578,759,83498.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca89,000,00089,500,00087,682,86787,682,86798.098.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
413Naknade u naturi500,000500,000433,324433,32486.786.7
414Socijalna davanja zaposlenima4,400,0004,900,0003,709,1793,709,17975.775.7
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,500,0006,001,8006,001,80092.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,800,0008,300,0007,292,3747,292,37487.987.9
421Stalni troškovi112,200,000112,200,000108,950,455108,950,45597.197.1
422Troškovi putovanja8,700,0008,700,0006,727,6576,727,65777.377.3
423Usluge po ugovoru72,500,00072,500,00064,900,93064,900,93089.589.5
426Materijal60,000,00060,000,00056,091,45356,091,45393.593.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000640,979640,97932.032.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,780,300,0001,780,300,0001,766,588,6421,766,588,64299.299.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,080,000,0001,080,000,0001,078,700,8871,078,700,88799.999.9
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka1,301,448,0001,302,868,0001,283,686,5031,283,686,50398.598.5
0018
Privrednih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)976,000,000976,000,000972,435,421972,435,42199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca148,000,000148,000,000147,329,886147,329,88699.599.5
413Naknade u naturi3,500,0003,500,0002,582,0732,582,07373.873.8
414Socijalna davanja zaposlenima85,863,00085,863,00083,337,26083,337,26097.197.1
415Naknade troškova za zaposlene25,500,00025,500,00024,597,79524,597,79596.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,585,00014,585,00014,123,34614,123,34696.896.8
423Usluge po ugovoru1,420,000880,000880,00062.062.0
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00011,300,0009,462,3479,462,34783.783.7
511Zgrade i građevinski objekti30,000,00028,700,00023,753,56423,753,56482.882.8
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0005,184,8115,184,81164.864.8
6.9PREKRŠAJNI SUDOVI6,663,530,0006,671,030,0006,618,222,1136,618,222,11399.299.2
Izvori finansiranja za glavu 6.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,085,330,0006,087,730,0006,058,232,7306,058,232,73099.599.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika538,200,000540,300,000521,457,700521,457,70096.596.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina40,000,00043,000,00038,531,68338,531,68389.689.6
Rad sudova6,663,530,0006,671,030,0006,618,222,1136,618,222,11399.299.2
1603
330Sudovi6,663,530,0006,671,030,0006,618,222,1136,618,222,11399.299.2
0019Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnih sudova3,738,882,0003,745,982,0003,710,419,6853,710,419,68599.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,222,000,0001,225,600,0001,211,523,2631,211,523,26398.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca186,000,000186,500,000183,569,800183,569,80098.498.4
413Naknade u naturi2,200,0002,200,0001,578,2521,578,25271.771.7
414Socijalna davanja zaposlenima11,000,00011,800,00010,579,85410,579,85489.789.7
415Naknade troškova za zaposlene26,000,00026,000,00025,683,66625,683,66698.898.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,180,00015,380,00015,064,15415,064,15497.997.9
421Stalni troškovi444,870,000443,498,590439,785,362439,785,36299.299.2
422Troškovi putovanja6,000,0007,000,0004,651,2234,651,22366.466.4
423Usluge po ugovoru809,758,000809,280,851806,558,215806,558,21599.799.7
426Materijal100,000,00099,895,00096,629,87196,629,87196.796.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000842,764842,76442.142.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova909,674,000911,627,559908,989,483908,989,48399.799.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih5,200,0005,200,0004,963,7774,963,77795.595.5
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka2,924,648,0002,925,048,0002,907,802,4282,907,802,42899.499.4
0020
Prekršajnih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,211,000,0002,211,000,0002,210,457,3172,210,457,317100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca335,000,000335,000,000334,919,470334,919,470100.0100.0
413Naknade u naturi7,600,0007,600,0005,487,2225,487,22272.272.2
414Socijalna davanja zaposlenima209,462,000207,762,000203,615,988203,615,98898.098.0
415Naknade troškova za zaposlene86,000,00086,000,00083,801,78483,801,78497.497.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi35,586,00035,586,00033,617,01133,617,01194.594.5
423Usluge po ugovoru2,100,0001,460,0001,460,00069.569.5
425Tekuće popravke i održavanje18,000,00018,000,00016,462,89216,462,89291.591.5
511Zgrade i građevinski objekti6,000,0006,000,0005,301,1635,301,16388.488.4
512Mašine i oprema16,000,00016,000,00012,679,58212,679,58279.279.2
7VISOKI SAVET TUŽILAŠTVA169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
Izvori finansiranja za razdeo 7
01Opšti prihodi i primanja budžeta169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
1602
330Sudovi169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
0003Rad veća Visokog saveta tužilaca9,500,0009,240,0009,168,2609,168,26099.299.2
423Usluge po ugovoru9,500,0009,240,0009,168,2609,168,26099.299.2
Rad administrativne kancelarije Visokog saveta159,700,000159,960,000154,814,183154,814,18396.896.8
0004
tužilaštva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)107,000,000107,180,000107,040,479107,040,47999.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,000,00016,080,00015,894,53815,894,53898.898.8
413Naknade u naturi230,000230,000228,600228,60099.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima850,000980,000976,647976,64799.799.7
415Naknade troškova za zaposlene3,860,0003,830,0003,713,1973,713,19797.097.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,070,0001,070,0001,069,8301,069,830100.0100.0
421Stalni troškovi2,300,0002,300,0001,971,2181,971,21885.785.7
422Troškovi putovanja2,800,0006,300,0004,125,7034,125,70365.565.5
423Usluge po ugovoru5,800,0006,060,0006,009,9236,009,92399.299.2
424Specijalizovane usluge800,000800,000779,600779,60097.597.5
425Tekuće popravke i održavanje445,000445,000150,870150,87033.933.9
426Materijal2,600,0002,340,0002,068,2962,068,29688.488.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate145,000145,00078,07978,07953.853.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,500,0003,000,0001,891,7041,891,70463.163.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih300,000300,000129,956129,95643.343.3
organa
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0007,801,7407,801,74097.597.5
515Nematerijalna imovina1,000,000900,000883,803883,80398.298.2
8JAVNA TUŽILAŠTVA10,297,305,00010,363,724,00010,271,154,33010,271,154,33099.199.1
Izvori finansiranja za razdeo 8
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,092,275,00010,156,445,00010,070,823,65810,070,823,65899.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika181,453,000183,702,000178,930,084178,930,08497.497.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina23,577,00023,577,00021,400,58821,400,58890.890.8
8.0JAVNA TUŽILAŠTVA11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
Izvori finansiranja za glavu 8.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
Rad tužilaštva11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
1604
330Sudovi11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
0002Tehnička podrška radu tužilaštva11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
421Stalni troškovi7,900,0007,900,0006,615,6146,615,61483.783.7
423Usluge po ugovoru3,706,0003,706,0003,557,6653,557,66596.096.0
424Specijalizovane usluge1,0001,000
8.1VRHOVNO JAVNO TUŽILAŠTVO173,534,000174,303,000171,208,847171,208,84798.298.2
Izvori finansiranja za glavu 8.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta171,831,000171,831,000168,740,514168,740,51498.298.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,703,0002,472,0002,468,3332,468,33399.999.9
Rad tužilaštva173,534,000174,303,000171,208,847171,208,84798.298.2
1604
330Sudovi173,534,000174,303,000171,208,847171,208,84798.298.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Vrhovnog javnog17,218,00017,228,00015,686,04315,686,04391.091.0
0003
tužilaštva
421Stalni troškovi3,802,0003,802,0003,442,5553,442,55590.590.5
422Troškovi putovanja2,602,0002,602,0002,193,8892,193,88984.384.3
423Usluge po ugovoru3,901,0003,911,0003,787,1663,787,16696.896.8
424Specijalizovane usluge1,105,0001,105,000949,661949,66185.985.9
425Tekuće popravke i održavanje360,000360,000255,326255,32670.970.9
426Materijal3,812,0003,812,0003,800,3463,800,34699.799.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama501,000501,000470,174470,17493.893.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate170,000170,0008,6878,6875.15.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova135,000135,00024,75024,75018.318.3
512Mašine i oprema549,000549,000484,471484,47188.288.2
515Nematerijalna imovina281,000281,000269,017269,01795.795.7
156,316,000157,075,000155,522,804155,522,80499.099.0
0004Administrativna podrška radu Vrhovnog javnog tužilaštva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)122,000,000122,000,000121,755,426121,755,42699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,500,00018,500,00018,446,92018,446,92099.799.7
413Naknade u naturi200,000200,000161,964161,96481.081.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,266,0003,025,0002,742,1922,742,19290.790.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene11,900,00011,900,00011,346,47211,346,47295.395.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,270,0001,270,0001,069,8301,069,83084.284.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih180,000180,000
organa
8.2JAVNO TUŽILAŠTVO ZA RATNE ZLOČINE238,335,000238,335,000235,032,257235,032,25798.698.6
Izvori finansiranja za glavu 8.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta235,858,000235,858,000232,555,732232,555,73298.698.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina2,477,0002,477,0002,476,5262,476,526100.0100.0
Rad tužilaštva238,335,000238,335,000235,032,257235,032,25798.698.6
1604
330Sudovi238,335,000238,335,000235,032,257235,032,25798.698.6
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za18,227,00018,227,00017,258,60117,258,60194.794.7
0005
ratne zločine
421Stalni troškovi4,500,0004,500,0004,161,8844,161,88492.592.5
422Troškovi putovanja900,000900,000510,097510,09756.756.7
423Usluge po ugovoru9,488,0009,488,0009,448,7829,448,78299.699.6
425Tekuće popravke i održavanje260,000260,000229,520229,52088.388.3
426Materijal2,717,0002,717,0002,551,9302,551,93093.993.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00056,38856,38894.094.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema300,000300,000300,000300,000100.0100.0
Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za ratne220,108,000220,108,000217,773,656217,773,65698.998.9
0006
zločine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)180,513,000180,513,000179,248,702179,248,70299.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,566,00032,566,00032,096,79432,096,79498.698.6
413Naknade u naturi500,000500,000438,304438,30487.787.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,273,0003,273,0002,881,5732,881,57388.088.0
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,116,4861,116,48693.093.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,455,0001,455,0001,453,5981,453,59899.999.9
424Specijalizovane usluge600,000600,000538,200538,20089.789.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
8.3JAVNO TUŽILAŠTVO ZA ORGANIZOVANI KRIMINAL503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
Izvori finansiranja za glavu 8.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
Rad tužilaštva503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
1604
330Sudovi503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za48,123,00067,423,00064,912,38864,912,38896.396.3
0007
organizovani kriminal
421Stalni troškovi9,023,0009,023,0008,239,2448,239,24491.391.3
422Troškovi putovanja1,350,0001,350,000-65,402-65,402-4.8-4.8
423Usluge po ugovoru31,138,00050,438,00050,368,94750,368,94799.999.9
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje1,050,0001,050,0001,005,5661,005,56695.895.8
426Materijal5,160,0005,160,0005,076,2095,076,20998.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00018,84618,84618.818.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema300,000300,000268,978268,97889.789.7
Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za455,681,000455,681,000454,108,917454,108,91799.799.7
0008
organizovani kriminal
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)381,000,000381,000,000380,610,392380,610,39299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca66,000,00066,000,00065,606,11165,606,11199.499.4
413Naknade u naturi400,000400,000391,400391,40097.997.9
414Socijalna davanja zaposlenima3,430,0003,430,0003,164,8243,164,82492.392.3
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,827,2002,827,20085.785.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,550,0001,550,0001,508,9911,508,99197.497.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
8.4APELACIONA JAVNA TUŽILAŠTVA403,503,000410,973,000402,531,230402,531,23097.997.9
Izvori finansiranja za glavu 8.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta393,253,000400,623,000394,391,954394,391,95498.498.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika8,650,0008,750,0007,480,6847,480,68485.585.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,600,0001,600,000658,592658,59241.241.2
Rad tužilaštva403,503,000410,973,000402,531,230402,531,23097.997.9
1604
330Sudovi403,503,000410,973,000402,531,230402,531,23097.997.9
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Apelacionih javnih245,049,000252,419,000249,317,799249,317,79998.898.8
0009
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)177,000,000183,400,000182,934,940182,934,94099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca27,000,00027,970,00027,610,12927,610,12998.798.7
413Naknade u naturi50,00050,00024,00024,00048.048.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,360,0001,224,000844,161844,16169.069.0
415Naknade troškova za zaposlene9,478,0009,478,0008,965,0808,965,08094.694.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,550,0001,550,0001,524,6971,524,69798.498.4
421Stalni troškovi17,397,00017,397,00017,188,18917,188,18998.898.8
422Troškovi putovanja609,000609,000369,209369,20960.660.6
423Usluge po ugovoru3,152,0003,288,0003,151,4363,151,43695.895.8
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,000
426Materijal6,700,0006,700,0006,315,9936,315,99394.394.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate541,000541,000315,772315,77258.458.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,00074,19374,19337.137.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
Administrativna podrška radu Apelacionih javnih158,454,000158,554,000153,213,431153,213,43196.696.6
0010
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)120,000,000120,000,000118,651,903118,651,90398.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,500,00018,500,00017,975,76417,975,76497.297.2
413Naknade u naturi900,000900,000670,815670,81574.574.5
414Socijalna davanja zaposlenima11,152,00011,152,0008,739,2668,739,26678.478.4
415Naknade troškova za zaposlene4,150,0004,150,0003,749,9123,749,91290.490.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,502,0001,502,0001,495,9511,495,95199.699.6
423Usluge po ugovoru100,00070,00070,00070.070.0
425Tekuće popravke i održavanje750,000750,000692,082692,08292.392.3
511Zgrade i građevinski objekti200,000200,000
512Mašine i oprema1,300,0001,300,0001,167,7391,167,73989.889.8
8.5VIŠA JAVNA TUŽILAŠTVA3,124,430,0003,155,660,0003,133,069,4763,133,069,47699.399.3
Izvori finansiranja za glavu 8.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,062,330,0003,093,130,0003,072,639,4793,072,639,47999.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika55,100,00055,530,00054,457,61354,457,61398.198.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina7,000,0007,000,0005,972,3855,972,38585.385.3
Rad tužilaštva3,124,430,0003,155,660,0003,133,069,4763,133,069,47699.399.3
1604
330Sudovi3,124,430,0003,155,660,0003,133,069,4763,133,069,47699.399.3
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Viših javnih2,151,911,0002,174,711,0002,159,856,1572,159,856,15799.399.3
0011
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)942,000,000961,800,000960,163,676960,163,67699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca143,000,000146,000,000145,424,901145,424,90199.699.6
413Naknade u naturi400,000400,000369,000369,00092.392.3
414Socijalna davanja zaposlenima6,260,0006,260,0005,991,9255,991,92595.795.7
415Naknade troškova za zaposlene14,500,00014,500,00014,178,80714,178,80797.897.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,400,0008,400,0008,081,1478,081,14796.296.2
421Stalni troškovi74,100,00074,100,00068,168,54568,168,54592.092.0
422Troškovi putovanja8,700,0008,060,0006,437,1596,437,15979.979.9
423Usluge po ugovoru909,509,000906,893,000906,306,938906,306,93899.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,000
426Materijal32,100,00032,100,00031,208,60631,208,60697.297.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,740,0001,740,0001,193,3381,193,33868.668.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,000,00013,256,00011,296,11411,296,11485.285.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,200,0001,200,0001,036,0001,036,00086.386.3
organa
0012Administrativna podrška radu Viših javnih tužilaštava972,519,000980,949,000973,213,320973,213,32099.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)745,849,000752,849,000751,404,225751,404,22599.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca112,972,000113,972,000113,845,985113,845,98599.999.9
413Naknade u naturi2,600,0002,600,0001,776,7351,776,73568.368.3
414Socijalna davanja zaposlenima61,885,00061,885,00059,350,38759,350,38795.995.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene23,812,00023,812,00023,578,98723,578,98799.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,401,0009,401,0009,102,5609,102,56096.896.8
423Usluge po ugovoru430,000390,000390,00090.790.7
425Tekuće popravke i održavanje5,500,0005,500,0004,433,4124,433,41280.680.6
512Mašine i oprema10,500,00010,500,0009,331,0289,331,02888.988.9
8.6OSNOVNA JAVNA TUŽILAŠTVA5,842,092,0005,849,742,0005,800,117,9355,800,117,93599.299.2
Izvori finansiranja za glavu 8.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,713,592,0005,720,292,0005,673,301,3955,673,301,39599.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika116,000,000116,950,000114,523,455114,523,45597.997.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina12,500,00012,500,00012,293,08512,293,08598.398.3
Rad tužilaštva5,842,092,0005,849,742,0005,800,117,9355,800,117,93599.299.2
1604
330Sudovi5,842,092,0005,849,742,0005,800,117,9355,800,117,93599.299.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Osnovnih javnih3,860,006,0003,860,006,0003,834,791,8793,834,791,87999.399.3
0013
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,440,000,0001,440,000,0001,432,479,9921,432,479,99299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca219,000,000219,000,000216,992,937216,992,93799.199.1
413Naknade u naturi1,300,0001,300,000819,000819,00063.063.0
414Socijalna davanja zaposlenima7,200,0007,200,0007,122,3997,122,39998.998.9
415Naknade troškova za zaposlene22,698,00022,698,00020,959,73820,959,73892.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,795,00011,795,00011,170,18011,170,18094.794.7
421Stalni troškovi130,212,000129,609,000125,902,588125,902,58897.197.1
422Troškovi putovanja9,855,0009,146,0006,818,5436,818,54374.674.6
423Usluge po ugovoru1,853,838,0001,795,638,0321,790,431,6111,790,431,61199.799.7
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,000
426Materijal54,500,00054,454,00053,816,12853,816,12898.898.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,959,0001,959,0001,352,2391,352,23969.069.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova106,447,000166,004,968165,795,784165,795,78499.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,200,0001,200,0001,130,7391,130,73994.294.2
organa
Administrativna podrška radu Osnovnih javnih1,982,086,0001,989,736,0001,965,326,0561,965,326,05698.898.8
0014
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,496,000,0001,502,000,0001,500,349,4371,500,349,43799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca227,000,000227,700,000227,346,508227,346,50899.899.8
413Naknade u naturi3,700,0003,700,0002,716,1622,716,16273.473.4
414Socijalna davanja zaposlenima130,206,000130,206,000126,412,798126,412,79897.197.1
415Naknade troškova za zaposlene56,742,00056,742,00056,195,57056,195,57099.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,538,00022,038,00020,980,80120,980,80195.295.2
423Usluge po ugovoru950,000760,000760,00080.080.0
425Tekuće popravke i održavanje26,400,00023,900,00014,062,52814,062,52858.858.8
511Zgrade i građevinski objekti7,500,0007,500,0003,728,4263,728,42649.749.7
512Mašine i oprema15,000,00015,000,00012,773,82612,773,82685.285.2
9DRŽAVNO PRAVOBRANILAŠTVO1,967,290,0001,746,822,0001,653,698,6161,653,698,61694.794.7
Izvori finansiranja za razdeo 9
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,967,290,0001,746,822,0001,653,698,6161,653,698,61694.794.7
Podrška radu organa javne uprave1,404,940,0001,184,472,0001,120,030,7171,120,030,71794.694.6
0606
330Sudovi1,404,940,0001,184,472,0001,120,030,7171,120,030,71794.694.6
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike6,000,0006,000,0003,282,4813,282,48154.754.7
0004
Srbije pred domaćim sudovima
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,724,6001,724,60057.557.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,000,0003,000,0001,557,8811,557,88151.951.9
organa
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike815,500,000595,032,000562,103,953562,103,95394.594.5
0005
Srbije pred međunarodnim sudovima
423Usluge po ugovoru815,500,000595,032,000562,103,953562,103,95394.594.5
0006Administracija i upravljanje i rad pisarnice583,440,000583,440,000554,644,283554,644,28395.195.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)376,484,000376,484,000376,466,147376,466,147100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca57,038,00057,038,00057,036,94157,036,941100.0100.0
413Naknade u naturi600,000600,000342,000342,00057.057.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,640,0002,640,0002,593,7282,593,72898.298.2
415Naknade troškova za zaposlene9,200,0009,200,0008,651,2648,651,26494.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,120,0003,120,0002,856,3232,856,32391.591.5
421Stalni troškovi38,157,00038,157,00035,824,55235,824,55293.993.9
423Usluge po ugovoru29,000,00029,000,00024,641,52024,641,52085.085.0
424Specijalizovane usluge6,800,0006,800,000943,200943,20013.913.9
425Tekuće popravke i održavanje23,400,00023,400,00012,363,93312,363,93352.852.8
426Materijal28,500,00028,500,00027,189,83027,189,83095.495.4
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0005,300,1935,300,19366.366.3
515Nematerijalna imovina500,000500,000434,652434,65286.986.9
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda562,350,000562,350,000533,667,899533,667,89994.994.9
330Sudovi562,350,000562,350,000533,667,899533,667,89994.994.9
0039Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima562,350,000562,350,000533,667,899533,667,89994.994.9
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0002,396,4012,396,40179.979.9
423Usluge po ugovoru3,500,0003,500,0003,273,2323,273,23293.593.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova555,850,000555,850,000527,998,267527,998,26795.095.0
10ZAŠTITNIK GRAĐANA261,823,000261,823,000252,641,691252,641,69196.596.5
Izvori finansiranja za razdeo 10
01Opšti prihodi i primanja budžeta259,231,000259,231,000250,051,843250,051,84396.596.5
06Donacije od međunarodnih organizacija1,830,0001,830,0001,828,5891,828,58999.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih762,000762,000761,259761,25999.999.9
15
godina
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda261,823,000261,823,000252,641,691252,641,69196.596.5
133Ostale opšte usluge261,823,000261,823,000252,641,691252,641,69196.596.5
0009Kontrola zakonitosti postupanja organa javne uprave258,523,000258,523,000250,329,031250,329,03196.896.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)188,083,000188,323,000188,308,124188,308,124100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,000,00027,760,00027,496,96027,496,96099.199.1
413Naknade u naturi400,000400,000399,080399,08099.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,842,0002,842,0001,976,9631,976,96369.669.6
415Naknade troškova za zaposlene2,300,0002,300,0001,665,5691,665,56972.472.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi620,000620,000611,050611,05098.698.6
421Stalni troškovi6,425,0006,474,2005,431,2985,431,29883.983.9
422Troškovi putovanja3,129,0003,162,4422,903,5382,903,53891.891.8
423Usluge po ugovoru13,416,00013,299,38011,583,36811,583,36887.187.1
424Specijalizovane usluge1,201,0001,081,000435,100435,10040.240.2
425Tekuće popravke i održavanje1,299,0001,299,0001,176,6291,176,62990.690.6
426Materijal7,685,0007,701,9785,320,5715,320,57169.169.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,620,0001,620,0001,537,0921,537,09294.994.9
465Ostale dotacije i transferi218,000218,000217,825217,82599.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih285,000285,000131,170131,17046.046.0
organa
512Mašine i oprema1,000,0001,137,0001,134,6931,134,69399.899.8
Sprovođenje Opcionog protokola uz Konvenciju protiv3,300,0003,300,0002,312,6592,312,65970.170.1
0010torture i drugih surovih, neljudskih ili ponižavajućih
kazni ili postupaka (NPM)
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,0001,016,5801,016,58063.563.5
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,0001,096,0791,096,07973.173.1
512Mašine i oprema200,000200,000200,000200,000100.0100.0
POVERENIK ZA INFORMACIJE OD JAVNOG ZNAČAJA I
11ZAŠTITU PODATAKA O LIČNOSTI422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
Izvori finansiranja za razdeo 11
01Opšti prihodi i primanja budžeta422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
Dostupnost informacija od javnog značaja i zaštita podataka422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
0011
o ličnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)307,274,000307,274,000302,642,106302,642,10698.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca46,572,00046,572,00045,850,28045,850,28098.598.5
413Naknade u naturi600,000600,000591,900591,90098.798.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,244,0003,244,0002,478,9122,478,91276.476.4
415Naknade troškova za zaposlene3,190,0003,190,0002,936,5252,936,52592.192.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,950,0001,950,0001,933,1271,933,12799.199.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi11,500,00010,500,00010,127,06410,127,06496.496.4
422Troškovi putovanja5,380,0005,380,0004,649,2204,649,22086.486.4
423Usluge po ugovoru24,506,00024,506,00024,496,89624,496,896100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje3,140,0003,140,0003,130,5573,130,55799.799.7
426Materijal5,200,0005,200,0005,142,3045,142,30498.998.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,550,0003,550,0003,328,3683,328,36893.893.8
512Mašine i oprema4,800,0004,800,0004,692,8564,692,85697.897.8
515Nematerijalna imovina2,130,0002,130,0002,128,8222,128,82299.999.9
12POVERENIK ZA ZAŠTITU RAVNOPRAVNOSTI146,170,000152,363,244137,147,598137,147,59890.090.0
Izvori finansiranja za razdeo 12
01Opšti prihodi i primanja budžeta142,823,000142,823,000132,728,000132,728,00092.992.9
06Donacije od međunarodnih organizacija3,347,0009,540,2444,419,5984,419,59846.346.3
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda146,170,000152,363,244137,147,598137,147,59890.090.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu146,170,000152,363,244137,147,598137,147,59890.090.0
0012Delotvorno suzbijanje i zaštita od diskriminacije140,347,000140,347,000130,768,511130,768,51193.293.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)95,524,00095,524,00095,403,59595,403,59599.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,472,00014,472,00014,453,64514,453,64599.999.9
413Naknade u naturi100,000100,00069,00069,00069.069.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,400,0001,400,0001,027,3271,027,32773.473.4
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0003,000,0002,996,0692,996,06999.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,489,0261,489,02693.193.1
421Stalni troškovi3,413,0003,413,0002,585,7792,585,77975.875.8
422Troškovi putovanja1,590,0001,760,0001,488,3391,488,33984.684.6
423Usluge po ugovoru9,796,0009,626,0006,163,1886,163,18864.064.0
424Specijalizovane usluge392,000392,000355,560355,56090.790.7
425Tekuće popravke i održavanje1,370,0001,370,000823,808823,80860.160.1
426Materijal4,330,0004,330,0003,361,1203,361,12077.677.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama200,000200,000140,846140,84670.470.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00017,85017,85017.817.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema400,000400,000393,360393,36098.398.3
515Nematerijalna imovina2,560,0002,560,000
4003Simulacija suđenja MOOT COURT587,000587,000414,860414,86070.770.7
423Usluge po ugovoru587,000587,000414,860414,86070.770.7
4005Ravnopravno do cilja308,000308,000186,960186,96060.760.7
423Usluge po ugovoru308,000308,000186,960186,96060.760.7
4006Ne ceni knjigu po koricama - Živa biblioteka u Srbiji340,000340,000222,726222,72665.565.5
423Usluge po ugovoru340,000340,000222,726222,72665.565.5
4009Panel mladih500,000500,000465,663465,66393.193.1
423Usluge po ugovoru500,000500,000465,663465,66393.193.1
4013Most razumevanja291,000291,000269,280269,28092.592.5
423Usluge po ugovoru291,000291,000269,280269,28092.592.5
4014Vidljivost unapređuje ravnopravnost450,000450,000400,000400,00088.988.9
423Usluge po ugovoru450,000450,000400,000400,00088.988.9
Unapređenje ravnopravnosti u oblasti rada i zapošljavanja -3,347,0003,940,0983,486,2523,486,25288.588.5
4015
zajednička inicijativa za ravnopravnost na radnom mestu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,000516,803337,630337,63065.365.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,00078,29651,15151,15165.365.3
422Troškovi putovanja234,000234,000233,371233,37199.799.7
423Usluge po ugovoru3,050,0003,050,0002,804,2502,804,25091.991.9
426Materijal61,00061,00059,85059,85098.198.1
4016TEMPUS - Mladi za ravnopravnost5,600,146933,346933,34616.716.7
423Usluge po ugovoru4,970,129933,346933,34618.818.8
465Ostale dotacije i transferi630,016
13DRŽAVNA REVIZORSKA INSTITUCIJA1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 13
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
Revizija javnih sredstava1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
2304
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Sprovođenje postupaka revizije1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)917,000,000917,000,000916,164,643916,164,64399.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca139,000,000139,000,000138,755,781138,755,78199.899.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima7,421,0007,421,0002,630,3562,630,35635.435.4
415Naknade troškova za zaposlene11,939,00011,939,00010,113,42710,113,42784.784.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,500,0005,500,0004,174,3834,174,38375.975.9
421Stalni troškovi27,801,00027,801,00023,173,05523,173,05583.483.4
422Troškovi putovanja8,063,0008,063,0007,110,8807,110,88088.288.2
423Usluge po ugovoru5,150,0005,150,0003,471,1583,471,15867.467.4
424Specijalizovane usluge662,000662,000171,163171,16325.925.9
425Tekuće popravke i održavanje5,100,0005,100,0002,307,3992,307,39945.245.2
426Materijal11,496,00011,496,0009,282,4129,282,41280.780.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,000120,505120,50580.380.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,450,0001,450,000632,333632,33343.643.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema4,427,0004,427,0004,355,1994,355,19998.498.4
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,0001,189,2601,189,26099.199.1
14FISKALNI SAVET64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 14
01Opšti prihodi i primanja budžeta64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
Praćenje i predlaganje mera za veću fiskalnu odgovornost64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
2305
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Stručna analiza fiskalne politike64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,600,00035,600,00035,590,15735,590,157100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,400,0005,400,0005,391,9095,391,90999.999.9
413Naknade u naturi30,00030,00021,00021,00070.070.0
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,00095,80495,80419.219.2
415Naknade troškova za zaposlene475,000475,000403,845403,84585.085.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,500,0001,500,0001,291,1221,291,12286.186.1
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000883,513883,51388.488.4
423Usluge po ugovoru19,362,00019,362,00019,110,63519,110,63598.798.7
424Specijalizovane usluge100,000100,00023,20023,20023.223.2
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal455,000455,000388,131388,13185.385.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema447,000447,000446,997446,997100.0100.0
515Nematerijalna imovina53,00053,000
15MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA125,827,962,000126,216,998,700125,983,197,913125,983,197,91399.899.8
Izvori finansiranja za razdeo 15
01Opšti prihodi i primanja budžeta124,985,504,000125,345,504,000125,320,219,823125,320,219,823100.0100.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika75,165,00075,165,00063,254,06463,254,06484.284.2
05Donacije od inostranih zemalja3,999,0006,670,1315,123,6935,123,69376.876.8
07Transferi od drugih nivoa vlasti299,994,000299,994,000299,993,967299,993,967100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina83,130,00083,130,00037,524,01737,524,01745.145.1
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,744,0003,502,8223,500,9073,500,90799.999.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti7,034,0007,034,0007,033,3447,033,344100.0100.0
56Finansijska pomoć EU370,392,000395,998,747246,548,100246,548,10062.362.3
15.0MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA124,979,418,000125,368,275,050125,194,249,400125,194,249,40099.999.9
Izvori finansiranja za glavu 15.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta124,296,955,000124,656,955,000124,632,952,747124,632,952,747100.0100.0
05Donacije od inostranih zemalja2,299,0004,790,4814,220,3364,220,33688.188.1
07Transferi od drugih nivoa vlasti299,994,000299,994,000299,993,967299,993,967100.0100.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,744,0003,502,8223,500,9073,500,90799.999.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti7,034,0007,034,0007,033,3447,033,344100.0100.0
56Finansijska pomoć EU370,392,000395,998,747246,548,100246,548,10062.362.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Upravljanje rizicima i vanrednim situacijama10,389,915,00010,340,354,89110,232,593,58510,232,593,58599.099.0
1407
310Usluge policije10,389,915,00010,340,354,89110,232,593,58510,232,593,58599.099.0
0003Upravljanje u vanrednim situacijama8,610,547,0008,586,793,0008,586,785,3898,586,785,389100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,908,538,0006,899,642,0006,899,641,7806,899,641,780100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,530,081,0001,515,223,0001,515,222,2931,515,222,293100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene171,928,000171,928,000171,921,316171,921,316100.0100.0
IPA - Sigurnije prekogranično područje kroz unapređeno67,560,00058,440,000
4006
reagovanje u vanrednim situacijama i zajedničke obuke
422Troškovi putovanja480,000240,000
423Usluge po ugovoru3,600,0003,600,000
426Materijal371,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,009,000
organa
512Mašine i oprema62,100,00054,600,000
IPA prekogranična saradnja - Priprema stanovništva za159,249,000142,568,00093,254,30693,254,30665.465.4
akcije u slučaju katastrofe i poboljšanje kapaciteta
4007
stručnih timova za reagovanje u vanrednim situacijama u
prekograničnom bugarsko-srpskom regionu
422Troškovi putovanja480,000279,00092,85092,85033.333.3
423Usluge po ugovoru4,749,0004,749,000548,519548,51911.611.6
426Materijal167,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,117,000
organa
512Mašine i oprema152,736,000137,540,00092,612,93692,612,93667.367.3
Podizanje kapaciteta Sektora za vanredne situacije1,277,559,0001,277,558,4411,277,558,4411,277,558,441100.0100.0
5007
nabavkom vozila različite namene
512Mašine i oprema1,277,559,0001,277,558,4411,277,558,4411,277,558,441100.0100.0
Podizanje kapaciteta SVS-a kroz stvaranje uslova za275,000,000274,995,450274,995,450274,995,450100.0100.0
adekvatan smeštaj, izgradnjom novih objekata kao i
5008
rekonstrukcijom, sanacijom i adaptacijom postojećih u
periodu od 2022. do 2024. godine
511Zgrade i građevinski objekti275,000,000274,995,450274,995,450274,995,450100.0100.0
Upravljanje ljudskim i materijalnim resursima23,855,297,00024,173,996,74024,161,187,98924,161,187,98999.999.9
1408
310Usluge policije23,855,297,00024,173,996,74024,161,187,98924,161,187,98999.999.9
0001Administracija i upravljanje20,599,848,00020,937,735,60320,931,540,93720,931,540,937100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,558,563,0004,522,497,0004,520,812,3394,520,812,339100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca841,441,000812,623,000812,053,338812,053,33899.999.9
413Naknade u naturi62,000,00050,500,00048,425,85548,425,85595.995.9
414Socijalna davanja zaposlenima719,000,000774,000,000773,254,992773,254,99299.999.9
415Naknade troškova za zaposlene84,742,00084,742,00084,700,92584,700,925100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi303,000,000269,000,000268,866,516268,866,516100.0100.0
421Stalni troškovi2,102,886,0002,049,809,9982,049,809,9982,049,809,998100.0100.0
422Troškovi putovanja237,715,000237,124,224236,558,172236,558,17299.899.8
423Usluge po ugovoru534,500,000534,451,271534,447,177534,447,177100.0100.0
424Specijalizovane usluge405,700,000405,695,554405,573,193405,573,193100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje920,819,0001,039,296,0941,039,296,0941,039,296,094100.0100.0
426Materijal4,720,716,0004,920,679,1814,920,498,2814,920,498,281100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,000,000573,702573,702573,702100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate46,500,00041,877,23941,877,23941,877,239100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,545,540,0002,403,638,5872,403,571,5832,403,571,583100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih286,000,000286,000,000286,000,000286,000,000100.0100.0
organa
511Zgrade i građevinski objekti997,942,0001,151,264,1601,151,262,6511,151,262,651100.0100.0
512Mašine i oprema1,152,784,0001,328,299,3351,328,294,6281,328,294,628100.0100.0
515Nematerijalna imovina45,000,00025,664,25625,664,25525,664,255100.0100.0
0002Međunarodne aktivnosti, saradnja i partnerstvo282,000,000276,483,648275,591,726275,591,72699.799.7
413Naknade u naturi25,000,00026,200,00026,101,44326,101,44399.699.6
415Naknade troškova za zaposlene65,000,00059,000,00058,880,63758,880,63799.899.8
422Troškovi putovanja92,000,00091,283,64890,609,64590,609,64599.399.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
0003Pomoć porodicama poginulih i ranjenih60,000,00054,000,00048,277,83748,277,83789.489.4
413Naknade u naturi5,000,0004,500,0004,275,0004,275,00095.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00049,500,00044,002,83744,002,83788.988.9
70,000,00069,964,79669,964,79669,964,796100.0100.0
Povećanje informatičkih kapaciteta za obavljanje poslovnih
5008
procesa u Ministarstvu unutrašnjih poslova - faza II
512Mašine i oprema70,000,00069,964,79669,964,79669,964,796100.0100.0
Nabavka naoružanja, oružne opreme, tehničke, komunikacione500,000,000499,622,036499,622,036499,622,036100.0100.0
5011i zaštitne opreme za potrebe organizacionih jedinica
Ministarstva unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema500,000,000499,622,036499,622,036499,622,036100.0100.0
Izgradnja, rekonstrukcija i sanacija objekata radi439,889,000439,888,048439,888,048439,888,048100.0100.0
5012unapređenja kapaciteta za realizaciju obuka u nastavnom
centru „Makišˮ
511Zgrade i građevinski objekti439,889,000439,888,048439,888,048439,888,048100.0100.0
5014Proširenje sistema eLTE u Republici Srbiji290,100,000289,806,291289,806,291289,806,291100.0100.0
512Mašine i oprema290,100,000289,806,291289,806,291289,806,291100.0100.0
Jačanje informatičko-komunikacionih i analitičkih424,889,000424,888,790424,888,790424,888,790100.0100.0
5015
kapaciteta Uprave kriminalističke policije
512Mašine i oprema424,889,000424,888,790424,888,790424,888,790100.0100.0
Podizanje operativnih kapaciteta posebnih i specijalne137,200,000137,080,921137,080,921137,080,921100.0100.0
5016
jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova - faza II
512Mašine i oprema137,200,000137,080,921137,080,921137,080,921100.0100.0
5017Unapređenje informacione bezbednosti i Data centra MUP144,960,000144,960,000144,960,000144,960,000100.0100.0
512Mašine i oprema144,960,000144,960,000144,960,000144,960,000100.0100.0
Unapređenje kapaciteta za realizaciju obuka u Centru za300,976,000294,820,503294,820,503294,820,503100.0100.0
5019
policijsku obuku
511Zgrade i građevinski objekti241,150,000234,995,018234,995,018234,995,018100.0100.0
512Mašine i oprema59,826,00059,825,48559,825,48559,825,485100.0100.0
Izgradnja, dogradnja, rekonstrukcija, adaptacija i sanacija505,435,000504,746,105504,746,105504,746,105100.0100.0
5020objekata radi stvaranja i poboljšanja uslova za rad
policijskih i ostalih službenika Ministarstva
511Zgrade i građevinski objekti505,435,000504,746,105504,746,105504,746,105100.0100.0
Nabavka opreme za potrebe organizacionih jedinica100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
5021
Ministarstva unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
Bezbednost83,758,865,00083,893,106,67283,884,994,92883,884,994,928100.0100.0
1409
310Usluge policije83,758,865,00083,893,106,67283,884,994,92883,884,994,928100.0100.0
4,144,626,0004,126,990,0004,126,702,2994,126,702,299100.0100.0
0001Rukovođenje i koordinacija rada policije i upravnih poslova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,364,516,0003,351,411,0003,351,410,3003,351,410,300100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca726,999,000722,468,000722,467,366722,467,366100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene53,111,00053,111,00052,824,63452,824,63499.599.5
0002Specijalna i posebne jedinice policije14,637,195,00014,605,614,00014,605,506,51714,605,506,517100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,554,372,00011,538,472,00011,538,471,93311,538,471,933100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,612,241,0002,593,960,0002,593,959,3232,593,959,323100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene470,582,000473,182,000473,075,261473,075,261100.0100.0
0003Policijske uprave61,272,968,00060,958,743,44060,951,039,21060,951,039,210100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,732,660,00043,469,874,00043,469,439,99243,469,439,992100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,341,137,0009,248,424,0009,248,423,9229,248,423,922100.0100.0
413Naknade u naturi63,000,00029,700,00029,697,10529,697,105100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,299,000,0001,444,000,0001,443,993,6791,443,993,679100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,436,059,0001,451,119,0001,451,109,1171,451,109,117100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi543,000,000460,000,000459,851,567459,851,567100.0100.0
421Stalni troškovi1,837,114,0001,835,574,2681,828,471,6561,828,471,65699.699.6
422Troškovi putovanja122,000,000121,700,822121,700,822121,700,822100.0100.0
423Usluge po ugovoru491,500,000491,453,289491,453,289491,453,289100.0100.0
424Specijalizovane usluge16,000,00015,803,63015,803,63015,803,630100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje334,999,000334,868,743334,868,743334,868,743100.0100.0
426Materijal2,027,999,0002,027,761,4692,027,761,4692,027,761,469100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate28,500,00028,464,21828,464,21828,464,218100.0100.0
0004Podrška JLS za unapređenje bezbednosti saobraćaja2,000,000,0002,500,000,0002,499,988,3182,499,988,318100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,000,000,0002,500,000,0002,499,988,3182,499,988,318100.0100.0
Nabavka, remont i modernizacija vozila za potrebe249,999,000249,998,757249,998,757249,998,757100.0100.0
5019
organizacionih jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema249,999,000249,998,757249,998,757249,998,757100.0100.0
Izgradnja, rekonstrukcija i adaptacija objekata za potrebe1,323,135,0001,320,818,4761,320,818,4761,320,818,476100.0100.0
5021
organizacionih jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
511Zgrade i građevinski objekti1,323,135,0001,320,818,4761,320,818,4761,320,818,476100.0100.0
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje130,942,000130,942,000130,941,352130,941,352100.0100.0
512Mašine i oprema130,942,000130,942,000130,941,352130,941,352100.0100.0
Upravljanje državnom granicom6,975,341,0006,960,816,7476,915,472,8976,915,472,89799.399.3
1410
310Usluge policije6,975,341,0006,960,816,7476,915,472,8976,915,472,89799.399.3
0001Upravljanje radom granične policije6,911,168,0006,913,222,7476,913,194,5126,913,194,512100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,357,356,0005,342,003,0005,342,002,2765,342,002,276100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,175,048,0001,165,653,0001,165,652,8741,165,652,874100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene288,760,000289,960,000289,932,615289,932,615100.0100.0
422Troškovi putovanja20,000,000
425Tekuće popravke i održavanje10,001,000
426Materijal10,001,000
511Zgrade i građevinski objekti20,001,000
512Mašine i oprema30,001,000115,606,747115,606,747115,606,747100.0100.0
IPA Sigurnija klima u rumunsko - srpskom prekograničnom64,173,00047,594,0002,278,3852,278,3854.84.8
4001
području
422Troškovi putovanja742,000
423Usluge po ugovoru1,995,0003,879,0001,884,0001,884,00048.648.6
426Materijal200,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih636,000
organa
512Mašine i oprema60,600,00043,715,000394,385394,3850.90.9
15.1KRIMINALISTIČKO POLICIJSKI UNIVERZITET848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
Izvori finansiranja za glavu 15.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta688,549,000688,549,000687,267,076687,267,07699.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika75,165,00075,165,00063,254,06463,254,06484.284.2
05Donacije od inostranih zemalja1,700,0001,879,650903,357903,35748.148.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina83,130,00083,130,00037,524,01737,524,01745.145.1
Visoko obrazovanje u oblasti javne bezbednosti848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
1403
940Visoko obrazovanje848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
Upravljanje radom Kriminalističko policijskog848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
0001
univerziteta
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)494,678,000501,678,000500,729,002500,729,00299.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca75,297,00076,361,00076,236,55976,236,55999.899.8
413Naknade u naturi5,601,0002,905,0841,662,7841,662,78457.257.2
414Socijalna davanja zaposlenima11,301,0008,504,8158,430,1618,430,16199.199.1
415Naknade troškova za zaposlene9,001,0006,429,8545,149,3335,149,33380.180.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,601,0002,575,0302,261,1042,261,10487.887.8
421Stalni troškovi48,000,00043,300,00043,299,57643,299,576100.0100.0
422Troškovi putovanja4,750,0006,929,6506,866,2656,866,26599.199.1
423Usluge po ugovoru29,400,00030,785,60030,090,56230,090,56297.797.7
424Specijalizovane usluge26,200,00026,200,00022,286,51422,286,51485.185.1
425Tekuće popravke i održavanje16,480,00016,480,00012,317,40712,317,40774.774.7
426Materijal29,735,00030,374,61628,403,30428,403,30493.593.5
444Prateći troškovi zaduživanja400,000400,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,000379,013379,01394.894.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti58,500,00058,500,00018,680,95418,680,95431.931.9
512Mašine i oprema32,000,00034,700,00031,368,71231,368,71290.490.4
515Nematerijalna imovina2,000,0002,000,000787,265787,26539.439.4
16MINISTARSTVO FINANSIJA1,439,045,756,0001,421,487,318,2331,028,602,239,0191,028,602,239,01972.472.4
Izvori finansiranja za razdeo 16
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,369,919,054,0001,346,369,740,000962,207,484,079962,207,484,07971.571.5
10Primanja od domaćih zaduživanja60,980,000,00066,963,743,52162,455,823,16262,455,823,16293.393.3
11Primanja od inostranih zaduživanja1,345,056,0001,345,056,000779,499,578779,499,57858.058.0
6,000,000,0006,000,000,0002,770,747,4362,770,747,43646.246.2
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina377,600,000378,732,712355,918,843355,918,84394.094.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih9,016,0009,016,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU415,030,000421,030,00032,765,92132,765,9217.87.8
16.0MINISTARSTVO FINANSIJA491,605,931,000480,656,609,233469,399,214,156469,399,214,15697.797.7
Izvori finansiranja za glavu 16.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta429,979,018,000413,044,820,000406,544,303,613406,544,303,61398.498.4
10Primanja od domaćih zaduživanja60,780,000,00066,763,743,52162,433,719,38662,433,719,38693.593.5
11Primanja od inostranih zaduživanja468,895,000468,895,00065,272,31465,272,31413.913.9
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina377,600,000378,732,712355,918,843355,918,84394.094.0
56Finansijska pomoć EU418,000418,000
Podrška radu organa javne uprave14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
0606
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0039Izvršenje sudskih postupaka14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
Sistem lokalne samouprave33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
0608
Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
180
vlasti
0001Podrška lokalnoj samoupravi33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za
0702
Republiku Srbiju97,180,000,000100,615,743,52194,862,080,37994,862,080,37994.394.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni97,180,000,000100,615,743,52194,862,080,37994,862,080,37994.394.3
110
poslovi i spoljni poslovi
Eksproprijacija zemljišta u cilju izgradnje kapitalnih17,990,000,00013,987,000,00013,916,254,03813,916,254,03899.599.5
4006
projekata
541Zemljište17,990,000,00013,987,000,00013,916,254,03813,916,254,03899.599.5
Projekat za izgradnju tunelske veze od Karađorđeve ulice do5,100,000,0006,070,000,0005,937,099,1595,937,099,15997.897.8
4010
Dunavske padine
511Zgrade i građevinski objekti5,100,000,0006,070,000,0005,937,099,1595,937,099,15997.897.8
Izgradnja Nacionalnog fudbalskog stadiona sa pratećim31,090,000,00031,090,000,00025,633,034,61425,633,034,61482.482.4
5073
sadržajima
511Zgrade i građevinski objekti31,090,000,00031,090,000,00025,633,034,61425,633,034,61482.482.4
5081EXPO Beograd 202743,000,000,00049,468,743,52149,375,692,56749,375,692,56799.899.8
511Zgrade i građevinski objekti43,000,000,00049,468,743,52149,375,692,56749,375,692,56799.899.8
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa4,141,844,0002,947,734,0002,785,954,7552,785,954,75594.594.5
0802
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu4,141,844,0002,947,734,0002,785,954,7552,785,954,75594.594.5
0010Podrška Nacionalnoj službi za zapošljavanje2,432,844,0002,247,844,0002,101,302,4032,101,302,40393.593.5
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje2,432,844,0002,247,844,0002,101,302,4032,101,302,40393.593.5
Dotacije organizacijama obaveznog socijalnog osiguranja za1,709,000,000699,890,000684,652,352684,652,35297.897.8
0014
poreske olakšice
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,709,000,000699,890,000684,652,352684,652,35297.897.8
Obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje227,798,000,000227,798,000,000227,797,994,585227,797,994,585100.0100.0
0901
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu227,798,000,000227,798,000,000227,797,994,585227,797,994,585100.0100.0
0001Podrška za isplatu nedostajućih sredstava za penzije192,330,000,000192,330,000,000192,329,994,585192,329,994,585100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje192,330,000,000192,330,000,000192,329,994,585192,329,994,585100.0100.0
Podrška ostvarenju prava korisnika u skladu sa Zakonom o35,468,000,00035,468,000,00035,468,000,00035,468,000,000100.0100.0
0002
penzijskom i invalidskom osiguranju i posebnim propisima
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje35,468,000,00035,468,000,00035,468,000,00035,468,000,000100.0100.0
Socijalna zaštita68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
0902
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
0001Podrška Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
Otklanjanje posledica oduzimanja imovine7,008,280,0007,009,412,7126,614,006,0036,614,006,00394.494.4
1003
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni512,500,000512,500,000512,500,000512,500,000100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Podrška radu Agencije za restituciju512,500,000512,500,000512,500,000512,500,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge512,500,000512,500,000512,500,000512,500,000100.0100.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu6,495,780,0006,496,912,7126,101,506,0036,101,506,00393.993.9
Otklanjanje posledica oduzimanja imovine žrtvama118,180,000118,180,000111,228,368111,228,36894.194.1
0001
holokausta koji nemaju živih zakonskih naslednika
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih118,180,000118,180,000111,228,368111,228,36894.194.1
organa
0002Vraćanje oduzete imovine i obeštećenje za oduzetu imovinu6,377,600,0006,378,732,7125,990,277,6365,990,277,63693.993.9
444Prateći troškovi zaduživanja1,132,7121,132,7121,132,712100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih6,377,600,0006,377,600,0005,989,144,9245,989,144,92493.993.9
organa
Politički sistem2,887,628,0002,869,928,0002,869,912,2142,869,912,214100.0100.0
2101
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu2,887,628,0002,869,928,0002,869,912,2142,869,912,214100.0100.0
0005Finansiranje redovnog rada političkih subjekata1,958,040,0001,940,340,0001,940,324,5321,940,324,532100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama1,958,040,0001,940,340,0001,940,324,5321,940,324,532100.0100.0
7066Parlamentarni i lokalni izbori929,588,000929,588,000929,587,683929,587,683100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama929,588,000929,588,000929,587,683929,587,683100.0100.0
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema18,560,454,00021,489,203,00017,176,208,09517,176,208,09579.979.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni18,560,454,00021,489,203,00017,176,208,09517,176,208,09579.979.9
110
poslovi i spoljni poslovi
Administrativna podrška upravljanju finansijskim i4,056,447,0004,055,134,0003,321,183,6813,321,183,68181.981.9
0004
fiskalnim sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)433,791,000433,791,000426,396,417426,396,41798.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca66,038,00066,038,00064,602,42464,602,42497.897.8
413Naknade u naturi2,000,0002,000,0001,041,0001,041,00052.152.1
414Socijalna davanja zaposlenima6,246,0006,252,0006,250,6916,250,691100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene11,500,00011,500,00010,600,27310,600,27392.292.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,358,0009,608,0008,955,5528,955,55293.293.2
421Stalni troškovi31,025,00031,025,00019,733,65319,733,65363.663.6
422Troškovi putovanja7,500,00010,500,00010,297,37610,297,37698.198.1
423Usluge po ugovoru385,819,000385,819,000269,386,672269,386,67269.869.8
424Specijalizovane usluge411,000,000411,000,000283,348,126283,348,12668.968.9
425Tekuće popravke i održavanje7,750,0007,750,0004,031,0234,031,02352.052.0
426Materijal18,478,00018,478,00012,831,77212,831,77269.469.4
452Subvencije privatnim finansijskim institucijama1,170,000,000766,000,000702,121,593702,121,59391.791.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama800,602,000720,602,000712,051,129712,051,12998.898.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate800,000800,000440,461440,46155.155.1
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih16,000,00016,000,00016,000,00016,000,000100.0100.0
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti479,431,000479,070,778479,070,77899.999.9
512Mašine i oprema4,500,0004,500,0001,538,5341,538,53434.234.2
515Nematerijalna imovina29,000,00029,000,00026,313,60026,313,60090.790.7
622Nabavka strane finansijske imovine644,540,000644,540,000266,172,607266,172,60741.341.3
0012Makroekonomske i fiskalne analize i projekcije47,904,00054,304,00046,171,16846,171,16885.085.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)34,000,00034,000,00033,981,58833,981,58899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,891,0005,291,0005,148,2115,148,21197.397.3
415Naknade troškova za zaposlene1,166,0001,166,000924,107924,10779.379.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi427,000427,000141,895141,89533.233.2
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,0001,453,0871,453,08796.996.9
423Usluge po ugovoru4,900,00010,900,0004,522,2804,522,28041.541.5
426Materijal1,000,0001,000,000
0013Priprema i analiza budžeta116,117,000116,111,000101,813,824101,813,82487.787.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)64,655,00066,455,00066,440,24466,440,244100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,844,00010,074,00010,065,69710,065,69799.999.9
415Naknade troškova za zaposlene920,000920,000787,192787,19285.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi21,827,00019,791,00013,518,69613,518,69668.368.3
421Stalni troškovi24,00024,000
422Troškovi putovanja100,000100,00055,24855,24855.255.2
423Usluge po ugovoru15,300,00015,300,00010,401,86910,401,86968.068.0
426Materijal947,000947,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,000544,877544,87721.821.8
Upravljanje sredstvima EU i proces evropskih integracija iz3,654,585,0003,647,735,000591,841,310591,841,31016.216.2
0014
nadležnosti Ministarstva finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)266,596,000266,596,000258,426,131258,426,13196.996.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca39,947,00039,947,00038,438,16138,438,16196.296.2
415Naknade troškova za zaposlene4,148,0004,148,0003,797,7083,797,70891.691.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,463,0001,813,0001,789,6821,789,68298.798.7
421Stalni troškovi4,776,0004,776,0003,542,7693,542,76974.274.2
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,808,6121,808,61290.490.4
423Usluge po ugovoru46,154,00046,154,00034,155,23734,155,23774.074.0
441Otplata domaćih kamata1,0001,000
444Prateći troškovi zaduživanja34,500,00034,500,0001,395,6481,395,6484.04.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,0003,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih72,000,00064,800,00029,372,45829,372,45845.345.3
organa
512Mašine i oprema30,000,00030,000,000
622Nabavka strane finansijske imovine3,150,000,0003,150,000,000219,114,905219,114,9057.07.0
0015Sprovođenje drugostepenog poreskog i carinskog postupka297,747,000297,947,000274,920,336274,920,33692.392.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)215,044,000215,044,000212,129,190212,129,19098.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,528,00032,528,00032,142,14932,142,14998.898.8
415Naknade troškova za zaposlene3,307,0003,307,0003,191,3513,191,35196.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,968,0002,168,0002,110,7822,110,78297.497.4
421Stalni troškovi15,600,00015,600,0005,530,7155,530,71535.535.5
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,000308,816308,81619.319.3
423Usluge po ugovoru4,300,0004,300,0002,229,2752,229,27551.851.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova23,400,00023,400,00017,278,06017,278,06073.873.8
4004IPA program prekogranične saradnje Mađarska- Srbija418,000418,000
423Usluge po ugovoru418,000418,000
4008Platforma za nadzor realizacije ugovora o javnim nabavkama317,000,000317,000,000316,477,200316,477,20099.899.8
515Nematerijalna imovina317,000,000317,000,000316,477,200316,477,20099.899.8
Aplikativni sistem za centralizovani monitoring IT232,000,000232,000,000231,430,560231,430,56099.899.8
4009
sistema data centra
423Usluge po ugovoru18,000,00018,000,00017,969,76017,969,76099.899.8
515Nematerijalna imovina214,000,000214,000,000213,460,800213,460,80099.799.7
4014Projekat razvoja tržišta kapitala330,761,000330,761,00058,568,45258,568,45217.717.7
421Stalni troškovi240,000240,000
422Troškovi putovanja360,000360,000
423Usluge po ugovoru271,721,000271,721,00055,642,17355,642,17320.520.5
424Specijalizovane usluge6,000,0006,000,000
425Tekuće popravke i održavanje120,000120,000
426Materijal480,000480,00081,83081,83017.017.0
444Prateći troškovi zaduživanja600,000600,000158,220158,22026.426.4
512Mašine i oprema26,640,00026,640,0002,686,2292,686,22910.110.1
515Nematerijalna imovina24,600,00024,600,000
Centralni informacioni sistem za obračun primanja2,873,240,0002,231,025,0002,228,652,4822,228,652,48299.999.9
5014
zaposlenih u javnom sektoru - ISKRA
423Usluge po ugovoru1,074,355,0001,070,355,0001,068,122,9001,068,122,90099.899.8
512Mašine i oprema270,000,000
515Nematerijalna imovina1,528,885,0001,160,670,0001,160,529,5831,160,529,583100.0100.0
5015Integrisani komunikacioni sistem232,900,000232,900,000206,866,560206,866,56088.888.8
423Usluge po ugovoru98,400,00098,400,00095,384,16095,384,16096.996.9
512Mašine i oprema22,000,00022,000,000
515Nematerijalna imovina112,500,000112,500,000111,482,400111,482,40099.199.1
5016Informacioni sistem - PIMIS367,000,000367,000,000365,795,806365,795,80699.799.7
423Usluge po ugovoru34,500,00034,500,00033,545,80633,545,80697.297.2
515Nematerijalna imovina332,500,000332,500,000332,250,000332,250,00099.999.9
Centralizovana platforma za elektronske fakture pravnih2,218,001,0002,205,401,0002,200,425,2942,200,425,29499.899.8
5017
lica i preduzetnika
423Usluge po ugovoru700,000,000687,400,000683,249,574683,249,57499.499.4
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina1,518,000,0001,518,000,0001,517,175,7201,517,175,72099.999.9
5018Dokument menadžment sistem18,000,00018,000,00017,694,00017,694,00098.398.3
515Nematerijalna imovina18,000,00018,000,00017,694,00017,694,00098.398.3
Nadogradnja sistema za konsolidaciju podataka i poslovno446,000,000446,000,000445,978,400445,978,400100.0100.0
5020
izveštavanje
515Nematerijalna imovina446,000,000446,000,000445,978,400445,978,400100.0100.0
Rekonstrukcija i adaptacija nepokretnosti Ministarstva35,200,00035,200,00028,126,64428,126,64479.979.9
5021
finansija
421Stalni troškovi100,000100,000
423Usluge po ugovoru100,000100,000
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal100,000100,000
512Mašine i oprema34,800,00034,800,00028,126,64428,126,64480.880.8
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Nadogradnja sistema za upravljanje sredstvima pretpristupne220,000,000220,000,000210,775,516210,775,51695.895.8
5022
pomoći EU
423Usluge po ugovoru28,000,00028,000,00018,775,51618,775,51667.167.1
515Nematerijalna imovina192,000,000192,000,000192,000,000192,000,000100.0100.0
5028Informacioni sistem E - akcize419,000,000419,000,000418,800,000418,800,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina419,000,000419,000,000418,800,000418,800,000100.0100.0
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za138,134,000138,134,0006,703,8626,703,8624.94.9
7095
zelenu tranziciju
421Stalni troškovi123,000123,000
422Troškovi putovanja36,00036,000
423Usluge po ugovoru137,228,000137,228,0006,679,9776,679,9774.94.9
424Specijalizovane usluge120,000120,000
425Tekuće popravke i održavanje3,0003,000
426Materijal24,00024,000
444Prateći troškovi zaduživanja540,000540,00023,88423,8844.44.4
512Mašine i oprema36,00036,000
515Nematerijalna imovina24,00024,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20272,540,000,0006,125,133,0006,103,983,0006,103,983,00099.799.7
621Nabavka domaće finansijske imovine2,540,000,0006,125,133,0006,103,983,0006,103,983,00099.799.7
Upravljanje poreskim sistemom75,624,00075,624,00070,246,34270,246,34292.992.9
2302
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni75,624,00075,624,00070,246,34270,246,34292.992.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Normativno uređenje fiskalnog sistema75,624,00075,624,00070,246,34270,246,34292.992.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,597,00057,597,00057,008,81057,008,81099.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,726,0008,726,0008,636,8358,636,83599.099.0
415Naknade troškova za zaposlene676,000676,000551,531551,53181.681.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi470,000470,000185,364185,36439.439.4
422Troškovi putovanja800,000800,000562,155562,15570.370.3
423Usluge po ugovoru7,355,0007,355,0003,301,6483,301,64844.944.9
Upravljanje carinskim sistemom i carinskom
2303
administracijom41,262,00041,462,00038,245,37838,245,37892.292.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni41,262,00041,462,00038,245,37838,245,37892.292.2
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Normativno uređenje carinskog sistema41,262,00041,462,00038,245,37838,245,37892.292.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,404,00032,404,00031,283,61731,283,61796.596.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,863,0004,863,0004,739,4684,739,46897.597.5
415Naknade troškova za zaposlene395,000395,000276,204276,20469.969.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi600,000600,000500,698500,69883.483.4
422Troškovi putovanja1,500,0001,700,0001,445,3911,445,39185.085.0
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000
Intervencijska sredstva16,895,394,00011,578,044,00011,329,802,22411,329,802,22497.997.9
2402
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni3,893,394,00032,747,000
110
poslovi i spoljni poslovi
Intervencijska sredstva za potrebe sprovođenja IPA3,893,394,00032,747,000
4002
programa
423Usluge po ugovoru18,200,0009,200,000
444Prateći troškovi zaduživanja21,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,260,800,000800,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,593,394,00022,747,000
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu13,002,000,00011,545,297,00011,329,802,22411,329,802,22498.198.1
0001Tekuća budžetska rezerva3,000,000,000210,297,000
499Sredstva rezerve3,000,000,000210,297,000
0002Stalna budžetska rezerva2,000,0002,000,000
499Sredstva rezerve2,000,0002,000,000
4001Kreditna podrška10,000,000,00011,333,000,00011,329,802,22411,329,802,224100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine10,000,000,00011,333,000,00011,329,802,22411,329,802,224100.0100.0
16.1UPRAVA CARINA8,453,579,0008,459,579,0007,865,018,3457,865,018,34593.093.0
Izvori finansiranja za glavu 16.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,046,951,0008,046,951,0007,832,998,3767,832,998,37697.397.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,016,0002,016,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU404,612,000410,612,00032,019,96932,019,9697.87.8
Upravljanje carinskim sistemom i carinskom
2303
administracijom8,453,579,0008,459,579,0007,865,018,3457,865,018,34593.093.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni8,453,579,0008,459,579,0007,865,018,3457,865,018,34593.093.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Obezbeđenje funkcionisanja utvrđivanja, kontrole i naplate6,710,561,0006,688,331,0006,534,843,2296,534,843,22997.797.7
0001
javnih prihoda iz nadležnosti carinske službe
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,998,613,0003,998,613,0003,978,959,0593,978,959,05999.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca616,641,000616,641,000602,916,136602,916,13697.897.8
413Naknade u naturi6,200,0006,200,0004,926,2174,926,21779.579.5
414Socijalna davanja zaposlenima36,883,00041,883,00035,987,19235,987,19285.985.9
415Naknade troškova za zaposlene296,000,000296,000,000291,980,514291,980,51498.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi73,000,00073,000,00070,523,91770,523,91796.696.6
421Stalni troškovi685,227,000671,997,000652,368,132652,368,13297.197.1
422Troškovi putovanja39,800,00039,800,00034,870,65734,870,65787.687.6
423Usluge po ugovoru59,810,00059,810,00029,469,20729,469,20749.349.3
424Specijalizovane usluge31,950,00031,950,00028,974,39528,974,39590.790.7
425Tekuće popravke i održavanje301,390,000301,390,000296,803,681296,803,68198.598.5
426Materijal362,044,000348,044,000333,357,173333,357,17395.895.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,500,0003,500,0003,390,7413,390,74196.996.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,000,0005,000,0002,564,4542,564,45451.351.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova130,667,000130,667,000129,052,058129,052,05898.898.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih6,000,0006,000,0003,719,7133,719,71362.062.0
organa
512Mašine i oprema57,836,00057,836,00034,979,98534,979,98560.560.5
0002Podrška informacionom sistemu carinske službe928,697,000949,727,000918,304,050918,304,05096.796.7
421Stalni troškovi27,074,00027,074,00026,801,36626,801,36699.099.0
423Usluge po ugovoru291,515,000298,545,000298,465,224298,465,224100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje41,328,00041,328,00039,018,95139,018,95194.494.4
426Materijal63,900,00077,900,00077,501,38477,501,38499.599.5
512Mašine i oprema353,815,000330,148,000326,073,490326,073,49098.898.8
515Nematerijalna imovina151,065,000174,732,000150,443,634150,443,63486.186.1
Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave40,000,00041,200,00038,942,65238,942,65294.594.5
4002
carina
511Zgrade i građevinski objekti33,358,00033,358,00031,146,76831,146,76893.493.4
512Mašine i oprema6,642,0007,842,0007,795,8847,795,88499.499.4
Uspostavljanje informatičkih kapaciteta u procesu21,600,00021,600,0009,717,4809,717,48045.045.0
4004
pripreme carinske službe za pristupanje EU - PP 29
512Mašine i oprema7,200,0007,200,000
515Nematerijalna imovina14,400,00014,400,0009,717,4809,717,48067.567.5
5001Izgradnja graničnog prelaza Gostun1,250,0001,250,0001,185,9061,185,90694.994.9
511Zgrade i građevinski objekti1,250,0001,250,0001,185,9061,185,90694.994.9
5008Izgradnja kompleksa carinske ispostave pri GP Gradina242,550,000242,550,000241,063,581241,063,58199.499.4
423Usluge po ugovoru900,000900,00033,60033,6003.73.7
511Zgrade i građevinski objekti241,650,000241,650,000241,029,981241,029,98199.799.7
Obezbeđenje razvoja jedinstvenog informacionog sistema69,600,00069,600,00056,388,00056,388,00081.081.0
5013
carinske službe
515Nematerijalna imovina69,600,00069,600,00056,388,00056,388,00081.081.0
7010IPA Podrška za učešće u programima EU30,586,00030,586,00012,440,64712,440,64740.740.7
422Troškovi putovanja18,006,00018,006,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama12,580,00012,580,00012,440,64712,440,64798.998.9
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje408,735,000414,735,00052,132,80052,132,80012.612.6
423Usluge po ugovoru26,222,00032,222,00032,019,96932,019,96999.499.4
512Mašine i oprema142,513,000142,513,00020,112,83120,112,83114.114.1
515Nematerijalna imovina240,000,000240,000,000
16.2PORESKA UPRAVA15,650,146,00014,514,706,00014,018,665,96514,018,665,96596.696.6
Izvori finansiranja za glavu 16.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,006,985,00013,871,545,00013,412,732,38013,412,732,38096.796.7
11Primanja od inostranih zaduživanja626,161,000626,161,000605,187,632605,187,63296.796.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih7,000,0007,000,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU10,000,00010,000,000745,953745,9537.57.5
Upravljanje poreskim sistemom15,650,146,00014,514,706,00014,018,665,96514,018,665,96596.696.6
2302
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni15,650,146,00014,514,706,00014,018,665,96514,018,665,96596.696.6
110
poslovi i spoljni poslovi
Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i operativna13,642,350,00012,510,802,00012,159,525,94812,159,525,94897.297.2
0001
podrška
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,068,315,0006,887,442,0006,887,403,0886,887,403,088100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,095,811,0001,095,811,0001,068,237,4001,068,237,40097.597.5
413Naknade u naturi11,000,0006,703,0006,322,6026,322,60294.394.3
414Socijalna davanja zaposlenima136,735,000136,735,000110,343,904110,343,90480.780.7
415Naknade troškova za zaposlene217,000,000217,000,000209,203,789209,203,78996.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi88,000,00088,000,00076,867,18576,867,18587.387.3
421Stalni troškovi1,707,653,0001,534,962,0001,518,831,2051,518,831,20598.998.9
422Troškovi putovanja42,999,00041,489,00037,502,10037,502,10090.490.4
423Usluge po ugovoru774,206,000670,093,000670,035,522670,035,522100.0100.0
424Specijalizovane usluge129,370,00049,980,00048,697,52948,697,52997.497.4
425Tekuće popravke i održavanje378,355,000255,467,000254,918,528254,918,52899.899.8
426Materijal423,351,000404,151,000402,018,344402,018,34499.599.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,088,0002,347,0002,346,8872,346,887100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate261,542,00078,980,00078,949,70478,949,704100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova112,886,000112,886,00073,595,07873,595,07865.265.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih6,000,0006,000,0005,499,1225,499,12291.791.7
organa
511Zgrade i građevinski objekti380,806,000280,188,00066,187,02966,187,02923.623.6
512Mašine i oprema489,733,000408,628,000408,627,279408,627,279100.0100.0
515Nematerijalna imovina313,500,000233,940,000233,939,655233,939,655100.0100.0
Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i ostalih javnih1,341,135,0001,337,243,0001,231,005,1681,231,005,16892.192.1
0002
prihoda - izdvojene aktivnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)729,646,000729,646,000701,089,605701,089,60596.196.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca110,542,000110,542,000106,233,249106,233,24996.196.1
415Naknade troškova za zaposlene20,000,00020,000,00018,164,84718,164,84790.890.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,500,0008,003,0008,002,0268,002,026100.0100.0
421Stalni troškovi232,862,000231,467,000206,442,353206,442,35389.289.2
422Troškovi putovanja2,822,0002,822,000449,010449,01015.915.9
423Usluge po ugovoru105,575,000105,575,00091,262,16291,262,16286.486.4
424Specijalizovane usluge19,864,00019,864,0006,521,3426,521,34232.832.8
425Tekuće popravke i održavanje51,594,00051,594,00038,700,42838,700,42875.075.0
426Materijal57,730,00057,730,00054,140,14554,140,14593.893.8
4002Modernizacija poreske administracije626,161,000626,161,000605,187,632605,187,63296.796.7
423Usluge po ugovoru306,253,000306,253,000304,070,640304,070,64099.399.3
444Prateći troškovi zaduživanja6,000,0006,000,0001,349,9611,349,96122.522.5
512Mašine i oprema313,907,000313,907,000299,767,031299,767,03195.595.5
515Nematerijalna imovina1,0001,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU40,500,00040,500,00022,947,21722,947,21756.756.7
422Troškovi putovanja17,000,00017,000,000745,953745,9534.44.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama23,500,00023,500,00022,201,26422,201,26494.594.5
16.3UPRAVA ZA TREZOR9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
Izvori finansiranja za glavu 16.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
110
poslovi i spoljni poslovi
0008Trezorsko poslovanje3,787,259,0003,732,059,0003,660,840,0353,660,840,03598.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,831,210,0001,825,210,0001,818,586,9741,818,586,97499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca277,500,000276,500,000275,550,803275,550,80399.799.7
413Naknade u naturi3,700,0003,700,0002,232,0002,232,00060.360.3
414Socijalna davanja zaposlenima35,200,00038,700,00037,374,15137,374,15196.696.6
415Naknade troškova za zaposlene54,800,00054,800,00053,831,44653,831,44698.298.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,300,00019,300,00017,162,88917,162,88988.988.9
421Stalni troškovi928,426,000928,426,000921,203,365921,203,36599.299.2
422Troškovi putovanja14,553,00014,553,00012,016,57812,016,57882.682.6
423Usluge po ugovoru141,710,000139,410,000138,919,039138,919,03999.699.6
424Specijalizovane usluge18,350,00018,350,00016,965,56116,965,56192.592.5
425Tekuće popravke i održavanje202,780,000177,880,000166,416,258166,416,25893.693.6
426Materijal104,890,00090,890,00083,684,85083,684,85092.192.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0002,500,0002,382,8262,382,82695.395.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,890,0001,890,000789,501789,50141.841.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,700,0002,700,00017,06617,0660.60.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,000,0002,000,0001,116,9391,116,93955.855.8
organa
512Mašine i oprema146,950,000135,250,000112,589,789112,589,78983.283.2
0009Informaciona podrška trezorskom poslovanju712,779,000709,179,000706,127,774706,127,77499.699.6
421Stalni troškovi63,351,00061,351,00059,441,34559,441,34596.996.9
423Usluge po ugovoru608,037,000607,437,000606,615,035606,615,03599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje41,391,00040,391,00040,071,39440,071,39499.299.2
Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave za233,800,000216,800,000178,685,095178,685,09582.482.4
4002
trezor
511Zgrade i građevinski objekti233,800,000216,800,000178,685,095178,685,09582.482.4
Proširenje i tehnološko unapređenje kapaciteta u cilju875,094,000875,094,000873,748,332873,748,33299.899.8
5002
efikasnijeg poslovanja
423Usluge po ugovoru279,594,000279,594,000278,818,344278,818,34499.799.7
512Mašine i oprema96,000,00096,000,00095,959,20095,959,200100.0100.0
515Nematerijalna imovina499,500,000499,500,000498,970,788498,970,78899.999.9
5005Unapređenje automatizacije poslovnih procesa1,010,205,0001,008,205,0001,007,022,5861,007,022,58699.999.9
423Usluge po ugovoru504,605,000502,605,000502,171,586502,171,58699.999.9
515Nematerijalna imovina505,600,000505,600,000504,850,999504,850,99999.999.9
5007Reforma računovodstva14,000,00011,800,0005,549,8375,549,83747.047.0
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000313,093313,09331.331.3
423Usluge po ugovoru9,000,0006,800,0005,236,7445,236,74477.077.0
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,000
5008Rezervna i „bekap” lokacija328,120,000328,120,000323,570,279323,570,27998.698.6
423Usluge po ugovoru80,000,00080,000,00079,940,40079,940,40099.999.9
512Mašine i oprema208,120,000208,120,000204,414,407204,414,40798.298.2
515Nematerijalna imovina40,000,00040,000,00039,215,47239,215,47298.098.0
5013Praćenje izvršenja Jedinica lokalne samouprave - JLS152,818,000152,818,000152,735,988152,735,98899.999.9
423Usluge po ugovoru152,818,000152,818,000152,735,988152,735,98899.999.9
844,400,000844,400,000842,755,284842,755,28499.899.8
5019Jedinstveni informacioni sistem za budžetsko računovodstvo
423Usluge po ugovoru407,400,000407,400,000406,073,220406,073,22099.799.7
515Nematerijalna imovina437,000,000437,000,000436,682,064436,682,06499.999.9
5023Sistem javnih finansija - JAFIN1,016,654,0001,016,654,0001,015,971,9721,015,971,97299.999.9
423Usluge po ugovoru426,654,000426,654,000426,225,972426,225,97299.999.9
515Nematerijalna imovina590,000,000590,000,000589,746,000589,746,000100.0100.0
Knjigovodstvo, osnovna sredstva i elektronsko prihvatanje78,820,00078,820,00078,399,16178,399,16199.599.5
5024
zahteva
423Usluge po ugovoru48,219,00048,219,00047,949,16147,949,16199.499.4
515Nematerijalna imovina30,601,00030,601,00030,450,00030,450,00099.599.5
5025Platforma za servisno orijentisanu arhitekturu - SOA55,790,00055,790,00055,609,80055,609,80099.799.7
423Usluge po ugovoru53,790,00053,790,00053,629,80053,629,80099.799.7
515Nematerijalna imovina2,000,0002,000,0001,980,0001,980,00099.099.0
Objedinjeni računovodstveni informacioni sistem401,640,000401,640,000400,974,155400,974,15599.899.8
5026
korisnika budžetskih sredstava - ORIS
423Usluge po ugovoru127,640,000127,640,000127,347,755127,347,75599.899.8
515Nematerijalna imovina274,000,000274,000,000273,626,400273,626,40099.999.9
5027Portal za administraciju korisničkih naloga (IAM&SSO)144,000,000144,000,000143,993,400143,993,400100.0100.0
423Usluge po ugovoru120,000,000120,000,000119,997,960119,997,960100.0100.0
515Nematerijalna imovina24,000,00024,000,00023,995,44023,995,440100.0100.0
5029Zaštita sistema od sajber napada282,000,000282,000,000281,997,852281,997,852100.0100.0
423Usluge po ugovoru230,000,000230,000,000229,998,252229,998,252100.0100.0
515Nematerijalna imovina52,000,00052,000,00051,999,60051,999,600100.0100.0
16.4UPRAVA ZA DUVAN93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
Izvori finansiranja za glavu 16.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
Regulacija proizvodnje i prometa duvana, duvanskih i srodnih93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
0010
proizvoda
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,008,00044,728,00043,562,60243,562,60297.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,819,0006,819,0006,599,7346,599,73496.896.8
413Naknade u naturi50,00050,00036,00036,00072.072.0
414Socijalna davanja zaposlenima380,000660,000657,791657,79199.799.7
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000762,080762,08084.784.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,000750,000741,455741,45598.998.9
421Stalni troškovi844,000844,000782,189782,18992.792.7
422Troškovi putovanja621,000621,000474,694474,69476.476.4
423Usluge po ugovoru34,744,00034,744,00033,309,45633,309,45695.995.9
424Specijalizovane usluge944,000944,000894,156894,15694.794.7
425Tekuće popravke i održavanje223,000223,000221,924221,92499.599.5
426Materijal1,848,0001,848,0001,767,3741,767,37495.695.6
512Mašine i oprema241,000241,000240,579240,57999.899.8
16.5UPRAVA ZA SPREČAVANjE PRANjA NOVCA137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
Izvori finansiranja za glavu 16.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
133Ostale opšte usluge137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
Sprečavanje i otkrivanje pranja novca i finansiranje137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
0011
terorizma
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,868,00057,818,00056,968,65956,968,65998.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,768,0008,768,0008,630,7528,630,75298.498.4
413Naknade u naturi1,00051,00051,00051,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,225,5361,225,53694.394.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi135,000135,000134,358134,35899.599.5
421Stalni troškovi8,422,0007,672,0007,621,7067,621,70699.399.3
422Troškovi putovanja4,000,0003,600,0001,873,7571,873,75752.052.0
423Usluge po ugovoru42,350,00043,500,00040,463,61340,463,61393.093.0
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje1,300,0001,300,0001,183,8601,183,86091.191.1
426Materijal3,660,0003,660,0003,006,4513,006,45182.182.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama750,000750,000750,000750,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate65,00065,00061,73261,73295.095.0
512Mašine i oprema3,200,0003,200,0003,183,3893,183,38999.599.5
515Nematerijalna imovina5,001,0005,001,000
16.6UPRAVA ZA SLOBODNE ZONE39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
Izvori finansiranja za glavu 16.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
Privlačenje investicija39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
1510
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
410
pitanju rada
0005Promocija, razvoj, kontrola i nadzor slobodnih zona39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,776,00019,776,00019,283,78119,283,78197.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,997,0002,997,0002,921,4932,921,49397.597.5
413Naknade u naturi35,00035,00021,00021,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima395,000395,000388,942388,94298.598.5
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000427,433427,43371.271.2
421Stalni troškovi640,000640,000542,987542,98784.884.8
422Troškovi putovanja334,000334,000125,013125,01337.437.4
423Usluge po ugovoru13,011,00013,011,00012,457,49712,457,49795.795.7
424Specijalizovane usluge450,000450,000247,600247,60055.055.0
425Tekuće popravke i održavanje180,000180,000158,290158,29087.987.9
426Materijal1,120,0001,120,000770,910770,91068.868.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,000
512Mašine i oprema350,000350,000326,692326,69293.393.3
16.7UPRAVA ZA JAVNI DUG911,805,924,000906,406,248,000526,098,048,978526,098,048,97858.058.0
Izvori finansiranja za glavu 16.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta905,355,924,000899,956,248,000523,196,158,134523,196,158,13458.158.1
10Primanja od domaćih zaduživanja200,000,000200,000,00022,103,77722,103,77711.111.1
11Primanja od inostranih zaduživanja250,000,000250,000,000109,039,632109,039,63243.643.6
6,000,000,0006,000,000,0002,770,747,4362,770,747,43646.246.2
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
Upravljanje javnim dugom911,805,924,000906,406,248,000526,098,048,978526,098,048,97858.058.0
2201
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni3,355,924,0003,355,924,000160,594,375160,594,3754.84.8
110
poslovi i spoljni poslovi
0005Administracija i upravljanje3,355,924,0003,355,924,000160,594,375160,594,3754.84.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)53,920,00053,920,00051,666,79251,666,79295.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,169,0008,169,0007,827,5197,827,51995.895.8
413Naknade u naturi101,000101,00081,00081,00080.280.2
414Socijalna davanja zaposlenima2,000,0002,000,000504,571504,57125.225.2
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000507,279507,27972.572.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,450,0004,450,0003,052,5323,052,53268.668.6
421Stalni troškovi6,060,0006,060,0001,486,5031,486,50324.524.5
422Troškovi putovanja6,375,0006,375,0001,332,7301,332,73020.920.9
423Usluge po ugovoru124,220,000124,220,00066,531,37266,531,37253.653.6
424Specijalizovane usluge700,000700,000297,450297,45042.542.5
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,00031,89731,8972.12.1
426Materijal5,700,0005,700,0002,140,5452,140,54537.637.6
465Ostale dotacije i transferi300,000300,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,0003,8563,8561.81.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,049,0006,049,000150,135150,1352.52.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000,000200,000,00022,103,77722,103,77711.111.1
organa
512Mašine i oprema20,000,00020,000,0002,876,4142,876,41414.414.4
515Nematerijalna imovina10,000,00010,000,000
622Nabavka strane finansijske imovine2,905,460,0002,905,460,000
170Transakcije javnog duga908,450,000,000903,050,324,000525,937,454,604525,937,454,60458.258.2
0001Servisiranje domaćeg javnog duga287,800,000,000287,700,000,000227,405,067,204227,405,067,20479.079.0
441Otplata domaćih kamata62,500,000,00062,200,000,00062,057,322,01862,057,322,01899.899.8
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000500,000,000429,665,208429,665,20885.985.9
611Otplata glavnice domaćim kreditorima225,000,000,000225,000,000,000164,918,079,977164,918,079,97773.373.3
0002Servisiranje spoljnog javnog duga578,650,000,000573,750,324,000260,607,454,756260,607,454,75645.445.4
442Otplata stranih kamata101,200,000,00098,500,324,00097,765,291,97297,765,291,97299.399.3
444Prateći troškovi zaduživanja12,450,000,00010,250,000,0009,607,442,9259,607,442,92593.793.7
612Otplata glavnice stranim kreditorima465,000,000,000465,000,000,000153,234,719,859153,234,719,85933.033.0
0003Plaćanje po garancijama41,600,000,00041,200,000,00037,734,148,60537,734,148,60591.691.6
443Otplata kamata po garancijama7,800,000,0007,400,000,0007,216,703,5917,216,703,59197.597.5
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000300,000,00076,882,58076,882,58025.625.6
613Otplata glavnice po garancijama33,500,000,00033,500,000,00030,440,562,43430,440,562,43490.990.9
0004Zaduživanje emitovanjem državnih hartija od vrednosti400,000,000400,000,000190,784,040190,784,04047.747.7
444Prateći troškovi zaduživanja400,000,000400,000,000190,784,040190,784,04047.747.7
USTANOVA ZA REGISTAR OBAVEZNOG SOCIJALNOG
16.8OSIGURANjA281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
Izvori finansiranja za glavu 16.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
Socijalna zaštita281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
0902
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
410
pitanju rada
0002Registar obaveznog socijalnog osiguranja281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,432,00057,432,00054,556,62754,556,62795.095.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,701,0008,701,0008,265,3298,265,32995.095.0
413Naknade u naturi150,000150,00060,00060,00040.040.0
414Socijalna davanja zaposlenima800,000800,000
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000706,200706,20078.578.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,000
421Stalni troškovi760,000760,000507,603507,60366.866.8
422Troškovi putovanja800,000800,000313,255313,25539.239.2
423Usluge po ugovoru130,969,000130,969,000113,061,492113,061,49286.386.3
424Specijalizovane usluge500,000500,000424,624424,62484.984.9
425Tekuće popravke i održavanje4,500,0004,500,0003,212,9773,212,97771.471.4
426Materijal2,500,0002,500,0001,682,1691,682,16967.367.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate320,000320,00032,63232,63210.210.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova400,000400,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih120,000120,000
organa
512Mašine i oprema56,000,00056,000,00055,197,72055,197,72098.698.6
515Nematerijalna imovina16,801,00016,801,00016,727,70016,727,70099.699.6
16.9UPRAVA ZA IGRE NA SREĆU1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
Izvori finansiranja za glavu 16.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
110
poslovi i spoljni poslovi
0016Obavljanje poslova iz oblasti igara na sreću1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,564,00057,564,00056,175,61956,175,61997.697.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,721,0008,721,0008,510,6078,510,60797.697.6
413Naknade u naturi840,000840,000270,000270,00032.132.1
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000817,655817,65581.881.8
415Naknade troškova za zaposlene466,000466,000351,627351,62775.575.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi330,000330,000315,334315,33495.695.6
421Stalni troškovi37,001,00037,001,00023,158,57723,158,57762.662.6
422Troškovi putovanja15,056,00015,056,0002,183,7172,183,71714.514.5
423Usluge po ugovoru32,856,00032,856,00022,001,43822,001,43867.067.0
424Specijalizovane usluge4,901,0004,901,0001,668,7001,668,70034.034.0
425Tekuće popravke i održavanje2,400,0002,400,000285,114285,11411.911.9
426Materijal7,770,0007,770,0003,085,9473,085,94739.739.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,00047,00247,00231.331.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate551,000551,00056,38356,38310.210.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih600,000600,000423,131423,13170.570.5
organa
512Mašine i oprema4,000,0004,000,0001,922,0241,922,02448.148.1
515Nematerijalna imovina866,267,000866,267,000864,412,339864,412,33999.899.8
17MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA9,622,115,00010,128,115,0009,993,532,9789,993,532,97898.798.7
Izvori finansiranja za razdeo 17
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,616,841,00010,122,841,0009,988,260,4549,988,260,45498.798.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica5,274,0005,274,0005,272,5245,272,524100.0100.0
17.0MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA2,643,003,0002,643,003,0002,565,854,5272,565,854,52797.197.1
Izvori finansiranja za glavu 17.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,639,487,0002,639,487,0002,562,339,5112,562,339,51197.197.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica3,516,0003,516,0003,515,0163,515,016100.0100.0
Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih
0301
poslova2,643,003,0002,643,003,0002,565,854,5272,565,854,52797.197.1
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,643,003,0002,643,003,0002,565,854,5272,565,854,52797.197.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Članstvo u međunarodnim organizacijama449,045,000449,045,000448,714,076448,714,07699.999.9
421Stalni troškovi200,000200,000103,192103,19251.651.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama448,845,000448,845,000448,610,883448,610,88399.999.9
0003Administracija i upravljanje2,138,826,0002,138,826,0002,063,509,4632,063,509,46396.596.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,156,000,0001,157,100,0001,156,762,2501,156,762,250100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca317,000,000317,400,000317,188,644317,188,64499.999.9
413Naknade u naturi1,200,0001,200,000720,000720,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima21,000,00021,000,00017,390,07617,390,07682.882.8
415Naknade troškova za zaposlene25,347,00023,847,00022,975,84922,975,84996.396.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,600,00014,600,00014,577,72214,577,72299.899.8
421Stalni troškovi130,811,000130,811,000121,963,155121,963,15593.293.2
422Troškovi putovanja100,500,000100,450,00073,735,43573,735,43573.473.4
423Usluge po ugovoru155,801,000155,801,000152,667,420152,667,42098.098.0
424Specijalizovane usluge1,400,0001,400,000247,545247,54517.717.7
425Tekuće popravke i održavanje59,926,00059,926,00049,933,90049,933,90083.383.3
426Materijal74,119,00074,119,00074,081,00974,081,00999.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000847,775847,77542.442.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova501,000551,000542,491542,49198.598.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti35,000,00035,000,00034,759,45634,759,45699.399.3
512Mašine i oprema43,020,00043,020,00025,009,13225,009,13258.158.1
515Nematerijalna imovina600,000600,000107,606107,60617.917.9
5001Rekonstrukcija fasade objekta MSP55,132,00055,132,00053,630,98853,630,98897.397.3
511Zgrade i građevinski objekti55,132,00055,132,00053,630,98853,630,98897.397.3
17.1DIPLOMATSKO-KONZULARNA PREDSTAVNIŠTVA6,680,672,0007,186,672,0007,135,962,4987,135,962,49899.399.3
Izvori finansiranja za glavu 17.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,678,914,0007,184,914,0007,134,204,9917,134,204,99199.399.3
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica1,758,0001,758,0001,757,5081,757,508100.0100.0
Diplomatsko-konzularni poslovi u inostranstvu6,680,672,0007,186,672,0007,135,962,4987,135,962,49899.399.3
0302
113Spoljni poslovi6,680,672,0007,186,672,0007,135,962,4987,135,962,49899.399.3
Podrška funkcionisanju diplomatsko-konzularnih4,454,401,0004,454,401,0004,454,254,0084,454,254,008100.0100.0
0001
predstavništava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)560,000,000560,000,000559,999,999559,999,999100.0100.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00055,000,00055,000,00055,000,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene2,527,141,0002,527,141,0002,527,114,7682,527,114,768100.0100.0
421Stalni troškovi493,500,000493,500,000493,499,999493,499,999100.0100.0
422Troškovi putovanja95,000,00095,000,00094,881,73494,881,73499.999.9
423Usluge po ugovoru576,758,000576,758,000576,757,508576,757,508100.0100.0
424Specijalizovane usluge89,000,00089,000,00089,000,00089,000,000100.0100.0
426Materijal57,000,00057,000,00057,000,00057,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
0003Kapitalno i tekuće održavanje objekata i opreme DKP-a451,298,000485,298,000485,288,515485,288,515100.0100.0
421Stalni troškovi33,000,00033,000,00033,000,00033,000,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje91,000,00091,000,00091,000,00091,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti268,678,000302,678,000302,677,999302,677,999100.0100.0
512Mašine i oprema58,520,00058,520,00058,510,51658,510,516100.0100.0
515Nematerijalna imovina100,000100,000100,000100,000100.0100.0
0004Obnova voznog parka za potrebe DKP-a181,000,000181,000,000181,000,000181,000,000100.0100.0
421Stalni troškovi59,000,00059,000,00059,000,00059,000,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje20,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
426Materijal42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema60,000,00060,000,00060,000,00060,000,000100.0100.0
0005Zakup poslovnih objekata DKP-a590,000,000590,000,000589,999,999589,999,999100.0100.0
421Stalni troškovi590,000,000590,000,000589,999,999589,999,999100.0100.0
0006Zakup rezidencijalnih objekata DKP-a341,000,000341,000,000341,000,000341,000,000100.0100.0
421Stalni troškovi341,000,000341,000,000341,000,000341,000,000100.0100.0
5001Izgradnja DKP-a u Kanberi (Australija)117,549,000117,549,000117,549,000117,549,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti117,549,000117,549,000117,549,000117,549,000100.0100.0
Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije za potrebe200,424,000672,424,000672,424,000672,424,000100.0100.0
5004
DKP-a
511Zgrade i građevinski objekti200,424,000672,424,000672,424,000672,424,000100.0100.0
Informaciono-komunikacioni sistem kriptozaštite MSP i345,000,000345,000,000294,446,976294,446,97685.385.3
5005
DKP Republike Srbije
421Stalni troškovi6,000,0006,000,000
512Mašine i oprema219,000,000219,000,000174,458,976174,458,97679.779.7
515Nematerijalna imovina120,000,000120,000,000119,988,000119,988,000100.0100.0
UPRAVA ZA SARADNjU S DIJASPOROM I SRBIMA U
17.2REGIONU298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
Izvori finansiranja za glavu 17.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
Saradnja s dijasporom i Srbima u regionu298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
1902
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
410
pitanju rada
Zaštita prava i interesa pripadnika dijaspore i Srba u61,600,00061,600,00056,814,99956,814,99992.292.2
0001
regionu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,705,00030,705,00029,054,04529,054,04594.694.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,684,0004,684,0004,401,6884,401,68894.094.0
413Naknade u naturi200,000200,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000274,037274,03727.427.4
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000344,799344,79957.557.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi420,000420,000385,728385,72891.891.8
421Stalni troškovi2,800,0002,800,0002,791,4812,791,48199.799.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,000627,577627,57757.157.1
423Usluge po ugovoru7,389,0007,389,0007,388,2547,388,254100.0100.0
424Specijalizovane usluge400,000400,000
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000212,580212,58070.970.9
426Materijal1,700,0001,700,0001,327,6171,327,61778.178.1
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate101,000101,0007,1947,1947.17.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema200,000200,000
Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta dijaspore i236,840,000236,840,000234,900,953234,900,95399.299.2
0002
Srba u regionu
421Stalni troškovi400,000400,000234,100234,10058.558.5
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000834,096834,09633.433.4
423Usluge po ugovoru5,390,0005,390,0005,389,9975,389,997100.0100.0
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0001,976,0001,976,00098.898.8
426Materijal150,000150,00066,76066,76044.544.5
481Dotacije nevladinim organizacijama226,400,000226,400,000226,400,000226,400,000100.0100.0
18MINISTARSTVO ZA EVROPSKE INTEGRACIJE1,314,810,0001,328,735,710844,377,548844,377,54863.563.5
Izvori finansiranja za razdeo 18
01Opšti prihodi i primanja budžeta780,850,000780,850,000596,043,388596,043,38876.376.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih56,540,00056,540,00032,968,31132,968,31158.358.3
15
godina
56Finansijska pomoć EU477,420,000491,345,710215,365,848215,365,84843.843.8
Podrška pristupanju Srbije EU419,709,000419,709,000369,725,951369,725,95188.188.1
0601
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni419,709,000419,709,000369,725,951369,725,95188.188.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Koordinacija procesa evropskih integracija82,232,00082,232,00076,942,05276,942,05293.693.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)40,901,00040,901,00040,559,38140,559,38199.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,046,0006,046,0005,915,9705,915,97097.897.8
415Naknade troškova za zaposlene350,000350,000312,644312,64489.389.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi330,000330,000327,259327,25999.299.2
421Stalni troškovi3,095,0003,095,0002,750,4792,750,47988.988.9
422Troškovi putovanja4,260,0004,260,0003,616,7603,616,76084.984.9
423Usluge po ugovoru27,150,00027,150,00023,426,39123,426,39186.386.3
426Materijal100,000100,00033,16733,16733.233.2
0005Pripremljena nacionalna verzija pravnih tekovina EU65,328,00065,328,00062,764,74762,764,74796.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,900,00022,900,00022,432,19122,432,19198.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,480,0003,480,0003,398,4773,398,47797.797.7
415Naknade troškova za zaposlene260,000260,000222,044222,04485.485.4
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja1,050,0001,050,000404,345404,34538.538.5
423Usluge po ugovoru37,628,00037,628,00036,307,68936,307,68996.596.5
0006Administracija i upravljanje184,805,000184,805,000163,255,939163,255,93988.388.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)48,421,00048,421,00048,409,67448,409,674100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,339,0007,339,0007,334,0667,334,06699.999.9
413Naknade u naturi500,000500,000246,000246,00049.249.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,400,0001,400,0001,303,1791,303,17993.193.1
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000723,860723,86096.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi584,000584,000512,623512,62387.887.8
421Stalni troškovi2,390,0002,390,0001,913,3621,913,36280.180.1
422Troškovi putovanja6,955,0006,955,0004,641,5024,641,50266.766.7
423Usluge po ugovoru52,767,00052,767,00041,634,69341,634,69378.978.9
424Specijalizovane usluge4,041,0004,041,0003,132,6003,132,60077.577.5
425Tekuće popravke i održavanje2,325,0002,325,0001,398,4031,398,40360.160.1
426Materijal5,352,0005,352,0003,966,7803,966,78074.174.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi912,000912,000910,299910,29999.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate130,000130,00037,14637,14628.628.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000235,983235,98347.247.2
organa
512Mašine i oprema19,769,00019,769,00016,855,77016,855,77085.385.3
515Nematerijalna imovina620,000620,000
Informisanje javnosti i obuka o procesu evropskih72,950,00072,950,00058,535,22458,535,22480.280.2
0007
integracija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,100,00019,100,00019,099,17519,099,175100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,896,0002,896,0002,893,5252,893,52599.999.9
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000348,076348,07687.087.0
421Stalni troškovi3,530,0003,530,0002,315,8582,315,85865.665.6
422Troškovi putovanja1,815,0001,815,000793,577793,57743.743.7
423Usluge po ugovoru37,959,00037,959,00026,119,34126,119,34168.868.8
426Materijal250,000250,000118,754118,75447.547.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta500,000500,000349,578349,57869.969.9
481Dotacije nevladinim organizacijama6,500,0006,500,0006,497,3396,497,339100.0100.0
Koordinacija za vođenje pregovora o pristupanju Republike14,394,00014,394,0008,227,9908,227,99057.257.2
0008
Srbije EU i Tim za podršku pregovorima
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,350,0001,350,0001,287,8791,287,87995.495.4
422Troškovi putovanja520,000520,00067,91767,91713.113.1
423Usluge po ugovoru12,524,00012,524,0006,872,1946,872,19454.954.9
Podrška efektivnom korišćenju Instrumenata za
0602
pretpristupnu pomoć EU i razvojne pomoći895,101,000909,026,710474,651,596474,651,59652.252.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni895,101,000909,026,710474,651,596474,651,59652.252.2
110
poslovi i spoljni poslovi
Planiranje, programiranje, praćenje i izveštavanje o EU114,297,000114,297,00089,804,05189,804,05178.678.6
0001
sredstvima i međunarodnoj pomoći
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,399,00047,399,00046,123,30246,123,30297.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,183,0007,183,0006,987,6806,987,68097.397.3
415Naknade troškova za zaposlene1,236,0001,236,000633,822633,82251.351.3
421Stalni troškovi3,631,0003,631,00013,78613,7860.40.4
422Troškovi putovanja2,180,0002,180,000945,507945,50743.443.4
423Usluge po ugovoru51,668,00050,912,10835,099,95335,099,95368.968.9
465Ostale dotacije i transferi755,892
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000
Planiranje i programiranje i efikasno sprovođenje programa99,828,00099,828,00090,001,20990,001,20990.290.2
0004
prekogranične i transnacionalne saradnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)59,715,00059,715,00059,010,61659,010,61698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,076,0009,076,0008,940,1088,940,10898.598.5
415Naknade troškova za zaposlene620,000620,000550,351550,35188.888.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi432,000432,000425,686425,68698.598.5
421Stalni troškovi1,020,0001,020,000788,413788,41377.377.3
422Troškovi putovanja2,560,0002,560,0001,661,8011,661,80164.964.9
423Usluge po ugovoru26,295,00026,295,00018,624,23318,624,23370.870.8
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
465Ostale dotacije i transferi10,00010,000
Sprovođenje projekata IPA komponente čiji je korisnik14,409,00014,409,00012,902,69012,902,69089.589.5
0005
MEI
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,042,00011,042,00011,025,29911,025,29999.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,677,0001,677,0001,670,3331,670,33399.699.6
415Naknade troškova za zaposlene120,000120,000101,555101,55584.684.6
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja1,550,0001,550,000105,504105,5046.86.8
IPA program prekogranične saradnje Bugarska - Srbija -43,377,00043,377,00029,353,78829,353,78867.767.7
4002
tehnička pomoć
421Stalni troškovi600,000600,000244,361244,36140.740.7
422Troškovi putovanja3,150,0002,650,0001,321,8491,321,84949.949.9
423Usluge po ugovoru32,655,00032,655,00022,928,92922,928,92970.270.2
425Tekuće popravke i održavanje260,000260,000148,919148,91957.357.3
426Materijal751,0001,251,000744,222744,22259.559.5
465Ostale dotacije i transferi4,000,0004,000,0003,763,7503,763,75094.194.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00011,46611,4667.67.6
512Mašine i oprema1,810,0001,810,000190,294190,29410.510.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
IPA program prekogranične saradnje Rumunija - Srbija -50,443,00050,443,00030,744,71230,744,71260.960.9
4003
tehnička pomoć
421Stalni troškovi550,000550,000118,076118,07621.521.5
422Troškovi putovanja3,100,0003,100,0001,977,9511,977,95163.863.8
423Usluge po ugovoru40,322,00040,322,00026,296,62326,296,62365.265.2
425Tekuće popravke i održavanje210,000210,000100,924100,92448.148.1
426Materijal351,000351,000349,087349,08799.599.5
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0001,162,9991,162,99923.323.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate160,000160,00018,93218,93211.811.8
512Mašine i oprema750,000750,000720,120720,12096.096.0
IPA program prekogranične saradnje Mađarska - Srbija -37,815,00037,815,00026,337,07226,337,07269.669.6
4004
tehnička pomoć
421Stalni troškovi1,600,0001,600,0001,243,7691,243,76977.777.7
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,000484,362484,36230.330.3
423Usluge po ugovoru23,614,00023,614,00014,411,48514,411,48561.061.0
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,00069,14469,14443.243.2
426Materijal301,000301,000135,038135,03844.944.9
465Ostale dotacije i transferi10,000,00010,000,0009,794,8979,794,89797.997.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00012,76412,76416.016.0
512Mašine i oprema460,000460,000185,613185,61340.440.4
IPA program prekogranične saradnje Hrvatska - Srbija -28,691,00028,691,00014,723,00814,723,00851.351.3
4005
tehnička pomoć
421Stalni troškovi700,000700,000405,714405,71458.058.0
422Troškovi putovanja1,650,0003,350,0001,401,2671,401,26741.841.8
423Usluge po ugovoru23,031,00021,331,00012,582,73512,582,73559.059.0
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,00018,56018,56011.611.6
426Materijal260,000303,000301,406301,40699.599.5
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00013,32613,32616.716.7
512Mašine i oprema1,810,0001,767,000
4008Transnacionalni program Dunav - tehnička pomoć31,987,00031,987,00013,848,62413,848,62443.343.3
421Stalni troškovi60,00060,00011,77411,77419.619.6
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000624,526624,52625.025.0
423Usluge po ugovoru16,105,00016,105,0001,770,5681,770,56811.011.0
425Tekuće popravke i održavanje11,00011,000
426Materijal301,000301,000
465Ostale dotacije i transferi12,000,00012,000,00011,441,75611,441,75695.395.3
512Mašine i oprema1,010,0001,010,000
4009Jadransko Jonski transnacionalni program - tehnička pomoć22,660,00022,660,0008,914,5898,914,58939.339.3
421Stalni troškovi110,000110,00087,90087,90079.979.9
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,490,3161,490,31637.337.3
423Usluge po ugovoru11,710,00011,710,0004,034,4984,034,49834.534.5
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal310,000310,000
465Ostale dotacije i transferi6,000,0006,000,0003,236,3553,236,35553.953.9
512Mašine i oprema510,000510,00065,52065,52012.812.8
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Crna Gora i6,800,0006,800,000697,832697,83210.310.3
4010
Srbija - Bosna i Hercegovina - tehnička pomoć 2014-2020
421Stalni troškovi100,000100,00028,78928,78928.828.8
422Troškovi putovanja300,000300,00097,84697,84632.632.6
423Usluge po ugovoru5,778,0005,778,000351,610351,6106.16.1
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000
426Materijal200,000200,000
465Ostale dotacije i transferi222,000222,000219,587219,58798.998.9
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Makedonija -3,600,0003,600,000504,012504,01214.014.0
4012
tehnička pomoć 2016-2020
421Stalni troškovi61,00061,000
422Troškovi putovanja299,000299,00040,97940,97913.713.7
423Usluge po ugovoru3,240,0003,240,000463,033463,03314.314.3
IPA prekogranična saradnja - Fokalna tačka - podrška37,187,00037,187,0007,366,3687,366,36819.819.8
4013upravljanju makroregionalne strategije za Jadransko-jonski
region
421Stalni troškovi22,00022,0007647643.53.5
422Troškovi putovanja13,280,00013,280,0003,049,3283,049,32823.023.0
423Usluge po ugovoru21,875,00021,875,0004,316,2764,316,27619.719.7
425Tekuće popravke i održavanje10,00010,000
426Materijal800,000800,000
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000
IPA 2020 II deo - Podrška EU integracijama - Nealocirana78,192,00078,192,000
4015
sredstva
423Usluge po ugovoru78,192,00078,192,000
Strategija EU za Jadransko Jonski region - Projekat razvoja13,770,00013,770,0004,526,2444,526,24432.932.9
4016
strateških projektnih ideja
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja2,160,0002,460,0001,131,6441,131,64446.046.0
423Usluge po ugovoru9,200,0008,900,0003,394,6003,394,60038.138.1
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal800,000800,000
512Mašine i oprema1,500,0001,500,000
IPA 2020 II deo – Jačanje sposobnosti Republike Srbije u38,400,00038,400,0008,741,8898,741,88922.822.8
4017oblasti razminiranja i uništavanja neeksplodiranih ubojnih
sredstava, druga faza
512Mašine i oprema38,400,00038,400,0008,741,8898,741,88922.822.8
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Crna Gora,90,556,00090,556,00053,178,90353,178,90358.758.7
4018Srbija - Bosna i Hercegovina i Srbija – Severna Makedonija -
tehnička pomoć 2021-2027
421Stalni troškovi1,995,0001,995,0001,038,5491,038,54952.152.1
422Troškovi putovanja8,900,0008,900,0001,630,4461,630,44618.318.3
423Usluge po ugovoru37,750,00037,750,00023,782,82123,782,82163.063.0
425Tekuće popravke i održavanje1,060,0001,060,000116,290116,29011.011.0
426Materijal701,000701,0002,5702,5700.40.4
465Ostale dotacije i transferi37,000,00037,000,00026,578,84426,578,84471.871.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00029,38229,38229.429.4
512Mašine i oprema3,050,0003,050,000
IPA 2020 II deo - Tehnička pomoć nacionalnim72,000,00072,000,000
4019institucijama nadležnim za zaštitu životne sredine i
upravljanje vodama - PPF 11
423Usluge po ugovoru72,000,00072,000,000
4020Međuregionalni programi evropske teritorijalne saradnje3,600,0003,600,000292,261292,2618.18.1
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000202,998202,99820.320.3
423Usluge po ugovoru200,000200,00089,26389,26344.644.6
465Ostale dotacije i transferi2,400,0002,400,000
Razvoj i unapređenje informacionih sistema posvećenih35,400,00035,400,000
5001različitim segmentima praćenja procesa pristupanja
Republike Srbije Evropskoj Uniji
515Nematerijalna imovina35,400,00035,400,000
7061IPA 2014 - Pomoć pristupanju EU34,445,00048,370,71048,302,68648,302,68699.999.9
423Usluge po ugovoru34,445,00048,370,71048,302,68648,302,68699.999.9
IPA 2017 - Evaluacija IPA II pomoći i Nacionalnog37,644,00037,644,00034,411,65734,411,65791.491.4
7075
programa IPA TAIB 2013 (nealocirana sredstva)
423Usluge po ugovoru37,644,00037,644,00034,411,65734,411,65791.491.4
19MINISTARSTVO ODBRANE216,164,167,000226,368,167,000224,692,360,896224,692,360,89699.399.3
Izvori finansiranja za razdeo 19
01Opšti prihodi i primanja budžeta213,112,267,000223,316,267,000223,019,808,719223,019,808,71999.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika572,803,000572,803,000221,957,920221,957,92038.738.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica16,220,00016,220,0007,760,4447,760,44447.847.8
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine891,000,000891,000,000468,586,985468,586,98552.652.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,570,176,0001,570,176,000973,790,000973,790,00062.062.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,701,0001,701,000456,829456,82926.926.9
15
godina
Operacije i funkcionisanje MO i VS216,164,167,000226,368,167,000224,692,360,896224,692,360,89699.399.3
1703
210Vojna odbrana214,204,178,000224,419,578,000223,685,042,424223,685,042,42499.799.7
0001Funkcionisanje MO i VS73,245,828,00081,590,878,00081,030,239,63881,030,239,63899.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)34,303,00034,303,00032,849,54332,849,54395.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,780,0005,780,0005,482,1805,482,18094.894.8
413Naknade u naturi107,000,000104,000,000101,599,793101,599,79397.797.7
415Naknade troškova za zaposlene74,000,00074,000,00073,770,57573,770,57599.799.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi462,513,000425,513,000425,507,930425,507,930100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi5,942,745,0005,737,745,0005,731,643,4225,731,643,42299.999.9
422Troškovi putovanja1,351,015,0001,260,872,0001,254,954,7421,254,954,74299.599.5
423Usluge po ugovoru1,741,097,0001,735,097,0001,698,753,7221,698,753,72297.997.9
424Specijalizovane usluge1,725,342,0002,480,342,0002,471,624,2932,471,624,29399.699.6
425Tekuće popravke i održavanje4,427,702,0004,339,270,0004,262,049,1314,262,049,13198.298.2
426Materijal5,472,549,0005,893,539,0005,887,977,4875,887,977,48799.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama24,130,00020,657,00020,656,06120,656,061100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta347,079,000311,354,000311,343,256311,343,256100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0009,950,0009,920,6309,920,63099.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate35,534,00023,324,00022,258,55122,258,55195.495.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,578,880,0001,819,801,0001,806,268,3801,806,268,38099.399.3
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,347,532,0001,347,532,0001,108,768,5061,108,768,50682.382.3
512Mašine i oprema41,063,613,00048,478,155,00048,315,991,16748,315,991,16799.799.7
514Kultivisana imovina2,341,0001,000
515Nematerijalna imovina88,700,00085,670,00085,349,70685,349,70699.699.6
541Zemljište500,000500,000
621Nabavka domaće finansijske imovine7,403,473,0007,403,473,0007,403,470,5657,403,470,565100.0100.0
0002Multinacionalne operacije1,513,000,0001,195,309,0001,171,371,4361,171,371,43698.098.0
413Naknade u naturi23,246,00020,746,00020,232,64420,232,64497.597.5
421Stalni troškovi14,704,0008,013,0007,775,5837,775,58397.097.0
422Troškovi putovanja151,520,00086,520,00085,540,48985,540,48998.998.9
423Usluge po ugovoru11,323,0008,323,0008,294,8258,294,82599.799.7
424Specijalizovane usluge1,032,501,000929,501,000910,867,392910,867,39298.098.0
425Tekuće popravke i održavanje77,354,00016,354,00015,697,73515,697,73596.096.0
426Materijal92,855,00063,355,00061,029,45661,029,45696.396.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate36,00036,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,00010,500,00010,486,53210,486,53299.999.9
512Mašine i oprema59,461,00051,961,00051,446,78151,446,78199.099.0
0003Administracija i upravljanje73,110,850,00072,742,110,00072,721,350,92272,721,350,922100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)55,295,416,00054,949,416,00054,943,940,86354,943,940,863100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,029,901,00010,982,901,00010,981,047,02410,981,047,024100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima830,533,000945,533,000933,117,208933,117,20898.798.7
415Naknade troškova za zaposlene5,635,000,0005,568,000,0005,567,083,5935,567,083,593100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje320,000,000296,260,000296,162,234296,162,234100.0100.0
0009Vojno zdravstvo3,178,212,0003,485,002,0003,476,610,0853,476,610,08599.899.8
421Stalni troškovi749,294,0001,123,294,0001,123,203,7281,123,203,728100.0100.0
422Troškovi putovanja4,914,0003,914,0003,428,7503,428,75087.687.6
423Usluge po ugovoru192,741,000144,741,000142,839,429142,839,42998.798.7
424Specijalizovane usluge50,550,00039,550,00038,772,57138,772,57198.098.0
425Tekuće popravke i održavanje482,500,000447,530,000447,437,205447,437,205100.0100.0
426Materijal1,457,769,0001,502,769,0001,502,317,6501,502,317,650100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,100,0001,360,0001,350,4511,350,45199.399.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta2,180,0002,180,0001,658,8801,658,88076.176.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000120,000120,00060.060.0
512Mašine i oprema235,906,000218,906,000214,961,423214,961,42398.298.2
515Nematerijalna imovina1,058,000558,000519,998519,99893.293.2
4001Popuna ratnih materijalnih rezervi240,000,000240,000,000239,874,075239,874,07599.999.9
512Mašine i oprema240,000,000240,000,000239,874,075239,874,07599.999.9
4008Modernizacija i remont sredstava NVO812,000,000812,000,000811,999,998811,999,998100.0100.0
512Mašine i oprema812,000,000812,000,000811,999,998811,999,998100.0100.0
5008Opremanje NVO po tripartitnom sporazumu7,567,308,0007,567,308,0007,567,308,0007,567,308,000100.0100.0
512Mašine i oprema7,567,308,0007,567,308,0007,567,308,0007,567,308,000100.0100.0
5009Transportna i vojnopolicijska sredstva Vojske Srbije490,000,000490,000,000489,999,999489,999,999100.0100.0
512Mašine i oprema490,000,000490,000,000489,999,999489,999,999100.0100.0
5010Opremanje VMA medicinskom opremom700,000,000
512Mašine i oprema700,000,000
Izgradnja, rekonstrukcija i kapitalno održavanje objekata za800,000,000800,000,000679,393,378679,393,37884.984.9
5011
smeštaj NVO i osoblja MO i VS
511Zgrade i građevinski objekti800,000,000800,000,000679,393,378679,393,37884.984.9
5012Informatička i telekomunikaciona oprema MO i VS500,000,000456,181,000456,180,459456,180,459100.0100.0
512Mašine i oprema500,000,000456,181,000456,180,459456,180,459100.0100.0
Unapređenje informacione bezbednosti i sajber odbrane u MO246,480,000244,280,000244,209,268244,209,268100.0100.0
5013
i VS
512Mašine i oprema173,080,000171,280,000171,246,000171,246,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina73,400,00073,000,00072,963,26872,963,26899.999.9
5014Izgradnja objekata i infrastrukture za KoV68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
5015Izgradnja objekata i infrastrukture za RViPVO234,000,000234,000,000234,000,000234,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti234,000,000234,000,000234,000,000234,000,000100.0100.0
5016Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Pančevu15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
5017Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Priboju9,000,0009,000,0009,000,0009,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti9,000,0009,000,0009,000,0009,000,000100.0100.0
5018Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Nišu68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
5019Opremanje Vojske Srbije VnBA48,586,500,00048,327,510,00048,327,509,25048,327,509,250100.0100.0
512Mašine i oprema48,586,500,00048,327,510,00048,327,509,25048,327,509,250100.0100.0
5020Izgradnja vojnog objekta posebne namene720,000,000720,000,000720,000,000720,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti720,000,000720,000,000720,000,000720,000,000100.0100.0
5021Uređenje objekata za služenje vojnog roka2,100,000,0005,355,000,0005,354,995,9175,354,995,917100.0100.0
426Materijal1,803,000,0001,802,997,6321,802,997,632100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,100,000,0002,355,000,0002,355,000,0002,355,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema1,197,000,0001,196,998,2851,196,998,285100.0100.0
220Civilna odbrana13,500,0002,100,0002,070,9752,070,97598.698.6
0004Vanredne situacije13,500,0002,100,0002,070,9752,070,97598.698.6
421Stalni troškovi1,000,000
422Troškovi putovanja9,500,000100,00089,65089,65089.789.7
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,0001,981,3251,981,32599.199.1
426Materijal1,000,000
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu1,946,489,0001,946,489,0001,005,247,4981,005,247,49851.651.6
0005Izgradnja i održavanje stambenog prostora20,000,00020,000,00011,681,44911,681,44958.458.4
511Zgrade i građevinski objekti20,000,00020,000,00011,681,44911,681,44958.458.4
Unapređenje stanja u oblasti naoružanja i vojne opreme i1,188,540,0001,188,540,000399,972,914399,972,91433.733.7
0006
održavanje sredstava
512Mašine i oprema1,188,540,0001,188,540,000399,972,914399,972,91433.733.7
Unapređenje stanja u oblasti vojnog obrazovanja i vojne235,737,000235,737,00091,384,16691,384,16638.838.8
0007
naučnoistraživačke delatnosti
422Troškovi putovanja7,000,0007,000,0005,210,8775,210,87774.474.4
423Usluge po ugovoru21,000,00021,000,00012,961,58712,961,58761.761.7
425Tekuće popravke i održavanje120,000,000120,000,00038,334,86138,334,86131.931.9
511Zgrade i građevinski objekti25,000,00025,000,00023,371,85923,371,85993.593.5
512Mašine i oprema62,737,00062,737,00011,504,98011,504,98018.318.3
0008Funkcionisanje sistema specijalnih veza502,212,000502,212,000502,208,969502,208,969100.0100.0
421Stalni troškovi123,324,000120,379,000120,378,244120,378,244100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje60,888,00057,083,00057,082,15557,082,155100.0100.0
513Ostale nekretnine i oprema318,000,000324,750,000324,748,570324,748,570100.0100.0
MINISTARSTVO DRŽAVNE UPRAVE I LOKALNE
20SAMOUPRAVE3,867,026,0003,867,026,0003,662,627,8883,662,627,88894.794.7
Izvori finansiranja za razdeo 20
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,253,988,0003,253,988,0003,184,124,5483,184,124,54897.997.9
05Donacije od inostranih zemalja75,999,00075,999,00071,667,29971,667,29994.394.3
07Transferi od drugih nivoa vlasti58,606,00058,606,00033,502,51933,502,51957.257.2
11Primanja od inostranih zaduživanja445,411,000445,411,000340,312,606340,312,60676.476.4
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih470,000470,000469,167469,16799.899.8
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti32,552,00032,552,00032,551,74832,551,748100.0100.0
Sistem javne uprave671,538,000671,538,000611,763,759611,763,75991.191.1
0607
111Izvršni i zakonodavni organi474,953,000474,953,000445,547,722445,547,72293.893.8
0001Upravna inspekcija66,843,00066,843,00061,798,76461,798,76492.592.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,210,00047,210,00045,658,31745,658,31796.796.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,160,0007,160,0006,917,2356,917,23596.696.6
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima651,000651,000345,204345,20453.053.0
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000254,436254,43663.663.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi685,000685,000493,996493,99672.172.1
421Stalni troškovi3,130,0003,130,0002,889,7102,889,71092.392.3
422Troškovi putovanja1,012,0001,012,0001,008,9651,008,96599.799.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru530,000530,00050,76850,7689.69.6
424Specijalizovane usluge500,000500,000108,000108,00021.621.6
425Tekuće popravke i održavanje1,373,0001,373,0001,050,5671,050,56776.576.5
426Materijal2,901,0002,901,0001,957,6111,957,61167.567.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate240,000240,00054,03454,03422.522.5
512Mašine i oprema1,050,0001,050,0001,009,9201,009,92096.296.2
0006Uređenje i nadzor sistema javne uprave35,105,00035,105,00032,951,57432,951,57493.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,625,00028,625,00027,358,01827,358,01895.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,339,0004,339,0004,144,7404,144,74095.595.5
423Usluge po ugovoru2,141,0002,141,0001,448,8161,448,81667.767.7
0007Sistem matičnih knjiga45,742,00045,742,00043,094,72143,094,72194.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,891,00026,891,00025,760,04025,760,04095.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,094,0004,094,0003,902,6463,902,64695.395.3
422Troškovi putovanja168,000168,00011,14811,1486.66.6
423Usluge po ugovoru11,489,00011,489,00010,429,00710,429,00790.890.8
426Materijal100,000100,00060,76060,76060.860.8
515Nematerijalna imovina3,000,0003,000,0002,931,1202,931,12097.797.7
0010Podrška radu JP Službeni glasnik252,000,000252,000,000238,022,202238,022,20294.594.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama252,000,000252,000,000238,022,202238,022,20294.594.5
0011Stručno usavršavanje i stručni ispiti75,263,00075,263,00069,680,46269,680,46292.692.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,778,00017,778,00017,731,87117,731,87199.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,700,0002,700,0002,686,3792,686,37999.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,918,00010,918,0008,741,0508,741,05080.180.1
422Troškovi putovanja150,000150,00095,50695,50663.763.7
423Usluge po ugovoru33,517,00033,517,00030,368,06030,368,06090.690.6
515Nematerijalna imovina10,200,00010,200,00010,057,59610,057,59698.698.6
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi196,585,000196,585,000166,216,037166,216,03784.684.6
0009Administracija i upravljanje196,585,000196,585,000166,216,037166,216,03784.684.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)77,878,00077,878,00076,073,79276,073,79297.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,851,00011,851,00011,546,60011,546,60097.497.4
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima802,000802,000749,126749,12693.493.4
415Naknade troškova za zaposlene12,440,00012,440,00011,481,81411,481,81492.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,880,0001,880,0001,605,6271,605,62785.485.4
421Stalni troškovi7,518,0007,518,0006,378,1576,378,15784.884.8
422Troškovi putovanja2,354,0002,354,0001,389,1431,389,14359.059.0
423Usluge po ugovoru46,757,00046,757,00032,123,49732,123,49768.768.7
424Specijalizovane usluge3,460,0003,460,0001,863,4881,863,48853.953.9
425Tekuće popravke i održavanje3,789,0003,789,0002,658,2212,658,22170.270.2
426Materijal13,336,00013,336,0009,342,0009,342,00070.170.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti680,000680,000649,173649,17395.595.5
465Ostale dotacije i transferi1,040,0001,040,0001,031,8801,031,88099.299.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate250,000250,00058,17058,17023.323.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000296,939296,93959.459.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema11,999,00011,999,0008,968,4108,968,41074.774.7
Sistem lokalne samouprave3,014,441,0003,014,441,0002,875,685,1292,875,685,12995.495.4
0608
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,541,186,0002,541,186,0002,402,430,2672,402,430,26794.594.5
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Uređenje i nadzor u oblasti lokalne samouprave1,652,313,0001,652,313,0001,649,367,2031,649,367,20399.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,123,00022,123,00020,821,56020,821,56094.194.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,357,0003,357,0003,154,4663,154,46694.094.0
422Troškovi putovanja257,000257,0003,0003,0001.21.2
423Usluge po ugovoru3,597,0003,597,0002,409,6282,409,62867.067.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,622,979,0001,622,979,0001,622,978,5491,622,978,549100.0100.0
Podrška radu Zajedničkog konsultativnog odbora Komiteta1,147,0001,147,000
0005
regiona Evropske unije i Republike Srbije
422Troškovi putovanja232,000232,000
423Usluge po ugovoru915,000915,000
Program za suzbijanje larvi komaraca na teritoriji217,164,000217,164,000217,035,876217,035,87699.999.9
4003
Republike Srbije - Centralna Srbija
423Usluge po ugovoru26,164,00026,164,00026,163,87626,163,876100.0100.0
426Materijal191,000,000191,000,000190,872,000190,872,00099.999.9
4005Lokalna samouprava za 21. vek76,469,00076,469,00072,136,46672,136,46694.394.3
421Stalni troškovi5,0003,0973,09761.961.9
422Troškovi putovanja3,434,0003,434,000533,610533,61015.515.5
423Usluge po ugovoru70,602,00070,602,00070,316,25070,316,25099.699.6
426Materijal170,000470,000254,451254,45154.154.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,263,0001,263,000651,567651,56751.651.6
512Mašine i oprema1,000,000695,000377,492377,49254.354.3
5001Partnerstvo za lokalni razvoj594,093,000594,093,000463,890,721463,890,72178.178.1
444Prateći troškovi zaduživanja1,764,0001,764,0001,763,5731,763,573100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,500,00020,500,00020,499,84720,499,847100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti571,829,000571,829,000441,627,301441,627,30177.277.2
Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa473,255,000473,255,000473,254,862473,254,862100.0100.0
180
vlasti
Podrška razvoju i funkcionisanju sistema lokalne473,255,000473,255,000473,254,862473,254,862100.0100.0
0004
samouprave
463Transferi ostalim nivoima vlasti473,255,000473,255,000473,254,862473,254,862100.0100.0
Reforma javne uprave177,027,000177,027,000171,159,924171,159,92496.796.7
0613
111Izvršni i zakonodavni organi177,027,000177,027,000171,159,924171,159,92496.796.7
Uređenje javno - službeničkog sistema zasnovanog na40,246,00040,246,00037,667,76337,667,76393.693.6
0003
zaslugama
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,351,00030,351,00029,773,52829,773,52898.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,609,0004,609,0004,510,6894,510,68997.997.9
422Troškovi putovanja319,000319,000289,556289,55690.890.8
423Usluge po ugovoru4,967,0004,967,0003,093,9903,093,99062.362.3
0004Podrška radu regionalne škole za javnu upravu - RESPA17,645,00017,645,00017,644,63217,644,632100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama17,645,00017,645,00017,644,63217,644,632100.0100.0
0005Upravljanje reformom javne uprave117,049,000117,049,000114,201,963114,201,96397.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,322,00016,322,00016,194,26716,194,26799.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,481,0002,481,0002,453,4322,453,43298.998.9
422Troškovi putovanja1,493,0001,493,000241,078241,07816.116.1
423Usluge po ugovoru3,803,0003,803,0002,372,9992,372,99962.462.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama2,950,0002,950,0002,940,1882,940,18899.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
0006Reforma inspekcijskog nadzora2,087,0002,087,0001,645,5661,645,56678.878.8
423Usluge po ugovoru2,087,0002,087,0001,645,5661,645,56678.878.8
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
7066Parlamentarni i lokalni izbori4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
423Usluge po ugovoru4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
21MINISTARSTVO PRIVREDE37,802,870,00037,790,746,00037,718,286,64137,718,286,64199.899.8
Izvori finansiranja za razdeo 21
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,285,022,00036,269,383,00036,237,676,64736,237,676,64799.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika297,933,000297,933,000280,459,317280,459,31794.194.1
06Donacije od međunarodnih organizacija4,000,0004,000,000287,950287,9507.27.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica3,0003,000
11Primanja od inostranih zaduživanja1,168,112,0001,171,627,0001,171,627,0001,171,627,000100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina42,600,00042,600,00028,212,25828,212,25866.266.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih5,200,0005,200,00023,46923,4690.50.5
15
godina
21.0MINISTARSTVO PRIVREDE36,998,779,00036,986,655,00036,959,750,37736,959,750,37799.999.9
Izvori finansiranja za glavu 21.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,830,667,00035,815,028,00035,788,123,37735,788,123,37799.999.9
11Primanja od inostranih zaduživanja1,168,112,0001,171,627,0001,171,627,0001,171,627,000100.0100.0
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta177,424,000134,984,000132,843,004132,843,00498.498.4
1503
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po177,424,000134,984,000132,843,004132,843,00498.498.4
410
pitanju rada
Uređenje u oblasti bezbednosti i kvaliteta proizvoda na44,984,00044,984,00042,843,00442,843,00495.295.2
0001
tržištu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,018,00038,018,00036,722,88636,722,88696.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,696,0005,696,0005,563,5175,563,51797.797.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene950,000950,000369,706369,70638.938.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi320,000320,000186,895186,89558.458.4
PROIZVOD INFO-Uspostavljanje jedinstvenog digitalnog42,440,000
4001
servisa u vezi sa tehničkim propisima
423Usluge po ugovoru2,250,000
512Mašine i oprema13,840,000
515Nematerijalna imovina26,350,000
Program finansijske podrške - Korišćenjem standarda do90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
4004
konkurentnijih proizvoda
454Subvencije privatnim preduzećima90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
Regionalni razvoj1,163,000,0002,157,389,0002,154,446,1892,154,446,18999.999.9
1505
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi1,132,000,0002,118,759,0002,115,823,2492,115,823,24999.999.9
4004Podrška razvoju poslovne infrastrukture1,132,000,0002,118,759,0002,115,823,2492,115,823,24999.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti124,466,0001,807,069,0001,805,023,9501,805,023,95099.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,007,534,000311,690,000310,799,299310,799,29999.799.7
474Višenamenski razvojni projekti31,000,00038,630,00038,622,94038,622,940100.0100.0
0004Podsticanje ravnomernog regionalnog razvoja30,000,00038,630,00038,622,94038,622,940100.0100.0
424Specijalizovane usluge15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti15,000,00023,630,00023,622,94023,622,940100.0100.0
4005Program razvoja Podrinja1,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,000,000
Uređenje i nadzor u oblasti privrednog i regionalnog razvoja6,598,707,0007,671,617,4407,653,507,5107,653,507,51099.899.8
1508
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po6,598,707,0007,671,617,4407,653,507,5107,653,507,51099.899.8
410
pitanju rada
0001Kontrola i nadzor nad radom javnih preduzeća29,675,000461,023,000456,302,565456,302,56599.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,727,00024,727,00023,463,35323,463,35394.994.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,748,0003,748,0003,554,6983,554,69894.894.8
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000231,304231,30427.227.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi350,000350,000197,364197,36456.456.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama431,348,000428,855,846428,855,84699.499.4
0002Politike i mere privrednog i regionalnog razvoja1,104,178,0001,077,198,0001,073,916,2881,073,916,28899.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)121,581,000121,581,000119,558,610119,558,61098.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,420,00018,420,00018,113,13018,113,13098.398.3
415Naknade troškova za zaposlene1,900,0001,900,0001,310,4781,310,47869.069.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi980,000980,000617,623617,62363.063.0
424Specijalizovane usluge961,297,000934,317,000934,316,447934,316,447100.0100.0
0003Upravljanje procesom privatizacije i stečajem346,138,000346,138,000344,294,521344,294,52199.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)46,827,00046,827,00046,063,79246,063,79298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,149,0007,149,0006,978,6656,978,66597.697.6
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,000527,078527,07840.540.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi862,000862,000724,987724,98784.184.1
424Specijalizovane usluge290,000,000290,000,000290,000,000290,000,000100.0100.0
0004Administracija i upravljanje390,604,000895,809,440887,545,136887,545,13699.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)76,375,00076,375,00075,277,73375,277,73398.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,628,00011,628,00011,404,57711,404,57798.198.1
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000
414Socijalna davanja zaposlenima3,500,0003,500,0003,457,7943,457,79498.898.8
415Naknade troškova za zaposlene4,960,0004,960,0004,804,6014,804,60196.996.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi930,000930,000699,600699,60075.275.2
421Stalni troškovi15,000,00014,000,00013,636,91413,636,91497.497.4
422Troškovi putovanja10,000,0006,000,0005,459,4275,459,42791.091.0
423Usluge po ugovoru184,000,000193,500,000189,238,170189,238,17097.897.8
424Specijalizovane usluge6,000,0003,600,0003,572,8003,572,80099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje10,000,0003,600,0003,584,2503,584,25099.699.6
426Materijal14,711,0008,147,5008,128,8358,128,83599.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama7,000,0005,000,0004,900,7544,900,75498.098.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,000,000500,000335,280335,28067.167.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova17,500,000561,068,940561,068,940561,068,940100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000999,870999,870100.0100.0
organa
512Mašine i oprema20,000,0001,000,000975,593975,59397.697.6
515Nematerijalna imovina3,000,000
4002Kreditna podrška preduzećima u postupku privatizacije3,560,000,0003,719,822,0003,719,822,0003,719,822,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine3,560,000,0003,719,822,0003,719,822,0003,719,822,000100.0100.0
Prevencija i ublažavanje posledica nastalih usled bolesti1,168,112,0001,171,627,0001,171,627,0001,171,627,000100.0100.0
7078
COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2
444Prateći troškovi zaduživanja3,515,0003,515,0003,515,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,168,112,0001,168,112,0001,168,112,0001,168,112,000100.0100.0
Podsticaji razvoju konkurentnosti privrede3,225,487,0001,970,047,0001,969,882,3751,969,882,375100.0100.0
1509
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po3,225,487,0001,970,047,0001,969,882,3751,969,882,375100.0100.0
410
pitanju rada
4002Podrška razvoju preduzetništva1,892,487,0001,928,047,0001,927,882,3751,927,882,375100.0100.0
423Usluge po ugovoru98,300,00098,300,00098,300,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,770,000,0001,650,000,0001,650,000,0001,650,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima90,001,000147,261,000147,259,792147,259,792100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama32,486,00032,486,00032,322,58332,322,58399.599.5
4003Podrška kroz standardizovani set usluga za MSPP42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
4008Podrška industrijskom razvoju345,000,000
423Usluge po ugovoru110,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima235,000,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027946,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima946,000,000
Privlačenje investicija25,834,161,00025,052,617,56025,049,071,30025,049,071,300100.0100.0
1510
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po25,834,161,00025,052,617,56025,049,071,30025,049,071,300100.0100.0
410
pitanju rada
Stručna i administrativna podrška u oblasti privrednog i800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
0001
regionalnog razvoja
424Specijalizovane usluge800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
0003Ulaganja od posebnog značaja25,033,161,00024,252,617,56024,249,071,30024,249,071,300100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima23,833,160,00024,252,614,00024,249,071,30024,249,071,300100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,200,001,0003,560
4001Osnivački ulog Republike Srbije u privrednim društvima1,000,000
621Nabavka domaće finansijske imovine1,000,000
21.1DIREKCIJA ZA MERE I DRAGOCENE METALE301,116,000301,116,000287,739,639287,739,63995.695.6
Izvori finansiranja za glavu 21.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta292,013,000292,013,000287,428,220287,428,22098.498.4
06Donacije od međunarodnih organizacija4,000,0004,000,000287,950287,9507.27.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica3,0003,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih5,100,0005,100,00023,46923,4690.50.5
15
godina
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta301,116,000301,116,000287,739,639287,739,63995.695.6
1503
130Opšte usluge301,116,000301,116,000287,739,639287,739,63995.695.6
0004Razvoj metrološkog sistema279,360,000279,360,000266,372,848266,372,84895.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)145,942,000145,942,000144,873,494144,873,49499.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,111,00022,111,00021,948,33521,948,33599.399.3
413Naknade u naturi200,000200,000168,480168,48084.284.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,448,0001,448,000458,827458,82731.731.7
415Naknade troškova za zaposlene2,420,0002,420,0002,227,0412,227,04192.092.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,0001,041,5021,041,50294.794.7
421Stalni troškovi12,700,00012,700,00012,693,20712,693,20799.999.9
422Troškovi putovanja5,000,0006,075,0005,188,0095,188,00985.485.4
423Usluge po ugovoru31,163,00031,138,00023,681,82623,681,82676.176.1
424Specijalizovane usluge10,200,00010,200,00010,199,63410,199,634100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0006,500,0005,962,2395,962,23991.791.7
426Materijal11,933,00011,933,00011,027,32811,027,32892.492.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,500,0009,450,0009,414,5059,414,50599.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000167,083167,08383.583.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih241,000241,000177,060177,06073.573.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,0002,955,2642,955,26498.598.5
512Mašine i oprema13,500,00013,500,00012,992,61312,992,61396.296.2
515Nematerijalna imovina1,201,0001,201,0001,196,4001,196,40099.699.6
0005Razvoj sistema kontrole predmeta od dragocenih metala21,756,00021,756,00021,366,79221,366,79298.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,603,00014,603,00014,586,15114,586,15199.999.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,213,0002,213,0002,209,8022,209,80299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima600,000600,000459,641459,64176.676.6
415Naknade troškova za zaposlene240,000240,000220,989220,98992.192.1
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,0001,090,1161,090,11699.199.1
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000345,900345,90086.586.5
426Materijal1,300,0001,300,0001,279,6871,279,68798.498.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0001,300,0001,174,5051,174,50590.390.3
21.2USTANOVA U OBLASTI STANDARDIZACIJE192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
Izvori finansiranja za glavu 21.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta137,829,000137,829,000137,616,301137,616,30199.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika54,592,00054,592,00044,385,30344,385,30381.381.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina100,000100,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih100,000100,000
15
godina
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
1503
130Opšte usluge192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
0003Uređenje oblasti standardizacije192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,289,00098,589,00096,520,10796,520,10797.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,304,00015,304,00014,616,46314,616,46395.595.5
413Naknade u naturi150,000150,00090,00090,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000775,307775,30777.577.5
415Naknade troškova za zaposlene1,404,0001,404,0001,259,6471,259,64789.789.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,0001,066,5361,066,53697.097.0
421Stalni troškovi17,275,00017,275,00014,844,16214,844,16285.985.9
422Troškovi putovanja3,047,0003,047,0002,483,3122,483,31281.581.5
423Usluge po ugovoru20,316,00020,316,00018,576,10318,576,10391.491.4
424Specijalizovane usluge30,00030,000
425Tekuće popravke i održavanje2,930,0002,930,0001,673,8931,673,89357.157.1
426Materijal4,475,0004,475,0004,253,9124,253,91295.195.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama22,001,00023,701,00023,689,22923,689,229100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00033,09133,09111.011.0
512Mašine i oprema1,900,0001,900,0001,159,3241,159,32461.061.0
515Nematerijalna imovina1,100,0001,100,000960,517960,51787.387.3
21.3USTANOVA U OBLASTI AKREDITACIJE310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
Izvori finansiranja za glavu 21.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta24,512,00024,512,00024,508,74924,508,749100.0100.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika243,341,000243,341,000236,074,014236,074,01497.097.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina42,500,00042,500,00028,212,25828,212,25866.466.4
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
1503
130Opšte usluge310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
0002Akreditacija tela za ocenjivanje usaglašenosti310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,590,000109,590,000109,564,100109,564,100100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,603,00016,603,00016,598,96116,598,961100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,410,0001,410,0001,331,5061,331,50694.494.4
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,800,0001,653,9451,653,94591.991.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,000,000999,700999,700100.0100.0
421Stalni troškovi5,012,0005,012,0004,656,2134,656,21392.992.9
422Troškovi putovanja9,155,0009,155,0009,111,9429,111,94299.599.5
423Usluge po ugovoru113,500,000113,500,000112,815,359112,815,35999.499.4
424Specijalizovane usluge1,238,0001,238,0001,217,0001,217,00098.398.3
425Tekuće popravke i održavanje1,100,0001,100,0001,048,7591,048,75995.395.3
426Materijal4,075,0004,075,0003,896,2673,896,26795.695.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,500,0003,500,0003,500,0003,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,569,0003,569,0002,983,6162,983,61683.683.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova801,000801,000141,000141,00017.617.6
512Mašine i oprema27,000,00027,000,0008,276,6538,276,65330.730.7
515Nematerijalna imovina11,000,00011,000,00011,000,00011,000,000100.0100.0
21.4UPRAVA ZA BRZI ODGOVOR1,0001,000
Izvori finansiranja za glavu 21.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,0001,000
Privlačenje investicija1,0001,000
1510
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,0001,000
110
poslovi i spoljni poslovi
Unapređenje efikasnosti rada državnih organa radi1,0001,000
0004
stvaranja povoljnijeg poslovnog i investicionog okruženja
423Usluge po ugovoru1,0001,000
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22INFRASTRUKTURE273,674,840,000299,691,813,162280,194,771,722280,194,771,72293.593.5
Izvori finansiranja za razdeo 22
01Opšti prihodi i primanja budžeta118,603,616,000110,194,470,000107,911,121,299107,911,121,29997.997.9
05Donacije od inostranih zemalja1,226,0002,015,3502,015,3502,015,350100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija7,723,023,0007,723,023,0001,481,065,2891,481,065,28919.219.2
10Primanja od domaćih zaduživanja38,413,502,00052,405,864,01450,742,079,05050,742,079,05096.896.8
11Primanja od inostranih zaduživanja106,795,737,000127,228,704,798118,981,263,531118,981,263,53193.593.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih717,000717,000682,971682,97195.395.3
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,137,019,0002,137,019,0001,076,544,2331,076,544,23350.450.4
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22.0INFRASTRUKTURE273,360,635,000299,376,818,812279,894,719,909279,894,719,90993.593.5
Izvori finansiranja za glavu 22.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta118,290,637,000109,881,491,000107,613,084,836107,613,084,83697.997.9
06Donacije od međunarodnih organizacija7,723,023,0007,723,023,0001,481,065,2891,481,065,28919.219.2
10Primanja od domaćih zaduživanja38,413,502,00052,405,864,01450,742,079,05050,742,079,05096.896.8
11Primanja od inostranih zaduživanja106,795,737,000127,228,704,798118,981,263,531118,981,263,53193.593.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih717,000717,000682,971682,97195.395.3
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,137,019,0002,137,019,0001,076,544,2331,076,544,23350.450.4
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja50,862,688,00047,265,994,39545,651,981,39645,651,981,39696.696.6
0701
450Saobraćaj50,862,688,00047,265,994,39545,651,981,39645,651,981,39696.696.6
0001Drumski transport, putevi i bezbednost saobraćaja20,345,147,00017,317,514,00017,024,450,38217,024,450,38298.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)137,552,000141,852,000141,687,499141,687,49999.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca20,840,00021,490,00021,465,65721,465,65799.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima501,000501,000480,393480,39395.995.9
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,337,4082,337,40870.870.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi473,000473,000327,259327,25969.269.2
423Usluge po ugovoru119,481,000119,481,000110,811,666110,811,66692.792.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama18,375,000,00016,317,417,00016,044,027,59216,044,027,59298.398.3
454Subvencije privatnim preduzećima1,063,000,000498,000,000488,544,321488,544,32198.198.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti215,000,000215,000,000214,768,587214,768,58799.999.9
515Nematerijalna imovina410,000,000
0002Železnički i intermodalni saobraćaj24,059,984,00024,024,984,00023,994,912,53423,994,912,53499.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,183,00020,183,00019,613,87819,613,87897.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,304,0003,304,0002,971,5032,971,50389.989.9
414Socijalna davanja zaposlenima301,000301,00098,20998,20932.632.6
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000283,794283,79463.163.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi146,000146,000
423Usluge po ugovoru8,600,0008,600,0008,426,7338,426,73398.098.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama23,877,000,00023,877,000,00023,855,548,15023,855,548,15099.999.9
454Subvencije privatnim preduzećima100,000,00084,000,00079,197,43679,197,43694.394.3
512Mašine i oprema50,000,00031,000,00028,772,83128,772,83192.892.8
0003Vodni saobraćaj111,042,000111,848,000109,091,847109,091,84797.597.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)79,153,00079,853,00078,322,59878,322,59898.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,975,00012,081,00011,865,87411,865,87498.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima751,000751,000746,500746,50099.499.4
415Naknade troškova za zaposlene3,340,0003,340,0002,634,4732,634,47378.978.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi379,000379,000327,259327,25986.386.3
423Usluge po ugovoru15,444,00015,444,00015,195,14315,195,14398.498.4
0004Vazdušni saobraćaj1,428,366,0001,328,366,0001,306,379,4351,306,379,43598.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,982,00015,982,00015,589,95915,589,95997.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,422,0002,422,0002,361,8792,361,87997.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima201,000201,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene390,000390,000181,977181,97746.746.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi171,000171,000141,895141,89583.083.0
423Usluge po ugovoru4,200,0004,200,0003,874,6453,874,64592.392.3
424Specijalizovane usluge800,000,000700,000,000679,229,079679,229,07997.097.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama605,000,000605,000,000605,000,000605,000,000100.0100.0
0005Administracija i upravljanje1,653,589,0001,826,798,3951,646,788,4671,646,788,46790.190.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)123,932,000137,432,000134,679,595134,679,59598.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,485,00021,485,00020,403,95920,403,95995.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima6,601,0006,601,0004,968,6524,968,65275.375.3
415Naknade troškova za zaposlene4,170,0004,170,0003,611,7953,611,79586.686.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,400,0006,400,0005,633,2235,633,22388.088.0
421Stalni troškovi130,046,000120,046,000106,291,973106,291,97388.588.5
422Troškovi putovanja26,300,00016,300,00015,934,65515,934,65597.897.8
423Usluge po ugovoru211,125,000211,125,000146,445,625146,445,62569.469.4
424Specijalizovane usluge20,000,00020,000,0004,328,3504,328,35021.621.6
425Tekuće popravke i održavanje64,700,00032,700,0009,380,3489,380,34828.728.7
426Materijal75,211,00075,211,00046,439,70646,439,70661.761.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama141,750,000143,750,000143,697,018143,697,018100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,045,0003,045,000812,359812,35926.726.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova685,000,000972,709,395957,132,516957,132,51698.498.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih9,924,0009,924,0001,862,1301,862,13018.818.8
organa
512Mašine i oprema115,900,00045,900,00045,166,56445,166,56498.498.4
515Nematerijalna imovina10,000,000
4003IPA 2020-Podrška EU integracijama-nealocirana sredstva25,104,00025,104,00017,527,49117,527,49169.869.8
511Zgrade i građevinski objekti25,104,00025,104,00017,527,49117,527,49169.869.8
7052Transnacionalni program Dunav 2014-20206,300,0006,300,0003,819,2703,819,27060.660.6
421Stalni troškovi300,000300,000
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000224,986224,98622.522.5
423Usluge po ugovoru4,500,0004,500,0003,594,2843,594,28479.979.9
512Mašine i oprema500,000500,000
7060IPA 2015 Saobraćaj3,108,262,0002,500,186,0001,445,665,2001,445,665,20057.857.8
511Zgrade i građevinski objekti3,108,262,0002,500,186,0001,445,665,2001,445,665,20057.857.8
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje124,894,000124,894,000103,346,772103,346,77282.782.7
511Zgrade i građevinski objekti124,894,000124,894,000103,346,772103,346,77282.782.7
Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za
0702
Republiku Srbiju221,306,966,000250,984,673,417233,385,831,319233,385,831,31993.093.0
450Saobraćaj221,306,966,000250,984,673,417233,385,831,319233,385,831,31993.093.0
0001Podrška realizaciji projekata i međunarodna saradnja491,418,000443,226,224413,810,344413,810,34493.493.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,823,00031,323,00030,845,64930,845,64998.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,671,0004,821,0004,673,1164,673,11696.996.9
414Socijalna davanja zaposlenima201,000201,000
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000328,174328,17472.972.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru31,100,00031,100,00030,887,03930,887,03999.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti374,172,000375,330,224347,076,366347,076,36692.592.5
Projekat unapređenja trgovine i transporta Zapadnog514,279,000514,279,000109,563,133109,563,13321.321.3
4004
Balkana uz primenu višefaznog programskog pristupa
421Stalni troškovi8,438,0008,438,00011,18411,1840.10.1
422Troškovi putovanja6,212,0006,212,000233,784233,7843.83.8
423Usluge po ugovoru232,935,000232,864,800109,211,277109,211,27746.946.9
426Materijal293,000293,00036,68836,68812.512.5
444Prateći troškovi zaduživanja70,20070,20070,200100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti198,214,000198,214,000
512Mašine i oprema937,000937,000
515Nematerijalna imovina67,250,00067,250,000
Razvoj i instalacija sistema za navigaciono praćenje i83,958,000130,901,662121,618,205121,618,20592.992.9
4007
elektronsko obeležavanje plovnog puta na Savi (AtoNs)
511Zgrade i građevinski objekti15,689,00062,632,66262,626,55162,626,551100.0100.0
512Mašine i oprema68,269,00068,269,00058,991,65458,991,65486.486.4
4009Program integralnog razvoja Jugozapadne Srbije1,400,000,0001,400,000,0001,345,330,4191,345,330,41996.196.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,400,000,0001,400,000,0001,345,330,4191,345,330,41996.196.1
Projekat razvoja lokalne infrastrukture i453,116,000467,103,853466,622,305466,622,30599.999.9
4011
institucionalnog jačanja lokalnih samouprava
421Stalni troškovi5,160,0006,891,9536,891,9536,891,953100.0100.0
423Usluge po ugovoru23,299,00032,385,10231,904,19231,904,19298.598.5
444Prateći troškovi zaduživanja3,169,7993,169,7993,169,799100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti424,657,000424,657,000424,656,361424,656,361100.0100.0
Izgradnja i rekonstrukcija prateće infrastrukture na2,627,501,0002,627,501,0002,342,359,1562,342,359,15689.189.1
4012
aerodromu "Konstantin Veliki" u Nišu
511Zgrade i građevinski objekti2,627,501,0002,627,501,0002,342,359,1562,342,359,15689.189.1
Nabavka 5 novih elektromotornih vozila (EMV) za brzine 2002,278,800,0002,278,800,0002,228,439,1532,228,439,15397.897.8
4014
km/h
512Mašine i oprema2,278,800,0002,278,800,0002,228,439,1532,228,439,15397.897.8
5008Brza saobraćajnica Ib reda Novi Sad-Ruma13,691,831,00015,590,939,04115,583,496,43615,583,496,436100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti13,691,831,00015,590,939,04115,583,496,43615,583,496,436100.0100.0
5015Projekat mađarsko - srpske železnice39,429,433,00038,929,433,00037,883,488,69837,883,488,69897.397.3
511Zgrade i građevinski objekti39,429,433,00038,929,433,00037,883,488,69837,883,488,69897.397.3
Izvođenje dela radova na izgradnji autoputa E-75, deonica: GP156,000,000156,000,00018,936,00018,936,00012.112.1
5017
Kelebija-petlja Subotica Jug
511Zgrade i građevinski objekti156,000,000156,000,00018,936,00018,936,00012.112.1
Izgradnja beogradske obilaznice na autoputu E-70/E-75,3,401,117,0003,131,117,0003,029,979,6963,029,979,69696.896.8
5019deonica: Most preko reke Save kod Ostružnice-Bubanj Potok
(sektori 4, 5 i 6)
511Zgrade i građevinski objekti3,401,117,0003,131,117,0003,029,979,6963,029,979,69696.896.8
Izgradnja autoputa E-80, deonice: Crvena Reka-Čiflik i113,119,000113,119,000113,118,981113,118,981100.0100.0
5022Pirot (istok)-Dimitrovgrad i Paralelni nekomercijalni
put Bela Palanka - Pirot (Zapad)
511Zgrade i građevinski objekti113,119,000113,119,000113,118,981113,118,981100.0100.0
5023Rehabilitacija puteva i unapređenje bezbednosti saobraćaja1,900,542,0004,390,326,5044,390,326,5044,390,326,504100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,900,542,0004,390,326,5044,390,326,5044,390,326,504100.0100.0
Program vodosnabdevanja i prečišćavanja otpadnih voda u132,625,000165,233,957165,232,489165,232,489100.0100.0
5026
opštinama srednje veličine u Srbiji V i Zeleni gradovi
423Usluge po ugovoru32,608,95732,608,95732,608,957100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti39,788,00039,788,00039,787,06139,787,061100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine92,837,00092,837,00092,836,47192,836,471100.0100.0
5027Rekonstrukcija železničke pruge Niš - Dimitrovgrad7,180,839,0007,199,206,9982,600,889,9462,600,889,94636.136.1
423Usluge po ugovoru839,000
511Zgrade i građevinski objekti7,180,839,0007,198,367,9982,600,889,9462,600,889,94636.136.1
Rekonstrukcija starog mosta na graničnom prelazu Ljubovija -17,580,0005,818,000
5029
Bratunac
511Zgrade i građevinski objekti17,580,0005,818,000
Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Karakaj151,200,000151,200,000132,494,707132,494,70787.687.6
5030
(Zvornik)
511Zgrade i građevinski objekti151,200,000151,200,000132,494,707132,494,70787.687.6
5032Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Šepak960,000960,000
511Zgrade i građevinski objekti960,000960,000
Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Skelani1,000,0001,000,000
5033
(Bajina Bašta)
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
5034Izgradnja autoputa E-763, deonica: Preljina - Požega8,339,825,0009,244,459,3759,220,601,0479,220,601,04799.799.7
511Zgrade i građevinski objekti8,339,825,0009,244,459,3759,220,601,0479,220,601,04799.799.7
5035Izgradnja autoputa E-761, deonica: Pojate - Preljina38,683,562,00042,377,065,50542,311,270,85442,311,270,85499.899.8
511Zgrade i građevinski objekti38,683,562,00042,377,065,50542,311,270,85442,311,270,85499.899.8
5038Adaptacija brodske prevodnice u sastavu HEPS „Đerdap 1”12,000,00012,000,00011,223,67511,223,67593.593.5
511Zgrade i građevinski objekti12,000,00012,000,00011,223,67511,223,67593.593.5
Implementacija sistema hidro-meteo stanica i sistema223,577,000223,577,000205,576,209205,576,20991.991.9
5039
nadzora klirensa mostova
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
512Mašine i oprema222,577,000222,577,000205,576,209205,576,20992.492.4
5042Vađenje potonule nemačke flote iz Drugog svetskog rata117,643,000117,643,00049,098,02949,098,02941.741.7
511Zgrade i građevinski objekti117,643,000117,643,00049,098,02949,098,02941.741.7
5043Izgradnja autoputa E-761 Beograd-Sarajevo2,350,000,0002,967,000,0002,965,245,4382,965,245,43899.999.9
511Zgrade i građevinski objekti2,350,000,0002,967,000,0002,965,245,4382,965,245,43899.999.9
5045Izgradnja saobraćajnice Ruma - Šabac - Loznica24,428,313,00032,827,032,79032,827,032,79032,827,032,790100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti24,428,313,00032,827,032,79032,827,032,79032,827,032,790100.0100.0
5046Realizacija projekata železničke infrastrukture502,000,0002,628,142,4972,628,142,4972,628,142,497100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
511Zgrade i građevinski objekti502,000,0002,628,142,4972,628,142,4972,628,142,497100.0100.0
5047Program integrisanog upravljanja čvrstim otpadom u Srbiji180,000,000180,000,00033,471,56033,471,56018.618.6
423Usluge po ugovoru33,471,56033,471,56033,471,560100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine180,000,000146,528,440
5048Izgradnja autoputa E-763, deonica: Novi Beograd-Surčin600,000,000163,000,000162,902,123162,902,12399.999.9
511Zgrade i građevinski objekti600,000,000163,000,000162,902,123162,902,12399.999.9
Program vodosnabdevanja i prečišćanja otpadnih voda u120,000,000120,000,000
5049
opštinama srednje veličine u Srbiji VI
621Nabavka domaće finansijske imovine120,000,000120,000,000
5050Izgradnja autoputa Niš-Merdare, deonica: Niš-Pločnik1,374,121,0001,374,121,000328,759,351328,759,35123.923.9
511Zgrade i građevinski objekti1,374,121,0001,374,121,000328,759,351328,759,35123.923.9
Hidrotehnički i bagerski radovi na kritičnim sektorima za10,105,000105,0005,0005,0004.84.8
5051
plovidbu na reci Savi
511Zgrade i građevinski objekti10,105,000105,0005,0005,0004.84.8
Izgradnja postrojenja za prečišćavanje vode za piće u180,000,000116,418,000116,417,977116,417,977100.0100.0
5052
Kikindi
511Zgrade i građevinski objekti180,000,000116,418,000116,417,977116,417,977100.0100.0
Unapređenje uslova za prevođenje brodova u okviru brane na32,752,00022,050,00020,873,60020,873,60094.794.7
5054
Tisi kod Novog Bečeja
511Zgrade i građevinski objekti32,752,00022,050,00020,873,60020,873,60094.794.7
5056Proširenje kapaciteta Luke Sremska Mitrovica147,157,00045,057,0009,846,0659,846,06521.921.9
423Usluge po ugovoru26,894,0009,794,0009,793,4009,793,400100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja52,66552,66552,665100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti120,263,00035,210,335
5057Proširenje kapaciteta Luke Bogojevo22,100,00022,100,0001,182,0001,182,0005.35.3
423Usluge po ugovoru17,100,00017,100,000
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0005,000,0001,182,0001,182,00023.623.6
5058Proširenje kapaciteta Luke Prahovo863,018,000863,018,000815,423,323815,423,32394.594.5
511Zgrade i građevinski objekti863,018,000863,018,000815,423,323815,423,32394.594.5
5059Adaptacija brodske prevodnice u sastavu HEPS „Đerdap 2”3,496,997,0003,045,580,0001,714,511,7461,714,511,74656.356.3
511Zgrade i građevinski objekti3,496,997,0003,045,580,0001,714,511,7461,714,511,74656.356.3
5061Rekonstrukcija i dogradnja graničnog prelaza Horgoš400,000,000325,000,000318,319,107318,319,10797.997.9
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000325,000,000318,319,107318,319,10797.997.9
5064Izgradnja novog mosta preko reke Save u Beogradu3,366,923,0003,410,923,0003,366,922,7253,366,922,72598.798.7
511Zgrade i građevinski objekti3,366,923,0003,410,923,0003,366,922,7253,366,922,72598.798.7
5066Izgradnja brze saobraćajnice, deonica: Iverak-Lajkovac8,300,488,0007,130,488,0005,507,659,6245,507,659,62477.277.2
511Zgrade i građevinski objekti8,300,488,0007,130,488,0005,507,659,6245,507,659,62477.277.2
Izgradnja mosta - obilaznice oko Novog Sada sa pristupnim3,811,000,0004,485,230,7804,484,438,8534,484,438,853100.0100.0
5067
saobraćajnicama
511Zgrade i građevinski objekti3,811,000,0004,485,230,7804,484,438,8534,484,438,853100.0100.0
5069Projekat izgradnje obilaznica i tunela2,610,000,0002,310,000,0002,139,413,2362,139,413,23692.692.6
511Zgrade i građevinski objekti2,610,000,0002,310,000,0002,139,413,2362,139,413,23692.692.6
Projekat izgradnje komunalne (kanalizacione)8,278,162,00012,381,184,32612,311,094,51012,311,094,51099.499.4
5070infrastrukture i infrastrukture za odlaganje komunalnog
čvrstog otpada u Republici Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti8,278,162,00012,381,184,32612,311,094,51012,311,094,51099.499.4
Projekat sakupljanja i prečišćavanja otpadnih voda1,000,000,000
5071
Centralnog kanalizacionog sistema Grada Beograda
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000,000
5072Izgradnja beogradskog metroa10,737,705,00012,985,705,00010,082,405,34310,082,405,34377.677.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,330,000,0002,540,000,0002,217,547,6342,217,547,63487.387.3
511Zgrade i građevinski objekti7,407,705,00010,445,705,0007,864,857,7097,864,857,70975.375.3
5074Izgradnja severne obilaznice oko Kragujevca5,131,881,0004,666,881,0004,403,426,2004,403,426,20094.494.4
511Zgrade i građevinski objekti5,131,881,0004,666,881,0004,403,426,2004,403,426,20094.494.4
5076Brza saobraćajnica E-75, petlja Požarevac - Golubac11,349,422,00011,669,821,32411,661,750,50511,661,750,50599.999.9
511Zgrade i građevinski objekti11,349,422,00011,669,821,32411,661,750,50511,661,750,50599.999.9
5077Izgradnja centra za obuku članova posade brodova27,197,00027,197,00023,135,00023,135,00085.185.1
511Zgrade i građevinski objekti27,197,00027,197,00023,135,00023,135,00085.185.1
5078Modernizacija železničkog sektora u Srbiji1,797,430,0001,797,430,000422,749,522422,749,52223.523.5
421Stalni troškovi7,000,0007,000,0003,038,8743,038,87443.443.4
422Troškovi putovanja612,000877,309877,309877,309100.0100.0
423Usluge po ugovoru753,752,000753,486,691214,396,444214,396,44428.528.5
425Tekuće popravke i održavanje1,800,0001,800,000
426Materijal200,000200,000
444Prateći troškovi zaduživanja808,450808,450808,450100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti683,167,000682,358,55071,916,75571,916,75510.510.5
512Mašine i oprema153,775,000153,775,00026,837,75126,837,75117.517.5
515Nematerijalna imovina197,124,000197,124,000104,873,939104,873,93953.253.2
5082Izgradnja pruge između Zemun polja i Nacionalnog stadiona8,778,270,00015,740,278,58214,297,227,24014,297,227,24090.890.8
511Zgrade i građevinski objekti8,778,270,00013,211,512,90111,768,461,55811,768,461,55889.189.1
512Mašine i oprema2,528,765,6812,528,765,6812,528,765,681100.0100.0
Izgradnja saobraćajnica za potrebe međunarodne10,000,00010,000,000
5083
specijalizovane izložbe EXPO 2027 Belgrade
511Zgrade i građevinski objekti10,000,00010,000,000
Uređenje i nadzor u oblasti planiranja i izgradnje1,190,981,0001,126,151,000856,907,194856,907,19476.176.1
1101
620Razvoj zajednice1,190,981,0001,126,151,000856,907,194856,907,19476.176.1
0001Podrška izradi prostornih i urbanističkih planova385,000,000407,000,000406,393,263406,393,26399.999.9
424Specijalizovane usluge385,000,000407,000,000406,393,263406,393,26399.999.9
0002Izdavanje dozvola i drugih upravnih i vanupravnih akata191,147,000168,117,000153,674,950153,674,95091.491.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,208,00052,778,00051,752,49951,752,49998.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,759,0008,009,0007,840,5047,840,50497.997.9
414Socijalna davanja zaposlenima581,000581,00096,89196,89116.716.7
415Naknade troškova za zaposlene1,040,0001,190,0001,132,0681,132,06895.195.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi559,000559,000556,091556,09199.599.5
423Usluge po ugovoru130,000,000105,000,00092,296,89792,296,89787.987.9
Priprema i sprovođenje mera stambene i arhitektonske157,760,00092,760,00070,050,26170,050,26175.575.5
0003politike i unapređenje komunalnih delatnosti, energetske
efikasnosti i građevinskih proizvoda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,324,00039,324,00036,498,78836,498,78892.892.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,958,0005,958,0005,529,5675,529,56792.892.8
414Socijalna davanja zaposlenima301,000301,000270,390270,39089.889.8
415Naknade troškova za zaposlene840,000840,000490,430490,43058.458.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,457,0002,457,0002,167,1862,167,18688.288.2
423Usluge po ugovoru58,880,00043,880,00025,093,90025,093,90057.257.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,000
515Nematerijalna imovina30,000,000
0004Poslovi sprovođenja objedinjene procedure i ozakonjenje70,144,00071,344,00069,104,23869,104,23896.996.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,805,00052,805,00052,089,87252,089,87298.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,849,0008,049,0007,894,7477,894,74798.198.1
414Socijalna davanja zaposlenima581,000581,000430,177430,17774.074.0
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000730,403730,40385.985.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi897,000897,000370,728370,72841.341.3
423Usluge po ugovoru8,162,0008,162,0007,588,3117,588,31193.093.0
Regulatorne delatnosti, uređenje građevinskog zemljišta i31,930,00031,930,00029,054,85329,054,85391.091.0
0005
legalizacija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,605,00020,605,00019,499,96419,499,96494.694.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,122,0003,122,0002,954,2442,954,24494.694.6
414Socijalna davanja zaposlenima301,000301,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000257,867257,86764.564.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi375,000375,000
423Usluge po ugovoru7,127,0007,127,0006,342,7786,342,77889.089.0
Projekat urbane obnove stambenog bloka u Kraljevu, oštećenog355,000,000355,000,000128,629,629128,629,62936.236.2
4003
zemljotresom
444Prateći troškovi zaduživanja410,092410,092410,092100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti355,000,000354,589,908128,219,537128,219,53736.236.2
UPRAVA ZA UTVRĐIVANjE SPOSOBNOSTI BRODOVA ZA
22.1PLOVIDBU81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
Izvori finansiranja za glavu 22.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
0701
450Saobraćaj81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
Utvrđivanje tehničke sposobnosti plovnih i plutajućih81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
0006
objekata za plovidbu i eksploataciju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,765,00038,765,00037,741,43837,741,43897.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,874,0005,874,0005,717,8285,717,82897.397.3
413Naknade u naturi150,000150,000144,000144,00096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima780,000780,000318,566318,56640.840.8
415Naknade troškova za zaposlene1,220,0001,220,0001,052,5611,052,56186.386.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000141,895141,89594.694.6
421Stalni troškovi7,926,0007,926,0005,956,9035,956,90375.275.2
422Troškovi putovanja1,910,0001,910,0001,149,0781,149,07860.260.2
423Usluge po ugovoru11,640,00011,640,0008,602,1688,602,16873.973.9
424Specijalizovane usluge990,000990,000477,400477,40048.248.2
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,300,0001,532,1651,532,16566.666.6
426Materijal7,030,0007,030,0004,221,3404,221,34060.060.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama160,000160,000143,082143,08289.489.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000181,028181,02890.590.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih50,00050,000
organa
512Mašine i oprema2,037,0002,037,000852,000852,00041.841.8
515Nematerijalna imovina600,000600,000275,433275,43345.945.9
22.2DIREKCIJA ZA VODNE PUTEVE232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
Izvori finansiranja za glavu 22.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta231,147,000231,147,000229,529,577229,529,57799.399.3
05Donacije od inostranih zemalja1,226,0002,015,3502,015,3502,015,350100.0100.0
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
0701
450Saobraćaj232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
0008Održavanje vodnih puteva232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)69,849,00069,849,00069,426,73769,426,73799.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,543,00011,543,00011,312,06411,312,06498.098.0
413Naknade u naturi100,000100,00099,00099,00099.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,301,0002,301,0002,123,9202,123,92092.392.3
415Naknade troškova za zaposlene29,650,00029,650,00029,481,49229,481,49299.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,350,0002,350,0002,315,3722,315,37298.598.5
421Stalni troškovi26,510,00027,840,00027,799,25427,799,25499.999.9
422Troškovi putovanja1,950,0001,891,1201,886,9791,886,97999.899.8
423Usluge po ugovoru40,666,00042,324,23042,316,31442,316,314100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,600,0001,600,0001,400,8001,400,80087.687.6
425Tekuće popravke i održavanje5,400,0005,400,0005,361,7715,361,77199.399.3
426Materijal24,926,00022,926,00022,850,83822,850,83899.799.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,600,0001,460,0001,455,5601,455,56099.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate250,000250,000142,401142,40157.057.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova876,000876,000874,030874,03099.899.8
511Zgrade i građevinski objekti8,901,0008,901,0008,860,0008,860,00099.599.5
512Mašine i oprema3,701,0003,701,0003,639,2153,639,21598.398.3
515Nematerijalna imovina200,000200,000199,181199,18199.699.6
23MINISTARSTVO PRAVDE24,340,468,00024,138,771,47822,801,212,24522,801,212,24594.594.5
Izvori finansiranja za razdeo 23
01Opšti prihodi i primanja budžeta21,449,173,00021,249,174,00020,490,477,83820,490,477,83896.496.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,763,980,0002,752,450,0002,183,954,1542,183,954,15479.379.3
06Donacije od međunarodnih organizacija6,169,00016,001,47813,729,32013,729,32085.885.8
11Primanja od inostranih zaduživanja27,640,00027,640,00020,238,58420,238,58473.273.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina91,850,00091,850,00091,163,92191,163,92199.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,656,0001,656,0001,648,4281,648,42899.599.5
15
godina
23.0MINISTARSTVO PRAVDE3,339,373,0003,127,843,0002,901,970,8192,901,970,81992.892.8
Izvori finansiranja za glavu 23.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,327,373,0003,127,373,0002,901,970,8192,901,970,81992.892.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika12,000,000470,000
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda416,000,000429,000,000427,237,872427,237,87299.699.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni416,000,000429,000,000427,237,872427,237,87299.699.6
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Zaštita prava u postupcima pred domaćim sudovima400,000,000413,000,000412,734,426412,734,42699.999.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000,000313,000,000312,929,274312,929,274100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000,000100,000,00099,805,15299,805,15299.899.8
organa
0004Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima10,000,00010,000,0009,453,4719,453,47194.594.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,000,00010,000,0009,453,4719,453,47194.594.5
0017Besplatna pravna pomoć6,000,0006,000,0005,049,9755,049,97584.284.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,000,0006,000,0005,049,9755,049,97584.284.2
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa2,923,373,0002,698,843,0002,474,732,9472,474,732,94791.791.7
1602
330Sudovi1,958,068,0001,505,467,8211,300,753,8191,300,753,81986.486.4
0005Materijalna podrška radu pravosudnih organa1,023,359,000934,829,000881,334,555881,334,55594.394.3
421Stalni troškovi171,600,000165,600,000162,664,127162,664,12798.298.2
423Usluge po ugovoru578,500,000516,970,000514,149,510514,149,51099.599.5
425Tekuće popravke i održavanje96,150,00096,150,00096,121,81696,121,816100.0100.0
426Materijal6,000,0001,000,000840,664840,66484.184.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti57,311,00057,311,00056,497,85356,497,85398.698.6
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje3,945,6003,945,6003,945,600100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama43,798,00039,852,40039,810,46539,810,46599.999.9
515Nematerijalna imovina70,000,00054,000,0007,304,5207,304,52013.513.5
Nabavka neophodne opreme za funkcionisanje pravosudnih419,708,000354,637,821344,569,751344,569,75197.297.2
5006
organa
512Mašine i oprema419,708,000354,637,821344,569,751344,569,75197.297.2
Rešavanje smeštajno-tehničkih uslova pravosudnih organa u80,000,00080,000,00040,231,23740,231,23750.350.3
5009
Nišu
511Zgrade i građevinski objekti60,000,00060,000,00020,231,59620,231,59633.733.7
512Mašine i oprema20,000,00020,000,00019,999,64119,999,641100.0100.0
Unapređenje smeštajno-tehničkih uslova rada pravosudnih155,000,00086,000,00034,617,39734,617,39740.340.3
5010
organa
511Zgrade i građevinski objekti155,000,00086,000,00034,617,39734,617,39740.340.3
5030Rekonstrukcija zgrade trećeg osnovnog suda u Beogradu50,001,00030,001,0008808800.00.0
511Zgrade i građevinski objekti50,001,00030,001,0008808800.00.0
Rekonstrukcija i adaptacija objekta Privrednog suda u230,000,00020,000,000
5032
Somboru
511Zgrade i građevinski objekti200,000,00020,000,000
512Mašine i oprema30,000,000
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu965,305,0001,193,375,1791,173,979,1281,173,979,12898.498.4
0010Administracija i upravljanje965,305,0001,193,375,1791,173,979,1281,173,979,12898.498.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)208,149,000208,149,000204,308,397204,308,39798.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,536,00031,536,00030,952,95530,952,95598.298.2
413Naknade u naturi600,000600,000291,000291,00048.548.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,800,0001,800,0001,322,0691,322,06973.473.4
415Naknade troškova za zaposlene5,100,0005,100,0004,727,9214,727,92192.792.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,300,0001,300,0001,095,0201,095,02084.284.2
421Stalni troškovi7,800,0007,800,0006,704,4706,704,47086.086.0
422Troškovi putovanja46,300,00052,300,00050,696,13250,696,13296.996.9
423Usluge po ugovoru147,500,000147,500,000140,994,587140,994,58795.695.6
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000999,980999,980100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0006,500,0004,690,9394,690,93972.272.2
426Materijal12,000,00012,000,00011,986,92011,986,92099.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama44,800,00044,800,00044,722,85444,722,85499.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000507,231507,23150.750.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova439,820,000661,890,179660,779,955660,779,95599.899.8
512Mašine i oprema10,100,00010,100,0009,198,6999,198,69991.191.1
23.1UPRAVA ZA IZVRŠENjE KRIVIČNIH SANKCIJA19,108,949,00019,109,529,23918,099,628,24918,099,628,24994.794.7
Izvori finansiranja za glavu 23.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,236,302,00016,236,302,00015,803,054,58515,803,054,58597.397.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,751,980,0002,751,980,0002,183,954,1542,183,954,15479.479.4
06Donacije od međunarodnih organizacija1,123,0001,703,2391,163,7221,163,72268.368.3
11Primanja od inostranih zaduživanja27,640,00027,640,00020,238,58420,238,58473.273.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina91,850,00091,850,00091,163,92191,163,92199.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih54,00054,00053,28353,28398.798.7
15
godina
Upravljanje izvršenjem krivičnih sankcija19,108,949,00019,109,529,23918,099,628,24918,099,628,24994.794.7
1607
340Zatvori19,108,949,00019,109,529,23918,099,628,24918,099,628,24994.794.7
0001Izvršenje krivičnih sankcija13,271,938,00013,241,506,55812,785,847,78512,785,847,78596.696.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,700,042,0008,700,042,0008,697,465,8748,697,465,874100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,875,643,0001,880,143,0001,879,696,7901,879,696,790100.0100.0
413Naknade u naturi22,000,00022,000,00021,908,24421,908,24499.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima243,172,000287,349,000287,303,149287,303,149100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene349,137,000349,137,000344,567,021344,567,02198.798.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi62,160,00062,160,00060,695,80260,695,80297.697.6
421Stalni troškovi314,940,000303,050,727278,676,873278,676,87392.092.0
422Troškovi putovanja11,099,00011,000,4477,529,4577,529,45768.468.4
423Usluge po ugovoru111,941,000111,642,71290,592,64590,592,64581.181.1
424Specijalizovane usluge47,944,00047,354,63025,673,44725,673,44754.254.2
425Tekuće popravke i održavanje319,924,000316,635,277253,623,339253,623,33980.180.1
426Materijal612,664,000564,588,749480,236,713480,236,71385.185.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate28,855,00028,503,38821,978,41921,978,41977.177.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova25,247,00033,584,30033,324,23133,324,23199.299.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,777,0005,108,0005,063,7825,063,78299.199.1
organa
511Zgrade i građevinski objekti65,228,00065,228,00012,939,76812,939,76819.819.8
512Mašine i oprema203,058,000202,105,116122,284,600122,284,60060.560.5
514Kultivisana imovina16,425,00018,339,0009,737,5329,737,53253.153.1
515Nematerijalna imovina502,000502,000501,786501,786100.0100.0
522Zalihe proizvodnje251,371,000227,274,212147,637,100147,637,10065.065.0
523Zalihe robe za dalju prodaju6,809,0005,759,0004,411,2134,411,21376.676.6
0002Podrška licima lišenih slobode4,852,640,0004,884,651,6814,427,801,6164,427,801,61690.690.6
421Stalni troškovi1,607,208,0001,573,989,9001,311,410,9911,311,410,99183.383.3
423Usluge po ugovoru52,963,00052,863,00048,438,54248,438,54291.691.6
424Specijalizovane usluge56,392,00056,010,51450,902,06250,902,06290.990.9
426Materijal1,170,772,0001,166,268,1561,100,519,2201,100,519,22094.494.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta447,838,000454,248,822410,072,069410,072,06990.390.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,848,00020,559,80020,057,76120,057,76197.697.6
523Zalihe robe za dalju prodaju1,509,619,0001,560,711,4891,486,400,9701,486,400,97095.295.2
0003Interna proizvodnja88,783,00088,783,00083,232,11683,232,11693.793.7
415Naknade troškova za zaposlene670,000670,000667,816667,81699.799.7
421Stalni troškovi22,943,00022,943,00018,972,01418,972,01482.782.7
422Troškovi putovanja120,000120,000119,997119,997100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta13,100,00013,100,00012,308,92512,308,92594.094.0
522Zalihe proizvodnje51,950,00051,950,00051,163,36551,163,36598.598.5
0005Alternativne sankcije132,042,000131,042,000130,301,331130,301,33199.499.4
421Stalni troškovi131,262,000130,262,000129,752,137129,752,13799.699.6
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,00090,72290,72230.230.2
426Materijal180,000180,000171,066171,06695.095.0
512Mašine i oprema300,000300,000287,406287,40695.895.8
Izrada projektno-tehničkih dokumentacija za nove objekte i36,850,00036,850,00034,269,09734,269,09793.093.0
5001
objekte koje treba rekonstruisati
511Zgrade i građevinski objekti36,850,00036,850,00034,269,09734,269,09793.093.0
Adaptacija pritvoreničkih blokova u Okružnom zatvoru54,000,00054,000,00049,170,47649,170,47691.191.1
5003
Beograd
511Zgrade i građevinski objekti54,000,00054,000,00049,170,47649,170,47691.191.1
Rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta po zavodima u okviru63,900,00063,900,00061,654,73361,654,73396.596.5
5008
Uprave za izvršenje krivičnih sankcija
511Zgrade i građevinski objekti63,900,00063,900,00061,654,73361,654,73396.596.5
KPZ za žene u Požarevcu, izgradnja i rekonstrukcija160,000,000160,000,000160,000,000160,000,000100.0100.0
5009
objekata
511Zgrade i građevinski objekti160,000,000160,000,000160,000,000160,000,000100.0100.0
Izgradnja i rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta u KPZ338,500,000338,500,000327,283,824327,283,82496.796.7
5010
Požarevac-Zabela
511Zgrade i građevinski objekti338,500,000338,500,000327,283,824327,283,82496.796.7
5014Izgradnja smeštajnih kapaciteta zatvorenog tipa14,000,00014,000,0006,794,4646,794,46448.548.5
511Zgrade i građevinski objekti14,000,00014,000,0006,794,4646,794,46448.548.5
5015Izgradnja i opremanje novog zatvora u Kruševcu28,996,00028,996,00021,180,92021,180,92073.073.0
413Naknade u naturi156,000156,000156,000156,000100.0100.0
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru25,340,00025,340,00020,238,58420,238,58479.979.9
426Materijal100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000786,336786,33626.226.2
5016Izgradnja i opremanje novog paviljona u Sremskoj Mitrovici52,500,00052,500,00043,86043,8600.10.1
423Usluge po ugovoru100,000100,00043,86043,86043.943.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
511Zgrade i građevinski objekti52,300,00052,300,000
5017Izgradnja i opremanje novog zatvora u Subotici14,800,00014,800,00012,048,02712,048,02781.481.4
423Usluge po ugovoru100,000100,00041,16041,16041.241.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate700,000700,000213,267213,26730.530.5
511Zgrade i građevinski objekti14,000,00014,000,00011,793,60011,793,60084.284.2
23.2DIREKCIJA ZA UPRAVLjANjE ODUZETOM IMOVINOM69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
Izvori finansiranja za glavu 23.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
1602
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
0008Upravljanje oduzetom imovinom69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,505,00033,505,00033,322,63433,322,63499.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,087,0005,087,0005,048,3795,048,37999.299.2
413Naknade u naturi120,000120,000120,000120,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,00094,47294,47231.531.5
415Naknade troškova za zaposlene520,000520,000445,683445,68385.785.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi30,00030,000
421Stalni troškovi6,100,0006,080,0005,488,7265,488,72690.390.3
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000850,027850,02785.085.0
423Usluge po ugovoru10,640,00010,640,0008,753,1618,753,16182.382.3
424Specijalizovane usluge400,000400,000328,600328,60082.282.2
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,240,0001,393,4441,393,44462.262.2
426Materijal4,500,0004,500,0004,460,4744,460,47499.199.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00079,74679,74626.626.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,500,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih81,00077,47877,47895.795.7
organa
512Mašine i oprema1,400,0001,400,000
515Nematerijalna imovina10,00010,000
23.3PRAVOSUDNA AKADEMIJA715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
Izvori finansiranja za glavu 23.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta708,624,000708,624,000700,100,571700,100,57198.898.8
06Donacije od međunarodnih organizacija5,046,00014,298,23912,565,59812,565,59887.987.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,602,0001,602,0001,595,1451,595,14599.699.6
15
godina
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
1602
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
Stručno usavršavanje za buduće i postojeće nosioce715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
0009
pravosudne funkcije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)495,538,000495,538,000490,841,582490,841,58299.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca75,074,00075,074,00074,367,58674,367,58699.199.1
413Naknade u naturi90,000105,000105,000105,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima210,000210,000
415Naknade troškova za zaposlene6,700,0006,700,0006,367,3386,367,33895.095.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,400,0001,385,0001,124,0291,124,02981.281.2
421Stalni troškovi8,827,0008,827,0007,059,8647,059,86480.080.0
422Troškovi putovanja3,158,0003,297,6933,142,6683,142,66895.395.3
423Usluge po ugovoru72,670,00076,695,39376,639,88476,639,88499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje1,400,0001,400,0001,165,5361,165,53683.383.3
426Materijal2,000,0002,000,0001,995,0331,995,03399.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00029,87529,87529.929.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,00091,74791,74791.791.7
512Mašine i oprema46,380,00046,380,00046,318,72246,318,72299.999.9
513Ostale nekretnine i oprema720,000720,000720,000720,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina905,0005,992,1534,292,4504,292,45071.671.6
UPRAVA ZA SARADNjU S CRKVAMA I VERSKIM
23.4ZAJEDNICAMA1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
Izvori finansiranja za glavu 23.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
Saradnja države sa crkvama i verskim zajednicama1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
1901
840Verske i ostale usluge zajednice1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
0001Podrška radu sveštenika, monaha i verskih službenika77,000,00078,826,00078,826,00078,826,000100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
481Dotacije nevladinim organizacijama77,000,00078,826,00078,826,00078,826,000100.0100.0
0002Podrška sveštenstvu i monaštvu na Kosovu i Metohiji63,500,00063,500,00063,500,00063,500,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama63,500,00063,500,00063,500,00063,500,000100.0100.0
0003Podrška srednjem teološkom obrazovanju119,110,000112,284,000112,283,400112,283,400100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama119,110,000112,284,000112,283,400112,283,400100.0100.0
0004Podrška visokom teološkom obrazovanju30,400,00030,400,00030,395,00030,395,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama30,400,00030,400,00030,395,00030,395,000100.0100.0
0005Zaštita verskog, kulturnog i nacionalnog identiteta225,000,000230,000,000229,976,780229,976,780100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama225,000,000230,000,000229,976,780229,976,780100.0100.0
0006Podrška za gradnju i obnovu verskih objekata158,600,000158,600,00082,600,00082,600,00052.152.1
481Dotacije nevladinim organizacijama158,600,000158,600,00082,600,00082,600,00052.152.1
0007Unapređenje verske kulture, verskih sloboda i tolerancije60,000,00060,000,00060,000,00060,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama60,000,00060,000,00060,000,00060,000,000100.0100.0
Penzijsko, invalidsko i zdravstveno osiguranje za325,000,000325,000,000324,898,778324,898,778100.0100.0
0008
sveštenike i verske službenike
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje325,000,000325,000,000324,898,778324,898,778100.0100.0
0009Administracija i upravljanje48,552,00048,552,00042,409,08242,409,08287.387.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)27,889,00027,889,00027,539,95127,539,95198.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,233,0004,233,0004,172,6654,172,66598.698.6
413Naknade u naturi200,000200,000168,660168,66084.384.3
414Socijalna davanja zaposlenima880,000880,000529,358529,35860.260.2
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000311,914311,91462.462.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000185,364185,36492.792.7
421Stalni troškovi1,860,0001,860,000486,437486,43726.226.2
422Troškovi putovanja2,100,0002,100,0001,195,7961,195,79656.956.9
423Usluge po ugovoru6,560,0006,560,0005,203,0965,203,09679.379.3
424Specijalizovane usluge700,000700,000499,795499,79571.471.4
425Tekuće popravke i održavanje130,000130,000
426Materijal2,650,0002,650,0001,560,1641,560,16458.958.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih50,00050,000
organa
512Mašine i oprema600,000600,000555,882555,88292.692.6
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24VODOPRIVREDE125,717,211,000132,304,992,431123,453,311,196123,453,311,19693.393.3
Izvori finansiranja za razdeo 24
01Opšti prihodi i primanja budžeta114,229,838,000120,231,307,000116,625,080,880116,625,080,88097.097.0
06Donacije od međunarodnih organizacija128,461,000176,650,984109,784,729109,784,72962.162.1
11Primanja od inostranih zaduživanja5,837,856,0006,340,969,4472,891,692,2792,891,692,27945.645.6
100,000,000100,000,00099,956,26799,956,267100.0100.0
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina41,334,00041,334,00040,044,44140,044,44196.996.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih14,182,00014,182,0005,693,3775,693,37740.140.1
15
godina
56Finansijska pomoć EU5,365,540,0005,400,549,0003,681,059,2233,681,059,22368.268.2
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24.0VODOPRIVREDE1,250,896,0001,299,086,9841,122,991,6391,122,991,63986.486.4
Izvori finansiranja za glavu 24.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,154,702,0001,154,703,000989,539,853989,539,85385.785.7
06Donacije od međunarodnih organizacija61,648,000109,837,984109,784,729109,784,729100.0100.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,000,0001,000,000434,954434,95443.543.5
15
godina
56Finansijska pomoć EU33,546,00033,546,00023,232,10323,232,10369.369.3
Uređenje i nadzor u oblasti poljoprivrede1,250,896,0001,299,086,9841,122,991,6391,122,991,63986.486.4
0101
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,250,896,0001,299,086,9841,122,991,6391,122,991,63986.486.4
0001Uređenje u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja324,872,000324,072,000296,415,700296,415,70091.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)166,264,000166,264,000162,484,528162,484,52897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca26,042,00026,042,00024,616,40624,616,40694.594.5
415Naknade troškova za zaposlene3,200,0003,200,0002,245,7382,245,73870.270.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,995,0001,995,0001,969,8481,969,84898.798.7
421Stalni troškovi31,951,00031,951,00029,707,90029,707,90093.093.0
422Troškovi putovanja15,820,00015,020,0006,843,6766,843,67645.645.6
423Usluge po ugovoru13,000,00013,000,00010,470,84010,470,84080.580.5
426Materijal300,000300,000297,596297,59699.299.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama34,300,00034,300,00029,982,93329,982,93387.487.4
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00025,923,83525,923,83586.486.4
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,872,3981,872,39893.693.6
0002Poljoprivredna inspekcija289,766,000290,566,000269,778,753269,778,75392.892.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,805,000205,805,000199,681,930199,681,93097.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,180,00031,180,00030,251,81230,251,81297.097.0
415Naknade troškova za zaposlene4,800,0004,800,0004,095,2064,095,20685.385.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,429,0002,429,0002,420,1932,420,19399.699.6
421Stalni troškovi22,470,00022,470,00013,944,88313,944,88362.162.1
422Troškovi putovanja7,210,0008,010,0005,747,8785,747,87871.871.8
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,000825,052825,05241.341.3
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0009,532,4619,532,46195.395.3
425Tekuće popravke i održavanje1,372,0001,372,0001,298,8801,298,88094.794.7
426Materijal400,000400,00038,41838,4189.69.6
512Mašine i oprema2,100,0002,100,0001,942,0421,942,04292.592.5
0003Sistemi i baze podataka u oblasti poljoprivrede55,315,00055,315,00039,487,66339,487,66371.471.4
421Stalni troškovi300,000300,000162,879162,87954.354.3
423Usluge po ugovoru35,410,00035,410,00034,667,51634,667,51697.997.9
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000723,669723,66924.124.1
515Nematerijalna imovina16,605,00016,605,0003,933,6003,933,60023.723.7
0004Administracija i upravljanje437,182,000438,443,000381,104,305381,104,30586.986.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,984,00073,984,00073,340,70573,340,70599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,724,00011,724,00011,111,11711,111,11794.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima5,000,0005,000,0004,604,8694,604,86992.192.1
415Naknade troškova za zaposlene6,100,0006,100,0006,031,0506,031,05098.998.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,461,0001,461,000835,496835,49657.257.2
421Stalni troškovi10,094,00010,094,0006,480,3886,480,38864.264.2
423Usluge po ugovoru90,970,00088,970,00086,995,96586,995,96597.897.8
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,0002,408,4002,408,40060.260.2
425Tekuće popravke i održavanje5,100,0008,360,0007,567,3057,567,30590.590.5
426Materijal69,600,00069,600,00046,948,13946,948,13967.567.5
444Prateći troškovi zaduživanja1,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00027,447,34227,447,34291.591.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,700,0001,700,000858,868858,86850.550.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova101,649,000101,649,00094,369,44194,369,44192.892.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,500,0002,500,000858,765858,76534.434.4
organa
512Mašine i oprema21,300,00021,300,00010,973,76810,973,76851.551.5
515Nematerijalna imovina2,000,0002,000,000272,688272,68813.613.6
4005IPARD mera: Tehnička pomoć48,067,00046,807,0003,104,2623,104,2626.66.6
421Stalni troškovi744,000744,000
422Troškovi putovanja14,220,00012,960,000
423Usluge po ugovoru31,342,00031,342,0003,104,2623,104,2629.99.9
426Materijal1,761,0001,761,000
Jačanje kapaciteta poljoprivrednog sektora za donošenje62,148,000110,337,984109,868,853109,868,85399.699.6
4006
politika na osnovu podataka, PHRD Grant broj TF0B1676
422Troškovi putovanja400,000
423Usluge po ugovoru33,111,00054,618,65054,149,51954,149,51999.199.1
426Materijal120,000
515Nematerijalna imovina28,517,00055,719,33455,719,33455,719,334100.0100.0
7074IPA 2018 - Demokratija i upravljanje33,546,00033,546,00023,232,10323,232,10369.369.3
423Usluge po ugovoru33,546,00033,546,00023,232,10323,232,10369.369.3
24.1UPRAVA ZA VETERINU5,965,031,0005,965,031,0005,004,143,6235,004,143,62383.983.9
Izvori finansiranja za glavu 24.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,885,036,0005,885,036,0004,998,885,1994,998,885,19984.984.9
06Donacije od međunarodnih organizacija66,813,00066,813,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih13,182,00013,182,0005,258,4245,258,42439.939.9
15
godina
Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika5,965,031,0005,965,031,0005,004,143,6235,004,143,62383.983.9
0109
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu5,965,031,0005,965,031,0005,004,143,6235,004,143,62383.983.9
0001Zaštita zdravlja životinja4,434,918,0004,434,918,0003,820,589,1323,820,589,13286.186.1
424Specijalizovane usluge500,000,000500,000,000470,769,675470,769,67594.294.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama3,910,918,0003,910,918,0003,325,819,4573,325,819,45785.085.0
511Zgrade i građevinski objekti24,000,00024,000,00024,000,00024,000,000100.0100.0
0002Bezbednost hrane životinjskog porekla i hrane za životinje235,000,000235,000,000158,488,555158,488,55567.467.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama235,000,000235,000,000158,488,555158,488,55567.467.4
Nadzor u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane656,733,000656,733,000652,472,325652,472,32599.499.4
0003
životinjskog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)553,307,000553,307,000550,162,451550,162,45199.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca83,826,00083,826,00083,350,03083,350,03099.499.4
415Naknade troškova za zaposlene13,600,00013,600,00012,964,56312,964,56395.395.3
422Troškovi putovanja6,000,0006,000,0005,995,2805,995,28099.999.9
Upravljanje u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane638,380,000638,380,000372,593,610372,593,61058.458.4
0004
životinjskog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,538,00073,538,00071,912,72371,912,72397.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,141,00011,141,00010,894,77810,894,77897.897.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima8,000,0008,000,0007,910,4837,910,48398.998.9
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,456,0261,456,02685.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,400,0005,400,0005,328,4625,328,46298.798.7
421Stalni troškovi48,800,00048,800,00039,490,55539,490,55580.980.9
422Troškovi putovanja9,000,0009,000,0006,199,9236,199,92368.968.9
423Usluge po ugovoru149,400,000148,900,000127,295,688127,295,68885.585.5
424Specijalizovane usluge8,000,0008,000,000333,000333,0004.24.2
425Tekuće popravke i održavanje13,600,00013,600,0008,402,2488,402,24861.861.8
426Materijal55,700,00055,700,00046,733,08346,733,08383.983.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,000,00010,000,0009,154,6089,154,60891.591.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,100,0002,100,000804,521804,52138.338.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,000,0007,000,0001,403,0501,403,05020.020.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,500,0001,459,6451,459,64597.397.3
organa
512Mašine i oprema37,000,00037,000,00033,814,81733,814,81791.491.4
515Nematerijalna imovina197,000,000197,000,000
24.2UPRAVA ZA ZAŠTITU BILjA1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
Izvori finansiranja za glavu 24.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
0109
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
0005Fitosanitarna inspekcija951,515,000998,715,000992,561,239992,561,23999.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)233,000,000233,500,000233,242,087233,242,08799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,407,00036,907,00035,336,17735,336,17795.795.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,045,0003,045,0002,415,0222,415,02279.379.3
422Troškovi putovanja4,500,0004,500,0002,344,7562,344,75652.152.1
424Specijalizovane usluge649,113,000696,313,000696,248,307696,248,307100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje5,500,0005,500,0004,644,9154,644,91584.584.5
426Materijal17,750,00017,750,00017,749,05017,749,050100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,200,000580,927580,92748.448.4
Upravljanje fitosanitarnim sistemom i sistemom1,045,541,000998,341,000865,969,330865,969,33086.786.7
0006
bezbednosti hrane i hrane za životinje biljnog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)76,000,00076,000,00075,825,49675,825,49699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,974,00011,974,00011,487,56311,487,56395.995.9
413Naknade u naturi600,000600,000523,106523,10687.287.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,179,0001,179,000140,236140,23611.911.9
415Naknade troškova za zaposlene7,800,0007,800,0007,057,2757,057,27590.590.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,633,0006,633,0006,545,6376,545,63798.798.7
421Stalni troškovi38,055,00038,055,00037,400,23237,400,23298.398.3
422Troškovi putovanja4,600,0004,600,0002,281,5272,281,52749.649.6
423Usluge po ugovoru27,174,00025,974,00019,121,42519,121,42573.673.6
424Specijalizovane usluge603,802,000557,802,000557,425,987557,425,98799.999.9
426Materijal4,900,0004,900,0003,031,5043,031,50461.961.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama135,000,000135,000,000118,455,160118,455,16087.787.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama4,968,0004,968,0004,967,7824,967,782100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate55,00055,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,00034,36234,3623.43.4
organa
512Mašine i oprema12,501,00012,501,0009,197,4409,197,44073.673.6
515Nematerijalna imovina109,200,000109,200,00012,474,60012,474,60011.411.4
24.3REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA VODE10,390,041,00011,566,622,44710,466,700,01710,466,700,01790.590.5
Izvori finansiranja za glavu 24.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,336,778,0008,010,246,0007,549,353,8087,549,353,80894.294.2
11Primanja od inostranih zaduživanja2,472,106,0002,975,219,4472,612,954,5162,612,954,51687.887.8
56Finansijska pomoć EU581,157,000581,157,000304,391,693304,391,69352.452.4
Integralno upravljanje vodama10,390,041,00011,566,622,44710,466,700,01710,466,700,01790.590.5
0401
630Vodosnabdevanje10,390,041,00011,566,622,44710,466,700,01710,466,700,01790.590.5
0002Uređenje i korišćenje voda384,130,000384,130,000330,431,606330,431,60686.086.0
421Stalni troškovi3,000,0003,000,0002,172,5882,172,58872.472.4
423Usluge po ugovoru1,125,0001,125,000
424Specijalizovane usluge13,000,00013,000,00012,972,00012,972,00099.899.8
425Tekuće popravke i održavanje120,639,000120,639,000115,961,112115,961,11296.196.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti79,806,00079,806,00057,502,25557,502,25572.172.1
511Zgrade i građevinski objekti166,560,000166,560,000141,823,650141,823,65085.185.1
0003Zaštita voda od zagađivanja17,400,00017,400,00014,466,50614,466,50683.183.1
424Specijalizovane usluge14,900,00014,900,00014,466,50614,466,50697.197.1
511Zgrade i građevinski objekti2,500,0002,500,000
0004Uređenje vodotoka i zaštita od štetnog dejstva voda4,301,284,0004,954,284,0004,884,195,8894,884,195,88998.698.6
421Stalni troškovi3,500,0003,500,0003,500,0003,500,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge180,000,000180,000,000119,989,441119,989,44166.766.7
425Tekuće popravke i održavanje1,727,144,0001,727,144,0001,723,264,6491,723,264,64999.899.8
511Zgrade i građevinski objekti2,390,640,0003,043,640,0003,037,441,7993,037,441,79999.899.8
0005Planiranje i međunarodna saradnja u oblasti voda83,377,000103,844,00095,722,08595,722,08592.292.2
423Usluge po ugovoru5,000,0005,000,000617,782617,78212.412.4
424Specijalizovane usluge44,560,00044,560,00040,911,09740,911,09791.891.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama33,817,00033,817,00033,727,20633,727,20699.799.7
515Nematerijalna imovina20,467,00020,466,00020,466,000100.0100.0
0006Upravljanje u oblasti voda160,973,000160,974,00084,032,32884,032,32852.252.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,043,00043,043,00042,809,49742,809,49799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,522,0006,522,0006,485,6396,485,63999.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima614,000614,000176,890176,89028.828.8
415Naknade troškova za zaposlene379,000379,000339,310339,31089.589.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi407,000407,000292,873292,87372.072.0
421Stalni troškovi3,826,0003,826,0002,832,7122,832,71274.074.0
422Troškovi putovanja1,736,0001,736,000591,605591,60534.134.1
423Usluge po ugovoru7,437,0007,437,0007,003,4057,003,40594.294.2
424Specijalizovane usluge462,000462,000349,000349,00075.575.5
425Tekuće popravke i održavanje600,000600,000110,780110,78018.518.5
426Materijal2,339,0002,339,0001,247,8191,247,81953.353.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,000197,112197,11289.689.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova93,200,00093,050,00021,281,88621,281,88622.922.9
512Mašine i oprema188,000188,000163,800163,80087.187.1
515Nematerijalna imovina151,000150,000150,00099.399.3
0007Inspekcijski nadzor u oblasti voda49,370,00049,370,00042,477,77542,477,77586.086.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,711,00029,711,00029,343,46529,343,46598.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,501,0004,501,0004,445,5354,445,53598.898.8
414Socijalna davanja zaposlenima615,000615,000
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000545,450545,45077.977.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi255,000255,000218,364218,36485.685.6
421Stalni troškovi1,233,0001,233,000828,805828,80567.267.2
422Troškovi putovanja843,000843,000323,904323,90438.438.4
423Usluge po ugovoru490,000490,000271,380271,38055.455.4
424Specijalizovane usluge470,000470,000289,600289,60061.661.6
425Tekuće popravke i održavanje834,000834,000438,878438,87852.652.6
426Materijal6,381,0006,381,0003,348,1803,348,18052.552.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate126,000126,00094,72094,72075.275.2
512Mašine i oprema3,211,0003,211,0002,329,4942,329,49472.572.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u272,591,000370,583,194370,582,492370,582,492100.0100.0
4010
Srbiji - I faza
423Usluge po ugovoru19,502,00019,502,00019,501,29819,501,298100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti253,089,000309,221,962309,221,962309,221,962100.0100.0
515Nematerijalna imovina41,859,23241,859,23241,859,232100.0100.0
4012Projekat integrisanog razvoja koridora Save i Drine782,576,0001,132,515,200770,251,014770,251,01468.068.0
421Stalni troškovi3,950,0008,159,6183,220,7253,220,72539.539.5
422Troškovi putovanja2,445,0004,378,0501,507,1391,507,13934.434.4
423Usluge po ugovoru48,340,000109,324,57043,815,65143,815,65140.140.1
425Tekuće popravke i održavanje1,740,0003,821,057227,463227,4636.06.0
426Materijal2,820,0006,635,3921,909,7971,909,79728.828.8
444Prateći troškovi zaduživanja3,284,4253,284,4253,284,425100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,0001,949,818529,619529,61927.227.2
511Zgrade i građevinski objekti704,181,000974,520,697700,500,722700,500,72271.971.9
512Mašine i oprema17,700,00019,441,57414,908,11314,908,11376.776.7
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000347,360347,36034.734.7
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u236,342,00027,273,03627,272,99427,272,994100.0100.0
4013
Srbiji - II faza
423Usluge po ugovoru26,300,00027,272,99427,272,99427,272,994100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti210,042,00042
5001Izgradnja sistema za navodnjavanje - prva faza1,233,232,0001,497,483,0171,496,220,5401,496,220,54099.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,233,232,0001,497,483,0171,496,220,5401,496,220,54099.999.9
Brana sa akumulacijom „ARILjE” profil „SVRAČKOVO”1,701,209,0001,701,209,0001,701,196,2541,701,196,254100.0100.0
5003
Arilje
511Zgrade i građevinski objekti1,700,409,0001,700,409,0001,700,396,2541,700,396,254100.0100.0
541Zemljište800,000800,000800,000800,000100.0100.0
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine958,157,000958,157,000589,402,493589,402,49361.561.5
423Usluge po ugovoru89,779,00089,779,00079,483,94679,483,94688.588.5
511Zgrade i građevinski objekti868,378,000868,378,000509,918,547509,918,54758.758.7
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima209,400,000209,400,00060,448,04360,448,04328.928.9
511Zgrade i građevinski objekti209,400,000209,400,00060,448,04360,448,04328.928.9
24.4UPRAVA ZA ŠUME1,159,590,0001,159,590,0001,122,768,9161,122,768,91696.896.8
Izvori finansiranja za glavu 24.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,152,803,0001,152,803,0001,122,768,9161,122,768,91697.497.4
56Finansijska pomoć EU6,787,0006,787,000
Razvoj šumarstva i lovstva1,159,590,0001,159,590,0001,122,768,9161,122,768,91696.896.8
0106
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,159,590,0001,159,590,0001,122,768,9161,122,768,91696.896.8
0002Održivi razvoj i unapređenje šumarstva550,000,000550,000,000549,999,915549,999,915100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama550,000,000550,000,000549,999,915549,999,915100.0100.0
0003Održivi razvoj i unapređenje lovstva200,000,000200,000,000195,803,484195,803,48497.997.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama199,800,000199,800,000195,776,199195,776,19998.098.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova190,000190,00027,28527,28514.414.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
0004Upravljanje u šumarstvu i lovstvu316,538,000316,538,000296,133,484296,133,48493.693.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,000,00043,000,00042,613,78542,613,78599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,500,0006,500,0006,455,9896,455,98999.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,562,0001,562,0001,481,5571,481,55794.994.9
415Naknade troškova za zaposlene530,000530,000418,588418,58879.079.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,400,0002,400,0001,790,4301,790,43074.674.6
421Stalni troškovi15,515,00015,515,00012,826,18012,826,18082.782.7
422Troškovi putovanja1,795,0001,795,0001,081,9021,081,90260.360.3
423Usluge po ugovoru21,863,00021,863,00016,907,17316,907,17377.377.3
424Specijalizovane usluge207,573,000207,573,000207,088,838207,088,83899.899.8
425Tekuće popravke i održavanje712,000712,000453,751453,75163.763.7
426Materijal6,698,0006,698,0001,850,9841,850,98427.627.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,430,0001,430,000778,035778,03554.454.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,080,0001,080,000455,362455,36242.242.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,010,0001,010,000443,822443,82243.943.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
512Mašine i oprema2,880,0002,880,0001,487,0881,487,08851.651.6
515Nematerijalna imovina1,980,0001,980,000
0005Nadzor u šumarstvu i lovstvu86,265,00086,265,00080,832,03380,832,03393.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)60,880,00062,157,00062,028,11662,028,11699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,259,0009,462,0009,397,2609,397,26099.399.3
415Naknade troškova za zaposlene1,320,0001,320,0001,028,4221,028,42277.977.9
422Troškovi putovanja375,000338,000153,820153,82045.545.5
425Tekuće popravke i održavanje521,000469,000262,438262,43856.056.0
426Materijal13,910,00012,519,0007,961,9787,961,97863.663.6
7076IPA 2016 - nealocirana sredstva6,787,0006,787,000
423Usluge po ugovoru6,787,0006,787,000
DIREKCIJA ZA NACIONALNE REFERENTNE
24.5LABORATORIJE242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
Izvori finansiranja za glavu 24.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
0109
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
Razvoj laboratorijske dijagnostike, očuvanje biljnog242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
0007
biodiverziteta i kontrola organske proizvodnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)74,386,00074,386,00072,959,56972,959,56998.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,467,00011,467,00011,053,37511,053,37596.496.4
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima215,000295,000294,996294,996100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,000,2291,000,22983.483.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi544,000544,000520,236520,23695.695.6
421Stalni troškovi24,725,00024,725,00022,673,59022,673,59091.791.7
422Troškovi putovanja1,350,0001,350,000904,383904,38367.067.0
423Usluge po ugovoru26,905,00026,905,00022,878,31822,878,31885.085.0
424Specijalizovane usluge800,000800,000781,000781,00097.697.6
425Tekuće popravke i održavanje24,012,00023,932,00020,663,45920,663,45986.386.3
426Materijal62,648,00062,648,00052,692,78852,692,78884.184.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama700,000700,000560,764560,76480.180.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000160,184160,18426.726.7
512Mašine i oprema13,000,00013,000,00011,184,89111,184,89186.086.0
24.6UPRAVA ZA AGRARNA PLAĆANjA104,138,951,000109,501,960,000103,336,873,636103,336,873,63694.494.4
Izvori finansiranja za glavu 24.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta95,887,817,000101,215,817,00099,564,699,73999,564,699,73998.498.4
11Primanja od inostranih zaduživanja3,365,750,0003,365,750,000278,737,763278,737,7638.38.3
100,000,000100,000,00099,956,26799,956,267100.0100.0
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina41,334,00041,334,00040,044,44140,044,44196.996.9
56Finansijska pomoć EU4,744,050,0004,779,059,0003,353,435,4273,353,435,42770.270.2
Podsticaji u poljoprivredi i ruralnom razvoju104,138,951,000109,501,960,000103,336,873,636103,336,873,63694.494.4
0103
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov104,138,951,000109,501,960,000103,336,873,636103,336,873,63694.494.4
0001Direktna plaćanja85,086,492,00092,323,492,00091,530,873,97291,530,873,97299.199.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama85,086,492,00092,323,492,00091,530,873,97291,530,873,97299.199.1
0002Mere ruralnog razvoja4,627,147,0003,907,147,0003,644,825,2033,644,825,20393.393.3
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama4,627,147,0003,907,147,0003,644,825,2033,644,825,20393.393.3
Stručna i administrativna podrška za sprovođenje mera1,104,743,0001,104,443,000821,669,367821,669,36774.474.4
0003
podsticaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)400,000,000400,000,000397,245,486397,245,48699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca61,000,00061,000,00060,186,32260,186,32298.798.7
413Naknade u naturi500,000500,0006,0006,0001.21.2
414Socijalna davanja zaposlenima2,990,0003,990,0003,076,5823,076,58277.177.1
415Naknade troškova za zaposlene6,100,0006,100,0005,705,6605,705,66093.593.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0002,000,0001,966,5161,966,51698.398.3
421Stalni troškovi38,281,00038,281,00029,098,56629,098,56676.076.0
422Troškovi putovanja5,000,0007,000,0006,801,8386,801,83897.297.2
423Usluge po ugovoru295,350,000280,353,767195,110,193195,110,19369.669.6
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,000
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0005,638,6255,638,62556.456.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
426Materijal57,000,00053,500,00024,283,47224,283,47245.445.4
444Prateći troškovi zaduživanja500,000500,000186,825186,82537.437.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate520,000520,000231,310231,31044.544.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova26,737,00057,733,23357,347,37057,347,37099.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih4,700,0004,700,0004,104,3674,104,36787.387.3
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema93,000,00077,000,00028,542,74828,542,74837.137.1
513Ostale nekretnine i oprema500,000500,000
515Nematerijalna imovina93,765,00093,765,0002,137,4882,137,4882.32.3
0005Kreditna podrška u poljoprivredi1,341,334,0001,091,334,0001,069,157,7451,069,157,74598.098.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,341,334,0001,091,334,0001,069,157,7451,069,157,74598.098.0
0006Posebni podsticaji270,000,000170,000,000155,387,630155,387,63091.491.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama270,000,000170,000,000155,387,630155,387,63091.491.4
0007Pravila i mere uređenja tržišta2,075,000,0001,436,000,0001,413,905,0271,413,905,02798.598.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,075,000,0001,436,000,0001,413,905,0271,413,905,02798.598.5
4005IPARD6,244,935,0006,045,235,0004,363,758,6164,363,758,61672.272.2
444Prateći troškovi zaduživanja6,000,00011,000,00010,578,97010,578,97096.296.2
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama6,181,935,0005,981,935,0004,334,922,6144,334,922,61472.572.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih57,000,00052,300,00018,257,03218,257,03234.934.9
organa
4007Projekat tržišno orijentisane poljoprivrede3,365,750,0003,365,750,000278,737,763278,737,7638.38.3
421Stalni troškovi41,150,00041,150,0007,545,6447,545,64418.318.3
422Troškovi putovanja4,000,0008,000,0006,081,9366,081,93676.076.0
423Usluge po ugovoru403,800,000399,300,000202,041,845202,041,84550.650.6
425Tekuće popravke i održavanje16,500,00016,500,00015,805,95615,805,95695.895.8
426Materijal2,900,0002,900,0001,998,7601,998,76068.968.9
444Prateći troškovi zaduživanja400,000900,000720,983720,98380.180.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,000,000,0001,000,000,00017,353,65217,353,6521.71.7
511Zgrade i građevinski objekti140,400,000140,400,000
512Mašine i oprema1,107,880,0001,107,880,0007,081,8767,081,8760.60.6
515Nematerijalna imovina648,720,000648,720,00020,107,11020,107,1103.13.1
IPA 2021 - Jačanje institucionalnih kapaciteta nadležnih23,550,00058,559,00058,558,31458,558,314100.0100.0
7094institucija u cilju uspostavljanja funkcionalnog IACS
sistema
423Usluge po ugovoru23,550,00058,559,00058,558,31458,558,314100.0100.0
24.7UPRAVA ZA POLjOPRIVREDNO ZEMLjIŠTE573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
Izvori finansiranja za glavu 24.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
Zaštita, uređenje, korišćenje i upravljanje poljoprivrednim
0102
zemljištem573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
0001Podrška uređenju poljoprivrednog zemljišta295,000,000295,000,00074,317,56074,317,56025.225.2
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama115,000,000115,000,00036,746,74836,746,74832.032.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti180,000,000180,000,00037,570,81237,570,81220.920.9
0002Podrška zaštiti i korišćenju poljoprivrednog zemljišta4,000,0004,000,000404,000404,00010.110.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama4,000,0004,000,000404,000404,00010.110.1
Stručna i administrativna podrška u upravljanju274,093,000274,093,000248,253,454248,253,45490.690.6
0003
poljoprivrednim zemljištem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)68,986,00068,986,00065,430,29365,430,29394.894.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,452,00010,452,0009,912,6899,912,68994.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima600,000600,000519,649519,64986.686.6
415Naknade troškova za zaposlene1,116,0001,116,000752,153752,15367.467.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi350,000350,000234,895234,89567.167.1
421Stalni troškovi6,124,0006,124,0003,984,3643,984,36465.165.1
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,000602,958602,95840.240.2
423Usluge po ugovoru76,127,00076,127,00066,530,07466,530,07487.487.4
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,096,1001,096,10084.384.3
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0001,095,2601,095,26035.335.3
426Materijal6,938,0006,938,0004,287,5894,287,58961.861.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,00078,27478,27439.139.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova89,800,00089,800,00086,633,41186,633,41196.596.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000596,890596,89059.759.7
organa
512Mašine i oprema6,500,0006,500,0006,498,8536,498,853100.0100.0
25MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE21,694,364,00022,292,588,30020,725,673,51120,725,673,51193.093.0
Izvori finansiranja za razdeo 25
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,196,265,00011,196,266,00010,800,124,72910,800,124,72996.596.5
05Donacije od inostranih zemalja597,395,000656,531,474656,531,474656,531,474100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija91,842,00091,842,00076,880,85576,880,85583.783.7
11Primanja od inostranih zaduživanja7,917,919,0008,438,967,0147,616,124,2967,616,124,29690.290.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,574,0002,574,0002,440,4392,440,43994.894.8
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,888,369,0001,906,407,8121,573,571,7181,573,571,71882.582.5
25.0MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE20,950,574,00021,548,798,30020,028,895,56320,028,895,56392.992.9
Izvori finansiranja za glavu 25.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,452,475,00010,452,476,00010,103,346,78110,103,346,78196.796.7
05Donacije od inostranih zemalja597,395,000656,531,474656,531,474656,531,474100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija91,842,00091,842,00076,880,85576,880,85583.783.7
11Primanja od inostranih zaduživanja7,917,919,0008,438,967,0147,616,124,2967,616,124,29690.290.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,574,0002,574,0002,440,4392,440,43994.894.8
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,888,369,0001,906,407,8121,573,571,7181,573,571,71882.582.5
Upravljanje zaštitom životne sredine2,109,736,0002,109,736,0001,996,312,8801,996,312,88094.694.6
0404
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu2,109,736,0002,109,736,0001,996,312,8801,996,312,88094.694.6
0002Uređenje politike zaštite životne sredine68,807,00068,807,00063,185,01563,185,01591.891.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,349,00051,349,00051,249,85051,249,85099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,788,0007,788,0007,764,3527,764,35299.799.7
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,129,4461,129,44680.780.7
422Troškovi putovanja900,000900,000192,601192,60121.421.4
423Usluge po ugovoru7,370,0007,370,0002,848,7662,848,76638.738.7
0003Inspekcija za zaštitu životne sredine i ribarstvo184,615,000185,115,000181,700,212181,700,21298.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)151,180,000151,180,000150,877,840150,877,84099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,904,00022,904,00022,857,99322,857,99399.899.8
415Naknade troškova za zaposlene2,560,0002,560,0002,517,8212,517,82198.498.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,121,0002,121,0002,120,7232,120,723100.0100.0
422Troškovi putovanja2,300,0002,800,0002,799,1842,799,184100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,150,0001,150,0009,4209,4200.80.8
424Specijalizovane usluge2,400,0002,400,000517,231517,23121.621.6
0004Administracija i upravljanje641,564,000603,164,000508,074,389508,074,38984.284.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)178,471,000178,471,000176,844,036176,844,03699.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca26,336,00026,336,00026,259,59826,259,59899.799.7
413Naknade u naturi750,000750,000498,000498,00066.466.4
414Socijalna davanja zaposlenima9,856,0009,856,0008,358,3718,358,37184.884.8
415Naknade troškova za zaposlene8,100,0008,100,0007,367,4487,367,44891.091.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,070,0001,070,0001,068,7141,068,71499.999.9
421Stalni troškovi31,921,00031,921,00027,632,76027,632,76086.686.6
422Troškovi putovanja11,000,00011,000,0003,669,3673,669,36733.433.4
423Usluge po ugovoru202,515,000188,215,000150,801,450150,801,45080.180.1
424Specijalizovane usluge6,500,0006,500,0006,182,9006,182,90095.195.1
425Tekuće popravke i održavanje13,000,00013,000,00010,267,25510,267,25579.079.0
426Materijal40,850,00040,850,00029,389,70129,389,70171.971.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,950,00020,950,00015,373,66915,373,66973.473.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,815,0002,815,0002,172,2452,172,24577.277.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova35,243,00035,243,00027,708,25127,708,25178.678.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih579,000579,000577,309577,30999.799.7
organa
512Mašine i oprema19,608,00019,608,00010,423,31410,423,31453.253.2
515Nematerijalna imovina32,000,0007,900,0003,480,0003,480,00044.144.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Podrška radu Direktorata za radijacionu i nuklearnu195,000,000195,000,000195,000,000195,000,000100.0100.0
0005
sigurnost i bezbednost Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama195,000,000195,000,000195,000,000195,000,000100.0100.0
0014Podsticaji za kupovinu ekološki prihvatljivih vozila170,000,000207,900,000204,760,400204,760,40098.598.5
454Subvencije privatnim preduzećima170,000,000207,900,000204,760,400204,760,40098.598.5
130,000,000130,000,000129,938,680129,938,680100.0100.0
4008Smanjenje zagađenja vazduha u Srbiji iz individualnih izvora
463Transferi ostalim nivoima vlasti130,000,000130,000,000129,938,680129,938,680100.0100.0
4010Zaštita i očuvanje voda kao prirodnih resursa30,000,00030,000,00028,800,00028,800,00096.096.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00028,800,00028,800,00096.096.0
Nabavka, zamena, rekonstrukcija i sanacija kotlarnica za685,000,000685,000,000684,807,412684,807,412100.0100.0
4012
grejanje
463Transferi ostalim nivoima vlasti685,000,000685,000,000684,807,412684,807,412100.0100.0
SAFETY4TMF INTERREG DANUBE - Dunavski4,750,0004,750,00046,77346,7731.01.0
4014
transnacionalni program
421Stalni troškovi60,00060,000
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru4,150,0004,150,00046,77346,7731.11.1
426Materijal240,000240,000
Zaštita prirode i klimatske promene1,060,208,0001,060,209,0001,032,560,7641,032,560,76497.497.4
0405
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu1,060,208,0001,060,209,0001,032,560,7641,032,560,76497.497.4
Uređenje i unapređenje sistema zaštite prirode i očuvanja267,678,000267,678,000263,009,185263,009,18598.398.3
0001
biodiverziteta
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)71,400,00071,400,00070,162,43770,162,43798.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,818,00010,818,00010,629,60910,629,60998.398.3
415Naknade troškova za zaposlene2,010,0002,010,0001,933,5941,933,59496.296.2
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000997,612997,61249.949.9
423Usluge po ugovoru9,500,0009,500,0007,753,0007,753,00081.681.6
424Specijalizovane usluge43,950,00043,950,00043,827,77843,827,77899.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti96,900,00096,900,00096,900,00096,900,000100.0100.0
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih31,000,00031,000,00030,805,15530,805,15599.499.4
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,000
organa
Podsticaji za programe upravljanja zaštićenim prirodnim500,000,000500,001,000486,227,237486,227,23797.297.2
0002
dobrima od nacionalnog interesa
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama500,000,000496,780,000483,008,837483,008,83797.297.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,221,0003,218,4003,218,40099.999.9
Pošumljavanje u cilju zaštite i očuvanja predeonog139,036,000139,036,000133,545,150133,545,15096.196.1
0004
diverziteta
463Transferi ostalim nivoima vlasti139,036,000139,036,000133,545,150133,545,15096.196.1
4009Očuvanje i zaštita zemljišta kao prirodnog resursa50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
Smanjenje ugljeničkog otiska lokalnih zajednica primenom96,712,00096,712,00095,332,11795,332,11798.698.6
4011
principa cirkularne ekonomije u Republici Srbiji
422Troškovi putovanja517,000517,000
423Usluge po ugovoru14,079,00014,079,00013,217,44613,217,44693.993.9
426Materijal50,00050,00048,81648,81697.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama82,066,00082,066,00082,065,85582,065,855100.0100.0
Izrada izveštaja Republike Srbije prema Okvirnoj6,782,0006,782,0004,447,0744,447,07465.665.6
4012
konvenciji UN o promeni klime i Sporazumu iz Pariza
422Troškovi putovanja961,000961,000959,128959,12899.899.8
423Usluge po ugovoru3,596,0003,596,0001,313,4971,313,49736.536.5
426Materijal330,000330,000280,050280,05084.984.9
512Mašine i oprema1,895,0001,895,0001,894,4001,894,400100.0100.0
Integrisano upravljanje otpadom, otpadnim vodama,
0406
hemikalijama i biocidnim proizvodima5,543,537,0005,655,825,8125,114,201,1455,114,201,14590.490.4
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu5,543,537,0005,655,825,8125,114,201,1455,114,201,14590.490.4
0001Uređenje sistema upravljanja otpadom i otpadnim vodama74,775,00074,775,00071,494,48871,494,48895.695.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,516,00054,516,00053,286,16453,286,16497.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,260,0008,260,0008,072,8548,072,85497.797.7
415Naknade troškova za zaposlene880,000880,000782,854782,85489.089.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi119,000119,000118,874118,87499.999.9
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000345,342345,34234.534.5
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0008,888,4008,888,40088.988.9
Uređenje sistema upravljanja hemikalijama i biocidnim38,086,00038,086,00035,034,84735,034,84792.092.0
0002
proizvodima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,000,00025,000,00024,532,17324,532,17398.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,750,0003,750,0003,716,6243,716,62499.199.1
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000426,040426,04094.794.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi186,000186,000185,364185,36499.799.7
422Troškovi putovanja700,000700,00085,84685,84612.312.3
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0006,088,8006,088,80076.176.1
0004Sanacija i zatvaranje nesanitarnih deponija1,395,000,0001,395,000,0001,395,000,0001,395,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,395,000,0001,395,000,0001,395,000,0001,395,000,000100.0100.0
0005Realizacija projekata izgradnje sistema upravljanja otpadom47,000,00047,000,00046,997,10246,997,102100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti47,000,00047,000,00046,997,10246,997,102100.0100.0
4003Projekti ispitivanja kvaliteta voda i sedimenata6,551,0006,551,0006,550,4006,550,400100.0100.0
424Specijalizovane usluge6,551,0006,551,0006,550,4006,550,400100.0100.0
4015Prevencija nelegalnog odlaganja otpada i uklanjanje200,000,000200,000,000198,986,171198,986,17199.599.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,000120,000,000119,162,831119,162,83199.399.3
512Mašine i oprema80,000,00080,000,00079,823,34079,823,34099.899.8
Zelena transformacija gradova – pametna, održiva i nisko-96,000,00096,000,00094,933,30194,933,30198.998.9
4018
ugljenična urbana rešenja
462Dotacije međunarodnim organizacijama96,000,00096,000,00094,933,30194,933,30198.998.9
6,889,0006,889,0006,888,9266,888,926100.0100.0
Dalje jačanje kapaciteta za procenu rizika opasnih supstanci
4019
kroz njihov ceo ciklus kruženja u životnoj sredini
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,889,0006,889,0006,888,9266,888,926100.0100.0
5003Nabavka opreme za sakupljanje i reciklažu561,000,000561,000,000560,461,536560,461,53699.999.9
512Mašine i oprema561,000,000561,000,000560,461,536560,461,53699.999.9
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine465,791,000465,791,00081,932,60381,932,60317.617.6
423Usluge po ugovoru82,931,00082,931,00055,769,57755,769,57767.267.2
511Zgrade i građevinski objekti382,860,000382,860,00026,163,02626,163,0266.86.8
7083IPA 2018 - Sektor zaštite životne sredine1,853,707,0001,961,555,4601,903,141,2161,903,141,21697.097.0
423Usluge po ugovoru118,307,000131,905,460131,781,228131,781,22899.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,735,400,0001,829,650,0001,771,359,9871,771,359,98796.896.8
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima798,738,000803,178,352712,780,557712,780,55788.788.7
423Usluge po ugovoru92,162,00096,602,35296,602,35296,602,352100.0100.0
512Mašine i oprema706,576,000706,576,000616,178,205616,178,20587.287.2
Zelena agenda12,237,093,00012,723,027,48811,885,820,77311,885,820,77393.493.4
0407
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu12,237,093,00012,723,027,48811,885,820,77311,885,820,77393.493.4
0003Podsticaji za ponovnu upotrebu i iskorišćenje otpada3,870,000,0003,870,000,0003,870,000,0003,870,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima3,870,000,0003,870,000,0003,870,000,0003,870,000,000100.0100.0
4002Unapređenje infrastrukture za zaštitu životne sredine4,988,717,0004,988,717,0004,559,513,7074,559,513,70791.491.4
444Prateći troškovi zaduživanja20,000,00020,000,00012,981,39912,981,39964.964.9
511Zgrade i građevinski objekti4,968,717,0004,968,717,0004,546,532,3084,546,532,30891.591.5
4003Izgradnja regionalnih centara za upravljanje otpadom1,190,281,0001,617,079,0141,590,797,5861,590,797,58698.498.4
423Usluge po ugovoru65,966,00065,966,00054,719,03254,719,03283.083.0
511Zgrade i građevinski objekti1,109,565,0001,536,363,0141,536,078,5541,536,078,554100.0100.0
512Mašine i oprema14,750,00014,750,000
4004Projekat daljinskog grejanja u Kragujevcu73,056,00073,056,0006,118,5856,118,5858.48.4
424Specijalizovane usluge64,900,00064,900,000
511Zgrade i građevinski objekti8,156,0008,156,0006,118,5856,118,58575.075.0
Upravljanje otpadnim vodama u Leskovcu, Srbija2,115,039,0002,174,175,4741,859,390,8951,859,390,89585.585.5
4005
(ORIO10/SB/01)
444Prateći troškovi zaduživanja4,000,0004,000,0003,529,9013,529,90188.288.2
511Zgrade i građevinski objekti2,111,039,0002,170,175,4741,855,860,9941,855,860,99485.585.5
25.1AGENCIJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
Izvori finansiranja za glavu 25.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
Upravljanje zaštitom životne sredine440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
0404
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
0007Monitoring kvaliteta vazduha, vode i sedimenata206,749,000206,749,000187,115,819187,115,81990.590.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,220,00026,220,00023,895,92623,895,92691.191.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,973,0003,973,0003,620,2333,620,23391.191.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000627,771627,77189.789.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi850,000850,000838,070838,07098.698.6
421Stalni troškovi5,280,0005,280,0005,280,0005,280,000100.0100.0
422Troškovi putovanja3,220,0003,220,0003,213,9963,213,99699.899.8
423Usluge po ugovoru21,000,00021,000,00020,723,00420,723,00498.798.7
424Specijalizovane usluge17,335,00017,335,00010,735,46810,735,46861.961.9
425Tekuće popravke i održavanje25,470,00025,470,00024,486,30524,486,30596.196.1
426Materijal43,020,00043,020,00042,285,70842,285,70898.398.3
512Mašine i oprema59,681,00059,681,00051,409,33851,409,33886.186.1
Nacionalna referentna laboratorija za kontrolu kvaliteta73,954,00073,954,00064,395,74264,395,74287.187.1
0009
životne sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,179,00028,179,00026,596,66426,596,66494.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,269,0004,269,0004,029,3954,029,39594.494.4
415Naknade troškova za zaposlene430,000430,000322,753322,75375.175.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
422Troškovi putovanja1,950,0001,950,0001,904,1991,904,19997.797.7
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0007,986,0127,986,01299.899.8
424Specijalizovane usluge3,500,0003,500,0003,129,7703,129,77089.489.4
425Tekuće popravke i održavanje7,550,0007,550,0006,123,6006,123,60081.181.1
426Materijal15,075,00015,075,00011,257,82211,257,82274.774.7
512Mašine i oprema5,000,0005,000,0003,045,5273,045,52760.960.9
Informacioni sistem za zaštitu životne sredine i159,488,000159,488,000146,328,363146,328,36391.791.7
0010
administrativni poslovi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,360,00049,360,00047,669,96647,669,96696.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,479,0007,479,0007,222,0007,222,00096.696.6
413Naknade u naturi200,000200,000111,000111,00055.555.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,933,0001,933,0001,844,7341,844,73495.495.4
415Naknade troškova za zaposlene690,000690,000528,241528,24176.676.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi950,000950,000927,995927,99597.797.7
421Stalni troškovi17,500,00017,500,00017,345,20117,345,20199.199.1
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,984,8771,984,87799.299.2
423Usluge po ugovoru48,522,00048,522,00042,603,69042,603,69087.887.8
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,0001,715,5421,715,54257.257.2
425Tekuće popravke i održavanje7,000,0007,000,0006,332,6416,332,64190.590.5
426Materijal10,901,00010,901,00010,406,00310,406,00395.595.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama950,000950,000885,926885,92693.393.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate170,000170,000102,014102,01460.060.0
511Zgrade i građevinski objekti2,483,0002,483,0002,467,7952,467,79599.499.4
512Mašine i oprema6,000,0006,000,0004,180,7384,180,73869.769.7
515Nematerijalna imovina350,000350,000
25.2USTANOVE U OBLASTI ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
Izvori finansiranja za glavu 25.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
Zaštita prirode i klimatske promene303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
0405
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
0006Podrška radu Zavoda za zaštitu prirode Srbije303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)146,285,000146,285,000145,462,028145,462,02899.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,163,00022,163,00022,037,06322,037,06399.499.4
413Naknade u naturi500,000500,000499,995499,995100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima781,000931,000849,605849,60591.391.3
415Naknade troškova za zaposlene4,050,0004,050,0003,987,0933,987,09398.498.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,000717,000716,273716,27399.999.9
421Stalni troškovi27,423,00026,623,00025,940,76425,940,76497.497.4
422Troškovi putovanja12,750,00013,500,00013,255,60413,255,60498.298.2
423Usluge po ugovoru39,486,00038,986,00038,258,98338,258,98398.198.1
424Specijalizovane usluge11,820,00012,292,00011,487,00011,487,00093.593.5
425Tekuće popravke i održavanje7,392,0007,392,0006,879,8036,879,80393.193.1
426Materijal15,560,00015,460,00015,120,44315,120,44397.897.8
444Prateći troškovi zaduživanja70,00070,00035,16935,16950.250.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate820,000820,000603,892603,89273.673.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova9,000,0008,940,0008,936,1768,936,176100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000500,000500,000100.0100.0
organa
512Mašine i oprema3,099,0003,249,0003,247,9953,247,995100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,150,0001,121,0001,120,1401,120,14099.999.9
26MINISTARSTVO PROSVETE326,319,053,000327,804,906,171256,092,714,80356,658,115,000312,750,829,80378.195.4
Izvori finansiranja za razdeo 26
01Opšti prihodi i primanja budžeta239,726,317,000240,322,182,825237,508,406,661237,508,406,66198.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika27,328,762,00027,522,506,5104,761,618,72023,229,072,00027,990,690,72017.3101.7
05Donacije od inostranih zemalja56,826,00056,826,0002,281,729252,983,000255,264,7294.0449.2
06Donacije od međunarodnih organizacija1,154,850,0001,170,170,550209,392,2382,332,350,0002,541,742,23817.9217.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti43,141,473,00043,293,727,1808,091,997,31630,401,160,00038,493,157,31618.788.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica801,412,000821,910,243174,970,826420,924,000595,894,82621.372.5
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine16,231,00016,515,0382,802,1052,802,10517.017.0
11Primanja od inostranih zaduživanja2,483,492,0002,947,115,1762,211,585,8932,211,585,89375.075.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina783,596,000799,522,228625,685,750625,685,75078.378.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih36,852,00037,009,52018,780,04518,780,04550.750.7
15
godina
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti10,168,019,00010,195,164,3282,391,998,3812,391,998,38123.523.5
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti78,646,00078,980,62370,716,85070,716,85089.589.5
56Finansijska pomoć EU542,577,000543,275,95022,478,29021,626,00044,104,2904.18.1
26.0MINISTARSTVO PROSVETE5,212,214,0005,319,058,3893,849,467,3633,849,467,36372.472.4
Izvori finansiranja za glavu 26.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,689,206,0004,504,427,0003,547,808,5483,547,808,54878.878.8
06Donacije od međunarodnih organizacija66,298,00066,298,000
11Primanja od inostranih zaduživanja291,623,389291,320,727291,320,72799.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih6,700,0006,700,0006,699,9076,699,907100.0100.0
15
godina
56Finansijska pomoć EU450,010,000450,010,0003,638,1813,638,1810.80.8
Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema5,212,214,0005,319,058,3893,849,467,3633,849,467,36372.472.4
2001
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu5,212,214,0005,319,058,3893,849,467,3633,849,467,36372.472.4
Utvrđivanje zakonskih okvira i praćenje razvoja obrazovanja371,120,000371,520,000359,484,066359,484,06696.896.8
0001
na svim nivoima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)160,513,000160,513,000158,938,750158,938,75099.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,034,00025,034,00024,079,22124,079,22196.296.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,890,0001,890,0001,849,1641,849,16497.897.8
415Naknade troškova za zaposlene2,800,0002,800,0002,677,5262,677,52695.695.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,130,0001,230,0001,218,2231,218,22399.099.0
422Troškovi putovanja2,000,0002,300,0002,283,7812,283,78199.399.3
423Usluge po ugovoru155,341,000155,341,000152,311,238152,311,23898.098.0
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,000,0001,000,00076.976.9
425Tekuće popravke i održavanje1,597,0001,597,000888,979888,97955.755.7
426Materijal3,651,0003,651,0003,645,0113,645,01199.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,000,0004,434,9464,434,94688.788.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,301,0001,301,0001,033,7501,033,75079.579.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate763,000763,000117,812117,81215.415.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,100,0001,100,000850,033850,03377.377.3
organa
512Mašine i oprema7,700,0007,700,0004,155,6304,155,63054.054.0
Stručno-pedagoški nadzor nad radom ustanova obrazovanja i309,704,000309,711,000281,364,867281,364,86790.890.8
0002
zavoda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)195,851,000195,851,000190,993,150190,993,15097.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca29,397,00029,397,00028,940,07328,940,07398.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima3,212,0003,212,0002,836,9842,836,98488.388.3
415Naknade troškova za zaposlene4,100,0004,100,0003,735,1353,735,13591.191.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,141,0004,141,0001,943,4181,943,41846.946.9
421Stalni troškovi13,000,00012,600,0004,542,2494,542,24936.036.0
422Troškovi putovanja2,350,0002,350,0002,347,1182,347,11899.999.9
423Usluge po ugovoru38,000,00038,000,00035,091,17635,091,17692.392.3
424Specijalizovane usluge3,500,0003,500,0002,494,0402,494,04071.371.3
425Tekuće popravke i održavanje850,0001,257,0001,247,8561,247,85699.399.3
426Materijal7,403,0007,403,0004,453,0804,453,08060.260.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate900,000900,000120,745120,74513.413.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000488,594488,59448.948.9
organa
512Mašine i oprema6,000,0006,000,0002,131,2492,131,24935.535.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
0003Inspekcijski nadzor nad radom ustanova obrazovanja i zavoda141,151,000141,151,00087,421,68787,421,68761.961.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)60,714,00060,714,00059,316,01159,316,01197.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,206,0009,206,0008,986,3768,986,37697.697.6
414Socijalna davanja zaposlenima650,000650,000266,712266,71241.041.0
415Naknade troškova za zaposlene2,300,0002,300,0002,051,8132,051,81389.289.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,150,0001,150,000599,207599,20752.152.1
421Stalni troškovi5,800,0005,800,0003,065,9453,065,94552.952.9
422Troškovi putovanja2,200,0002,200,0001,298,7971,298,79759.059.0
423Usluge po ugovoru1,775,0001,775,0001,211,0701,211,07068.268.2
424Specijalizovane usluge52,006,00052,006,0007,065,1207,065,12013.613.6
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000329,861329,86147.147.1
426Materijal3,009,0003,009,0002,215,9212,215,92173.673.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00020,48620,48613.613.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000110,798110,79822.222.2
organa
512Mašine i oprema990,000990,000883,570883,57089.289.2
0004Administracija i upravljanje u oblasti obrazovanja373,182,000395,782,000361,821,517361,821,51791.491.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)157,000,000157,000,000156,143,893156,143,89399.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca24,000,00024,000,00023,655,80023,655,80098.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima5,958,0005,958,0001,540,9731,540,97325.925.9
415Naknade troškova za zaposlene9,000,0009,000,0008,206,0558,206,05591.291.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,097,0002,097,0001,952,2101,952,21093.193.1
421Stalni troškovi27,500,00027,500,00022,055,80122,055,80180.280.2
422Troškovi putovanja3,500,0004,500,0004,252,4444,252,44494.594.5
423Usluge po ugovoru84,970,000102,470,00090,638,23590,638,23588.588.5
424Specijalizovane usluge14,300,00017,700,00014,094,79714,094,79779.679.6
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0002,335,9542,335,95475.475.4
426Materijal7,000,0007,500,0006,936,3036,936,30392.592.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate750,000750,000161,546161,54621.521.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova23,057,00023,057,00022,295,73922,295,73996.796.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,650,0001,850,0001,468,3331,468,33379.479.4
organa
512Mašine i oprema9,300,0009,300,0006,083,4356,083,43565.465.4
Povećanje dostupnosti obrazovanja i vaspitanja, prevencija7,000,0007,000,0006,870,6406,870,64098.298.2
0012
osipanja i diskriminacije
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,0006,870,6406,870,64098.298.2
0013Podrška integraciji u evropski obrazovni prostor1,480,984,0001,397,734,0001,397,395,4531,397,395,453100.0100.0
422Troškovi putovanja1,550,0002,050,0001,837,9901,837,99089.789.7
423Usluge po ugovoru720,000720,000720,000720,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge55,194,00055,194,00055,166,98355,166,983100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,423,520,0001,339,770,0001,339,670,4791,339,670,479100.0100.0
0015Polaganje ispita za licencu, direktore i sekretare ustanova31,207,00026,207,00018,535,99418,535,99470.770.7
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000232,056232,05646.446.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,707,00010,707,00010,083,42810,083,42894.294.2
423Usluge po ugovoru20,000,00015,000,0008,220,5108,220,51054.854.8
0018Razvoj regionalnih obrazovnih politika4,118,0004,118,0004,022,3624,022,36297.797.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama4,118,0004,118,0004,022,3624,022,36297.797.7
0019Podrška projektima od značaja za obrazovanje49,992,00049,992,00049,973,88449,973,884100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama49,992,00049,992,00049,973,88449,973,884100.0100.0
0021Podrška radu fondacijama11,600,00011,600,00011,600,00011,600,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama11,600,00011,600,00011,600,00011,600,000100.0100.0
4005Realizacija međunarodnih istraživanja u obrazovanju122,872,000122,872,00098,676,35898,676,35880.380.3
424Specijalizovane usluge50,00050,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama122,822,000122,822,00098,676,35898,676,35880.380.3
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog1,295,904,0001,623,527,389833,662,355833,662,35551.351.3
4016
prosvetnog sistema
423Usluge po ugovoru242,419,000278,419,000247,005,715247,005,71588.788.7
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,000448,872448,87222.422.4
444Prateći troškovi zaduživanja874,840874,840874,840100.0100.0
512Mašine i oprema720,000,0001,010,748,549290,445,887290,445,88728.728.7
515Nematerijalna imovina331,485,000331,485,000294,887,040294,887,04089.089.0
Projekat unapređenja i popularizacije ženskog školskog15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4020
sporta među devojčicama školskog uzrasta
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4021IPA III -Operativni program - Prozor4432,020,000432,020,000
423Usluge po ugovoru20,00020,000
512Mašine i oprema432,000,000432,000,000
4022Nacionalna čitanka320,000,000320,000,000320,000,000320,000,000100.0100.0
426Materijal320,000,000320,000,000320,000,000320,000,000100.0100.0
5002Izgradnja obrazovno-naučnih centara156,360,000824,000
423Usluge po ugovoru500,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,500,000
511Zgrade i građevinski objekti135,360,000824,000
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike90,000,00090,000,0003,638,1813,638,1814.04.0
423Usluge po ugovoru90,000,00090,000,0003,638,1813,638,1814.04.0
26.1OSNOVNO OBRAZOVANjE158,246,389,000158,841,735,476122,746,787,85732,504,879,000155,251,666,85777.397.7
Izvori finansiranja za glavu 26.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta120,694,162,000121,283,558,476121,001,216,881121,001,216,88199.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika726,046,000726,046,0002,996,487,0002,996,487,000412.7
05Donacije od inostranih zemalja32,690,00032,690,00010,586,00010,586,00032.4
06Donacije od međunarodnih organizacija376,700,000376,700,000183,372,000183,372,00048.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti27,327,521,00027,327,521,00029,037,853,00029,037,853,000106.3
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica284,309,000284,309,000256,701,000256,701,00090.3
11Primanja od inostranih zaduživanja2,309,815,0002,315,765,0001,745,570,9761,745,570,97675.475.4
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti6,495,146,0006,495,146,000
56Finansijska pomoć EU19,880,00019,880,000
Predškolsko vaspitanje5,400,942,0005,406,892,0004,817,173,8194,817,173,81989.189.1
2002
910Predškolsko i osnovno obrazovanje5,400,942,0005,406,892,0004,817,173,8194,817,173,81989.189.1
Podrška realizaciji četvoročasovnog pripremnog3,043,127,0003,043,127,0003,023,637,3433,023,637,34399.499.4
0001
predškolskog programa
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,043,127,0003,043,127,0003,023,637,3433,023,637,34399.499.4
4001Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje2,309,815,0002,315,765,0001,745,570,9761,745,570,97675.475.4
421Stalni troškovi3,270,0003,920,0003,918,5293,918,529100.0100.0
422Troškovi putovanja655,000755,000575,273575,27376.276.2
423Usluge po ugovoru131,050,000136,250,000117,282,854117,282,85486.186.1
424Specijalizovane usluge110,748,000110,748,00091,651,58891,651,58882.882.8
425Tekuće popravke i održavanje250,000250,00073,48473,48429.429.4
426Materijal997,000997,000
444Prateći troškovi zaduživanja5,500,0005,424,8295,424,82998.698.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti12,034,00012,034,0005,135,9495,135,94942.742.7
511Zgrade i građevinski objekti1,449,456,0001,443,956,000976,326,571976,326,57167.667.6
512Mašine i oprema601,355,000601,355,000545,181,899545,181,89990.790.7
Podrška primeni IKT u predškolskim ustanovama - kroz48,000,00048,000,00047,965,50047,965,50099.999.9
4002
korišćenje didaktičkog sredstva „Pčelica” (Bee-bot)
463Transferi ostalim nivoima vlasti48,000,00048,000,00047,965,50047,965,50099.999.9
Osnovno obrazovanje152,845,447,000153,434,843,476117,929,614,03832,504,879,000150,434,493,03876.998.0
2003
910Predškolsko i osnovno obrazovanje152,845,447,000153,434,843,476117,929,614,03832,504,879,000150,434,493,03876.998.0
0001Realizacija delatnosti osnovnog obrazovanja150,070,422,000150,648,432,476116,109,573,13632,504,879,000148,614,452,13677.198.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,467,822,00073,657,822,00073,315,494,5796,296,054,00079,611,548,57999.5108.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,164,875,00011,194,875,00011,136,497,908965,609,00012,102,106,90899.5108.1
413Naknade u naturi848,365,000848,365,000411,250,000411,250,00048.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,073,174,0001,213,174,000582,364,737674,472,0001,256,836,73748.0103.6
415Naknade troškova za zaposlene2,536,907,0002,536,907,0002,640,744,0002,640,744,000104.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,275,880,0001,275,880,0001,460,539,0001,460,539,000114.5
421Stalni troškovi8,849,840,0008,849,840,00028,5806,959,100,0006,959,128,5800.078.6
422Troškovi putovanja2,001,718,0002,001,718,0002,033,706,0002,033,706,000101.6
423Usluge po ugovoru7,628,942,0007,628,942,00070,0002,570,251,0002,570,321,0000.033.7
424Specijalizovane usluge977,714,000977,714,00063,387,836815,373,000878,760,8366.589.9
425Tekuće popravke i održavanje2,402,728,0002,402,728,00019,454,8352,070,633,0002,090,087,8350.887.0
426Materijal2,032,237,0002,032,237,0001,328,4792,484,142,0002,485,470,4790.1122.3
431Amortizacija nekretnina i opreme3,150,0003,150,000488,000488,00015.5
434Upotreba prirodne imovine80,00080,0006,0006,0007.5
441Otplata domaćih kamata452,000452,000727,000727,000160.8
444Prateći troškovi zaduživanja4,473,0004,473,0002,801,0002,801,00062.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,275,426,00030,385,426,00030,351,694,90310,963,00030,362,657,90399.999.9
465Ostale dotacije i transferi284,000284,000952,000952,000335.2
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno200,000200,0005,225,0005,225,000
socijalno osiguranje)
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta581,203,000581,203,000706,501,000706,501,000121.6
481Dotacije nevladinim organizacijama14,716,00014,716,0003,868,0003,868,00026.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate71,553,00071,553,00032,519,00032,519,00045.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova680,207,000730,207,000513,881,398156,909,000670,790,39870.491.9
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih1,388,0001,388,000
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih104,850,000133,453,000125,369,88011,447,000136,816,88093.9102.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,041,292,0003,070,699,4761,350,146,0001,350,146,00044.0
512Mašine i oprema980,829,000980,829,000814,364,000814,364,00083.0
513Ostale nekretnine i oprema20,222,00020,222,0008,725,0008,725,00043.1
514Kultivisana imovina100,000100,000118,000118,000118.0
515Nematerijalna imovina29,637,00029,637,00016,957,00016,957,00057.2
522Zalihe proizvodnje65,00065,000196,000196,000301.5
541Zemljište93,00093,00094,00094,000101.1
0003Dopunska škola u inostranstvu437,094,000436,674,000272,075,632272,075,63262.362.3
413Naknade u naturi553,000553,000
414Socijalna davanja zaposlenima4,242,0004,242,000
415Naknade troškova za zaposlene18,406,00018,406,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,749,0005,749,000
421Stalni troškovi39,358,00039,358,000
422Troškovi putovanja11,472,00010,752,0001,777,0101,777,01016.516.5
423Usluge po ugovoru31,845,00031,845,000
424Specijalizovane usluge269,775,000269,775,000268,975,502268,975,50299.799.7
425Tekuće popravke i održavanje1,100,0001,100,000
426Materijal2,289,0002,589,0001,323,1201,323,12051.151.1
441Otplata domaćih kamata25,00025,000
444Prateći troškovi zaduživanja3,0003,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta600,000600,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate125,000125,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,00020,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih400,000400,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti49,179,00049,179,000
512Mašine i oprema1,703,0001,703,000
515Nematerijalna imovina250,000250,000
0004Takmičenje učenika osnovnih škola54,500,00061,820,00016,921,30116,921,30127.427.4
421Stalni troškovi3,586,0003,586,000
422Troškovi putovanja17,325,00017,325,000
423Usluge po ugovoru8,777,0008,777,000
424Specijalizovane usluge14,703,00014,703,0009,616,3019,616,30165.465.4
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,000
426Materijal5,433,0005,433,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,000106,000105,000105,00099.199.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta2,820,00010,140,0007,200,0007,200,00071.071.0
512Mašine i oprema900,000900,000
515Nematerijalna imovina50,00050,000
0006Modernizacija infrastrukture osnovnih škola1,178,188,0001,193,774,000499,895,822499,895,82241.941.9
421Stalni troškovi3,361,0003,361,000
422Troškovi putovanja16,000,00016,000,000
423Usluge po ugovoru10,750,00010,750,000
424Specijalizovane usluge18,750,00018,750,000
425Tekuće popravke i održavanje50,615,00050,615,000
426Materijal850,000850,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,750,0002,750,000
511Zgrade i građevinski objekti898,323,000903,323,000391,042,925391,042,92543.343.3
512Mašine i oprema176,076,000186,662,000108,852,897108,852,89758.358.3
513Ostale nekretnine i oprema140,000140,000
515Nematerijalna imovina573,000573,000
0008Tehnička podrška sprovođenju završnog ispita45,275,00040,175,00039,715,71639,715,71698.998.9
422Troškovi putovanja5,000,0002,000,0001,994,0641,994,06499.799.7
424Specijalizovane usluge40,250,00038,150,00037,721,65237,721,65298.998.9
426Materijal25,00025,000
Stručno usavršavanje zaposlenih u predškolskim ustanovama26,404,00026,404,0009,491,4169,491,41635.935.9
0009
i osnovnim školama
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja1,550,0001,550,000
423Usluge po ugovoru13,053,00013,053,000
424Specijalizovane usluge10,926,00010,926,0009,491,4169,491,41686.986.9
426Materijal865,000865,000
Nabavka nastavnih sredstava za učenike, polaznike i961,175,000961,175,000944,019,566944,019,56698.298.2
0010
ustanove
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja450,000450,000
423Usluge po ugovoru280,000280,000
426Materijal951,882,000951,882,000944,019,566944,019,56699.299.2
512Mašine i oprema8,232,0008,232,000
515Nematerijalna imovina311,000311,000
Unapređenje obrazovnih postignuća kroz rad obrazovno -34,150,00040,150,00026,000,00026,000,00064.864.8
0011
naučnih centara
423Usluge po ugovoru14,150,00014,150,000
424Specijalizovane usluge20,000,00026,000,00026,000,00026,000,000100.0100.0
Podrška unapređivanju vaspitno - obrazovnog i obrazovno -20,000,0008,000,000
0012vaspitnog rada ustanova kroz korišćenje didaktičkog
sredstva i didaktičko igrovnih sredstava
426Materijal20,000,0008,000,000
Nastavni sadržaji kroz digitalni udžbenik/digitalnu1,769,0001,769,000
4003
učionicu
421Stalni troškovi1,169,0001,169,000
423Usluge po ugovoru600,000600,000
4005Podrška radu učeničkih zadruga u osnovnom obrazovanju16,470,00016,470,00011,921,44811,921,44872.472.4
422Troškovi putovanja1,470,0001,470,000
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema12,000,00012,000,00011,921,44811,921,44899.399.3
26.2SREDNjE OBRAZOVANjE78,502,462,00078,959,259,82667,545,173,96767,545,173,96785.585.5
Izvori finansiranja za glavu 26.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta55,154,888,00055,342,315,32054,934,666,22254,934,666,22299.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,020,638,0003,098,544,0911,781,684,0971,781,684,09757.557.5
05Donacije od inostranih zemalja24,136,00024,136,0002,281,7292,281,7299.59.5
06Donacije od međunarodnih organizacija669,551,000676,562,388182,179,133182,179,13326.926.9
07Transferi od drugih nivoa vlasti15,323,091,00015,470,620,6788,058,992,8868,058,992,88652.152.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica516,203,000524,998,033163,267,616163,267,61631.131.1
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine16,231,00016,515,0382,802,1052,802,10517.017.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina5,180,0005,180,0004,638,0444,638,04489.589.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,580,0001,580,0001,245,1161,245,11678.878.8
15
godina
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti3,672,873,0003,700,018,3282,391,998,3812,391,998,38164.664.6
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti5,524,0005,524,0002,578,5302,578,53046.746.7
56Finansijska pomoć EU92,567,00093,265,95018,840,10818,840,10820.220.2
Srednje obrazovanje78,502,462,00078,959,259,82667,545,173,96767,545,173,96785.585.5
2004
920Srednje obrazovanje78,502,462,00078,959,259,82667,545,173,96767,545,173,96785.585.5
Realizacija delatnosti srednjeg obrazovanja i obrazovanja72,459,379,00072,919,088,29164,645,299,16764,645,299,16788.788.7
0001
odraslih
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,863,178,00045,984,954,28845,705,093,13545,705,093,13599.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,957,071,0007,007,297,5286,937,624,1276,937,624,12799.099.0
413Naknade u naturi429,441,000429,555,000195,639,246195,639,24645.545.5
414Socijalna davanja zaposlenima670,302,000711,635,000549,155,374549,155,37477.277.2
415Naknade troškova za zaposlene1,087,958,0001,098,001,556974,829,022974,829,02288.888.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi702,686,000741,772,987626,624,546626,624,54684.584.5
421Stalni troškovi4,562,000,0004,564,307,1152,983,587,9722,983,587,97265.465.4
422Troškovi putovanja1,218,109,0001,222,294,081682,126,110682,126,11055.855.8
423Usluge po ugovoru4,160,203,0004,206,854,8542,856,934,5462,856,934,54667.967.9
424Specijalizovane usluge777,309,000801,987,480560,545,483560,545,48369.969.9
425Tekuće popravke i održavanje1,331,187,0001,377,727,290637,708,958637,708,95846.346.3
426Materijal1,397,465,0001,406,316,845885,051,855885,051,85562.962.9
431Amortizacija nekretnina i opreme1,700,0001,700,000
434Upotreba prirodne imovine35,00035,00015,51915,51944.344.3
441Otplata domaćih kamata638,000640,00058,79658,7969.29.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
444Prateći troškovi zaduživanja4,961,0004,961,000783,663783,66315.815.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti445,000445,000296,975296,97566.766.7
465Ostale dotacije i transferi1,170,0001,236,000306,000306,00024.824.8
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno1,000,0001,000,000
socijalno osiguranje)
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta93,958,000141,018,116114,937,011114,937,01181.581.5
481Dotacije nevladinim organizacijama1,599,0001,609,00074,60074,6004.64.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate68,614,00072,187,99427,519,24227,519,24238.138.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,326,048,0001,326,048,000301,705,198301,705,19822.822.8
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih1,700,0001,700,0001,447,8471,447,84785.285.2
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih46,792,00047,012,00038,720,43138,720,43182.482.4
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,012,642,0001,020,079,320190,277,350190,277,35018.718.7
512Mašine i oprema628,627,000630,639,608330,218,433330,218,43352.452.4
513Ostale nekretnine i oprema16,946,00018,718,6524,074,2594,074,25921.821.8
514Kultivisana imovina5,500,0005,500,000158,400158,4002.92.9
515Nematerijalna imovina29,819,00031,414,5408,783,8578,783,85728.028.0
522Zalihe proizvodnje53,214,00053,214,00029,327,05429,327,05455.155.1
523Zalihe robe za dalju prodaju7,062,0007,226,0381,674,1571,674,15723.223.2
Podrška radu škola od posebnog interesa za Republiku1,319,066,0001,336,283,5351,173,875,9321,173,875,93287.887.8
0003
Srbiju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)763,340,000769,340,000766,149,825766,149,82599.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca116,052,000117,052,000116,178,915116,178,91599.399.3
413Naknade u naturi12,900,00012,900,0007,390,4327,390,43257.357.3
414Socijalna davanja zaposlenima13,991,00013,991,0007,486,3957,486,39553.553.5
415Naknade troškova za zaposlene16,650,00016,650,00013,015,26113,015,26178.278.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi16,101,00016,601,00013,948,23413,948,23484.084.0
421Stalni troškovi74,552,00074,602,00056,508,99556,508,99575.775.7
422Troškovi putovanja44,152,00044,152,00027,330,11327,330,11361.961.9
423Usluge po ugovoru106,418,000114,922,00072,012,35472,012,35462.762.7
424Specijalizovane usluge44,808,00045,137,53530,094,57230,094,57266.766.7
425Tekuće popravke i održavanje30,756,00030,756,00017,667,16517,667,16557.457.4
426Materijal35,606,00035,945,00023,324,92523,324,92564.964.9
465Ostale dotacije i transferi524,000524,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta2,472,0002,472,0001,753,0841,753,08470.970.9
481Dotacije nevladinim organizacijama120,000120,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate905,0001,400,000740,176740,17652.952.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,510,0003,510,0001,122,5121,122,51232.032.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,901,0001,901,000260,944260,94413.713.7
organa
511Zgrade i građevinski objekti11,702,00011,702,0003,155,1173,155,11727.027.0
512Mašine i oprema21,406,00021,406,00015,164,98515,164,98570.870.8
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,000571,927571,92747.747.7
0004Takmičenje učenika srednjih škola179,120,000189,120,00066,173,84566,173,84535.035.0
421Stalni troškovi3,099,0003,099,000202,084202,0846.56.5
422Troškovi putovanja63,523,00063,523,00024,880,78524,880,78539.239.2
423Usluge po ugovoru51,998,00051,998,0005,375,1715,375,17110.310.3
424Specijalizovane usluge34,914,00044,914,00030,569,73330,569,73368.168.1
425Tekuće popravke i održavanje3,837,0003,837,00023,05223,0520.60.6
426Materijal11,682,00011,682,0001,115,9111,115,9119.69.6
444Prateći troškovi zaduživanja210,000210,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta8,224,0008,224,0004,006,9974,006,99748.748.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,0001121120.10.1
512Mašine i oprema1,433,0001,433,000
0005Rad sa talentovanim i darovitim učenicima17,536,00017,536,0007,124,5257,124,52540.640.6
422Troškovi putovanja2,900,0002,900,000
423Usluge po ugovoru537,000537,000
424Specijalizovane usluge7,950,0007,950,0005,649,6375,649,63771.171.1
426Materijal3,198,0003,198,0001,188,6881,188,68837.237.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta301,000301,000
512Mašine i oprema2,050,0002,050,000286,200286,20014.014.0
0006Modernizacija infrastrukture srednjih škola2,979,084,0002,956,861,000693,780,755693,780,75523.523.5
421Stalni troškovi664,000664,000
422Troškovi putovanja5,318,0005,318,000
423Usluge po ugovoru21,073,00021,073,000
424Specijalizovane usluge780,000780,000
425Tekuće popravke i održavanje514,864,000514,864,00019,697,57919,697,5793.83.8
426Materijal14,022,00014,022,000
481Dotacije nevladinim organizacijama13,850,00013,850,000
511Zgrade i građevinski objekti1,645,216,0001,623,026,000537,023,716537,023,71633.133.1
512Mašine i oprema725,377,000725,299,000136,181,337136,181,33718.818.8
513Ostale nekretnine i oprema8,251,0008,251,000
514Kultivisana imovina300,000300,000
515Nematerijalna imovina9,369,0009,414,000878,122878,1229.39.3
522Zalihe proizvodnje12,400,00012,400,000
523Zalihe robe za dalju prodaju7,500,0007,500,000
541Zemljište100,000100,000
28,906,00014,006,00012,390,20112,390,20188.588.5
0009Tehnička podrška sprovođenju upisa učenika u srednje škole
423Usluge po ugovoru940,000940,000629,416629,41667.067.0
424Specijalizovane usluge27,113,00012,213,00011,155,12811,155,12891.391.3
426Materijal853,000853,000605,657605,65771.071.0
0010Podrška sprovođenju državne mature10,605,0003,605,000
422Troškovi putovanja217,000217,000
423Usluge po ugovoru1,488,0001,488,000
424Specijalizovane usluge8,050,0001,050,000
426Materijal850,000850,000
0012Obavljanje proširene delatnosti u srednjim školama647,132,000655,350,000395,267,001395,267,00160.360.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)93,278,00093,278,00069,848,71869,848,71874.974.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,883,00014,083,00010,581,33010,581,33075.175.1
413Naknade u naturi1,975,0001,975,000673,188673,18834.134.1
414Socijalna davanja zaposlenima4,363,0004,363,0002,600,0182,600,01859.659.6
415Naknade troškova za zaposlene3,278,0003,278,0001,867,8321,867,83257.057.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,502,0006,502,000228,306228,3063.53.5
421Stalni troškovi33,101,00033,101,00024,271,54624,271,54673.373.3
422Troškovi putovanja13,330,00013,530,0005,271,4995,271,49939.039.0
423Usluge po ugovoru53,670,00053,870,00030,189,71830,189,71856.056.0
424Specijalizovane usluge22,985,00022,985,0008,793,0418,793,04138.338.3
425Tekuće popravke i održavanje25,000,00025,350,00010,748,96010,748,96042.442.4
426Materijal72,134,00072,334,00062,223,06162,223,06186.086.0
431Amortizacija nekretnina i opreme200,000200,000
441Otplata domaćih kamata25,00025,000
444Prateći troškovi zaduživanja62,00062,00098980.20.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,000,0001,000,000714,671714,67171.571.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate35,829,00035,829,0008,259,6088,259,60823.123.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova540,000540,000421,506421,50678.178.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih150,000150,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti19,264,00019,264,000942,342942,3424.94.9
512Mašine i oprema31,964,00037,719,0008,361,7618,361,76122.222.2
513Ostale nekretnine i oprema600,000600,000
514Kultivisana imovina2,150,0003,463,0001,302,0991,302,09937.637.6
515Nematerijalna imovina1,344,0001,344,000112,865112,8658.48.4
522Zalihe proizvodnje195,427,000195,427,000140,760,097140,760,09772.072.0
523Zalihe robe za dalju prodaju10,478,00010,478,0007,094,7357,094,73567.767.7
541Zemljište4,600,0004,600,000
0013Podrška radu srednjih škola sa domom učenika817,091,000822,867,000517,320,296517,320,29662.962.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,763,0002,080,0001,668,8611,668,86180.280.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca334,000398,000252,107252,10763.363.3
413Naknade u naturi380,000490,000355,800355,80072.672.6
414Socijalna davanja zaposlenima690,000690,00042,43642,4366.26.2
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi70,00070,000
421Stalni troškovi245,782,000245,782,000163,377,830163,377,83066.566.5
422Troškovi putovanja19,128,00020,003,0006,860,0536,860,05334.334.3
423Usluge po ugovoru53,362,00053,542,00026,093,42626,093,42648.748.7
424Specijalizovane usluge32,868,00033,868,00014,027,56514,027,56541.441.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje70,373,00070,373,00041,566,55141,566,55159.159.1
426Materijal348,480,000349,980,000256,066,148256,066,14873.273.2
441Otplata domaćih kamata5,0005,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta460,000460,000316,324316,32468.868.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,644,0002,644,000740,523740,52328.028.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova4,061,0004,261,000207,095207,0954.94.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,00015,61915,61915.615.6
organa
511Zgrade i građevinski objekti13,500,00015,000,000574,946574,9463.83.8
512Mašine i oprema21,967,00021,997,0005,105,0445,105,04423.223.2
515Nematerijalna imovina269,000269,00049,96749,96718.618.6
522Zalihe proizvodnje655,000655,000
Optimizacija mreže srednjih škola i podrška radu9,100,0009,100,0001,273,7661,273,76614.014.0
4001
Nacionalne referentne tačke
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000
422Troškovi putovanja700,000700,000285,316285,31640.840.8
423Usluge po ugovoru6,001,0006,001,000240,740240,7404.04.0
424Specijalizovane usluge1,001,0001,001,000747,710747,71074.774.7
426Materijal98,00098,000
512Mašine i oprema300,000300,000
4002Reforma opšteg srednjeg obrazovanja24,220,00024,220,00023,321,68723,321,68796.396.3
423Usluge po ugovoru220,000220,000
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0009,888,3569,888,35698.998.9
512Mašine i oprema14,000,00014,000,00013,433,33113,433,33196.096.0
4004Podrška radu učeničkih zadruga u srednjem obrazovanju10,000,00010,000,0009,346,7939,346,79393.593.5
512Mašine i oprema10,000,00010,000,0009,346,7939,346,79393.593.5
4007Podrška unapređenju obrazovanja odraslih1,223,0001,223,000
421Stalni troškovi86,00086,000
423Usluge po ugovoru800,000800,000
426Materijal57,00057,000
512Mašine i oprema280,000280,000
26.3UČENIČKI STANDARD6,276,347,0006,311,082,0795,709,480,9575,709,480,95790.590.5
Izvori finansiranja za glavu 26.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,868,076,0004,861,685,0004,675,311,5304,675,311,53096.296.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,046,039,0001,074,037,419746,749,012746,749,01269.569.5
07Transferi od drugih nivoa vlasti12,085,00012,085,0006,667,0366,667,03655.255.2
11Primanja od inostranih zaduživanja8,667,0009,454,8679,432,2709,432,27099.899.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina338,420,000350,759,793271,321,108271,321,10877.477.4
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,060,0003,060,000
Podrška u obrazovanju učenika i studenata6,276,347,0006,311,082,0795,709,480,9575,709,480,95790.590.5
2007
960Pomoćne usluge obrazovanju6,276,347,0006,311,082,0795,709,480,9575,709,480,95790.590.5
0001Sistem ustanova učeničkog standarda4,825,080,0004,861,112,6804,338,025,8344,338,025,83489.289.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,964,252,0001,967,690,2501,889,567,7731,889,567,77396.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca299,125,000303,112,350286,316,351286,316,35194.594.5
413Naknade u naturi7,717,0007,697,0006,670,2966,670,29686.786.7
414Socijalna davanja zaposlenima39,771,00054,221,00037,194,11837,194,11868.668.6
415Naknade troškova za zaposlene68,088,00070,674,00062,166,44062,166,44088.088.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi33,968,00038,291,00029,433,93729,433,93776.976.9
421Stalni troškovi583,236,000582,807,427472,202,490472,202,49081.081.0
422Troškovi putovanja70,902,00074,077,00056,484,55056,484,55076.376.3
423Usluge po ugovoru195,092,000193,152,000164,038,599164,038,59984.984.9
424Specijalizovane usluge105,187,000105,711,40087,964,13587,964,13583.283.2
425Tekuće popravke i održavanje296,133,000304,619,000255,744,752255,744,75284.084.0
426Materijal993,793,000997,282,001869,471,727869,471,72787.287.2
441Otplata domaćih kamata95,00095,0005,1565,1565.45.4
444Prateći troškovi zaduživanja1,030,000930,0003,3003,3000.40.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,655,0001,605,000772,901772,90148.248.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate18,218,00015,319,5967,336,4167,336,41647.947.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova45,761,00045,676,00041,964,42441,964,42491.991.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,467,0001,602,000676,931676,93142.342.3
organa
511Zgrade i građevinski objekti13,146,00013,146,0005,680,2375,680,23743.243.2
512Mašine i oprema59,510,00056,570,65640,931,29540,931,29572.472.4
515Nematerijalna imovina1,184,0001,084,000538,747538,74749.749.7
522Zalihe proizvodnje5,250,0005,250,0002,447,0792,447,07946.646.6
523Zalihe robe za dalju prodaju20,500,00020,500,00020,414,18020,414,18099.699.6
432,567,000413,269,399345,977,706345,977,70683.783.7
0002Modernizacija infrastrukture ustanova učeničkog standarda
423Usluge po ugovoru74,793
425Tekuće popravke i održavanje58,075,00024,660,00019,425,65719,425,65778.878.8
444Prateći troškovi zaduživanja2,3652,3652,365100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama8,647,0008,647,0008,646,1048,646,104100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti190,232,000203,507,255178,521,729178,521,72987.787.7
512Mašine i oprema174,215,000174,979,986138,705,496138,705,49679.379.3
513Ostale nekretnine i oprema500,000500,000236,000236,00047.247.2
515Nematerijalna imovina598,000598,000440,355440,35573.673.6
541Zemljište300,000300,000
0003Individualna pomoć učenicima1,018,700,0001,036,700,0001,025,477,4171,025,477,41798.998.9
421Stalni troškovi14,000,00014,000,00013,214,11713,214,11794.494.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta953,100,000965,600,000961,087,500961,087,50099.599.5
621Nabavka domaće finansijske imovine51,600,00057,100,00051,175,80051,175,80089.689.6
26.4VIŠE I UNIVERZITETSKO OBRAZOVANjE63,642,265,00063,706,818,02943,563,841,21924,153,236,00067,717,077,21968.4106.3
Izvori finansiranja za glavu 26.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta43,985,698,00044,050,251,02943,563,841,21943,563,841,21998.998.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika19,640,617,00019,640,617,00020,232,585,00020,232,585,000103.0
05Donacije od inostranih zemalja242,397,000242,397,000
06Donacije od međunarodnih organizacija2,148,978,0002,148,978,000
07Transferi od drugih nivoa vlasti1,363,307,0001,363,307,000
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica164,223,000164,223,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih15,950,00015,950,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,746,0001,746,000
Visoko obrazovanje63,642,265,00063,706,818,02943,563,841,21924,153,236,00067,717,077,21968.4106.3
2005
940Visoko obrazovanje63,642,265,00063,706,818,02943,563,841,21924,153,236,00067,717,077,21968.4106.3
0003Modernizacija infrastrukture ustanova visokog obrazovanja213,681,000224,191,000209,877,786209,877,78693.693.6
425Tekuće popravke i održavanje36,667,00036,667,00036,397,27136,397,27199.399.3
511Zgrade i građevinski objekti120,000,000128,533,000114,491,126114,491,12689.189.1
512Mašine i oprema57,014,00058,991,00058,989,38858,989,388100.0100.0
0004Podrška radu Univerziteta u Beogradu26,034,146,00026,209,594,02915,371,546,38924,153,236,00039,524,782,38958.6150.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,288,463,00016,215,899,00012,519,554,3107,672,632,00020,192,186,31077.2124.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,474,155,0002,457,239,0001,892,260,0491,133,169,0003,025,429,04977.0123.1
413Naknade u naturi31,298,00031,298,00089,224,00089,224,000285.1
414Socijalna davanja zaposlenima107,363,000107,363,000324,861,000324,861,000302.6
415Naknade troškova za zaposlene177,542,000187,488,00073,526,232324,085,000397,611,23239.2212.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi55,216,00070,974,00014,960,228202,722,000217,682,22821.1306.7
421Stalni troškovi1,160,704,0001,277,109,000625,628,5491,275,529,0001,901,157,54949.0148.9
422Troškovi putovanja293,354,000295,482,0005,898,1321,152,550,0001,158,448,1322.0392.1
423Usluge po ugovoru2,484,872,0002,531,504,00071,299,5485,430,991,0005,502,290,5482.8217.4
424Specijalizovane usluge846,204,000886,127,00079,484,9582,358,870,0002,438,354,9589.0275.2
425Tekuće popravke i održavanje312,062,000312,062,000567,410,000567,410,000181.8
426Materijal827,801,000860,924,00088,934,3831,206,567,0001,295,501,38310.3150.5
441Otplata domaćih kamata371,000371,000847,000847,000228.3
444Prateći troškovi zaduživanja2,982,0002,982,0006,087,0006,087,000204.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama630,000630,0003,237,0003,237,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti371,000371,00015,404,00015,404,000
465Ostale dotacije i transferi1,660,0001,660,000371,309,000371,309,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta22,354,00022,354,000137,222,000137,222,000
481Dotacije nevladinim organizacijama5,670,0005,670,00014,520,00014,520,000256.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,792,00020,792,00043,669,00043,669,000210.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,300,0001,300,00018,339,00018,339,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih60,00060,00052,00052,00086.7
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih15,150,00015,150,00049,758,00049,758,000328.4
organa
511Zgrade i građevinski objekti262,624,000262,624,000319,938,000319,938,000121.8
512Mašine i oprema531,793,000532,806,0291,174,290,0001,174,290,000220.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
513Ostale nekretnine i oprema400,000400,00013,443,00013,443,000
514Kultivisana imovina8,500,0008,500,0002,610,0002,610,00030.7
515Nematerijalna imovina43,891,00043,891,00062,108,00062,108,000141.5
522Zalihe proizvodnje15,800,00015,800,00095,747,00095,747,000
523Zalihe robe za dalju prodaju40,764,00040,764,00086,046,00086,046,000211.1
0005Podrška radu Univerziteta u Novom Sadu10,681,227,00010,629,507,0008,998,913,9878,998,913,98784.784.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,296,646,0001,296,646,000
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca242,158,000242,158,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti9,142,423,0009,090,703,0008,998,913,9878,998,913,98799.099.0
0006Podrška radu Univerziteta u Kragujevcu4,727,115,0004,729,783,0003,620,462,7053,620,462,70576.576.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,238,824,0003,215,424,0003,007,721,4853,007,721,48593.593.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca501,210,000497,246,000455,735,858455,735,85891.791.7
413Naknade u naturi2,216,0002,216,000
414Socijalna davanja zaposlenima30,651,00030,651,000
415Naknade troškova za zaposlene47,698,00053,106,00012,533,56412,533,56423.623.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi24,741,00024,741,000
421Stalni troškovi198,166,000211,632,000102,315,121102,315,12148.348.3
422Troškovi putovanja41,910,00041,910,000932,916932,9162.22.2
423Usluge po ugovoru187,423,000191,508,00011,160,64511,160,6455.85.8
424Specijalizovane usluge248,554,000252,357,00017,878,92417,878,9247.17.1
425Tekuće popravke i održavanje42,285,00042,285,000
426Materijal79,480,00082,750,00012,184,19212,184,19214.714.7
441Otplata domaćih kamata130,000130,000
444Prateći troškovi zaduživanja245,000245,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,000106,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,150,0003,150,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,960,0002,960,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova503,000503,000
511Zgrade i građevinski objekti36,610,00036,610,000
512Mašine i oprema30,810,00030,810,000
513Ostale nekretnine i oprema1,410,0001,410,000
515Nematerijalna imovina7,313,0007,313,000
523Zalihe robe za dalju prodaju720,000720,000
0007Podrška radu Univerziteta u Nišu6,839,294,0006,820,140,0004,613,899,6714,613,899,67167.767.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,347,206,0004,297,820,0003,840,024,3523,840,024,35289.389.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca659,556,000651,968,000582,338,499582,338,49989.389.3
413Naknade u naturi10,397,00010,397,000
414Socijalna davanja zaposlenima50,717,00050,717,000
415Naknade troškova za zaposlene50,207,00054,946,00016,322,94916,322,94929.729.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi32,846,00036,729,0002,835,1412,835,1417.77.7
421Stalni troškovi287,386,000306,071,000128,566,206128,566,20642.042.0
422Troškovi putovanja116,363,000116,363,0001,050,7161,050,7160.90.9
423Usluge po ugovoru484,948,000487,163,0008,592,3098,592,3091.81.8
424Specijalizovane usluge298,118,000302,390,00023,153,43423,153,4347.77.7
425Tekuće popravke i održavanje82,510,00082,510,000
426Materijal111,309,000115,335,00011,016,06711,016,0679.69.6
441Otplata domaćih kamata170,000170,000
444Prateći troškovi zaduživanja2,315,0002,315,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti563,000563,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate8,277,0008,277,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,437,0003,437,000
511Zgrade i građevinski objekti81,463,00081,463,000
512Mašine i oprema189,964,000189,964,000
513Ostale nekretnine i oprema1,210,0001,210,000
515Nematerijalna imovina18,632,00018,632,000
523Zalihe robe za dalju prodaju1,700,0001,700,000
Podrška radu Univerziteta u Prištini sa privremenim3,823,934,0003,825,840,0003,450,930,9803,450,930,98090.290.2
0008
sedištem u Kosovskoj Mitrovici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,049,351,0003,027,279,0002,920,914,0562,920,914,05696.596.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca456,677,000452,427,000442,833,211442,833,21197.997.9
413Naknade u naturi2,011,0002,011,000
414Socijalna davanja zaposlenima7,917,0007,917,000
415Naknade troškova za zaposlene13,789,00013,789,0003,458,9763,458,97625.125.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,722,00016,724,00010,002,00010,002,00059.859.8
421Stalni troškovi62,393,00068,514,00040,491,76440,491,76459.159.1
422Troškovi putovanja19,665,00019,665,000341,964341,9641.71.7
423Usluge po ugovoru63,632,00066,316,0008,125,7248,125,72412.312.3
424Specijalizovane usluge34,225,00038,339,00012,508,92412,508,92432.632.6
425Tekuće popravke i održavanje10,089,00010,089,000
426Materijal34,272,00039,579,00012,254,36212,254,36231.031.0
441Otplata domaćih kamata10,00010,000
444Prateći troškovi zaduživanja2,0002,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta350,000350,000
481Dotacije nevladinim organizacijama1,986,0001,986,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate843,000843,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova40,00040,000
511Zgrade i građevinski objekti22,258,00022,258,000
512Mašine i oprema36,670,00036,670,000
513Ostale nekretnine i oprema300,000300,000
515Nematerijalna imovina732,000732,000
0009Podrška radu Državnog univerziteta u Novom Pazaru646,912,000655,810,000622,137,337622,137,33794.994.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)505,710,000502,578,000498,867,054498,867,05499.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca76,125,00075,704,00075,578,35975,578,35999.899.8
413Naknade u naturi5,0005,000
414Socijalna davanja zaposlenima697,000697,000
415Naknade troškova za zaposlene3,021,0003,021,000999,996999,99633.133.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,641,0001,641,000
421Stalni troškovi38,644,00048,189,00034,302,97634,302,97671.271.2
422Troškovi putovanja3,020,0003,020,0001,500,0001,500,00049.749.7
423Usluge po ugovoru6,877,0008,608,0004,555,9924,555,99252.952.9
424Specijalizovane usluge436,000436,000417,984417,98495.995.9
425Tekuće popravke i održavanje3,120,0003,120,000
426Materijal6,553,0007,728,0005,914,9765,914,97676.576.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta238,000238,000
481Dotacije nevladinim organizacijama40,00040,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate785,000785,000
0010Podrška radu Univerziteta umetnosti2,056,882,0002,055,734,0001,816,424,1141,816,424,11488.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,533,245,0001,525,710,0001,500,366,3071,500,366,30798.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca233,725,000231,191,000227,465,460227,465,46098.498.4
413Naknade u naturi1,531,0001,531,000
414Socijalna davanja zaposlenima13,131,00013,131,000
415Naknade troškova za zaposlene19,967,00019,967,00010,560,36810,560,36852.952.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,391,0004,391,000
421Stalni troškovi78,429,00080,618,00053,475,19853,475,19866.366.3
422Troškovi putovanja8,411,0008,411,000169,944169,9442.02.0
423Usluge po ugovoru31,015,00033,383,0007,248,9587,248,95821.721.7
424Specijalizovane usluge53,765,00056,444,0008,405,9648,405,96414.914.9
425Tekuće popravke i održavanje18,537,00018,537,000
426Materijal40,349,00042,034,0008,731,9168,731,91620.820.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate961,000961,000
511Zgrade i građevinski objekti150,000150,000
512Mašine i oprema14,700,00014,700,000
515Nematerijalna imovina4,500,0004,500,000
522Zalihe proizvodnje75,00075,000
0011Podrška radu visokih škola8,259,426,0008,196,571,0004,552,172,8424,552,172,84255.555.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,973,739,0004,859,373,0003,000,120,8073,000,120,80761.761.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca765,304,000746,502,000458,960,091458,960,09161.561.5
413Naknade u naturi13,428,00013,428,000
414Socijalna davanja zaposlenima49,201,00049,201,000
415Naknade troškova za zaposlene97,775,000102,882,00016,990,35116,990,35116.516.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi27,111,00031,508,0003,272,0723,272,07210.410.4
421Stalni troškovi313,215,000330,204,000101,152,426101,152,42630.630.6
422Troškovi putovanja103,372,000103,372,000559,820559,8200.50.5
423Usluge po ugovoru315,215,000321,039,00023,964,82523,964,8257.57.5
424Specijalizovane usluge166,301,000199,286,00037,929,91637,929,91619.019.0
425Tekuće popravke i održavanje112,052,000112,052,000
426Materijal135,098,000140,109,00026,183,82926,183,82918.718.7
441Otplata domaćih kamata407,000407,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,358,0001,358,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
463Transferi ostalim nivoima vlasti921,755,000921,755,000883,038,704883,038,70495.895.8
465Ostale dotacije i transferi400,000400,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,000,0001,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,490,0002,490,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate8,415,0008,415,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,451,0002,451,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih1,100,0001,100,000
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,150,0001,150,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti87,514,00087,514,000
512Mašine i oprema128,602,000128,602,000
513Ostale nekretnine i oprema6,824,0006,824,000
515Nematerijalna imovina15,222,00015,222,000
522Zalihe proizvodnje3,765,0003,765,000
523Zalihe robe za dalju prodaju5,162,0005,162,000
0012Podrška otvorenosti visokog obrazovanja78,499,00078,499,00042,665,21042,665,21054.454.4
422Troškovi putovanja212,000212,000
424Specijalizovane usluge36,072,00036,072,00026,403,60126,403,60173.273.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta42,215,00042,215,00016,261,60916,261,60938.538.5
0013Podrška realizaciji doktorskih studija169,001,000169,001,000168,082,137168,082,13799.599.5
424Specijalizovane usluge169,001,000169,001,000168,082,137168,082,13799.599.5
0014Razvoj visokog obrazovanja100,300,000100,300,00084,973,06084,973,06084.784.7
423Usluge po ugovoru70,000,00070,000,00069,973,06069,973,060100.0100.0
424Specijalizovane usluge27,200,00027,200,00015,000,00015,000,00055.155.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,000,0003,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000100,000
0015Podrška realizaciji master studija na univerzitetima11,848,00011,848,00011,755,00011,755,00099.299.2
424Specijalizovane usluge11,848,00011,848,00011,755,00011,755,00099.299.2
26.5STUDENTSKI STANDARD13,830,868,00014,068,435,21012,130,933,70112,130,933,70186.286.2
Izvori finansiranja za glavu 26.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,801,280,0009,765,539,0009,287,164,7899,287,164,78995.195.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,859,134,0002,946,974,0002,219,906,5092,219,906,50975.375.3
06Donacije od međunarodnih organizacija27,941,00027,941,0008,431,9468,431,94630.230.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti478,776,000483,500,50226,337,39426,337,3945.45.4
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica900,00012,603,21011,703,21011,703,21092.992.9
11Primanja od inostranih zaduživanja165,010,000330,271,919165,261,919165,261,91950.050.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina425,695,000428,981,435341,919,984341,919,98479.779.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,070,0002,227,5202,069,6302,069,63092.992.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti70,062,00070,396,62368,138,32068,138,32096.896.8
Podrška u obrazovanju učenika i studenata13,830,868,00014,068,435,21012,130,933,70112,130,933,70186.286.2
2007
960Pomoćne usluge obrazovanju13,830,868,00014,068,435,21012,130,933,70112,130,933,70186.286.2
0004Sistem ustanova studentskog standarda9,392,046,0009,480,008,8638,294,946,1308,294,946,13087.587.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,751,627,0002,828,947,0002,773,832,9782,773,832,97898.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca415,957,000432,457,000419,228,393419,228,39396.996.9
413Naknade u naturi19,891,00019,671,00016,900,24016,900,24085.985.9
414Socijalna davanja zaposlenima67,084,00073,629,32059,747,98859,747,98881.181.1
415Naknade troškova za zaposlene89,835,00094,619,00081,466,65181,466,65186.186.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi51,053,00063,489,46156,319,59056,319,59088.788.7
421Stalni troškovi1,679,226,0001,717,531,0001,619,376,8391,619,376,83994.394.3
422Troškovi putovanja19,681,00028,481,0009,960,4609,960,46035.035.0
423Usluge po ugovoru297,405,000307,425,000276,164,636276,164,63689.889.8
424Specijalizovane usluge60,165,00061,063,57246,697,92946,697,92976.576.5
425Tekuće popravke i održavanje391,789,000402,844,291369,931,931369,931,93191.891.8
426Materijal2,474,316,0002,339,516,0002,048,112,1932,048,112,19387.587.5
444Prateći troškovi zaduživanja1,820,0001,620,000674,118674,11841.641.6
465Ostale dotacije i transferi100,768100,768100,768100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate26,984,00028,372,00020,874,20820,874,20873.673.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,900,0002,700,00091,05091,0503.43.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,100,0002,100,0001,158,6981,158,69855.255.2
organa
511Zgrade i građevinski objekti568,222,000568,121,23256,393,98956,393,9899.99.9
512Mašine i oprema48,900,00049,350,00021,846,34921,846,34944.344.3
513Ostale nekretnine i oprema6,700,0006,700,0001,790,0001,790,00026.726.7
515Nematerijalna imovina6,380,0007,380,0005,352,8575,352,85772.572.5
522Zalihe proizvodnje112,889,000137,889,000137,866,932137,866,932100.0100.0
523Zalihe robe za dalju prodaju297,122,000306,002,219271,057,333271,057,33388.688.6
Modernizacija infrastrukture ustanova studentskog1,070,590,000996,393,603805,750,685805,750,68580.980.9
0005
standarda
423Usluge po ugovoru1,634,000290,213165,000165,00056.956.9
425Tekuće popravke i održavanje149,347,000123,162,896112,819,999112,819,99991.691.6
511Zgrade i građevinski objekti600,137,000548,988,998405,168,140405,168,14073.873.8
512Mašine i oprema313,572,000318,051,496283,219,274283,219,27489.089.0
513Ostale nekretnine i oprema200,000200,000178,272178,27289.189.1
515Nematerijalna imovina5,700,0005,700,0004,200,0004,200,00073.773.7
0006Individualna pomoć studentima2,066,100,0002,066,100,0002,053,168,3902,053,168,39099.499.4
421Stalni troškovi6,000,0006,000,0005,139,3905,139,39085.785.7
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,0002,280,0002,280,00057.057.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,215,900,0001,215,900,0001,205,611,0001,205,611,00099.299.2
621Nabavka domaće finansijske imovine840,200,000840,200,000840,138,000840,138,000100.0100.0
0007Unapređenje studentskog stvaralaštva324,856,000383,394,824299,804,634299,804,63478.278.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,106,00032,106,0005,024,1435,024,14315.615.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,129,0004,814,000745,714745,71415.515.5
413Naknade u naturi300,000300,000294,500294,50098.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima530,000530,0003,3803,3800.60.6
415Naknade troškova za zaposlene240,0001,240,000176,603176,60314.214.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,000
421Stalni troškovi53,550,00058,061,00053,765,15853,765,15892.692.6
422Troškovi putovanja13,112,00014,377,0009,746,8349,746,83467.867.8
423Usluge po ugovoru67,749,00076,042,78767,039,50867,039,50888.288.2
424Specijalizovane usluge54,773,00062,277,37551,320,91951,320,91982.482.4
425Tekuće popravke i održavanje22,736,00025,236,00015,458,16815,458,16861.361.3
426Materijal25,263,00027,277,84221,650,21921,650,21979.479.4
444Prateći troškovi zaduživanja50,00050,00013,54613,54627.127.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta450,000450,000275,631275,63161.361.3
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00040,000,00040,000,00040,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate515,0001,515,0001,183,2531,183,25378.178.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova270,000270,000
511Zgrade i građevinski objekti2,986,000820
512Mašine i oprema4,397,0004,397,0001,815,4141,815,41441.341.3
522Zalihe proizvodnje30,750,00030,001,78030,001,78097.697.6
523Zalihe robe za dalju prodaju3,600,0003,600,0001,289,8631,289,86335.835.8
Stvaranje preduslova za podršku otvorenosti visokog725,251,000725,251,000484,936,014484,936,01466.966.9
0008
obrazovanja
421Stalni troškovi200,497,000200,497,000168,832,022168,832,02284.284.2
422Troškovi putovanja4,360,0004,360,0003,771,4793,771,47986.586.5
423Usluge po ugovoru5,215,0005,215,0004,715,0004,715,00090.490.4
424Specijalizovane usluge118,918,000118,918,0009,480,3389,480,3388.08.0
425Tekuće popravke i održavanje73,515,00073,515,00051,377,43151,377,43169.969.9
426Materijal143,461,000143,461,000108,416,965108,416,96575.675.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta179,285,000179,285,000138,342,780138,342,78077.277.2
4001Studentsko stanovanje u Srbiji252,025,000417,286,919192,327,848192,327,84846.146.1
423Usluge po ugovoru120,000120,000
444Prateći troškovi zaduživanja60,00060,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama62,390,000227,651,919192,327,848192,327,84884.584.5
511Zgrade i građevinski objekti179,455,000179,455,000
512Mašine i oprema10,000,00010,000,000
ZAVOD ZA UNAPREĐIVANjE OBRAZOVANjA I
26.6VASPITANjA446,350,000440,259,162407,674,348407,674,34892.692.6
Izvori finansiranja za glavu 26.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta397,295,000382,595,000371,426,738371,426,73897.197.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika13,807,00013,807,0002,631,8522,631,85219.119.1
06Donacije od međunarodnih organizacija11,860,00020,169,16217,799,40117,799,40188.388.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina13,165,00013,465,0007,370,6147,370,61454.754.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih10,223,00010,223,0008,445,7438,445,74382.682.6
15
godina
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema446,350,000440,259,162407,674,348407,674,34892.692.6
2001
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu446,350,000440,259,162407,674,348407,674,34892.692.6
0005Razvoj programa i udžbenika228,494,000224,103,162203,273,687203,273,68790.790.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)118,867,000118,867,000114,014,960114,014,96095.995.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,181,00018,181,00017,273,26717,273,26795.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,900,0001,000,000595,594595,59459.659.6
415Naknade troškova za zaposlene2,200,0002,200,0001,942,2101,942,21088.388.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,700,0001,900,0001,194,1021,194,10262.862.8
421Stalni troškovi9,600,0009,600,0008,423,7138,423,71387.787.7
422Troškovi putovanja4,600,0004,600,0004,589,2804,589,28099.899.8
423Usluge po ugovoru58,114,00049,423,16241,645,63841,645,63884.384.3
424Specijalizovane usluge3,462,0008,462,0006,207,6686,207,66873.473.4
425Tekuće popravke i održavanje3,200,0003,200,0002,431,8212,431,82176.076.0
426Materijal2,300,0002,300,0001,768,1791,768,17976.976.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate270,000270,00010,93910,9394.14.1
512Mašine i oprema4,100,0004,100,0003,176,3153,176,31577.577.5
0006Stručno obrazovanje i obrazovanje odraslih36,203,00036,203,00034,030,57434,030,57494.094.0
422Troškovi putovanja630,000630,000247,348247,34839.339.3
423Usluge po ugovoru31,568,00031,568,00031,154,60431,154,60498.798.7
424Specijalizovane usluge4,005,0004,005,0002,628,6222,628,62265.665.6
0007Profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju181,653,000179,953,000170,370,087170,370,08794.794.7
423Usluge po ugovoru144,153,000142,453,000133,525,375133,525,37593.793.7
424Specijalizovane usluge36,000,00036,000,00035,896,73435,896,73499.799.7
426Materijal1,000,0001,000,000947,978947,97894.894.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000
ZAVOD ZA VREDNOVANjE KVALITETA OBRAZOVANjA I
26.7VASPITANjA162,158,000158,258,000139,355,391139,355,39188.188.1
Izvori finansiranja za glavu 26.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta135,712,000131,812,000126,970,735126,970,73596.396.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika22,481,00022,481,00010,647,25010,647,25047.447.4
06Donacije od međunarodnih organizacija2,500,0002,500,000981,757981,75739.339.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,136,0001,136,000436,000436,00038.438.4
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih329,000329,000319,649319,64997.297.2
15
godina
Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema162,158,000158,258,000139,355,391139,355,39188.188.1
2001
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu162,158,000158,258,000139,355,391139,355,39188.188.1
0008Osiguranje kvaliteta u sistemu obrazovanja134,818,000134,818,000119,396,596119,396,59688.688.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,627,00058,627,00055,663,30955,663,30994.994.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,436,0009,436,0008,896,3548,896,35494.394.3
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,261,0001,261,000560,322560,32244.444.4
415Naknade troškova za zaposlene1,199,0001,199,000983,770983,77082.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,401,0001,401,0001,239,2211,239,22188.588.5
421Stalni troškovi7,094,0007,094,0005,261,9605,261,96074.274.2
422Troškovi putovanja2,576,0002,576,0001,275,2611,275,26149.549.5
423Usluge po ugovoru34,385,00034,385,00030,511,76630,511,76688.788.7
424Specijalizovane usluge2,536,0002,536,0001,596,9011,596,90163.063.0
425Tekuće popravke i održavanje2,800,0002,800,0002,018,3702,018,37072.172.1
426Materijal8,730,0008,730,0007,678,5557,678,55588.088.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0001,300,000859,281859,28166.166.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,000123,100123,10056.056.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih51,00051,000
organa
512Mašine i oprema1,500,0001,500,0001,082,3321,082,33272.272.2
515Nematerijalna imovina1,651,0001,651,0001,646,0941,646,09499.799.7
Pružanje stručne podrške ustanovama u domenima3,090,0003,090,0002,111,1112,111,11168.368.3
0009
vrednovanja i samovrednovanja
423Usluge po ugovoru3,090,0003,090,0002,111,1112,111,11168.368.3
0010Istraživanje i vrednovanje u obrazovanju24,250,00020,350,00017,847,68317,847,68387.787.7
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0002,312,7562,312,75657.857.8
423Usluge po ugovoru18,450,00014,550,00013,748,60213,748,60294.594.5
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,299,2811,299,28199.999.9
426Materijal500,000500,000487,044487,04497.497.4
27MINISTARSTVO ZDRAVLjA34,425,988,00041,093,445,66937,682,187,22237,682,187,22291.791.7
Izvori finansiranja za razdeo 27
01Opšti prihodi i primanja budžeta31,798,292,00035,378,425,00033,777,200,28333,777,200,28395.595.5
06Donacije od međunarodnih organizacija88,256,00088,256,00010,765,21510,765,21512.212.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica10,004,00022,004,0009,958,3959,958,39545.345.3
11Primanja od inostranih zaduživanja1,862,987,0003,245,079,0003,173,592,6103,173,592,61097.897.8
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih100,640,000100,640,00088,745,97888,745,97888.288.2
15
godina
56Finansijska pomoć EU565,809,0002,259,041,669621,924,741621,924,74127.527.5
27.0MINISTARSTVO ZDRAVLjA34,356,296,00041,023,753,66937,618,304,65337,618,304,65391.791.7
Izvori finansiranja za glavu 27.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta31,728,600,00035,308,733,00033,713,317,71433,713,317,71495.595.5
06Donacije od međunarodnih organizacija88,256,00088,256,00010,765,21510,765,21512.212.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica10,004,00022,004,0009,958,3959,958,39545.345.3
11Primanja od inostranih zaduživanja1,862,987,0003,245,079,0003,173,592,6103,173,592,61097.897.8
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih100,640,000100,640,00088,745,97888,745,97888.288.2
15
godina
56Finansijska pomoć EU565,809,0002,259,041,669621,924,741621,924,74127.527.5
Uređenje i nadzor u oblasti zdravstva1,193,562,0001,236,394,1641,208,122,9351,208,122,93597.797.7
1801
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu1,193,562,0001,236,394,1641,208,122,9351,208,122,93597.797.7
0001Uređenje zdravstvenog sistema324,772,000376,423,933369,215,070369,215,07098.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)72,527,00072,527,00067,897,39567,897,39593.693.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,989,00010,989,00010,286,45510,286,45593.693.6
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,00098,20998,20932.732.7
415Naknade troškova za zaposlene1,850,0001,850,0001,315,8251,315,82571.171.1
421Stalni troškovi1,050,000783,664782,900782,90099.999.9
422Troškovi putovanja1,800,000203,390128,910128,91063.463.4
423Usluge po ugovoru21,500,00021,072,13421,036,83221,036,83299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,0001,478,6221,478,62273.973.9
426Materijal17,100,00013,418,79013,385,54913,385,54999.899.8
465Ostale dotacije i transferi59,670,00058,397,11958,358,66858,358,66899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00075,38475,38425.125.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova135,486,000194,382,837194,370,321194,370,321100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,000
organa
0002Nadzor zdravstvenih ustanova157,434,000162,784,000157,101,988157,101,98896.596.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,805,00058,805,00057,110,51557,110,51597.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,956,0008,956,0008,652,7308,652,73096.696.6
413Naknade u naturi200,000200,00046,54046,54023.323.3
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000194,387194,38797.297.2
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,494,3311,494,33174.774.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi65,239,00065,239,00063,191,35563,191,35596.996.9
421Stalni troškovi584,000384,000303,685303,68579.179.1
422Troškovi putovanja550,000550,000176,885176,88532.232.2
423Usluge po ugovoru18,900,00024,600,00024,561,40224,561,40299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje750,000750,000744,353744,35399.299.2
426Materijal500,000350,000150,000150,00042.942.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000475,806475,80695.295.2
515Nematerijalna imovina250,000250,000
0003Sanitarni nadzor416,984,000406,341,285398,574,338398,574,33898.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)216,981,000216,981,000214,376,336214,376,33698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,872,00032,872,00032,484,30532,484,30598.898.8
413Naknade u naturi800,000800,000691,920691,92086.586.5
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00098,20998,20949.149.1
415Naknade troškova za zaposlene3,800,0003,800,0003,412,5103,412,51089.889.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi30,000,00030,000,00029,987,85829,987,858100.0100.0
421Stalni troškovi12,841,0006,599,4376,527,8436,527,84398.998.9
422Troškovi putovanja700,000606,792429,775429,77570.870.8
423Usluge po ugovoru43,800,00043,800,00043,762,24843,762,24899.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,850,0002,850,0002,818,6972,818,69798.998.9
426Materijal1,400,000511,320393,011393,01176.976.9
465Ostale dotacije i transferi63,300,00063,300,00061,561,65061,561,65097.397.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,000,0003,000,0001,935,4771,935,47764.564.5
512Mašine i oprema3,600,000180,73794,50094,50052.352.3
515Nematerijalna imovina840,000840,000
Nadzor u oblasti lekova i medicinskih sredstava i40,226,00038,316,22136,177,13336,177,13394.494.4
0004
psihoaktivnih kontrolisanih supstanci i prekursora
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,317,00031,317,00030,122,39630,122,39696.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,699,0004,699,0004,563,5434,563,54397.197.1
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000359,713359,71371.971.9
421Stalni troškovi660,00070,06170,06170,061100.0100.0
422Troškovi putovanja800,000719,278719,278719,278100.0100.0
423Usluge po ugovoru450,00023,60223,60223,602100.0100.0
424Specijalizovane usluge500,000
425Tekuće popravke i održavanje250,00087,28087,28087,280100.0100.0
426Materijal550,000400,000182,720182,72045.745.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00048,54048,54048.548.5
515Nematerijalna imovina200,000200,000
0007Administracija i upravljanje254,146,000252,528,726247,054,407247,054,40797.897.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,982,00065,982,00063,359,39863,359,39896.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,012,00010,012,0009,598,9499,598,94995.995.9
413Naknade u naturi700,000700,000366,000366,00052.352.3
414Socijalna davanja zaposlenima6,535,0008,065,0007,967,4267,967,42698.898.8
415Naknade troškova za zaposlene5,800,0005,800,0005,366,7425,366,74292.592.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,067,0005,067,0005,062,9575,062,95799.999.9
421Stalni troškovi8,700,0006,900,0006,874,6806,874,68099.699.6
422Troškovi putovanja6,500,0005,854,3145,854,3145,854,314100.0100.0
423Usluge po ugovoru67,700,00078,690,18478,690,18478,690,184100.0100.0
424Specijalizovane usluge3,000,000
425Tekuće popravke i održavanje3,500,0003,372,7913,372,7913,372,791100.0100.0
426Materijal27,150,00026,650,00026,629,68326,629,68399.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00024,313,37324,313,32624,313,326100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000762,612762,61276.376.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,0005,000,0004,963,8484,963,84899.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,000,0003,000,0001,802,6131,802,61360.160.1
organa
512Mašine i oprema4,500,0002,122,0652,068,8842,068,88497.597.5
Preventivna zdravstvena zaštita2,142,820,0002,174,803,8362,058,447,0082,058,447,00894.694.6
1802
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,142,820,0002,174,803,8362,058,447,0082,058,447,00894.694.6
0001Podrška radu instituta „Dr Milan Jovanović Batut”451,342,000468,797,000435,712,183435,712,18392.992.9
423Usluge po ugovoru10,000,00013,000,00012,987,65512,987,65599.999.9
465Ostale dotacije i transferi441,342,000455,797,000422,724,528422,724,52892.792.7
0002Podrška radu instituta i zavoda za javno zdravlje1,289,000,0001,289,000,0001,288,000,0001,288,000,00099.999.9
465Ostale dotacije i transferi1,289,000,0001,289,000,0001,288,000,0001,288,000,00099.999.9
0003Omasovljavanje dobrovoljnog davalaštva krvi26,000,00026,000,00025,854,68025,854,68099.499.4
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,00019,854,68019,854,68099.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
Virusološki nadzor infektivnih bolesti (Institut111,037,000140,037,000139,658,610139,658,61099.799.7
0004
„Torlak”)
465Ostale dotacije i transferi111,037,000140,037,000139,658,610139,658,61099.799.7
0005Prevencija širenja humanog besnila (Pasterov zavod)1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
Unapređenje dostupnosti zdravstvene zaštite romskoj66,000,00065,625,23665,272,88965,272,88999.599.5
0010
populaciji
423Usluge po ugovoru50,000,00050,000,00049,647,67349,647,67399.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama16,000,00015,625,23615,625,21615,625,216100.0100.0
Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti31,100,00017,003,60017,003,60017,003,600100.0100.0
0012
zdravstvene zaštite
481Dotacije nevladinim organizacijama31,100,00017,003,60017,003,60017,003,600100.0100.0
4012Prevencije oboljenja izazvanih humanim papiloma virusom1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti149,600,000149,600,00069,030,56669,030,56646.146.1
4013
prevencije i kontrole HIV infekcije
421Stalni troškovi116,000116,000
422Troškovi putovanja1,206,0001,206,000
423Usluge po ugovoru13,771,00014,471,00010,710,72610,710,72674.074.0
426Materijal29,856,00030,856,0007,202,5427,202,54223.323.3
465Ostale dotacije i transferi451,0002,351,0002,037,4522,037,45286.786.7
481Dotacije nevladinim organizacijama103,360,00099,760,00048,940,77848,940,77849.149.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate840,000840,000139,068139,06816.616.6
Program sprečavanja slepila u Srbiji kod dece sa1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
4016
prematurnom retinopatijom uz program razvoja retine
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
Podrška implementaciji programskih aktivnosti za1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4017unapređenje oralnog zdravlja dece i omladine u Republici
Srbiji
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4018Jačanje službi za mentalno zdravlje u Republici Srbiji13,241,00013,241,00012,414,48012,414,48093.893.8
423Usluge po ugovoru13,241,00013,241,00012,414,48012,414,48093.893.8
Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite2,939,725,0003,503,325,0003,033,613,8163,033,613,81686.686.6
1803
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,939,725,0003,503,325,0003,033,613,8163,033,613,81686.686.6
Zdravstvena zaštita lica na izdržavanju kazne zatvora i309,554,000309,554,000308,639,436308,639,43699.799.7
pružanje hitne medicinske pomoći osobama nepoznatog
0004
prebivališta i drugim licima koja ovo pravo ne ostvaruju na
drugačiji način
465Ostale dotacije i transferi309,554,000309,554,000308,639,436308,639,43699.799.7
Lečenje oboljenja, stanja ili povreda koje se ne mogu uspešno131,148,000229,658,000210,097,850210,097,85091.591.5
0005
lečiti u Republici Srbiji
424Specijalizovane usluge131,148,000229,658,000210,097,850210,097,85091.591.5
0006Programi Crvenog krsta Srbije379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
Izvršavanje mera bezbednosti obaveznog psihijatrijskog300,000,000374,940,000374,940,000374,940,000100.0100.0
0008lečenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi, obaveznog lečenja
alkoholičara i zavisnika od droga
465Ostale dotacije i transferi300,000,000374,940,000374,940,000374,940,000100.0100.0
0009Javna ovlašćenja poverena Crvenom krstu Srbije15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4003Unapređenje kvaliteta rada Odeljenja za tipizaciju tkiva40,000,00040,000,00038,624,60238,624,60296.696.6
465Ostale dotacije i transferi40,000,00040,000,00038,624,60238,624,60296.696.6
Podrška zdravstvenoj zaštiti obolelih od hemofilije i3,000,0003,000,0002,883,8042,883,80496.196.1
4004
drugih urođenih koagulopatija
465Ostale dotacije i transferi3,000,0003,000,0002,883,8042,883,80496.196.1
4005Obezbeđivanje uslova za transplantaciju organa kod odraslih5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
Obezbeđivanje uslova za rad javne/porodične banke krvi1,650,0001,650,0001,650,0001,650,000100.0100.0
4006
pupčanika
465Ostale dotacije i transferi1,650,0001,650,0001,650,0001,650,000100.0100.0
4019Podrška pružanju zdravstvene zaštite migrantima373,749,000373,749,00093,669,58693,669,58625.125.1
422Troškovi putovanja458,000458,000155,517155,51734.034.0
423Usluge po ugovoru37,969,00037,969,00014,422,16114,422,16138.038.0
426Materijal75,847,00075,847,000
465Ostale dotacije i transferi259,475,000259,475,00079,091,90779,091,90730.530.5
IPA 2018 - Podrška unapređenju kapaciteta relevantnih20,364,00020,364,0007,210,8367,210,83635.435.4
4021
institucija u „SoHo” sistemu
423Usluge po ugovoru20,364,00020,364,0007,210,8367,210,83635.435.4
4022Hitan odgovor Republike Srbije na COVID-191,095,895,0001,486,045,0001,414,560,6731,414,560,67395.295.2
421Stalni troškovi1,700,0002,350,0001,950,9651,950,96583.083.0
422Troškovi putovanja2,700,0002,700,0001,336,3021,336,30249.549.5
423Usluge po ugovoru155,345,000188,345,000180,789,467180,789,46796.096.0
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000267,248267,24853.453.4
426Materijal1,835,0002,335,0001,742,0551,742,05574.674.6
444Prateći troškovi zaduživanja4,000,0004,000,0003,653,7003,653,70091.391.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate115,000115,000111,078111,07896.696.6
511Zgrade i građevinski objekti817,300,0001,198,300,0001,198,022,4991,198,022,499100.0100.0
512Mašine i oprema112,400,00087,400,00026,687,35926,687,35930.530.5
Podsticanje aktivnosti razvoja Registra tipiziranih5,000,0005,000,0004,737,7114,737,71194.894.8
4024davalaca krvi i komponenata krvi u Institutu za
transfuziju krvi Srbije
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0004,737,7114,737,71194.894.8
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike260,365,000260,365,000177,599,319177,599,31968.268.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru49,383,00049,383,000
512Mašine i oprema210,982,000210,982,000177,599,319177,599,31984.284.2
Razvoj infrastrukture zdravstvenih ustanova11,633,249,00017,662,290,66914,872,161,34214,872,161,34284.284.2
1807
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu11,633,249,00017,662,290,66914,872,161,34214,872,161,34284.284.2
Izgradnja i opremanje zdravstvenih ustanova u državnoj3,371,255,0005,066,487,6693,352,826,0343,352,826,03466.266.2
0001
svojini čiji je osnivač Republika Srbija
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje3,361,255,0005,066,487,6693,352,826,0343,352,826,03466.266.2
511Zgrade i građevinski objekti10,000,000
Informatizacija zdravstvenog sistema u jedinstveni1,556,664,0001,498,672,0001,491,092,7081,491,092,70899.599.5
4001
informacioni sistem
423Usluge po ugovoru650,000,000585,000,000580,777,514580,777,51499.399.3
465Ostale dotacije i transferi112,400,000119,408,000119,407,194119,407,194100.0100.0
515Nematerijalna imovina794,264,000794,264,000790,908,000790,908,00099.699.6
Koordinacija, nadzor i kontrola rekonstrukcije207,396,000186,666,000154,677,678154,677,67882.982.9
4002univerzitetskih kliničkih centara Beograd, Kragujevac,
Niš i Novi Sad
421Stalni troškovi5,066,0004,560,0003,013,5243,013,52466.166.1
422Troškovi putovanja1,750,0001,584,000117,500117,5007.47.4
423Usluge po ugovoru75,300,00067,770,00045,688,26845,688,26867.467.4
424Specijalizovane usluge118,000,000106,200,000105,568,000105,568,00099.499.4
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0002,700,000146,185146,1855.45.4
426Materijal1,280,0001,152,00045,30145,3013.93.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000450,00098,90098,90022.022.0
512Mašine i oprema2,500,0002,250,000
Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra1,222,042,000392,576,00069,457,69369,457,69317.717.7
4004
Kragujevac
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,220,741,000391,275,00068,220,60068,220,60017.417.4
465Ostale dotacije i transferi1,301,0001,301,0001,237,0931,237,09395.195.1
Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra1,683,032,0002,132,920,0001,996,663,2761,996,663,27693.693.6
4006
Vojvodine, Novi Sad
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,338,0003,152,0003,151,1273,151,127100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje756,794,0001,205,518,0001,093,517,6091,093,517,60990.790.7
465Ostale dotacije i transferi6,500,0005,850,000
512Mašine i oprema916,400,000916,400,000899,994,540899,994,54098.298.2
4010Program „Intereg” IPA Rumunija - Srbija 2021-202721,000,00021,000,00021,000,00021,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje21,000,00021,000,00021,000,00021,000,000100.0100.0
Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra Srbije,1,916,860,0003,212,422,0003,062,348,2643,062,348,26495.395.3
5001
Beograd
424Specijalizovane usluge15,000,00013,500,000
444Prateći troškovi zaduživanja230,0001,839,0001,838,3391,838,339100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,575,630,0002,850,801,0002,850,800,2292,850,800,229100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi151,000,000135,900,00024,73024,7300.00.0
512Mašine i oprema175,000,000210,382,000209,684,966209,684,96699.799.7
5002Opremanje Opšte bolnice Leskovac305,000,0001,249,530,0001,026,584,2531,026,584,25382.282.2
512Mašine i oprema305,000,0001,249,530,0001,026,584,2531,026,584,25382.282.2
5003Nabavka opreme za UKC Vojvodine, Novi Sad1,350,000,0003,902,017,0003,697,511,4353,697,511,43594.894.8
512Mašine i oprema1,350,000,0003,902,017,0003,697,511,4353,697,511,43594.894.8
Podrška ostvarenju prava iz obaveznog zdravstvenog
1808
osiguranja16,360,000,00016,360,000,00016,360,000,00016,360,000,000100.0100.0
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu16,360,000,00016,360,000,00016,360,000,00016,360,000,000100.0100.0
Zdravstvena zaštita lica koja se smatraju osiguranicima po4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
0001
članu 16. stav 1. Zakona o zdravstvenom osiguranju
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
Naknada zarade u slučaju privremene sprečenosti za rad zbog4,550,000,0004,550,000,0004,550,000,0004,550,000,000100.0100.0
0002
bolesti ili komplikacija u vezi sa održavanjem trudnoće
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje4,550,000,0004,550,000,0004,550,000,0004,550,000,000100.0100.0
Zdravstvena zaštita osiguranih lica obolelih od retkih7,200,000,0007,200,000,0007,200,000,0007,200,000,000100.0100.0
0003
bolesti
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje7,200,000,0007,200,000,0007,200,000,0007,200,000,000100.0100.0
4001Podrška aktivnostima Banke reproduktivnih ćelija10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
Prevencija i kontrola vodećih hroničnih nezaraznih
1809
oboljenja86,940,00086,940,00085,959,55285,959,55298.998.9
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu86,940,00086,940,00085,959,55285,959,55298.998.9
0001Podrška radu Kancelarije za kontrolu duvana1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
0002
onkološke zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti20,000,00020,000,00019,825,74019,825,74099.199.1
0003
kardiovaskularne zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,00019,825,74019,825,74099.199.1
Implementacija Nacionalnog programa za palijativno1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0
4005
zbrinjavanje dece
465Ostale dotacije i transferi1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0
Uvođenje radioniklidne teranostike u Centar za nuklearnu100,000100,000
4008
medicinu Univerzitetskog kliničkog centra Srbije
462Dotacije međunarodnim organizacijama100,000100,000
Unapređenje dijagnostike kardiovaskularnih bolesti i39,000,00039,000,00038,293,81238,293,81298.298.2
4009identifikacija promena u sentinel limfnim čvorovima u
hirurškom lečenju raka dojke i melanoma u Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama39,000,00039,000,00038,293,81238,293,81298.298.2
27.1UPRAVA ZA BIOMEDICINU69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
Izvori finansiranja za glavu 27.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
1803
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
0007Uređenje Uprave u oblasti biomedicine28,192,00028,192,00023,889,63123,889,63184.784.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,229,00016,229,00014,107,07114,107,07186.986.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,459,0002,459,0002,137,2212,137,22186.986.9
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000184,753184,75346.246.2
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000267,177267,17789.189.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,371185,37197.697.6
421Stalni troškovi350,000350,000314,494314,49489.989.9
422Troškovi putovanja500,000500,000145,721145,72129.129.1
423Usluge po ugovoru5,394,0005,394,0005,229,0255,229,02596.996.9
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000373,781373,78174.874.8
426Materijal100,000100,00047,30047,30047.347.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama820,000820,000814,057814,05799.399.3
465Ostale dotacije i transferi350,000350,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00083,66083,66083.783.7
512Mašine i oprema500,000500,000
Uspostavljanje Nacionalnog programa za presađivanje41,500,00041,500,00039,992,93839,992,93896.496.4
4018
ljudskih organa u Republici Srbiji
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje5,000,0005,000,0003,498,0003,498,00070.070.0
465Ostale dotacije i transferi36,500,00036,500,00036,494,93836,494,938100.0100.0
28MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE39,094,879,00051,504,771,12948,873,189,90348,873,189,90394.994.9
Izvori finansiranja za razdeo 28
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,779,501,00016,248,153,00015,508,447,05715,508,447,05795.495.4
05Donacije od inostranih zemalja267,680,000267,680,000140,435,286140,435,28652.552.5
06Donacije od međunarodnih organizacija23,120,00023,120,0005,689,3615,689,36124.624.6
11Primanja od inostranih zaduživanja5,334,467,00019,205,679,69719,080,307,95719,080,307,95799.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih13,013,620,00013,013,620,00012,735,116,88112,735,116,88197.997.9
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,676,491,0002,746,518,4321,403,193,3621,403,193,36251.151.1
28.0MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE33,269,503,00045,642,895,12943,216,373,01743,216,373,01794.794.7
Izvori finansiranja za glavu 28.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,954,125,00010,386,277,0009,851,630,1709,851,630,17094.994.9
05Donacije od inostranih zemalja267,680,000267,680,000140,435,286140,435,28652.552.5
06Donacije od međunarodnih organizacija23,120,00023,120,0005,689,3615,689,36124.624.6
11Primanja od inostranih zaduživanja5,334,467,00019,205,679,69719,080,307,95719,080,307,95799.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih13,013,620,00013,013,620,00012,735,116,88112,735,116,88197.997.9
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,676,491,0002,746,518,4321,403,193,3621,403,193,36251.151.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Planiranje i sprovođenje energetske politike23,554,134,00033,965,044,24731,675,636,94731,675,636,94793.393.3
0501
430Gorivo i energija23,554,134,00033,965,044,24731,675,636,94731,675,636,94793.393.3
Uređenje sistema u oblasti energetske efikasnosti,67,645,00064,268,00047,882,27347,882,27374.574.5
0001obnovljivih izvora energije i zaštita životne sredine u
energetici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,085,00028,085,00027,068,43427,068,43496.496.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,255,0004,255,0004,100,8684,100,86896.496.4
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene585,000670,000590,185590,18588.188.1
423Usluge po ugovoru34,620,00031,158,00016,122,78716,122,78751.751.7
Elektroenergetika, nafta i prirodni gas i sistemi2,542,001,0001,842,001,0001,718,922,9131,718,922,91393.393.3
0002
daljinskog grejanja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,521,00049,521,00047,781,38147,781,38196.596.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,503,0007,503,0007,238,8797,238,87996.596.5
414Socijalna davanja zaposlenima800,000800,000602,137602,13775.375.3
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000952,860952,86095.395.3
423Usluge po ugovoru731,572,000731,572,000632,924,434632,924,43486.586.5
424Specijalizovane usluge31,504,00031,504,00024,138,54524,138,54576.676.6
426Materijal10,600,00010,600,0006,616,7566,616,75662.462.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama518,000,000518,000,000508,580,692508,580,69298.298.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000147,230147,23029.429.4
511Zgrade i građevinski objekti703,001,0003,001,0001,939,9991,939,99964.664.6
621Nabavka domaće finansijske imovine488,000,000488,000,000488,000,000488,000,000100.0100.0
0003Strateško planiranje u energetici47,303,00045,186,00015,501,34215,501,34234.334.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,951,0006,951,0005,414,0025,414,00277.977.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,053,0001,053,000820,221820,22177.977.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00046,99346,99323.523.5
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru23,571,00021,454,0008,502,5268,502,52639.639.6
424Specijalizovane usluge15,028,00015,028,000717,600717,6004.84.8
0005Administracija i upravljanje430,556,000412,210,000254,288,997254,288,99761.761.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)88,269,00088,269,00082,634,20682,634,20693.693.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,388,00013,388,00012,540,50312,540,50393.793.7
413Naknade u naturi250,000250,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,600,0001,600,0001,333,8111,333,81183.483.4
415Naknade troškova za zaposlene1,448,0001,363,0001,211,9441,211,94488.988.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,0001,000,000901,641901,64190.290.2
421Stalni troškovi23,290,00020,961,00010,158,70410,158,70448.548.5
422Troškovi putovanja14,800,00014,800,00012,595,40412,595,40485.185.1
423Usluge po ugovoru87,807,00080,027,00062,010,54762,010,54777.577.5
424Specijalizovane usluge6,258,0006,258,0003,195,3003,195,30051.151.1
425Tekuće popravke i održavanje11,360,00010,224,0006,199,0466,199,04660.660.6
426Materijal8,520,0008,520,0004,665,2294,665,22954.854.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,900,0006,900,0006,768,4606,768,46098.198.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate730,000730,000397,255397,25554.454.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000445,632445,63289.189.1
organa
512Mašine i oprema26,576,00026,576,00021,214,11621,214,11679.879.8
515Nematerijalna imovina138,160,000130,844,00028,017,20228,017,20221.421.4
4001Formiranje baze podataka za naftu i gas8,000,0007,700,0003,717,9003,717,90048.348.3
423Usluge po ugovoru8,000,0007,700,0003,717,9003,717,90048.348.3
Program podsticanja obnovljive energije - razvoj tržišta516,310,000516,310,000305,472,063305,472,06359.259.2
4006
biomase - KfW
422Troškovi putovanja300,000300,0006,2406,2402.12.1
423Usluge po ugovoru9,010,0009,010,0008,864,7868,864,78698.498.4
424Specijalizovane usluge80,000,00080,000,00077,632,25677,632,25697.097.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti129,000,000129,000,00036,020,36536,020,36527.927.9
621Nabavka domaće finansijske imovine298,000,000298,000,000182,948,416182,948,41661.461.4
5,437,790,0004,754,055,8523,366,336,9173,366,336,91770.870.8
4008IPA 2017 - Izgradnja gasnog interkonektora Srbija-Bugarska
511Zgrade i građevinski objekti5,437,790,0004,754,055,8523,366,336,9173,366,336,91770.870.8
4010IPA 2018 - Energetski sektor69,603,71169,603,71169,603,711100.0100.0
423Usluge po ugovoru69,603,71169,603,71169,603,711100.0100.0
4011Kostolac B - Power Plant project1,749,116,00013,929,220,96313,929,220,29313,929,220,293100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,749,116,00013,929,220,96313,929,220,29313,929,220,293100.0100.0
Izgradnja samo-balansiranih solarnih elektrana kapaciteta1,000,0001,000,000
50011 GW sa baterijskim sisteima za skladištenje električne
energije
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
7072IPA 2017 - Podrška evropskim integracijama24,127,00024,127,00024,126,86424,126,864100.0100.0
423Usluge po ugovoru24,127,00024,127,00024,126,86424,126,864100.0100.0
7091Mere za ublažavanje posledica energetske krize11,888,260,00011,888,260,00011,612,636,95111,612,636,95197.797.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama11,888,260,00011,888,260,00011,612,636,95111,612,636,95197.797.7
7092IPA 2020 - I deo Demokratija i upravljanje89,026,00089,449,7218,112,7218,112,7219.19.1
423Usluge po ugovoru7,689,0008,112,7218,112,7218,112,721100.0100.0
512Mašine i oprema81,337,00081,337,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027753,000,000321,652,000319,814,003319,814,00399.499.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama753,000,000321,652,000319,814,003319,814,00399.499.4
Energetska efikasnost1,864,972,0003,839,813,8813,778,252,6313,778,252,63198.498.4
0502
430Gorivo i energija1,864,972,0003,839,813,8813,778,252,6313,778,252,63198.498.4
Energetska efikasnost i upravljanje energijom u opštinama u1,000,0001,000,000
4006
Srbiji
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000
Rehabilitacija sistema daljinskog grejanja u Republici840,257,0001,652,234,1431,645,241,5141,645,241,51499.699.6
4007
Srbiji - faza V
422Troškovi putovanja250,000250,000
423Usluge po ugovoru8,442,0009,182,0008,968,2748,968,27497.797.7
424Specijalizovane usluge34,060,00037,280,12630,751,55530,751,55582.582.5
621Nabavka domaće finansijske imovine797,505,0001,605,522,0171,605,521,6851,605,521,685100.0100.0
4009Energetska efikasnost u zgradama centralne vlasti165,000,0001,186,571,0001,171,571,0001,171,571,00098.798.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama15,000,00015,000,000
511Zgrade i građevinski objekti150,000,0001,171,571,0001,171,571,0001,171,571,000100.0100.0
Energetska efikasnost u javnim zgradama i obnovljivi izvori95,891,000159,333,092134,774,025134,774,02584.684.6
4010
energije u sektoru daljinskog grejanja
423Usluge po ugovoru14,411,00014,411,00013,115,51513,115,51591.091.0
424Specijalizovane usluge81,480,000144,922,092121,658,510121,658,51083.983.9
Unapređenje sistema energetskog menadžmenta radi povećanja15,674,00015,674,00010,941,85210,941,85269.869.8
4011
investicija u energetsku efikasnost javnih zgrada u Srbiji
422Troškovi putovanja300,00055,97655,97618.718.7
423Usluge po ugovoru14,116,00013,816,0009,649,0199,649,01969.869.8
426Materijal67,00067,00066,68966,68999.599.5
512Mašine i oprema1,491,0001,491,0001,170,1681,170,16878.578.5
4012Projekat čiste energije i energetska efikasnost za građane747,150,000825,001,646815,724,240815,724,24098.998.9
421Stalni troškovi7,800,0008,800,0007,891,3117,891,31189.789.7
422Troškovi putovanja500,000500,000278,579278,57955.755.7
423Usluge po ugovoru35,300,00040,300,00039,671,11539,671,11598.498.4
425Tekuće popravke i održavanje300,00024,60024,6008.28.2
426Materijal750,000750,000699,119699,11993.293.2
444Prateći troškovi zaduživanja2,500,0007,500,0003,391,7223,391,72245.245.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti697,800,000764,351,646761,995,095761,995,09599.799.7
512Mašine i oprema2,500,0002,500,0001,772,6991,772,69970.970.9
Upravljanje mineralnim resursima5,689,814,0005,683,954,0005,614,780,7055,614,780,70598.898.8
0503
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja5,689,814,0005,683,954,0005,614,780,7055,614,780,70598.898.8
0001Uređenje i nadzor u oblasti geologije i rudarstva164,814,000158,954,00089,780,70589,780,70556.556.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,896,00035,896,00035,453,33635,453,33698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,832,0005,832,0005,579,9375,579,93795.795.7
413Naknade u naturi150,000150,000
414Socijalna davanja zaposlenima900,000900,000435,547435,54748.448.4
415Naknade troškova za zaposlene940,000940,000663,167663,16770.570.5
421Stalni troškovi2,200,0002,200,000295,365295,36513.413.4
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000726,195726,19529.029.0
423Usluge po ugovoru73,896,00071,536,00033,981,82333,981,82347.547.5
424Specijalizovane usluge35,000,00031,500,0009,984,0009,984,00031.731.7
426Materijal5,000,0005,000,0002,246,3342,246,33444.944.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema1,900,0001,900,000415,000415,00021.821.8
4003Konsolidacija poslovanja JP PEU Resavica5,525,000,0005,525,000,0005,525,000,0005,525,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,525,000,0005,525,000,0005,525,000,0005,525,000,000100.0100.0
Socijalna zaštita2,160,583,0002,154,083,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
0902
430Gorivo i energija2,160,583,0002,154,083,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
0011Energetski ugroženi kupac2,160,583,0002,154,083,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,160,083,0002,153,583,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000
28.1UPRAVA ZA REZERVE ENERGENATA4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
Izvori finansiranja za glavu 28.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
Upravljanje obaveznim rezervama4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
2403
430Gorivo i energija4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
Formiranje i održavanje obaveznih rezervi nafte, derivata4,428,078,0004,416,078,0004,361,546,4394,361,546,43998.898.8
0001
nafte i prirodnog gasa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,168,00010,568,00010,250,29910,250,29997.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,565,0001,665,0001,552,9201,552,92093.393.3
413Naknade u naturi40,00040,00040,00040,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima625,000625,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00083,76683,76641.941.9
421Stalni troškovi1,800,330,0001,800,330,0001,800,325,1881,800,325,188100.0100.0
422Troškovi putovanja900,000900,000573,177573,17763.763.7
423Usluge po ugovoru31,000,00030,500,00012,377,33812,377,33840.640.6
424Specijalizovane usluge120,000,000108,000,00091,447,84691,447,84684.784.7
426Materijal1,100,0001,100,000382,692382,69234.834.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,050,0001,050,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000761,477761,47776.176.1
515Nematerijalna imovina40,000,00040,000,00037,800,96037,800,96094.594.5
521Robne rezerve1,400,000,0001,400,000,0001,399,944,0001,399,944,000100.0100.0
622Nabavka strane finansijske imovine1,020,000,0001,020,000,0001,006,006,7761,006,006,77698.698.6
Izgradnja rezervoara u skladištu derivata nafte u350,070,000350,070,000258,701,617258,701,61773.973.9
5001
Smederevu
511Zgrade i građevinski objekti80,070,00080,070,00069,499,55069,499,55086.886.8
512Mašine i oprema270,000,000270,000,000189,202,067189,202,06770.170.1
UPRAVA ZA FINANSIRANjE I PODSTICANjE
28.2ENERGETSKE EFIKASNOSTI1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
Izvori finansiranja za glavu 28.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
Energetska efikasnost1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
0502
430Gorivo i energija1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
0002Mere za unapređenje energetske efikasnosti1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,817,00019,817,00018,518,89218,518,89293.493.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,945,0002,945,0002,805,6122,805,61295.395.3
413Naknade u naturi80,00080,00036,00036,00045.045.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,300,0001,300,000416,368416,36832.032.0
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000213,026213,02671.071.0
421Stalni troškovi11,676,00011,676,00011,449,42011,449,42098.198.1
422Troškovi putovanja2,260,0002,260,000579,363579,36325.625.6
423Usluge po ugovoru19,060,00019,060,00019,052,02519,052,025100.0100.0
424Specijalizovane usluge850,000850,000795,000795,00093.593.5
425Tekuće popravke i održavanje3,600,0003,600,000112,200112,2003.13.1
426Materijal2,100,0002,100,0001,021,6481,021,64848.648.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti967,640,0001,016,140,000979,135,325979,135,32596.496.4
481Dotacije nevladinim organizacijama12,400,00012,400,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,200,0001,200,000910,120910,12075.875.8
organa
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,523,8311,523,83176.276.2
29MINISTARSTVO KULTURE15,604,324,00015,865,675,84414,356,715,59414,356,715,59490.590.5
Izvori finansiranja za razdeo 29
01Opšti prihodi i primanja budžeta14,179,704,00014,296,706,00013,230,070,64413,230,070,64492.592.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika962,029,0001,104,571,743863,695,737863,695,73778.278.2
05Donacije od inostranih zemalja12,000,00012,000,000
06Donacije od međunarodnih organizacija14,239,00016,046,1014,689,4104,689,41029.229.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti61,400,00061,400,0005,499,4625,499,4629.09.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica28,758,00028,758,0004,567,4734,567,47315.915.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina292,620,000292,620,000219,357,779219,357,77975.075.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih30,987,00030,987,00018,867,80618,867,80660.960.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti22,587,00022,587,0009,967,2839,967,28344.144.1
29.0MINISTARSTVO KULTURE5,850,498,0006,071,493,1015,855,534,4505,855,534,45096.496.4
Izvori finansiranja za glavu 29.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,842,311,0006,061,499,0005,849,581,2795,849,581,27996.596.5
06Donacije od međunarodnih organizacija6,838,0008,645,1014,689,4104,689,41054.254.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,349,0001,349,0001,263,7601,263,76093.793.7
15
godina
Uređenje i razvoj sistema u oblasti kulture803,708,000894,708,000804,013,840804,013,84089.989.9
1201
820Usluge kulture803,708,000894,708,000804,013,840804,013,84089.989.9
0001Uređenje i nadzor sistema u oblasti kulture97,641,00097,641,00086,591,87686,591,87688.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,485,00070,485,00068,657,30168,657,30197.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,679,00010,679,00010,398,22210,398,22297.497.4
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,589,2331,589,23379.579.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,027,0001,027,0001,025,2461,025,24699.899.8
422Troškovi putovanja13,450,00013,450,0004,921,8754,921,87536.636.6
0003Administracija i upravljanje291,567,000358,567,000281,888,515281,888,51578.678.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,876,00070,876,00067,912,75667,912,75695.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,739,00010,739,00010,288,78310,288,78395.895.8
413Naknade u naturi200,000200,000
414Socijalna davanja zaposlenima6,804,0006,804,0006,486,4126,486,41295.395.3
415Naknade troškova za zaposlene2,400,0002,400,0002,143,6582,143,65889.389.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi855,000855,000798,518798,51893.493.4
421Stalni troškovi10,600,00010,600,0003,782,6003,782,60035.735.7
422Troškovi putovanja14,000,00014,000,00012,837,77612,837,77691.791.7
423Usluge po ugovoru86,422,00078,422,00078,421,98278,421,982100.0100.0
424Specijalizovane usluge8,500,0008,500,0001,517,9331,517,93317.917.9
425Tekuće popravke i održavanje21,660,00021,660,0004,252,1124,252,11219.619.6
426Materijal18,200,00018,200,00015,647,33715,647,33786.086.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate310,000310,000142,538142,53846.046.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,000,0006,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,00032,38932,3893.23.2
organa
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0005,000,000
512Mašine i oprema28,000,00028,000,00015,280,96115,280,96154.654.6
515Nematerijalna imovina1,00075,001,00062,342,75962,342,75983.183.1
0004Poslovi povereni reprezentativnim udruženjima u kulturi65,000,00065,000,00064,720,00064,720,00099.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00065,000,00064,720,00064,720,00099.699.6
Podrška unapređenju kapaciteta kulturnog sektora na349,500,000373,500,000370,813,449370,813,44999.399.3
0005
lokalnom nivou
463Transferi ostalim nivoima vlasti349,500,000373,500,000370,813,449370,813,44999.399.3
Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa1,000,330,0001,162,730,0001,156,068,0551,156,068,05599.499.4
1202
820Usluge kulture1,000,330,0001,162,730,0001,156,068,0551,156,068,05599.499.4
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nepokretnog390,340,000537,340,000534,540,475534,540,47599.599.5
0001
kulturnog nasleđa
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000601,852601,85260.260.2
424Specijalizovane usluge40,689,00040,689,00040,340,46240,340,46299.199.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti239,131,000269,131,000267,372,581267,372,58199.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama109,520,000226,520,000226,225,581226,225,58199.999.9
0005Obnova i zaštita Manastira Hilandar90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
0006Održavanje Dvorskog kompleksa na Dedinju67,000,00067,000,00067,000,00067,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama67,000,00067,000,00067,000,00067,000,000100.0100.0
0008Podrška radu Matice Srpske61,000,00061,000,00061,000,00061,000,000100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
481Dotacije nevladinim organizacijama61,000,00061,000,00061,000,00061,000,000100.0100.0
0009Digitalizacija kulturnog nasleđa65,043,00065,043,00064,814,25964,814,25999.699.6
423Usluge po ugovoru278,000278,000277,778277,77899.999.9
424Specijalizovane usluge16,000,00016,000,00015,894,36815,894,36899.399.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti36,765,00036,765,00036,652,15036,652,15099.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama12,000,00012,000,00011,989,96211,989,96299.999.9
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nematerijalnog i210,886,000220,286,000217,717,921217,717,92198.898.8
0011
pokretnog kulturnog nasleđa
423Usluge po ugovoru1,942,0001,942,0001,651,2351,651,23585.085.0
424Specijalizovane usluge37,231,00037,231,00037,225,48837,225,488100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,713,000106,713,000104,649,067104,649,06798.198.1
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00074,400,00074,192,13274,192,13299.799.7
Podrška razvoju bibliotečko-informacione delatnosti i64,560,00064,560,00064,438,43164,438,43199.899.8
0012
bibliotečko-informacione delatnosti Saveza slepih Srbije
424Specijalizovane usluge4,835,0004,835,0004,830,2104,830,21099.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti32,725,00032,725,00032,608,22132,608,22199.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama27,000,00027,000,00027,000,00027,000,000100.0100.0
Podrška radu zavoda za zaštitu spomenika kulture i1,0001,000
0013
istorijskih arhiva
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,0001,000
0015Podrška obavljanju matične delatnosti ustanova zaštite13,500,00013,500,00012,556,97012,556,97093.093.0
424Specijalizovane usluge500,000500,000350,000350,00070.070.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti13,000,00013,000,00012,206,97012,206,97093.993.9
Obnova kulturno-istorijskog nasleđa i podsticanje razvoja38,000,00044,000,00044,000,00044,000,000100.0100.0
0016
Sremskih Karlovaca
463Transferi ostalim nivoima vlasti38,000,00044,000,00044,000,00044,000,000100.0100.0
Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva3,327,700,0003,303,300,0003,207,186,2623,207,186,26297.197.1
1203
820Usluge kulture3,327,700,0003,303,300,0003,207,186,2623,207,186,26297.197.1
0001Podrška razvoju vizuelne umetnosti i multimedije122,000,000117,100,000106,233,041106,233,04190.790.7
423Usluge po ugovoru700,000700,000632,716632,71690.490.4
424Specijalizovane usluge27,150,00027,150,00025,634,11525,634,11594.494.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti49,850,00044,950,00037,811,06637,811,06684.184.1
481Dotacije nevladinim organizacijama44,300,00044,300,00042,155,14442,155,14495.295.2
Podrška filmskoj umetnosti i ostalom audiovizuelnom2,383,000,0002,343,000,0002,280,430,0812,280,430,08197.397.3
0002
stvaralaštvu
423Usluge po ugovoru500,000500,000277,778277,77855.655.6
424Specijalizovane usluge70,000,00094,000,00091,150,00091,150,00097.097.0
454Subvencije privatnim preduzećima2,250,000,0002,186,000,0002,128,303,3032,128,303,30397.497.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti25,500,00025,500,00024,499,00024,499,00096.196.1
481Dotacije nevladinim organizacijama37,000,00037,000,00036,200,00036,200,00097.897.8
0003Podrška razvoju književnog stvaralaštva i izdavaštva184,000,000184,000,000175,788,076175,788,07695.595.5
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,0001,550,9261,550,92677.577.5
424Specijalizovane usluge128,500,000128,500,000122,627,327122,627,32795.495.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,500,00011,500,00011,325,35711,325,35798.598.5
481Dotacije nevladinim organizacijama42,000,00042,000,00040,284,46640,284,46695.995.9
0004Podrška razvoju muzičkog stvaralaštva91,700,000116,700,000115,211,245115,211,24598.798.7
423Usluge po ugovoru450,000450,000277,778277,77861.761.7
424Specijalizovane usluge14,050,00014,050,00013,449,77213,449,77295.795.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,00020,000,00019,300,00019,300,00096.596.5
481Dotacije nevladinim organizacijama57,200,00082,200,00082,183,69582,183,695100.0100.0
0006Podrška kulturnoj delatnosti društveno osetljivih grupa58,300,00058,300,00054,034,03154,034,03192.792.7
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000814,016814,01681.481.4
424Specijalizovane usluge8,110,0008,110,0006,598,1066,598,10681.481.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,890,00011,890,00010,976,03510,976,03592.392.3
481Dotacije nevladinim organizacijama37,300,00037,300,00035,645,87435,645,87495.695.6
0008Digitalizacija savremenog stvaralaštva9,300,0009,300,0009,277,7789,277,77899.899.8
423Usluge po ugovoru300,000300,000277,778277,77892.692.6
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0002,000,0002,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,000,0002,000,0002,000,0002,000,000100.0100.0
Podrška jačanju savremenog stvaralaštva Srba u18,000,00018,000,00017,339,59317,339,59396.396.3
0010
inostranstvu
423Usluge po ugovoru400,000400,000277,778277,77869.469.4
424Specijalizovane usluge17,600,00017,600,00017,061,81517,061,81596.996.9
0011Podrška razvoju umetničke igre51,300,00051,300,00049,827,77849,827,77897.197.1
423Usluge po ugovoru300,000300,000277,778277,77892.692.6
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti8,300,0008,300,0006,850,0006,850,00082.582.5
481Dotacije nevladinim organizacijama37,700,00037,700,00037,700,00037,700,000100.0100.0
0012Podrška jačanju pozorišne umetnosti95,100,00095,100,00089,828,59189,828,59194.594.5
423Usluge po ugovoru300,000300,000296,296296,29698.898.8
424Specijalizovane usluge17,700,00017,700,00017,544,82017,544,82099.199.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti53,400,00053,400,00049,390,00049,390,00092.592.5
481Dotacije nevladinim organizacijama23,700,00023,700,00022,597,47522,597,47595.395.3
4001Prestonica kulture Srbije315,000,000310,500,000309,216,049309,216,04999.699.6
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000216,049216,04914.414.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti313,500,000309,000,000309,000,000309,000,000100.0100.0
Međunarodna kulturna saradnja430,307,000432,114,101420,418,424420,418,42497.397.3
1205
820Usluge kulture430,307,000432,114,101420,418,424420,418,42497.397.3
Evropske integracije i saradnja sa međunarodnim149,100,000149,100,000144,754,862144,754,86297.197.1
0005
organizacijama
423Usluge po ugovoru300,000300,000285,494285,49495.295.2
424Specijalizovane usluge38,000,00038,000,00037,262,35237,262,35298.198.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama67,800,00067,800,00065,543,34365,543,34396.796.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,000,0006,000,0005,150,0005,150,00085.885.8
481Dotacije nevladinim organizacijama37,000,00037,000,00036,513,67436,513,67498.798.7
0006Bilateralna saradnja i Međunarodna kulturna razmena160,220,000162,027,101157,338,285157,338,28597.197.1
423Usluge po ugovoru300,000300,000242,723242,72380.980.9
424Specijalizovane usluge91,420,00093,227,10190,906,37690,906,37697.597.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,500,0006,500,0006,105,8396,105,83993.993.9
481Dotacije nevladinim organizacijama62,000,00062,000,00060,083,34760,083,34796.996.9
4001Novi Sad - Evropska prestonica kulture23,600,00023,600,00023,600,00023,600,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti23,600,00023,600,00023,600,00023,600,000100.0100.0
7010IPA Podrška za učešće u programima EU97,387,00097,387,00094,725,27794,725,27797.397.3
423Usluge po ugovoru5,795,0005,795,0004,096,1854,096,18570.770.7
424Specijalizovane usluge7,392,0007,392,0006,856,2956,856,29592.892.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama84,200,00084,200,00083,772,79683,772,79699.599.5
Priznanja za doprinos kulturi288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
1206
820Usluge kulture288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
0001Nacionalna priznanja za vrhunski doprinos u kulturi288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
29.1USTANOVE KULTURE9,753,826,0009,794,182,7438,501,181,1448,501,181,14486.886.8
Izvori finansiranja za glavu 29.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,337,393,0008,235,207,0007,380,489,3647,380,489,36489.689.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika962,029,0001,104,571,743863,695,737863,695,73778.278.2
05Donacije od inostranih zemalja12,000,00012,000,000
06Donacije od međunarodnih organizacija7,401,0007,401,000
07Transferi od drugih nivoa vlasti61,400,00061,400,0005,499,4625,499,4629.09.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica28,758,00028,758,0004,567,4734,567,47315.915.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina292,620,000292,620,000219,357,779219,357,77975.075.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih29,638,00029,638,00017,604,04617,604,04659.459.4
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti22,587,00022,587,0009,967,2839,967,28344.144.1
Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa5,868,048,0005,830,419,9705,104,045,4875,104,045,48787.587.5
1202
820Usluge kulture5,868,048,0005,830,419,9705,104,045,4875,104,045,48787.587.5
Podrška radu ustanova u oblasti zaštite i očuvanja5,241,349,0005,313,906,9704,608,503,3324,608,503,33286.786.7
0010
kulturnog nasleđa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,778,700,0001,776,575,0001,730,143,2401,730,143,24097.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca270,995,000271,342,200263,479,840263,479,84097.197.1
413Naknade u naturi9,630,0009,730,0007,521,5637,521,56377.377.3
414Socijalna davanja zaposlenima55,440,00054,030,00037,953,79937,953,79970.270.2
415Naknade troškova za zaposlene33,800,00034,220,00031,663,22931,663,22992.592.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi58,500,00067,192,09064,350,21964,350,21995.895.8
421Stalni troškovi680,616,000700,244,850614,127,966614,127,96687.787.7
422Troškovi putovanja117,460,000124,280,00093,248,12293,248,12275.075.0
423Usluge po ugovoru556,200,000582,032,200482,022,211482,022,21182.882.8
424Specijalizovane usluge694,809,000707,096,630599,683,478599,683,47884.884.8
425Tekuće popravke i održavanje158,437,000170,120,000129,723,285129,723,28576.376.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
426Materijal141,998,000148,513,000125,300,785125,300,78584.484.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama750,000750,000627,224627,22483.683.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate16,138,00015,613,00010,592,11610,592,11667.867.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,453,0006,363,000509,638509,6388.08.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih723,0001,423,0001,387,1111,387,11197.597.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti394,081,000399,363,000251,906,559251,906,55963.163.1
512Mašine i oprema170,636,000148,136,00092,442,62092,442,62062.462.4
515Nematerijalna imovina89,556,00089,456,00067,820,05867,820,05875.875.8
523Zalihe robe za dalju prodaju6,427,0007,427,0004,000,2704,000,27053.953.9
Digitalizacija u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog71,949,00071,949,00062,414,87762,414,87786.786.7
0014
nasleđa
422Troškovi putovanja200,000200,00023,79523,79511.911.9
423Usluge po ugovoru43,715,00043,715,00039,607,58439,607,58490.690.6
424Specijalizovane usluge2,500,0002,500,0002,175,7602,175,76087.087.0
425Tekuće popravke i održavanje2,610,0002,610,0001,449,7701,449,77055.555.5
426Materijal1,500,0001,500,0001,019,1651,019,16567.967.9
512Mašine i oprema15,959,00015,959,00012,711,18712,711,18779.679.6
515Nematerijalna imovina5,465,0005,465,0005,427,6165,427,61699.399.3
CultHeRit – Pronalaženje rešenja za neuravnoteženosti na3,814,0003,771,1713,771,17198.998.9
4002tržištu rada u sektoru kulturnog nasleđa u Dunavskom
regionu
422Troškovi putovanja235,000192,171192,17181.881.8
423Usluge po ugovoru3,579,0003,579,0003,579,000100.0100.0
Istraživanje, zaštita i prezentacija arheološkog61,250,00061,250,00059,260,78059,260,78096.896.8
5004
nalazišta Belo brdo u Vinči
511Zgrade i građevinski objekti61,250,00061,250,00059,260,78059,260,78096.896.8
Konzervacija, restauracija i prezentacija arheološkog143,500,00029,500,00020,095,32620,095,32668.168.1
5006
nalazišta „Caričin grad” u opštini Lebane
511Zgrade i građevinski objekti142,320,00028,320,00018,915,32618,915,32666.866.8
512Mašine i oprema1,180,0001,180,0001,180,0001,180,000100.0100.0
Rekonstrukcija, sanacija i adaptacija objekta Glavne350,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
5007železničke stanice u Beogradu i promena namene u objekat
Istorijskog muzeja Srbije
511Zgrade i građevinski objekti350,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva3,885,778,0003,963,762,7733,397,135,6583,397,135,65885.785.7
1203
820Usluge kulture3,885,778,0003,963,762,7733,397,135,6583,397,135,65885.785.7
Podrška radu ustanova kulture u oblasti savremenog3,881,278,0003,959,262,7733,392,891,2043,392,891,20485.785.7
0007
stvaralaštva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,438,310,0001,460,103,9461,417,775,7671,417,775,76797.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca247,748,000253,700,000242,487,274242,487,27495.695.6
413Naknade u naturi2,605,0005,105,0003,371,3593,371,35966.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima27,564,00027,286,25724,461,59924,461,59989.689.6
415Naknade troškova za zaposlene28,250,00028,750,00027,152,39127,152,39194.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi41,470,00045,015,44044,162,29444,162,29498.198.1
421Stalni troškovi200,840,000200,840,000173,472,131173,472,13186.486.4
422Troškovi putovanja116,417,000116,417,00094,784,59894,784,59881.481.4
423Usluge po ugovoru339,425,000362,070,883327,266,622327,266,62290.490.4
424Specijalizovane usluge1,204,204,0001,206,320,397846,511,058846,511,05870.270.2
425Tekuće popravke i održavanje35,100,00045,100,00031,397,40731,397,40769.669.6
426Materijal85,944,00091,944,00063,305,55163,305,55168.968.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama949,000949,000676,600676,60071.371.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,720,0001,720,0001,261,8041,261,80473.473.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,370,0003,150,0001,084,2961,084,29634.434.4
511Zgrade i građevinski objekti30,885,00030,885,00025,820,71025,820,71083.683.6
512Mašine i oprema62,747,00061,675,85153,394,83453,394,83486.686.6
515Nematerijalna imovina4,730,0004,730,0004,127,9084,127,90887.387.3
523Zalihe robe za dalju prodaju9,000,00013,500,00010,377,00110,377,00176.976.9
0009Digitalizacija u oblasti savremenog stvaralaštva4,500,0004,500,0004,244,4544,244,45494.394.3
423Usluge po ugovoru3,000,0003,000,0002,957,4602,957,46098.698.6
512Mašine i oprema1,480,0001,480,0001,266,9941,266,99485.685.6
515Nematerijalna imovina20,00020,00020,00020,000100.0100.0
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30SOCIJALNA PITANjA209,281,112,000215,529,574,790212,271,032,008212,271,032,00898.598.5
Izvori finansiranja za razdeo 30
01Opšti prihodi i primanja budžeta191,025,261,000196,095,321,000195,215,632,633195,215,632,63399.699.6
03Socijalni doprinosi2,082,127,0002,144,878,3242,037,168,9362,037,168,93695.095.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika5,378,702,0005,421,383,8964,548,035,8944,548,035,89483.983.9
05Donacije od inostranih zemalja16,155,00016,155,0004,143,0034,143,00325.625.6
06Donacije od međunarodnih organizacija2,632,0002,882,000910,481910,48131.631.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti8,810,863,0009,752,766,4998,950,963,8048,950,963,80491.891.8
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica93,306,00093,306,00027,799,11927,799,11929.829.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina246,057,000246,057,000218,161,483218,161,48388.788.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih21,442,000143,833,568135,129,135135,129,13593.993.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti591,125,000591,125,000558,918,173558,918,17394.694.6
56Finansijska pomoć EU1,013,442,0001,021,866,503574,169,347574,169,34756.256.2
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30.0SOCIJALNA PITANjA171,729,452,000176,530,821,568175,625,010,760175,625,010,76099.599.5
Izvori finansiranja za glavu 30.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta170,718,687,000175,397,665,000174,934,448,712174,934,448,71299.799.7
05Donacije od inostranih zemalja1,0001,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih245,000122,636,568122,501,059122,501,05999.999.9
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,010,519,0001,010,519,000568,060,989568,060,98956.256.2
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa1,052,623,0001,078,801,000880,055,809880,055,80981.681.6
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po1,052,623,0001,078,801,000880,055,809880,055,80981.681.6
410
pitanju rada
0002Administracija i upravljanje864,173,000860,351,000809,242,267809,242,26794.194.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)303,849,000306,449,000306,289,401306,289,40199.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca46,043,00046,443,00046,402,84546,402,84599.999.9
413Naknade u naturi1,000334,000333,000333,00099.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,900,0003,900,0002,992,4692,992,46976.776.7
415Naknade troškova za zaposlene10,550,00011,950,00011,883,05811,883,05899.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,900,0003,100,0002,889,8512,889,85193.293.2
421Stalni troškovi20,690,00020,690,00016,953,97616,953,97681.981.9
422Troškovi putovanja15,500,00015,500,00015,027,11015,027,11096.996.9
423Usluge po ugovoru226,554,000210,799,000179,144,998179,144,99885.085.0
424Specijalizovane usluge9,500,0009,500,0005,202,3105,202,31054.854.8
425Tekuće popravke i održavanje8,000,00012,000,00010,759,09410,759,09489.789.7
426Materijal27,220,00027,220,00027,089,93127,089,93199.599.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama15,365,00015,365,00015,362,28515,362,285100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000250,503250,50316.716.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova42,500,00042,500,00040,055,02040,055,02094.294.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,601,0001,601,0001,336,6451,336,64583.583.5
organa
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0007,893,7727,893,77265.865.8
515Nematerijalna imovina116,500,000119,500,000119,376,000119,376,00099.999.9
0013Zapošljavanje i socijalne inovacije EASI70,250,00070,250,00040,813,54340,813,54358.158.1
421Stalni troškovi480,000480,000
422Troškovi putovanja980,000980,000
423Usluge po ugovoru44,090,00043,740,00015,864,28415,864,28436.336.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama24,700,00024,700,00024,676,80624,676,80699.999.9
512Mašine i oprema350,000272,453272,45377.877.8
Učešće u izgradnji i osnaživanju centara za socijalni rad u30,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
4001
Republici Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
IPA 2022- Usklađivanje radnog zakonodavstva i učešće u118,200,000118,200,000
4002
EURESU-u
423Usluge po ugovoru118,200,000118,200,000
Aktivna politika zapošljavanja1,817,488,0001,670,778,5091,208,138,5641,208,138,56472.372.3
0803
412Opšti poslovi po pitanju rada1,817,488,0001,670,778,5091,208,138,5641,208,138,56472.372.3
0003Podrška rešavanju radno-pravnog statusa viška zaposlenih4,230,0004,230,0003,662,7203,662,72086.686.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,230,0004,230,0003,662,7203,662,72086.686.6
Podrška preduzećima za profesionalnu rehabilitaciju osoba705,000,000705,000,000704,939,497704,939,497100.0100.0
0004
sa invaliditetom
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama705,000,000705,000,000704,939,497704,939,497100.0100.0
Podsticanje zapošljavanja osoba sa invaliditetom putem550,000,000480,000,000388,081,231388,081,23180.980.9
0005
Nacionalne službe za zapošljavanje
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje550,000,000480,000,000388,081,231388,081,23180.980.9
0006Podrška razvoju socijalnog preduzetništva50,000,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,000
4001Jačanje lokalne politike zapošljavanja1,347,0001,237,509
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,345,0001,235,509
465Ostale dotacije i transferi2,0002,000
4002Garancija za mlade200,000,000180,000,00073,410,42473,410,42440.840.8
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje200,000,000180,000,00073,410,42473,410,42440.840.8
IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj18,746,00018,746,000
7024
inkluziji
481Dotacije nevladinim organizacijama18,746,00018,746,000
IPA 2020 - Podrška sprovođenju mera aktivne politike288,165,000281,565,00038,044,69238,044,69213.513.5
7084
zapošljavanja
423Usluge po ugovoru45,797,00045,797,00038,044,69238,044,69283.183.1
424Specijalizovane usluge242,368,000235,768,000
Socijalna zaštita32,857,320,00032,517,721,05932,367,483,94432,367,483,94499.599.5
0902
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana32,382,255,00032,042,656,05931,893,331,34031,893,331,34099.599.5
070
na drugom mestu
0003Prava korisnika socijalne zaštite30,086,031,00029,643,031,00029,612,101,33829,612,101,33899.999.9
421Stalni troškovi405,000,000405,000,000398,194,352398,194,35298.398.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta29,681,031,00029,238,031,00029,213,906,98629,213,906,98699.999.9
0004Podrška udruženjima i lokalnim zajednicama1,133,000,0001,133,000,0001,131,167,9761,131,167,97699.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti663,000,000663,000,000661,167,976661,167,97699.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama470,000,000470,000,000470,000,000470,000,000100.0100.0
4003Pomoć migrantskoj populaciji u Srbiji66,756,000189,257,059160,927,980160,927,98085.085.0
421Stalni troškovi8,700,0004,200,000
423Usluge po ugovoru54,742,00054,742,00037,691,53837,691,53868.968.9
426Materijal3,314,0007,814,000735,382735,3829.49.4
465Ostale dotacije i transferi122,501,059122,501,059122,501,059100.0100.0
Izrada i implementacija informacionog sistema za podršku371,800,000352,700,000335,867,407335,867,40795.295.2
5001poslovnim procesima u sprovođenju socijalne zaštite -
SOZIS
423Usluge po ugovoru191,500,000172,400,000163,115,407163,115,40794.694.6
515Nematerijalna imovina180,300,000180,300,000172,752,000172,752,00095.895.8
5002Registar Socijalna karta184,000,000184,000,000177,813,998177,813,99896.696.6
423Usluge po ugovoru124,000,000124,000,000117,948,919117,948,91995.195.1
515Nematerijalna imovina60,000,00060,000,00059,865,07959,865,07999.899.8
7085IPA 2020 - Modernizacija sistema socijalne zaštite540,668,000540,668,000475,452,641475,452,64187.987.9
423Usluge po ugovoru78,001,00078,001,00024,118,97724,118,97730.930.9
424Specijalizovane usluge462,667,000462,667,000451,333,664451,333,66497.697.6
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu475,065,000475,065,000474,152,604474,152,60499.899.8
0006Zaštita položaja osoba sa invaliditetom475,065,000475,065,000474,152,604474,152,60499.899.8
421Stalni troškovi100,000100,00084,86284,86284.984.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta24,636,00024,636,00024,587,64424,587,64499.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama450,329,000450,329,000449,480,098449,480,09899.899.8
Porodično-pravna zaštita građana113,825,851,000119,245,351,000119,168,014,735119,168,014,73599.999.9
0903
040Porodica i deca113,825,851,000119,245,351,000119,168,014,735119,168,014,73599.999.9
0001Prava korisnika iz oblasti zaštite porodice i dece113,825,851,000119,245,351,000119,168,014,735119,168,014,73599.999.9
421Stalni troškovi77,000,00077,000,00071,225,14171,225,14192.592.5
423Usluge po ugovoru73,000,00096,000,00095,808,94095,808,94099.899.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta113,675,851,000119,072,351,000119,000,980,654119,000,980,65499.999.9
Boračko-invalidska zaštita22,176,170,00022,018,170,00022,001,317,70822,001,317,70899.999.9
0904
010Bolest i invalidnost22,176,170,00022,018,170,00022,001,317,70822,001,317,70899.999.9
0001Prava korisnika boračko-invalidske zaštite21,916,400,00021,748,400,00021,740,020,54321,740,020,543100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000700,000400,617400,61757.257.2
421Stalni troškovi700,000700,000611,317611,31787.387.3
423Usluge po ugovoru50,000,00050,000,00044,704,93444,704,93489.489.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta21,673,600,00021,505,600,00021,502,903,67521,502,903,675100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova191,400,000191,400,000191,400,000191,400,000100.0100.0
0002Očuvanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije189,770,000189,770,000181,397,164181,397,16495.695.6
423Usluge po ugovoru70,000,00070,000,00061,634,01761,634,01788.088.0
424Specijalizovane usluge97,000,00097,000,00096,995,00896,995,008100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama22,770,00022,770,00022,768,14022,768,140100.0100.0
0003Podrška udruženjima u oblasti boračko-invalidske zaštite70,000,00080,000,00079,900,00079,900,00099.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama70,000,00080,000,00079,900,00079,900,00099.999.9
30.1INSPEKTORAT ZA RAD555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
Izvori finansiranja za glavu 30.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
410
pitanju rada
0003Inspekcija rada555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)391,759,000388,704,000388,110,918388,110,91899.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca59,369,00058,829,00058,816,90658,816,906100.0100.0
413Naknade u naturi1,000403,000393,000393,00097.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima9,700,0009,700,0005,202,9305,202,93053.653.6
415Naknade troškova za zaposlene15,300,00014,600,00014,599,40114,599,401100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,700,0002,700,0002,577,2712,577,27195.595.5
421Stalni troškovi41,862,00038,317,00037,325,46637,325,46697.497.4
422Troškovi putovanja1,000,0001,470,0001,135,6561,135,65677.377.3
423Usluge po ugovoru1,321,0001,321,0001,122,0271,122,02784.984.9
425Tekuće popravke i održavanje4,700,0004,230,0002,955,1402,955,14069.969.9
426Materijal15,803,00015,803,00013,655,92613,655,92686.486.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama300,000300,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate649,000649,000382,823382,82359.059.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema11,237,00011,237,00011,136,00011,136,00099.199.1
30.2UPRAVA ZA BEZBEDNOST I ZDRAVLjE NA RADU26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
Izvori finansiranja za glavu 30.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
410
pitanju rada
0004Uređenje u oblasti bezbednosti i zdravlja na radu26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,677,00015,677,00013,997,98613,997,98689.389.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,376,0002,376,0002,120,6952,120,69589.389.3
413Naknade u naturi1,00019,00018,00018,00094.794.7
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000125,836125,83631.531.5
415Naknade troškova za zaposlene2,474,0002,474,0002,367,3412,367,34195.795.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,016,0002,016,0001,728,5491,728,54985.785.7
422Troškovi putovanja200,000200,000
423Usluge po ugovoru1,500,0001,620,0001,171,3741,171,37472.372.3
426Materijal250,000250,000
515Nematerijalna imovina1,200,0001,080,000
USTANOVE ZA OSTVARIVANjE PRAVA ZAPOSLENIH IZ
RADNOG ODNOSA I SAVETA ZA RAZVOJ SOCIJALNOG
30.3DIJALOGA288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
Izvori finansiranja za glavu 30.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
410
pitanju rada
0005Prava zaposlenih u slučaju stečaja poslodavca230,330,000330,330,000326,910,497326,910,49799.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,643,00032,643,00031,481,17631,481,17696.496.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,946,0004,946,0004,769,3984,769,39896.496.4
413Naknade u naturi110,000110,000109,200109,20099.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,387,0001,387,0001,027,7781,027,77874.174.1
415Naknade troškova za zaposlene540,000540,000409,800409,80075.975.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,00086,71386,71386.786.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi1,401,0001,401,0001,350,4361,350,43696.496.4
422Troškovi putovanja310,000310,000305,244305,24498.598.5
423Usluge po ugovoru4,000,0004,000,0003,795,1493,795,14994.994.9
424Specijalizovane usluge113,000113,000106,850106,85094.694.6
425Tekuće popravke i održavanje550,000550,000393,027393,02771.571.5
426Materijal740,000740,000713,941713,94196.596.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta182,815,000282,815,000281,755,792281,755,79299.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate45,00045,00017,69617,69639.339.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,00020,000
512Mašine i oprema400,000400,000396,591396,59199.199.1
515Nematerijalna imovina210,000210,000191,705191,70591.391.3
0006Socijalno partnerstvo58,641,00058,643,00056,872,85756,872,85797.097.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,128,0007,128,0007,119,3137,119,31399.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,104,0001,104,0001,078,5761,078,57697.797.7
413Naknade u naturi1,0003,0003,0003,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima588,000588,000403,619403,61968.668.6
415Naknade troškova za zaposlene79,00079,00077,00077,00097.597.5
421Stalni troškovi300,000300,000263,350263,35087.887.8
422Troškovi putovanja5,040,0005,140,0004,970,7774,970,77796.796.7
423Usluge po ugovoru12,647,00012,547,00011,582,43411,582,43492.392.3
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,00035,43635,43623.623.6
426Materijal400,000400,000308,479308,47977.177.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama300,000300,000293,471293,47197.897.8
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate144,000144,0007,5947,5945.35.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih460,000460,000433,299433,29994.294.2
organa
512Mašine i oprema300,000300,000296,509296,50998.898.8
30.4USTANOVE U OBLASTI SOCIJALNE ZAŠTITE36,680,893,00038,035,404,22235,703,294,65035,703,294,65093.993.9
Izvori finansiranja za glavu 30.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,435,807,00019,734,307,00019,338,457,32319,338,457,32398.098.0
03Socijalni doprinosi2,082,127,0002,144,878,3242,037,168,9362,037,168,93695.095.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika5,378,702,0005,421,383,8964,548,035,8944,548,035,89483.983.9
05Donacije od inostranih zemalja16,154,00016,154,0004,143,0034,143,00325.625.6
06Donacije od međunarodnih organizacija2,632,0002,882,000910,481910,48131.631.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti8,810,863,0009,752,766,4998,950,963,8048,950,963,80491.891.8
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica93,306,00093,306,00027,799,11927,799,11929.829.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina246,057,000246,057,000218,161,483218,161,48388.788.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih21,197,00021,197,00012,628,07512,628,07559.659.6
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti591,125,000591,125,000558,918,173558,918,17394.694.6
56Finansijska pomoć EU2,923,00011,347,5036,108,3586,108,35853.853.8
Socijalna zaštita36,680,893,00038,035,404,22235,703,294,65035,703,294,65093.993.9
0902
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana36,680,893,00038,035,404,22235,703,294,65035,703,294,65093.993.9
070
na drugom mestu
0005Obavljanje delatnosti ustanova socijalne zaštite27,970,762,00029,070,773,22226,964,931,31526,964,931,31592.892.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)13,790,676,00014,315,108,33414,003,502,76814,003,502,76897.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,118,272,0002,197,679,9692,123,141,8622,123,141,86296.696.6
413Naknade u naturi80,769,00088,047,61874,090,44474,090,44484.184.1
414Socijalna davanja zaposlenima337,199,000345,520,066308,103,374308,103,37489.289.2
415Naknade troškova za zaposlene452,807,000464,790,566422,345,698422,345,69890.990.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi167,498,000174,948,112161,832,372161,832,37292.592.5
421Stalni troškovi1,854,929,0001,686,219,4451,355,640,6511,355,640,65180.480.4
422Troškovi putovanja167,547,000141,934,423123,322,228123,322,22886.986.9
423Usluge po ugovoru1,170,965,0001,179,688,913999,762,264999,762,26484.784.7
424Specijalizovane usluge216,577,000229,627,156181,058,553181,058,55378.878.8
425Tekuće popravke i održavanje460,705,000469,100,856394,750,958394,750,95884.284.2
426Materijal2,449,194,0002,274,320,9601,859,306,8261,859,306,82681.881.8
441Otplata domaćih kamata790,000420,255314,881314,88174.974.9
444Prateći troškovi zaduživanja90,00090,00024,43824,43827.227.2
465Ostale dotacije i transferi14,622,00014,659,00412,977,75212,977,75288.588.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,956,520,0004,351,819,3544,094,704,6194,094,704,61994.194.1
481Dotacije nevladinim organizacijama3,002,0002,996,0002,814,3422,814,34293.993.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate51,605,00042,844,46319,027,39119,027,39144.444.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova23,581,00027,441,16322,092,83722,092,83780.580.5
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih3,012,00092,000
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih9,399,00012,481,5769,796,7799,796,77978.578.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti240,425,000406,863,717244,671,930244,671,93060.160.1
512Mašine i oprema342,027,000554,991,768475,294,635475,294,63585.685.6
513Ostale nekretnine i oprema6,200,0001,200,000
514Kultivisana imovina600,000650,000331,040331,04050.950.9
515Nematerijalna imovina32,904,00062,871,60053,841,20053,841,20085.685.6
523Zalihe robe za dalju prodaju18,847,00024,365,90522,181,47522,181,47591.091.0
0013Podrška radu hranitelja6,481,000,0006,753,870,0006,671,674,1786,671,674,17898.898.8
421Stalni troškovi30,500,00030,500,00030,178,46230,178,46298.998.9
423Usluge po ugovoru2,250,000,0002,346,370,0002,287,928,8862,287,928,88697.597.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,200,500,0004,377,000,0004,353,566,8304,353,566,83099.599.5
0015Podrška radu ustanova socijalne zaštite2,005,931,0002,035,836,8091,982,807,5911,982,807,59197.497.4
421Stalni troškovi550,000,000550,000,000548,428,542548,428,54299.799.7
422Troškovi putovanja4,710,0004,710,0004,366,7344,366,73492.792.7
423Usluge po ugovoru19,978,00019,978,00018,705,25818,705,25893.693.6
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0004,921,0004,921,00098.498.4
425Tekuće popravke i održavanje77,084,00077,084,00069,513,78969,513,78990.290.2
426Materijal609,937,000609,937,000607,960,878607,960,87899.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000465,857465,85793.293.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova85,542,000119,447,809119,340,108119,340,10899.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,500,0001,500,0001,268,4661,268,46684.684.6
organa
511Zgrade i građevinski objekti203,343,000199,343,000168,771,182168,771,18284.784.7
512Mašine i oprema448,337,000448,337,000439,065,777439,065,77797.997.9
0016Prava korisnika van mreže ustanova socijalne zaštite193,200,000174,924,19183,881,56683,881,56648.048.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta193,200,000174,924,19183,881,56683,881,56648.048.0
4004Investicije u ustanove socijalne zaštite30,000,000
511Zgrade i građevinski objekti30,000,000
31MINISTARSTVO SPORTA9,150,922,0009,463,459,0009,354,170,0819,354,170,08198.898.8
Izvori finansiranja za razdeo 31
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,858,641,0009,129,741,0009,069,998,5619,069,998,56199.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika268,312,000309,749,000263,501,710263,501,71085.185.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina23,969,00023,969,00020,669,81020,669,81086.286.2
31.0MINISTARSTVO SPORTA7,980,454,0008,249,554,0008,211,004,3498,211,004,34999.599.5
Izvori finansiranja za glavu 31.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,980,454,0008,249,554,0008,211,004,3498,211,004,34999.599.5
Razvoj sistema sporta7,954,613,0008,223,713,0008,188,043,7908,188,043,79099.699.6
1301
810Usluge rekreacije i sporta7,954,613,0008,223,713,0008,188,043,7908,188,043,79099.699.6
0001Uređenje i nadzor sistema sporta72,744,00072,744,00068,974,12668,974,12694.894.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,653,00061,653,00059,317,59059,317,59096.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,341,0009,341,0008,986,6158,986,61596.296.2
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000131,721131,72113.213.2
423Usluge po ugovoru750,000750,000538,200538,20071.871.8
0004Administracija i upravljanje112,945,000123,612,466101,895,957101,895,95782.482.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,073,00035,073,00033,057,33033,057,33094.394.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,314,0005,314,0005,008,1855,008,18594.294.2
413Naknade u naturi600,000600,000600,000600,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima4,400,0004,400,0004,233,0194,233,01996.296.2
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,500,0001,230,4661,230,46682.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi918,000918,000911,532911,53299.399.3
421Stalni troškovi3,900,0003,000,0002,062,6312,062,63168.868.8
422Troškovi putovanja4,500,0004,500,0002,891,4952,891,49564.364.3
423Usluge po ugovoru35,880,00034,380,00024,184,04724,184,04770.370.3
424Specijalizovane usluge1,600,0001,600,0001,074,0921,074,09267.167.1
425Tekuće popravke i održavanje4,100,0003,600,0001,361,0971,361,09737.837.8
426Materijal8,400,0007,400,0004,475,9644,475,96460.560.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00094,40094,40031.531.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,010,00020,577,46620,576,21720,576,217100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih150,000150,000135,482135,48290.390.3
organa
512Mašine i oprema300,000300,000
0005Programi granskih sportskih saveza2,063,891,0002,197,291,0002,197,291,0002,197,291,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,063,891,0002,197,291,0002,197,291,0002,197,291,000100.0100.0
0008Program Sportskog saveza Srbije150,000,000165,200,000165,200,000165,200,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama150,000,000165,200,000165,200,000165,200,000100.0100.0
0009Program Olimpijskog komiteta Srbije260,000,000265,000,000265,000,000265,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama260,000,000265,000,000265,000,000265,000,000100.0100.0
0010Program Paraolimpijskog komiteta Srbije91,000,00092,000,00092,000,00092,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama91,000,00092,000,00092,000,00092,000,000100.0100.0
0011Programi međunarodnih i nacionalnih sportskih takmičenja600,000,000587,800,000587,779,792587,779,792100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama600,000,000587,800,000587,779,792587,779,792100.0100.0
0012Programi sportskih kampova za perspektivne sportiste50,000,00048,400,00048,307,22048,307,22099.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00048,400,00048,307,22048,307,22099.899.8
0013Stipendiranje vrhunskih sportista539,300,000545,077,720544,802,197544,802,19799.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta539,300,000545,077,720544,802,197544,802,19799.999.9
0014Novčane nagrade za vrhunske sportske rezultate887,210,000887,210,000884,219,356884,219,35699.799.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta887,210,000887,210,000884,219,356884,219,35699.799.7
Nacionalna priznanja za poseban doprinos razvoju i1,260,190,0001,372,044,8141,371,651,6371,371,651,637100.0100.0
0015
afirmaciji sporta
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,260,190,0001,372,044,8141,371,651,6371,371,651,637100.0100.0
0017Posebni programi u oblasti sporta35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0018Međunarodna saradnja u oblasti sporta21,602,00021,602,00015,194,68115,194,68170.370.3
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,514,6711,514,67137.937.9
423Usluge po ugovoru1,900,0001,900,000321,330321,33016.916.9
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0007,755,3077,755,30777.677.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,702,0005,702,0005,603,3735,603,37398.398.3
4010Organizacija Svetskog prvenstva u veslanju 2023. godine44,731,00044,731,00044,727,82544,727,825100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama44,731,00044,731,00044,727,82544,727,825100.0100.0
4017Održavanje Beogradskog maratona30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
4019Organizacija Evropskog prvenstva u vaterpolu 2026. godine236,000,000236,000,000236,000,000236,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama236,000,000236,000,000236,000,000236,000,000100.0100.0
Organizacija Evropskog prvenstva u odbojci za juniorke 2024.100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
4022
godine
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
Organizacija Svetskog atletskog prvenstva u krosu 2024.280,000,000280,000,000280,000,000280,000,000100.0100.0
4023
godine
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama280,000,000280,000,000280,000,000280,000,000100.0100.0
Organizacija 37. Evropskog prvenstva u vodenim sportovima1,000,000,0001,000,000,0001,000,000,0001,000,000,000100.0100.0
4024
2024. godine
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,000,000,0001,000,000,0001,000,000,0001,000,000,000100.0100.0
4025Organizacija Svetskog prvenstva u rvanju U23 2025. godine120,000,000120,000,000120,000,000120,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama120,000,000120,000,000120,000,000120,000,000100.0100.0
Razvoj sportske infrastrukture25,841,00025,841,00022,960,55922,960,55988.988.9
1303
810Usluge rekreacije i sporta25,841,00025,841,00022,960,55922,960,55988.988.9
0001Izgradnja i kapitalno održavanje sportske infrastrukture25,841,00025,841,00022,960,55922,960,55988.988.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,300,00011,300,00011,280,55911,280,55999.899.8
511Zgrade i građevinski objekti14,541,00014,541,00011,680,00011,680,00080.380.3
31.1USTANOVA IZ OBLASTI ANTIDOPINGA68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
Izvori finansiranja za glavu 31.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta40,968,00042,968,00039,251,23439,251,23491.391.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika18,763,00018,763,00014,932,16414,932,16479.679.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina9,130,0009,130,0007,784,6387,784,63885.385.3
Razvoj sistema sporta68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
1301
810Usluge rekreacije i sporta68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
0006Doping kontrole68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,773,00015,773,00013,274,51113,274,51184.284.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,341,0002,341,0002,011,7352,011,73585.985.9
413Naknade u naturi75,00075,00065,00065,00086.786.7
414Socijalna davanja zaposlenima15,00015,000
415Naknade troškova za zaposlene310,000310,000137,931137,93144.544.5
421Stalni troškovi3,546,0003,546,0002,472,9772,472,97769.769.7
422Troškovi putovanja1,565,0001,565,0001,015,0991,015,09964.964.9
423Usluge po ugovoru15,722,00017,722,00015,320,57315,320,57386.486.4
424Specijalizovane usluge22,183,00022,183,00021,917,04221,917,04298.898.8
425Tekuće popravke i održavanje587,000587,000382,414382,41465.165.1
426Materijal5,271,0005,271,0004,287,9994,287,99981.481.4
444Prateći troškovi zaduživanja52,00052,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate941,000941,000778,831778,83182.882.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova55,00055,000
512Mašine i oprema390,000390,000303,925303,92577.977.9
515Nematerijalna imovina35,00035,000
31.2USTANOVE U OBLASTI FIZIČKE KULTURE1,101,607,0001,143,044,0001,081,197,6951,081,197,69594.694.6
Izvori finansiranja za glavu 31.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta837,219,000837,219,000819,742,977819,742,97797.997.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika249,549,000290,986,000248,569,546248,569,54685.485.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina14,839,00014,839,00012,885,17212,885,17286.886.8
Razvoj sistema sporta1,101,607,0001,143,044,0001,081,197,6951,081,197,69594.694.6
1301
810Usluge rekreacije i sporta1,101,607,0001,143,044,0001,081,197,6951,081,197,69594.694.6
Kontrola treniranosti sportista i fizičke sposobnosti149,119,000162,279,000153,889,214153,889,21494.894.8
0007
stanovništva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)106,886,000107,386,000105,103,060105,103,06097.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,257,00016,317,00015,923,11415,923,11497.697.6
413Naknade u naturi596,000596,000536,491536,49190.090.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,0001,168,4421,168,44277.977.9
415Naknade troškova za zaposlene2,650,0002,650,0001,704,6511,704,65164.364.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi850,000850,000658,944658,94477.577.5
422Troškovi putovanja2,150,0002,150,000873,534873,53440.640.6
423Usluge po ugovoru12,760,00010,760,00010,159,26010,159,26094.494.4
426Materijal5,470,0005,470,0005,143,1355,143,13594.094.0
512Mašine i oprema14,600,00012,618,58212,618,58286.486.4
0016Upravljanje objektima i administrativni poslovi952,488,000980,765,000927,308,481927,308,48194.594.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,392,00072,152,00067,421,31767,421,31793.493.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,572,00012,262,00011,127,24111,127,24190.790.7
413Naknade u naturi496,000496,000408,299408,29982.382.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,900,0001,348,6141,348,61471.071.0
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,043,6351,043,63574.574.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000428,253428,25385.785.7
421Stalni troškovi126,859,000126,859,000120,509,615120,509,61595.095.0
422Troškovi putovanja1,842,0001,842,000780,185780,18542.442.4
423Usluge po ugovoru221,847,000184,947,000181,935,841181,935,84198.498.4
424Specijalizovane usluge3,800,0002,800,0002,310,7952,310,79582.582.5
425Tekuće popravke i održavanje47,935,00036,145,00035,839,55235,839,55299.299.2
426Materijal41,350,00039,170,00038,492,98838,492,98898.398.3
441Otplata domaćih kamata50,00050,000
444Prateći troškovi zaduživanja28,00028,0004434431.61.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,892,535913,023913,02348.248.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,500,00011,257,46511,257,46511,257,465100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000310,000310,000310,000100.0100.0
organa
511Zgrade i građevinski objekti197,093,000237,430,000231,279,709231,279,70997.497.4
512Mašine i oprema176,881,000212,881,000188,369,689188,369,68988.588.5
513Ostale nekretnine i oprema2,0002,000
515Nematerijalna imovina2,000502,000118,200118,20023.523.5
523Zalihe robe za dalju prodaju35,939,00035,939,00033,413,61833,413,61893.093.0
32MINISTARSTVO UNUTRAŠNjE I SPOLjNE TRGOVINE2,099,743,0002,299,743,0002,001,882,7612,001,882,76187.087.0
Izvori finansiranja za razdeo 32
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,095,592,0002,295,592,0002,001,882,7612,001,882,76187.287.2
56Finansijska pomoć EU4,151,0004,151,000
Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih
0301
poslova705,430,000965,430,000853,971,876853,971,87688.588.5
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu705,430,000965,430,000853,971,876853,971,87688.588.5
0004Multilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom84,918,00084,918,00075,033,68975,033,68988.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,573,00030,573,00028,434,55228,434,55293.093.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,285,0004,285,0004,001,7794,001,77993.493.4
414Socijalna davanja zaposlenima680,000680,000423,776423,77662.362.3
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,794,4142,794,41496.496.4
421Stalni troškovi400,000400,000386,045386,04596.596.5
422Troškovi putovanja330,000330,000122,310122,31037.137.1
423Usluge po ugovoru11,450,00011,450,0005,614,2895,614,28949.049.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama33,500,00033,500,00033,112,52333,112,52398.898.8
512Mašine i oprema800,000800,000144,000144,00018.018.0
0005Bilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom53,270,00053,485,00046,232,91746,232,91786.486.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,050,00032,250,00032,174,05432,174,05499.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,870,0004,885,0004,879,8934,879,89399.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000282,389282,38956.556.5
421Stalni troškovi200,000200,000192,809192,80996.496.4
422Troškovi putovanja800,000800,000171,230171,23021.421.4
423Usluge po ugovoru12,300,00012,300,0006,926,2166,926,21656.356.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,150,0001,150,0001,126,3261,126,32697.997.9
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000480,000480,00040.040.0
Međunarodni sporazumi i spoljna trgovina kontrolisanom25,742,00025,527,00020,400,87620,400,87679.979.9
0006
robom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,800,00016,585,00014,744,56614,744,56688.988.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,547,0002,547,0002,233,8022,233,80287.787.7
414Socijalna davanja zaposlenima490,000490,000288,919288,91959.059.0
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000168,400168,40056.156.1
421Stalni troškovi380,000380,000135,939135,93935.835.8
422Troškovi putovanja115,000115,00040,53040,53035.235.2
423Usluge po ugovoru4,610,0004,610,0002,288,7192,288,71949.649.6
512Mašine i oprema500,000500,000500,000500,000100.0100.0
Učešće Republike Srbije na svetskoj izložbi „EXPO 2025 -418,000,000718,000,000704,038,794704,038,79498.198.1
4003
Osakaˮ
421Stalni troškovi1,000,0001,000,00040,41540,4154.04.0
422Troškovi putovanja15,000,00015,000,0002,030,2092,030,20913.513.5
423Usluge po ugovoru402,000,000702,000,000701,968,170701,968,170100.0100.0
Srpsko-kineski industrijski park „Mihajlo Pupin” u123,500,00083,500,0008,265,6008,265,6009.99.9
4004
Beogradu
421Stalni troškovi1,000,0001,000,000
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000
511Zgrade i građevinski objekti121,500,00081,500,0008,265,6008,265,60010.110.1
Razvoj trgovine i zaštite potrošača1,394,313,0001,334,313,0001,147,910,8851,147,910,88586.086.0
1506
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po1,394,313,0001,334,313,0001,147,910,8851,147,910,88586.086.0
410
pitanju rada
0002Tržišna inspekcija913,865,000853,915,000779,475,658779,475,65891.391.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)592,649,000592,649,000583,813,983583,813,98398.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca90,201,00090,201,00088,469,29988,469,29998.198.1
413Naknade u naturi700,000700,000553,160553,16079.079.0
414Socijalna davanja zaposlenima10,550,00010,600,00010,593,35410,593,35499.999.9
415Naknade troškova za zaposlene14,000,00014,000,00013,578,23913,578,23997.097.0
421Stalni troškovi63,315,00063,315,00035,060,60335,060,60355.455.4
422Troškovi putovanja550,000550,000175,429175,42931.931.9
423Usluge po ugovoru18,260,00018,260,00013,945,85913,945,85976.476.4
424Specijalizovane usluge24,740,00024,740,0001,967,2201,967,2208.08.0
425Tekuće popravke i održavanje9,000,0009,000,0005,926,2765,926,27665.865.8
426Materijal17,700,00017,700,00013,599,33713,599,33776.876.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,700,0002,700,0002,700,0002,700,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,0001,252,6981,252,69883.583.5
511Zgrade i građevinski objekti60,000,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,0002,392,2002,392,20095.795.7
515Nematerijalna imovina5,500,0005,500,0005,448,0005,448,00099.199.1
0004Uređenje sektora trgovine, usluga i politike konkurencije60,313,00060,313,00051,452,32951,452,32985.385.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,873,00033,873,00032,573,19432,573,19496.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,134,0005,134,0004,934,8394,934,83996.196.1
414Socijalna davanja zaposlenima220,000220,000110,000110,00050.050.0
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000707,850707,85078.778.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,200,0002,200,0002,076,3892,076,38994.494.4
421Stalni troškovi550,000550,000246,277246,27744.844.8
422Troškovi putovanja510,000510,00035,02735,0276.96.9
423Usluge po ugovoru16,210,00016,210,00010,733,33410,733,33466.266.2
426Materijal36,00036,00035,42035,42098.498.4
512Mašine i oprema680,000680,000
Podsticaji za razvoj nacionalnog brenda Srbije i očuvanje9,000,0009,000,000
0005
starih zanata
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima8,000,0008,000,000
0006Jačanje zaštite potrošača44,934,00044,934,00038,691,74638,691,74686.186.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,831,00024,831,00024,159,66724,159,66797.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,811,0003,811,0003,660,1903,660,19096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima464,000464,000266,712266,71257.557.5
415Naknade troškova za zaposlene470,000470,000274,277274,27758.458.4
421Stalni troškovi285,000285,000195,410195,41068.668.6
422Troškovi putovanja100,000100,00024,56524,56524.624.6
423Usluge po ugovoru14,173,00014,173,00010,110,92510,110,92571.371.3
512Mašine i oprema800,000800,000
Podrška programima udruženja potrošača i vansudskom29,000,00029,000,00028,931,25328,931,25399.899.8
0007
rešavanju potrošačkih sporova
424Specijalizovane usluge11,000,00011,000,00010,991,34610,991,34699.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama18,000,00018,000,00017,939,90717,939,90799.799.7
0008Administracija i upravljanje252,770,000252,720,000189,010,128189,010,12874.874.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,462,00065,462,00064,046,06064,046,06097.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,927,0009,927,0009,702,9789,702,97897.797.7
413Naknade u naturi900,000900,000591,000591,00065.765.7
414Socijalna davanja zaposlenima880,000880,000570,259570,25964.864.8
415Naknade troškova za zaposlene1,650,0001,650,0001,389,2171,389,21784.284.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,130,0009,130,0009,123,4659,123,46599.999.9
421Stalni troškovi6,390,0006,390,0003,991,1003,991,10062.562.5
422Troškovi putovanja20,680,00020,680,00017,079,28217,079,28282.682.6
423Usluge po ugovoru75,035,00075,035,00062,231,37062,231,37082.982.9
424Specijalizovane usluge50,00050,000
425Tekuće popravke i održavanje3,450,0003,450,0001,201,6701,201,67034.834.8
426Materijal11,290,00011,290,0008,340,7808,340,78073.973.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate984,000984,000282,291282,29128.728.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova27,000,00026,950,0002,923,9632,923,96310.810.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,800,0001,800,000474,281474,28126.326.3
organa
512Mašine i oprema18,142,00018,142,0007,062,4117,062,41138.938.9
Koordinacija poslova razvoja, upravljanja projektima i80,280,00080,280,00060,349,77160,349,77175.275.2
0009
evropskih integracija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,020,00019,020,00018,092,55718,092,55795.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,894,0002,894,0002,741,0222,741,02294.794.7
414Socijalna davanja zaposlenima330,000330,000139,956139,95642.442.4
415Naknade troškova za zaposlene435,000435,000401,621401,62192.392.3
421Stalni troškovi405,000405,00094,63594,63523.423.4
422Troškovi putovanja500,000500,00016,47716,4773.33.3
423Usluge po ugovoru6,696,0006,696,0004,061,6454,061,64560.760.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,000,00050,000,00034,801,85934,801,85969.669.6
IPA 2018 - Jačanje zaštite potrošača u Republici Srbiji4,151,0004,151,000
4005
kao odgovor na nove izazove na tržištu
423Usluge po ugovoru4,151,0004,151,000
MINISTARSTVO ZA LjUDSKA I MANjINSKA PRAVA I
33DRUŠTVENI DIJALOG537,109,000537,109,000510,168,890510,168,89095.095.0
Izvori finansiranja za razdeo 33
01Opšti prihodi i primanja budžeta535,709,000535,709,000510,168,890510,168,89095.295.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,400,0001,400,000
15
godina
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda486,669,000486,669,000466,888,768466,888,76895.995.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni486,669,000486,669,000466,888,768466,888,76895.995.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Prava nacionalnih manjina na samoupravu30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
0005Stvaranje uslova za politiku jednakih mogućnosti45,632,00045,362,00033,722,19033,722,19074.374.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,500,00025,500,00025,400,73625,400,73699.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,985,0003,985,0003,848,2123,848,21296.696.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000500,386500,38683.483.4
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,0001,293,2541,293,25486.286.2
423Usluge po ugovoru4,945,0004,675,0002,679,6032,679,60357.357.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,0001,000
481Dotacije nevladinim organizacijama9,000,0009,000,000
515Nematerijalna imovina100,000100,000
0007Unapređenje položaja nacionalnih manjina328,802,000328,802,000325,668,818325,668,81899.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,800,00012,800,00012,012,55912,012,55993.893.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,121,0002,121,0001,819,9031,819,90385.885.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene230,000230,000128,085128,08555.755.7
422Troškovi putovanja300,000300,000100,448100,44833.533.5
423Usluge po ugovoru6,900,0006,900,0005,485,6115,485,61179.579.5
481Dotacije nevladinim organizacijama305,510,000305,510,000305,500,012305,500,012100.0100.0
515Nematerijalna imovina940,000940,000622,200622,20066.266.2
0008Administracija i upravljanje82,235,00082,505,00077,497,76077,497,76093.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,150,00041,150,00040,193,50840,193,50897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,340,0006,340,0006,089,3176,089,31796.096.0
413Naknade u naturi350,000350,000348,780348,78099.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima951,000951,000787,594787,59482.882.8
415Naknade troškova za zaposlene2,950,0002,950,0002,647,2312,647,23189.789.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi650,000650,000512,623512,62378.978.9
421Stalni troškovi2,101,0002,101,0001,683,2791,683,27980.180.1
422Troškovi putovanja1,850,0002,120,0002,041,8652,041,86596.396.3
423Usluge po ugovoru15,690,00015,690,00014,333,12114,333,12191.491.4
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000978,500978,50097.997.9
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,0001,125,4251,125,42575.075.0
426Materijal4,580,0004,580,0004,274,5304,274,53093.393.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate202,000202,000111,016111,01655.055.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih121,000121,000120,000120,00099.299.2
organa
512Mašine i oprema2,700,0002,700,0002,250,9702,250,97083.483.4
515Nematerijalna imovina100,000100,000
1002
Stvaranje podsticajnog okruženja za razvoj civilnog društva50,440,00050,440,00043,280,12243,280,12285.885.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni50,440,00050,440,00043,280,12243,280,12285.885.8
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Podsticajno okruženje za razvoj civilnog društva36,439,00036,439,00029,393,16929,393,16980.780.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,261,00020,261,00019,870,25119,870,25198.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,286,0003,286,0003,010,3433,010,34391.691.6
414Socijalna davanja zaposlenima401,000401,000
415Naknade troškova za zaposlene240,000240,000154,898154,89864.564.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi270,000270,000141,895141,89552.652.6
422Troškovi putovanja700,000700,000138,039138,03919.719.7
423Usluge po ugovoru7,030,0007,030,0002,077,7612,077,76129.629.6
481Dotacije nevladinim organizacijama4,000,0004,000,0003,999,9823,999,982100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
515Nematerijalna imovina200,000200,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU14,001,00014,001,00013,886,95313,886,95399.299.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama14,001,00014,001,00013,886,95313,886,95399.299.2
MINISTARSTVO ZA BRIGU O PORODICI I
34DEMOGRAFIJU1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
Izvori finansiranja za razdeo 34
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
Porodično-pravna zaštita građana1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
0903
040Porodica i deca1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
0004Administracija i upravljanje348,372,000348,372,000314,323,193314,323,19390.290.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,189,00070,189,00067,476,27367,476,27396.196.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,634,00010,634,00010,222,65510,222,65596.196.1
413Naknade u naturi100,000100,00078,00078,00078.078.0
414Socijalna davanja zaposlenima601,000601,000163,053163,05327.127.1
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0003,215,0003,183,1623,183,16299.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000
421Stalni troškovi7,620,0007,620,0003,530,5563,530,55646.346.3
422Troškovi putovanja12,000,00012,000,0005,064,2045,064,20442.242.2
423Usluge po ugovoru30,059,00029,844,00023,531,94423,531,94478.878.8
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0001,603,2001,603,20080.280.2
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,000490,498490,49824.524.5
426Materijal10,500,00010,500,0005,720,7645,720,76454.554.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta145,500,000145,500,000145,500,000145,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00013,20613,20613.213.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,069,0003,069,0002,213,0502,213,05072.172.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih250,000250,00069,98869,98828.028.0
organa
512Mašine i oprema10,600,00010,600,0006,408,4026,408,40260.560.5
515Nematerijalna imovina40,000,00040,000,00039,054,24039,054,24097.697.6
0006Podrška porodici i deci170,800,000170,800,000161,502,332161,502,33294.694.6
423Usluge po ugovoru30,800,00030,800,00022,606,97522,606,97573.473.4
481Dotacije nevladinim organizacijama140,000,000140,000,000138,895,357138,895,35799.299.2
0007Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti demografije180,000,000180,000,000175,913,599175,913,59997.797.7
423Usluge po ugovoru35,000,00035,000,00031,749,15931,749,15990.790.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000120,000,000119,364,671119,364,67199.599.5
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00024,799,76924,799,76999.299.2
0008Koordinacija i sprovođenje populacione politike55,000,00055,000,00039,055,75639,055,75671.071.0
423Usluge po ugovoru20,000,00020,000,0005,777,4595,777,45928.928.9
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00033,278,29733,278,29795.195.1
0009Podrška udruženjima u oblasti zaštite porodice i dece425,000,000425,000,000419,149,811419,149,81198.698.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti406,000,000406,000,000400,151,751400,151,75198.698.6
481Dotacije nevladinim organizacijama19,000,00019,000,00018,998,06018,998,060100.0100.0
35MINISTARSTVO ZA BRIGU O SELU1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 35
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
Planiranje i sprovođenje politike razvoja sela1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
0110
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Administracija i upravljanje128,250,000128,250,000102,381,317102,381,31779.879.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,676,00047,676,00045,564,97945,564,97995.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,223,0007,223,0006,903,0946,903,09495.695.6
413Naknade u naturi150,000150,00051,00051,00034.034.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000451,111451,11145.145.1
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,956,8682,956,86889.689.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,110,0001,110,000285,699285,69925.725.7
422Troškovi putovanja1,190,0001,190,000142,990142,99012.012.0
423Usluge po ugovoru50,780,00050,780,00041,407,95741,407,95781.581.5
426Materijal9,900,0009,900,0001,761,2821,761,28217.817.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000,0001,000,000108,000108,00010.810.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000
organa
512Mašine i oprema3,920,0003,920,0002,748,3372,748,33770.170.1
Podrška razvoju zadrugarstva i pokretanju privrednih50,000,00050,000,00049,800,00049,800,00099.699.6
0002
aktivnosti na selu
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00050,000,00049,800,00049,800,00099.699.6
0003Podrška kupovini seoskih kuća sa okućnicom950,000,000950,000,000948,552,988948,552,98899.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti950,000,000950,000,000948,552,988948,552,98899.899.8
Podrška organizovanju manifestacija u selima Republike55,100,00055,100,00053,710,86353,710,86397.597.5
0004
Srbije
463Transferi ostalim nivoima vlasti55,100,00055,100,00053,710,86353,710,86397.597.5
0005Podrška adaptaciji multifunkcionalnih objekata149,670,000149,670,000149,610,751149,610,751100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti149,670,000149,670,000149,610,751149,610,751100.0100.0
Podsticaj kupovini minibuseva za potrebe prevoza seoskog119,000,000119,000,000119,000,000119,000,000100.0100.0
4002
stanovništva
463Transferi ostalim nivoima vlasti119,000,000119,000,000119,000,000119,000,000100.0100.0
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36INOVACIJA37,552,617,00038,309,075,77038,044,110,21338,044,110,21399.399.3
Izvori finansiranja za razdeo 36
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,485,904,00035,655,904,00035,523,693,14235,523,693,14299.699.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika42,600,00047,600,00030,311,41930,311,41963.763.7
06Donacije od međunarodnih organizacija420,348,000420,348,000420,347,290420,347,290100.0100.0
07Transferi od drugih nivoa vlasti4,000,0004,000,0002,168,6292,168,62954.254.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica16,343,00016,343,0006,551,4556,551,45540.140.1
11Primanja od inostranih zaduživanja235,319,000816,777,770802,508,366802,508,36698.398.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina39,037,00039,037,00018,547,56718,547,56747.547.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih61,150,00061,150,00024,837,32624,837,32640.640.6
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,800,0003,800,0001,457,3831,457,38338.438.4
56Finansijska pomoć EU1,244,116,0001,244,116,0001,213,687,6361,213,687,63697.697.6
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36.0INOVACIJA36,571,927,00037,323,385,77037,146,682,64237,146,682,64299.599.5
Izvori finansiranja za glavu 36.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta34,634,605,00034,804,605,00034,680,002,77834,680,002,77899.699.6
06Donacije od međunarodnih organizacija420,348,000420,348,000420,347,290420,347,290100.0100.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica5,843,0005,843,0005,842,5105,842,510100.0100.0
11Primanja od inostranih zaduživanja235,319,000816,777,770802,508,366802,508,36698.398.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih31,696,00031,696,00024,294,06124,294,06176.676.6
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,244,116,0001,244,116,0001,213,687,6361,213,687,63697.697.6
Razvoj nauke i tehnologije36,571,927,00037,323,385,77037,146,682,64237,146,682,64299.599.5
0201
140Osnovno istraživanje36,571,927,00037,323,385,77037,146,682,64237,146,682,64299.599.5
Podrška realizaciji opšteg interesa u naučnoj23,586,230,00023,687,430,00023,614,978,59923,614,978,59999.799.7
0001
istraživačkoj delatnosti
424Specijalizovane usluge22,684,499,00022,879,499,00022,851,826,98022,851,826,98099.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama541,985,000541,985,000499,218,228499,218,22892.192.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta359,746,000265,946,000263,933,390263,933,39099.299.2
0002Podrška realizaciji interesa u inovacionoj delatnosti315,650,000315,650,000313,862,460313,862,46099.499.4
423Usluge po ugovoru44,400,00044,400,00043,464,30743,464,30797.997.9
424Specijalizovane usluge145,300,000145,300,000144,837,486144,837,48699.799.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama88,950,00088,950,00088,617,87088,617,87099.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti37,000,00037,000,00036,942,79636,942,79699.899.8
Podrška radu preduzeća i organizacija u oblasti nuklearne300,000,000340,000,000340,000,000340,000,000100.0100.0
0003
sigurnosti
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama300,000,000340,000,000340,000,000340,000,000100.0100.0
Podrška radu Jedinice za upravljanje projektima u javnom50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
0004
sektoru
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
0005Podrška radu Fonda za inovacionu delatnost1,615,000,0001,615,000,0001,615,000,0001,615,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,615,000,0001,615,000,0001,615,000,0001,615,000,000100.0100.0
0006Podrška radu Centra za promociju nauke210,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama210,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
0007Administracija i upravljanje352,526,000345,326,000317,149,304317,149,30491.891.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)95,000,00095,000,00093,897,42693,897,42698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,000,00015,000,00014,233,57514,233,57594.994.9
413Naknade u naturi100,000100,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,540,0001,540,000777,506777,50650.550.5
415Naknade troškova za zaposlene3,120,0003,420,0003,078,1393,078,13990.090.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000700,000373,238373,23853.353.3
421Stalni troškovi14,272,00014,272,00010,751,60110,751,60175.375.3
422Troškovi putovanja21,800,00021,800,00017,911,26517,911,26582.282.2
423Usluge po ugovoru188,400,000180,400,000164,209,365164,209,36591.091.0
424Specijalizovane usluge1,454,0001,454,000972,000972,00066.966.9
425Tekuće popravke i održavanje1,305,0001,305,0001,231,9981,231,99894.494.4
426Materijal4,870,0004,870,0004,621,0634,621,06394.994.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate115,000115,00076,85576,85566.866.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih850,000850,000600,335600,33570.670.6
organa
512Mašine i oprema4,000,0004,500,0004,414,9384,414,93898.198.1
0011Podrška radu Naučno-tehnološkog parka Beograd32,000,00032,000,00028,100,00028,100,00087.887.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama32,000,00032,000,00028,100,00028,100,00087.887.8
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog25,000,00011,000,00010,968,00010,968,00099.799.7
0012
naučnoistraživačkog sistema
423Usluge po ugovoru25,000,00011,000,00010,968,00010,968,00099.799.7
0013Podrška radu Fonda za nauku1,200,000,0001,520,000,0001,520,000,0001,520,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,200,000,0001,520,000,0001,520,000,0001,520,000,000100.0100.0
0014Podrška radu NTP Niš35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0015Podrška radu NTP Čačak14,000,00014,000,00013,316,66713,316,66795.195.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama14,000,00014,000,00013,316,66713,316,66795.195.1
0017Podrška školovanju i usavršavanju mladih talenata1,106,263,0001,156,263,0001,136,975,6851,136,975,68598.398.3
423Usluge po ugovoru27,000,00012,000,0007,929,4777,929,47766.166.1
424Specijalizovane usluge6,020,00020,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,073,243,0001,144,243,0001,129,046,2091,129,046,20998.798.7
0018Podrška radu BIO41,165,421,000845,421,000844,923,504844,923,50499.999.9
423Usluge po ugovoru168,000,00084,500,00084,084,38684,084,38699.599.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama168,420,000168,420,000168,420,000168,420,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti829,000,000592,500,000592,419,119592,419,119100.0100.0
4002Istraživanje i razvoj u javnom sektoru30,318,00030,942,02730,940,93330,940,933100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,00092,22191,22191,22198.998.9
511Zgrade i građevinski objekti30,317,00030,849,80630,849,71130,849,711100.0100.0
4003Strateški projekti sa NR Kinom44,000,00044,000,00038,815,00038,815,00088.288.2
424Specijalizovane usluge44,000,00044,000,00038,815,00038,815,00088.288.2
4004IPA 2018 - Konkurentnost278,304,000278,304,000273,411,464273,411,46498.298.2
424Specijalizovane usluge278,304,000278,304,000273,411,464273,411,46498.298.2
Projekat akceleracije inovacija i podsticanje rasta644,717,0001,225,551,7431,211,281,5231,211,281,52398.898.8
4011
preduzetništva - SAIGE
421Stalni troškovi3,600,0005,600,0005,191,3505,191,35092.792.7
422Troškovi putovanja8,000,0001,500,0001,109,7021,109,70274.074.0
423Usluge po ugovoru129,000,000720,733,743711,685,659711,685,65998.798.7
424Specijalizovane usluge459,094,000480,761,440477,051,491477,051,49199.299.2
426Materijal800,000800,000583,161583,16172.972.9
444Prateći troškovi zaduživanja1,001,0001,001,000558,433558,43355.855.8
512Mašine i oprema42,222,00015,154,56015,101,72715,101,72799.799.7
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU3,900,661,0003,900,661,0003,900,660,5223,900,660,522100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,900,661,0003,900,661,0003,900,660,5223,900,660,522100.0100.0
7079IPA 2019 - Konkurentnost i inovacije1,666,837,0001,666,837,0001,641,298,9821,641,298,98298.598.5
424Specijalizovane usluge1,666,837,0001,666,837,0001,641,298,9821,641,298,98298.598.5
36.1SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI980,690,000985,690,000897,427,572897,427,57291.091.0
Izvori finansiranja za glavu 36.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta851,299,000851,299,000843,690,364843,690,36499.199.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika42,600,00047,600,00030,311,41930,311,41963.763.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti4,000,0004,000,0002,168,6292,168,62954.254.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica10,500,00010,500,000708,945708,9456.86.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina39,037,00039,037,00018,547,56718,547,56747.547.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih29,454,00029,454,000543,264543,2641.81.8
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,800,0003,800,0001,457,3831,457,38338.438.4
Razvoj nauke i tehnologije980,690,000985,690,000897,427,572897,427,57291.091.0
0201
140Osnovno istraživanje980,690,000985,690,000897,427,572897,427,57291.091.0
0010Podrška radu SANU903,690,000908,690,000821,066,896821,066,89690.490.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)245,791,000245,791,000244,299,044244,299,04499.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca39,604,00039,604,00039,081,30639,081,30698.798.7
413Naknade u naturi1,200,0001,200,0001,025,7721,025,77285.585.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,600,0002,353,9862,353,98690.590.5
415Naknade troškova za zaposlene4,600,0004,600,0004,285,8234,285,82393.293.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,000
421Stalni troškovi103,641,000103,641,00084,052,40284,052,40281.181.1
422Troškovi putovanja4,015,0004,015,0001,810,3471,810,34745.145.1
423Usluge po ugovoru59,389,00061,889,00041,606,29541,606,29567.267.2
424Specijalizovane usluge9,750,00012,250,0002,941,5912,941,59124.024.0
425Tekuće popravke i održavanje24,200,00024,200,00012,435,57012,435,57051.451.4
426Materijal14,400,00014,400,0007,943,0327,943,03255.255.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta370,000,000370,000,000367,660,019367,660,01999.499.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate6,500,0006,500,0005,917,9875,917,98791.091.0
512Mašine i oprema12,900,00012,900,0004,966,0414,966,04138.538.5
515Nematerijalna imovina2,600,0002,600,000687,680687,68026.426.4
0019Naučno istraživački rad SANU77,000,00077,000,00076,360,67676,360,67699.299.2
421Stalni troškovi4,300,0004,300,0004,300,0004,300,000100.0100.0
422Troškovi putovanja12,000,00010,800,00010,179,53910,179,53994.394.3
423Usluge po ugovoru21,000,00025,500,00025,500,00025,500,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge24,000,00021,600,00021,588,52521,588,52599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,500,0002,500,0002,500,0002,500,000100.0100.0
426Materijal9,000,0008,100,0008,092,6828,092,68299.999.9
512Mašine i oprema3,500,0003,500,0003,500,0003,500,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina700,000700,000699,930699,930100.0100.0
37MINISTARSTVO TURIZMA I OMLADINE6,048,080,0006,064,080,0005,919,683,1915,919,683,19197.697.6
Izvori finansiranja za razdeo 37
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,043,905,0006,059,905,0005,919,683,1915,919,683,19197.797.7
56Finansijska pomoć EU4,175,0004,175,000
Omladinska politika716,583,000716,583,000688,353,236688,353,23696.196.1
1302
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni716,583,000716,583,000688,353,236688,353,23696.196.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Podrška JLS u sprovođenju omladinske politike283,000,000283,000,000282,249,007282,249,00799.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti150,000,000283,000,000282,249,007282,249,00799.799.7
511Zgrade i građevinski objekti133,000,000
0004Razvoj i sprovođenje omladinske politike101,277,000101,277,00082,662,64682,662,64681.681.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,911,00035,911,00035,554,40635,554,40699.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,589,0005,589,0005,387,7345,387,73496.496.4
413Naknade u naturi80,00080,0006,0006,0007.57.5
414Socijalna davanja zaposlenima190,000190,000146,913146,91377.377.3
415Naknade troškova za zaposlene2,090,0002,090,0001,398,3701,398,37066.966.9
422Troškovi putovanja300,000300,000199,605199,60566.566.5
423Usluge po ugovoru6,188,0006,188,0005,359,9525,359,95286.686.6
424Specijalizovane usluge10,429,00010,429,0006,109,6676,109,66758.658.6
481Dotacije nevladinim organizacijama40,500,00040,500,00028,500,00028,500,00070.470.4
Programi i projekti podrške mladima u obrazovanju,123,000,000123,000,000122,241,253122,241,25399.499.4
0005
vaspitanju, bezbednosti, zdravlju i participaciji
481Dotacije nevladinim organizacijama123,000,000123,000,000122,241,253122,241,25399.499.4
0006Programi i projekti podrške mladima u zapošljavanju117,500,000117,500,000116,566,712116,566,71299.299.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti22,000,00022,000,00021,124,41621,124,41696.096.0
481Dotacije nevladinim organizacijama95,500,00095,500,00095,442,29695,442,29699.999.9
0008Međunarodna saradnja u oblasti omladine87,167,00087,167,00084,633,61884,633,61897.197.1
421Stalni troškovi241,000241,000160,979160,97966.866.8
422Troškovi putovanja500,000500,000327,878327,87865.665.6
423Usluge po ugovoru23,490,00023,490,00022,961,00022,961,00097.797.7
424Specijalizovane usluge2,900,0002,900,0001,149,8231,149,82339.639.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama56,036,00056,036,00056,035,06856,035,068100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama4,000,0004,000,0003,998,8703,998,870100.0100.0
IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj4,639,0004,639,000
7024
inkluziji
481Dotacije nevladinim organizacijama4,639,0004,639,000
Uređenje i razvoj u oblasti turizma5,331,497,0005,347,497,0005,231,329,9555,231,329,95597.897.8
1507
473Turizam5,331,497,0005,347,497,0005,231,329,9555,231,329,95597.897.8
0004Turistička inspekcija236,632,000235,213,000217,690,734217,690,73492.692.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)154,951,000154,951,000153,261,956153,261,95698.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca24,564,00024,314,00023,219,18623,219,18695.595.5
413Naknade u naturi519,000519,000517,878517,87899.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,100,0002,100,0001,957,6261,957,62693.293.2
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,500,0006,022,2066,022,20692.692.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,000750,000741,455741,45598.998.9
421Stalni troškovi7,766,0006,990,0003,945,1603,945,16056.456.4
422Troškovi putovanja1,660,0001,660,000995,888995,88860.060.0
423Usluge po ugovoru8,950,0008,650,0007,599,4817,599,48187.987.9
424Specijalizovane usluge100,000100,000
425Tekuće popravke i održavanje5,205,0005,205,0001,437,7741,437,77427.627.6
426Materijal8,692,0007,823,0004,940,6884,940,68863.263.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate940,000940,000438,485438,48546.646.6
512Mašine i oprema3,159,0003,935,0001,836,9491,836,94946.746.7
515Nematerijalna imovina10,776,00010,776,00010,776,00010,776,000100.0100.0
Podsticaji za izgradnju infrastrukture i suprastrukture u1,229,000,0001,229,000,0001,212,112,4191,212,112,41998.698.6
0005
turističkim destinacijama
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama133,000,000133,000,000132,823,698132,823,69899.999.9
454Subvencije privatnim preduzećima256,000,000256,000,000256,000,000256,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti830,000,000830,000,000813,288,721813,288,72198.098.0
621Nabavka domaće finansijske imovine10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
0006Podrška radu JP „Skijališta Srbije”25,000,00041,000,00041,000,00041,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama25,000,00041,000,00041,000,00041,000,000100.0100.0
0007Podrška radu JP „Stara planinaˮ50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
0008Podrška radu „Tvrđava Golubački grad” d.o.o.10,000,00010,000,0009,966,2739,966,27399.799.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,0009,966,2739,966,27399.799.7
0009Podrška radu „Park Palić” d.o.o.10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
Podsticaji za projekte promocije, edukacije i treninga u105,000,000105,000,000104,956,745104,956,745100.0100.0
0010
turizmu
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti45,000,00045,000,00045,000,00045,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama55,000,00055,000,00054,956,74554,956,74599.999.9
0011Podrška radu Turističke organizacije Srbije500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
Istraživanje tržišta, upravljanje kvalitetom, unapređenje172,182,000171,970,000165,012,319165,012,31996.096.0
0012
turističkih proizvoda i konkurentnosti u turizmu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,530,00065,530,00064,963,74464,963,74499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,065,00010,065,0009,842,0079,842,00797.897.8
414Socijalna davanja zaposlenima216,000476,000420,589420,58988.488.4
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,066,3151,066,31582.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi470,000470,000469,155469,15599.899.8
421Stalni troškovi1,000,0001,000,000596,570596,57059.759.7
422Troškovi putovanja400,000520,000502,472502,47296.696.6
423Usluge po ugovoru68,131,00067,781,00064,807,78664,807,78695.695.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge18,000,00018,000,00017,717,10317,717,10398.498.4
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000520,920520,92074.474.4
426Materijal2,420,0002,178,000680,228680,22831.231.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate550,000550,000127,963127,96323.323.3
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,0002,900,4002,900,40096.796.7
512Mašine i oprema400,000400,000397,067397,06799.399.3
0013Administracija i upravljanje208,683,000210,314,000205,074,585205,074,58597.597.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)53,744,00053,794,00053,779,01053,779,010100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,076,0008,176,0008,147,5208,147,52099.799.7
413Naknade u naturi200,000200,000200,000200,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima501,000501,000329,956329,95665.965.9
415Naknade troškova za zaposlene670,0001,550,0001,431,6361,431,63692.492.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi620,000620,000611,050611,05098.698.6
421Stalni troškovi5,781,0005,781,0004,559,6064,559,60678.978.9
422Troškovi putovanja10,335,00010,382,0009,565,6519,565,65192.192.1
423Usluge po ugovoru68,530,00070,410,00069,742,93569,742,93599.199.1
424Specijalizovane usluge2,915,0002,915,0002,885,7002,885,70099.099.0
425Tekuće popravke i održavanje3,267,0002,941,0001,806,9311,806,93161.461.4
426Materijal14,669,00013,669,00012,877,87112,877,87194.294.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama13,500,00013,500,00013,499,99613,499,996100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000296,641296,64198.998.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,729,0001,729,0001,558,4611,558,46190.190.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih420,000420,000413,227413,22798.498.4
organa
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,942,3931,942,39397.197.1
515Nematerijalna imovina21,426,00021,426,00021,426,00021,426,000100.0100.0
Vaučeri za intenziviranje korišćenja turističke ponude1,000,000,0001,000,000,000939,755,392939,755,39294.094.0
4003
Republike Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama70,000,00070,000,00049,134,56649,134,56670.270.2
454Subvencije privatnim preduzećima930,000,000930,000,000890,620,826890,620,82695.895.8
5002Unapređenje infrastrukture u oblasti nautičkog turizma141,000,000141,000,000132,270,102132,270,10293.893.8
511Zgrade i građevinski objekti141,000,000141,000,000132,270,102132,270,10293.893.8
Izgradnja i uređenje turističke infrastrukture i1,579,000,0001,579,000,0001,578,491,3871,578,491,387100.0100.0
5004
suprastrukture na području Podunavlja
511Zgrade i građevinski objekti1,579,000,0001,579,000,0001,578,491,3871,578,491,387100.0100.0
7051Podrška održavanju EGZIT festivala65,000,00065,000,00065,000,00065,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00065,000,00065,000,00065,000,000100.0100.0
MINISTARSTVO INFORMISANjA I
38TELEKOMUNIKACIJA7,726,070,0008,141,376,0814,467,061,0064,467,061,00654.954.9
Izvori finansiranja za razdeo 38
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,800,786,0003,070,976,0003,028,775,2973,028,775,29798.698.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika940,000940,000778,996778,99682.982.9
11Primanja od inostranih zaduživanja1,292,533,0001,437,114,9021,437,097,5131,437,097,513100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina534,179409,200409,20076.676.6
56Finansijska pomoć EU3,631,811,0003,631,811,000
Telekomunikacije i informaciono društvo6,008,103,0006,332,684,9022,670,289,2892,670,289,28942.242.2
0703
460Komunikacije6,008,103,0006,332,684,9022,670,289,2892,670,289,28942.242.2
Uređenje i nadzor elektronskih komunikacija i poštanskog182,815,000362,691,000351,621,792351,621,79296.996.9
0001
saobraćaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,139,00054,139,00052,694,54852,694,54897.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,202,0008,202,0007,980,9147,980,91497.397.3
413Naknade u naturi144,000150,000136,000136,00090.790.7
414Socijalna davanja zaposlenima706,000706,000547,776547,77677.677.6
415Naknade troškova za zaposlene350,000350,000304,148304,14886.986.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,000,000926,819926,81992.792.7
421Stalni troškovi262,000262,000222,229222,22984.884.8
422Troškovi putovanja150,000170,000160,815160,81594.694.6
423Usluge po ugovoru23,600,00023,600,00016,298,90516,298,90569.169.1
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,350,0001,314,1601,314,16097.397.3
426Materijal2,881,0002,881,0002,238,9892,238,98977.777.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama180,000,000180,000,000180,000,000100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama84,176,00084,176,00083,297,66383,297,66399.099.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate101,000101,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,0002,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti100,000100,000
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina4,000,0004,000,0003,998,8263,998,826100.0100.0
0003Održavanje i razvoj AMRES135,000,000135,000,000135,000,000135,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge135,000,000135,000,000135,000,000135,000,000100.0100.0
0008Razvoj informacionog društva288,843,000288,845,000277,305,505277,305,50596.096.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,951,00022,951,00021,036,26621,036,26691.791.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,478,0003,478,0003,186,9943,186,99491.691.6
413Naknade u naturi98,000100,00088,00088,00088.088.0
414Socijalna davanja zaposlenima348,000348,000
415Naknade troškova za zaposlene105,000105,00061,83161,83158.958.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi321,000321,000315,334315,33498.298.2
421Stalni troškovi971,000971,000892,512892,51291.991.9
422Troškovi putovanja400,000400,000338,336338,33684.684.6
423Usluge po ugovoru70,327,00070,327,00070,320,39570,320,395100.0100.0
424Specijalizovane usluge18,100,00018,100,00018,038,30418,038,30499.799.7
425Tekuće popravke i održavanje4,100,0004,100,0003,138,2333,138,23376.576.5
426Materijal100,000100,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama117,591,000117,591,000117,552,300117,552,300100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema9,500,0009,500,0001,986,0001,986,00020.920.9
515Nematerijalna imovina40,351,00040,351,00040,351,00040,351,000100.0100.0
Razvoj IKT infrastrukture u ustanovama obrazovanja, nauke i231,001,000231,001,000231,000,000231,000,000100.0100.0
0010
kulture
423Usluge po ugovoru1,0001,000
424Specijalizovane usluge231,000,000231,000,000231,000,000231,000,000100.0100.0
0011Administracija i upravljanje100,274,000100,396,00092,739,28692,739,28692.492.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,229,00029,229,00029,087,90529,087,90599.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,642,0004,642,0004,406,8184,406,81894.994.9
413Naknade u naturi172,000322,000265,000265,00082.382.3
414Socijalna davanja zaposlenima352,000352,000310,894310,89488.388.3
415Naknade troškova za zaposlene1,250,0001,250,0001,091,9431,091,94387.487.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi520,000520,000512,623512,62398.698.6
421Stalni troškovi3,805,0003,805,0002,444,1362,444,13664.264.2
422Troškovi putovanja6,335,0006,335,0005,092,0395,092,03980.480.4
423Usluge po ugovoru41,824,00041,824,00039,809,61239,809,61295.295.2
424Specijalizovane usluge1,015,0001,015,000744,000744,00073.373.3
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,0001,342,5361,342,53667.167.1
426Materijal5,230,0005,230,0004,432,2774,432,27784.784.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000272,00074,52774,52727.427.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000496,112496,11299.299.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000945,602945,60294.694.6
organa
512Mašine i oprema2,100,0002,100,0001,683,2631,683,26380.280.2
Izgradnja širokopojasne komunikacione infrastrukture u4,631,811,0004,729,702,6711,097,891,6711,097,891,67123.223.2
4005
ruralnim predelima Republike Srbije - Faza 1 i 2
511Zgrade i građevinski objekti4,631,811,0004,729,702,6711,097,891,6711,097,891,67123.223.2
Razvoj informaciono-komunikacione infrastrukture u292,533,000339,223,230339,205,842339,205,842100.0100.0
4007
osnovnim i srednjim školama u RS - Povezane škole, faza III
444Prateći troškovi zaduživanja878,0001,016,0791,015,6711,015,671100.0100.0
512Mašine i oprema291,655,000338,207,151338,190,171338,190,171100.0100.0
5004Digitalizacija turističke ponude Srbije80,176,00080,176,00080,056,69680,056,69699.999.9
512Mašine i oprema80,176,00080,176,00080,056,69680,056,69699.999.9
Izgradnja i unapređenje kapaciteta MIT, nacionalnog CERT-65,650,00065,650,00065,468,49765,468,49799.799.7
5005a RS i CERT-a republičkih organa radi prevencije i brzog
reagovanja na incidente u oblasti informacione bezbednosti
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema65,650,00065,650,00065,468,49765,468,49799.799.7
Sistem javnog informisanja1,717,967,0001,808,691,1791,796,771,7171,796,771,71799.399.3
1204
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,717,967,0001,808,691,1791,796,771,7171,796,771,71799.399.3
110
poslovi i spoljni poslovi
Podrška ostvarivanju javnog interesa u oblasti232,000,000234,100,000233,947,659233,947,65999.999.9
0001
informisanja
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,0001,940,4961,940,49697.097.0
424Specijalizovane usluge158,150,000159,250,000159,249,100159,249,100100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama71,850,00072,850,00072,758,06272,758,06299.999.9
Podrška informisanju građana na teritoriji AP Kosovo i20,280,00019,280,00018,538,68918,538,68996.296.2
0003
Metohija na srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru280,000280,000268,689268,68996.096.0
424Specijalizovane usluge14,000,00013,600,00013,320,00013,320,00097.997.9
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0005,400,0004,950,0004,950,00091.791.7
Podrška informisanju pripadnika srpskog naroda u zemljama35,094,00034,494,00034,303,16434,303,16499.499.4
0005
regiona na srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru294,000294,000293,828293,82899.999.9
424Specijalizovane usluge34,800,00034,200,00034,009,33634,009,33699.499.4
Podrška informisanju nacionalnih manjina na sopstvenom49,631,00049,131,00049,128,51949,128,519100.0100.0
0006
jeziku
423Usluge po ugovoru431,000431,000430,169430,16999.899.8
424Specijalizovane usluge34,800,00034,300,00034,300,00034,300,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama14,400,00014,400,00014,398,35014,398,350100.0100.0
0007Podrška informisanju osoba sa invaliditetom18,326,00018,326,00018,325,71518,325,715100.0100.0
423Usluge po ugovoru326,000326,000325,715325,71599.999.9
424Specijalizovane usluge10,800,00010,800,00010,800,00010,800,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama7,200,0007,200,0007,200,0007,200,000100.0100.0
Podrška radu ustanove za novinsko - izdavačku delatnost60,269,00060,803,17955,399,19055,399,19091.191.1
0008
„Panorama”
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,135,00023,135,00021,923,15221,923,15294.894.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,505,0003,505,0003,321,6843,321,68494.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima444,000444,000431,545431,54597.297.2
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000104,400104,40052.252.2
421Stalni troškovi1,341,0001,341,0001,131,0991,131,09984.384.3
422Troškovi putovanja2,775,0002,775,0002,384,1182,384,11885.985.9
423Usluge po ugovoru24,539,00025,073,17924,644,78524,644,78598.398.3
425Tekuće popravke i održavanje440,000440,000428,950428,95097.597.5
426Materijal1,020,0001,020,000747,077747,07773.273.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate70,00070,00032,50032,50046.446.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,550,0002,550,000
512Mašine i oprema250,000250,000249,880249,880100.0100.0
0009Finansiranje osnovne delatnosti javnih medijskih servisa1,250,000,0001,340,000,0001,340,000,0001,340,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,250,000,0001,340,000,0001,340,000,0001,340,000,000100.0100.0
0010Projektno finansiranje javnih medijskih servisa20,302,00020,302,00020,302,00020,302,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge20,302,00020,302,00020,302,00020,302,000100.0100.0
Razvoj sistema u oblasti javnog informisanja i nadzor nad32,065,00032,255,00026,826,78126,826,78183.283.2
0012
sprovođenjem zakona
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,629,00018,629,00016,169,68116,169,68186.886.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,780,0002,780,0002,449,7072,449,70788.188.1
413Naknade u naturi122,000122,00082,00082,00067.267.2
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000375,021375,02193.893.8
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000104,621104,62134.934.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000
422Troškovi putovanja250,000250,000136,173136,17354.554.5
423Usluge po ugovoru7,084,0007,084,0005,960,4985,960,49884.184.1
512Mašine i oprema1,500,0001,500,000559,080559,08037.337.3
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000990,000990,00099.099.0
39MINISTARSTVO ZA JAVNA ULAGANjA20,983,005,00022,619,131,28722,050,711,62222,050,711,62297.597.5
Izvori finansiranja za razdeo 39
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,518,510,0005,118,510,0004,632,924,9694,632,924,96990.590.5
06Donacije od međunarodnih organizacija23,894,000823,063,600796,940,336796,940,33696.896.8
11Primanja od inostranih zaduživanja15,440,601,00016,672,830,94316,616,119,57316,616,119,57399.799.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih4,726,7444,726,7444,726,744100.0100.0
15
godina
Obnova i izgradnja objekata javne namene i saniranje
1511
posledica elementarne nepogode20,983,005,00022,619,131,28722,050,711,62222,050,711,62297.597.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni20,983,005,00022,619,131,28722,050,711,62222,050,711,62297.597.5
110
poslovi i spoljni poslovi
Koordinacija poslova obnove i izgradnje objekata javne196,580,000196,580,000137,422,219137,422,21969.969.9
0001
namene
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,087,00038,087,00037,489,83237,489,83298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,771,0005,771,0005,679,7105,679,71098.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima202,000202,000102,320102,32050.750.7
415Naknade troškova za zaposlene4,500,0004,500,0003,523,7863,523,78678.378.3
421Stalni troškovi8,520,0008,520,0002,722,1992,722,19932.032.0
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,781,7891,781,78959.459.4
423Usluge po ugovoru115,800,000115,800,00079,244,61179,244,61168.468.4
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0003,000,000596,370596,37019.919.9
426Materijal8,200,0008,200,0006,079,2386,079,23874.174.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,200,0002,200,000202,364202,3649.29.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,500,000
512Mašine i oprema3,500,0003,500,000
0002Koordinacija poslova nakon elementarne i druge nepogode872,113,000872,383,556660,946,401660,946,40175.875.8
444Prateći troškovi zaduživanja270,556270,556270,556100.0100.0
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih872,113,000872,113,000660,675,845660,675,84575.875.8
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
5001Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti zdravstva12,329,000,00014,062,018,35813,869,763,65013,869,763,65098.698.6
444Prateći troškovi zaduživanja34,667,35834,667,35834,667,358100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti11,026,000,00012,692,351,00012,500,168,33812,500,168,33898.598.5
512Mašine i oprema1,303,000,0001,335,000,0001,334,927,9541,334,927,954100.0100.0
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti prosvete i2,854,283,0004,619,145,0734,615,382,2754,615,382,27599.999.9
5002
nauke
424Specijalizovane usluge777,000777,000776,000776,00099.999.9
444Prateći troškovi zaduživanja1,095,0006,684,7296,684,5186,684,518100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,820,611,0004,472,883,3444,469,333,1674,469,333,16799.999.9
512Mašine i oprema31,800,000138,800,000138,588,591138,588,59199.899.8
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti sportske1,510,000,0001,110,000,0001,023,262,1521,023,262,15292.292.2
5003
infrastrukture
511Zgrade i građevinski objekti1,510,000,0001,110,000,0001,023,262,1521,023,262,15292.292.2
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti socijalne1,577,453,0001,028,453,0001,027,924,3561,027,924,35699.999.9
5004
zaštite
511Zgrade i građevinski objekti1,577,453,0001,028,453,0001,027,924,3561,027,924,35699.999.9
5005Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti kulture492,919,000408,621,300394,080,569394,080,56996.496.4
444Prateći troškovi zaduživanja702,300702,300702,300100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti492,919,000407,919,000393,378,269393,378,26996.496.4
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti lokalne1,150,657,000321,930,000321,930,000321,930,000100.0100.0
5006
komunalne infrastrukture
511Zgrade i građevinski objekti1,150,657,000321,930,000321,930,000321,930,000100.0100.0
40BEZBEDNOSNO-INFORMATIVNA AGENCIJA9,834,908,0009,836,187,8509,792,763,337980,0009,793,743,33799.699.6
41REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA ZAKONODAVSTVO135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
Izvori finansiranja za razdeo 41
01Opšti prihodi i primanja budžeta135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
Izgradnja, praćenje i unapređenje pravnog sistema135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
1606
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
110
poslovi i spoljni poslovi
Nadzor nad procesom donošenja propisa i opštih akata u135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
0001
pravnom sistemu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)105,606,000105,606,000103,703,236103,703,23698.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,999,00015,999,00015,711,04015,711,04098.298.2
413Naknade u naturi200,000200,00063,00063,00031.531.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,750,0001,750,0001,741,6051,741,60599.599.5
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000756,823756,82375.775.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000741,455741,45592.792.7
421Stalni troškovi2,350,0002,350,0001,889,1721,889,17280.480.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja20,00020,000
423Usluge po ugovoru4,530,0004,530,0002,605,0082,605,00857.557.5
424Specijalizovane usluge500,000500,000
426Materijal1,500,0001,500,0001,013,2091,013,20967.567.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih150,000150,000
organa
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000979,010979,01097.997.9
42REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA JAVNE POLITIKE177,692,000180,969,834175,780,408175,780,40897.197.1
Izvori finansiranja za razdeo 42
01Opšti prihodi i primanja budžeta166,024,000166,024,000163,298,283163,298,28398.498.4
06Donacije od međunarodnih organizacija11,668,00011,668,0009,870,5209,870,52084.684.6
11Primanja od inostranih zaduživanja3,277,8342,611,6052,611,60579.779.7
Razvoj sistema javnih politika177,692,000180,969,834175,780,408175,780,40897.197.1
0610
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni177,692,000180,969,834175,780,408175,780,40897.197.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0005Analiza efekata propisa118,056,000117,553,000115,093,034115,093,03497.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,333,00057,863,00056,766,52956,766,52998.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,827,0008,767,0008,600,1298,600,12998.198.1
413Naknade u naturi250,000250,000248,000248,00099.299.2
414Socijalna davanja zaposlenima550,000641,000619,632619,63296.796.7
415Naknade troškova za zaposlene740,000676,000549,210549,21081.281.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000469,155469,15593.893.8
421Stalni troškovi1,200,0001,200,000786,705786,70565.665.6
422Troškovi putovanja1,800,0001,800,0001,685,3591,685,35993.693.6
423Usluge po ugovoru41,146,00041,146,00040,858,04940,858,04999.399.3
424Specijalizovane usluge700,000700,000648,000648,00092.692.6
425Tekuće popravke i održavanje450,000450,000404,622404,62289.989.9
426Materijal2,300,0002,300,0002,292,4202,292,42099.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00020,24920,24933.733.7
512Mašine i oprema700,000700,000676,974676,97496.796.7
515Nematerijalna imovina500,000500,000468,000468,00093.693.6
0006Upravljanje kvalitetom javnih politika47,968,00048,471,00048,205,24948,205,24999.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,978,00040,448,00040,441,20840,441,208100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,068,0006,128,0006,126,8436,126,843100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima179,000179,000135,000135,00075.475.4
415Naknade troškova za zaposlene700,000673,000620,498620,49892.292.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi143,000143,000141,895141,89599.299.2
422Troškovi putovanja900,000900,000739,804739,80482.282.2
4004Projekat za poslovno okruženje i digitalizaciju u Srbiji11,668,00011,668,0009,870,5209,870,52084.684.6
421Stalni troškovi606,000606,000302,342302,34249.949.9
422Troškovi putovanja175,000175,000
423Usluge po ugovoru10,187,00010,187,0009,568,1789,568,17893.993.9
426Materijal200,000200,000
512Mašine i oprema500,000500,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za3,277,8342,611,6052,611,60579.779.7
7095
zelenu tranziciju
423Usluge po ugovoru3,268,0002,601,7712,601,77179.679.6
444Prateći troškovi zaduživanja9,8349,8349,834100.0100.0
43REPUBLIČKI ZAVOD ZA STATISTIKU1,807,713,0001,923,713,0001,518,203,7111,518,203,71178.978.9
Izvori finansiranja za razdeo 43
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,233,682,0001,233,682,0001,219,582,1461,219,582,14698.998.9
06Donacije od međunarodnih organizacija564,172,000680,172,000289,151,708289,151,70842.542.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih9,859,0009,859,0009,469,8579,469,85796.196.1
15
godina
Izrada rezultata zvanične statistike1,807,713,0001,923,713,0001,518,203,7111,518,203,71178.978.9
0611
130Opšte usluge1,807,713,0001,923,713,0001,518,203,7111,518,203,71178.978.9
Društvene statistike, demografska analiza i ciljevi47,050,00045,940,00045,769,67645,769,67699.699.6
0001
održivog razvoja
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,435,0001,435,0001,428,5301,428,53099.599.5
422Troškovi putovanja200,000200,000166,829166,82983.483.4
423Usluge po ugovoru44,035,00042,925,00042,799,44742,799,44799.799.7
424Specijalizovane usluge1,180,0001,180,0001,175,0801,175,08099.699.6
426Materijal200,000200,000199,790199,79099.999.9
0002Makroekonomske statistike i statistika poljoprivrede17,860,00017,860,00017,608,60917,608,60998.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,0001,238,7911,238,79199.199.1
422Troškovi putovanja210,000210,000209,757209,75799.999.9
423Usluge po ugovoru16,200,00016,200,00015,960,15715,960,15798.598.5
426Materijal200,000200,000199,904199,904100.0100.0
0003Poslovne statistike42,780,00042,380,00041,784,89141,784,89198.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,980,0001,980,0001,823,0641,823,06492.192.1
422Troškovi putovanja150,000150,000147,754147,75498.598.5
423Usluge po ugovoru39,750,00039,350,00038,922,04838,922,04898.998.9
424Specijalizovane usluge700,000700,000692,540692,54098.998.9
426Materijal200,000200,000199,486199,48699.799.7
0004Administracija i upravljanje1,039,878,0001,042,138,0001,030,816,8731,030,816,87398.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)769,965,000769,965,000764,697,535764,697,53599.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca116,919,000116,919,000116,099,316116,099,31699.399.3
413Naknade u naturi1,300,0001,300,0001,298,7481,298,74899.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima7,960,00010,940,00010,865,33610,865,33699.399.3
415Naknade troškova za zaposlene13,756,00013,756,00013,390,44913,390,44997.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,340,0003,340,0003,320,1303,320,13099.499.4
421Stalni troškovi51,900,00051,900,00051,787,14651,787,14699.899.8
422Troškovi putovanja4,400,0004,110,0003,863,7523,863,75294.094.0
423Usluge po ugovoru40,856,00040,856,00040,797,27140,797,27199.999.9
425Tekuće popravke i održavanje9,000,0008,570,0008,570,0008,570,000100.0100.0
426Materijal10,800,00010,800,00010,800,00010,800,000100.0100.0
441Otplata domaćih kamata30,00030,0009609603.23.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate401,000401,000131,770131,77032.932.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih350,000350,000340,783340,78397.497.4
organa
511Zgrade i građevinski objekti4,201,0004,201,000169,800169,8004.04.0
512Mašine i oprema4,700,0004,700,0004,683,8764,683,87699.799.7
Statistika demografije, zdravstva i tržišta rada i52,114,00051,364,00050,352,42150,352,42198.098.0
0005
upotreba administrativnih podataka u statistici
422Troškovi putovanja164,000164,00076,80776,80746.846.8
423Usluge po ugovoru51,800,00051,050,00050,126,65750,126,65798.298.2
426Materijal150,000150,000148,957148,95799.399.3
Usaglašavanje zvanične statistike sa evropskim99,606,00099,606,00093,838,78193,838,78194.294.2
4001
statističkim sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,827,00029,327,00028,864,66228,864,66298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,466,0004,466,0004,372,9974,372,99797.997.9
421Stalni troškovi50,00050,00019,66619,66639.339.3
422Troškovi putovanja26,800,00017,000,00013,885,16513,885,16581.781.7
423Usluge po ugovoru33,001,00035,301,00033,255,31633,255,31694.294.2
424Specijalizovane usluge8,661,0008,661,0008,659,6068,659,606100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,401,0002,401,0002,395,8102,395,81099.899.8
426Materijal2,400,0002,400,0002,385,5602,385,56099.499.4
IPA 2022 nacionalna „Unapređen statistički sistem i355,140,000355,140,000
4003povećana uporedivost i međupovezanost statističkih
podataka“
421Stalni troškovi750,000750,000
422Troškovi putovanja6,900,0006,900,000
423Usluge po ugovoru166,740,000166,740,000
424Specijalizovane usluge90,000,00090,000,000
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal5,000,0005,000,000
512Mašine i oprema80,000,00080,000,000
515Nematerijalna imovina5,650,0005,650,000
7071IPA 2018 - Nacionalni program153,285,000269,285,000238,032,459238,032,45988.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,500,00067,500,00060,541,72060,541,72089.789.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,450,00010,450,0009,174,6439,174,64387.887.8
422Troškovi putovanja5,351,0005,351,0003,632,9813,632,98167.967.9
423Usluge po ugovoru56,484,000146,484,000128,575,956128,575,95687.887.8
424Specijalizovane usluge9,200,00015,200,00014,852,86114,852,86197.797.7
426Materijal300,000300,000298,452298,45299.599.5
512Mašine i oprema4,000,00024,000,00020,955,84620,955,84687.387.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
44REPUBLIČKI HIDROMETEOROLOŠKI ZAVOD2,465,894,0002,470,271,9812,177,797,3952,177,797,39588.288.2
Izvori finansiranja za razdeo 44
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,440,113,0002,440,113,0002,166,089,0992,166,089,09988.888.8
06Donacije od međunarodnih organizacija17,776,00022,153,9818,838,4808,838,48039.939.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih8,005,0008,005,0002,869,8162,869,81635.935.9
15
godina
Protivgradna zaštita1,141,452,0001,141,452,0001,013,341,6271,013,341,62788.888.8
0108
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,141,452,0001,141,452,0001,013,341,6271,013,341,62788.888.8
0001Sistem odbrane od grada1,055,452,0001,055,452,0001,001,105,1531,001,105,15394.994.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)202,168,000202,168,000184,294,154184,294,15491.291.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,435,00021,435,00019,823,74519,823,74592.592.5
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,650,0001,650,0001,070,7511,070,75164.964.9
415Naknade troškova za zaposlene33,000,00033,000,00025,947,70925,947,70978.678.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,924,0004,924,0004,923,0964,923,096100.0100.0
421Stalni troškovi29,203,00029,203,00026,125,72526,125,72589.589.5
422Troškovi putovanja200,000200,000129,110129,11064.664.6
423Usluge po ugovoru88,765,00088,438,00088,044,35388,044,35399.699.6
424Specijalizovane usluge1,750,0001,750,0001,477,1751,477,17584.484.4
425Tekuće popravke i održavanje23,850,00023,850,00016,017,68716,017,68767.267.2
426Materijal626,860,000626,860,000618,647,915618,647,91598.798.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate540,000540,000210,595210,59539.039.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova8,906,0009,506,6639,380,2749,380,27498.798.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti9,400,0009,126,3373,582,5203,582,52039.339.3
512Mašine i oprema2,300,0002,300,0001,430,3451,430,34562.262.2
Izgradnja, opremanje objekata radarskih centara Valjevo,86,000,00086,000,00012,236,47412,236,47414.214.2
5002
Užice, Petrovac, Bešnjaja, Kruševac
511Zgrade i građevinski objekti85,000,00085,000,00011,674,69411,674,69413.713.7
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000561,780561,78056.256.2
Meteorološki i hidrološki poslovi od interesa za
0403
Republiku Srbiju1,324,442,0001,328,819,9811,164,455,7681,164,455,76887.687.6
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po1,324,442,0001,328,819,9811,164,455,7681,164,455,76887.687.6
410
pitanju rada
0001Meteorološki osmatrački sistem580,593,000580,593,000558,055,461558,055,46196.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)158,773,000158,773,000149,835,336149,835,33694.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,995,00022,995,00021,686,74221,686,74294.394.3
415Naknade troškova za zaposlene9,650,0009,650,0007,956,5067,956,50682.582.5
421Stalni troškovi12,471,00012,471,00011,601,90511,601,90593.093.0
422Troškovi putovanja470,000470,000360,439360,43976.776.7
423Usluge po ugovoru41,610,00041,610,00041,166,64041,166,64098.998.9
424Specijalizovane usluge1,100,0001,100,000798,000798,00072.572.5
425Tekuće popravke i održavanje11,839,00011,839,00011,281,62311,281,62395.395.3
426Materijal28,945,00028,945,00024,414,98924,414,98984.384.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
512Mašine i oprema292,640,000292,640,000288,953,280288,953,28098.798.7
Meteorološki i hidrološko analitičko-prognostički134,502,000133,932,000111,138,333111,138,33383.083.0
sistem, hidrometeorološki sistem za ranu najavu i upozorenja
0002
i hidrometeorološki računarski i telekomunikacioni
sistem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)98,166,00097,596,00086,295,79986,295,79988.488.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,872,00014,872,00013,073,81413,073,81487.987.9
415Naknade troškova za zaposlene2,400,0002,400,0001,768,8841,768,88473.773.7
421Stalni troškovi5,196,0005,196,0004,212,0874,212,08781.181.1
422Troškovi putovanja350,000350,000187,586187,58653.653.6
423Usluge po ugovoru3,123,0003,123,0001,287,5351,287,53541.241.2
425Tekuće popravke i održavanje5,200,0005,200,0003,603,5523,603,55269.369.3
426Materijal4,895,0004,895,000659,077659,07713.513.5
512Mašine i oprema300,000300,00050,00050,00016.716.7
0003Hidrološki osmatrački sistem i hidrološke analize87,089,00087,089,00077,280,98577,280,98588.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,562,00051,562,00048,812,59648,812,59694.794.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,874,0007,874,0007,451,9857,451,98594.694.6
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,087,6501,087,65083.783.7
421Stalni troškovi6,299,0006,299,0004,401,9284,401,92869.969.9
422Troškovi putovanja1,750,0001,750,0001,509,9221,509,92286.386.3
423Usluge po ugovoru9,915,0009,915,0009,563,4539,563,45396.596.5
425Tekuće popravke i održavanje2,160,0002,160,0001,090,1501,090,15050.550.5
426Materijal4,655,0004,655,0003,343,3013,343,30171.871.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,00020,00020,00020,000100.0100.0
512Mašine i oprema1,554,0001,554,000
Praćenje i analiza klime i prognoza klimatske68,522,00068,522,00060,757,85860,757,85888.788.7
0004
varijabilnosti i klimatskih promena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)53,900,00053,900,00049,205,45649,205,45691.391.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,167,0008,167,0007,457,6377,457,63791.391.3
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000687,330687,33068.768.7
421Stalni troškovi3,285,0003,285,0002,363,9812,363,98172.072.0
422Troškovi putovanja220,000220,00099,31499,31445.145.1
423Usluge po ugovoru825,000825,000750,940750,94091.091.0
426Materijal1,000,0001,000,000143,200143,20014.314.3
512Mašine i oprema125,000125,00050,00050,00040.040.0
0005Ostali stručni i operativni poslovi288,053,000288,623,000243,852,671243,852,67184.584.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,264,000100,264,00090,191,40190,191,40190.090.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,756,00015,756,00013,673,57413,673,57486.886.8
413Naknade u naturi1,000571,000540,000540,00094.694.6
414Socijalna davanja zaposlenima10,625,00010,625,00010,093,03510,093,03595.095.0
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,282,0661,282,06675.475.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,829,0009,829,0009,828,3909,828,390100.0100.0
421Stalni troškovi37,868,00037,868,00033,633,59533,633,59588.888.8
422Troškovi putovanja4,150,0004,150,0002,191,5652,191,56552.852.8
423Usluge po ugovoru42,331,00042,331,00037,505,39137,505,39188.688.6
424Specijalizovane usluge2,546,0002,546,0001,915,8541,915,85475.275.2
425Tekuće popravke i održavanje17,148,00017,148,00013,479,14213,479,14278.678.6
426Materijal14,644,00014,644,00010,449,70410,449,70471.471.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama27,847,00027,847,00017,842,61117,842,61164.164.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate950,000950,000286,983286,98330.230.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,000190,000190,00095.095.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih800,000800,000167,231167,23120.920.9
organa
512Mašine i oprema1,394,0001,394,000582,130582,13041.841.8
4008Klimatska osmatranja, modeliranje i usluge u Evropi2,810,0002,810,000
512Mašine i oprema2,710,0002,710,000
515Nematerijalna imovina100,000100,000
4010Podrška i saradnja sa WMO1,950,0001,950,000
422Troškovi putovanja50,00050,000
423Usluge po ugovoru1,900,0001,900,000
Unapređenje sistema za monitoring voda za potrebe zaštite1,400,5271,400,0001,400,000100.0100.0
4013
životne sredine i prevencije od poplava u Vojvodini
424Specijalizovane usluge1,400,5271,400,0001,400,000100.0100.0
Unapređenje hidrometeorološke računarsko-139,902,000139,902,000101,662,164101,662,16472.772.7
4014telekomunikacione infrastrukture i meteorološkog
osmatračkog sistema
421Stalni troškovi15,000,00015,000,0008,893,5848,893,58459.359.3
423Usluge po ugovoru1,100,0001,100,000442,080442,08040.240.2
511Zgrade i građevinski objekti22,150,00022,150,00013,828,02913,828,02962.462.4
512Mašine i oprema101,652,000101,652,00078,498,47178,498,47177.277.2
Unapređenje klimatskog informacionog sistema - Klima8,321,0008,321,0001,168,6101,168,61014.014.0
4015
karpatskog regiona
423Usluge po ugovoru5,221,0005,221,0001,168,6101,168,61022.422.4
426Materijal1,000,0001,000,000
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
515Nematerijalna imovina100,000100,000
Podrška razvoju i standardizaciji klimatskih servisa u2,185,0002,185,000211,238211,2389.79.7
4016
Evropi - CLIMATEUROPE 2
422Troškovi putovanja535,000535,000112,679112,67921.121.1
423Usluge po ugovoru1,650,0001,650,00098,55998,5596.06.0
Sistem za prognozu i upozorenja na pojavu poplava u slivu1,150,0001,150,000114,180114,1809.99.9
4017
reke Save
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja450,000450,000114,180114,18025.425.4
423Usluge po ugovoru300,000300,000
426Materijal200,000200,000
512Mašine i oprema200,000200,000
ASPECT - Koherentne prognoze evropske klime sa fokusom na4,555,0004,555,0001,371,7691,371,76930.130.1
4018
adaptaciju
422Troškovi putovanja905,000905,00098,71298,71210.910.9
423Usluge po ugovoru3,650,0003,650,0001,273,0561,273,05634.934.9
Unapređenje baze meteroloških podataka i primene4,810,0006,587,0406,492,5006,492,50098.698.6
4019
numeričkih modela
423Usluge po ugovoru4,810,0006,587,0406,492,5006,492,50098.698.6
Proširenje baze podataka kao osnove sistema za monitoring1,200,414950,000950,00079.179.1
4020
suše
423Usluge po ugovoru1,200,414950,000950,00079.179.1
45REPUBLIČKI GEODETSKI ZAVOD7,295,009,0007,565,009,0007,427,707,5297,427,707,52998.298.2
Izvori finansiranja za razdeo 45
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,795,153,0007,065,153,0006,928,737,9386,928,737,93898.198.1
11Primanja od inostranih zaduživanja499,856,000499,856,000498,969,592498,969,59299.899.8
Državni premer, katastar i upravljanje geoprostornim
1102
podacima na nacionalnom nivou7,295,009,0007,565,009,0007,427,707,5297,427,707,52998.298.2
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po7,295,009,0007,565,009,0007,427,707,5297,427,707,52998.298.2
410
pitanju rada
0001Upravljanje nepokretnostima i vodovima4,685,683,0004,955,683,0004,939,298,3664,939,298,36699.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,831,057,0002,831,057,0002,821,626,4892,821,626,48999.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca428,924,000428,924,000427,651,401427,651,40199.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima16,540,00016,540,00016,472,71416,472,71499.699.6
415Naknade troškova za zaposlene94,600,00097,100,00096,845,11696,845,11699.799.7
421Stalni troškovi699,742,000792,842,000791,406,589791,406,58999.899.8
422Troškovi putovanja3,597,0003,597,0002,783,4522,783,45277.477.4
423Usluge po ugovoru433,704,000608,104,000608,059,604608,059,604100.0100.0
426Materijal177,519,000177,519,000174,453,001174,453,00198.398.3
Obnova i održavanje referentnih osnova, referentnih250,392,000250,392,000231,723,727231,723,72792.592.5
0002
sistema i državne granice Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)147,236,000147,236,000137,100,089137,100,08993.193.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,307,00022,307,00020,770,66420,770,66493.193.1
414Socijalna davanja zaposlenima1,050,0001,050,000330,186330,18631.431.4
415Naknade troškova za zaposlene2,500,0002,500,0002,261,2762,261,27690.590.5
422Troškovi putovanja460,000460,000326,800326,80071.071.0
423Usluge po ugovoru24,022,00024,022,00024,022,00024,022,000100.0100.0
426Materijal6,817,0006,817,0006,626,6606,626,66097.297.2
512Mašine i oprema46,000,00046,000,00040,286,05240,286,05287.687.6
Stručni, upravni i inspekcijski nadzor i procena vrednosti141,362,000141,362,000139,931,001139,931,00199.099.0
0003
nepokretnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)106,163,000106,163,000105,648,131105,648,13199.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,027,00016,027,00016,005,69216,005,69299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000-42,383-42,383-21.2-21.2
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,113,9921,113,99279.679.6
422Troškovi putovanja794,000794,000428,508428,50854.054.0
423Usluge po ugovoru13,219,00013,219,00013,219,00013,219,000100.0100.0
426Materijal3,559,0003,559,0003,558,0603,558,060100.0100.0
Uspostavljanje i unapređenje nacionalne infrastrukture11,481,00011,481,0007,856,9227,856,92268.468.4
0004
geoprostornih podataka
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,449,0009,449,0006,555,2076,555,20769.469.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,432,0001,432,000993,114993,11469.469.4
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,00069,72669,72627.927.9
422Troškovi putovanja350,000350,000238,876238,87668.368.3
Unapređenje registra prostornih jedinica i adresnog882,484,000861,415,027834,016,974834,016,97496.896.8
0005registra i uspostava interoperabilnosti sa drugim
registrima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)187,370,000187,370,000184,991,856184,991,85698.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,539,00028,539,00028,026,26728,026,26798.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00010,60210,6025.35.3
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,767,1752,767,17595.495.4
422Troškovi putovanja805,000805,000188,995188,99523.523.5
423Usluge po ugovoru93,708,00093,708,00093,706,35293,706,352100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje288,469,000267,400,027251,795,277251,795,27794.294.2
426Materijal3,305,0003,305,0003,230,9443,230,94497.897.8
512Mašine i oprema137,821,000137,821,000136,879,620136,879,62099.399.3
515Nematerijalna imovina139,367,000139,367,000132,419,886132,419,88695.095.0
0006Administracija i upravljanje823,751,000844,819,973775,910,947775,910,94791.891.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)350,017,000348,417,000348,325,887348,325,887100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca53,407,00053,407,00052,771,37352,771,37398.898.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima13,050,00013,050,00012,999,01312,999,01399.699.6
415Naknade troškova za zaposlene7,184,0007,184,0006,601,1636,601,16391.991.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi64,000,00064,000,00063,044,27863,044,27898.598.5
421Stalni troškovi94,921,00094,921,00094,889,05094,889,050100.0100.0
422Troškovi putovanja3,089,0003,089,0001,053,4271,053,42734.134.1
423Usluge po ugovoru44,069,00045,669,00045,069,37645,069,37698.798.7
424Specijalizovane usluge5,605,0005,605,0003,666,4323,666,43265.465.4
425Tekuće popravke i održavanje75,923,00075,923,00015,942,64515,942,64521.021.0
426Materijal34,813,00034,813,00034,811,88934,811,889100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate17,880,00017,880,00017,305,13917,305,13996.896.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova58,331,00079,399,97379,372,16279,372,162100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti795,000795,000
512Mašine i oprema666,000666,00059,11359,1138.98.9
4002Unapređenje zemljišne administracije u Republici Srbiji499,856,000499,856,000498,969,592498,969,59299.899.8
422Troškovi putovanja3,439,0003,439,0003,438,7773,438,777100.0100.0
423Usluge po ugovoru160,702,000160,702,000160,001,769160,001,76999.699.6
426Materijal659,000659,000650,851650,85198.898.8
444Prateći troškovi zaduživanja844,000844,000843,223843,22399.999.9
512Mašine i oprema5,123,0005,123,0005,047,1055,047,10598.598.5
515Nematerijalna imovina329,089,000329,089,000328,987,866328,987,866100.0100.0
46REPUBLIČKI SEIZMOLOŠKI ZAVOD32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
Izvori finansiranja za razdeo 46
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
Zaštita životne sredine32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
0402
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
410
pitanju rada
32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
0012Praćenje i proučavanje seizmičkih i seizmotektonskih pojava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,902,00015,902,0006,968,7326,968,73243.843.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,410,0002,410,0001,055,7631,055,76343.843.8
413Naknade u naturi20,00020,0009,0009,00045.045.0
414Socijalna davanja zaposlenima710,000710,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00068,20068,20034.134.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000
421Stalni troškovi7,450,0007,450,0007,186,4727,186,47296.596.5
422Troškovi putovanja100,000100,00097,57197,57197.697.6
423Usluge po ugovoru2,366,0002,366,0002,325,0472,325,04798.398.3
424Specijalizovane usluge150,000150,00034,70034,70023.123.1
425Tekuće popravke i održavanje620,000620,000618,572618,57299.899.8
426Materijal390,000390,000279,043279,04371.571.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00021,91021,91043.843.8
512Mašine i oprema1,300,0001,300,0001,276,8261,276,82698.298.2
515Nematerijalna imovina600,000600,000516,890516,89086.186.1
REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA IMOVINU REPUBLIKE
47SRBIJE5,465,834,0006,521,985,0005,502,454,8095,502,454,80984.484.4
Izvori finansiranja za razdeo 47
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,408,234,0006,464,385,0005,502,454,8095,502,454,80985.185.1
11Primanja od inostranih zaduživanja57,600,00057,600,000
Evidencija, upravljanje i raspolaganje javnom svojinom5,465,834,0006,521,985,0005,502,454,8095,502,454,80984.484.4
0605
130Opšte usluge5,465,834,0006,521,985,0005,502,454,8095,502,454,80984.484.4
Evidentiranje, upis prava svojine i drugih stvarnih prava na34,463,00034,463,00032,239,69232,239,69293.593.5
0001
nepokretnostima i uspostavljanje javne svojine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,811,00019,811,00018,535,63818,535,63893.693.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,002,0003,002,0002,808,1492,808,14993.593.5
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000228,800228,80057.257.2
422Troškovi putovanja200,000200,000
423Usluge po ugovoru11,000,00011,000,00010,667,10410,667,10497.097.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
0002Upravljanje, raspolaganje i zaštita državne imovine702,317,0001,752,368,0001,597,369,3181,597,369,31891.291.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)101,487,000101,487,000101,010,749101,010,74999.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,385,00015,385,00015,303,12915,303,12999.599.5
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,188,3771,188,37769.969.9
421Stalni troškovi12,800,00012,800,0009,128,1849,128,18471.371.3
422Troškovi putovanja800,000800,000546,571546,57168.368.3
423Usluge po ugovoru25,600,00025,600,0009,441,1329,441,13236.936.9
424Specijalizovane usluge3,000,0005,000,0004,582,6984,582,69891.791.7
425Tekuće popravke i održavanje3,500,0003,500,0002,836,8522,836,85281.181.1
426Materijal300,000300,0007,8007,8002.62.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,000304,449304,44976.176.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova14,519,00014,519,00010,113,49710,113,49769.769.7
511Zgrade i građevinski objekti101,000,000708,660,000650,249,808650,249,80891.891.8
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
541Zemljište420,826,000861,217,000792,656,073792,656,07392.092.0
0003Administrativna podrška radu Direkcije77,535,00077,535,00068,372,91768,372,91788.288.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,571,00037,571,00037,461,63837,461,63899.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,738,0005,738,0005,675,4385,675,43898.998.9
413Naknade u naturi800,000800,000699,600699,60087.587.5
414Socijalna davanja zaposlenima3,895,0003,895,0003,306,7263,306,72684.984.9
415Naknade troškova za zaposlene800,000800,000748,575748,57593.693.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,450,0001,700,0001,594,3781,594,37893.893.8
421Stalni troškovi4,580,0004,580,0003,806,4773,806,47783.183.1
422Troškovi putovanja550,000550,000
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0007,745,6887,745,68896.896.8
424Specijalizovane usluge2,200,0002,200,0001,543,1001,543,10070.170.1
425Tekuće popravke i održavanje1,000,0001,000,000592,790592,79059.359.3
426Materijal5,950,0005,700,0003,944,7933,944,79369.269.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,00083,98783,98721.021.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema4,600,0004,600,0001,169,7271,169,72725.425.4
0004Upravljanje drumskim, graničnim i pograničnim prelazima618,715,000624,815,000570,793,706570,793,70691.491.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,962,00019,962,00019,522,43319,522,43397.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,094,0003,094,0002,957,6492,957,64995.695.6
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000203,784203,78450.950.9
421Stalni troškovi178,959,000178,959,000151,775,549151,775,54984.884.8
422Troškovi putovanja200,000200,00081,56881,56840.840.8
423Usluge po ugovoru500,000500,000414,816414,81683.083.0
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,0002,921,7172,921,71797.497.4
425Tekuće popravke i održavanje163,000,000169,100,000168,990,084168,990,08499.999.9
426Materijal1,000,0001,000,000646,572646,57264.764.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000536,288536,28889.489.4
511Zgrade i građevinski objekti219,000,000217,500,000192,375,941192,375,94188.488.4
512Mašine i oprema29,000,00030,500,00030,367,30630,367,30699.699.6
5004Izgradnja GP Kusjak112,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti112,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
5005Izgradnja GP Neštin112,000,000112,000,00078,935,91278,935,91270.570.5
511Zgrade i građevinski objekti112,000,000112,000,00078,935,91278,935,91270.570.5
5006Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije2,504,000,0002,504,000,0001,795,539,6401,795,539,64071.771.7
511Zgrade i građevinski objekti2,504,000,0002,504,000,0001,795,539,6401,795,539,64071.771.7
5007Izgradnja graničnog prelaza Sremska Rača800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
7067Nagradna igra "Uzmi račun i pobedi"447,204,000447,204,000447,203,624447,203,624100.0100.0
423Usluge po ugovoru303,000303,000302,940302,940100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti446,901,000446,901,000446,900,684446,900,684100.0100.0
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za57,600,00057,600,000
7095
zelenu tranziciju
423Usluge po ugovoru57,600,00057,600,000
48CENTAR ZA RAZMINIRANjE100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
Izvori finansiranja za razdeo 48
01Opšti prihodi i primanja budžeta100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
Bezbedno društvo100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
1401
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
0004Humanitarno razminiranje u Republici Srbiji100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,865,00022,865,00022,226,84222,226,84297.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,661,0003,661,0003,367,3663,367,36692.092.0
413Naknade u naturi20,00020,0001,1001,1005.55.5
414Socijalna davanja zaposlenima148,000148,000147,257147,25799.599.5
415Naknade troškova za zaposlene1,844,0002,086,0002,063,6912,063,69198.998.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000400,000391,728391,72897.997.9
421Stalni troškovi9,900,0008,910,0008,666,3618,666,36197.397.3
422Troškovi putovanja6,400,0006,400,0006,399,9606,399,960100.0100.0
423Usluge po ugovoru10,054,00011,044,00011,042,58111,042,581100.0100.0
424Specijalizovane usluge31,084,00031,084,00031,084,00031,084,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje4,200,0004,200,0004,192,2084,192,20899.899.8
426Materijal5,855,0005,855,0005,854,0725,854,072100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000405,473405,47381.181.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema3,000,0002,758,0002,757,2022,757,202100.0100.0
49ZAVOD ZA INTELEKTUALNU SVOJINU185,472,000186,852,000183,749,883183,749,88398.398.3
Izvori finansiranja za razdeo 49
01Opšti prihodi i primanja budžeta179,740,000181,120,000180,092,612180,092,61299.499.4
06Donacije od međunarodnih organizacija2,500,0002,500,0001,997,5661,997,56679.979.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih3,232,0003,232,0001,659,7041,659,70451.451.4
15
godina
Zaštita intelektualne svojine185,472,000186,852,000183,749,883183,749,88398.398.3
0202
130Opšte usluge185,472,000186,852,000183,749,883183,749,88398.398.3
Zaštita industrijske svojine, autorskog i srodnih prava i126,701,000127,911,000125,686,778125,686,77898.398.3
0001
informaciono obrazovni poslovi u vezi sa značajem zaštite
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)98,382,00099,382,00099,376,70599,376,705100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,847,00015,057,00015,055,57115,055,571100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,450,0001,450,0001,388,5161,388,51695.895.8
421Stalni troškovi526,000526,000191,927191,92736.536.5
422Troškovi putovanja4,112,0005,112,0004,788,4094,788,40993.793.7
423Usluge po ugovoru6,283,0005,283,0004,720,3394,720,33989.389.3
424Specijalizovane usluge200,000200,000165,312165,31282.782.7
512Mašine i oprema901,000901,000
0003Administracija i upravljanje58,771,00058,941,00058,063,10558,063,10598.598.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,998,00033,158,00033,150,05833,150,058100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,019,0005,029,0005,022,2345,022,23499.999.9
413Naknade u naturi490,000490,000486,000486,00099.299.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,970,0001,970,0001,452,5551,452,55573.773.7
415Naknade troškova za zaposlene550,000640,000486,688486,68876.076.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,592,5661,592,56699.599.5
421Stalni troškovi3,030,0003,030,0002,988,0852,988,08598.698.6
422Troškovi putovanja610,000610,000577,453577,45394.794.7
423Usluge po ugovoru8,850,0008,850,0008,817,2728,817,27299.699.6
424Specijalizovane usluge140,000140,000138,993138,99399.399.3
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,00017,00017,00034.034.0
426Materijal950,000860,000856,029856,02999.599.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,00064,17164,17164.264.2
organa
512Mašine i oprema2,414,0002,414,0002,414,0002,414,000100.0100.0
50ZAVOD ZA SOCIJALNO OSIGURANjE39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
Izvori finansiranja za razdeo 50
01Opšti prihodi i primanja budžeta39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
Socijalna zaštita39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
0902
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
410
pitanju rada
0008Primena međunarodnih ugovora o socijalnom osiguranju21,566,00021,566,00021,391,55321,391,55399.299.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,387,00015,387,00015,285,64815,285,64899.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,332,0002,332,0002,315,7762,315,77699.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima230,000230,000206,914206,91490.090.0
415Naknade troškova za zaposlene130,000130,000121,000121,00093.193.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,0001,000
422Troškovi putovanja2,150,0002,150,0002,142,3872,142,38799.699.6
423Usluge po ugovoru1,334,0001,334,0001,319,8281,319,82898.998.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
Saradnja sa međunarodnim institucijama u oblasti1,453,0001,453,0001,451,9741,451,97499.999.9
0009
socijalnog osiguranja
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,453,0001,453,0001,451,9741,451,97499.999.9
0010Administracija i upravljanje16,546,00016,546,00015,987,16115,987,16196.696.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,418,0007,418,0007,136,5777,136,57796.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,124,0001,124,0001,081,1911,081,19196.296.2
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima20,00020,000
415Naknade troškova za zaposlene100,000100,00096,80096,80096.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi241,000241,000240,289240,28999.799.7
421Stalni troškovi1,420,0001,420,0001,331,7981,331,79893.893.8
422Troškovi putovanja410,000410,000404,069404,06998.698.6
423Usluge po ugovoru3,600,0003,588,0003,583,3363,583,33699.999.9
424Specijalizovane usluge250,000250,000247,900247,90099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000370,236370,23692.692.6
426Materijal630,000630,000629,618629,61899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate21,00033,00021,65221,65265.665.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema824,000824,000787,293787,29395.595.5
515Nematerijalna imovina36,00036,0006,4016,40117.817.8
KANCELARIJA ZA INFORMACIONE TEHNOLOGIJE I
51ELEKTRONSKU UPRAVU17,437,657,00018,639,124,42418,582,079,75218,582,079,75299.799.7
Izvori finansiranja za razdeo 51
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,984,080,00018,184,080,00018,182,439,62618,182,439,626100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija4,892,0004,892,0003,735,4043,735,40476.476.4
11Primanja od inostranih zaduživanja448,685,000450,152,424395,904,722395,904,72287.987.9
Informacione tehnologije i elektronska uprava17,437,657,00018,639,124,42418,582,079,75218,582,079,75299.799.7
0614
140Osnovno istraživanje17,437,657,00018,639,124,42418,582,079,75218,582,079,75299.799.7
0001Razvoj sistema IT i elektronske uprave858,789,000906,242,000905,560,476905,560,47699.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,914,000101,695,000101,694,163101,694,163100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,300,00015,407,00015,406,66615,406,666100.0100.0
413Naknade u naturi160,000340,000312,540312,54091.991.9
414Socijalna davanja zaposlenima1,255,0001,749,0001,749,0001,749,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,295,0001,308,0001,191,2371,191,23791.191.1
421Stalni troškovi2,350,0002,115,0001,841,6801,841,68087.187.1
422Troškovi putovanja2,828,0003,228,0002,971,1322,971,13292.092.0
423Usluge po ugovoru700,000,000744,813,000744,813,000744,813,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge841,0001,741,0001,740,0001,740,00099.999.9
425Tekuće popravke i održavanje106,000106,000105,948105,948100.0100.0
426Materijal1,457,0001,457,0001,452,7541,452,75499.799.7
465Ostale dotacije i transferi31,583,00031,583,00031,582,35931,582,359100.0100.0
512Mašine i oprema700,000700,000700,000700,000100.0100.0
0002Razvoj IT i informacione bezbednosti543,318,000497,612,000496,946,170496,946,17099.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)66,300,00066,420,00066,419,26866,419,268100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,100,00010,100,00010,062,51910,062,51999.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima230,000274,000273,867273,867100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000662,407662,40788.388.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi206,000206,000185,364185,36490.090.0
421Stalni troškovi411,500,000370,350,000370,350,000370,350,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru37,500,00033,830,00033,436,27733,436,27798.898.8
425Tekuće popravke i održavanje10,500,0009,450,0009,326,5719,326,57198.798.7
426Materijal1,300,0001,300,0001,299,9331,299,933100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama2,0002,000
512Mašine i oprema4,930,0004,930,0004,929,9664,929,966100.0100.0
4006Srbija na dodir - Digitalna transformacija za razvoj134,892,000134,883,000133,725,640133,725,64099.199.1
422Troškovi putovanja3,358,000800,000800,000800,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,534,0004,092,0002,935,4042,935,40471.771.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama130,000,000129,991,000129,990,236129,990,236100.0100.0
Međunarodna saradnja, promocija digitalnih, inovativnih i50,000,00049,255,00049,254,44649,254,446100.0100.0
4013
kreativnih delatnosti kroz Platformu „Srbija stvara“
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,000,00049,255,00049,254,44649,254,446100.0100.0
4014Razvoj veštačke intelegencije120,000,000119,943,000119,942,222119,942,222100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000119,943,000119,942,222119,942,222100.0100.0
Centar za četvrtu industrisjsku revoluciju - Svetski120,000,000119,971,000119,970,566119,970,566100.0100.0
4015
ekonomski forum
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000119,971,000119,970,566119,970,566100.0100.0
4016Cloud licenciranje i podrška1,197,350,0001,197,350,0001,197,350,0001,197,350,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,197,350,0001,197,350,0001,197,350,0001,197,350,000100.0100.0
5001Održavanje softverskih licenci1,340,000,0001,293,849,0001,293,848,7741,293,848,774100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,340,000,0001,293,849,0001,293,848,7741,293,848,774100.0100.0
5002Uspostavljanje CERT-a205,000,000204,303,000204,302,873204,302,873100.0100.0
515Nematerijalna imovina205,000,000204,303,000204,302,873204,302,873100.0100.0
Implementacija elektronskih registara organa i4,830,000,0004,830,000,0004,830,000,0004,830,000,000100.0100.0
5003organizacija javne uprave i ljudskih resursa u sistemu javne
uprave
515Nematerijalna imovina4,830,000,0004,830,000,0004,830,000,0004,830,000,000100.0100.0
Uspostavljanje Data centra za registre, „Backup” centar i550,000,000550,000,000550,000,000550,000,000100.0100.0
5004
„Disaster Recovery”
512Mašine i oprema550,000,000550,000,000550,000,000550,000,000100.0100.0
5005Implementacija „Oracle” tehnologije540,001,000540,001,000539,713,838539,713,83899.999.9
512Mašine i oprema94,001,00094,001,00093,720,00093,720,00099.799.7
515Nematerijalna imovina446,000,000446,000,000445,993,838445,993,838100.0100.0
5006Izgradnja Data centra u Kragujevcu684,000,000684,000,000684,000,000684,000,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru184,000,000184,000,000184,000,000184,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
5007Unapređenje usluga elektronske uprave448,685,000450,152,424395,904,722395,904,72287.987.9
423Usluge po ugovoru179,947,000273,322,520268,040,151268,040,15198.198.1
444Prateći troškovi zaduživanja2,0001,469,4241,469,4241,469,424100.0100.0
512Mašine i oprema5,0005,000
515Nematerijalna imovina268,731,000175,355,480126,395,146126,395,14672.172.1
Integralni „CRM”, „TICKETING” i multikanalni1,330,0001,330,0001,329,6801,329,680100.0100.0
5009
komunikacioni sistem
515Nematerijalna imovina1,330,0001,330,0001,329,6801,329,680100.0100.0
96,000,00095,420,00095,419,08095,419,080100.0100.0
5010Softversko rešenje za obradu i čuvanje elektronskih faktura
515Nematerijalna imovina96,000,00095,420,00095,419,08095,419,080100.0100.0
5013VM WARE licence600,000,000600,000,000600,000,000600,000,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina600,000,000600,000,000600,000,000600,000,000100.0100.0
5014Jedinstvena informaciona komunikaciona mreža e Uprave450,000,000496,521,000496,521,000496,521,000100.0100.0
512Mašine i oprema450,000,000496,521,000496,521,000496,521,000100.0100.0
5015SMART CITY157,857,000157,857,000157,856,202157,856,202100.0100.0
512Mašine i oprema157,857,000157,857,000157,856,202157,856,202100.0100.0
5016IBM licence289,622,000289,622,000289,621,063289,621,063100.0100.0
515Nematerijalna imovina289,622,000289,622,000289,621,063289,621,063100.0100.0
Kreativno inovativni/multifunkcionalni centar3,692,143,0004,892,143,0004,892,143,0004,892,143,000100.0100.0
5018
„Ložionica”
511Zgrade i građevinski objekti3,692,143,0004,892,143,0004,892,143,0004,892,143,000100.0100.0
5019Inovacioni distrikt Kragujevac528,670,000528,670,000528,670,000528,670,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti528,670,000528,670,000528,670,000528,670,000100.0100.0
52KANCELARIJA ZA JAVNE NABAVKE134,030,000134,030,00093,295,66893,295,66869.669.6
Izvori finansiranja za razdeo 52
01Opšti prihodi i primanja budžeta98,030,00098,030,00093,295,66893,295,66895.295.2
11Primanja od inostranih zaduživanja36,000,00036,000,000
Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki134,030,000134,030,00093,295,66893,295,66869.669.6
0612
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po134,030,000134,030,00093,295,66893,295,66869.669.6
410
pitanju rada
0001Razvoj i praćenje sistema javnih nabavki98,030,00098,030,00093,295,66893,295,66895.295.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)68,700,00069,670,00068,486,05568,486,05598.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,500,00010,673,00010,377,19810,377,19897.297.2
413Naknade u naturi488,000488,000356,432356,43273.073.0
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000245,804245,80461.561.5
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,079,2701,079,27083.083.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi560,000560,000469,155469,15583.883.8
421Stalni troškovi855,000855,000699,995699,99581.981.9
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000690,665690,66569.169.1
423Usluge po ugovoru11,436,00010,293,0008,922,6718,922,67186.786.7
425Tekuće popravke i održavanje370,000370,00059,00059,00015.915.9
426Materijal810,000810,000665,054665,05482.182.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,00071,97171,97136.036.0
organa
512Mašine i oprema1,200,0001,200,0001,172,3971,172,39797.797.7
515Nematerijalna imovina200,000200,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za36,000,00036,000,000
7095
zelenu tranziciju
423Usluge po ugovoru36,000,00036,000,000
REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ZAŠTITU PRAVA U
53POSTUPCIMA JAVNIH NABAVKI172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
Izvori finansiranja za razdeo 53
01Opšti prihodi i primanja budžeta172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
0612
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
410
pitanju rada
0002Zaštita prava u postupcima javnih nabavki144,498,000144,498,000125,000,260125,000,26086.586.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)93,160,00093,160,00092,757,97992,757,97999.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,114,00014,114,00014,052,83414,052,83499.699.6
413Naknade u naturi400,000400,00099,84099,84025.025.0
414Socijalna davanja zaposlenima850,000850,000156,614156,61418.418.4
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,012,1431,012,14384.384.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi710,000710,000697,987697,98798.398.3
421Stalni troškovi10,969,00010,969,0007,318,3667,318,36666.766.7
422Troškovi putovanja3,600,0003,600,0001,610,0621,610,06244.744.7
423Usluge po ugovoru4,360,0004,360,0001,852,1401,852,14042.542.5
424Specijalizovane usluge144,000144,00040,70040,70028.328.3
425Tekuće popravke i održavanje4,835,0004,835,000566,071566,07111.711.7
426Materijal3,673,0003,673,0002,161,4502,161,45058.858.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000129,377129,37743.143.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,600,0001,600,000176,525176,52511.011.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih900,000900,000
organa
512Mašine i oprema3,623,0003,623,0002,368,1722,368,17265.465.4
515Nematerijalna imovina60,00060,000
0005Administrativna podrška radu Republičke komisije28,078,00028,078,00027,688,17027,688,17098.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,383,00024,383,00024,045,30624,045,30698.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,695,0003,695,0003,642,8643,642,86498.698.6
54GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 54
01Opšti prihodi i primanja budžeta334,127,000334,127,000325,694,997325,694,99797.597.5
06Donacije od međunarodnih organizacija1,949,0002,808,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih3,969,0003,969,0002,675,3572,675,35767.467.4
15
godina
Upravljanje mineralnim resursima340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
0503
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
0002Geološka istraživanja340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,610,000205,610,000202,777,367202,777,36798.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,150,00031,150,00030,724,20530,724,20598.698.6
413Naknade u naturi400,000400,000381,780381,78095.495.4
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,140,0001,134,6471,134,64799.599.5
415Naknade troškova za zaposlene11,000,00011,000,00010,602,51210,602,51296.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,382,0003,382,0003,381,6663,381,666100.0100.0
421Stalni troškovi17,435,00017,435,00015,371,35315,371,35388.288.2
422Troškovi putovanja13,244,00013,074,00010,076,52010,076,52077.177.1
423Usluge po ugovoru29,265,00030,124,00027,211,56927,211,56990.390.3
425Tekuće popravke i održavanje6,613,0006,573,0006,385,8106,385,81097.297.2
426Materijal6,043,0006,043,0005,898,7575,898,75797.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama612,000612,000611,727611,727100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000425,846425,84671.071.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova495,000495,000494,075494,07599.899.8
512Mašine i oprema10,326,00010,396,00010,025,11910,025,11996.496.4
515Nematerijalna imovina2,870,0002,870,0002,867,4002,867,40099.999.9
55KOMESARIJAT ZA IZBEGLICE I MIGRACIJE2,285,361,0002,286,397,9091,922,162,0761,922,162,07684.184.1
Izvori finansiranja za razdeo 55
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,270,016,0001,270,016,0001,219,066,1131,219,066,11396.096.0
05Donacije od inostranih zemalja1,000,0002,036,9092,032,0002,032,00099.899.8
06Donacije od međunarodnih organizacija7,364,0007,364,000
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina68,691,00068,691,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih289,628,000289,628,000264,928,485264,928,48591.591.5
15
godina
56Finansijska pomoć EU648,662,000648,662,000436,135,477436,135,47767.267.2
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda2,285,361,0002,286,397,9091,922,162,0761,922,162,07684.184.1
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana2,253,361,0002,254,397,9091,890,718,7001,890,718,70083.983.9
070
na drugom mestu
Podrška prisilnim migrantima i unapređenje sistema2,253,361,0002,254,397,9091,890,718,7001,890,718,70083.983.9
0013
upravljanja migracijama
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)110,758,000110,758,000109,342,742109,342,74298.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,270,00017,270,00016,565,42616,565,42695.995.9
413Naknade u naturi500,000500,000472,395472,39594.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,220,0001,220,000586,220586,22048.148.1
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,320,9401,320,94094.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,545,0001,545,0001,224,6091,224,60979.379.3
421Stalni troškovi9,172,0009,172,0006,879,7056,879,70575.075.0
422Troškovi putovanja5,590,0005,590,0003,603,9963,603,99664.564.5
423Usluge po ugovoru567,973,000565,071,084416,342,918416,342,91873.773.7
424Specijalizovane usluge3,260,0003,260,0001,900,1601,900,16058.358.3
425Tekuće popravke i održavanje42,962,00042,037,04732,316,11832,316,11876.976.9
426Materijal17,672,00023,672,00020,488,20620,488,20686.686.6
444Prateći troškovi zaduživanja30,00030,00017,27517,27557.657.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama11,500,00012,160,00012,077,75612,077,75699.399.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti734,132,000735,168,909728,940,536728,940,53699.299.2
465Ostale dotacije i transferi17,866,00017,866,0005,476,0555,476,05530.730.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta499,758,000500,207,932434,267,667434,267,66786.886.8
481Dotacije nevladinim organizacijama18,985,00018,985,00018,984,50018,984,500100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000709,809709,80971.071.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,00097,00097,00048.548.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti109,082,000108,422,00013,568,25513,568,25512.512.5
512Mašine i oprema81,386,00078,762,93765,536,41265,536,41283.283.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni32,000,00032,000,00031,443,37631,443,37698.398.3
110
poslovi i spoljni poslovi
0014Rad Komisije za nestala lica32,000,00032,000,00031,443,37631,443,37698.398.3
421Stalni troškovi210,000300,000251,780251,78083.983.9
422Troškovi putovanja2,000,0001,800,0001,799,9991,799,999100.0100.0
423Usluge po ugovoru8,500,0008,540,0008,533,4868,533,48699.999.9
424Specijalizovane usluge10,000,0009,740,0009,736,2429,736,242100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje300,000270,000
426Materijal600,000540,000337,200337,20062.462.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,680,0004,100,0004,085,9694,085,96999.799.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,0007,5007,50075.075.0
512Mašine i oprema700,000700,000691,200691,20098.798.7
56AGENCIJA ZA SPREČAVANjE KORUPCIJE396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
Izvori finansiranja za razdeo 56
01Opšti prihodi i primanja budžeta396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
Borba protiv korupcije396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
1601
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
0007Sprovođenje mehanizama sprečavanja korupcije374,617,000374,617,000363,085,837363,085,83796.996.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)233,613,000233,613,000231,576,524231,576,52499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca35,508,00035,508,00034,764,37734,764,37797.997.9
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000890,802890,80289.189.1
414Socijalna davanja zaposlenima2,465,0002,465,0001,515,7201,515,72061.561.5
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0003,212,2963,212,29697.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,500,0001,416,3151,416,31594.494.4
421Stalni troškovi8,345,0008,345,0007,138,0167,138,01685.585.5
422Troškovi putovanja1,885,0001,885,0001,230,7001,230,70065.365.3
423Usluge po ugovoru57,565,00057,565,00054,817,76954,817,76995.295.2
424Specijalizovane usluge500,000500,000381,385381,38576.376.3
425Tekuće popravke i održavanje6,600,0006,600,0004,632,9234,632,92370.270.2
426Materijal3,200,0003,200,0002,782,5722,782,57287.087.0
481Dotacije nevladinim organizacijama5,865,0005,865,0005,864,4005,864,400100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,00038,01738,01725.325.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,00081,82581,82540.940.9
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,360,0003,360,0003,357,3933,357,39399.999.9
512Mašine i oprema8,141,0008,141,0008,078,3348,078,33499.299.2
515Nematerijalna imovina1,320,0001,320,0001,306,4691,306,46999.099.0
Izrada jedinstvenog informacionog sistema Agencije za14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
5001
sprečavanje korupcije
515Nematerijalna imovina14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
7066Parlamentarni i lokalni izbori7,936,0007,936,0007,935,4837,935,483100.0100.0
423Usluge po ugovoru7,936,0007,936,0007,935,4837,935,483100.0100.0
57DIREKCIJA ZA ŽELEZNICE95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
Izvori finansiranja za razdeo 57
01Opšti prihodi i primanja budžeta95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
0701
450Saobraćaj95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
Regulisanje železničkog tržišta i osiguranje bezbednosti i95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
0012
interoperabilnosti železničkog saobraćaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)60,082,00060,082,00059,391,70859,391,70898.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,110,0009,110,0009,001,9419,001,94198.898.8
413Naknade u naturi200,000200,000161,964161,96481.081.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,355,0001,355,0001,353,4011,353,40199.999.9
415Naknade troškova za zaposlene650,000650,000613,542613,54294.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi320,000320,000315,334315,33498.598.5
421Stalni troškovi3,621,0003,621,0003,510,9113,510,91197.097.0
422Troškovi putovanja3,253,0003,253,0003,226,8123,226,81299.299.2
423Usluge po ugovoru11,140,00011,140,00011,129,14311,129,14399.999.9
424Specijalizovane usluge5,0005,000
425Tekuće popravke i održavanje1,455,0001,455,0001,372,5561,372,55694.394.3
426Materijal2,509,0002,509,0002,505,0992,505,09999.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate241,000241,000206,537206,53785.785.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,0003,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,0003,000
organa
512Mašine i oprema1,398,0001,398,0001,396,6861,396,68699.999.9
515Nematerijalna imovina5,0005,000
REPUBLIČKA AGENCIJA ZA MIRNO REŠAVANjE
58RADNIH SPOROVA30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
Izvori finansiranja za razdeo 58
01Opšti prihodi i primanja budžeta30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
410
pitanju rada
0011Mirno rešavanje radnih sporova30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,627,00015,627,00015,625,49215,625,492100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,368,0002,368,0002,367,2622,367,262100.0100.0
413Naknade u naturi1,00030,00030,00030,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene380,000380,000302,666302,66679.679.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000141,895141,89594.694.6
421Stalni troškovi1,435,0001,406,0001,399,2801,399,28099.599.5
422Troškovi putovanja585,000585,000583,780583,78099.899.8
423Usluge po ugovoru8,863,0008,863,0008,787,4098,787,40999.199.1
424Specijalizovane usluge185,000185,000184,100184,10099.599.5
425Tekuće popravke i održavanje1,0001,000
426Materijal700,000700,000698,838698,83899.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,0002,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema343,000343,000341,868341,86899.799.7
UPRAVA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE REPUBLIČKIH
59ORGANA5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
Izvori finansiranja za razdeo 59
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
Podrška radu organa javne uprave5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
0606
130Opšte usluge5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
0007Održavanje objekata i opreme, nabavka opreme i materijala1,333,490,0001,315,490,0001,276,121,4061,276,121,40697.097.0
425Tekuće popravke i održavanje255,750,000262,750,000262,748,306262,748,306100.0100.0
426Materijal837,439,000812,439,000810,421,177810,421,17799.899.8
511Zgrade i građevinski objekti158,583,000158,583,000122,788,266122,788,26677.477.4
512Mašine i oprema81,717,00081,717,00080,163,65680,163,65698.198.1
514Kultivisana imovina1,0001,000
Informaciono-komunikacione, opšte i specijalizovane825,992,000806,707,000802,266,239802,266,23999.499.4
0008
usluge
421Stalni troškovi713,308,000700,038,000699,225,533699,225,53399.999.9
423Usluge po ugovoru42,150,00037,935,00036,149,86036,149,86095.395.3
424Specijalizovane usluge18,000,00016,200,00014,677,64614,677,64690.690.6
515Nematerijalna imovina52,534,00052,534,00052,213,20052,213,20099.499.4
0009Administracija i upravljanje2,981,325,0003,018,610,0003,011,150,3453,011,150,34599.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,210,219,0001,210,219,0001,206,896,4241,206,896,42499.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca183,352,000183,352,000182,865,064182,865,06499.799.7
413Naknade u naturi2,300,0002,300,0001,513,9801,513,98065.865.8
414Socijalna davanja zaposlenima10,101,00012,601,00012,583,05512,583,05599.999.9
415Naknade troškova za zaposlene30,000,00029,000,00028,820,38428,820,38499.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi20,500,00019,300,00019,226,48019,226,48099.699.6
421Stalni troškovi1,487,583,0001,526,198,0001,524,850,1811,524,850,18199.999.9
422Troškovi putovanja3,800,0003,800,0003,732,8533,732,85398.298.2
423Usluge po ugovoru26,120,00024,720,00024,686,18424,686,18499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,300,0002,070,0001,352,4271,352,42765.365.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000,0001,000,000634,652634,65263.563.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,500,0003,500,0003,467,9043,467,90499.199.1
organa
515Nematerijalna imovina550,000550,000520,757520,75794.794.7
60UPRAVNI OKRUZI624,979,000629,073,200589,014,094589,014,09493.693.6
Izvori finansiranja za razdeo 60
01Opšti prihodi i primanja budžeta624,979,000624,980,000584,920,894584,920,89493.693.6
05Donacije od inostranih zemalja4,093,2004,093,2004,093,200100.0100.0
60.1SEVERNOBAČKI UPRAVNI OKRUG23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
Izvori finansiranja za glavu 60.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
Podrška radu organa javne uprave23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
0606
130Opšte usluge23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
Stručni i operativni poslovi Severno-bačkog upravnog23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
0010
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,719,0009,719,0007,794,8437,794,84380.280.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,473,0001,473,0001,180,9191,180,91980.280.2
413Naknade u naturi122,000122,000121,473121,47399.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima00
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000286,513286,51395.595.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,364185,36497.697.6
421Stalni troškovi7,042,0007,042,0007,042,0007,042,000100.0100.0
422Troškovi putovanja26,00026,00025,99125,991100.0100.0
423Usluge po ugovoru3,405,0003,405,0003,405,0003,405,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje190,000190,000190,000190,000100.0100.0
426Materijal1,310,0001,310,0001,309,1661,309,16699.999.9
512Mašine i oprema150,000150,000141,698141,69894.594.5
60.2SREDNjOBANATSKI UPRAVNI OKRUG20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
Izvori finansiranja za glavu 60.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
Podrška radu organa javne uprave20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
0606
130Opšte usluge20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
Stručni i operativni poslovi Srednje-banatskog upravnog20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
0011
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,352,0009,352,0008,180,8938,180,89387.587.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,417,0001,417,0001,239,4051,239,40587.587.5
413Naknade u naturi20,00020,00013,49713,49767.567.5
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000247,942247,94282.682.6
415Naknade troškova za zaposlene435,000435,000349,888349,88880.480.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi555,000555,000552,729552,72999.699.6
421Stalni troškovi3,383,0003,383,0002,557,6132,557,61375.675.6
422Troškovi putovanja160,000160,0004,0004,0002.52.5
423Usluge po ugovoru1,580,0001,580,0001,578,9051,578,90599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000359,438359,43871.971.9
426Materijal2,130,0002,130,0002,121,4712,121,47199.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate64,00064,00013,45613,45621.021.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih250,000250,000215,825215,82586.386.3
organa
512Mašine i oprema445,000445,000432,000432,00097.197.1
60.3SEVERNOBANATSKI UPRAVNI OKRUG19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
Izvori finansiranja za glavu 60.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
Podrška radu organa javne uprave19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
0606
130Opšte usluge19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
Stručni i operativni poslovi Severno-banatskog upravnog19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
0012
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,526,0009,526,0009,462,7319,462,73199.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,443,0001,443,0001,433,6041,433,60499.399.3
413Naknade u naturi10,00010,0006,0006,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima65,00065,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene270,000254,000232,275232,27591.491.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000186,000185,364185,36499.799.7
421Stalni troškovi3,635,0003,528,0002,842,7762,842,77680.680.6
422Troškovi putovanja155,000215,000164,453164,45376.576.5
423Usluge po ugovoru710,000755,000653,995653,99586.686.6
424Specijalizovane usluge140,000140,000132,500132,50094.694.6
425Tekuće popravke i održavanje1,897,0001,897,0001,670,6301,670,63088.188.1
426Materijal1,375,0001,375,0001,257,6661,257,66691.591.5
444Prateći troškovi zaduživanja10,00010,0001,9061,90619.119.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,0003,0963,09631.031.0
512Mašine i oprema50,00052,00051,98351,983100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,0001,000
60.4JUŽNOBANATSKI UPRAVNI OKRUG23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
Izvori finansiranja za glavu 60.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
Podrška radu organa javne uprave23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
0606
130Opšte usluge23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
Stručni i operativni poslovi Južno-banatskog upravnog23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
0013
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,158,00012,158,00011,237,79511,237,79592.492.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,842,0001,842,0001,702,5261,702,52692.492.4
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000266,746266,74688.988.9
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000812,656812,65681.381.3
421Stalni troškovi2,600,0002,600,0001,984,5881,984,58876.376.3
422Troškovi putovanja267,000267,000259,840259,84097.397.3
423Usluge po ugovoru2,500,0002,500,0002,205,3832,205,38388.288.2
424Specijalizovane usluge250,000250,000249,720249,72099.999.9
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000100,150100,15050.150.1
426Materijal1,730,0001,730,0001,320,1341,320,13476.376.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,00020,00012,19612,19661.061.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih61,00061,00060,49760,49799.299.2
organa
512Mašine i oprema670,000670,000464,192464,19269.369.3
60.5ZAPADNOBAČKI UPRAVNI OKRUG19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
Izvori finansiranja za glavu 60.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
Podrška radu organa javne uprave19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
0606
130Opšte usluge19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
Stručni i operativni poslovi Zapadno-bačkog upravnog19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
0014
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,200,0009,200,0009,159,7049,159,70499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,400,0001,400,0001,387,6951,387,69599.199.1
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima444,000444,000443,945443,945100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000366,770366,77091.791.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi243,000243,000241,873241,87399.599.5
421Stalni troškovi3,835,0003,835,0003,833,1133,833,113100.0100.0
422Troškovi putovanja130,000130,00063,29763,29748.748.7
423Usluge po ugovoru1,250,0001,250,0001,182,9671,182,96794.694.6
425Tekuće popravke i održavanje370,000370,000325,633325,63388.088.0
426Materijal1,800,0001,800,0001,073,7301,073,73059.759.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,0005,5005,50011.011.0
512Mašine i oprema250,000250,000111,759111,75944.744.7
60.6SREMSKI UPRAVNI OKRUG15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
Izvori finansiranja za glavu 60.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
Podrška radu organa javne uprave15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
0606
130Opšte usluge15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
0015Stručni i operativni poslovi Sremskog upravnog okruga15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,551,0008,551,0008,442,4948,442,49498.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,296,0001,296,0001,279,0381,279,03898.798.7
413Naknade u naturi41,00041,00040,49140,49198.898.8
414Socijalna davanja zaposlenima340,000340,000265,566265,56678.178.1
415Naknade troškova za zaposlene180,000180,000169,193169,19394.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi2,017,0002,017,0001,822,7291,822,72990.490.4
422Troškovi putovanja200,000200,000189,980189,98095.095.0
423Usluge po ugovoru707,000707,000706,051706,05199.999.9
425Tekuće popravke i održavanje510,000510,000485,472485,47295.295.2
426Materijal1,115,0001,115,0001,071,7401,071,74096.196.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate12,00012,0008,8648,86473.973.9
512Mašine i oprema326,000326,000325,796325,79699.999.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
60.7JUŽNOBAČKI UPRAVNI OKRUG32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
Izvori finansiranja za glavu 60.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
Podrška radu organa javne uprave32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
0606
130Opšte usluge32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
0016Stručni i operativni poslovi Južno-bačkog upravnog okruga32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,633,00018,613,00018,611,99518,611,995100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,829,0002,821,0002,819,7172,819,717100.0100.0
413Naknade u naturi54,00054,00054,00054,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima308,000407,000406,234406,23499.899.8
415Naknade troškova za zaposlene719,000654,000576,166576,16688.188.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi371,000371,000370,728370,72899.999.9
421Stalni troškovi6,957,0006,957,0006,955,6586,955,658100.0100.0
422Troškovi putovanja50,00050,00047,00047,00094.094.0
423Usluge po ugovoru1,511,0001,511,0001,497,7011,497,70199.199.1
424Specijalizovane usluge200,000200,000200,000200,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje80,00080,00066,57866,57883.283.2
426Materijal884,000878,000876,926876,92699.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000
organa
60.8MAČVANSKI UPRAVNI OKRUG16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
Izvori finansiranja za glavu 60.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
Podrška radu organa javne uprave16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
0606
130Opšte usluge16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
0017Stručni i operativni poslovi Mačvanskog upravnog okruga16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,805,0009,805,0009,400,0959,400,09595.995.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,486,0001,486,0001,424,1141,424,11495.895.8
413Naknade u naturi51,00051,00024,00024,00047.147.1
414Socijalna davanja zaposlenima251,000251,000
415Naknade troškova za zaposlene790,000790,000666,603666,60384.484.4
421Stalni troškovi2,260,0002,260,0001,981,7131,981,71387.787.7
422Troškovi putovanja110,000110,000108,260108,26098.498.4
423Usluge po ugovoru457,000457,000452,179452,17998.998.9
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,00099,97699,976100.0100.0
426Materijal1,139,0001,139,0001,137,4571,137,45799.999.9
512Mašine i oprema100,000100,00098,00098,00098.098.0
60.9KOLUBARSKI UPRAVNI OKRUG27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
Izvori finansiranja za glavu 60.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
Podrška radu organa javne uprave27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
0606
130Opšte usluge27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
0018Stručni i operativni poslovi Kolubarskog upravnog okruga27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,766,00011,766,00011,323,80411,323,80496.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,788,0001,788,0001,715,5561,715,55695.995.9
413Naknade u naturi20,00018,000
414Socijalna davanja zaposlenima257,000257,00092,00092,00035.835.8
415Naknade troškova za zaposlene345,000345,000263,333263,33376.376.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000252,000250,873250,87399.699.6
421Stalni troškovi3,550,0003,550,0003,220,7523,220,75290.790.7
422Troškovi putovanja187,000187,000158,386158,38684.784.7
423Usluge po ugovoru6,500,0006,500,0006,356,6126,356,61297.897.8
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje720,000720,000609,264609,26484.684.6
426Materijal1,790,0001,790,0001,628,3811,628,38191.091.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,00029,75629,75699.299.2
512Mašine i oprema260,000260,000257,662257,66299.199.1
60.10PODUNAVSKI UPRAVNI OKRUG19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
Izvori finansiranja za glavu 60.10
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
Podrška radu organa javne uprave19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
0606
130Opšte usluge19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
0019Stručni i operativni poslovi Podunavskog upravnog okruga19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,420,0006,420,0006,160,2136,160,21396.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca972,000972,000933,272933,27296.096.0
413Naknade u naturi20,00020,00019,50019,50097.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima560,000560,000551,376551,37698.598.5
415Naknade troškova za zaposlene334,000334,000301,307301,30790.290.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000250,000241,873241,87396.796.7
421Stalni troškovi5,681,0005,681,0005,675,7695,675,76999.999.9
422Troškovi putovanja10,00010,000
423Usluge po ugovoru3,049,0003,049,0003,044,2113,044,21199.899.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000293,494293,49497.897.8
426Materijal780,000780,000767,355767,35598.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate11,00011,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih510,000510,000492,907492,90796.696.6
organa
512Mašine i oprema200,000200,000196,800196,80098.498.4
60.11BRANIČEVSKI UPRAVNI OKRUG17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
Izvori finansiranja za glavu 60.11
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
Podrška radu organa javne uprave17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
0606
130Opšte usluge17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
0020Stručni i operativni poslovi Braničevskog upravnog okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,349,00010,349,00010,315,90510,315,90599.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,570,0001,570,0001,562,8601,562,86099.599.5
413Naknade u naturi80,00080,00080,00080,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima277,000277,000276,990276,990100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene441,000441,000440,991440,991100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi210,000210,000208,919208,91999.599.5
421Stalni troškovi2,451,0002,451,0002,449,5852,449,58599.999.9
422Troškovi putovanja20,00020,00019,67019,67098.498.4
423Usluge po ugovoru479,000479,000477,973477,97399.899.8
425Tekuće popravke i održavanje514,000514,000512,060512,06099.699.6
426Materijal1,070,0001,070,0001,069,5881,069,588100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate39,00039,00039,00039,000100.0100.0
512Mašine i oprema30,00030,00030,00030,000100.0100.0
60.12ŠUMADIJSKI UPRAVNI OKRUG22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
Izvori finansiranja za glavu 60.12
01Opšti prihodi i primanja budžeta22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
Podrška radu organa javne uprave22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
0606
130Opšte usluge22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
0021Stručni i operativni poslovi Šumadijskog upravnog okruga22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,446,00012,446,00011,836,73211,836,73295.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,886,0001,886,0001,793,2651,793,26595.195.1
413Naknade u naturi25,00025,000
414Socijalna davanja zaposlenima31,00031,000
415Naknade troškova za zaposlene370,000358,000271,073271,07375.775.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi242,000254,000253,873253,87399.999.9
421Stalni troškovi4,000,0004,000,0003,720,0903,720,09093.093.0
422Troškovi putovanja40,00040,00039,89039,89099.799.7
423Usluge po ugovoru1,253,0001,253,000861,078861,07868.768.7
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,00045,30045,30030.230.2
426Materijal1,695,0001,695,0001,343,8151,343,81579.379.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate21,00021,00020,43420,43497.397.3
512Mašine i oprema524,000524,000387,000387,00073.973.9
60.13POMORAVSKI UPRAVNI OKRUG28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
Izvori finansiranja za glavu 60.13
01Opšti prihodi i primanja budžeta28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
Podrška radu organa javne uprave28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
0606
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
130Opšte usluge28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
0022Stručni i operativni poslovi Pomoravskog upravnog okruga28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,501,00010,501,00010,250,00710,250,00797.697.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,591,0001,591,0001,552,8761,552,87697.697.6
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima350,000600,000542,736542,73690.590.5
415Naknade troškova za zaposlene190,000190,000170,283170,28389.689.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi12,00012,0006,0006,00050.050.0
421Stalni troškovi10,067,0009,817,0009,724,4959,724,49599.199.1
422Troškovi putovanja141,000141,000140,827140,82799.999.9
423Usluge po ugovoru3,754,0003,754,0003,730,1633,730,16399.499.4
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000492,310492,31098.598.5
426Materijal1,720,0001,720,0001,719,9991,719,999100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00055,30255,30292.292.2
512Mašine i oprema20,00020,00020,00020,000100.0100.0
60.14BORSKI UPRAVNI OKRUG19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
Izvori finansiranja za glavu 60.14
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
Podrška radu organa javne uprave19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
0606
130Opšte usluge19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
0023Stručni i operativni poslovi Borskog upravnog okruga19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,568,0007,568,0007,391,3127,391,31297.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,147,0001,147,0001,119,7841,119,78497.697.6
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima281,000281,000272,346272,34696.996.9
415Naknade troškova za zaposlene509,000509,000435,381435,38185.585.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000185,364185,36437.137.1
421Stalni troškovi4,190,0004,190,0003,089,7693,089,76973.773.7
422Troškovi putovanja110,000110,00018,75018,75017.017.0
423Usluge po ugovoru3,200,0003,200,0002,881,7332,881,73390.190.1
425Tekuće popravke i održavanje900,000900,000247,614247,61427.527.5
426Materijal1,410,0001,410,000777,665777,66555.255.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate52,00052,00017,07617,07632.832.8
60.15ZAJEČARSKI UPRAVNI OKRUG18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
Izvori finansiranja za glavu 60.15
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
Podrška radu organa javne uprave18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
0606
130Opšte usluge18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
0024Stručni i operativni poslovi Zaječarskog upravnog okruga18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,629,0007,629,0007,588,5107,588,51099.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,191,0001,191,0001,149,6591,149,65996.596.5
413Naknade u naturi50,00050,00020,00020,00040.040.0
414Socijalna davanja zaposlenima550,000550,000
415Naknade troškova za zaposlene180,000180,000126,600126,60070.370.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi145,000145,000141,895141,89597.997.9
421Stalni troškovi5,580,0005,580,0005,579,8015,579,801100.0100.0
422Troškovi putovanja108,000108,00093,72093,72086.886.8
423Usluge po ugovoru950,000950,000851,279851,27989.689.6
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000447,819447,81989.689.6
426Materijal1,900,0001,900,0001,556,6141,556,61481.981.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,0005,000
512Mašine i oprema102,000102,00098,90098,90097.097.0
60.16ZLATIBORSKI UPRAVNI OKRUG41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
Izvori finansiranja za glavu 60.16
01Opšti prihodi i primanja budžeta41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
Podrška radu organa javne uprave41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
0606
130Opšte usluge41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
0025Stručni i operativni poslovi Zlatiborskog upravnog okruga41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,124,00018,124,00018,040,74118,040,74199.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,666,0002,746,0002,733,1722,733,17299.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima176,000176,000175,439175,43999.799.7
415Naknade troškova za zaposlene549,000529,000451,623451,62385.485.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi559,000579,000578,207578,20799.999.9
421Stalni troškovi14,763,00014,763,00013,974,81413,974,81494.794.7
422Troškovi putovanja135,000135,00017,50017,50013.013.0
423Usluge po ugovoru1,376,0001,296,000864,690864,69066.766.7
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje550,000550,000537,733537,73397.897.8
426Materijal1,811,0001,811,0001,732,1041,732,10495.695.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate12,00012,00010,04610,04683.783.7
512Mašine i oprema400,000400,000399,798399,79899.999.9
60.17MORAVIČKI UPRAVNI OKRUG27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
Izvori finansiranja za glavu 60.17
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
Podrška radu organa javne uprave27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
0606
130Opšte usluge27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
0026Stručni i operativni poslovi Moravičkog upravnog okruga27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,675,0009,675,0009,545,4209,545,42098.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,467,0001,467,0001,446,1311,446,13198.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima102,000102,00050,00050,00049.049.0
415Naknade troškova za zaposlene550,000550,000371,017371,01767.567.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi8,230,0008,230,0007,963,9357,963,93596.896.8
422Troškovi putovanja350,000350,000345,150345,15098.698.6
423Usluge po ugovoru2,300,0002,300,0002,231,8822,231,88297.097.0
425Tekuće popravke i održavanje1,000,0001,000,000595,105595,10559.559.5
426Materijal2,272,0002,272,0002,059,2882,059,28890.690.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
60.18RAŠKI UPRAVNI OKRUG29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
Izvori finansiranja za glavu 60.18
01Opšti prihodi i primanja budžeta29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
Podrška radu organa javne uprave29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
0606
130Opšte usluge29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
0027Stručni i operativni poslovi Raškog upravnog okruga29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,404,00012,404,00012,059,58812,059,58897.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,880,0001,880,0001,827,0281,827,02897.297.2
414Socijalna davanja zaposlenima775,000775,000665,894665,89485.985.9
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000316,278316,27863.363.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi31,00031,00012,00012,00038.738.7
421Stalni troškovi10,245,00010,245,0009,190,1109,190,11089.789.7
422Troškovi putovanja80,00080,00076,81276,81296.096.0
423Usluge po ugovoru740,000740,000734,434734,43499.299.2
424Specijalizovane usluge400,000400,000225,520225,52056.456.4
425Tekuće popravke i održavanje350,000350,000168,044168,04448.048.0
426Materijal2,080,0002,080,0001,885,3351,885,33590.690.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
512Mašine i oprema173,000173,000163,800163,80094.794.7
60.19RASINSKI UPRAVNI OKRUG19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
Izvori finansiranja za glavu 60.19
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
Podrška radu organa javne uprave19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
0606
130Opšte usluge19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
0028Stručni i operativni poslovi Rasinskog upravnog okruga19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,579,00010,579,00010,551,98010,551,98099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,603,0001,603,0001,598,6251,598,62599.799.7
413Naknade u naturi20,00020,000
414Socijalna davanja zaposlenima192,000192,000191,383191,38399.799.7
415Naknade troškova za zaposlene510,000510,000489,925489,92596.196.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi570,000585,000584,132584,13299.999.9
421Stalni troškovi3,480,0003,480,0003,473,1783,473,17899.899.8
422Troškovi putovanja83,00083,00075,11075,11090.590.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru490,000475,000460,042460,04296.996.9
424Specijalizovane usluge45,00045,00045,00045,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje650,000650,000633,243633,24397.497.4
426Materijal1,420,0001,420,0001,419,2201,419,22099.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate25,00025,00018,13618,13672.572.5
512Mašine i oprema80,00080,000
60.20NIŠAVSKI UPRAVNI OKRUG38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
Izvori finansiranja za glavu 60.20
01Opšti prihodi i primanja budžeta38,153,00038,153,00036,785,31036,785,31096.496.4
05Donacije od inostranih zemalja4,093,2004,093,2004,093,200100.0100.0
Podrška radu organa javne uprave38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
0606
130Opšte usluge38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
0029Stručni i operativni poslovi Nišavskog upravnog okruga38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,259,00019,259,00018,936,97618,936,97698.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,921,0002,921,0002,868,9522,868,95298.298.2
413Naknade u naturi80,00080,00080,00080,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima101,000101,00050,00050,00049.549.5
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000699,646699,64699.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,364185,36497.697.6
421Stalni troškovi7,250,0007,250,0007,110,9287,110,92898.198.1
422Troškovi putovanja100,000100,00099,41099,41099.499.4
423Usluge po ugovoru3,610,0005,903,2005,902,4265,902,426100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,230,0001,230,0001,075,6391,075,63987.587.5
426Materijal2,011,0002,011,0001,818,1541,818,15490.490.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate134,000134,00028,48628,48621.321.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih466,000466,000186,512186,51240.040.0
organa
512Mašine i oprema100,0001,900,0001,836,0171,836,01796.696.6
60.21TOPLIČKI UPRAVNI OKRUG23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
Izvori finansiranja za glavu 60.21
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
Podrška radu organa javne uprave23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
0606
130Opšte usluge23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
0030Stručni i operativni poslovi Topličkog upravnog okruga23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,376,0008,376,0008,113,3078,113,30796.996.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,270,0001,270,0001,229,1661,229,16696.896.8
413Naknade u naturi40,00040,00024,00024,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima250,000250,00041,69341,69316.716.7
415Naknade troškova za zaposlene677,000677,000586,724586,72486.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi2,550,0002,550,0001,599,0851,599,08562.762.7
422Troškovi putovanja130,000130,000
423Usluge po ugovoru1,830,0001,830,0001,328,3981,328,39872.672.6
425Tekuće popravke i održavanje640,000640,000123,188123,18819.219.2
426Materijal2,200,0002,200,0001,475,6391,475,63967.167.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova4,983,0004,983,0004,615,1264,615,12692.692.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema650,000650,000612,000612,00094.294.2
60.22PIROTSKI UPRAVNI OKRUG17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
Izvori finansiranja za glavu 60.22
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
Podrška radu organa javne uprave17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
0606
130Opšte usluge17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
0031Stručni i operativni poslovi Pirotskog upravnog okruga17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,463,0008,463,0008,327,6218,327,62198.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,283,0001,283,0001,261,6351,261,63598.398.3
413Naknade u naturi20,00020,00020,00020,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima450,000450,000285,390285,39063.463.4
415Naknade troškova za zaposlene248,000248,000239,916239,91696.796.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,364185,36497.697.6
421Stalni troškovi3,900,0003,800,0003,794,7433,794,74399.999.9
422Troškovi putovanja80,00080,00067,99467,99485.085.0
423Usluge po ugovoru750,000750,000744,030744,03099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje550,000550,000546,644546,64499.499.4
426Materijal850,000900,000893,085893,08599.299.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,00034,81634,81687.087.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih260,000260,000252,149252,14997.097.0
organa
512Mašine i oprema210,000260,000254,979254,97998.198.1
60.23JABLANIČKI UPRAVNI OKRUG19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
Izvori finansiranja za glavu 60.23
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
Podrška radu organa javne uprave19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
0606
130Opšte usluge19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
0032Stručni i operativni poslovi Jablaničkog upravnog okruga19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,324,0009,324,0007,878,4267,878,42684.584.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,422,0001,422,0001,193,5821,193,58283.983.9
413Naknade u naturi25,00025,00025,00025,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima121,000121,000116,472116,47296.396.3
415Naknade troškova za zaposlene290,000290,000280,579280,57996.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi135,000135,000134,358134,35899.599.5
421Stalni troškovi4,564,0004,564,0004,564,0004,564,000100.0100.0
422Troškovi putovanja197,000197,000120,800120,80061.361.3
423Usluge po ugovoru600,000600,000599,946599,946100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000400,000400,000100.0100.0
426Materijal680,000680,000679,784679,784100.0100.0
512Mašine i oprema1,800,0001,800,000
60.24PČINjSKI UPRAVNI OKRUG16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
Izvori finansiranja za glavu 60.24
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
Podrška radu organa javne uprave16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
0606
130Opšte usluge16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
0033Stručni i operativni poslovi Pčinjskog upravnog okruga16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,883,0007,883,0007,566,3377,566,33796.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,200,0001,200,0001,146,3001,146,30095.595.5
413Naknade u naturi40,00040,00026,99426,99467.567.5
414Socijalna davanja zaposlenima540,000540,000497,015497,01592.092.0
415Naknade troškova za zaposlene280,000280,000189,160189,16067.667.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi3,083,0003,083,0003,080,2033,080,20399.999.9
422Troškovi putovanja130,000130,00069,43269,43253.453.4
423Usluge po ugovoru800,000800,000630,150630,15078.878.8
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,000557,733557,73369.769.7
426Materijal1,344,0001,344,0001,167,0851,167,08586.886.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema1,0001,000
60.25KOSOVSKI UPRAVNI OKRUG20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
Izvori finansiranja za glavu 60.25
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
Podrška radu organa javne uprave20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
0606
130Opšte usluge20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
0034Stručni i operativni poslovi Kosovskog upravnog okruga20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,600,00012,600,00012,517,36412,517,36499.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,910,0001,910,0001,896,3811,896,38199.399.3
413Naknade u naturi1,00015,00015,00015,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima117,000117,000117,000117,000100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi186,000186,000185,371185,37199.799.7
421Stalni troškovi1,405,0001,391,0001,384,9341,384,93499.699.6
422Troškovi putovanja200,000200,000199,530199,53099.899.8
423Usluge po ugovoru900,000900,000899,999899,999100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge510,000510,000510,000510,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,000800,000800,000100.0100.0
426Materijal1,316,0001,316,0001,315,9991,315,999100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate61,00061,00035,09035,09057.557.5
512Mašine i oprema500,000500,000500,000500,000100.0100.0
60.26PEĆKI UPRAVNI OKRUG7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
Izvori finansiranja za glavu 60.26
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
Podrška radu organa javne uprave7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
0606
130Opšte usluge7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
0035Stručni i operativni poslovi Pećkog upravnog okruga7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,483,0003,483,0003,466,2143,466,21499.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca528,000528,000525,131525,13199.599.5
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000300,000300,000100.0100.0
421Stalni troškovi480,000480,000480,000480,000100.0100.0
422Troškovi putovanja10,00010,000
423Usluge po ugovoru740,000740,000739,672739,672100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,000150,000150,000100.0100.0
426Materijal1,270,0001,270,0001,269,8701,269,870100.0100.0
512Mašine i oprema150,000150,000150,000150,000100.0100.0
60.27PRIZRENSKI UPRAVNI OKRUG8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
Izvori finansiranja za glavu 60.27
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
Podrška radu organa javne uprave8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
0606
130Opšte usluge8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
0036Stručni i operativni poslovi Prizrenskog upravnog okruga8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,921,0004,921,0004,850,5664,850,56698.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca765,000765,000748,652748,65297.997.9
421Stalni troškovi696,000696,000695,603695,60399.999.9
422Troškovi putovanja96,00096,00095,64195,64199.699.6
423Usluge po ugovoru640,000640,000637,540637,54099.699.6
425Tekuće popravke i održavanje292,000292,000291,420291,42099.899.8
426Materijal820,000820,000819,940819,940100.0100.0
512Mašine i oprema68,00068,00068,00068,000100.0100.0
60.28KOSOVSKO-MITROVAČKI UPRAVNI OKRUG14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
Izvori finansiranja za glavu 60.28
01Opšti prihodi i primanja budžeta14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
Podrška radu organa javne uprave14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
0606
130Opšte usluge14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
Stručni i operativni poslovi Kosovsko-mitrovačkog14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
0037
upravnog okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,372,00010,372,00010,297,90610,297,90699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,569,0001,569,0001,560,1331,560,13399.499.4
413Naknade u naturi30,00030,0009,0009,00030.030.0
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000252,000252,00083.483.4
415Naknade troškova za zaposlene70,00070,00045,00045,00064.364.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi120,000120,000
421Stalni troškovi310,000310,000231,464231,46474.774.7
422Troškovi putovanja149,000149,00055,12955,12937.037.0
423Usluge po ugovoru620,000620,000191,610191,61030.930.9
426Materijal1,101,0001,101,000726,494726,49466.066.0
512Mašine i oprema149,000149,000145,350145,35097.697.6
60.29KOSOVSKO-POMORAVSKI UPRAVNI OKRUG16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
Izvori finansiranja za glavu 60.29
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
Podrška radu organa javne uprave16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
0606
130Opšte usluge16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
Stručni i operativni poslovi Kosovsko-pomoravskog16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
0038
upravnog okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,850,00011,850,00011,808,18411,808,18499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,800,0001,800,0001,788,9401,788,94099.499.4
413Naknade u naturi50,00050,00027,00027,00054.054.0
415Naknade troškova za zaposlene426,000426,000366,621366,62186.186.1
421Stalni troškovi500,000500,000498,241498,24199.699.6
422Troškovi putovanja240,000240,000239,944239,944100.0100.0
423Usluge po ugovoru320,000320,000318,947318,94799.799.7
425Tekuće popravke i održavanje140,000140,000139,102139,10299.499.4
426Materijal638,000638,000637,618637,61899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate15,00015,0006,4606,46043.143.1
512Mašine i oprema66,00066,00065,80065,80099.799.7
61REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA ROBNE REZERVE8,064,044,00010,064,791,8479,808,568,0649,808,568,06497.597.5
Izvori finansiranja za razdeo 61
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,628,769,0005,270,769,0005,014,545,2175,014,545,21795.195.1
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine2,435,275,0004,794,022,8474,794,022,8474,794,022,847100.0100.0
Upravljanje robnim rezervama8,064,044,00010,064,791,8479,808,568,0649,808,568,06497.597.5
2401
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu8,064,044,00010,064,791,8479,808,568,0649,808,568,06497.597.5
0002Obrazovanje, obnavljanje, smeštaj i čuvanje robnih rezervi7,819,744,0009,820,491,8479,591,793,4549,591,793,45497.797.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)147,319,000147,319,000146,614,417146,614,41799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,943,00022,943,00022,254,92522,254,92597.097.0
413Naknade u naturi600,000600,000593,859593,85999.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima3,787,0003,787,0003,223,0863,223,08685.185.1
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0003,105,6563,105,65694.194.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,0001,580,0911,580,09163.263.2
421Stalni troškovi1,150,550,0001,150,550,0001,150,332,9981,150,332,998100.0100.0
422Troškovi putovanja31,000,00031,000,00027,299,39527,299,39588.188.1
423Usluge po ugovoru231,800,000231,800,000193,087,436193,087,43683.383.3
424Specijalizovane usluge68,800,00068,800,00036,858,25036,858,25053.653.6
425Tekuće popravke i održavanje207,600,000207,600,000177,918,699177,918,69985.785.7
426Materijal13,120,00013,120,0007,682,3007,682,30058.658.6
444Prateći troškovi zaduživanja100,000100,00023,25623,25623.323.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,050,0005,050,000146,716146,7162.92.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova80,000,00080,000,00079,208,57979,208,57999.099.0
511Zgrade i građevinski objekti435,000,000435,000,000419,581,865419,581,86596.596.5
512Mašine i oprema21,500,00021,500,00012,049,90012,049,90056.056.0
515Nematerijalna imovina1,800,0001,800,0001,775,5061,775,50698.698.6
521Robne rezerve5,392,975,0007,393,722,8477,308,456,5217,308,456,52198.898.8
0003Skladištenje obaveznih rezervi nafte i derivata nafte244,300,000244,300,000216,774,610216,774,61088.788.7
422Troškovi putovanja300,000300,000208,512208,51269.569.5
423Usluge po ugovoru123,000,000123,000,000116,382,617116,382,61794.694.6
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,0005,508,0005,508,00078.778.7
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0009,993,6009,993,60099.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000199,497199,49710.010.0
511Zgrade i građevinski objekti90,000,00090,000,00079,113,60279,113,60287.987.9
521Robne rezerve12,000,00012,000,0005,368,7835,368,78344.744.7
62CENTAR ZA ISTRAŽIVANjE NESREĆA U SAOBRAĆAJU75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
Izvori finansiranja za razdeo 62
01Opšti prihodi i primanja budžeta75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
0701
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
Stručni poslovi organizovanja i sprovođenja istraživanja75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
0011
nesreća u vazdušnom, železničkom i vodnom saobraćaju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,757,00036,757,00034,483,05534,483,05593.893.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,569,0005,569,0005,224,1805,224,18093.893.8
413Naknade u naturi123,000123,00036,00036,00029.329.3
414Socijalna davanja zaposlenima546,000546,000340,442340,44262.462.4
415Naknade troškova za zaposlene400,000360,000305,011305,01184.784.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi120,000160,000141,895141,89588.788.7
421Stalni troškovi10,120,00010,120,0008,133,6008,133,60080.480.4
422Troškovi putovanja2,600,0002,600,0001,160,2431,160,24344.644.6
423Usluge po ugovoru9,310,0009,310,0006,995,3966,995,39675.175.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge750,000750,000719,177719,17795.995.9
425Tekuće popravke i održavanje1,400,0001,400,000206,498206,49814.714.7
426Materijal2,400,0002,400,0001,403,7731,403,77358.558.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate230,000230,00076,07076,07033.133.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih191,000191,000188,009188,00998.498.4
organa
512Mašine i oprema4,220,0004,220,0002,405,2582,405,25857.057.0
515Nematerijalna imovina600,000600,000441,447441,44773.673.6
63NACIONALNA AKADEMIJA ZA JAVNU UPRAVU251,123,000251,123,000229,630,804229,630,80491.491.4
Izvori finansiranja za razdeo 63
01Opšti prihodi i primanja budžeta217,278,000217,278,000209,832,933209,832,93396.696.6
06Donacije od međunarodnih organizacija1,600,0001,600,000940,242940,24258.858.8
56Finansijska pomoć EU32,245,00032,245,00018,857,62818,857,62858.558.5
Stručno usavršavanje u javnoj upravi251,123,000251,123,000229,630,804229,630,80491.491.4
0615
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni251,123,000251,123,000229,630,804229,630,80491.491.4
110
poslovi i spoljni poslovi
Programiranje i sprovođenje programa stručnog usavršavanja205,366,000205,366,000198,438,012198,438,01296.696.6
0001
u javnoj upravi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,561,00063,386,00063,327,85663,327,85699.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,479,0009,604,0009,594,1709,594,17099.999.9
413Naknade u naturi25,00025,0001081080.40.4
414Socijalna davanja zaposlenima810,000810,000299,320299,32037.037.0
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000625,040625,04089.389.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi830,000830,000529,198529,19863.863.8
421Stalni troškovi21,210,00020,955,00018,986,38118,986,38190.690.6
422Troškovi putovanja1,390,0001,390,000760,229760,22954.754.7
423Usluge po ugovoru39,866,00038,916,00036,685,55636,685,55694.394.3
424Specijalizovane usluge1,550,0001,550,0001,080,6301,080,63069.769.7
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,300,0001,829,5021,829,50279.579.5
426Materijal3,180,0003,180,0003,082,2663,082,26696.996.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,000125,245125,24583.583.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,00060600.60.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00010,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih35,000290,000288,568288,56899.599.5
organa
512Mašine i oprema2,260,0002,260,0002,243,8842,243,88499.399.3
515Nematerijalna imovina59,000,00059,000,00058,980,00058,980,000100.0100.0
Jačanje profesionalnih kapaciteta državnih službenika na45,757,00045,757,00031,192,79231,192,79268.268.2
4001
položaju
421Stalni troškovi1,564,0001,564,000607,892607,89238.938.9
422Troškovi putovanja2,166,0002,166,0001,063,2101,063,21049.149.1
423Usluge po ugovoru35,052,00035,052,00022,569,69022,569,69064.464.4
426Materijal270,000270,000252,000252,00093.393.3
515Nematerijalna imovina6,705,0006,705,0006,700,0006,700,00099.999.9
64KOMISIJA ZA KONTROLU DRŽAVNE POMOĆI101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
Izvori finansiranja za razdeo 64
01Opšti prihodi i primanja budžeta101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
110
poslovi i spoljni poslovi
0017Kontrola državne pomoći101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)64,545,00064,545,00063,494,82563,494,82598.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,899,0009,899,0009,619,4669,619,46697.297.2
413Naknade u naturi200,000200,000119,000119,00059.559.5
414Socijalna davanja zaposlenima450,000450,000396,392396,39288.188.1
415Naknade troškova za zaposlene467,000467,000321,041321,04168.768.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000185,364185,36492.792.7
421Stalni troškovi11,350,00011,350,0009,978,9839,978,98387.987.9
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000371,667371,66737.237.2
423Usluge po ugovoru6,500,0006,500,0004,729,8114,729,81172.872.8
424Specijalizovane usluge1,100,0001,100,000292,300292,30026.626.6
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,00097,12097,12012.112.1
426Materijal1,500,0001,500,000544,521544,52136.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,000768,350768,35030.730.7
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000677,514677,51467.867.8
65REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ENERGETSKE MREŽE39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
Izvori finansiranja za razdeo 65
01Opšti prihodi i primanja budžeta39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
Planiranje i sprovođenje energetske politike39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
0501
430Gorivo i energija39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
Kontrola sistema prenosa električne energije i prirodnog39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
0006
gasa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,049,00021,049,00013,884,77413,884,77466.066.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,171,0003,171,0002,436,0362,436,03676.876.8
413Naknade u naturi100,000100,00024,00024,00024.024.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,00097,73397,73324.424.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi2,500,0002,500,0001,537,3071,537,30761.561.5
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,000358,280358,28011.911.9
423Usluge po ugovoru3,500,0003,500,0002,786,0482,786,04879.679.6
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,000
426Materijal1,000,0001,000,000508,004508,00450.850.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00010,47010,47010.510.5
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,897,8441,897,84494.994.9
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000