Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2024. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2024. godinu

I.Čl. 1.–3.

OPŠTI DEO

Član1.
Ovim zakonom utvrđuju se ukupno ostvareni prihodi i primanja, rashodi i izdaci, finansijski rezultat i račun finansiranja budžeta Republike Srbije za 2024. godinu, njegovo izvršenje, obim zaduživanja za potrebe finansiranja deficita i konkretnih projekata, davanje garancija, korišćenje donacija, projektnih zajmova i korišćenje prihoda od prodaje dobara i usluga budžetskih korisnika.
Član2.
Prihodi i primanja po osnovu prodaje nefinansijske imovine budžeta Republike Srbije za 2024. godinu iznose ukupno 2.199.754.148.825 dinara, dok rashodi i izdaci za nabavku nefinansijske imovine budžeta Republike Srbije za 2024. godinu iznose ukupno 2.358.309.041.747 dinara.
Izvršenje budžeta Republike Srbije za 2024. godinu sastoji se od: u dinarima
Tabela
A. RAČUN PRIHODA I PRIMANjA, RASHODA I IZDATAKAP L A NOstvarenje / Izvršenje
Ukupni prihodi i primanja ostvarena po osnovu prodaje nefinansijske imovine2.173.349.194.0002.199.754.148.825
od toga: prihodi i primanja ostvarena po osnovu prodaje nefinansijske imovine u sistemu izvršenja budžeta2.143.095.053.825
od toga: prihodi i primanja ostvarena po osnovu prodaje nefinansijske imovine van sistema izvršenja budžeta56.659.095.000
Ukupni rashodi i izdaci za nabavku nefinansijske imovine2.389.278.467.0002.358.309.041.747
od toga: rashodi i izdaci za nabavku nefinansijske imovine u sistemu izvršenja budžeta2.301.649.946.747
od toga: rashodi i izdaci za nabavku nefinansijske imovine van sistema izvršenja budžeta56.659.095.000
Budžetski suficit/deficit-215.929.273.000-158.554.892.922
Izdaci za otplatu glavnice (u cilju sprovođenja javnih politika)28.500.000.00027.933.131.455
Izdaci za nabavku finansijske imovine (u cilju sprovođenja javnih politika)18.570.727.00024.001.816.938
Ukupan fiskalni suficit/deficit-263.000.000.000-210.489.841.314
B. RAČUN FINANSIRANjA
Primanja od zaduživanja i prodaje finansijske imovine1.013.000.000.000625.932.776.257
Izdaci za otplatu glavnice i nabavku finansijske imovine713.449.116.000345.074.738.620
Neto finansiranje263.000.000.000210.489.841.314
Promena stanja na računu (pozitivna - povećanje gotovinskih sredstava negativna - smanjenje gotovinskih sredstava)36.550.884.00070.368.196.322
Prihodi i primanja ostvareni po osnovu prodaje nefinansijske imovine iskazani su u sledećim iznosima u Računu prihoda i primanja, rashoda i izdataka: u dinarima
Tabela
OPISEkonomska klasifikacijaP L A NOstvarenje
UKUPNI PRIHODI I PRIMANjA2.173.349.194.0002.199.754.148.825
od toga: ukupni prihodi i primanja u sistemu izvršenja budžeta2.143.095.053.825
od toga: ukupni prihodi i primanja van sistema izvršenja budžeta56.659.095.000
1. Poreski prihodi711.864.800.000.0001.874.595.449.097
1.1. Porez na dohodak građana7111128.300.000.000130.037.854.202
1.2. Porez na dobit pravnih lica7112265.500.000.000272.277.039.333
1.3. Porez na dodatu vrednost7141960.000.000.000951.782.413.981
- Porez na dodatu vrednost u zemlji229.820.269.524
- Porez na dodatu vrednost iz uvoza721.962.144.457
1.4. Akcize717407.000.000.000415.112.178.268
- Akcize na derivate nafte217.000.000.000224.460.306.358
- Akcize na duvanske prerađevine140.000.000.000140.935.446.722
- Ostale akcize50.000.000.00049.716.425.188
1.5. Carine71588.000.000.00089.372.561.080
1.6. Ostali poreski prihodi7116.000.000.00016.013.402.233
2. Neporeski prihodi i primanja od prodaje nefinansijske imovine275.094.184.000303.953.284.048
od toga: neporeski prihodi i primanja od prodaje nefinansijske imovine u sistemu izvršenja budžeta250.322.072.048
od toga: neporeski prihodi i primanja od prodaje nefinansijske imovine van sistema izvršenja budžeta53.631.212.000
Redovni neporeski prihodi176.600.000.000182.319.954.907
- Prihodi od imovine74139.800.000.00044.227.139.373
- Takse74224.700.000.00025.486.957.510
- Prihodi od prodaje dobara i usluga74245.700.000.00048.046.654.817
- Novčane kazne74315.000.000.00015.741.840.554
- Ostali redovni neporeski prihodi71,73,7444.400.000.00039.880.173.324
- Primanja od prodaje nefinansijske imovine87.000.000.0008.937.189.329
Vanredni neporeski prihodi50.800.000.00068.002.117.141
- Dobit javnih agencija7412.500.000.0002.653.043.132
- Deo dobiti javnih preduzeća i dividende budžeta741, 74525.000.000.00029.304.252.045
- Ostali vanredni prihodi74, 77, 7823.300.000.00036.044.821.964
Ostali neporeski prihodi indirektnih korisnika47.694.184.00053.631.212.000
- Transferi između budžetskih korisnika na različitom nivou vlasti73327.327.521.00030.401.160.000
- Prihodi od prodaje dobara i usluga74220.366.663.00023.230.052.000
3. Donacije731,732,74433.455.010.00021.205.415.680
od toga: donacije u sistemu izvršenja budžeta18.177.532.680
od toga: donacije van sistema izvršenja budžeta3.027.883.000
Izvršeni rashodi, izdaci za nabavku nefinansijske imovine, izdaci za otplatu glavnice (u cilju sprovođenja javnih politika) i izdaci za nabavku finansijske imovine (u cilju sprovođenja javnih politika) iskazani su u sledećim iznosima u Računu prihoda i primanja, rashoda i izdataka: u dinarima
Tabela
OPISEkonomska klasifikacijaP L A NIzvršenje
UKUPNI RASHODI I IZDACI2.436.349.194.0002.410.243.990.140
od toga: ukupni rashodi i izdaci u sistemu izvršenja budžeta2.353.584.895.140
od toga: ukupni rashodi i izdaci van sistema izvršenja budžeta56.659.095.000
1.Tekući rashodi41.819.421.590.0001.784.340.864.966
od toga: tekući rashodi u sistemu izvršenja budžeta1.731.626.551.966
od toga: tekući rashodi van sistema izvršenja budžeta52.714.313.000
1.1. Rashodi za zaposlene41491.811.688.000495.720.418.923
od toga: rashodi za zaposlene u sistemu izvršenja budžeta473.524.435.923
od toga: rashodi za zaposlene van sistema izvršenja budžeta22.195.983.000
- Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)411390.248.722.000394.560.234.760
- Socijalni doprinosi na teret poslodavca41267.765.008.00068.151.170.808
- Ostali rashodi za zaposlene413 do 41733.797.958.00033.009.013.355
1.2. Korišćenje usluga i roba42225.280.676.000208.168.293.496
od toga: korišćenje usluga i roba u sistemu izvršenja budžeta179.242.813.496
od toga: korišćenje usluga i roba van sistema izvršenja budžeta28.925.480.000
1.3. Otplata kamata i prateći troškovi zaduživanja44185.088.995.000177.478.359.885
od toga: otplata kamata i prateći troškovi zaduživanja u sistemu izvršenja budžeta177.467.897.885
od toga: otplata kamata i prateći troškovi zaduživanja van sistema izvršenja budžeta10.462.000
- Otplata domaćih kamata44162.503.199.00062.059.275.811
- Otplata stranih kamata442101.200.000.00097.765.291.972
- Otplata kamata po garancijama4437.800.000.0007.216.703.591
- Prateći troškovi zaduživanja44413.585.796.00010.437.088.511
1.4. Subvencije45214.497.351.000211.707.794.317
- Subvencije u oblasti nauke3.624.420.0003.979.836.667
- Subvencije u oblasti rudarstva i energetike20.844.343.00020.113.734.379
- Subvencije u oblasti zaštite životne sredine4.735.000.0004.752.769.238
- Subvencije za vazdušni saobraćaj605.000.000605.000.000
- Subvencije u privredi26.964.161.00026.136.331.092
- Subvencije u poljoprivredi105.731.626.000106.552.115.875
- Subvencije za železnički saobraćaj23.977.000.00023.934.745.586
- Subvencije za drumski saobraćaj19.438.000.00016.532.571.912
- Subvencije u oblasti turizma1.989.000.0001.944.545.362
Tabela
OPISEkonomska klasifikacijaP L A NIzvršenje
- Subvencije u oblasti kulture2.250.000.0002.128.303.303
- Ostale subvencije4.338.801.0005.027.840.903
1.5. Donacije stranim vladama4616.124.100.0006.196.519.155
1.6. Dotacije međunarodnim organizacijama46210.344.999.00010.113.076.359
od toga: dotacije međunarodnim organizacijama u sistemu izvršenja budžeta10.109.839.359
od toga: dotacije međunarodnim organizacijama van sistema izvršenja budžeta3.237.000
1.7. Transferi ostalim nivoima vlasti463114.998.549.000119.198.101.250
od toga: transferi ostalim nivoima vlasti u sistemu izvršenja budžeta119.171.734.250
od toga: transferi ostalim nivoima vlasti van sistema izvršenja budžeta26.367.000
- Nenamenski transferi opštinama i gradovima46333.844.539.00038.164.008.616
- Transferi za zaposlene u obrazovanju na teritoriji APV46340.329.528.00040.233.647.594
- Ostali transferi46340.824.482.00040.800.445.040
1.8. Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje464324.855.172.000319.387.411.456
- Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje228.123.000.000228.122.893.363
- Nacionalna služba za zapošljavanje3.182.844.0002.562.794.058
- Republički fond za zdravstveno osiguranje84.579.908.00080.327.101.376
- Fond za socijalno osiguranje vojnih osiguranika320.000.000296.162.234
- Ostale dotacije8.649.420.0008.078.460.425
1.9. Ostale dotacije i transferi4655.018.283.0005.585.188.438
od toga: ostale dotacije i transferi u sistemu izvršenja budžeta5.212.927.438
od toga: ostale dotacije i transferi van sistema izvršenja budžeta372.261.000
1.10. Socijalno osiguranje i socijalna zaštita47183.068.796.000188.126.913.752
od toga: socijalno osiguranje i socijalna zaštita u sistemu izvršenja budžeta187.277.965.752
od toga: socijalno osiguranje i socijalna zaštita van sistema izvršenja budžeta848.948.000
- Dečja zaštita113.675.851.000119.000.980.654
- Boračko - invalidska zaštita21.673.600.00021.502.903.675
- Socijalna zaštita38.031.251.00037.746.060.001
- Tranzicioni fond4.230.0003.662.720
- Učenički standard954.755.000961.860.401
- Studentski standard1.395.635.0001.344.229.411
- Stipendije za mlade talente1.073.243.0001.129.046.209
- Sportske stipendije, nagrade i priznanja2.686.700.0002.800.673.190
- Izbegla i raseljena lica503.438.000438.353.636
- Ostala socijalna zaštita iz budžeta3.070.093.0003.199.143.855
1.11. Ostali tekući rashodi43, 48 i 4958.332.981.00042.658.787.936
Tabela
OPISEkonomska klasifikacijaP L A NIzvršenje
od toga: ostali tekući rashodi u sistemu izvršenja budžeta42.327.212.936
od toga: ostali tekući rashodi van sistema izvršenja budžeta331.575.000
- Sredstva rezervi4993.002.000.000
- Ostali tekući rashodi43 i 4855.330.981.00042.658.787.936
2. Izdaci za nefinansijsku imovinu5569.856.877.000573.968.176.781
od toga: izdaci za nefinansijsku imovinu u sistemu izvršenja budžeta570.023.394.781
od toga: izdaci za nefinansijsku imovinu van sistema izvršenja budžeta3.944.782.000
3. Izdaci za otplatu glavnice (u cilju sprovođenja javnih politika)6128.500.000.00027.933.131.455
4. Izdaci za nabavku finansijske imovine (u cilju sprovođenja javnih politika)6218.570.727.00024.001.816.938
Primanja od zaduživanja i prodaje finansijske imovine i izdaci za nabavku finansijske imovine i otplatu glavnice duga utvrđuju se u Računu finansiranja u sledećim iznosima: u dinarima
Tabela
B. RAČUN FINANSIRANjAEkonomska klasifikacijaP L A NOstvarenje / Izvršenje
Neto finansiranje263.000.000.000210.489.841.314
Primanja od zaduživanja i prodaje finansijske imovine91.013.000.000.000625.932.776.257
Primanja od zaduživanja911.005.000.000.000586.865.835.392
Primanja od emitovanja hartija od vrednosti na domaćem finansijskom tržištu (zapisi i obveznice emitovane na domaćem finansijskom tržištu u domaćoj i stranoj valuti - diskontovana prodajna vrednost)9111290.000.000.000139.089.898.891
Primanja od emitovanja hartija od vrednosti na međunarodnom finansijskom tržištu (Evroobveznice - državne hartije od vrednosti emitovane na međunarodnom finansijskom tržištu u domaćoj i stranoj valuti - priliv po prodajnoj ceni)9121170.000.000.000160.009.254.756
Primanja od domaćeg i inostranog zaduživanja (primljeni krediti od domaćih i inostranih finansijskih komercijalnih i multilateralnih institucija i inostranih vlada)9112-9119 9122-9129545.000.000.000287.766.681.745
Primanja od prodaje finansijske imovine928.000.000.00039.066.940.865
Izdaci za otplatu glavnice i nabavku finansijske imovine6713.449.116.000345.074.738.620
Izdaci za otplatu kredita61695.000.000.000320.660.230.815
Otplata glavnice domaćim kreditorima611225.000.000.000164.918.079.977
Otplata glavnice stranim kreditorima612465.000.000.000153.234.719.859
Otplata glavnice po garancijama6135.000.000.0002.507.430.979
Izdaci za nabavku finansijske imovine6218.449.116.00024.414.507.805
Promena stanja na računu (pozitivna - povećanje gotovinskih sredstava negativna - smanjenje gotovinskih sredstava)36.550.884.00070.368.196.322
Član3.
Sredstva za finansiranje budžetskog deficita (158.554.892.922 dinara), izdataka za otplatu glavnice u cilju sprovođenja javnih politika (27.933.131.455 dinara), nabavku finansijske imovine u cilju sprovođenja javnih politika (24.001.816.938 dinara) i izdataka za nabavku finansijske imovine i otplatu glavnice po osnovu dugova domaćim i stranim kreditorima (345.074.738.620 dinara) za direktne i indirektne obaveze Republike Srbije, u ukupnom iznosu od 555.564.579.935 dinara, obezbeđena su iz zajmova domaćih i međunarodnih komercijalnih i multilateralnih finansijskih institucija i inostranih vlada, kroz emitovanje državnih hartija od vrednosti i primanja od prodaje finansijske imovine, u ukupnom iznosu od 625.932.776.257 dinara, pa je ostvarena pozitivna promena stanja na računu (povećanje gotovinskih sredstava) u iznosu od 70.368.196.322 dinara.
II.Čl. 4.–5.

POSEBAN DEO

Član4.
Ukupni rashodi i izdaci, uključujući izdatke za otplatu glavnice duga izvršeni su u ukupnom iznosu od 2.755.318.728.760 dinara, finansirani su iz svih izvora finansiranja i iskazani su u Izveštaju o realizaciji ukupnih sredstava budžeta po korisnicima, programima, projektima, funkcijama, ekonomskim klasifikacijama i izvorima u koloni 12.
Ukupni rashodi i izdaci na osnovu konsolidovanih izveštaja direktnih budžetskih korisnika za indirektne korisnike iz dodatnih prihoda i primanja izvršeni su u ukupnom iznosu od 56.659.095.000 dinara i iskazani su u koloni 11.
Izveštaj o realizaciji ukupnih sredstava budžeta po korisnicima, programima, projektima, funkcijama, ekonomskim klasifikacijama i izvorima
Tabela
u dinarima
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
1NARODNA SKUPŠTINA3,677,569,0003,677,569,0003,483,264,5323,483,264,53294.794.7
Izvori finansiranja za razdeo 1
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,677,569,0003,677,569,0003,483,264,5323,483,264,53294.794.7
1.0NARODNA SKUPŠTINA911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
Izvori finansiranja za glavu 1.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
Politički sistem911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
2101
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Vršenje poslaničke funkcije911,051,000911,051,000807,987,664807,987,66488.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)394,343,000394,343,000381,112,743381,112,74396.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca57,253,00057,253,00054,469,96554,469,96595.195.1
413Naknade u naturi3,500,0003,500,0001,051,0501,051,05030.030.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000292,395292,39529.229.2
415Naknade troškova za zaposlene11,500,00011,500,0005,957,2385,957,23851.851.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,0001,466,6561,466,65658.758.7
417Poslanički dodatak152,273,000152,273,000143,822,253143,822,25394.594.5
422Troškovi putovanja220,482,000220,482,000152,855,733152,855,73369.369.3
423Usluge po ugovoru68,200,00068,200,00066,959,63266,959,63298.298.2
1.1NARODNA SKUPŠTINA - STRUČNE SLUŽBE2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
Izvori finansiranja za glavu 1.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
Politički sistem2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
2101
130Opšte usluge2,766,518,0002,766,518,0002,675,276,8682,675,276,86896.796.7
0002Podrška radu Republičke izborne komisije58,000,00058,000,00048,021,78048,021,78082.882.8
413Naknade u naturi500,000500,00079,36079,36015.915.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi38,000,00038,000,00037,647,40237,647,40299.199.1
421Stalni troškovi1,225,0001,225,0001,021,1901,021,19083.483.4
422Troškovi putovanja3,500,0003,500,0002,670,2082,670,20876.376.3
423Usluge po ugovoru13,025,00013,025,0006,250,9606,250,96048.048.0
426Materijal600,000600,000352,660352,66058.858.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama350,000350,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000300,000
515Nematerijalna imovina500,000500,000
Stručna i administrativno - tehnička podrška radu1,918,768,0001,918,768,0001,862,335,3611,862,335,36197.197.1
0003
poslanika
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)672,633,000672,633,000671,150,940671,150,94099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca101,904,000101,904,000101,737,697101,737,69799.899.8
413Naknade u naturi55,000,00054,400,00015,085,44515,085,44527.727.7
414Socijalna davanja zaposlenima12,000,00012,000,00010,706,85810,706,85889.289.2
415Naknade troškova za zaposlene21,000,00021,000,00018,441,39918,441,39987.887.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,029,0006,629,0006,613,4726,613,47299.899.8
421Stalni troškovi130,000,000130,000,000129,110,917129,110,91799.399.3
422Troškovi putovanja18,300,00018,300,00013,897,07613,897,07675.975.9
423Usluge po ugovoru352,200,000352,200,000352,198,637352,198,637100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0006,233,2506,233,25062.362.3
425Tekuće popravke i održavanje160,000,000160,000,000159,999,202159,999,202100.0100.0
426Materijal64,200,00064,200,00064,154,45264,154,45299.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama26,000,00026,000,00024,707,29924,707,29995.095.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,00034,73034,7306.96.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti85,501,00085,501,00085,501,00085,501,000100.0100.0
512Mašine i oprema200,000,000200,000,000199,342,449199,342,44999.799.7
515Nematerijalna imovina3,500,0003,500,0003,420,5363,420,53697.797.7
7066Parlamentarni i lokalni izbori789,750,000789,750,000764,919,727764,919,72796.996.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi707,250,000707,250,000700,638,321700,638,32199.199.1
421Stalni troškovi10,500,00010,500,00010,430,80610,430,80699.399.3
423Usluge po ugovoru33,000,00033,000,00014,850,60014,850,60045.045.0
426Materijal39,000,00039,000,00039,000,00039,000,000100.0100.0
2PREDSEDNIK REPUBLIKE211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
Izvori finansiranja za razdeo 2
01Opšti prihodi i primanja budžeta211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
Politički sistem211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
2101
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
110
poslovi i spoljni poslovi
Obavljanje stručnih i drugih poslova u cilju ostvarivanja211,324,000211,324,000193,738,726193,738,72691.791.7
0004
funkcije predsednika Republike
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)110,786,000110,786,000107,541,303107,541,30397.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,798,00016,798,00016,362,67516,362,67597.497.4
413Naknade u naturi200,000200,000138,000138,00069.069.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,190,0001,190,000718,175718,17560.460.4
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,0001,036,0251,036,02594.294.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,220,0001,220,0001,210,6101,210,61099.299.2
421Stalni troškovi3,530,0003,530,0003,176,7233,176,72390.090.0
422Troškovi putovanja49,300,00049,300,00037,614,33637,614,33676.376.3
423Usluge po ugovoru24,700,00024,700,00023,606,64923,606,64995.695.6
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000358,243358,24371.671.6
426Materijal2,000,0002,000,0001,975,9881,975,98898.898.8
3VLADA36,973,922,00043,336,817,70142,785,379,89242,785,379,89298.798.7
Izvori finansiranja za razdeo 3
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,056,757,00040,791,205,00040,305,135,98040,305,135,98098.898.8
05Donacije od inostranih zemalja20,000,00020,000,00016,315,50616,315,50681.681.6
06Donacije od međunarodnih organizacija100,053,000100,053,00053,761,86353,761,86353.753.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
11Primanja od inostranih zaduživanja783,939,0002,412,386,7012,409,570,4582,409,570,45899.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih673,000673,000596,086596,08688.688.6
15
godina
3.1KABINET PREDSEDNIKA VLADE80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
Izvori finansiranja za glavu 3.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
Podrška radu Vlade80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Stručni i operativni poslovi Kabineta predsednika Vlade80,222,00080,222,00076,558,60976,558,60995.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,000,00011,968,0009,668,8479,668,84780.880.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,200,0002,200,0001,464,8301,464,83066.666.6
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000190,276190,27695.195.1
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000819,943819,94391.191.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,00033,00030,00030,00090.990.9
421Stalni troškovi520,000520,00030,80230,8025.95.9
422Troškovi putovanja10,900,00010,900,00010,856,67610,856,67699.699.6
423Usluge po ugovoru52,480,00052,480,00052,477,23652,477,236100.0100.0
426Materijal1,020,0001,020,0001,019,9991,019,999100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
KABINET PRVOG POTPREDSEDNIKA VLADE I
3.2MINISTRA SPOLjNIH POSLOVA16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
Podrška radu Vlade16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta prvog16,801,00016,801,00016,797,31416,797,314100.0100.0
0029
potpredsednika Vlade i ministra spoljnih poslova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,315,0008,315,0008,314,7618,314,761100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,260,0001,260,0001,259,6861,259,686100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene115,000115,000114,400114,40099.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi142,000142,000141,895141,89599.999.9
421Stalni troškovi125,000125,000124,163124,16399.399.3
423Usluge po ugovoru6,702,0006,702,0006,701,1826,701,182100.0100.0
426Materijal142,000142,000141,225141,22599.599.5
KABINET PRVOG POTPREDSEDNIKA VLADE I
3.327,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
MINISTRA FINANSIJA
Izvori finansiranja za glavu 3.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
Podrška radu Vlade27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta prvog27,146,00027,146,00016,057,14516,057,14559.259.2
0028
potpredsednika Vlade i ministra finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,849,0004,849,0004,061,5234,061,52383.883.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca735,000735,000615,321615,32183.783.7
413Naknade u naturi46,00046,0009,0009,00019.619.6
414Socijalna davanja zaposlenima170,000170,000
415Naknade troškova za zaposlene380,000380,00022,47822,4785.95.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi165,000165,000
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0002,536,1112,536,11150.750.7
423Usluge po ugovoru15,400,00015,400,0008,812,7118,812,71157.257.2
425Tekuće popravke i održavanje30,00030,000
426Materijal320,000320,000
512Mašine i oprema50,00050,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.4ODBRANE12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
Podrška radu Vlade12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika12,162,00012,162,00012,158,55612,158,556100.0100.0
0025
Vlade i ministra odbrane
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,443,0005,443,0005,442,5635,442,563100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca825,000825,000824,548824,54899.999.9
415Naknade troškova za zaposlene264,000264,000263,332263,33299.799.7
421Stalni troškovi7,0007,0006,1146,11487.387.3
422Troškovi putovanja246,000246,000245,915245,915100.0100.0
423Usluge po ugovoru5,071,0005,071,0005,070,7755,070,775100.0100.0
426Materijal214,000214,000213,418213,41899.799.7
512Mašine i oprema92,00092,00091,89091,89099.999.9
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.5KULTURE9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
Podrška radu Vlade9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika9,653,0009,653,0009,650,4569,650,456100.0100.0
0026
Vlade i ministra kulture
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,111,0004,111,0004,110,9704,110,970100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca623,000623,000622,812622,812100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene60,00060,00059,40059,40099.099.0
421Stalni troškovi17,00017,00016,61916,61997.897.8
422Troškovi putovanja579,000579,000578,754578,754100.0100.0
423Usluge po ugovoru4,193,0004,193,0004,192,7644,192,764100.0100.0
426Materijal70,00070,00069,13769,13798.898.8
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
UNAPREĐENjE RAZVOJA NEDOVOLjNO RAZVIJENIH
3.6OPŠTINA NA TERITORIJI REPUBLIKE SRBIJE451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
Izvori finansiranja za glavu 3.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
Podrška radu Vlade451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni451,017,000451,017,000441,741,564441,741,56497.997.9
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez69,477,00069,477,00064,938,11164,938,11193.593.5
0027portfelja zaduženog za unapređenje razvoja nedovoljno
razvijenih opština na teritoriji Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,353,00025,353,00024,490,57824,490,57896.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,842,0003,842,0003,710,3233,710,32396.696.6
413Naknade u naturi90,00090,00052,00052,00057.857.8
414Socijalna davanja zaposlenima344,000344,000239,582239,58269.669.6
415Naknade troškova za zaposlene220,000220,000185,982185,98284.584.5
421Stalni troškovi940,0001,245,0001,189,5041,189,50495.595.5
422Troškovi putovanja2,348,0002,348,0001,130,4931,130,49348.148.1
423Usluge po ugovoru33,930,00033,625,00032,185,78832,185,78895.795.7
426Materijal1,650,0001,650,0001,119,5061,119,50667.867.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih260,000260,000177,767177,76768.468.4
organa
512Mašine i oprema500,000500,000456,588456,58891.391.3
4021Podrška sprovođenju mera ravnomernog regionalnog razvoja379,388,000379,388,000376,802,953376,802,95399.399.3
422Troškovi putovanja1,235,0001,235,0001,094,0541,094,05488.688.6
423Usluge po ugovoru25,253,00025,253,00024,991,82024,991,82099.099.0
424Specijalizovane usluge19,900,00019,900,00019,814,00019,814,00099.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti318,000,000318,000,000315,930,414315,930,41499.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00014,972,66514,972,66599.899.8
Izrada mape puta za dostizanje održivog razvoja nerazvijenih2,152,0002,152,0005005000.00.0
4022
(devastiranih) opština
422Troškovi putovanja10,00010,000
423Usluge po ugovoru1,142,0001,142,0005005000.00.0
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000
3.7GENERALNI SEKRETARIJAT VLADE15,008,306,00018,398,994,00018,336,275,90718,336,275,90799.799.7
Izvori finansiranja za glavu 3.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,008,107,00018,398,795,00018,336,077,01118,336,077,01199.799.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih199,000199,000198,896198,89699.999.9
15
godina
Podrška radu Vlade15,008,306,00018,398,994,00018,336,275,90718,336,275,90799.799.7
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni15,008,306,00018,398,994,00018,336,275,90718,336,275,90799.799.7
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Generalnog sekretarijata11,831,529,00014,790,617,00014,772,866,42514,772,866,42599.999.9
0008
Vlade
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)391,337,000383,457,000382,102,372382,102,37299.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca59,621,00058,651,00057,888,53157,888,53198.798.7
413Naknade u naturi600,000600,000267,000267,00044.544.5
414Socijalna davanja zaposlenima4,159,0004,159,0003,811,2623,811,26291.691.6
415Naknade troškova za zaposlene23,730,00023,730,00021,381,05321,381,05390.190.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,550,0002,550,0002,533,1212,533,12199.399.3
421Stalni troškovi20,721,00020,721,00020,432,44020,432,44098.698.6
422Troškovi putovanja150,453,000179,453,000175,424,192175,424,19297.897.8
423Usluge po ugovoru440,593,000464,948,000462,145,686462,145,68699.499.4
424Specijalizovane usluge1,500,0001,500,0001,477,2001,477,20098.598.5
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,300,0001,030,5471,030,54744.844.8
426Materijal9,745,0009,745,0009,541,1259,541,12597.997.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama631,240,000631,240,000631,240,000100.0100.0
461Donacije stranim vladama6,124,100,0006,197,100,0006,196,519,1556,196,519,155100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama406,580,000317,580,000317,401,559317,401,55999.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti70,000,00092,313,00092,313,00092,313,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,483,000,0001,816,527,0001,816,473,9921,816,473,992100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,581,820,0004,508,720,0004,508,046,4594,508,046,459100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000151,354151,35475.775.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,050,0001,050,000715,118715,11868.168.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,970,0003,573,0002,752,3312,752,33177.077.0
organa
512Mašine i oprema50,000,00059,000,00058,300,62358,300,62398.898.8
515Nematerijalna imovina3,500,00011,500,00010,918,30710,918,30794.994.9
4002Kontribucija Republike Srbije prema UNDP Srbija290,000,000324,400,000324,360,355324,360,355100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama290,000,000324,400,000324,360,355324,360,355100.0100.0
4019Organizacija događaja od značaja za Republiku Srbiju2,484,812,0002,874,812,0002,833,005,1992,833,005,19998.598.5
421Stalni troškovi177,064,000207,064,000205,058,959205,058,95999.099.0
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0002,251,0532,251,05390.090.0
423Usluge po ugovoru1,919,748,0002,257,748,0002,256,909,2332,256,909,233100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje9,500,00013,500,00013,200,02313,200,02397.897.8
426Materijal218,000,000236,000,000214,481,931214,481,93190.990.9
465Ostale dotacije i transferi97,200,00097,200,00080,343,06980,343,06982.782.7
512Mašine i oprema60,800,00060,800,00060,760,93160,760,93199.999.9
7067Nagradna igra „Uzmi račun i pobedi”248,000,000248,000,000247,041,376247,041,37699.699.6
423Usluge po ugovoru25,000,00025,000,00024,342,31024,342,31097.497.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate223,000,000223,000,000222,699,066222,699,06699.999.9
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027153,965,000161,165,000159,002,552159,002,55298.798.7
421Stalni troškovi853,000853,000852,452852,45299.999.9
423Usluge po ugovoru94,612,000101,812,00099,964,13799,964,13798.298.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama58,500,00058,500,00058,185,96358,185,96399.599.5
3.8SAVET ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
Izvori finansiranja za glavu 3.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
Borba protiv korupcije27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
1601
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
0001Stručna podrška Vladi u borbi protiv korupcije27,821,00027,821,00027,694,37127,694,37199.599.5
421Stalni troškovi710,000710,000674,983674,98395.195.1
422Troškovi putovanja40,00040,000
423Usluge po ugovoru26,621,00026,621,00026,613,66326,613,663100.0100.0
426Materijal350,000350,000305,734305,73487.487.4
512Mašine i oprema100,000100,00099,99099,990100.0100.0
3.9SLUŽBA ZA UPRAVLjANjE KADROVIMA236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
Izvori finansiranja za glavu 3.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
Podrška radu organa javne uprave236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
0606
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni236,384,000236,384,000230,758,427230,758,42797.697.6
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Razvoj ljudskih resursa20,373,00020,373,00019,696,46119,696,46196.796.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,713,00014,713,00014,684,64814,684,64899.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,230,0002,230,0002,224,7242,224,72499.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima430,000430,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000387,089387,08996.896.8
423Usluge po ugovoru2,600,0002,600,0002,400,0002,400,00092.392.3
0002Podrška razvoju funkcije upravljanja ljudskim resursima179,644,000179,644,000177,132,572177,132,57298.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,240,00056,240,00054,999,74854,999,74897.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,522,0008,522,0008,332,4628,332,46297.897.8
414Socijalna davanja zaposlenima560,000560,000257,472257,47246.046.0
415Naknade troškova za zaposlene710,000710,000648,059648,05991.391.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi460,000460,000457,230457,23099.499.4
423Usluge po ugovoru108,152,000108,452,000108,358,917108,358,91799.999.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,0004,700,0004,078,6854,078,68586.886.8
0003Administracija i upravljanje36,367,00036,367,00033,929,39433,929,39493.393.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,354,00021,354,00020,752,92420,752,92497.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,235,0003,235,0003,144,0683,144,06897.297.2
413Naknade u naturi430,000430,000416,000416,00096.796.7
414Socijalna davanja zaposlenima479,000479,000451,589451,58994.394.3
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,000189,724189,72475.975.9
421Stalni troškovi1,838,0001,838,000674,052674,05236.736.7
422Troškovi putovanja790,000790,000691,938691,93887.687.6
423Usluge po ugovoru5,741,0005,741,0005,722,2785,722,27899.799.7
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000459,386459,38691.991.9
426Materijal750,000750,000443,449443,44959.159.1
512Mašine i oprema500,000500,000489,107489,10797.897.8
515Nematerijalna imovina500,000500,000494,880494,88099.099.0
SLUŽBA KOORDINACIONOG TELA VLADE REPUBLIKE
SRBIJE ZA OPŠTINE PREŠEVO, BUJANOVAC I
3.10MEDVEĐA374,041,000374,041,000360,558,277360,558,27796.496.4
Izvori finansiranja za glavu 3.10
01Opšti prihodi i primanja budžeta354,041,000354,041,000344,242,771344,242,77197.297.2
05Donacije od inostranih zemalja20,000,00020,000,00016,315,50616,315,50681.681.6
Razvoj opština Preševo, Bujanovac i Medveđa374,041,000374,041,000360,558,277360,558,27796.496.4
1501
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni374,041,000374,041,000360,558,277360,558,27796.496.4
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Infrastrukturni i ekonomski razvoj293,290,000293,290,000289,732,879289,732,87998.898.8
454Subvencije privatnim preduzećima34,000,00034,000,00031,417,98831,417,98892.492.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti255,690,000255,690,000254,715,751254,715,75199.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama3,000,0003,000,0002,999,6402,999,640100.0100.0
512Mašine i oprema600,000600,000599,500599,50099.999.9
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika80,751,00080,751,00070,825,39870,825,39887.787.7
0002
Koordinacionog tela
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,395,00031,263,00029,506,61229,506,61294.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,757,0004,757,0004,470,2524,470,25294.094.0
413Naknade u naturi300,000300,000
414Socijalna davanja zaposlenima489,000489,000206,914206,91442.342.3
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,860,0001,815,6171,815,61797.697.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,00073,00072,00072,00098.698.6
421Stalni troškovi1,100,0001,100,000825,705825,70575.175.1
422Troškovi putovanja1,558,0001,558,000854,093854,09354.854.8
423Usluge po ugovoru17,900,00017,900,00014,908,18714,908,18783.383.3
424Specijalizovane usluge4,200,0004,200,0004,119,9234,119,92398.198.1
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,00093,60093,60031.231.2
426Materijal2,900,0002,900,0001,927,5041,927,50466.566.5
481Dotacije nevladinim organizacijama14,000,00014,000,00012,024,99112,024,99185.985.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
3.11AVIO-SLUŽBA VLADE1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
Izvori finansiranja za glavu 3.11
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
Podrška radu Vlade1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
2102
450Saobraćaj1,503,806,0002,488,806,0002,393,862,7672,393,862,76796.296.2
0011Letačka operativa119,032,000119,032,000106,015,099106,015,09989.189.1
421Stalni troškovi150,000150,00077,25177,25151.551.5
422Troškovi putovanja16,950,00016,950,00014,376,56014,376,56084.884.8
423Usluge po ugovoru100,482,000100,482,00090,622,90190,622,90190.290.2
424Specijalizovane usluge100,000100,00034,05034,05034.134.1
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,000
426Materijal1,200,0001,200,000904,337904,33775.475.4
0012Tehnička operativa187,290,000187,290,000137,741,158137,741,15873.573.5
421Stalni troškovi2,030,0002,030,0001,126,3401,126,34055.555.5
422Troškovi putovanja6,450,0006,450,0005,820,0475,820,04790.290.2
423Usluge po ugovoru52,060,00052,060,00045,349,22145,349,22187.187.1
424Specijalizovane usluge2,200,0002,200,0001,771,5881,771,58880.580.5
425Tekuće popravke i održavanje68,240,00068,240,00033,717,08933,717,08949.449.4
426Materijal52,110,00052,110,00048,067,36348,067,36392.292.2
512Mašine i oprema4,200,0004,200,0001,889,5101,889,51045.045.0
0013Plovidbenost vazduhoplova212,504,000212,504,000188,249,210188,249,21088.688.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,167,0009,167,0007,912,5547,912,55486.386.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,389,0001,389,0001,203,2161,203,21686.686.6
413Naknade u naturi324,000324,000324,000324,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,820,0001,820,000349,824349,82419.219.2
415Naknade troškova za zaposlene155,000155,00059,36559,36538.338.3
421Stalni troškovi63,180,00063,180,00059,541,49859,541,49894.294.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja1,882,0001,882,000785,645785,64541.741.7
423Usluge po ugovoru89,082,00089,082,00083,394,70783,394,70793.693.6
424Specijalizovane usluge4,750,0004,750,0001,401,8791,401,87929.529.5
425Tekuće popravke i održavanje1,795,0001,795,0001,154,5501,154,55064.364.3
426Materijal35,150,00035,150,00029,372,28629,372,28683.683.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate820,000820,000281,790281,79034.434.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih180,000180,000163,716163,71691.091.0
organa
512Mašine i oprema2,610,0002,610,0002,304,1792,304,17988.388.3
515Nematerijalna imovina150,000150,000
5001Izgradnja hangara i pratećih objekata984,980,0001,969,980,0001,961,857,3001,961,857,30099.699.6
421Stalni troškovi10,00010,000
423Usluge po ugovoru2,749,0002,749,0002,407,4072,407,40787.687.6
424Specijalizovane usluge1,550,0001,550,0001,116,0001,116,00072.072.0
426Materijal500,000500,000
511Zgrade i građevinski objekti975,070,000975,070,000974,547,459974,547,45999.999.9
512Mašine i oprema5,101,000990,101,000983,786,433983,786,43399.499.4
KANCELARIJA SAVETA ZA NACIONALNU BEZBEDNOST
3.12I ZAŠTITU TAJNIH PODATAKA69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
Izvori finansiranja za glavu 3.12
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
Nacionalni sistem zaštite tajnih podataka i
1404
administrativna podrška radu Saveta i Biroa69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni poslovi u oblasti zaštite tajnih podataka i69,517,00069,517,00066,856,09566,856,09596.296.2
0001
podrška Kancelarije radu Saveta i Biroa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,989,00049,989,00049,687,52849,687,52899.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,598,0007,598,0007,527,6617,527,66199.199.1
413Naknade u naturi169,000169,000169,000169,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima150,000150,000
415Naknade troškova za zaposlene550,000550,000488,086488,08688.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi155,000155,000141,895141,89591.591.5
421Stalni troškovi715,000715,000506,119506,11970.870.8
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0001,780,2521,780,25271.271.2
423Usluge po ugovoru1,650,0001,650,0001,232,5321,232,53274.774.7
424Specijalizovane usluge680,000680,000456,500456,50067.167.1
425Tekuće popravke i održavanje880,000880,000583,778583,77866.366.3
426Materijal1,181,0001,181,000996,268996,26884.484.4
512Mašine i oprema3,100,0003,100,0003,086,4963,086,49699.699.6
515Nematerijalna imovina200,000200,000199,980199,980100.0100.0
3.13KANCELARIJA ZA SARADNjU S MEDIJIMA61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
Izvori finansiranja za glavu 3.13
01Opšti prihodi i primanja budžeta61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
Podrška radu Vlade61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0016Medijsko praćenje rada Vlade61,825,00063,925,00062,572,37162,572,37197.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,096,00042,896,00042,843,11242,843,11299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,226,0006,526,0006,490,7316,490,73199.599.5
413Naknade u naturi150,000150,000107,920107,92071.971.9
414Socijalna davanja zaposlenima866,000780,000
415Naknade troškova za zaposlene550,000533,000522,049522,04997.997.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi300,000277,000276,162276,16299.799.7
421Stalni troškovi600,000554,000515,655515,65593.193.1
422Troškovi putovanja210,000189,00061,39961,39932.532.5
423Usluge po ugovoru10,196,00010,491,00010,340,92810,340,92898.698.6
424Specijalizovane usluge201,000193,000193,000193,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje30,00032,00031,50031,50098.498.4
426Materijal900,000811,000697,000697,00085.985.9
512Mašine i oprema500,000493,000492,914492,914100.0100.0
KANCELARIJA ZA REVIZIJU SISTEMA UPRAVLjANjA
3.14SREDSTVIMA EVROPSKE UNIJE79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
Izvori finansiranja za glavu 3.14
01Opšti prihodi i primanja budžeta79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
110
poslovi i spoljni poslovi
Revizija sistema sprovođenja programa pretpristupne pomoći79,204,00080,454,00079,762,88779,762,88799.199.1
0001
EU
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,473,00057,553,00057,543,24157,543,241100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,556,0008,726,0008,718,7868,718,78699.999.9
413Naknade u naturi100,000100,00072,00072,00072.072.0
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000460,695460,69592.192.1
415Naknade troškova za zaposlene950,000895,000794,296794,29688.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,270,0001,250,0001,134,1961,134,19690.790.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,012,000768,944768,94476.076.0
423Usluge po ugovoru7,445,0007,445,0007,415,4847,415,48499.699.6
424Specijalizovane usluge500,000770,000749,100749,10097.397.3
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000134,359134,35967.267.2
426Materijal1,090,000983,000963,296963,29698.098.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate19,00019,00018,05218,05295.095.0
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000990,438990,43899.099.0
3.15KANCELARIJA ZA KOSOVO I METOHIJU15,091,853,00015,342,243,00015,313,745,46515,313,745,46599.899.8
Izvori finansiranja za glavu 3.15
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,079,353,00015,329,743,00015,313,745,46515,313,745,46599.999.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
Podrška funkcionisanju ustanova i organizacija na
0603
teritoriji AP Kosovo i Metohija12,260,367,00012,392,100,00012,365,770,05112,365,770,05199.899.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni12,260,367,00012,392,100,00012,365,770,05112,365,770,05199.899.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Podrška funkcionisanju i unapređenju lokalnih10,831,171,00010,772,864,00010,757,082,39810,757,082,39899.999.9
0001
administrativnih kapaciteta
463Transferi ostalim nivoima vlasti10,831,171,00010,772,864,00010,757,082,39810,757,082,39899.999.9
Podrška funkcionisanju vaspitno-obrazovnih institucija u535,919,000711,509,000711,457,471711,457,471100.0100.0
0002
skladu sa mrežom škola i predškolskih ustanova
463Transferi ostalim nivoima vlasti535,919,000711,509,000711,457,471711,457,471100.0100.0
Podrška funkcionisanju zdravstvenih institucija u skladu560,081,000574,411,000574,186,621574,186,621100.0100.0
0003
sa mrežom zdravstvenih institucija
463Transferi ostalim nivoima vlasti560,081,000574,411,000574,186,621574,186,621100.0100.0
0004Stručna i administrativna podrška333,196,000333,316,000323,043,562323,043,56296.996.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)139,983,000139,983,000138,661,910138,661,91099.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,156,00021,156,00021,007,27921,007,27999.399.3
413Naknade u naturi41,000161,000160,000160,00099.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima928,0001,498,0001,493,7321,493,73299.799.7
415Naknade troškova za zaposlene3,380,0003,193,0003,061,8033,061,80395.995.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,0001,025,2461,025,24693.293.2
421Stalni troškovi8,821,0008,821,0008,171,8108,171,81092.692.6
422Troškovi putovanja19,615,00019,615,00018,498,48418,498,48494.394.3
423Usluge po ugovoru117,271,000117,271,000113,321,976113,321,97696.696.6
424Specijalizovane usluge1,936,0001,767,000540,495540,49530.630.6
425Tekuće popravke i održavanje1,200,0001,080,000737,011737,01168.268.2
426Materijal12,493,00012,493,00011,886,85311,886,85395.195.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate494,000445,000174,354174,35439.239.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,777,0001,777,0001,383,1281,383,12877.877.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema3,000,0002,955,0002,919,4802,919,48098.898.8
Podrška unapređenju kvaliteta života srpskog i
nealbanskog stanovništva na teritoriji AP Kosovo i
0604
Metohija2,831,486,0002,950,143,0002,947,975,4142,947,975,41499.999.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,831,486,0002,950,143,0002,947,975,4142,947,975,41499.999.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Podsticaj ekonomskog razvoja809,164,000859,164,000857,470,095857,470,09599.899.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama77,000,00077,000,00077,000,00077,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima1,0001,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti732,163,000782,163,000780,470,095780,470,09599.899.8
0002Izgradnja i rekonstrukcija stambenih objekata927,725,000974,441,000974,439,344974,439,344100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti907,725,000907,725,000907,723,894907,723,894100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi20,000,00066,716,00066,715,45166,715,451100.0100.0
Pružanje pravne pomoći srpskom i nealbanskom38,200,00038,200,00038,192,47538,192,475100.0100.0
0003
stanovništvu
463Transferi ostalim nivoima vlasti35,000,00035,000,00034,992,47534,992,475100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama3,200,0003,200,0003,200,0003,200,000100.0100.0
Podrška socijalno ugroženom stanovništvu i procesu485,044,000502,745,000502,541,307502,541,307100.0100.0
0004
povratka
463Transferi ostalim nivoima vlasti248,444,000248,444,000248,247,311248,247,31199.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta65,600,00078,301,00078,293,99778,293,997100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama171,000,000176,000,000176,000,000176,000,000100.0100.0
0005Podrška organizacijama civilnog društva21,131,00025,371,00025,115,35425,115,35499.099.0
481Dotacije nevladinim organizacijama21,131,00025,371,00025,115,35425,115,35499.099.0
Zaštita kulturne baštine, podrška Srpskoj pravoslavnoj550,222,000550,222,000550,216,838550,216,838100.0100.0
0006
crkvi i kulturnim aktivnostima
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama236,790,000236,790,000236,789,999236,789,999100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti137,516,000137,516,000137,510,839137,510,839100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama175,916,000175,916,000175,916,000175,916,000100.0100.0
3.16KANCELARIJA ZA BORBU PROTIV DROGA28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
Izvori finansiranja za glavu 3.16
01Opšti prihodi i primanja budžeta28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
Preventivna zdravstvena zaštita28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
1802
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0011Stručni i operativni poslovi u oblasti borbe protiv droga28,797,00028,797,00026,239,98626,239,98691.191.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,815,00020,815,00019,118,95919,118,95991.991.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,156,0003,156,0002,896,5222,896,52291.891.8
413Naknade u naturi30,00030,00028,00028,00093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima361,000361,000
415Naknade troškova za zaposlene164,000164,000141,260141,26086.186.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000141,895141,89570.970.9
421Stalni troškovi310,000310,000228,030228,03073.673.6
422Troškovi putovanja641,000641,000621,980621,98097.097.0
423Usluge po ugovoru2,520,0002,520,0002,469,3042,469,30498.098.0
424Specijalizovane usluge150,000150,000148,000148,00098.798.7
425Tekuće popravke i održavanje60,00060,00059,40059,40099.099.0
426Materijal290,000290,000287,093287,09399.099.0
512Mašine i oprema100,000100,00099,54399,54399.599.5
KANCELARIJA ZA KOORDINACIONE POSLOVE U
PREGOVARAČKOM PROCESU SA PRIVREMENIM
3.17INSTITUCIJAMA SAMOUPRAVE U PRIŠTINI60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
Izvori finansiranja za glavu 3.17
01Opšti prihodi i primanja budžeta60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
Podrška radu Vlade60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i administrativni poslovi u pregovaračkom60,391,00060,391,00047,386,22647,386,22678.578.5
0014procesu sa privremenim institucijama samouprave u
Prištini
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,214,00028,214,00025,531,88425,531,88490.590.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,329,0004,329,0003,868,0803,868,08089.489.4
413Naknade u naturi80,00080,0009,0009,00011.311.3
414Socijalna davanja zaposlenima519,000519,000153,423153,42329.629.6
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000208,016208,01669.369.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi705,000705,000426,155426,15560.460.4
422Troškovi putovanja12,327,00012,327,0007,552,7647,552,76461.361.3
423Usluge po ugovoru11,537,00011,537,0008,227,6948,227,69471.371.3
425Tekuće popravke i održavanje80,00080,000
426Materijal1,666,0001,666,000998,507998,50759.959.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,000125,223125,22362.662.6
organa
512Mašine i oprema433,000433,000285,480285,48065.965.9
KANCELARIJA NACIONALNOG SAVETA ZA
KOORDINACIJU SARADNjE SA RUSKOM
3.18FEDERACIJOM I NARODNOM REPUBLIKOM KINOM42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
Izvori finansiranja za glavu 3.18
01Opšti prihodi i primanja budžeta42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
Podrška radu Vlade42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika42,438,00042,438,00034,702,18534,702,18581.881.8
0020nacionalnog saveta za koordinaciju saradnje sa Ruskom
Federacijom i Narodnom Republikom Kinom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,622,00020,622,00020,099,58220,099,58297.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,125,0003,125,0003,045,0873,045,08797.497.4
413Naknade u naturi100,000100,00066,00066,00066.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima241,000241,000193,028193,02880.180.1
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000181,554181,55490.890.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi95,00095,000
421Stalni troškovi1,502,0001,502,0001,297,7531,297,75386.486.4
422Troškovi putovanja5,215,0005,215,000161,731161,7313.13.1
423Usluge po ugovoru10,113,00010,113,0009,428,3289,428,32893.293.2
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal625,000625,000131,896131,89621.121.1
512Mašine i oprema500,000500,00097,22697,22619.419.4
KANCELARIJA ZA DUALNO OBRAZOVANjE I
3.19NACIONALNI OKVIR KVALIFIKACIJA2,093,594,0003,722,041,7013,500,276,0143,500,276,01494.094.0
Izvori finansiranja za glavu 3.19
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,209,128,0001,209,128,0001,036,546,5031,036,546,50385.785.7
06Donacije od međunarodnih organizacija100,053,000100,053,00053,761,86353,761,86353.753.7
11Primanja od inostranih zaduživanja783,939,0002,412,386,7012,409,570,4582,409,570,45899.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih474,000474,000397,190397,19083.883.8
15
godina
Podrška radu Vlade2,093,594,0003,722,041,7013,500,276,0143,500,276,01494.094.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,093,594,0003,722,041,7013,500,276,0143,500,276,01494.094.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za dualno245,309,000245,309,000179,840,076179,840,07673.373.3
0030
obrazovanje i nacionalni okvir kvalifikacija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,998,00036,998,00035,973,93535,973,93597.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,818,0005,818,0005,450,0515,450,05193.793.7
413Naknade u naturi200,000200,000126,000126,00063.063.0
414Socijalna davanja zaposlenima822,000822,000528,368528,36864.364.3
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000621,856621,85688.888.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000141,895141,89594.694.6
421Stalni troškovi19,763,00019,763,00019,058,78319,058,78396.496.4
422Troškovi putovanja2,148,0002,448,0001,818,9701,818,97074.374.3
423Usluge po ugovoru111,840,000111,540,00064,600,18164,600,18157.957.9
424Specijalizovane usluge2,643,0002,643,0002,450,2392,450,23992.792.7
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000
426Materijal3,004,0003,004,0002,277,4572,277,45775.875.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama37,672,00037,672,00037,671,14437,671,144100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,200,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
511Zgrade i građevinski objekti15,001,00015,001,0003,236,6003,236,60021.621.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0005,103,4805,103,48092.892.8
515Nematerijalna imovina1,500,0001,500,000781,116781,11652.152.1
0031Unapređenje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja13,049,00013,049,00010,277,73510,277,73578.878.8
423Usluge po ugovoru4,714,0004,714,0001,942,7351,942,73541.241.2
481Dotacije nevladinim organizacijama8,335,0008,335,0008,335,0008,335,000100.0100.0
0032Podrška radu Agencije za kvalifikacije158,039,000158,039,000157,987,470157,987,470100.0100.0
424Specijalizovane usluge158,039,000158,039,000157,987,470157,987,470100.0100.0
0033Promocija dualnog obrazovanja58,000,00058,000,00038,748,77838,748,77866.866.8
454Subvencije privatnim preduzećima10,000,00010,000,0001,453,7781,453,77814.514.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta38,000,00038,000,00027,295,00027,295,00071.871.8
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
Podrška radu Vazduhoplovno - obrazovnog centra512,558,000512,558,000512,495,352512,495,352100.0100.0
0034
„Vazduhoplovna akademijaˮ
421Stalni troškovi5,701,0005,701,0005,638,8005,638,80098.998.9
424Specijalizovane usluge372,300,000372,300,000372,300,000372,300,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti134,557,000134,557,000134,556,552134,556,552100.0100.0
4024Razvoj okvira kvalifikacija Republike Srbije4,800,0004,800,0004,700,6884,700,68897.997.9
422Troškovi putovanja576,000536,000437,949437,94981.781.7
423Usluge po ugovoru4,000,0003,996,0003,996,0003,996,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge224,000268,000266,739266,73999.599.5
4027Infrastruktura u obrazovanju Srbije461,989,000986,168,651982,773,641982,773,64199.799.7
444Prateći troškovi zaduživanja2,981,0004,553,5523,969,9803,969,98087.287.2
511Zgrade i građevinski objekti459,008,000981,615,099978,803,661978,803,66199.799.7
4028Centar za obuku za dualno obrazovanje327,850,0001,432,118,0491,431,626,8871,431,626,887100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja5,271,0008,583,6748,096,4018,096,40194.394.3
511Zgrade i građevinski objekti4,681,000156,855,014156,854,234156,854,234100.0100.0
512Mašine i oprema317,898,0001,266,679,3611,266,676,2521,266,676,252100.0100.0
Izgradnja ,,Poslovno-upravljačkog centra sa trening-centrom182,000,000182,000,000181,825,386181,825,38699.999.9
5002
za razvoj radne snage i edukacionim centrom”
511Zgrade i građevinski objekti182,000,000182,000,000181,825,386181,825,38699.999.9
Razvoj trening centara za dualno obrazovanje u Republici130,000,000130,000,000
5003
Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti130,000,000130,000,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI U OBLASTI
3.20RAVNOMERNOG REGIONALNOG RAZVOJA340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.20
01Opšti prihodi i primanja budžeta340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
Podrška radu Vlade340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni340,530,000340,530,000340,525,708340,525,708100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez21,031,00021,031,00021,027,00721,027,007100.0100.0
0035portfelja zaduženog za koordinaciju aktivnosti u oblasti
ravnomernog regionalnog razvoja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,102,0004,102,0004,101,0244,101,024100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca622,000622,000621,305621,30599.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima414,000414,000413,941413,941100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene80,00080,00079,86779,86799.899.8
421Stalni troškovi82,00082,00081,36581,36599.299.2
422Troškovi putovanja1,855,0001,855,0001,854,6161,854,616100.0100.0
423Usluge po ugovoru13,222,00013,222,00013,221,21513,221,215100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,0002,0002,000100.0100.0
426Materijal652,000652,000651,673651,67399.999.9
Izrada strateških dokumenata i analiza u oblasti2,688,0002,688,0002,688,0002,688,000100.0100.0
0037
regionalnog razvoja
423Usluge po ugovoru2,688,0002,688,0002,688,0002,688,000100.0100.0
0038Program podsticanja regionalnog rasta u Republici Srbiji316,811,000316,811,000316,810,701316,810,701100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti316,811,000316,811,000316,810,701316,810,701100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI I MERA U OBLASTI
3.21ODNOSA REPUBLIKE SRBIJE S DIJASPOROM432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
Izvori finansiranja za glavu 3.21
01Opšti prihodi i primanja budžeta432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
Podrška radu Vlade432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni432,175,000432,175,000409,654,413409,654,41394.894.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez131,525,000131,525,000112,899,316112,899,31685.885.8
0036portfelja zaduženog za koordinaciju aktivnosti i mera u
oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,911,00017,911,00017,722,94517,722,94599.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,714,0002,714,0002,685,0262,685,02698.998.9
413Naknade u naturi200,000200,00018,00018,0009.09.0
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000697,414697,41482.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi50,00050,000
421Stalni troškovi400,000400,000352,548352,54888.188.1
422Troškovi putovanja35,000,00035,000,00023,449,75523,449,75567.067.0
423Usluge po ugovoru71,300,00071,300,00066,337,71966,337,71993.093.0
424Specijalizovane usluge50,00050,000
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal1,250,0001,250,000563,286563,28645.145.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih300,000300,000168,303168,30356.156.1
organa
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000904,320904,32075.475.4
0039Organizovanje manifestacija jedinstva matice i dijaspore76,000,00076,000,00075,884,00075,884,00099.899.8
423Usluge po ugovoru76,000,00076,000,00075,884,00075,884,00099.899.8
4025Kampovi za mlade iz dijaspore148,050,000148,050,000144,279,247144,279,24797.597.5
423Usluge po ugovoru30,000,00030,000,00029,842,00029,842,00099.599.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti118,050,000118,050,000114,437,247114,437,24796.996.9
Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta organizacija76,600,00076,600,00076,591,85076,591,850100.0100.0
4026
civilnog društva naše dijaspore
481Dotacije nevladinim organizacijama76,600,00076,600,00076,591,85076,591,850100.0100.0
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.22UNUTRAŠNjIH POSLOVA26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
Izvori finansiranja za glavu 3.22
01Opšti prihodi i primanja budžeta26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
Podrška radu Vlade26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika26,368,00026,368,00022,576,98122,576,98185.685.6
0040
Vlade i ministra unutrašnjih polova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)13,000,00011,700,0009,541,5849,541,58481.681.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,000,0001,803,0001,445,5501,445,55080.280.2
413Naknade u naturi46,00046,0006,0006,00013.013.0
414Socijalna davanja zaposlenima50,00050,000
415Naknade troškova za zaposlene170,000170,000119,565119,56570.370.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi50,00050,0003,5483,5487.17.1
422Troškovi putovanja100,000100,000
423Usluge po ugovoru10,730,00012,227,00011,460,73311,460,73393.793.7
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema100,000100,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.23ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
Izvori finansiranja za glavu 3.23
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
Podrška radu Vlade32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
110
poslovi i spoljni poslovi
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika32,152,00032,652,00020,005,97520,005,97561.361.3
0041
Vlade i Ministra zaštite životne sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,000,0009,000,0004,568,2124,568,21250.850.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,400,0001,400,000692,084692,08449.449.4
413Naknade u naturi100,000100,00015,00015,00015.015.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene150,000150,00052,80052,80035.235.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi500,000
422Troškovi putovanja3,500,0003,500,000418,853418,85312.012.0
423Usluge po ugovoru16,400,00016,400,00013,748,81313,748,81383.883.8
426Materijal500,000500,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000510,212510,21251.051.0
3.24KANCELARIJA ZA JAVNU I KULTURNU DIPLOMATIJU367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
Izvori finansiranja za glavu 3.24
01Opšti prihodi i primanja budžeta367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
Podrška radu Vlade367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni367,512,000367,512,000359,699,244359,699,24497.997.9
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za javnu i76,288,00076,288,00069,068,16469,068,16490.590.5
0042
kulturnu diplomatiju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,500,00014,500,00010,077,72410,077,72469.569.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,197,0002,197,0001,526,7751,526,77569.569.5
413Naknade u naturi200,000200,000131,670131,67065.865.8
414Socijalna davanja zaposlenima600,000600,000414,555414,55569.169.1
415Naknade troškova za zaposlene130,000130,000101,707101,70778.278.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi380,000380,000370,728370,72897.697.6
421Stalni troškovi9,000,0009,000,0008,093,0038,093,00389.989.9
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0003,962,2853,962,28599.199.1
423Usluge po ugovoru19,090,00019,090,00018,852,11518,852,11598.898.8
424Specijalizovane usluge12,090,00012,090,00011,876,50911,876,50998.298.2
425Tekuće popravke i održavanje5,000,0005,000,0004,660,4724,660,47293.293.2
426Materijal1,000,0001,000,000996,723996,72399.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00014,76114,76114.814.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0007,989,1377,989,13799.999.9
Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti javne146,250,000146,250,000145,667,280145,667,28099.699.6
0043
diplomatije
423Usluge po ugovoru70,200,00070,200,00070,140,00070,140,00099.999.9
424Specijalizovane usluge35,100,00035,100,00034,577,28034,577,28098.598.5
481Dotacije nevladinim organizacijama40,950,00040,950,00040,950,00040,950,000100.0100.0
Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti kulturne144,974,000144,974,000144,963,800144,963,800100.0100.0
0044
diplomatije
423Usluge po ugovoru80,614,00080,614,00080,613,80080,613,800100.0100.0
424Specijalizovane usluge40,950,00040,950,00040,950,00040,950,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima10,00010,000
481Dotacije nevladinim organizacijama23,400,00023,400,00023,400,00023,400,000100.0100.0
3.25KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
Izvori finansiranja za glavu 3.25
01Opšti prihodi i primanja budžeta40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
Podrška radu Vlade40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika40,307,00044,407,00041,632,29141,632,29193.893.8
0045
Vlade
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,500,0001,500,000757,380757,38050.550.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca240,000240,000114,743114,74347.847.8
413Naknade u naturi10,00010,0006,0006,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima30,00030,000
415Naknade troškova za zaposlene32,00032,0009,9009,90030.930.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi5,753,000753,000668,495668,49588.888.8
422Troškovi putovanja6,000,00014,050,00013,801,11713,801,11798.298.2
423Usluge po ugovoru19,340,00021,340,00021,303,87721,303,87799.899.8
424Specijalizovane usluge1,000,00050,000
425Tekuće popravke i održavanje900,000900,000730,161730,16181.181.1
426Materijal4,000,0003,600,0002,749,4702,749,47076.476.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000161,609161,60932.332.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema1,000,0001,400,0001,329,5401,329,54095.095.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI U OBLASTI RODNE
3.26RAVNOPRAVNOSTI I OSNAŽIVANjA ŽENA149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
Izvori finansiranja za glavu 3.26
01Opšti prihodi i primanja budžeta149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
Podrška radu Vlade149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni149,900,000149,900,000146,464,590146,464,59097.797.7
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez46,500,00046,500,00043,064,59143,064,59192.692.6
0046portfelja zaduženog za koordinaciju aktivnosti u oblasti
rodne ravnopravnosti i osnaživanja žena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,500,0007,500,0005,520,8495,520,84973.673.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,300,0001,300,000836,409836,40964.364.3
413Naknade u naturi70,00070,00024,00024,00034.334.3
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000408,043408,04381.681.6
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000199,569199,56999.899.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi250,000900,000899,097899,09799.999.9
422Troškovi putovanja4,500,0004,050,0003,576,6803,576,68088.388.3
423Usluge po ugovoru28,920,00027,320,00027,312,59927,312,599100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje200,000500,000258,883258,88351.851.8
426Materijal1,000,0001,000,000922,696922,69692.392.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih31,00031,00029,41629,41694.994.9
organa
512Mašine i oprema1,977,0003,077,0003,076,3503,076,350100.0100.0
Podrška sprovođenju mera u cilju sprečavanja porodičnog i55,000,000103,400,000103,399,999103,399,999100.0100.0
0047
vršnjačkog nasilja
481Dotacije nevladinim organizacijama55,000,000103,400,000103,399,999103,399,999100.0100.0
Podrška sprovođenju mera u cilju ekonomskog i političkog30,000,000
0048
osnaživanja žena
463Transferi ostalim nivoima vlasti10,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
Koordinacija i sprovođenje aktivnosti u oblasti rodne18,400,000
0049
ravnopravnosti
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama13,400,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
3.27MEĐUNARODNU EKONOMSKU SARADNjU150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
Izvori finansiranja za glavu 3.27
01Opšti prihodi i primanja budžeta150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
Podrška radu Vlade150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni150,000,000250,420,000241,707,143241,707,14396.596.5
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez109,400,000209,920,000201,298,018201,298,01895.995.9
0050
portfelja zaduženog za međunarodnu ekonomsku saradnju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,000,0008,000,0004,577,8204,577,82057.257.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,250,0001,250,000693,540693,54055.555.5
413Naknade u naturi50,00050,0009,0009,00018.018.0
414Socijalna davanja zaposlenima98,00098,00097,33597,33599.399.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000198,733198,73399.499.4
421Stalni troškovi800,000800,000296,020296,02037.037.0
422Troškovi putovanja10,000,00010,000,0007,633,0567,633,05676.376.3
423Usluge po ugovoru16,000,00016,000,00015,439,86015,439,86096.596.5
424Specijalizovane usluge250,000250,000
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000
426Materijal1,500,0001,500,0001,334,2961,334,29689.089.0
481Dotacije nevladinim organizacijama67,800,000168,220,000168,219,728168,219,728100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000101,00020,07520,07519.919.9
organa
512Mašine i oprema3,000,0003,000,0002,778,5552,778,55592.692.6
Koordinacija aktivnosti u oblasti međunarodne ekonomske10,600,00010,500,00010,409,12610,409,12699.199.1
0051
saradnje
423Usluge po ugovoru10,000,0009,900,0009,899,9809,899,980100.0100.0
424Specijalizovane usluge600,000600,000509,146509,14684.984.9
4029Podrška realizaciji projekta "Tačka ključanja"30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
POMIRENjE, REGIONALNU SARADNjU I DRUŠTVENU
3.28STABILNOST160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
Izvori finansiranja za glavu 3.28
01Opšti prihodi i primanja budžeta160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
Podrška radu Vlade160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
2102
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni160,000,000160,000,000149,458,929149,458,92993.493.4
110
poslovi i spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez46,185,00046,185,00036,844,29336,844,29379.879.8
0052portfelja zaduženog za pomirenje, regionalnu saradnju i
društvenu stabilnost
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,000,00010,000,0004,426,5714,426,57144.344.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,600,0001,600,000670,626670,62641.941.9
413Naknade u naturi195,000195,000156,000156,00080.080.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000
415Naknade troškova za zaposlene820,000820,000442,337442,33753.953.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000145,000
421Stalni troškovi320,000320,000297,000297,00092.892.8
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0003,005,6503,005,65075.175.1
423Usluge po ugovoru24,300,00024,055,00024,052,61924,052,619100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,00010,000
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000
426Materijal1,100,0001,100,000569,227569,22751.751.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000175,625175,62587.887.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova30,00030,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
512Mašine i oprema3,000,0003,200,0003,048,6383,048,63895.395.3
0053Koordinacija aktivnosti u oblasti pomirenja70,887,00070,887,00070,375,96070,375,96099.399.3
423Usluge po ugovoru887,000887,000876,000876,00098.898.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00049,499,96049,499,96099.099.0
0054Koordinacija aktivnosti u oblasti regionalne saradnje21,798,00021,798,00021,779,20321,779,20399.999.9
423Usluge po ugovoru1,130,0001,130,0001,111,2031,111,20398.398.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,668,00020,668,00020,668,00020,668,000100.0100.0
0055Koordinacija aktivnosti u oblasti društvene stabilnosti21,130,00021,130,00020,459,47320,459,47396.896.8
423Usluge po ugovoru1,130,0001,130,0001,128,8611,128,86199.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,00020,000,00019,330,61219,330,61296.796.7
4USTAVNI SUD627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
Izvori finansiranja za razdeo 4
01Opšti prihodi i primanja budžeta627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
Zaštita ustavnosti i zakonitosti i ljudskih i manjinskih
1605
prava i sloboda627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
330Sudovi627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
Ostvarivanje ustavnih nadležnosti, administracija i627,326,000627,326,000546,443,167546,443,16787.187.1
0001
upravljanje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)438,000,000438,000,000418,211,700418,211,70095.595.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca63,000,00063,000,00055,077,44555,077,44587.487.4
413Naknade u naturi800,000800,000755,832755,83294.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima14,500,00014,500,0003,740,3783,740,37825.825.8
415Naknade troškova za zaposlene4,000,0004,000,0002,863,4462,863,44671.671.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,500,0003,500,0002,921,2212,921,22183.583.5
421Stalni troškovi5,700,0005,700,0004,234,7304,234,73074.374.3
422Troškovi putovanja3,400,0003,400,0002,921,8412,921,84185.985.9
423Usluge po ugovoru21,926,00021,926,00017,533,70317,533,70380.080.0
425Tekuće popravke i održavanje3,900,0003,900,000752,400752,40019.319.3
426Materijal17,660,00016,960,0007,930,9557,930,95546.846.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000393,745393,74565.665.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih11,000,00011,700,00011,571,37211,571,37298.998.9
organa
512Mašine i oprema39,340,00039,340,00017,534,40017,534,40044.644.6
5VISOKI SAVET SUDSTVA222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
Izvori finansiranja za razdeo 5
01Opšti prihodi i primanja budžeta222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
1602
330Sudovi222,012,000222,012,000210,088,175210,088,17594.694.6
0001Rad saveta Visokog saveta sudstva164,405,000164,405,000159,544,722159,544,72297.097.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)133,294,000133,294,000130,355,910130,355,91097.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca20,794,00020,794,00019,717,53619,717,53694.894.8
413Naknade u naturi500,000500,000300,000300,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,067,0001,067,0001,055,6411,055,64198.998.9
415Naknade troškova za zaposlene7,500,0007,500,0006,906,8376,906,83792.192.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,0001,208,7981,208,79896.796.7
0002Rad administrativne kancelarije Visokog saveta sudstva57,607,00057,607,00050,543,45350,543,45387.787.7
421Stalni troškovi22,300,00022,300,00021,565,25721,565,25796.796.7
422Troškovi putovanja2,200,0002,200,000622,712622,71228.328.3
423Usluge po ugovoru24,000,00024,000,00021,474,81321,474,81389.589.5
424Specijalizovane usluge1,200,0001,200,0001,042,1181,042,11886.886.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000137,820137,82045.945.9
426Materijal2,500,0002,500,0002,401,9722,401,97296.196.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,407,0003,407,0002,487,4992,487,49973.073.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,00084,04884,04816.816.8
organa
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000727,215727,21560.660.6
6SUDOVI40,355,088,00040,421,104,57939,984,484,35939,984,484,35998.998.9
Izvori finansiranja za razdeo 6
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,513,228,00036,544,728,00036,270,688,65736,270,688,65799.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,601,170,0003,620,568,9723,483,552,0543,483,552,05496.296.2
06Donacije od međunarodnih organizacija3,676,0003,676,0001,520,0621,520,06241.441.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina237,014,000252,131,607228,723,586228,723,58690.790.7
6.0SUDOVI84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
Izvori finansiranja za glavu 6.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
Rad sudova84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
1603
330Sudovi84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
0002Tehnička podrška radu sudova84,030,00084,030,00080,574,39580,574,39595.995.9
421Stalni troškovi43,000,00043,000,00041,862,66741,862,66797.497.4
422Troškovi putovanja14,900,00014,900,00014,843,57414,843,57499.699.6
423Usluge po ugovoru3,900,0003,900,0003,871,0203,871,02099.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih22,230,00022,230,00019,997,13419,997,13490.090.0
organa
6.1VRHOVNI SUD922,356,000929,160,000921,487,645921,487,64599.299.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Izvori finansiranja za glavu 6.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta816,210,000816,210,000811,594,283811,594,28399.499.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika101,890,000107,622,000106,750,731106,750,73199.299.2
06Donacije od međunarodnih organizacija3,676,0003,676,0001,520,0621,520,06241.441.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina580,0001,652,0001,622,5701,622,57098.298.2
Rad sudova922,356,000929,160,000921,487,645921,487,64599.299.2
1603
330Sudovi922,356,000929,160,000921,487,645921,487,64599.299.2
0003Sprovođenje sudskih postupaka Vrhovnog suda398,797,000403,619,000398,624,685398,624,68598.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)247,000,000250,600,000249,240,349249,240,34999.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca38,000,00038,150,00037,676,67737,676,67798.898.8
413Naknade u naturi21,00021,0009359354.54.5
414Socijalna davanja zaposlenima3,200,0003,200,0003,195,1493,195,14999.899.8
415Naknade troškova za zaposlene9,000,0009,250,0009,152,0749,152,07498.998.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,700,0004,522,0004,400,5354,400,53597.397.3
421Stalni troškovi70,060,00070,060,00070,004,44770,004,44799.999.9
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0004,935,3144,935,31498.798.7
423Usluge po ugovoru10,176,00010,176,0007,628,0237,628,02375.075.0
426Materijal10,000,00010,000,0009,986,4589,986,45899.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama760,000760,000647,506647,50685.285.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,779,0001,779,0001,757,2181,757,21898.898.8
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka523,559,000525,541,000522,862,960522,862,96099.599.5
0004
Vrhovnog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)413,581,000411,481,000410,259,537410,259,53799.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca62,658,00062,658,00062,273,08862,273,08899.499.4
413Naknade u naturi500,000500,000345,000345,00069.069.0
414Socijalna davanja zaposlenima22,130,00026,302,00026,275,80626,275,80699.999.9
415Naknade troškova za zaposlene7,750,0007,750,0007,331,9537,331,95394.694.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,900,0005,750,0005,715,5315,715,53199.499.4
423Usluge po ugovoru40,000100,00040,00040,00040.040.0
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0009,636,0069,636,00696.496.4
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000986,038986,03898.698.6
6.2UPRAVNI SUD751,693,000754,103,000732,444,238732,444,23897.197.1
Izvori finansiranja za glavu 6.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta646,462,000646,462,000627,451,443627,451,44397.197.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika102,731,000105,141,000102,989,028102,989,02898.098.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina2,500,0002,500,0002,003,7682,003,76880.280.2
Rad sudova751,693,000754,103,000732,444,238732,444,23897.197.1
1603
330Sudovi751,693,000754,103,000732,444,238732,444,23897.197.1
0005Sprovođenje sudskih postupaka Upravnog suda332,984,000332,984,000318,439,790318,439,79095.695.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)244,000,000244,000,000240,171,508240,171,50898.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,000,00037,000,00036,385,98436,385,98498.398.3
413Naknade u naturi150,000150,000150,000150,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,700,0002,700,0002,583,6852,583,68595.795.7
415Naknade troškova za zaposlene3,346,0003,346,0003,126,8803,126,88093.593.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,000968,163968,16377.577.5
421Stalni troškovi23,219,00024,416,00023,186,61223,186,61295.095.0
422Troškovi putovanja1,900,0001,900,0001,427,7001,427,70075.175.1
423Usluge po ugovoru4,540,0004,090,0002,763,5222,763,52267.667.6
426Materijal7,200,0007,200,0005,649,2485,649,24878.578.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,00042,78942,78921.421.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,478,0006,731,0001,983,7001,983,70029.529.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka402,831,000405,241,000398,237,465398,237,46598.398.3
0006
Upravnog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)322,930,000322,930,000317,409,512317,409,51298.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca48,891,00048,891,00048,087,54248,087,54298.498.4
413Naknade u naturi550,000550,000549,924549,924100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima18,960,00021,553,00021,465,39121,465,39199.699.6
415Naknade troškova za zaposlene6,100,0005,490,0005,322,9475,322,94797.097.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,900,0003,267,0003,264,8833,264,88399.999.9
423Usluge po ugovoru60,00060,00060,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,0001,439,4661,439,46696.096.0
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000637,800637,80063.863.8
7093Pokrajinski izbori15,878,00015,878,00015,766,98315,766,98399.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,800,00012,800,00012,739,32212,739,32299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,964,0001,964,0001,921,5971,921,59797.897.8
421Stalni troškovi600,000600,000600,000600,000100.0100.0
422Troškovi putovanja170,000170,000163,532163,53296.296.2
423Usluge po ugovoru17,00017,00016,20416,20495.395.3
426Materijal327,000327,000326,328326,32899.899.8
6.3PRIVREDNI APELACIONI SUD396,685,000397,681,972380,031,600380,031,60095.695.6
Izvori finansiranja za glavu 6.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta336,127,000336,127,000323,705,863323,705,86396.396.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika59,858,00060,854,97256,073,66256,073,66292.192.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina700,000700,000252,075252,07536.036.0
Rad sudova396,685,000397,681,972380,031,600380,031,60095.695.6
1603
330Sudovi396,685,000397,681,972380,031,600380,031,60095.695.6
0007Sprovođenje sudskih postupaka Privrednog apelacionog suda208,529,000208,529,000193,919,944193,919,94493.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)153,959,000153,959,000144,518,432144,518,43293.993.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,325,00023,325,00021,883,45321,883,45393.893.8
413Naknade u naturi40,00040,00030,00030,00075.075.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,994,0002,994,0002,439,1942,439,19481.581.5
415Naknade troškova za zaposlene4,655,0004,655,0004,275,9274,275,92791.991.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,300,0001,300,0001,226,8661,226,86694.494.4
421Stalni troškovi6,416,0006,416,0005,971,6455,971,64593.193.1
422Troškovi putovanja3,940,0003,940,0003,283,4093,283,40983.383.3
423Usluge po ugovoru2,955,0002,955,0002,384,3152,384,31580.780.7
426Materijal7,993,0007,993,0007,431,8027,431,80293.093.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova950,000950,000474,900474,90050.050.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka188,156,000189,152,972186,111,656186,111,65698.498.4
0008
Privrednog apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)148,480,000148,480,000146,694,607146,694,60798.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,495,00022,495,00022,224,23322,224,23398.898.8
413Naknade u naturi200,000200,000185,000185,00092.592.5
414Socijalna davanja zaposlenima8,280,0009,176,9728,595,8338,595,83393.793.7
415Naknade troškova za zaposlene2,829,0002,829,0002,517,1842,517,18489.089.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,098,0001,098,0001,094,7951,094,79599.799.7
423Usluge po ugovoru100,000100,000100,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,340,0001,340,0001,336,3241,336,32499.799.7
512Mašine i oprema3,434,0003,434,0003,363,6803,363,68098.098.0
6.4PREKRŠAJNI APELACIONI SUD633,025,000633,335,000624,496,202624,496,20298.698.6
Izvori finansiranja za glavu 6.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta553,201,000553,201,000546,552,934546,552,93498.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika78,590,00078,800,00076,881,12376,881,12397.697.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,234,0001,334,0001,062,1441,062,14479.679.6
Rad sudova633,025,000633,335,000624,496,202624,496,20298.698.6
1603
330Sudovi633,025,000633,335,000624,496,202624,496,20298.698.6
266,402,000266,502,000259,628,499259,628,49997.497.4
0009Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnog apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)181,371,000181,371,000177,514,706177,514,70697.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca27,854,00027,854,00026,893,47826,893,47896.696.6
413Naknade u naturi42,00042,00021,00021,00050.050.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,450,0002,450,0002,169,7362,169,73688.688.6
415Naknade troškova za zaposlene5,620,0005,620,0005,087,0905,087,09090.590.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,520,0002,520,0002,306,2592,306,25991.591.5
421Stalni troškovi35,691,00035,691,00035,683,97935,683,979100.0100.0
422Troškovi putovanja1,345,0001,445,0001,403,6721,403,67297.197.1
423Usluge po ugovoru1,404,0001,404,0001,190,7761,190,77684.884.8
426Materijal6,953,0006,953,0006,510,3006,510,30093.693.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,0004,0003,0963,09677.477.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,148,0001,148,000844,408844,40873.673.6
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka366,623,000366,833,000364,867,703364,867,70399.599.5
0010
Prekršajnog apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)281,187,000281,187,000280,412,240280,412,24099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca42,600,00042,600,00042,482,45642,482,45699.799.7
413Naknade u naturi372,000372,000177,000177,00047.647.6
414Socijalna davanja zaposlenima19,652,00019,652,00019,366,25319,366,25398.598.5
415Naknade troškova za zaposlene7,228,0007,178,0006,750,8186,750,81894.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,950,0006,000,0005,997,6105,997,610100.0100.0
423Usluge po ugovoru210,000210,000210,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,984,0002,984,0002,959,4642,959,46499.299.2
512Mašine i oprema6,650,0006,650,0006,511,8636,511,86397.997.9
6.5APELACIONI SUDOVI2,439,232,0002,440,842,0002,397,747,7592,397,747,75998.298.2
Izvori finansiranja za glavu 6.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,135,032,0002,135,032,0002,109,459,2032,109,459,20398.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika280,200,000280,310,000266,300,306266,300,30695.095.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina24,000,00025,500,00021,988,25121,988,25186.286.2
Rad sudova2,439,232,0002,440,842,0002,397,747,7592,397,747,75998.298.2
1603
330Sudovi2,439,232,0002,440,842,0002,397,747,7592,397,747,75998.298.2
0011Sprovođenje sudskih postupaka Apelacionih sudova1,205,740,0001,207,240,0001,178,150,9361,178,150,93697.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)791,997,000791,997,000773,683,328773,683,32897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca127,702,000127,702,000123,041,183123,041,18396.496.4
413Naknade u naturi350,000450,000405,135405,13590.090.0
414Socijalna davanja zaposlenima14,441,00014,441,00012,791,26212,791,26288.688.6
415Naknade troškova za zaposlene27,600,00027,600,00025,647,28925,647,28992.992.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,550,0008,750,0008,731,0308,731,03099.899.8
421Stalni troškovi126,000,000126,000,000125,441,458125,441,45899.699.6
422Troškovi putovanja1,500,0001,700,0001,206,4041,206,40471.071.0
423Usluge po ugovoru73,100,00073,100,00073,097,87873,097,878100.0100.0
426Materijal22,000,00022,000,00021,218,29321,218,29396.496.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000229,672229,67245.945.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova8,000,0008,000,0007,884,2677,884,26798.698.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih5,000,0005,000,0004,773,7374,773,73795.595.5
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka1,233,492,0001,233,602,0001,219,596,8231,219,596,82398.998.9
0012
Apelacionih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)982,000,000982,000,000980,853,134980,853,13499.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca149,000,000149,000,000148,599,253148,599,25399.799.7
413Naknade u naturi4,000,0004,000,0003,091,5633,091,56377.377.3
414Socijalna davanja zaposlenima53,361,00053,361,00049,566,08149,566,08192.992.9
415Naknade troškova za zaposlene18,000,00018,000,00016,941,90516,941,90594.194.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,131,00010,131,00010,126,84710,126,847100.0100.0
423Usluge po ugovoru110,000110,000110,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje15,000,00015,000,0008,409,4008,409,40056.156.1
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,898,6401,898,64094.994.9
6.6VIŠI SUDOVI6,985,886,0006,998,051,6076,918,362,5556,918,362,55598.998.9
Izvori finansiranja za glavu 6.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,384,385,0006,389,385,0006,331,064,5406,331,064,54099.199.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika565,001,000566,821,000548,208,623548,208,62396.796.7
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina36,500,00041,845,60739,089,39239,089,39293.493.4
Rad sudova6,985,886,0006,998,051,6076,918,362,5556,918,362,55598.998.9
1603
330Sudovi6,985,886,0006,998,051,6076,918,362,5556,918,362,55598.998.9
0013Sprovođenje sudskih postupaka Viših sudova3,980,651,0003,999,434,8073,966,810,6063,966,810,60699.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,400,000,0001,410,500,0001,396,227,3131,396,227,31399.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca222,000,000224,000,000221,005,713221,005,71398.798.7
413Naknade u naturi600,000600,000546,874546,87491.191.1
414Socijalna davanja zaposlenima13,400,00014,400,00013,184,12513,184,12591.691.6
415Naknade troškova za zaposlene17,200,00017,200,00016,348,59916,348,59995.095.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,450,00016,350,00016,289,93116,289,93199.699.6
421Stalni troškovi317,000,000314,270,748309,005,715309,005,71598.398.3
422Troškovi putovanja5,000,0005,567,5263,886,8383,886,83869.869.8
423Usluge po ugovoru1,739,613,0001,734,004,7451,730,195,9431,730,195,94399.899.8
426Materijal69,000,00068,869,82167,863,75967,863,75998.598.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,997,160794,237794,23739.839.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova135,388,000146,674,807146,577,465146,577,46599.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih45,000,00045,000,00044,884,09344,884,09399.799.7
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka3,005,235,0002,998,616,8002,951,551,9492,951,551,94998.498.4
0014
Viših sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,292,000,0002,292,000,0002,290,272,8092,290,272,80999.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca348,000,000348,000,000346,982,430346,982,43099.799.7
413Naknade u naturi7,300,0007,300,0005,729,2385,729,23878.578.5
414Socijalna davanja zaposlenima165,627,000167,072,607166,172,942166,172,94299.599.5
415Naknade troškova za zaposlene65,617,00065,617,00063,836,02163,836,02197.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi26,690,00026,690,00024,252,96824,252,96890.990.9
423Usluge po ugovoru1,820,000880,000880,00048.448.4
425Tekuće popravke i održavanje40,000,00037,648,41528,342,20028,342,20075.375.3
426Materijal1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti30,000,00025,678,6009,678,3019,678,30137.737.7
512Mašine i oprema30,000,00026,789,17815,405,04115,405,04157.557.5
6.7OSNOVNI SUDOVI16,369,303,00016,398,203,00016,260,950,96916,260,950,96999.299.2
Izvori finansiranja za glavu 6.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta14,630,803,00014,652,003,00014,586,659,97114,586,659,97199.699.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,627,000,0001,631,600,0001,567,589,4171,567,589,41796.196.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina111,500,000114,600,000106,701,580106,701,58093.193.1
Rad sudova16,369,303,00016,398,203,00016,260,950,96916,260,950,96999.299.2
1603
330Sudovi16,369,303,00016,398,203,00016,260,950,96916,260,950,96999.299.2
0015Sprovođenje sudskih postupaka Osnovnih sudova8,015,300,0008,038,185,3827,958,140,7747,958,140,77499.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,715,000,0003,725,000,0003,680,061,0803,680,061,08098.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca564,000,000566,000,000557,612,374557,612,37498.598.5
413Naknade u naturi3,500,0003,700,0003,472,2223,472,22293.893.8
414Socijalna davanja zaposlenima20,000,00021,500,00020,801,86420,801,86496.896.8
415Naknade troškova za zaposlene65,800,00065,800,00064,826,97764,826,97798.598.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi27,000,00028,400,00028,182,59128,182,59199.299.2
421Stalni troškovi860,000,000844,431,536836,856,585836,856,58599.199.1
422Troškovi putovanja23,000,00022,451,09115,798,20315,798,20370.470.4
423Usluge po ugovoru2,132,000,0002,126,675,6352,123,142,5672,123,142,56799.899.8
426Materijal190,900,000190,475,090189,059,880189,059,88099.399.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,000,0003,841,6301,980,6931,980,69351.651.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000,000229,810,400227,796,462227,796,46299.199.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih210,100,000210,100,000208,549,276208,549,27699.399.3
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka8,354,003,0008,360,017,6188,302,810,1958,302,810,19599.399.3
0016
Osnovnih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,300,000,0006,300,000,0006,288,728,7816,288,728,78199.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca955,000,000955,000,000952,795,842952,795,84299.899.8
413Naknade u naturi23,000,00023,000,00017,708,95117,708,95177.077.0
414Socijalna davanja zaposlenima604,400,000601,700,000587,719,618587,719,61897.797.7
415Naknade troškova za zaposlene254,831,000254,831,000252,739,438252,739,43899.299.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi90,972,000102,872,00099,254,19299,254,19296.596.5
423Usluge po ugovoru4,600,0002,640,0002,640,00057.457.4
425Tekuće popravke i održavanje66,800,00059,429,28252,385,95752,385,95788.188.1
511Zgrade i građevinski objekti24,000,00024,000,00018,968,79518,968,79579.079.0
512Mašine i oprema35,000,00034,585,33629,868,62129,868,62186.486.4
6.8PRIVREDNI SUDOVI5,109,348,0005,114,668,0005,050,166,8835,050,166,88398.798.7
Izvori finansiranja za glavu 6.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,841,648,0004,844,548,0004,795,393,2954,795,393,29599.099.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika247,700,000249,120,000237,301,465237,301,46595.395.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina20,000,00021,000,00017,472,12317,472,12383.283.2
Rad sudova5,109,348,0005,114,668,0005,050,166,8835,050,166,88398.798.7
1603
330Sudovi5,109,348,0005,114,668,0005,050,166,8835,050,166,88398.798.7
0017Sprovođenje sudskih postupaka Privrednih sudova3,807,900,0003,811,800,0003,766,480,3793,766,480,37998.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)584,000,000586,400,000578,759,834578,759,83498.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca89,000,00089,500,00087,682,86787,682,86798.098.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
413Naknade u naturi500,000500,000433,324433,32486.786.7
414Socijalna davanja zaposlenima4,400,0004,900,0003,709,1793,709,17975.775.7
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,500,0006,001,8006,001,80092.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,800,0008,300,0007,292,3747,292,37487.987.9
421Stalni troškovi112,200,000112,200,000108,950,455108,950,45597.197.1
422Troškovi putovanja8,700,0008,700,0006,727,6576,727,65777.377.3
423Usluge po ugovoru72,500,00072,500,00064,900,93064,900,93089.589.5
426Materijal60,000,00060,000,00056,091,45356,091,45393.593.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000640,979640,97932.032.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,780,300,0001,780,300,0001,766,588,6421,766,588,64299.299.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,080,000,0001,080,000,0001,078,700,8871,078,700,88799.999.9
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka1,301,448,0001,302,868,0001,283,686,5031,283,686,50398.598.5
0018
Privrednih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)976,000,000976,000,000972,435,421972,435,42199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca148,000,000148,000,000147,329,886147,329,88699.599.5
413Naknade u naturi3,500,0003,500,0002,582,0732,582,07373.873.8
414Socijalna davanja zaposlenima85,863,00085,863,00083,337,26083,337,26097.197.1
415Naknade troškova za zaposlene25,500,00025,500,00024,597,79524,597,79596.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,585,00014,585,00014,123,34614,123,34696.896.8
423Usluge po ugovoru1,420,000880,000880,00062.062.0
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00011,300,0009,462,3479,462,34783.783.7
511Zgrade i građevinski objekti30,000,00028,700,00023,753,56423,753,56482.882.8
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0005,184,8115,184,81164.864.8
6.9PREKRŠAJNI SUDOVI6,663,530,0006,671,030,0006,618,222,1136,618,222,11399.299.2
Izvori finansiranja za glavu 6.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,085,330,0006,087,730,0006,058,232,7306,058,232,73099.599.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika538,200,000540,300,000521,457,700521,457,70096.596.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina40,000,00043,000,00038,531,68338,531,68389.689.6
Rad sudova6,663,530,0006,671,030,0006,618,222,1136,618,222,11399.299.2
1603
330Sudovi6,663,530,0006,671,030,0006,618,222,1136,618,222,11399.299.2
0019Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnih sudova3,738,882,0003,745,982,0003,710,419,6853,710,419,68599.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,222,000,0001,225,600,0001,211,523,2631,211,523,26398.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca186,000,000186,500,000183,569,800183,569,80098.498.4
413Naknade u naturi2,200,0002,200,0001,578,2521,578,25271.771.7
414Socijalna davanja zaposlenima11,000,00011,800,00010,579,85410,579,85489.789.7
415Naknade troškova za zaposlene26,000,00026,000,00025,683,66625,683,66698.898.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,180,00015,380,00015,064,15415,064,15497.997.9
421Stalni troškovi444,870,000443,498,590439,785,362439,785,36299.299.2
422Troškovi putovanja6,000,0007,000,0004,651,2234,651,22366.466.4
423Usluge po ugovoru809,758,000809,280,851806,558,215806,558,21599.799.7
426Materijal100,000,00099,895,00096,629,87196,629,87196.796.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000842,764842,76442.142.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova909,674,000911,627,559908,989,483908,989,48399.799.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih5,200,0005,200,0004,963,7774,963,77795.595.5
organa
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka2,924,648,0002,925,048,0002,907,802,4282,907,802,42899.499.4
0020
Prekršajnih sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,211,000,0002,211,000,0002,210,457,3172,210,457,317100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca335,000,000335,000,000334,919,470334,919,470100.0100.0
413Naknade u naturi7,600,0007,600,0005,487,2225,487,22272.272.2
414Socijalna davanja zaposlenima209,462,000207,762,000203,615,988203,615,98898.098.0
415Naknade troškova za zaposlene86,000,00086,000,00083,801,78483,801,78497.497.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi35,586,00035,586,00033,617,01133,617,01194.594.5
423Usluge po ugovoru2,100,0001,460,0001,460,00069.569.5
425Tekuće popravke i održavanje18,000,00018,000,00016,462,89216,462,89291.591.5
511Zgrade i građevinski objekti6,000,0006,000,0005,301,1635,301,16388.488.4
512Mašine i oprema16,000,00016,000,00012,679,58212,679,58279.279.2
7VISOKI SAVET TUŽILAŠTVA169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
Izvori finansiranja za razdeo 7
01Opšti prihodi i primanja budžeta169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
1602
330Sudovi169,200,000169,200,000163,982,444163,982,44496.996.9
0003Rad veća Visokog saveta tužilaca9,500,0009,240,0009,168,2609,168,26099.299.2
423Usluge po ugovoru9,500,0009,240,0009,168,2609,168,26099.299.2
Rad administrativne kancelarije Visokog saveta159,700,000159,960,000154,814,183154,814,18396.896.8
0004
tužilaštva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)107,000,000107,180,000107,040,479107,040,47999.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,000,00016,080,00015,894,53815,894,53898.898.8
413Naknade u naturi230,000230,000228,600228,60099.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima850,000980,000976,647976,64799.799.7
415Naknade troškova za zaposlene3,860,0003,830,0003,713,1973,713,19797.097.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,070,0001,070,0001,069,8301,069,830100.0100.0
421Stalni troškovi2,300,0002,300,0001,971,2181,971,21885.785.7
422Troškovi putovanja2,800,0006,300,0004,125,7034,125,70365.565.5
423Usluge po ugovoru5,800,0006,060,0006,009,9236,009,92399.299.2
424Specijalizovane usluge800,000800,000779,600779,60097.597.5
425Tekuće popravke i održavanje445,000445,000150,870150,87033.933.9
426Materijal2,600,0002,340,0002,068,2962,068,29688.488.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate145,000145,00078,07978,07953.853.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,500,0003,000,0001,891,7041,891,70463.163.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih300,000300,000129,956129,95643.343.3
organa
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0007,801,7407,801,74097.597.5
515Nematerijalna imovina1,000,000900,000883,803883,80398.298.2
8JAVNA TUŽILAŠTVA10,297,305,00010,363,724,00010,271,154,33010,271,154,33099.199.1
Izvori finansiranja za razdeo 8
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,092,275,00010,156,445,00010,070,823,65810,070,823,65899.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika181,453,000183,702,000178,930,084178,930,08497.497.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina23,577,00023,577,00021,400,58821,400,58890.890.8
8.0JAVNA TUŽILAŠTVA11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
Izvori finansiranja za glavu 8.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
Rad tužilaštva11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
1604
330Sudovi11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
0002Tehnička podrška radu tužilaštva11,607,00011,607,00010,173,27910,173,27987.687.6
421Stalni troškovi7,900,0007,900,0006,615,6146,615,61483.783.7
423Usluge po ugovoru3,706,0003,706,0003,557,6653,557,66596.096.0
424Specijalizovane usluge1,0001,000
8.1VRHOVNO JAVNO TUŽILAŠTVO173,534,000174,303,000171,208,847171,208,84798.298.2
Izvori finansiranja za glavu 8.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta171,831,000171,831,000168,740,514168,740,51498.298.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,703,0002,472,0002,468,3332,468,33399.999.9
Rad tužilaštva173,534,000174,303,000171,208,847171,208,84798.298.2
1604
330Sudovi173,534,000174,303,000171,208,847171,208,84798.298.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Vrhovnog javnog17,218,00017,228,00015,686,04315,686,04391.091.0
0003
tužilaštva
421Stalni troškovi3,802,0003,802,0003,442,5553,442,55590.590.5
422Troškovi putovanja2,602,0002,602,0002,193,8892,193,88984.384.3
423Usluge po ugovoru3,901,0003,911,0003,787,1663,787,16696.896.8
424Specijalizovane usluge1,105,0001,105,000949,661949,66185.985.9
425Tekuće popravke i održavanje360,000360,000255,326255,32670.970.9
426Materijal3,812,0003,812,0003,800,3463,800,34699.799.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama501,000501,000470,174470,17493.893.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate170,000170,0008,6878,6875.15.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova135,000135,00024,75024,75018.318.3
512Mašine i oprema549,000549,000484,471484,47188.288.2
515Nematerijalna imovina281,000281,000269,017269,01795.795.7
156,316,000157,075,000155,522,804155,522,80499.099.0
0004Administrativna podrška radu Vrhovnog javnog tužilaštva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)122,000,000122,000,000121,755,426121,755,42699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,500,00018,500,00018,446,92018,446,92099.799.7
413Naknade u naturi200,000200,000161,964161,96481.081.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,266,0003,025,0002,742,1922,742,19290.790.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene11,900,00011,900,00011,346,47211,346,47295.395.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,270,0001,270,0001,069,8301,069,83084.284.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih180,000180,000
organa
8.2JAVNO TUŽILAŠTVO ZA RATNE ZLOČINE238,335,000238,335,000235,032,257235,032,25798.698.6
Izvori finansiranja za glavu 8.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta235,858,000235,858,000232,555,732232,555,73298.698.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina2,477,0002,477,0002,476,5262,476,526100.0100.0
Rad tužilaštva238,335,000238,335,000235,032,257235,032,25798.698.6
1604
330Sudovi238,335,000238,335,000235,032,257235,032,25798.698.6
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za18,227,00018,227,00017,258,60117,258,60194.794.7
0005
ratne zločine
421Stalni troškovi4,500,0004,500,0004,161,8844,161,88492.592.5
422Troškovi putovanja900,000900,000510,097510,09756.756.7
423Usluge po ugovoru9,488,0009,488,0009,448,7829,448,78299.699.6
425Tekuće popravke i održavanje260,000260,000229,520229,52088.388.3
426Materijal2,717,0002,717,0002,551,9302,551,93093.993.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00056,38856,38894.094.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema300,000300,000300,000300,000100.0100.0
Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za ratne220,108,000220,108,000217,773,656217,773,65698.998.9
0006
zločine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)180,513,000180,513,000179,248,702179,248,70299.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,566,00032,566,00032,096,79432,096,79498.698.6
413Naknade u naturi500,000500,000438,304438,30487.787.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,273,0003,273,0002,881,5732,881,57388.088.0
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,116,4861,116,48693.093.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,455,0001,455,0001,453,5981,453,59899.999.9
424Specijalizovane usluge600,000600,000538,200538,20089.789.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
8.3JAVNO TUŽILAŠTVO ZA ORGANIZOVANI KRIMINAL503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
Izvori finansiranja za glavu 8.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
Rad tužilaštva503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
1604
330Sudovi503,804,000523,104,000519,021,305519,021,30599.299.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za48,123,00067,423,00064,912,38864,912,38896.396.3
0007
organizovani kriminal
421Stalni troškovi9,023,0009,023,0008,239,2448,239,24491.391.3
422Troškovi putovanja1,350,0001,350,000-65,402-65,402-4.8-4.8
423Usluge po ugovoru31,138,00050,438,00050,368,94750,368,94799.999.9
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje1,050,0001,050,0001,005,5661,005,56695.895.8
426Materijal5,160,0005,160,0005,076,2095,076,20998.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00018,84618,84618.818.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema300,000300,000268,978268,97889.789.7
Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za455,681,000455,681,000454,108,917454,108,91799.799.7
0008
organizovani kriminal
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)381,000,000381,000,000380,610,392380,610,39299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca66,000,00066,000,00065,606,11165,606,11199.499.4
413Naknade u naturi400,000400,000391,400391,40097.997.9
414Socijalna davanja zaposlenima3,430,0003,430,0003,164,8243,164,82492.392.3
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,827,2002,827,20085.785.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,550,0001,550,0001,508,9911,508,99197.497.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
8.4APELACIONA JAVNA TUŽILAŠTVA403,503,000410,973,000402,531,230402,531,23097.997.9
Izvori finansiranja za glavu 8.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta393,253,000400,623,000394,391,954394,391,95498.498.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika8,650,0008,750,0007,480,6847,480,68485.585.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,600,0001,600,000658,592658,59241.241.2
Rad tužilaštva403,503,000410,973,000402,531,230402,531,23097.997.9
1604
330Sudovi403,503,000410,973,000402,531,230402,531,23097.997.9
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Apelacionih javnih245,049,000252,419,000249,317,799249,317,79998.898.8
0009
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)177,000,000183,400,000182,934,940182,934,94099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca27,000,00027,970,00027,610,12927,610,12998.798.7
413Naknade u naturi50,00050,00024,00024,00048.048.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,360,0001,224,000844,161844,16169.069.0
415Naknade troškova za zaposlene9,478,0009,478,0008,965,0808,965,08094.694.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,550,0001,550,0001,524,6971,524,69798.498.4
421Stalni troškovi17,397,00017,397,00017,188,18917,188,18998.898.8
422Troškovi putovanja609,000609,000369,209369,20960.660.6
423Usluge po ugovoru3,152,0003,288,0003,151,4363,151,43695.895.8
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,000
426Materijal6,700,0006,700,0006,315,9936,315,99394.394.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate541,000541,000315,772315,77258.458.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,00074,19374,19337.137.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
Administrativna podrška radu Apelacionih javnih158,454,000158,554,000153,213,431153,213,43196.696.6
0010
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)120,000,000120,000,000118,651,903118,651,90398.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,500,00018,500,00017,975,76417,975,76497.297.2
413Naknade u naturi900,000900,000670,815670,81574.574.5
414Socijalna davanja zaposlenima11,152,00011,152,0008,739,2668,739,26678.478.4
415Naknade troškova za zaposlene4,150,0004,150,0003,749,9123,749,91290.490.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,502,0001,502,0001,495,9511,495,95199.699.6
423Usluge po ugovoru100,00070,00070,00070.070.0
425Tekuće popravke i održavanje750,000750,000692,082692,08292.392.3
511Zgrade i građevinski objekti200,000200,000
512Mašine i oprema1,300,0001,300,0001,167,7391,167,73989.889.8
8.5VIŠA JAVNA TUŽILAŠTVA3,124,430,0003,155,660,0003,133,069,4763,133,069,47699.399.3
Izvori finansiranja za glavu 8.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,062,330,0003,093,130,0003,072,639,4793,072,639,47999.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika55,100,00055,530,00054,457,61354,457,61398.198.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina7,000,0007,000,0005,972,3855,972,38585.385.3
Rad tužilaštva3,124,430,0003,155,660,0003,133,069,4763,133,069,47699.399.3
1604
330Sudovi3,124,430,0003,155,660,0003,133,069,4763,133,069,47699.399.3
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Viših javnih2,151,911,0002,174,711,0002,159,856,1572,159,856,15799.399.3
0011
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)942,000,000961,800,000960,163,676960,163,67699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca143,000,000146,000,000145,424,901145,424,90199.699.6
413Naknade u naturi400,000400,000369,000369,00092.392.3
414Socijalna davanja zaposlenima6,260,0006,260,0005,991,9255,991,92595.795.7
415Naknade troškova za zaposlene14,500,00014,500,00014,178,80714,178,80797.897.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,400,0008,400,0008,081,1478,081,14796.296.2
421Stalni troškovi74,100,00074,100,00068,168,54568,168,54592.092.0
422Troškovi putovanja8,700,0008,060,0006,437,1596,437,15979.979.9
423Usluge po ugovoru909,509,000906,893,000906,306,938906,306,93899.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,000
426Materijal32,100,00032,100,00031,208,60631,208,60697.297.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,740,0001,740,0001,193,3381,193,33868.668.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,000,00013,256,00011,296,11411,296,11485.285.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,200,0001,200,0001,036,0001,036,00086.386.3
organa
0012Administrativna podrška radu Viših javnih tužilaštava972,519,000980,949,000973,213,320973,213,32099.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)745,849,000752,849,000751,404,225751,404,22599.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca112,972,000113,972,000113,845,985113,845,98599.999.9
413Naknade u naturi2,600,0002,600,0001,776,7351,776,73568.368.3
414Socijalna davanja zaposlenima61,885,00061,885,00059,350,38759,350,38795.995.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene23,812,00023,812,00023,578,98723,578,98799.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,401,0009,401,0009,102,5609,102,56096.896.8
423Usluge po ugovoru430,000390,000390,00090.790.7
425Tekuće popravke i održavanje5,500,0005,500,0004,433,4124,433,41280.680.6
512Mašine i oprema10,500,00010,500,0009,331,0289,331,02888.988.9
8.6OSNOVNA JAVNA TUŽILAŠTVA5,842,092,0005,849,742,0005,800,117,9355,800,117,93599.299.2
Izvori finansiranja za glavu 8.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,713,592,0005,720,292,0005,673,301,3955,673,301,39599.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika116,000,000116,950,000114,523,455114,523,45597.997.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina12,500,00012,500,00012,293,08512,293,08598.398.3
Rad tužilaštva5,842,092,0005,849,742,0005,800,117,9355,800,117,93599.299.2
1604
330Sudovi5,842,092,0005,849,742,0005,800,117,9355,800,117,93599.299.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Osnovnih javnih3,860,006,0003,860,006,0003,834,791,8793,834,791,87999.399.3
0013
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,440,000,0001,440,000,0001,432,479,9921,432,479,99299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca219,000,000219,000,000216,992,937216,992,93799.199.1
413Naknade u naturi1,300,0001,300,000819,000819,00063.063.0
414Socijalna davanja zaposlenima7,200,0007,200,0007,122,3997,122,39998.998.9
415Naknade troškova za zaposlene22,698,00022,698,00020,959,73820,959,73892.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,795,00011,795,00011,170,18011,170,18094.794.7
421Stalni troškovi130,212,000129,609,000125,902,588125,902,58897.197.1
422Troškovi putovanja9,855,0009,146,0006,818,5436,818,54374.674.6
423Usluge po ugovoru1,853,838,0001,795,638,0321,790,431,6111,790,431,61199.799.7
425Tekuće popravke i održavanje2,0002,000
426Materijal54,500,00054,454,00053,816,12853,816,12898.898.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,959,0001,959,0001,352,2391,352,23969.069.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova106,447,000166,004,968165,795,784165,795,78499.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,200,0001,200,0001,130,7391,130,73994.294.2
organa
Administrativna podrška radu Osnovnih javnih1,982,086,0001,989,736,0001,965,326,0561,965,326,05698.898.8
0014
tužilaštava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,496,000,0001,502,000,0001,500,349,4371,500,349,43799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca227,000,000227,700,000227,346,508227,346,50899.899.8
413Naknade u naturi3,700,0003,700,0002,716,1622,716,16273.473.4
414Socijalna davanja zaposlenima130,206,000130,206,000126,412,798126,412,79897.197.1
415Naknade troškova za zaposlene56,742,00056,742,00056,195,57056,195,57099.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,538,00022,038,00020,980,80120,980,80195.295.2
423Usluge po ugovoru950,000760,000760,00080.080.0
425Tekuće popravke i održavanje26,400,00023,900,00014,062,52814,062,52858.858.8
511Zgrade i građevinski objekti7,500,0007,500,0003,728,4263,728,42649.749.7
512Mašine i oprema15,000,00015,000,00012,773,82612,773,82685.285.2
9DRŽAVNO PRAVOBRANILAŠTVO1,967,290,0001,746,822,0001,653,698,6161,653,698,61694.794.7
Izvori finansiranja za razdeo 9
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,967,290,0001,746,822,0001,653,698,6161,653,698,61694.794.7
Podrška radu organa javne uprave1,404,940,0001,184,472,0001,120,030,7171,120,030,71794.694.6
0606
330Sudovi1,404,940,0001,184,472,0001,120,030,7171,120,030,71794.694.6
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike6,000,0006,000,0003,282,4813,282,48154.754.7
0004
Srbije pred domaćim sudovima
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,724,6001,724,60057.557.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,000,0003,000,0001,557,8811,557,88151.951.9
organa
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike815,500,000595,032,000562,103,953562,103,95394.594.5
0005
Srbije pred međunarodnim sudovima
423Usluge po ugovoru815,500,000595,032,000562,103,953562,103,95394.594.5
0006Administracija i upravljanje i rad pisarnice583,440,000583,440,000554,644,283554,644,28395.195.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)376,484,000376,484,000376,466,147376,466,147100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca57,038,00057,038,00057,036,94157,036,941100.0100.0
413Naknade u naturi600,000600,000342,000342,00057.057.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,640,0002,640,0002,593,7282,593,72898.298.2
415Naknade troškova za zaposlene9,200,0009,200,0008,651,2648,651,26494.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,120,0003,120,0002,856,3232,856,32391.591.5
421Stalni troškovi38,157,00038,157,00035,824,55235,824,55293.993.9
423Usluge po ugovoru29,000,00029,000,00024,641,52024,641,52085.085.0
424Specijalizovane usluge6,800,0006,800,000943,200943,20013.913.9
425Tekuće popravke i održavanje23,400,00023,400,00012,363,93312,363,93352.852.8
426Materijal28,500,00028,500,00027,189,83027,189,83095.495.4
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0005,300,1935,300,19366.366.3
515Nematerijalna imovina500,000500,000434,652434,65286.986.9
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda562,350,000562,350,000533,667,899533,667,89994.994.9
330Sudovi562,350,000562,350,000533,667,899533,667,89994.994.9
0039Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima562,350,000562,350,000533,667,899533,667,89994.994.9
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0002,396,4012,396,40179.979.9
423Usluge po ugovoru3,500,0003,500,0003,273,2323,273,23293.593.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova555,850,000555,850,000527,998,267527,998,26795.095.0
10ZAŠTITNIK GRAĐANA261,823,000261,823,000252,641,691252,641,69196.596.5
Izvori finansiranja za razdeo 10
01Opšti prihodi i primanja budžeta259,231,000259,231,000250,051,843250,051,84396.596.5
06Donacije od međunarodnih organizacija1,830,0001,830,0001,828,5891,828,58999.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih762,000762,000761,259761,25999.999.9
15
godina
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda261,823,000261,823,000252,641,691252,641,69196.596.5
133Ostale opšte usluge261,823,000261,823,000252,641,691252,641,69196.596.5
0009Kontrola zakonitosti postupanja organa javne uprave258,523,000258,523,000250,329,031250,329,03196.896.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)188,083,000188,323,000188,308,124188,308,124100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,000,00027,760,00027,496,96027,496,96099.199.1
413Naknade u naturi400,000400,000399,080399,08099.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,842,0002,842,0001,976,9631,976,96369.669.6
415Naknade troškova za zaposlene2,300,0002,300,0001,665,5691,665,56972.472.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi620,000620,000611,050611,05098.698.6
421Stalni troškovi6,425,0006,474,2005,431,2985,431,29883.983.9
422Troškovi putovanja3,129,0003,162,4422,903,5382,903,53891.891.8
423Usluge po ugovoru13,416,00013,299,38011,583,36811,583,36887.187.1
424Specijalizovane usluge1,201,0001,081,000435,100435,10040.240.2
425Tekuće popravke i održavanje1,299,0001,299,0001,176,6291,176,62990.690.6
426Materijal7,685,0007,701,9785,320,5715,320,57169.169.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,620,0001,620,0001,537,0921,537,09294.994.9
465Ostale dotacije i transferi218,000218,000217,825217,82599.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih285,000285,000131,170131,17046.046.0
organa
512Mašine i oprema1,000,0001,137,0001,134,6931,134,69399.899.8
Sprovođenje Opcionog protokola uz Konvenciju protiv3,300,0003,300,0002,312,6592,312,65970.170.1
0010torture i drugih surovih, neljudskih ili ponižavajućih
kazni ili postupaka (NPM)
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,0001,016,5801,016,58063.563.5
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,0001,096,0791,096,07973.173.1
512Mašine i oprema200,000200,000200,000200,000100.0100.0
POVERENIK ZA INFORMACIJE OD JAVNOG ZNAČAJA I
11ZAŠTITU PODATAKA O LIČNOSTI422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
Izvori finansiranja za razdeo 11
01Opšti prihodi i primanja budžeta422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
Dostupnost informacija od javnog značaja i zaštita podataka422,036,000422,036,000414,128,938414,128,93898.198.1
0011
o ličnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)307,274,000307,274,000302,642,106302,642,10698.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca46,572,00046,572,00045,850,28045,850,28098.598.5
413Naknade u naturi600,000600,000591,900591,90098.798.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,244,0003,244,0002,478,9122,478,91276.476.4
415Naknade troškova za zaposlene3,190,0003,190,0002,936,5252,936,52592.192.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,950,0001,950,0001,933,1271,933,12799.199.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi11,500,00010,500,00010,127,06410,127,06496.496.4
422Troškovi putovanja5,380,0005,380,0004,649,2204,649,22086.486.4
423Usluge po ugovoru24,506,00024,506,00024,496,89624,496,896100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje3,140,0003,140,0003,130,5573,130,55799.799.7
426Materijal5,200,0005,200,0005,142,3045,142,30498.998.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,550,0003,550,0003,328,3683,328,36893.893.8
512Mašine i oprema4,800,0004,800,0004,692,8564,692,85697.897.8
515Nematerijalna imovina2,130,0002,130,0002,128,8222,128,82299.999.9
12POVERENIK ZA ZAŠTITU RAVNOPRAVNOSTI146,170,000152,363,244137,147,598137,147,59890.090.0
Izvori finansiranja za razdeo 12
01Opšti prihodi i primanja budžeta142,823,000142,823,000132,728,000132,728,00092.992.9
06Donacije od međunarodnih organizacija3,347,0009,540,2444,419,5984,419,59846.346.3
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda146,170,000152,363,244137,147,598137,147,59890.090.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu146,170,000152,363,244137,147,598137,147,59890.090.0
0012Delotvorno suzbijanje i zaštita od diskriminacije140,347,000140,347,000130,768,511130,768,51193.293.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)95,524,00095,524,00095,403,59595,403,59599.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,472,00014,472,00014,453,64514,453,64599.999.9
413Naknade u naturi100,000100,00069,00069,00069.069.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,400,0001,400,0001,027,3271,027,32773.473.4
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0003,000,0002,996,0692,996,06999.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,489,0261,489,02693.193.1
421Stalni troškovi3,413,0003,413,0002,585,7792,585,77975.875.8
422Troškovi putovanja1,590,0001,760,0001,488,3391,488,33984.684.6
423Usluge po ugovoru9,796,0009,626,0006,163,1886,163,18864.064.0
424Specijalizovane usluge392,000392,000355,560355,56090.790.7
425Tekuće popravke i održavanje1,370,0001,370,000823,808823,80860.160.1
426Materijal4,330,0004,330,0003,361,1203,361,12077.677.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama200,000200,000140,846140,84670.470.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00017,85017,85017.817.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema400,000400,000393,360393,36098.398.3
515Nematerijalna imovina2,560,0002,560,000
4003Simulacija suđenja MOOT COURT587,000587,000414,860414,86070.770.7
423Usluge po ugovoru587,000587,000414,860414,86070.770.7
4005Ravnopravno do cilja308,000308,000186,960186,96060.760.7
423Usluge po ugovoru308,000308,000186,960186,96060.760.7
4006Ne ceni knjigu po koricama - Živa biblioteka u Srbiji340,000340,000222,726222,72665.565.5
423Usluge po ugovoru340,000340,000222,726222,72665.565.5
4009Panel mladih500,000500,000465,663465,66393.193.1
423Usluge po ugovoru500,000500,000465,663465,66393.193.1
4013Most razumevanja291,000291,000269,280269,28092.592.5
423Usluge po ugovoru291,000291,000269,280269,28092.592.5
4014Vidljivost unapređuje ravnopravnost450,000450,000400,000400,00088.988.9
423Usluge po ugovoru450,000450,000400,000400,00088.988.9
Unapređenje ravnopravnosti u oblasti rada i zapošljavanja -3,347,0003,940,0983,486,2523,486,25288.588.5
4015
zajednička inicijativa za ravnopravnost na radnom mestu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,000516,803337,630337,63065.365.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,00078,29651,15151,15165.365.3
422Troškovi putovanja234,000234,000233,371233,37199.799.7
423Usluge po ugovoru3,050,0003,050,0002,804,2502,804,25091.991.9
426Materijal61,00061,00059,85059,85098.198.1
4016TEMPUS - Mladi za ravnopravnost5,600,146933,346933,34616.716.7
423Usluge po ugovoru4,970,129933,346933,34618.818.8
465Ostale dotacije i transferi630,016
13DRŽAVNA REVIZORSKA INSTITUCIJA1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 13
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
Revizija javnih sredstava1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
2304
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Sprovođenje postupaka revizije1,146,512,0001,146,512,0001,123,651,9531,123,651,95398.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)917,000,000917,000,000916,164,643916,164,64399.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca139,000,000139,000,000138,755,781138,755,78199.899.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima7,421,0007,421,0002,630,3562,630,35635.435.4
415Naknade troškova za zaposlene11,939,00011,939,00010,113,42710,113,42784.784.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,500,0005,500,0004,174,3834,174,38375.975.9
421Stalni troškovi27,801,00027,801,00023,173,05523,173,05583.483.4
422Troškovi putovanja8,063,0008,063,0007,110,8807,110,88088.288.2
423Usluge po ugovoru5,150,0005,150,0003,471,1583,471,15867.467.4
424Specijalizovane usluge662,000662,000171,163171,16325.925.9
425Tekuće popravke i održavanje5,100,0005,100,0002,307,3992,307,39945.245.2
426Materijal11,496,00011,496,0009,282,4129,282,41280.780.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,000120,505120,50580.380.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,450,0001,450,000632,333632,33343.643.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema4,427,0004,427,0004,355,1994,355,19998.498.4
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,0001,189,2601,189,26099.199.1
14FISKALNI SAVET64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 14
01Opšti prihodi i primanja budžeta64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
Praćenje i predlaganje mera za veću fiskalnu odgovornost64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
2305
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Stručna analiza fiskalne politike64,974,00064,974,00063,646,31363,646,31398.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,600,00035,600,00035,590,15735,590,157100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,400,0005,400,0005,391,9095,391,90999.999.9
413Naknade u naturi30,00030,00021,00021,00070.070.0
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,00095,80495,80419.219.2
415Naknade troškova za zaposlene475,000475,000403,845403,84585.085.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,500,0001,500,0001,291,1221,291,12286.186.1
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000883,513883,51388.488.4
423Usluge po ugovoru19,362,00019,362,00019,110,63519,110,63598.798.7
424Specijalizovane usluge100,000100,00023,20023,20023.223.2
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal455,000455,000388,131388,13185.385.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema447,000447,000446,997446,997100.0100.0
515Nematerijalna imovina53,00053,000
15MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA125,827,962,000126,216,998,700125,983,197,913125,983,197,91399.899.8
Izvori finansiranja za razdeo 15
01Opšti prihodi i primanja budžeta124,985,504,000125,345,504,000125,320,219,823125,320,219,823100.0100.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika75,165,00075,165,00063,254,06463,254,06484.284.2
05Donacije od inostranih zemalja3,999,0006,670,1315,123,6935,123,69376.876.8
07Transferi od drugih nivoa vlasti299,994,000299,994,000299,993,967299,993,967100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina83,130,00083,130,00037,524,01737,524,01745.145.1
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,744,0003,502,8223,500,9073,500,90799.999.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti7,034,0007,034,0007,033,3447,033,344100.0100.0
56Finansijska pomoć EU370,392,000395,998,747246,548,100246,548,10062.362.3
15.0MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA124,979,418,000125,368,275,050125,194,249,400125,194,249,40099.999.9
Izvori finansiranja za glavu 15.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta124,296,955,000124,656,955,000124,632,952,747124,632,952,747100.0100.0
05Donacije od inostranih zemalja2,299,0004,790,4814,220,3364,220,33688.188.1
07Transferi od drugih nivoa vlasti299,994,000299,994,000299,993,967299,993,967100.0100.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,744,0003,502,8223,500,9073,500,90799.999.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti7,034,0007,034,0007,033,3447,033,344100.0100.0
56Finansijska pomoć EU370,392,000395,998,747246,548,100246,548,10062.362.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Upravljanje rizicima i vanrednim situacijama10,389,915,00010,340,354,89110,232,593,58510,232,593,58599.099.0
1407
310Usluge policije10,389,915,00010,340,354,89110,232,593,58510,232,593,58599.099.0
0003Upravljanje u vanrednim situacijama8,610,547,0008,586,793,0008,586,785,3898,586,785,389100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,908,538,0006,899,642,0006,899,641,7806,899,641,780100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,530,081,0001,515,223,0001,515,222,2931,515,222,293100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene171,928,000171,928,000171,921,316171,921,316100.0100.0
IPA - Sigurnije prekogranično područje kroz unapređeno67,560,00058,440,000
4006
reagovanje u vanrednim situacijama i zajedničke obuke
422Troškovi putovanja480,000240,000
423Usluge po ugovoru3,600,0003,600,000
426Materijal371,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,009,000
organa
512Mašine i oprema62,100,00054,600,000
IPA prekogranična saradnja - Priprema stanovništva za159,249,000142,568,00093,254,30693,254,30665.465.4
akcije u slučaju katastrofe i poboljšanje kapaciteta
4007
stručnih timova za reagovanje u vanrednim situacijama u
prekograničnom bugarsko-srpskom regionu
422Troškovi putovanja480,000279,00092,85092,85033.333.3
423Usluge po ugovoru4,749,0004,749,000548,519548,51911.611.6
426Materijal167,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,117,000
organa
512Mašine i oprema152,736,000137,540,00092,612,93692,612,93667.367.3
Podizanje kapaciteta Sektora za vanredne situacije1,277,559,0001,277,558,4411,277,558,4411,277,558,441100.0100.0
5007
nabavkom vozila različite namene
512Mašine i oprema1,277,559,0001,277,558,4411,277,558,4411,277,558,441100.0100.0
Podizanje kapaciteta SVS-a kroz stvaranje uslova za275,000,000274,995,450274,995,450274,995,450100.0100.0
adekvatan smeštaj, izgradnjom novih objekata kao i
5008
rekonstrukcijom, sanacijom i adaptacijom postojećih u
periodu od 2022. do 2024. godine
511Zgrade i građevinski objekti275,000,000274,995,450274,995,450274,995,450100.0100.0
Upravljanje ljudskim i materijalnim resursima23,855,297,00024,173,996,74024,161,187,98924,161,187,98999.999.9
1408
310Usluge policije23,855,297,00024,173,996,74024,161,187,98924,161,187,98999.999.9
0001Administracija i upravljanje20,599,848,00020,937,735,60320,931,540,93720,931,540,937100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,558,563,0004,522,497,0004,520,812,3394,520,812,339100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca841,441,000812,623,000812,053,338812,053,33899.999.9
413Naknade u naturi62,000,00050,500,00048,425,85548,425,85595.995.9
414Socijalna davanja zaposlenima719,000,000774,000,000773,254,992773,254,99299.999.9
415Naknade troškova za zaposlene84,742,00084,742,00084,700,92584,700,925100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi303,000,000269,000,000268,866,516268,866,516100.0100.0
421Stalni troškovi2,102,886,0002,049,809,9982,049,809,9982,049,809,998100.0100.0
422Troškovi putovanja237,715,000237,124,224236,558,172236,558,17299.899.8
423Usluge po ugovoru534,500,000534,451,271534,447,177534,447,177100.0100.0
424Specijalizovane usluge405,700,000405,695,554405,573,193405,573,193100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje920,819,0001,039,296,0941,039,296,0941,039,296,094100.0100.0
426Materijal4,720,716,0004,920,679,1814,920,498,2814,920,498,281100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,000,000573,702573,702573,702100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate46,500,00041,877,23941,877,23941,877,239100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,545,540,0002,403,638,5872,403,571,5832,403,571,583100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih286,000,000286,000,000286,000,000286,000,000100.0100.0
organa
511Zgrade i građevinski objekti997,942,0001,151,264,1601,151,262,6511,151,262,651100.0100.0
512Mašine i oprema1,152,784,0001,328,299,3351,328,294,6281,328,294,628100.0100.0
515Nematerijalna imovina45,000,00025,664,25625,664,25525,664,255100.0100.0
0002Međunarodne aktivnosti, saradnja i partnerstvo282,000,000276,483,648275,591,726275,591,72699.799.7
413Naknade u naturi25,000,00026,200,00026,101,44326,101,44399.699.6
415Naknade troškova za zaposlene65,000,00059,000,00058,880,63758,880,63799.899.8
422Troškovi putovanja92,000,00091,283,64890,609,64590,609,64599.399.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
0003Pomoć porodicama poginulih i ranjenih60,000,00054,000,00048,277,83748,277,83789.489.4
413Naknade u naturi5,000,0004,500,0004,275,0004,275,00095.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00049,500,00044,002,83744,002,83788.988.9
70,000,00069,964,79669,964,79669,964,796100.0100.0
Povećanje informatičkih kapaciteta za obavljanje poslovnih
5008
procesa u Ministarstvu unutrašnjih poslova - faza II
512Mašine i oprema70,000,00069,964,79669,964,79669,964,796100.0100.0
Nabavka naoružanja, oružne opreme, tehničke, komunikacione500,000,000499,622,036499,622,036499,622,036100.0100.0
5011i zaštitne opreme za potrebe organizacionih jedinica
Ministarstva unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema500,000,000499,622,036499,622,036499,622,036100.0100.0
Izgradnja, rekonstrukcija i sanacija objekata radi439,889,000439,888,048439,888,048439,888,048100.0100.0
5012unapređenja kapaciteta za realizaciju obuka u nastavnom
centru „Makišˮ
511Zgrade i građevinski objekti439,889,000439,888,048439,888,048439,888,048100.0100.0
5014Proširenje sistema eLTE u Republici Srbiji290,100,000289,806,291289,806,291289,806,291100.0100.0
512Mašine i oprema290,100,000289,806,291289,806,291289,806,291100.0100.0
Jačanje informatičko-komunikacionih i analitičkih424,889,000424,888,790424,888,790424,888,790100.0100.0
5015
kapaciteta Uprave kriminalističke policije
512Mašine i oprema424,889,000424,888,790424,888,790424,888,790100.0100.0
Podizanje operativnih kapaciteta posebnih i specijalne137,200,000137,080,921137,080,921137,080,921100.0100.0
5016
jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova - faza II
512Mašine i oprema137,200,000137,080,921137,080,921137,080,921100.0100.0
5017Unapređenje informacione bezbednosti i Data centra MUP144,960,000144,960,000144,960,000144,960,000100.0100.0
512Mašine i oprema144,960,000144,960,000144,960,000144,960,000100.0100.0
Unapređenje kapaciteta za realizaciju obuka u Centru za300,976,000294,820,503294,820,503294,820,503100.0100.0
5019
policijsku obuku
511Zgrade i građevinski objekti241,150,000234,995,018234,995,018234,995,018100.0100.0
512Mašine i oprema59,826,00059,825,48559,825,48559,825,485100.0100.0
Izgradnja, dogradnja, rekonstrukcija, adaptacija i sanacija505,435,000504,746,105504,746,105504,746,105100.0100.0
5020objekata radi stvaranja i poboljšanja uslova za rad
policijskih i ostalih službenika Ministarstva
511Zgrade i građevinski objekti505,435,000504,746,105504,746,105504,746,105100.0100.0
Nabavka opreme za potrebe organizacionih jedinica100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
5021
Ministarstva unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
Bezbednost83,758,865,00083,893,106,67283,884,994,92883,884,994,928100.0100.0
1409
310Usluge policije83,758,865,00083,893,106,67283,884,994,92883,884,994,928100.0100.0
4,144,626,0004,126,990,0004,126,702,2994,126,702,299100.0100.0
0001Rukovođenje i koordinacija rada policije i upravnih poslova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,364,516,0003,351,411,0003,351,410,3003,351,410,300100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca726,999,000722,468,000722,467,366722,467,366100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene53,111,00053,111,00052,824,63452,824,63499.599.5
0002Specijalna i posebne jedinice policije14,637,195,00014,605,614,00014,605,506,51714,605,506,517100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,554,372,00011,538,472,00011,538,471,93311,538,471,933100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,612,241,0002,593,960,0002,593,959,3232,593,959,323100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene470,582,000473,182,000473,075,261473,075,261100.0100.0
0003Policijske uprave61,272,968,00060,958,743,44060,951,039,21060,951,039,210100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,732,660,00043,469,874,00043,469,439,99243,469,439,992100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,341,137,0009,248,424,0009,248,423,9229,248,423,922100.0100.0
413Naknade u naturi63,000,00029,700,00029,697,10529,697,105100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,299,000,0001,444,000,0001,443,993,6791,443,993,679100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,436,059,0001,451,119,0001,451,109,1171,451,109,117100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi543,000,000460,000,000459,851,567459,851,567100.0100.0
421Stalni troškovi1,837,114,0001,835,574,2681,828,471,6561,828,471,65699.699.6
422Troškovi putovanja122,000,000121,700,822121,700,822121,700,822100.0100.0
423Usluge po ugovoru491,500,000491,453,289491,453,289491,453,289100.0100.0
424Specijalizovane usluge16,000,00015,803,63015,803,63015,803,630100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje334,999,000334,868,743334,868,743334,868,743100.0100.0
426Materijal2,027,999,0002,027,761,4692,027,761,4692,027,761,469100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate28,500,00028,464,21828,464,21828,464,218100.0100.0
0004Podrška JLS za unapređenje bezbednosti saobraćaja2,000,000,0002,500,000,0002,499,988,3182,499,988,318100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,000,000,0002,500,000,0002,499,988,3182,499,988,318100.0100.0
Nabavka, remont i modernizacija vozila za potrebe249,999,000249,998,757249,998,757249,998,757100.0100.0
5019
organizacionih jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema249,999,000249,998,757249,998,757249,998,757100.0100.0
Izgradnja, rekonstrukcija i adaptacija objekata za potrebe1,323,135,0001,320,818,4761,320,818,4761,320,818,476100.0100.0
5021
organizacionih jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
511Zgrade i građevinski objekti1,323,135,0001,320,818,4761,320,818,4761,320,818,476100.0100.0
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje130,942,000130,942,000130,941,352130,941,352100.0100.0
512Mašine i oprema130,942,000130,942,000130,941,352130,941,352100.0100.0
Upravljanje državnom granicom6,975,341,0006,960,816,7476,915,472,8976,915,472,89799.399.3
1410
310Usluge policije6,975,341,0006,960,816,7476,915,472,8976,915,472,89799.399.3
0001Upravljanje radom granične policije6,911,168,0006,913,222,7476,913,194,5126,913,194,512100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,357,356,0005,342,003,0005,342,002,2765,342,002,276100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,175,048,0001,165,653,0001,165,652,8741,165,652,874100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene288,760,000289,960,000289,932,615289,932,615100.0100.0
422Troškovi putovanja20,000,000
425Tekuće popravke i održavanje10,001,000
426Materijal10,001,000
511Zgrade i građevinski objekti20,001,000
512Mašine i oprema30,001,000115,606,747115,606,747115,606,747100.0100.0
IPA Sigurnija klima u rumunsko - srpskom prekograničnom64,173,00047,594,0002,278,3852,278,3854.84.8
4001
području
422Troškovi putovanja742,000
423Usluge po ugovoru1,995,0003,879,0001,884,0001,884,00048.648.6
426Materijal200,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih636,000
organa
512Mašine i oprema60,600,00043,715,000394,385394,3850.90.9
15.1KRIMINALISTIČKO POLICIJSKI UNIVERZITET848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
Izvori finansiranja za glavu 15.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta688,549,000688,549,000687,267,076687,267,07699.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika75,165,00075,165,00063,254,06463,254,06484.284.2
05Donacije od inostranih zemalja1,700,0001,879,650903,357903,35748.148.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina83,130,00083,130,00037,524,01737,524,01745.145.1
Visoko obrazovanje u oblasti javne bezbednosti848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
1403
940Visoko obrazovanje848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
Upravljanje radom Kriminalističko policijskog848,544,000848,723,650788,948,513788,948,51393.093.0
0001
univerziteta
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)494,678,000501,678,000500,729,002500,729,00299.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca75,297,00076,361,00076,236,55976,236,55999.899.8
413Naknade u naturi5,601,0002,905,0841,662,7841,662,78457.257.2
414Socijalna davanja zaposlenima11,301,0008,504,8158,430,1618,430,16199.199.1
415Naknade troškova za zaposlene9,001,0006,429,8545,149,3335,149,33380.180.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,601,0002,575,0302,261,1042,261,10487.887.8
421Stalni troškovi48,000,00043,300,00043,299,57643,299,576100.0100.0
422Troškovi putovanja4,750,0006,929,6506,866,2656,866,26599.199.1
423Usluge po ugovoru29,400,00030,785,60030,090,56230,090,56297.797.7
424Specijalizovane usluge26,200,00026,200,00022,286,51422,286,51485.185.1
425Tekuće popravke i održavanje16,480,00016,480,00012,317,40712,317,40774.774.7
426Materijal29,735,00030,374,61628,403,30428,403,30493.593.5
444Prateći troškovi zaduživanja400,000400,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,000379,013379,01394.894.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti58,500,00058,500,00018,680,95418,680,95431.931.9
512Mašine i oprema32,000,00034,700,00031,368,71231,368,71290.490.4
515Nematerijalna imovina2,000,0002,000,000787,265787,26539.439.4
16MINISTARSTVO FINANSIJA1,439,045,756,0001,421,487,318,2331,028,602,239,0191,028,602,239,01972.472.4
Izvori finansiranja za razdeo 16
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,369,919,054,0001,346,369,740,000962,207,484,079962,207,484,07971.571.5
10Primanja od domaćih zaduživanja60,980,000,00066,963,743,52162,455,823,16262,455,823,16293.393.3
11Primanja od inostranih zaduživanja1,345,056,0001,345,056,000779,499,578779,499,57858.058.0
6,000,000,0006,000,000,0002,770,747,4362,770,747,43646.246.2
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina377,600,000378,732,712355,918,843355,918,84394.094.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih9,016,0009,016,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU415,030,000421,030,00032,765,92132,765,9217.87.8
16.0MINISTARSTVO FINANSIJA491,605,931,000480,656,609,233469,399,214,156469,399,214,15697.797.7
Izvori finansiranja za glavu 16.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta429,979,018,000413,044,820,000406,544,303,613406,544,303,61398.498.4
10Primanja od domaćih zaduživanja60,780,000,00066,763,743,52162,433,719,38662,433,719,38693.593.5
11Primanja od inostranih zaduživanja468,895,000468,895,00065,272,31465,272,31413.913.9
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina377,600,000378,732,712355,918,843355,918,84394.094.0
56Finansijska pomoć EU418,000418,000
Podrška radu organa javne uprave14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
0606
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0039Izvršenje sudskih postupaka14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova14,952,998,0003,960,074,0003,723,654,1883,723,654,18894.094.0
Sistem lokalne samouprave33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
0608
Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
180
vlasti
0001Podrška lokalnoj samoupravi33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti33,844,539,00038,298,539,00038,164,008,61638,164,008,61699.699.6
Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za
0702
Republiku Srbiju97,180,000,000100,615,743,52194,862,080,37994,862,080,37994.394.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni97,180,000,000100,615,743,52194,862,080,37994,862,080,37994.394.3
110
poslovi i spoljni poslovi
Eksproprijacija zemljišta u cilju izgradnje kapitalnih17,990,000,00013,987,000,00013,916,254,03813,916,254,03899.599.5
4006
projekata
541Zemljište17,990,000,00013,987,000,00013,916,254,03813,916,254,03899.599.5
Projekat za izgradnju tunelske veze od Karađorđeve ulice do5,100,000,0006,070,000,0005,937,099,1595,937,099,15997.897.8
4010
Dunavske padine
511Zgrade i građevinski objekti5,100,000,0006,070,000,0005,937,099,1595,937,099,15997.897.8
Izgradnja Nacionalnog fudbalskog stadiona sa pratećim31,090,000,00031,090,000,00025,633,034,61425,633,034,61482.482.4
5073
sadržajima
511Zgrade i građevinski objekti31,090,000,00031,090,000,00025,633,034,61425,633,034,61482.482.4
5081EXPO Beograd 202743,000,000,00049,468,743,52149,375,692,56749,375,692,56799.899.8
511Zgrade i građevinski objekti43,000,000,00049,468,743,52149,375,692,56749,375,692,56799.899.8
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa4,141,844,0002,947,734,0002,785,954,7552,785,954,75594.594.5
0802
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu4,141,844,0002,947,734,0002,785,954,7552,785,954,75594.594.5
0010Podrška Nacionalnoj službi za zapošljavanje2,432,844,0002,247,844,0002,101,302,4032,101,302,40393.593.5
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje2,432,844,0002,247,844,0002,101,302,4032,101,302,40393.593.5
Dotacije organizacijama obaveznog socijalnog osiguranja za1,709,000,000699,890,000684,652,352684,652,35297.897.8
0014
poreske olakšice
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,709,000,000699,890,000684,652,352684,652,35297.897.8
Obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje227,798,000,000227,798,000,000227,797,994,585227,797,994,585100.0100.0
0901
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu227,798,000,000227,798,000,000227,797,994,585227,797,994,585100.0100.0
0001Podrška za isplatu nedostajućih sredstava za penzije192,330,000,000192,330,000,000192,329,994,585192,329,994,585100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje192,330,000,000192,330,000,000192,329,994,585192,329,994,585100.0100.0
Podrška ostvarenju prava korisnika u skladu sa Zakonom o35,468,000,00035,468,000,00035,468,000,00035,468,000,000100.0100.0
0002
penzijskom i invalidskom osiguranju i posebnim propisima
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje35,468,000,00035,468,000,00035,468,000,00035,468,000,000100.0100.0
Socijalna zaštita68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
0902
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
0001Podrška Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje68,219,908,00063,972,845,00063,967,101,37663,967,101,376100.0100.0
Otklanjanje posledica oduzimanja imovine7,008,280,0007,009,412,7126,614,006,0036,614,006,00394.494.4
1003
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni512,500,000512,500,000512,500,000512,500,000100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Podrška radu Agencije za restituciju512,500,000512,500,000512,500,000512,500,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge512,500,000512,500,000512,500,000512,500,000100.0100.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu6,495,780,0006,496,912,7126,101,506,0036,101,506,00393.993.9
Otklanjanje posledica oduzimanja imovine žrtvama118,180,000118,180,000111,228,368111,228,36894.194.1
0001
holokausta koji nemaju živih zakonskih naslednika
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih118,180,000118,180,000111,228,368111,228,36894.194.1
organa
0002Vraćanje oduzete imovine i obeštećenje za oduzetu imovinu6,377,600,0006,378,732,7125,990,277,6365,990,277,63693.993.9
444Prateći troškovi zaduživanja1,132,7121,132,7121,132,712100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih6,377,600,0006,377,600,0005,989,144,9245,989,144,92493.993.9
organa
Politički sistem2,887,628,0002,869,928,0002,869,912,2142,869,912,214100.0100.0
2101
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu2,887,628,0002,869,928,0002,869,912,2142,869,912,214100.0100.0
0005Finansiranje redovnog rada političkih subjekata1,958,040,0001,940,340,0001,940,324,5321,940,324,532100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama1,958,040,0001,940,340,0001,940,324,5321,940,324,532100.0100.0
7066Parlamentarni i lokalni izbori929,588,000929,588,000929,587,683929,587,683100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama929,588,000929,588,000929,587,683929,587,683100.0100.0
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema18,560,454,00021,489,203,00017,176,208,09517,176,208,09579.979.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni18,560,454,00021,489,203,00017,176,208,09517,176,208,09579.979.9
110
poslovi i spoljni poslovi
Administrativna podrška upravljanju finansijskim i4,056,447,0004,055,134,0003,321,183,6813,321,183,68181.981.9
0004
fiskalnim sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)433,791,000433,791,000426,396,417426,396,41798.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca66,038,00066,038,00064,602,42464,602,42497.897.8
413Naknade u naturi2,000,0002,000,0001,041,0001,041,00052.152.1
414Socijalna davanja zaposlenima6,246,0006,252,0006,250,6916,250,691100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene11,500,00011,500,00010,600,27310,600,27392.292.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,358,0009,608,0008,955,5528,955,55293.293.2
421Stalni troškovi31,025,00031,025,00019,733,65319,733,65363.663.6
422Troškovi putovanja7,500,00010,500,00010,297,37610,297,37698.198.1
423Usluge po ugovoru385,819,000385,819,000269,386,672269,386,67269.869.8
424Specijalizovane usluge411,000,000411,000,000283,348,126283,348,12668.968.9
425Tekuće popravke i održavanje7,750,0007,750,0004,031,0234,031,02352.052.0
426Materijal18,478,00018,478,00012,831,77212,831,77269.469.4
452Subvencije privatnim finansijskim institucijama1,170,000,000766,000,000702,121,593702,121,59391.791.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama800,602,000720,602,000712,051,129712,051,12998.898.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate800,000800,000440,461440,46155.155.1
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih16,000,00016,000,00016,000,00016,000,000100.0100.0
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti479,431,000479,070,778479,070,77899.999.9
512Mašine i oprema4,500,0004,500,0001,538,5341,538,53434.234.2
515Nematerijalna imovina29,000,00029,000,00026,313,60026,313,60090.790.7
622Nabavka strane finansijske imovine644,540,000644,540,000266,172,607266,172,60741.341.3
0012Makroekonomske i fiskalne analize i projekcije47,904,00054,304,00046,171,16846,171,16885.085.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)34,000,00034,000,00033,981,58833,981,58899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,891,0005,291,0005,148,2115,148,21197.397.3
415Naknade troškova za zaposlene1,166,0001,166,000924,107924,10779.379.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi427,000427,000141,895141,89533.233.2
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,0001,453,0871,453,08796.996.9
423Usluge po ugovoru4,900,00010,900,0004,522,2804,522,28041.541.5
426Materijal1,000,0001,000,000
0013Priprema i analiza budžeta116,117,000116,111,000101,813,824101,813,82487.787.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)64,655,00066,455,00066,440,24466,440,244100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,844,00010,074,00010,065,69710,065,69799.999.9
415Naknade troškova za zaposlene920,000920,000787,192787,19285.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi21,827,00019,791,00013,518,69613,518,69668.368.3
421Stalni troškovi24,00024,000
422Troškovi putovanja100,000100,00055,24855,24855.255.2
423Usluge po ugovoru15,300,00015,300,00010,401,86910,401,86968.068.0
426Materijal947,000947,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,000544,877544,87721.821.8
Upravljanje sredstvima EU i proces evropskih integracija iz3,654,585,0003,647,735,000591,841,310591,841,31016.216.2
0014
nadležnosti Ministarstva finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)266,596,000266,596,000258,426,131258,426,13196.996.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca39,947,00039,947,00038,438,16138,438,16196.296.2
415Naknade troškova za zaposlene4,148,0004,148,0003,797,7083,797,70891.691.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,463,0001,813,0001,789,6821,789,68298.798.7
421Stalni troškovi4,776,0004,776,0003,542,7693,542,76974.274.2
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,808,6121,808,61290.490.4
423Usluge po ugovoru46,154,00046,154,00034,155,23734,155,23774.074.0
441Otplata domaćih kamata1,0001,000
444Prateći troškovi zaduživanja34,500,00034,500,0001,395,6481,395,6484.04.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,0003,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih72,000,00064,800,00029,372,45829,372,45845.345.3
organa
512Mašine i oprema30,000,00030,000,000
622Nabavka strane finansijske imovine3,150,000,0003,150,000,000219,114,905219,114,9057.07.0
0015Sprovođenje drugostepenog poreskog i carinskog postupka297,747,000297,947,000274,920,336274,920,33692.392.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)215,044,000215,044,000212,129,190212,129,19098.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,528,00032,528,00032,142,14932,142,14998.898.8
415Naknade troškova za zaposlene3,307,0003,307,0003,191,3513,191,35196.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,968,0002,168,0002,110,7822,110,78297.497.4
421Stalni troškovi15,600,00015,600,0005,530,7155,530,71535.535.5
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,000308,816308,81619.319.3
423Usluge po ugovoru4,300,0004,300,0002,229,2752,229,27551.851.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova23,400,00023,400,00017,278,06017,278,06073.873.8
4004IPA program prekogranične saradnje Mađarska- Srbija418,000418,000
423Usluge po ugovoru418,000418,000
4008Platforma za nadzor realizacije ugovora o javnim nabavkama317,000,000317,000,000316,477,200316,477,20099.899.8
515Nematerijalna imovina317,000,000317,000,000316,477,200316,477,20099.899.8
Aplikativni sistem za centralizovani monitoring IT232,000,000232,000,000231,430,560231,430,56099.899.8
4009
sistema data centra
423Usluge po ugovoru18,000,00018,000,00017,969,76017,969,76099.899.8
515Nematerijalna imovina214,000,000214,000,000213,460,800213,460,80099.799.7
4014Projekat razvoja tržišta kapitala330,761,000330,761,00058,568,45258,568,45217.717.7
421Stalni troškovi240,000240,000
422Troškovi putovanja360,000360,000
423Usluge po ugovoru271,721,000271,721,00055,642,17355,642,17320.520.5
424Specijalizovane usluge6,000,0006,000,000
425Tekuće popravke i održavanje120,000120,000
426Materijal480,000480,00081,83081,83017.017.0
444Prateći troškovi zaduživanja600,000600,000158,220158,22026.426.4
512Mašine i oprema26,640,00026,640,0002,686,2292,686,22910.110.1
515Nematerijalna imovina24,600,00024,600,000
Centralni informacioni sistem za obračun primanja2,873,240,0002,231,025,0002,228,652,4822,228,652,48299.999.9
5014
zaposlenih u javnom sektoru - ISKRA
423Usluge po ugovoru1,074,355,0001,070,355,0001,068,122,9001,068,122,90099.899.8
512Mašine i oprema270,000,000
515Nematerijalna imovina1,528,885,0001,160,670,0001,160,529,5831,160,529,583100.0100.0
5015Integrisani komunikacioni sistem232,900,000232,900,000206,866,560206,866,56088.888.8
423Usluge po ugovoru98,400,00098,400,00095,384,16095,384,16096.996.9
512Mašine i oprema22,000,00022,000,000
515Nematerijalna imovina112,500,000112,500,000111,482,400111,482,40099.199.1
5016Informacioni sistem - PIMIS367,000,000367,000,000365,795,806365,795,80699.799.7
423Usluge po ugovoru34,500,00034,500,00033,545,80633,545,80697.297.2
515Nematerijalna imovina332,500,000332,500,000332,250,000332,250,00099.999.9
Centralizovana platforma za elektronske fakture pravnih2,218,001,0002,205,401,0002,200,425,2942,200,425,29499.899.8
5017
lica i preduzetnika
423Usluge po ugovoru700,000,000687,400,000683,249,574683,249,57499.499.4
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina1,518,000,0001,518,000,0001,517,175,7201,517,175,72099.999.9
5018Dokument menadžment sistem18,000,00018,000,00017,694,00017,694,00098.398.3
515Nematerijalna imovina18,000,00018,000,00017,694,00017,694,00098.398.3
Nadogradnja sistema za konsolidaciju podataka i poslovno446,000,000446,000,000445,978,400445,978,400100.0100.0
5020
izveštavanje
515Nematerijalna imovina446,000,000446,000,000445,978,400445,978,400100.0100.0
Rekonstrukcija i adaptacija nepokretnosti Ministarstva35,200,00035,200,00028,126,64428,126,64479.979.9
5021
finansija
421Stalni troškovi100,000100,000
423Usluge po ugovoru100,000100,000
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal100,000100,000
512Mašine i oprema34,800,00034,800,00028,126,64428,126,64480.880.8
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Nadogradnja sistema za upravljanje sredstvima pretpristupne220,000,000220,000,000210,775,516210,775,51695.895.8
5022
pomoći EU
423Usluge po ugovoru28,000,00028,000,00018,775,51618,775,51667.167.1
515Nematerijalna imovina192,000,000192,000,000192,000,000192,000,000100.0100.0
5028Informacioni sistem E - akcize419,000,000419,000,000418,800,000418,800,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina419,000,000419,000,000418,800,000418,800,000100.0100.0
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za138,134,000138,134,0006,703,8626,703,8624.94.9
7095
zelenu tranziciju
421Stalni troškovi123,000123,000
422Troškovi putovanja36,00036,000
423Usluge po ugovoru137,228,000137,228,0006,679,9776,679,9774.94.9
424Specijalizovane usluge120,000120,000
425Tekuće popravke i održavanje3,0003,000
426Materijal24,00024,000
444Prateći troškovi zaduživanja540,000540,00023,88423,8844.44.4
512Mašine i oprema36,00036,000
515Nematerijalna imovina24,00024,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20272,540,000,0006,125,133,0006,103,983,0006,103,983,00099.799.7
621Nabavka domaće finansijske imovine2,540,000,0006,125,133,0006,103,983,0006,103,983,00099.799.7
Upravljanje poreskim sistemom75,624,00075,624,00070,246,34270,246,34292.992.9
2302
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni75,624,00075,624,00070,246,34270,246,34292.992.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Normativno uređenje fiskalnog sistema75,624,00075,624,00070,246,34270,246,34292.992.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,597,00057,597,00057,008,81057,008,81099.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,726,0008,726,0008,636,8358,636,83599.099.0
415Naknade troškova za zaposlene676,000676,000551,531551,53181.681.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi470,000470,000185,364185,36439.439.4
422Troškovi putovanja800,000800,000562,155562,15570.370.3
423Usluge po ugovoru7,355,0007,355,0003,301,6483,301,64844.944.9
Upravljanje carinskim sistemom i carinskom
2303
administracijom41,262,00041,462,00038,245,37838,245,37892.292.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni41,262,00041,462,00038,245,37838,245,37892.292.2
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Normativno uređenje carinskog sistema41,262,00041,462,00038,245,37838,245,37892.292.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,404,00032,404,00031,283,61731,283,61796.596.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,863,0004,863,0004,739,4684,739,46897.597.5
415Naknade troškova za zaposlene395,000395,000276,204276,20469.969.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi600,000600,000500,698500,69883.483.4
422Troškovi putovanja1,500,0001,700,0001,445,3911,445,39185.085.0
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000
Intervencijska sredstva16,895,394,00011,578,044,00011,329,802,22411,329,802,22497.997.9
2402
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni3,893,394,00032,747,000
110
poslovi i spoljni poslovi
Intervencijska sredstva za potrebe sprovođenja IPA3,893,394,00032,747,000
4002
programa
423Usluge po ugovoru18,200,0009,200,000
444Prateći troškovi zaduživanja21,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,260,800,000800,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,593,394,00022,747,000
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu13,002,000,00011,545,297,00011,329,802,22411,329,802,22498.198.1
0001Tekuća budžetska rezerva3,000,000,000210,297,000
499Sredstva rezerve3,000,000,000210,297,000
0002Stalna budžetska rezerva2,000,0002,000,000
499Sredstva rezerve2,000,0002,000,000
4001Kreditna podrška10,000,000,00011,333,000,00011,329,802,22411,329,802,224100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine10,000,000,00011,333,000,00011,329,802,22411,329,802,224100.0100.0
16.1UPRAVA CARINA8,453,579,0008,459,579,0007,865,018,3457,865,018,34593.093.0
Izvori finansiranja za glavu 16.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,046,951,0008,046,951,0007,832,998,3767,832,998,37697.397.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,016,0002,016,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU404,612,000410,612,00032,019,96932,019,9697.87.8
Upravljanje carinskim sistemom i carinskom
2303
administracijom8,453,579,0008,459,579,0007,865,018,3457,865,018,34593.093.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni8,453,579,0008,459,579,0007,865,018,3457,865,018,34593.093.0
110
poslovi i spoljni poslovi
Obezbeđenje funkcionisanja utvrđivanja, kontrole i naplate6,710,561,0006,688,331,0006,534,843,2296,534,843,22997.797.7
0001
javnih prihoda iz nadležnosti carinske službe
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,998,613,0003,998,613,0003,978,959,0593,978,959,05999.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca616,641,000616,641,000602,916,136602,916,13697.897.8
413Naknade u naturi6,200,0006,200,0004,926,2174,926,21779.579.5
414Socijalna davanja zaposlenima36,883,00041,883,00035,987,19235,987,19285.985.9
415Naknade troškova za zaposlene296,000,000296,000,000291,980,514291,980,51498.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi73,000,00073,000,00070,523,91770,523,91796.696.6
421Stalni troškovi685,227,000671,997,000652,368,132652,368,13297.197.1
422Troškovi putovanja39,800,00039,800,00034,870,65734,870,65787.687.6
423Usluge po ugovoru59,810,00059,810,00029,469,20729,469,20749.349.3
424Specijalizovane usluge31,950,00031,950,00028,974,39528,974,39590.790.7
425Tekuće popravke i održavanje301,390,000301,390,000296,803,681296,803,68198.598.5
426Materijal362,044,000348,044,000333,357,173333,357,17395.895.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,500,0003,500,0003,390,7413,390,74196.996.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,000,0005,000,0002,564,4542,564,45451.351.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova130,667,000130,667,000129,052,058129,052,05898.898.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih6,000,0006,000,0003,719,7133,719,71362.062.0
organa
512Mašine i oprema57,836,00057,836,00034,979,98534,979,98560.560.5
0002Podrška informacionom sistemu carinske službe928,697,000949,727,000918,304,050918,304,05096.796.7
421Stalni troškovi27,074,00027,074,00026,801,36626,801,36699.099.0
423Usluge po ugovoru291,515,000298,545,000298,465,224298,465,224100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje41,328,00041,328,00039,018,95139,018,95194.494.4
426Materijal63,900,00077,900,00077,501,38477,501,38499.599.5
512Mašine i oprema353,815,000330,148,000326,073,490326,073,49098.898.8
515Nematerijalna imovina151,065,000174,732,000150,443,634150,443,63486.186.1
Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave40,000,00041,200,00038,942,65238,942,65294.594.5
4002
carina
511Zgrade i građevinski objekti33,358,00033,358,00031,146,76831,146,76893.493.4
512Mašine i oprema6,642,0007,842,0007,795,8847,795,88499.499.4
Uspostavljanje informatičkih kapaciteta u procesu21,600,00021,600,0009,717,4809,717,48045.045.0
4004
pripreme carinske službe za pristupanje EU - PP 29
512Mašine i oprema7,200,0007,200,000
515Nematerijalna imovina14,400,00014,400,0009,717,4809,717,48067.567.5
5001Izgradnja graničnog prelaza Gostun1,250,0001,250,0001,185,9061,185,90694.994.9
511Zgrade i građevinski objekti1,250,0001,250,0001,185,9061,185,90694.994.9
5008Izgradnja kompleksa carinske ispostave pri GP Gradina242,550,000242,550,000241,063,581241,063,58199.499.4
423Usluge po ugovoru900,000900,00033,60033,6003.73.7
511Zgrade i građevinski objekti241,650,000241,650,000241,029,981241,029,98199.799.7
Obezbeđenje razvoja jedinstvenog informacionog sistema69,600,00069,600,00056,388,00056,388,00081.081.0
5013
carinske službe
515Nematerijalna imovina69,600,00069,600,00056,388,00056,388,00081.081.0
7010IPA Podrška za učešće u programima EU30,586,00030,586,00012,440,64712,440,64740.740.7
422Troškovi putovanja18,006,00018,006,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama12,580,00012,580,00012,440,64712,440,64798.998.9
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje408,735,000414,735,00052,132,80052,132,80012.612.6
423Usluge po ugovoru26,222,00032,222,00032,019,96932,019,96999.499.4
512Mašine i oprema142,513,000142,513,00020,112,83120,112,83114.114.1
515Nematerijalna imovina240,000,000240,000,000
16.2PORESKA UPRAVA15,650,146,00014,514,706,00014,018,665,96514,018,665,96596.696.6
Izvori finansiranja za glavu 16.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,006,985,00013,871,545,00013,412,732,38013,412,732,38096.796.7
11Primanja od inostranih zaduživanja626,161,000626,161,000605,187,632605,187,63296.796.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih7,000,0007,000,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU10,000,00010,000,000745,953745,9537.57.5
Upravljanje poreskim sistemom15,650,146,00014,514,706,00014,018,665,96514,018,665,96596.696.6
2302
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni15,650,146,00014,514,706,00014,018,665,96514,018,665,96596.696.6
110
poslovi i spoljni poslovi
Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i operativna13,642,350,00012,510,802,00012,159,525,94812,159,525,94897.297.2
0001
podrška
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,068,315,0006,887,442,0006,887,403,0886,887,403,088100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,095,811,0001,095,811,0001,068,237,4001,068,237,40097.597.5
413Naknade u naturi11,000,0006,703,0006,322,6026,322,60294.394.3
414Socijalna davanja zaposlenima136,735,000136,735,000110,343,904110,343,90480.780.7
415Naknade troškova za zaposlene217,000,000217,000,000209,203,789209,203,78996.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi88,000,00088,000,00076,867,18576,867,18587.387.3
421Stalni troškovi1,707,653,0001,534,962,0001,518,831,2051,518,831,20598.998.9
422Troškovi putovanja42,999,00041,489,00037,502,10037,502,10090.490.4
423Usluge po ugovoru774,206,000670,093,000670,035,522670,035,522100.0100.0
424Specijalizovane usluge129,370,00049,980,00048,697,52948,697,52997.497.4
425Tekuće popravke i održavanje378,355,000255,467,000254,918,528254,918,52899.899.8
426Materijal423,351,000404,151,000402,018,344402,018,34499.599.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,088,0002,347,0002,346,8872,346,887100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate261,542,00078,980,00078,949,70478,949,704100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova112,886,000112,886,00073,595,07873,595,07865.265.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih6,000,0006,000,0005,499,1225,499,12291.791.7
organa
511Zgrade i građevinski objekti380,806,000280,188,00066,187,02966,187,02923.623.6
512Mašine i oprema489,733,000408,628,000408,627,279408,627,279100.0100.0
515Nematerijalna imovina313,500,000233,940,000233,939,655233,939,655100.0100.0
Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i ostalih javnih1,341,135,0001,337,243,0001,231,005,1681,231,005,16892.192.1
0002
prihoda - izdvojene aktivnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)729,646,000729,646,000701,089,605701,089,60596.196.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca110,542,000110,542,000106,233,249106,233,24996.196.1
415Naknade troškova za zaposlene20,000,00020,000,00018,164,84718,164,84790.890.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,500,0008,003,0008,002,0268,002,026100.0100.0
421Stalni troškovi232,862,000231,467,000206,442,353206,442,35389.289.2
422Troškovi putovanja2,822,0002,822,000449,010449,01015.915.9
423Usluge po ugovoru105,575,000105,575,00091,262,16291,262,16286.486.4
424Specijalizovane usluge19,864,00019,864,0006,521,3426,521,34232.832.8
425Tekuće popravke i održavanje51,594,00051,594,00038,700,42838,700,42875.075.0
426Materijal57,730,00057,730,00054,140,14554,140,14593.893.8
4002Modernizacija poreske administracije626,161,000626,161,000605,187,632605,187,63296.796.7
423Usluge po ugovoru306,253,000306,253,000304,070,640304,070,64099.399.3
444Prateći troškovi zaduživanja6,000,0006,000,0001,349,9611,349,96122.522.5
512Mašine i oprema313,907,000313,907,000299,767,031299,767,03195.595.5
515Nematerijalna imovina1,0001,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU40,500,00040,500,00022,947,21722,947,21756.756.7
422Troškovi putovanja17,000,00017,000,000745,953745,9534.44.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama23,500,00023,500,00022,201,26422,201,26494.594.5
16.3UPRAVA ZA TREZOR9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
Izvori finansiranja za glavu 16.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni9,937,379,0009,857,379,0009,727,981,5499,727,981,54998.798.7
110
poslovi i spoljni poslovi
0008Trezorsko poslovanje3,787,259,0003,732,059,0003,660,840,0353,660,840,03598.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,831,210,0001,825,210,0001,818,586,9741,818,586,97499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca277,500,000276,500,000275,550,803275,550,80399.799.7
413Naknade u naturi3,700,0003,700,0002,232,0002,232,00060.360.3
414Socijalna davanja zaposlenima35,200,00038,700,00037,374,15137,374,15196.696.6
415Naknade troškova za zaposlene54,800,00054,800,00053,831,44653,831,44698.298.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,300,00019,300,00017,162,88917,162,88988.988.9
421Stalni troškovi928,426,000928,426,000921,203,365921,203,36599.299.2
422Troškovi putovanja14,553,00014,553,00012,016,57812,016,57882.682.6
423Usluge po ugovoru141,710,000139,410,000138,919,039138,919,03999.699.6
424Specijalizovane usluge18,350,00018,350,00016,965,56116,965,56192.592.5
425Tekuće popravke i održavanje202,780,000177,880,000166,416,258166,416,25893.693.6
426Materijal104,890,00090,890,00083,684,85083,684,85092.192.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0002,500,0002,382,8262,382,82695.395.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,890,0001,890,000789,501789,50141.841.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,700,0002,700,00017,06617,0660.60.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,000,0002,000,0001,116,9391,116,93955.855.8
organa
512Mašine i oprema146,950,000135,250,000112,589,789112,589,78983.283.2
0009Informaciona podrška trezorskom poslovanju712,779,000709,179,000706,127,774706,127,77499.699.6
421Stalni troškovi63,351,00061,351,00059,441,34559,441,34596.996.9
423Usluge po ugovoru608,037,000607,437,000606,615,035606,615,03599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje41,391,00040,391,00040,071,39440,071,39499.299.2
Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave za233,800,000216,800,000178,685,095178,685,09582.482.4
4002
trezor
511Zgrade i građevinski objekti233,800,000216,800,000178,685,095178,685,09582.482.4
Proširenje i tehnološko unapređenje kapaciteta u cilju875,094,000875,094,000873,748,332873,748,33299.899.8
5002
efikasnijeg poslovanja
423Usluge po ugovoru279,594,000279,594,000278,818,344278,818,34499.799.7
512Mašine i oprema96,000,00096,000,00095,959,20095,959,200100.0100.0
515Nematerijalna imovina499,500,000499,500,000498,970,788498,970,78899.999.9
5005Unapređenje automatizacije poslovnih procesa1,010,205,0001,008,205,0001,007,022,5861,007,022,58699.999.9
423Usluge po ugovoru504,605,000502,605,000502,171,586502,171,58699.999.9
515Nematerijalna imovina505,600,000505,600,000504,850,999504,850,99999.999.9
5007Reforma računovodstva14,000,00011,800,0005,549,8375,549,83747.047.0
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000313,093313,09331.331.3
423Usluge po ugovoru9,000,0006,800,0005,236,7445,236,74477.077.0
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,000
5008Rezervna i „bekap” lokacija328,120,000328,120,000323,570,279323,570,27998.698.6
423Usluge po ugovoru80,000,00080,000,00079,940,40079,940,40099.999.9
512Mašine i oprema208,120,000208,120,000204,414,407204,414,40798.298.2
515Nematerijalna imovina40,000,00040,000,00039,215,47239,215,47298.098.0
5013Praćenje izvršenja Jedinica lokalne samouprave - JLS152,818,000152,818,000152,735,988152,735,98899.999.9
423Usluge po ugovoru152,818,000152,818,000152,735,988152,735,98899.999.9
844,400,000844,400,000842,755,284842,755,28499.899.8
5019Jedinstveni informacioni sistem za budžetsko računovodstvo
423Usluge po ugovoru407,400,000407,400,000406,073,220406,073,22099.799.7
515Nematerijalna imovina437,000,000437,000,000436,682,064436,682,06499.999.9
5023Sistem javnih finansija - JAFIN1,016,654,0001,016,654,0001,015,971,9721,015,971,97299.999.9
423Usluge po ugovoru426,654,000426,654,000426,225,972426,225,97299.999.9
515Nematerijalna imovina590,000,000590,000,000589,746,000589,746,000100.0100.0
Knjigovodstvo, osnovna sredstva i elektronsko prihvatanje78,820,00078,820,00078,399,16178,399,16199.599.5
5024
zahteva
423Usluge po ugovoru48,219,00048,219,00047,949,16147,949,16199.499.4
515Nematerijalna imovina30,601,00030,601,00030,450,00030,450,00099.599.5
5025Platforma za servisno orijentisanu arhitekturu - SOA55,790,00055,790,00055,609,80055,609,80099.799.7
423Usluge po ugovoru53,790,00053,790,00053,629,80053,629,80099.799.7
515Nematerijalna imovina2,000,0002,000,0001,980,0001,980,00099.099.0
Objedinjeni računovodstveni informacioni sistem401,640,000401,640,000400,974,155400,974,15599.899.8
5026
korisnika budžetskih sredstava - ORIS
423Usluge po ugovoru127,640,000127,640,000127,347,755127,347,75599.899.8
515Nematerijalna imovina274,000,000274,000,000273,626,400273,626,40099.999.9
5027Portal za administraciju korisničkih naloga (IAM&SSO)144,000,000144,000,000143,993,400143,993,400100.0100.0
423Usluge po ugovoru120,000,000120,000,000119,997,960119,997,960100.0100.0
515Nematerijalna imovina24,000,00024,000,00023,995,44023,995,440100.0100.0
5029Zaštita sistema od sajber napada282,000,000282,000,000281,997,852281,997,852100.0100.0
423Usluge po ugovoru230,000,000230,000,000229,998,252229,998,252100.0100.0
515Nematerijalna imovina52,000,00052,000,00051,999,60051,999,600100.0100.0
16.4UPRAVA ZA DUVAN93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
Izvori finansiranja za glavu 16.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
Regulacija proizvodnje i prometa duvana, duvanskih i srodnih93,372,00093,372,00090,050,03490,050,03496.496.4
0010
proizvoda
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,008,00044,728,00043,562,60243,562,60297.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,819,0006,819,0006,599,7346,599,73496.896.8
413Naknade u naturi50,00050,00036,00036,00072.072.0
414Socijalna davanja zaposlenima380,000660,000657,791657,79199.799.7
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000762,080762,08084.784.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,000750,000741,455741,45598.998.9
421Stalni troškovi844,000844,000782,189782,18992.792.7
422Troškovi putovanja621,000621,000474,694474,69476.476.4
423Usluge po ugovoru34,744,00034,744,00033,309,45633,309,45695.995.9
424Specijalizovane usluge944,000944,000894,156894,15694.794.7
425Tekuće popravke i održavanje223,000223,000221,924221,92499.599.5
426Materijal1,848,0001,848,0001,767,3741,767,37495.695.6
512Mašine i oprema241,000241,000240,579240,57999.899.8
16.5UPRAVA ZA SPREČAVANjE PRANjA NOVCA137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
Izvori finansiranja za glavu 16.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
133Ostale opšte usluge137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
Sprečavanje i otkrivanje pranja novca i finansiranje137,121,000137,121,000125,154,813125,154,81391.391.3
0011
terorizma
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,868,00057,818,00056,968,65956,968,65998.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,768,0008,768,0008,630,7528,630,75298.498.4
413Naknade u naturi1,00051,00051,00051,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,225,5361,225,53694.394.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi135,000135,000134,358134,35899.599.5
421Stalni troškovi8,422,0007,672,0007,621,7067,621,70699.399.3
422Troškovi putovanja4,000,0003,600,0001,873,7571,873,75752.052.0
423Usluge po ugovoru42,350,00043,500,00040,463,61340,463,61393.093.0
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje1,300,0001,300,0001,183,8601,183,86091.191.1
426Materijal3,660,0003,660,0003,006,4513,006,45182.182.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama750,000750,000750,000750,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate65,00065,00061,73261,73295.095.0
512Mašine i oprema3,200,0003,200,0003,183,3893,183,38999.599.5
515Nematerijalna imovina5,001,0005,001,000
16.6UPRAVA ZA SLOBODNE ZONE39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
Izvori finansiranja za glavu 16.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
Privlačenje investicija39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
1510
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
410
pitanju rada
0005Promocija, razvoj, kontrola i nadzor slobodnih zona39,928,00039,928,00037,671,63937,671,63994.394.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,776,00019,776,00019,283,78119,283,78197.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,997,0002,997,0002,921,4932,921,49397.597.5
413Naknade u naturi35,00035,00021,00021,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima395,000395,000388,942388,94298.598.5
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000427,433427,43371.271.2
421Stalni troškovi640,000640,000542,987542,98784.884.8
422Troškovi putovanja334,000334,000125,013125,01337.437.4
423Usluge po ugovoru13,011,00013,011,00012,457,49712,457,49795.795.7
424Specijalizovane usluge450,000450,000247,600247,60055.055.0
425Tekuće popravke i održavanje180,000180,000158,290158,29087.987.9
426Materijal1,120,0001,120,000770,910770,91068.868.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,000
512Mašine i oprema350,000350,000326,692326,69293.393.3
16.7UPRAVA ZA JAVNI DUG911,805,924,000906,406,248,000526,098,048,978526,098,048,97858.058.0
Izvori finansiranja za glavu 16.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta905,355,924,000899,956,248,000523,196,158,134523,196,158,13458.158.1
10Primanja od domaćih zaduživanja200,000,000200,000,00022,103,77722,103,77711.111.1
11Primanja od inostranih zaduživanja250,000,000250,000,000109,039,632109,039,63243.643.6
6,000,000,0006,000,000,0002,770,747,4362,770,747,43646.246.2
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
Upravljanje javnim dugom911,805,924,000906,406,248,000526,098,048,978526,098,048,97858.058.0
2201
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni3,355,924,0003,355,924,000160,594,375160,594,3754.84.8
110
poslovi i spoljni poslovi
0005Administracija i upravljanje3,355,924,0003,355,924,000160,594,375160,594,3754.84.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)53,920,00053,920,00051,666,79251,666,79295.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,169,0008,169,0007,827,5197,827,51995.895.8
413Naknade u naturi101,000101,00081,00081,00080.280.2
414Socijalna davanja zaposlenima2,000,0002,000,000504,571504,57125.225.2
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000507,279507,27972.572.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,450,0004,450,0003,052,5323,052,53268.668.6
421Stalni troškovi6,060,0006,060,0001,486,5031,486,50324.524.5
422Troškovi putovanja6,375,0006,375,0001,332,7301,332,73020.920.9
423Usluge po ugovoru124,220,000124,220,00066,531,37266,531,37253.653.6
424Specijalizovane usluge700,000700,000297,450297,45042.542.5
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,00031,89731,8972.12.1
426Materijal5,700,0005,700,0002,140,5452,140,54537.637.6
465Ostale dotacije i transferi300,000300,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,0003,8563,8561.81.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,049,0006,049,000150,135150,1352.52.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000,000200,000,00022,103,77722,103,77711.111.1
organa
512Mašine i oprema20,000,00020,000,0002,876,4142,876,41414.414.4
515Nematerijalna imovina10,000,00010,000,000
622Nabavka strane finansijske imovine2,905,460,0002,905,460,000
170Transakcije javnog duga908,450,000,000903,050,324,000525,937,454,604525,937,454,60458.258.2
0001Servisiranje domaćeg javnog duga287,800,000,000287,700,000,000227,405,067,204227,405,067,20479.079.0
441Otplata domaćih kamata62,500,000,00062,200,000,00062,057,322,01862,057,322,01899.899.8
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000500,000,000429,665,208429,665,20885.985.9
611Otplata glavnice domaćim kreditorima225,000,000,000225,000,000,000164,918,079,977164,918,079,97773.373.3
0002Servisiranje spoljnog javnog duga578,650,000,000573,750,324,000260,607,454,756260,607,454,75645.445.4
442Otplata stranih kamata101,200,000,00098,500,324,00097,765,291,97297,765,291,97299.399.3
444Prateći troškovi zaduživanja12,450,000,00010,250,000,0009,607,442,9259,607,442,92593.793.7
612Otplata glavnice stranim kreditorima465,000,000,000465,000,000,000153,234,719,859153,234,719,85933.033.0
0003Plaćanje po garancijama41,600,000,00041,200,000,00037,734,148,60537,734,148,60591.691.6
443Otplata kamata po garancijama7,800,000,0007,400,000,0007,216,703,5917,216,703,59197.597.5
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000300,000,00076,882,58076,882,58025.625.6
613Otplata glavnice po garancijama33,500,000,00033,500,000,00030,440,562,43430,440,562,43490.990.9
0004Zaduživanje emitovanjem državnih hartija od vrednosti400,000,000400,000,000190,784,040190,784,04047.747.7
444Prateći troškovi zaduživanja400,000,000400,000,000190,784,040190,784,04047.747.7
USTANOVA ZA REGISTAR OBAVEZNOG SOCIJALNOG
16.8OSIGURANjA281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
Izvori finansiranja za glavu 16.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
Socijalna zaštita281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
0902
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
410
pitanju rada
0002Registar obaveznog socijalnog osiguranja281,753,000281,753,000254,748,328254,748,32890.490.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,432,00057,432,00054,556,62754,556,62795.095.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,701,0008,701,0008,265,3298,265,32995.095.0
413Naknade u naturi150,000150,00060,00060,00040.040.0
414Socijalna davanja zaposlenima800,000800,000
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000706,200706,20078.578.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,000
421Stalni troškovi760,000760,000507,603507,60366.866.8
422Troškovi putovanja800,000800,000313,255313,25539.239.2
423Usluge po ugovoru130,969,000130,969,000113,061,492113,061,49286.386.3
424Specijalizovane usluge500,000500,000424,624424,62484.984.9
425Tekuće popravke i održavanje4,500,0004,500,0003,212,9773,212,97771.471.4
426Materijal2,500,0002,500,0001,682,1691,682,16967.367.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate320,000320,00032,63232,63210.210.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova400,000400,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih120,000120,000
organa
512Mašine i oprema56,000,00056,000,00055,197,72055,197,72098.698.6
515Nematerijalna imovina16,801,00016,801,00016,727,70016,727,70099.699.6
16.9UPRAVA ZA IGRE NA SREĆU1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
Izvori finansiranja za glavu 16.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
110
poslovi i spoljni poslovi
0016Obavljanje poslova iz oblasti igara na sreću1,040,623,0001,040,623,000985,685,214985,685,21494.794.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,564,00057,564,00056,175,61956,175,61997.697.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,721,0008,721,0008,510,6078,510,60797.697.6
413Naknade u naturi840,000840,000270,000270,00032.132.1
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000817,655817,65581.881.8
415Naknade troškova za zaposlene466,000466,000351,627351,62775.575.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi330,000330,000315,334315,33495.695.6
421Stalni troškovi37,001,00037,001,00023,158,57723,158,57762.662.6
422Troškovi putovanja15,056,00015,056,0002,183,7172,183,71714.514.5
423Usluge po ugovoru32,856,00032,856,00022,001,43822,001,43867.067.0
424Specijalizovane usluge4,901,0004,901,0001,668,7001,668,70034.034.0
425Tekuće popravke i održavanje2,400,0002,400,000285,114285,11411.911.9
426Materijal7,770,0007,770,0003,085,9473,085,94739.739.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,00047,00247,00231.331.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate551,000551,00056,38356,38310.210.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih600,000600,000423,131423,13170.570.5
organa
512Mašine i oprema4,000,0004,000,0001,922,0241,922,02448.148.1
515Nematerijalna imovina866,267,000866,267,000864,412,339864,412,33999.899.8
17MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA9,622,115,00010,128,115,0009,993,532,9789,993,532,97898.798.7
Izvori finansiranja za razdeo 17
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,616,841,00010,122,841,0009,988,260,4549,988,260,45498.798.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica5,274,0005,274,0005,272,5245,272,524100.0100.0
17.0MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA2,643,003,0002,643,003,0002,565,854,5272,565,854,52797.197.1
Izvori finansiranja za glavu 17.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,639,487,0002,639,487,0002,562,339,5112,562,339,51197.197.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica3,516,0003,516,0003,515,0163,515,016100.0100.0
Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih
0301
poslova2,643,003,0002,643,003,0002,565,854,5272,565,854,52797.197.1
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,643,003,0002,643,003,0002,565,854,5272,565,854,52797.197.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Članstvo u međunarodnim organizacijama449,045,000449,045,000448,714,076448,714,07699.999.9
421Stalni troškovi200,000200,000103,192103,19251.651.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama448,845,000448,845,000448,610,883448,610,88399.999.9
0003Administracija i upravljanje2,138,826,0002,138,826,0002,063,509,4632,063,509,46396.596.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,156,000,0001,157,100,0001,156,762,2501,156,762,250100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca317,000,000317,400,000317,188,644317,188,64499.999.9
413Naknade u naturi1,200,0001,200,000720,000720,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima21,000,00021,000,00017,390,07617,390,07682.882.8
415Naknade troškova za zaposlene25,347,00023,847,00022,975,84922,975,84996.396.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi14,600,00014,600,00014,577,72214,577,72299.899.8
421Stalni troškovi130,811,000130,811,000121,963,155121,963,15593.293.2
422Troškovi putovanja100,500,000100,450,00073,735,43573,735,43573.473.4
423Usluge po ugovoru155,801,000155,801,000152,667,420152,667,42098.098.0
424Specijalizovane usluge1,400,0001,400,000247,545247,54517.717.7
425Tekuće popravke i održavanje59,926,00059,926,00049,933,90049,933,90083.383.3
426Materijal74,119,00074,119,00074,081,00974,081,00999.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000847,775847,77542.442.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova501,000551,000542,491542,49198.598.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti35,000,00035,000,00034,759,45634,759,45699.399.3
512Mašine i oprema43,020,00043,020,00025,009,13225,009,13258.158.1
515Nematerijalna imovina600,000600,000107,606107,60617.917.9
5001Rekonstrukcija fasade objekta MSP55,132,00055,132,00053,630,98853,630,98897.397.3
511Zgrade i građevinski objekti55,132,00055,132,00053,630,98853,630,98897.397.3
17.1DIPLOMATSKO-KONZULARNA PREDSTAVNIŠTVA6,680,672,0007,186,672,0007,135,962,4987,135,962,49899.399.3
Izvori finansiranja za glavu 17.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,678,914,0007,184,914,0007,134,204,9917,134,204,99199.399.3
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica1,758,0001,758,0001,757,5081,757,508100.0100.0
Diplomatsko-konzularni poslovi u inostranstvu6,680,672,0007,186,672,0007,135,962,4987,135,962,49899.399.3
0302
113Spoljni poslovi6,680,672,0007,186,672,0007,135,962,4987,135,962,49899.399.3
Podrška funkcionisanju diplomatsko-konzularnih4,454,401,0004,454,401,0004,454,254,0084,454,254,008100.0100.0
0001
predstavništava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)560,000,000560,000,000559,999,999559,999,999100.0100.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00055,000,00055,000,00055,000,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene2,527,141,0002,527,141,0002,527,114,7682,527,114,768100.0100.0
421Stalni troškovi493,500,000493,500,000493,499,999493,499,999100.0100.0
422Troškovi putovanja95,000,00095,000,00094,881,73494,881,73499.999.9
423Usluge po ugovoru576,758,000576,758,000576,757,508576,757,508100.0100.0
424Specijalizovane usluge89,000,00089,000,00089,000,00089,000,000100.0100.0
426Materijal57,000,00057,000,00057,000,00057,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
0003Kapitalno i tekuće održavanje objekata i opreme DKP-a451,298,000485,298,000485,288,515485,288,515100.0100.0
421Stalni troškovi33,000,00033,000,00033,000,00033,000,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje91,000,00091,000,00091,000,00091,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti268,678,000302,678,000302,677,999302,677,999100.0100.0
512Mašine i oprema58,520,00058,520,00058,510,51658,510,516100.0100.0
515Nematerijalna imovina100,000100,000100,000100,000100.0100.0
0004Obnova voznog parka za potrebe DKP-a181,000,000181,000,000181,000,000181,000,000100.0100.0
421Stalni troškovi59,000,00059,000,00059,000,00059,000,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje20,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
426Materijal42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema60,000,00060,000,00060,000,00060,000,000100.0100.0
0005Zakup poslovnih objekata DKP-a590,000,000590,000,000589,999,999589,999,999100.0100.0
421Stalni troškovi590,000,000590,000,000589,999,999589,999,999100.0100.0
0006Zakup rezidencijalnih objekata DKP-a341,000,000341,000,000341,000,000341,000,000100.0100.0
421Stalni troškovi341,000,000341,000,000341,000,000341,000,000100.0100.0
5001Izgradnja DKP-a u Kanberi (Australija)117,549,000117,549,000117,549,000117,549,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti117,549,000117,549,000117,549,000117,549,000100.0100.0
Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije za potrebe200,424,000672,424,000672,424,000672,424,000100.0100.0
5004
DKP-a
511Zgrade i građevinski objekti200,424,000672,424,000672,424,000672,424,000100.0100.0
Informaciono-komunikacioni sistem kriptozaštite MSP i345,000,000345,000,000294,446,976294,446,97685.385.3
5005
DKP Republike Srbije
421Stalni troškovi6,000,0006,000,000
512Mašine i oprema219,000,000219,000,000174,458,976174,458,97679.779.7
515Nematerijalna imovina120,000,000120,000,000119,988,000119,988,000100.0100.0
UPRAVA ZA SARADNjU S DIJASPOROM I SRBIMA U
17.2REGIONU298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
Izvori finansiranja za glavu 17.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
Saradnja s dijasporom i Srbima u regionu298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
1902
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po298,440,000298,440,000291,715,953291,715,95397.797.7
410
pitanju rada
Zaštita prava i interesa pripadnika dijaspore i Srba u61,600,00061,600,00056,814,99956,814,99992.292.2
0001
regionu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,705,00030,705,00029,054,04529,054,04594.694.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,684,0004,684,0004,401,6884,401,68894.094.0
413Naknade u naturi200,000200,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000274,037274,03727.427.4
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000344,799344,79957.557.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi420,000420,000385,728385,72891.891.8
421Stalni troškovi2,800,0002,800,0002,791,4812,791,48199.799.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,000627,577627,57757.157.1
423Usluge po ugovoru7,389,0007,389,0007,388,2547,388,254100.0100.0
424Specijalizovane usluge400,000400,000
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000212,580212,58070.970.9
426Materijal1,700,0001,700,0001,327,6171,327,61778.178.1
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate101,000101,0007,1947,1947.17.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema200,000200,000
Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta dijaspore i236,840,000236,840,000234,900,953234,900,95399.299.2
0002
Srba u regionu
421Stalni troškovi400,000400,000234,100234,10058.558.5
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000834,096834,09633.433.4
423Usluge po ugovoru5,390,0005,390,0005,389,9975,389,997100.0100.0
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0001,976,0001,976,00098.898.8
426Materijal150,000150,00066,76066,76044.544.5
481Dotacije nevladinim organizacijama226,400,000226,400,000226,400,000226,400,000100.0100.0
18MINISTARSTVO ZA EVROPSKE INTEGRACIJE1,314,810,0001,328,735,710844,377,548844,377,54863.563.5
Izvori finansiranja za razdeo 18
01Opšti prihodi i primanja budžeta780,850,000780,850,000596,043,388596,043,38876.376.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih56,540,00056,540,00032,968,31132,968,31158.358.3
15
godina
56Finansijska pomoć EU477,420,000491,345,710215,365,848215,365,84843.843.8
Podrška pristupanju Srbije EU419,709,000419,709,000369,725,951369,725,95188.188.1
0601
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni419,709,000419,709,000369,725,951369,725,95188.188.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Koordinacija procesa evropskih integracija82,232,00082,232,00076,942,05276,942,05293.693.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)40,901,00040,901,00040,559,38140,559,38199.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,046,0006,046,0005,915,9705,915,97097.897.8
415Naknade troškova za zaposlene350,000350,000312,644312,64489.389.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi330,000330,000327,259327,25999.299.2
421Stalni troškovi3,095,0003,095,0002,750,4792,750,47988.988.9
422Troškovi putovanja4,260,0004,260,0003,616,7603,616,76084.984.9
423Usluge po ugovoru27,150,00027,150,00023,426,39123,426,39186.386.3
426Materijal100,000100,00033,16733,16733.233.2
0005Pripremljena nacionalna verzija pravnih tekovina EU65,328,00065,328,00062,764,74762,764,74796.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,900,00022,900,00022,432,19122,432,19198.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,480,0003,480,0003,398,4773,398,47797.797.7
415Naknade troškova za zaposlene260,000260,000222,044222,04485.485.4
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja1,050,0001,050,000404,345404,34538.538.5
423Usluge po ugovoru37,628,00037,628,00036,307,68936,307,68996.596.5
0006Administracija i upravljanje184,805,000184,805,000163,255,939163,255,93988.388.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)48,421,00048,421,00048,409,67448,409,674100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,339,0007,339,0007,334,0667,334,06699.999.9
413Naknade u naturi500,000500,000246,000246,00049.249.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,400,0001,400,0001,303,1791,303,17993.193.1
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000723,860723,86096.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi584,000584,000512,623512,62387.887.8
421Stalni troškovi2,390,0002,390,0001,913,3621,913,36280.180.1
422Troškovi putovanja6,955,0006,955,0004,641,5024,641,50266.766.7
423Usluge po ugovoru52,767,00052,767,00041,634,69341,634,69378.978.9
424Specijalizovane usluge4,041,0004,041,0003,132,6003,132,60077.577.5
425Tekuće popravke i održavanje2,325,0002,325,0001,398,4031,398,40360.160.1
426Materijal5,352,0005,352,0003,966,7803,966,78074.174.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi912,000912,000910,299910,29999.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate130,000130,00037,14637,14628.628.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000235,983235,98347.247.2
organa
512Mašine i oprema19,769,00019,769,00016,855,77016,855,77085.385.3
515Nematerijalna imovina620,000620,000
Informisanje javnosti i obuka o procesu evropskih72,950,00072,950,00058,535,22458,535,22480.280.2
0007
integracija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,100,00019,100,00019,099,17519,099,175100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,896,0002,896,0002,893,5252,893,52599.999.9
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000348,076348,07687.087.0
421Stalni troškovi3,530,0003,530,0002,315,8582,315,85865.665.6
422Troškovi putovanja1,815,0001,815,000793,577793,57743.743.7
423Usluge po ugovoru37,959,00037,959,00026,119,34126,119,34168.868.8
426Materijal250,000250,000118,754118,75447.547.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta500,000500,000349,578349,57869.969.9
481Dotacije nevladinim organizacijama6,500,0006,500,0006,497,3396,497,339100.0100.0
Koordinacija za vođenje pregovora o pristupanju Republike14,394,00014,394,0008,227,9908,227,99057.257.2
0008
Srbije EU i Tim za podršku pregovorima
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,350,0001,350,0001,287,8791,287,87995.495.4
422Troškovi putovanja520,000520,00067,91767,91713.113.1
423Usluge po ugovoru12,524,00012,524,0006,872,1946,872,19454.954.9
Podrška efektivnom korišćenju Instrumenata za
0602
pretpristupnu pomoć EU i razvojne pomoći895,101,000909,026,710474,651,596474,651,59652.252.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni895,101,000909,026,710474,651,596474,651,59652.252.2
110
poslovi i spoljni poslovi
Planiranje, programiranje, praćenje i izveštavanje o EU114,297,000114,297,00089,804,05189,804,05178.678.6
0001
sredstvima i međunarodnoj pomoći
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,399,00047,399,00046,123,30246,123,30297.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,183,0007,183,0006,987,6806,987,68097.397.3
415Naknade troškova za zaposlene1,236,0001,236,000633,822633,82251.351.3
421Stalni troškovi3,631,0003,631,00013,78613,7860.40.4
422Troškovi putovanja2,180,0002,180,000945,507945,50743.443.4
423Usluge po ugovoru51,668,00050,912,10835,099,95335,099,95368.968.9
465Ostale dotacije i transferi755,892
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000
Planiranje i programiranje i efikasno sprovođenje programa99,828,00099,828,00090,001,20990,001,20990.290.2
0004
prekogranične i transnacionalne saradnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)59,715,00059,715,00059,010,61659,010,61698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,076,0009,076,0008,940,1088,940,10898.598.5
415Naknade troškova za zaposlene620,000620,000550,351550,35188.888.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi432,000432,000425,686425,68698.598.5
421Stalni troškovi1,020,0001,020,000788,413788,41377.377.3
422Troškovi putovanja2,560,0002,560,0001,661,8011,661,80164.964.9
423Usluge po ugovoru26,295,00026,295,00018,624,23318,624,23370.870.8
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
465Ostale dotacije i transferi10,00010,000
Sprovođenje projekata IPA komponente čiji je korisnik14,409,00014,409,00012,902,69012,902,69089.589.5
0005
MEI
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,042,00011,042,00011,025,29911,025,29999.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,677,0001,677,0001,670,3331,670,33399.699.6
415Naknade troškova za zaposlene120,000120,000101,555101,55584.684.6
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja1,550,0001,550,000105,504105,5046.86.8
IPA program prekogranične saradnje Bugarska - Srbija -43,377,00043,377,00029,353,78829,353,78867.767.7
4002
tehnička pomoć
421Stalni troškovi600,000600,000244,361244,36140.740.7
422Troškovi putovanja3,150,0002,650,0001,321,8491,321,84949.949.9
423Usluge po ugovoru32,655,00032,655,00022,928,92922,928,92970.270.2
425Tekuće popravke i održavanje260,000260,000148,919148,91957.357.3
426Materijal751,0001,251,000744,222744,22259.559.5
465Ostale dotacije i transferi4,000,0004,000,0003,763,7503,763,75094.194.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00011,46611,4667.67.6
512Mašine i oprema1,810,0001,810,000190,294190,29410.510.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
IPA program prekogranične saradnje Rumunija - Srbija -50,443,00050,443,00030,744,71230,744,71260.960.9
4003
tehnička pomoć
421Stalni troškovi550,000550,000118,076118,07621.521.5
422Troškovi putovanja3,100,0003,100,0001,977,9511,977,95163.863.8
423Usluge po ugovoru40,322,00040,322,00026,296,62326,296,62365.265.2
425Tekuće popravke i održavanje210,000210,000100,924100,92448.148.1
426Materijal351,000351,000349,087349,08799.599.5
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0001,162,9991,162,99923.323.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate160,000160,00018,93218,93211.811.8
512Mašine i oprema750,000750,000720,120720,12096.096.0
IPA program prekogranične saradnje Mađarska - Srbija -37,815,00037,815,00026,337,07226,337,07269.669.6
4004
tehnička pomoć
421Stalni troškovi1,600,0001,600,0001,243,7691,243,76977.777.7
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,000484,362484,36230.330.3
423Usluge po ugovoru23,614,00023,614,00014,411,48514,411,48561.061.0
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,00069,14469,14443.243.2
426Materijal301,000301,000135,038135,03844.944.9
465Ostale dotacije i transferi10,000,00010,000,0009,794,8979,794,89797.997.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00012,76412,76416.016.0
512Mašine i oprema460,000460,000185,613185,61340.440.4
IPA program prekogranične saradnje Hrvatska - Srbija -28,691,00028,691,00014,723,00814,723,00851.351.3
4005
tehnička pomoć
421Stalni troškovi700,000700,000405,714405,71458.058.0
422Troškovi putovanja1,650,0003,350,0001,401,2671,401,26741.841.8
423Usluge po ugovoru23,031,00021,331,00012,582,73512,582,73559.059.0
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,00018,56018,56011.611.6
426Materijal260,000303,000301,406301,40699.599.5
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00013,32613,32616.716.7
512Mašine i oprema1,810,0001,767,000
4008Transnacionalni program Dunav - tehnička pomoć31,987,00031,987,00013,848,62413,848,62443.343.3
421Stalni troškovi60,00060,00011,77411,77419.619.6
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000624,526624,52625.025.0
423Usluge po ugovoru16,105,00016,105,0001,770,5681,770,56811.011.0
425Tekuće popravke i održavanje11,00011,000
426Materijal301,000301,000
465Ostale dotacije i transferi12,000,00012,000,00011,441,75611,441,75695.395.3
512Mašine i oprema1,010,0001,010,000
4009Jadransko Jonski transnacionalni program - tehnička pomoć22,660,00022,660,0008,914,5898,914,58939.339.3
421Stalni troškovi110,000110,00087,90087,90079.979.9
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,490,3161,490,31637.337.3
423Usluge po ugovoru11,710,00011,710,0004,034,4984,034,49834.534.5
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal310,000310,000
465Ostale dotacije i transferi6,000,0006,000,0003,236,3553,236,35553.953.9
512Mašine i oprema510,000510,00065,52065,52012.812.8
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Crna Gora i6,800,0006,800,000697,832697,83210.310.3
4010
Srbija - Bosna i Hercegovina - tehnička pomoć 2014-2020
421Stalni troškovi100,000100,00028,78928,78928.828.8
422Troškovi putovanja300,000300,00097,84697,84632.632.6
423Usluge po ugovoru5,778,0005,778,000351,610351,6106.16.1
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000
426Materijal200,000200,000
465Ostale dotacije i transferi222,000222,000219,587219,58798.998.9
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Makedonija -3,600,0003,600,000504,012504,01214.014.0
4012
tehnička pomoć 2016-2020
421Stalni troškovi61,00061,000
422Troškovi putovanja299,000299,00040,97940,97913.713.7
423Usluge po ugovoru3,240,0003,240,000463,033463,03314.314.3
IPA prekogranična saradnja - Fokalna tačka - podrška37,187,00037,187,0007,366,3687,366,36819.819.8
4013upravljanju makroregionalne strategije za Jadransko-jonski
region
421Stalni troškovi22,00022,0007647643.53.5
422Troškovi putovanja13,280,00013,280,0003,049,3283,049,32823.023.0
423Usluge po ugovoru21,875,00021,875,0004,316,2764,316,27619.719.7
425Tekuće popravke i održavanje10,00010,000
426Materijal800,000800,000
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000
IPA 2020 II deo - Podrška EU integracijama - Nealocirana78,192,00078,192,000
4015
sredstva
423Usluge po ugovoru78,192,00078,192,000
Strategija EU za Jadransko Jonski region - Projekat razvoja13,770,00013,770,0004,526,2444,526,24432.932.9
4016
strateških projektnih ideja
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja2,160,0002,460,0001,131,6441,131,64446.046.0
423Usluge po ugovoru9,200,0008,900,0003,394,6003,394,60038.138.1
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal800,000800,000
512Mašine i oprema1,500,0001,500,000
IPA 2020 II deo – Jačanje sposobnosti Republike Srbije u38,400,00038,400,0008,741,8898,741,88922.822.8
4017oblasti razminiranja i uništavanja neeksplodiranih ubojnih
sredstava, druga faza
512Mašine i oprema38,400,00038,400,0008,741,8898,741,88922.822.8
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Crna Gora,90,556,00090,556,00053,178,90353,178,90358.758.7
4018Srbija - Bosna i Hercegovina i Srbija – Severna Makedonija -
tehnička pomoć 2021-2027
421Stalni troškovi1,995,0001,995,0001,038,5491,038,54952.152.1
422Troškovi putovanja8,900,0008,900,0001,630,4461,630,44618.318.3
423Usluge po ugovoru37,750,00037,750,00023,782,82123,782,82163.063.0
425Tekuće popravke i održavanje1,060,0001,060,000116,290116,29011.011.0
426Materijal701,000701,0002,5702,5700.40.4
465Ostale dotacije i transferi37,000,00037,000,00026,578,84426,578,84471.871.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00029,38229,38229.429.4
512Mašine i oprema3,050,0003,050,000
IPA 2020 II deo - Tehnička pomoć nacionalnim72,000,00072,000,000
4019institucijama nadležnim za zaštitu životne sredine i
upravljanje vodama - PPF 11
423Usluge po ugovoru72,000,00072,000,000
4020Međuregionalni programi evropske teritorijalne saradnje3,600,0003,600,000292,261292,2618.18.1
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000202,998202,99820.320.3
423Usluge po ugovoru200,000200,00089,26389,26344.644.6
465Ostale dotacije i transferi2,400,0002,400,000
Razvoj i unapređenje informacionih sistema posvećenih35,400,00035,400,000
5001različitim segmentima praćenja procesa pristupanja
Republike Srbije Evropskoj Uniji
515Nematerijalna imovina35,400,00035,400,000
7061IPA 2014 - Pomoć pristupanju EU34,445,00048,370,71048,302,68648,302,68699.999.9
423Usluge po ugovoru34,445,00048,370,71048,302,68648,302,68699.999.9
IPA 2017 - Evaluacija IPA II pomoći i Nacionalnog37,644,00037,644,00034,411,65734,411,65791.491.4
7075
programa IPA TAIB 2013 (nealocirana sredstva)
423Usluge po ugovoru37,644,00037,644,00034,411,65734,411,65791.491.4
19MINISTARSTVO ODBRANE216,164,167,000226,368,167,000224,692,360,896224,692,360,89699.399.3
Izvori finansiranja za razdeo 19
01Opšti prihodi i primanja budžeta213,112,267,000223,316,267,000223,019,808,719223,019,808,71999.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika572,803,000572,803,000221,957,920221,957,92038.738.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica16,220,00016,220,0007,760,4447,760,44447.847.8
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine891,000,000891,000,000468,586,985468,586,98552.652.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,570,176,0001,570,176,000973,790,000973,790,00062.062.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,701,0001,701,000456,829456,82926.926.9
15
godina
Operacije i funkcionisanje MO i VS216,164,167,000226,368,167,000224,692,360,896224,692,360,89699.399.3
1703
210Vojna odbrana214,204,178,000224,419,578,000223,685,042,424223,685,042,42499.799.7
0001Funkcionisanje MO i VS73,245,828,00081,590,878,00081,030,239,63881,030,239,63899.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)34,303,00034,303,00032,849,54332,849,54395.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,780,0005,780,0005,482,1805,482,18094.894.8
413Naknade u naturi107,000,000104,000,000101,599,793101,599,79397.797.7
415Naknade troškova za zaposlene74,000,00074,000,00073,770,57573,770,57599.799.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi462,513,000425,513,000425,507,930425,507,930100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi5,942,745,0005,737,745,0005,731,643,4225,731,643,42299.999.9
422Troškovi putovanja1,351,015,0001,260,872,0001,254,954,7421,254,954,74299.599.5
423Usluge po ugovoru1,741,097,0001,735,097,0001,698,753,7221,698,753,72297.997.9
424Specijalizovane usluge1,725,342,0002,480,342,0002,471,624,2932,471,624,29399.699.6
425Tekuće popravke i održavanje4,427,702,0004,339,270,0004,262,049,1314,262,049,13198.298.2
426Materijal5,472,549,0005,893,539,0005,887,977,4875,887,977,48799.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama24,130,00020,657,00020,656,06120,656,061100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta347,079,000311,354,000311,343,256311,343,256100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0009,950,0009,920,6309,920,63099.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate35,534,00023,324,00022,258,55122,258,55195.495.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,578,880,0001,819,801,0001,806,268,3801,806,268,38099.399.3
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,347,532,0001,347,532,0001,108,768,5061,108,768,50682.382.3
512Mašine i oprema41,063,613,00048,478,155,00048,315,991,16748,315,991,16799.799.7
514Kultivisana imovina2,341,0001,000
515Nematerijalna imovina88,700,00085,670,00085,349,70685,349,70699.699.6
541Zemljište500,000500,000
621Nabavka domaće finansijske imovine7,403,473,0007,403,473,0007,403,470,5657,403,470,565100.0100.0
0002Multinacionalne operacije1,513,000,0001,195,309,0001,171,371,4361,171,371,43698.098.0
413Naknade u naturi23,246,00020,746,00020,232,64420,232,64497.597.5
421Stalni troškovi14,704,0008,013,0007,775,5837,775,58397.097.0
422Troškovi putovanja151,520,00086,520,00085,540,48985,540,48998.998.9
423Usluge po ugovoru11,323,0008,323,0008,294,8258,294,82599.799.7
424Specijalizovane usluge1,032,501,000929,501,000910,867,392910,867,39298.098.0
425Tekuće popravke i održavanje77,354,00016,354,00015,697,73515,697,73596.096.0
426Materijal92,855,00063,355,00061,029,45661,029,45696.396.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate36,00036,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,00010,500,00010,486,53210,486,53299.999.9
512Mašine i oprema59,461,00051,961,00051,446,78151,446,78199.099.0
0003Administracija i upravljanje73,110,850,00072,742,110,00072,721,350,92272,721,350,922100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)55,295,416,00054,949,416,00054,943,940,86354,943,940,863100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,029,901,00010,982,901,00010,981,047,02410,981,047,024100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima830,533,000945,533,000933,117,208933,117,20898.798.7
415Naknade troškova za zaposlene5,635,000,0005,568,000,0005,567,083,5935,567,083,593100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje320,000,000296,260,000296,162,234296,162,234100.0100.0
0009Vojno zdravstvo3,178,212,0003,485,002,0003,476,610,0853,476,610,08599.899.8
421Stalni troškovi749,294,0001,123,294,0001,123,203,7281,123,203,728100.0100.0
422Troškovi putovanja4,914,0003,914,0003,428,7503,428,75087.687.6
423Usluge po ugovoru192,741,000144,741,000142,839,429142,839,42998.798.7
424Specijalizovane usluge50,550,00039,550,00038,772,57138,772,57198.098.0
425Tekuće popravke i održavanje482,500,000447,530,000447,437,205447,437,205100.0100.0
426Materijal1,457,769,0001,502,769,0001,502,317,6501,502,317,650100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,100,0001,360,0001,350,4511,350,45199.399.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta2,180,0002,180,0001,658,8801,658,88076.176.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000120,000120,00060.060.0
512Mašine i oprema235,906,000218,906,000214,961,423214,961,42398.298.2
515Nematerijalna imovina1,058,000558,000519,998519,99893.293.2
4001Popuna ratnih materijalnih rezervi240,000,000240,000,000239,874,075239,874,07599.999.9
512Mašine i oprema240,000,000240,000,000239,874,075239,874,07599.999.9
4008Modernizacija i remont sredstava NVO812,000,000812,000,000811,999,998811,999,998100.0100.0
512Mašine i oprema812,000,000812,000,000811,999,998811,999,998100.0100.0
5008Opremanje NVO po tripartitnom sporazumu7,567,308,0007,567,308,0007,567,308,0007,567,308,000100.0100.0
512Mašine i oprema7,567,308,0007,567,308,0007,567,308,0007,567,308,000100.0100.0
5009Transportna i vojnopolicijska sredstva Vojske Srbije490,000,000490,000,000489,999,999489,999,999100.0100.0
512Mašine i oprema490,000,000490,000,000489,999,999489,999,999100.0100.0
5010Opremanje VMA medicinskom opremom700,000,000
512Mašine i oprema700,000,000
Izgradnja, rekonstrukcija i kapitalno održavanje objekata za800,000,000800,000,000679,393,378679,393,37884.984.9
5011
smeštaj NVO i osoblja MO i VS
511Zgrade i građevinski objekti800,000,000800,000,000679,393,378679,393,37884.984.9
5012Informatička i telekomunikaciona oprema MO i VS500,000,000456,181,000456,180,459456,180,459100.0100.0
512Mašine i oprema500,000,000456,181,000456,180,459456,180,459100.0100.0
Unapređenje informacione bezbednosti i sajber odbrane u MO246,480,000244,280,000244,209,268244,209,268100.0100.0
5013
i VS
512Mašine i oprema173,080,000171,280,000171,246,000171,246,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina73,400,00073,000,00072,963,26872,963,26899.999.9
5014Izgradnja objekata i infrastrukture za KoV68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
5015Izgradnja objekata i infrastrukture za RViPVO234,000,000234,000,000234,000,000234,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti234,000,000234,000,000234,000,000234,000,000100.0100.0
5016Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Pančevu15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
5017Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Priboju9,000,0009,000,0009,000,0009,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti9,000,0009,000,0009,000,0009,000,000100.0100.0
5018Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Nišu68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti68,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
5019Opremanje Vojske Srbije VnBA48,586,500,00048,327,510,00048,327,509,25048,327,509,250100.0100.0
512Mašine i oprema48,586,500,00048,327,510,00048,327,509,25048,327,509,250100.0100.0
5020Izgradnja vojnog objekta posebne namene720,000,000720,000,000720,000,000720,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti720,000,000720,000,000720,000,000720,000,000100.0100.0
5021Uređenje objekata za služenje vojnog roka2,100,000,0005,355,000,0005,354,995,9175,354,995,917100.0100.0
426Materijal1,803,000,0001,802,997,6321,802,997,632100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,100,000,0002,355,000,0002,355,000,0002,355,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema1,197,000,0001,196,998,2851,196,998,285100.0100.0
220Civilna odbrana13,500,0002,100,0002,070,9752,070,97598.698.6
0004Vanredne situacije13,500,0002,100,0002,070,9752,070,97598.698.6
421Stalni troškovi1,000,000
422Troškovi putovanja9,500,000100,00089,65089,65089.789.7
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,0001,981,3251,981,32599.199.1
426Materijal1,000,000
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu1,946,489,0001,946,489,0001,005,247,4981,005,247,49851.651.6
0005Izgradnja i održavanje stambenog prostora20,000,00020,000,00011,681,44911,681,44958.458.4
511Zgrade i građevinski objekti20,000,00020,000,00011,681,44911,681,44958.458.4
Unapređenje stanja u oblasti naoružanja i vojne opreme i1,188,540,0001,188,540,000399,972,914399,972,91433.733.7
0006
održavanje sredstava
512Mašine i oprema1,188,540,0001,188,540,000399,972,914399,972,91433.733.7
Unapređenje stanja u oblasti vojnog obrazovanja i vojne235,737,000235,737,00091,384,16691,384,16638.838.8
0007
naučnoistraživačke delatnosti
422Troškovi putovanja7,000,0007,000,0005,210,8775,210,87774.474.4
423Usluge po ugovoru21,000,00021,000,00012,961,58712,961,58761.761.7
425Tekuće popravke i održavanje120,000,000120,000,00038,334,86138,334,86131.931.9
511Zgrade i građevinski objekti25,000,00025,000,00023,371,85923,371,85993.593.5
512Mašine i oprema62,737,00062,737,00011,504,98011,504,98018.318.3
0008Funkcionisanje sistema specijalnih veza502,212,000502,212,000502,208,969502,208,969100.0100.0
421Stalni troškovi123,324,000120,379,000120,378,244120,378,244100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje60,888,00057,083,00057,082,15557,082,155100.0100.0
513Ostale nekretnine i oprema318,000,000324,750,000324,748,570324,748,570100.0100.0
MINISTARSTVO DRŽAVNE UPRAVE I LOKALNE
20SAMOUPRAVE3,867,026,0003,867,026,0003,662,627,8883,662,627,88894.794.7
Izvori finansiranja za razdeo 20
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,253,988,0003,253,988,0003,184,124,5483,184,124,54897.997.9
05Donacije od inostranih zemalja75,999,00075,999,00071,667,29971,667,29994.394.3
07Transferi od drugih nivoa vlasti58,606,00058,606,00033,502,51933,502,51957.257.2
11Primanja od inostranih zaduživanja445,411,000445,411,000340,312,606340,312,60676.476.4
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih470,000470,000469,167469,16799.899.8
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti32,552,00032,552,00032,551,74832,551,748100.0100.0
Sistem javne uprave671,538,000671,538,000611,763,759611,763,75991.191.1
0607
111Izvršni i zakonodavni organi474,953,000474,953,000445,547,722445,547,72293.893.8
0001Upravna inspekcija66,843,00066,843,00061,798,76461,798,76492.592.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,210,00047,210,00045,658,31745,658,31796.796.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,160,0007,160,0006,917,2356,917,23596.696.6
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima651,000651,000345,204345,20453.053.0
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000254,436254,43663.663.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi685,000685,000493,996493,99672.172.1
421Stalni troškovi3,130,0003,130,0002,889,7102,889,71092.392.3
422Troškovi putovanja1,012,0001,012,0001,008,9651,008,96599.799.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru530,000530,00050,76850,7689.69.6
424Specijalizovane usluge500,000500,000108,000108,00021.621.6
425Tekuće popravke i održavanje1,373,0001,373,0001,050,5671,050,56776.576.5
426Materijal2,901,0002,901,0001,957,6111,957,61167.567.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate240,000240,00054,03454,03422.522.5
512Mašine i oprema1,050,0001,050,0001,009,9201,009,92096.296.2
0006Uređenje i nadzor sistema javne uprave35,105,00035,105,00032,951,57432,951,57493.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,625,00028,625,00027,358,01827,358,01895.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,339,0004,339,0004,144,7404,144,74095.595.5
423Usluge po ugovoru2,141,0002,141,0001,448,8161,448,81667.767.7
0007Sistem matičnih knjiga45,742,00045,742,00043,094,72143,094,72194.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,891,00026,891,00025,760,04025,760,04095.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,094,0004,094,0003,902,6463,902,64695.395.3
422Troškovi putovanja168,000168,00011,14811,1486.66.6
423Usluge po ugovoru11,489,00011,489,00010,429,00710,429,00790.890.8
426Materijal100,000100,00060,76060,76060.860.8
515Nematerijalna imovina3,000,0003,000,0002,931,1202,931,12097.797.7
0010Podrška radu JP Službeni glasnik252,000,000252,000,000238,022,202238,022,20294.594.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama252,000,000252,000,000238,022,202238,022,20294.594.5
0011Stručno usavršavanje i stručni ispiti75,263,00075,263,00069,680,46269,680,46292.692.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,778,00017,778,00017,731,87117,731,87199.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,700,0002,700,0002,686,3792,686,37999.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,918,00010,918,0008,741,0508,741,05080.180.1
422Troškovi putovanja150,000150,00095,50695,50663.763.7
423Usluge po ugovoru33,517,00033,517,00030,368,06030,368,06090.690.6
515Nematerijalna imovina10,200,00010,200,00010,057,59610,057,59698.698.6
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi196,585,000196,585,000166,216,037166,216,03784.684.6
0009Administracija i upravljanje196,585,000196,585,000166,216,037166,216,03784.684.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)77,878,00077,878,00076,073,79276,073,79297.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,851,00011,851,00011,546,60011,546,60097.497.4
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima802,000802,000749,126749,12693.493.4
415Naknade troškova za zaposlene12,440,00012,440,00011,481,81411,481,81492.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,880,0001,880,0001,605,6271,605,62785.485.4
421Stalni troškovi7,518,0007,518,0006,378,1576,378,15784.884.8
422Troškovi putovanja2,354,0002,354,0001,389,1431,389,14359.059.0
423Usluge po ugovoru46,757,00046,757,00032,123,49732,123,49768.768.7
424Specijalizovane usluge3,460,0003,460,0001,863,4881,863,48853.953.9
425Tekuće popravke i održavanje3,789,0003,789,0002,658,2212,658,22170.270.2
426Materijal13,336,00013,336,0009,342,0009,342,00070.170.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti680,000680,000649,173649,17395.595.5
465Ostale dotacije i transferi1,040,0001,040,0001,031,8801,031,88099.299.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate250,000250,00058,17058,17023.323.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000296,939296,93959.459.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema11,999,00011,999,0008,968,4108,968,41074.774.7
Sistem lokalne samouprave3,014,441,0003,014,441,0002,875,685,1292,875,685,12995.495.4
0608
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni2,541,186,0002,541,186,0002,402,430,2672,402,430,26794.594.5
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Uređenje i nadzor u oblasti lokalne samouprave1,652,313,0001,652,313,0001,649,367,2031,649,367,20399.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,123,00022,123,00020,821,56020,821,56094.194.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,357,0003,357,0003,154,4663,154,46694.094.0
422Troškovi putovanja257,000257,0003,0003,0001.21.2
423Usluge po ugovoru3,597,0003,597,0002,409,6282,409,62867.067.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,622,979,0001,622,979,0001,622,978,5491,622,978,549100.0100.0
Podrška radu Zajedničkog konsultativnog odbora Komiteta1,147,0001,147,000
0005
regiona Evropske unije i Republike Srbije
422Troškovi putovanja232,000232,000
423Usluge po ugovoru915,000915,000
Program za suzbijanje larvi komaraca na teritoriji217,164,000217,164,000217,035,876217,035,87699.999.9
4003
Republike Srbije - Centralna Srbija
423Usluge po ugovoru26,164,00026,164,00026,163,87626,163,876100.0100.0
426Materijal191,000,000191,000,000190,872,000190,872,00099.999.9
4005Lokalna samouprava za 21. vek76,469,00076,469,00072,136,46672,136,46694.394.3
421Stalni troškovi5,0003,0973,09761.961.9
422Troškovi putovanja3,434,0003,434,000533,610533,61015.515.5
423Usluge po ugovoru70,602,00070,602,00070,316,25070,316,25099.699.6
426Materijal170,000470,000254,451254,45154.154.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,263,0001,263,000651,567651,56751.651.6
512Mašine i oprema1,000,000695,000377,492377,49254.354.3
5001Partnerstvo za lokalni razvoj594,093,000594,093,000463,890,721463,890,72178.178.1
444Prateći troškovi zaduživanja1,764,0001,764,0001,763,5731,763,573100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,500,00020,500,00020,499,84720,499,847100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti571,829,000571,829,000441,627,301441,627,30177.277.2
Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa473,255,000473,255,000473,254,862473,254,862100.0100.0
180
vlasti
Podrška razvoju i funkcionisanju sistema lokalne473,255,000473,255,000473,254,862473,254,862100.0100.0
0004
samouprave
463Transferi ostalim nivoima vlasti473,255,000473,255,000473,254,862473,254,862100.0100.0
Reforma javne uprave177,027,000177,027,000171,159,924171,159,92496.796.7
0613
111Izvršni i zakonodavni organi177,027,000177,027,000171,159,924171,159,92496.796.7
Uređenje javno - službeničkog sistema zasnovanog na40,246,00040,246,00037,667,76337,667,76393.693.6
0003
zaslugama
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,351,00030,351,00029,773,52829,773,52898.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,609,0004,609,0004,510,6894,510,68997.997.9
422Troškovi putovanja319,000319,000289,556289,55690.890.8
423Usluge po ugovoru4,967,0004,967,0003,093,9903,093,99062.362.3
0004Podrška radu regionalne škole za javnu upravu - RESPA17,645,00017,645,00017,644,63217,644,632100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama17,645,00017,645,00017,644,63217,644,632100.0100.0
0005Upravljanje reformom javne uprave117,049,000117,049,000114,201,963114,201,96397.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,322,00016,322,00016,194,26716,194,26799.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,481,0002,481,0002,453,4322,453,43298.998.9
422Troškovi putovanja1,493,0001,493,000241,078241,07816.116.1
423Usluge po ugovoru3,803,0003,803,0002,372,9992,372,99962.462.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama2,950,0002,950,0002,940,1882,940,18899.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
0006Reforma inspekcijskog nadzora2,087,0002,087,0001,645,5661,645,56678.878.8
423Usluge po ugovoru2,087,0002,087,0001,645,5661,645,56678.878.8
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
110
poslovi i spoljni poslovi
7066Parlamentarni i lokalni izbori4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
423Usluge po ugovoru4,020,0004,020,0004,019,0754,019,075100.0100.0
21MINISTARSTVO PRIVREDE37,802,870,00037,790,746,00037,718,286,64137,718,286,64199.899.8
Izvori finansiranja za razdeo 21
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,285,022,00036,269,383,00036,237,676,64736,237,676,64799.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika297,933,000297,933,000280,459,317280,459,31794.194.1
06Donacije od međunarodnih organizacija4,000,0004,000,000287,950287,9507.27.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica3,0003,000
11Primanja od inostranih zaduživanja1,168,112,0001,171,627,0001,171,627,0001,171,627,000100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina42,600,00042,600,00028,212,25828,212,25866.266.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih5,200,0005,200,00023,46923,4690.50.5
15
godina
21.0MINISTARSTVO PRIVREDE36,998,779,00036,986,655,00036,959,750,37736,959,750,37799.999.9
Izvori finansiranja za glavu 21.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,830,667,00035,815,028,00035,788,123,37735,788,123,37799.999.9
11Primanja od inostranih zaduživanja1,168,112,0001,171,627,0001,171,627,0001,171,627,000100.0100.0
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta177,424,000134,984,000132,843,004132,843,00498.498.4
1503
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po177,424,000134,984,000132,843,004132,843,00498.498.4
410
pitanju rada
Uređenje u oblasti bezbednosti i kvaliteta proizvoda na44,984,00044,984,00042,843,00442,843,00495.295.2
0001
tržištu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,018,00038,018,00036,722,88636,722,88696.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,696,0005,696,0005,563,5175,563,51797.797.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene950,000950,000369,706369,70638.938.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi320,000320,000186,895186,89558.458.4
PROIZVOD INFO-Uspostavljanje jedinstvenog digitalnog42,440,000
4001
servisa u vezi sa tehničkim propisima
423Usluge po ugovoru2,250,000
512Mašine i oprema13,840,000
515Nematerijalna imovina26,350,000
Program finansijske podrške - Korišćenjem standarda do90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
4004
konkurentnijih proizvoda
454Subvencije privatnim preduzećima90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
Regionalni razvoj1,163,000,0002,157,389,0002,154,446,1892,154,446,18999.999.9
1505
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi1,132,000,0002,118,759,0002,115,823,2492,115,823,24999.999.9
4004Podrška razvoju poslovne infrastrukture1,132,000,0002,118,759,0002,115,823,2492,115,823,24999.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti124,466,0001,807,069,0001,805,023,9501,805,023,95099.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,007,534,000311,690,000310,799,299310,799,29999.799.7
474Višenamenski razvojni projekti31,000,00038,630,00038,622,94038,622,940100.0100.0
0004Podsticanje ravnomernog regionalnog razvoja30,000,00038,630,00038,622,94038,622,940100.0100.0
424Specijalizovane usluge15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti15,000,00023,630,00023,622,94023,622,940100.0100.0
4005Program razvoja Podrinja1,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,000,000
Uređenje i nadzor u oblasti privrednog i regionalnog razvoja6,598,707,0007,671,617,4407,653,507,5107,653,507,51099.899.8
1508
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po6,598,707,0007,671,617,4407,653,507,5107,653,507,51099.899.8
410
pitanju rada
0001Kontrola i nadzor nad radom javnih preduzeća29,675,000461,023,000456,302,565456,302,56599.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,727,00024,727,00023,463,35323,463,35394.994.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,748,0003,748,0003,554,6983,554,69894.894.8
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000231,304231,30427.227.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi350,000350,000197,364197,36456.456.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama431,348,000428,855,846428,855,84699.499.4
0002Politike i mere privrednog i regionalnog razvoja1,104,178,0001,077,198,0001,073,916,2881,073,916,28899.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)121,581,000121,581,000119,558,610119,558,61098.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,420,00018,420,00018,113,13018,113,13098.398.3
415Naknade troškova za zaposlene1,900,0001,900,0001,310,4781,310,47869.069.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi980,000980,000617,623617,62363.063.0
424Specijalizovane usluge961,297,000934,317,000934,316,447934,316,447100.0100.0
0003Upravljanje procesom privatizacije i stečajem346,138,000346,138,000344,294,521344,294,52199.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)46,827,00046,827,00046,063,79246,063,79298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,149,0007,149,0006,978,6656,978,66597.697.6
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,000527,078527,07840.540.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi862,000862,000724,987724,98784.184.1
424Specijalizovane usluge290,000,000290,000,000290,000,000290,000,000100.0100.0
0004Administracija i upravljanje390,604,000895,809,440887,545,136887,545,13699.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)76,375,00076,375,00075,277,73375,277,73398.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,628,00011,628,00011,404,57711,404,57798.198.1
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000
414Socijalna davanja zaposlenima3,500,0003,500,0003,457,7943,457,79498.898.8
415Naknade troškova za zaposlene4,960,0004,960,0004,804,6014,804,60196.996.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi930,000930,000699,600699,60075.275.2
421Stalni troškovi15,000,00014,000,00013,636,91413,636,91497.497.4
422Troškovi putovanja10,000,0006,000,0005,459,4275,459,42791.091.0
423Usluge po ugovoru184,000,000193,500,000189,238,170189,238,17097.897.8
424Specijalizovane usluge6,000,0003,600,0003,572,8003,572,80099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje10,000,0003,600,0003,584,2503,584,25099.699.6
426Materijal14,711,0008,147,5008,128,8358,128,83599.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama7,000,0005,000,0004,900,7544,900,75498.098.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,000,000500,000335,280335,28067.167.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova17,500,000561,068,940561,068,940561,068,940100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000999,870999,870100.0100.0
organa
512Mašine i oprema20,000,0001,000,000975,593975,59397.697.6
515Nematerijalna imovina3,000,000
4002Kreditna podrška preduzećima u postupku privatizacije3,560,000,0003,719,822,0003,719,822,0003,719,822,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine3,560,000,0003,719,822,0003,719,822,0003,719,822,000100.0100.0
Prevencija i ublažavanje posledica nastalih usled bolesti1,168,112,0001,171,627,0001,171,627,0001,171,627,000100.0100.0
7078
COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2
444Prateći troškovi zaduživanja3,515,0003,515,0003,515,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,168,112,0001,168,112,0001,168,112,0001,168,112,000100.0100.0
Podsticaji razvoju konkurentnosti privrede3,225,487,0001,970,047,0001,969,882,3751,969,882,375100.0100.0
1509
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po3,225,487,0001,970,047,0001,969,882,3751,969,882,375100.0100.0
410
pitanju rada
4002Podrška razvoju preduzetništva1,892,487,0001,928,047,0001,927,882,3751,927,882,375100.0100.0
423Usluge po ugovoru98,300,00098,300,00098,300,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,770,000,0001,650,000,0001,650,000,0001,650,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima90,001,000147,261,000147,259,792147,259,792100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama32,486,00032,486,00032,322,58332,322,58399.599.5
4003Podrška kroz standardizovani set usluga za MSPP42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
4008Podrška industrijskom razvoju345,000,000
423Usluge po ugovoru110,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima235,000,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027946,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima946,000,000
Privlačenje investicija25,834,161,00025,052,617,56025,049,071,30025,049,071,300100.0100.0
1510
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po25,834,161,00025,052,617,56025,049,071,30025,049,071,300100.0100.0
410
pitanju rada
Stručna i administrativna podrška u oblasti privrednog i800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
0001
regionalnog razvoja
424Specijalizovane usluge800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
0003Ulaganja od posebnog značaja25,033,161,00024,252,617,56024,249,071,30024,249,071,300100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima23,833,160,00024,252,614,00024,249,071,30024,249,071,300100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,200,001,0003,560
4001Osnivački ulog Republike Srbije u privrednim društvima1,000,000
621Nabavka domaće finansijske imovine1,000,000
21.1DIREKCIJA ZA MERE I DRAGOCENE METALE301,116,000301,116,000287,739,639287,739,63995.695.6
Izvori finansiranja za glavu 21.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta292,013,000292,013,000287,428,220287,428,22098.498.4
06Donacije od međunarodnih organizacija4,000,0004,000,000287,950287,9507.27.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica3,0003,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih5,100,0005,100,00023,46923,4690.50.5
15
godina
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta301,116,000301,116,000287,739,639287,739,63995.695.6
1503
130Opšte usluge301,116,000301,116,000287,739,639287,739,63995.695.6
0004Razvoj metrološkog sistema279,360,000279,360,000266,372,848266,372,84895.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)145,942,000145,942,000144,873,494144,873,49499.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,111,00022,111,00021,948,33521,948,33599.399.3
413Naknade u naturi200,000200,000168,480168,48084.284.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,448,0001,448,000458,827458,82731.731.7
415Naknade troškova za zaposlene2,420,0002,420,0002,227,0412,227,04192.092.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,0001,041,5021,041,50294.794.7
421Stalni troškovi12,700,00012,700,00012,693,20712,693,20799.999.9
422Troškovi putovanja5,000,0006,075,0005,188,0095,188,00985.485.4
423Usluge po ugovoru31,163,00031,138,00023,681,82623,681,82676.176.1
424Specijalizovane usluge10,200,00010,200,00010,199,63410,199,634100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0006,500,0005,962,2395,962,23991.791.7
426Materijal11,933,00011,933,00011,027,32811,027,32892.492.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,500,0009,450,0009,414,5059,414,50599.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000167,083167,08383.583.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih241,000241,000177,060177,06073.573.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,0002,955,2642,955,26498.598.5
512Mašine i oprema13,500,00013,500,00012,992,61312,992,61396.296.2
515Nematerijalna imovina1,201,0001,201,0001,196,4001,196,40099.699.6
0005Razvoj sistema kontrole predmeta od dragocenih metala21,756,00021,756,00021,366,79221,366,79298.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,603,00014,603,00014,586,15114,586,15199.999.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,213,0002,213,0002,209,8022,209,80299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima600,000600,000459,641459,64176.676.6
415Naknade troškova za zaposlene240,000240,000220,989220,98992.192.1
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,0001,090,1161,090,11699.199.1
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000345,900345,90086.586.5
426Materijal1,300,0001,300,0001,279,6871,279,68798.498.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0001,300,0001,174,5051,174,50590.390.3
21.2USTANOVA U OBLASTI STANDARDIZACIJE192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
Izvori finansiranja za glavu 21.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta137,829,000137,829,000137,616,301137,616,30199.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika54,592,00054,592,00044,385,30344,385,30381.381.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina100,000100,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih100,000100,000
15
godina
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
1503
130Opšte usluge192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
0003Uređenje oblasti standardizacije192,621,000192,621,000182,001,604182,001,60494.594.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,289,00098,589,00096,520,10796,520,10797.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,304,00015,304,00014,616,46314,616,46395.595.5
413Naknade u naturi150,000150,00090,00090,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000775,307775,30777.577.5
415Naknade troškova za zaposlene1,404,0001,404,0001,259,6471,259,64789.789.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,0001,066,5361,066,53697.097.0
421Stalni troškovi17,275,00017,275,00014,844,16214,844,16285.985.9
422Troškovi putovanja3,047,0003,047,0002,483,3122,483,31281.581.5
423Usluge po ugovoru20,316,00020,316,00018,576,10318,576,10391.491.4
424Specijalizovane usluge30,00030,000
425Tekuće popravke i održavanje2,930,0002,930,0001,673,8931,673,89357.157.1
426Materijal4,475,0004,475,0004,253,9124,253,91295.195.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama22,001,00023,701,00023,689,22923,689,229100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00033,09133,09111.011.0
512Mašine i oprema1,900,0001,900,0001,159,3241,159,32461.061.0
515Nematerijalna imovina1,100,0001,100,000960,517960,51787.387.3
21.3USTANOVA U OBLASTI AKREDITACIJE310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
Izvori finansiranja za glavu 21.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta24,512,00024,512,00024,508,74924,508,749100.0100.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika243,341,000243,341,000236,074,014236,074,01497.097.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina42,500,00042,500,00028,212,25828,212,25866.466.4
Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
1503
130Opšte usluge310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
0002Akreditacija tela za ocenjivanje usaglašenosti310,353,000310,353,000288,795,021288,795,02193.193.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,590,000109,590,000109,564,100109,564,100100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,603,00016,603,00016,598,96116,598,961100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,410,0001,410,0001,331,5061,331,50694.494.4
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,800,0001,653,9451,653,94591.991.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,000,000999,700999,700100.0100.0
421Stalni troškovi5,012,0005,012,0004,656,2134,656,21392.992.9
422Troškovi putovanja9,155,0009,155,0009,111,9429,111,94299.599.5
423Usluge po ugovoru113,500,000113,500,000112,815,359112,815,35999.499.4
424Specijalizovane usluge1,238,0001,238,0001,217,0001,217,00098.398.3
425Tekuće popravke i održavanje1,100,0001,100,0001,048,7591,048,75995.395.3
426Materijal4,075,0004,075,0003,896,2673,896,26795.695.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,500,0003,500,0003,500,0003,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,569,0003,569,0002,983,6162,983,61683.683.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova801,000801,000141,000141,00017.617.6
512Mašine i oprema27,000,00027,000,0008,276,6538,276,65330.730.7
515Nematerijalna imovina11,000,00011,000,00011,000,00011,000,000100.0100.0
21.4UPRAVA ZA BRZI ODGOVOR1,0001,000
Izvori finansiranja za glavu 21.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,0001,000
Privlačenje investicija1,0001,000
1510
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,0001,000
110
poslovi i spoljni poslovi
Unapređenje efikasnosti rada državnih organa radi1,0001,000
0004
stvaranja povoljnijeg poslovnog i investicionog okruženja
423Usluge po ugovoru1,0001,000
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22INFRASTRUKTURE273,674,840,000299,691,813,162280,194,771,722280,194,771,72293.593.5
Izvori finansiranja za razdeo 22
01Opšti prihodi i primanja budžeta118,603,616,000110,194,470,000107,911,121,299107,911,121,29997.997.9
05Donacije od inostranih zemalja1,226,0002,015,3502,015,3502,015,350100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija7,723,023,0007,723,023,0001,481,065,2891,481,065,28919.219.2
10Primanja od domaćih zaduživanja38,413,502,00052,405,864,01450,742,079,05050,742,079,05096.896.8
11Primanja od inostranih zaduživanja106,795,737,000127,228,704,798118,981,263,531118,981,263,53193.593.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih717,000717,000682,971682,97195.395.3
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,137,019,0002,137,019,0001,076,544,2331,076,544,23350.450.4
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22.0INFRASTRUKTURE273,360,635,000299,376,818,812279,894,719,909279,894,719,90993.593.5
Izvori finansiranja za glavu 22.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta118,290,637,000109,881,491,000107,613,084,836107,613,084,83697.997.9
06Donacije od međunarodnih organizacija7,723,023,0007,723,023,0001,481,065,2891,481,065,28919.219.2
10Primanja od domaćih zaduživanja38,413,502,00052,405,864,01450,742,079,05050,742,079,05096.896.8
11Primanja od inostranih zaduživanja106,795,737,000127,228,704,798118,981,263,531118,981,263,53193.593.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih717,000717,000682,971682,97195.395.3
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,137,019,0002,137,019,0001,076,544,2331,076,544,23350.450.4
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja50,862,688,00047,265,994,39545,651,981,39645,651,981,39696.696.6
0701
450Saobraćaj50,862,688,00047,265,994,39545,651,981,39645,651,981,39696.696.6
0001Drumski transport, putevi i bezbednost saobraćaja20,345,147,00017,317,514,00017,024,450,38217,024,450,38298.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)137,552,000141,852,000141,687,499141,687,49999.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca20,840,00021,490,00021,465,65721,465,65799.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima501,000501,000480,393480,39395.995.9
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,337,4082,337,40870.870.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi473,000473,000327,259327,25969.269.2
423Usluge po ugovoru119,481,000119,481,000110,811,666110,811,66692.792.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama18,375,000,00016,317,417,00016,044,027,59216,044,027,59298.398.3
454Subvencije privatnim preduzećima1,063,000,000498,000,000488,544,321488,544,32198.198.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti215,000,000215,000,000214,768,587214,768,58799.999.9
515Nematerijalna imovina410,000,000
0002Železnički i intermodalni saobraćaj24,059,984,00024,024,984,00023,994,912,53423,994,912,53499.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,183,00020,183,00019,613,87819,613,87897.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,304,0003,304,0002,971,5032,971,50389.989.9
414Socijalna davanja zaposlenima301,000301,00098,20998,20932.632.6
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000283,794283,79463.163.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi146,000146,000
423Usluge po ugovoru8,600,0008,600,0008,426,7338,426,73398.098.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama23,877,000,00023,877,000,00023,855,548,15023,855,548,15099.999.9
454Subvencije privatnim preduzećima100,000,00084,000,00079,197,43679,197,43694.394.3
512Mašine i oprema50,000,00031,000,00028,772,83128,772,83192.892.8
0003Vodni saobraćaj111,042,000111,848,000109,091,847109,091,84797.597.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)79,153,00079,853,00078,322,59878,322,59898.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,975,00012,081,00011,865,87411,865,87498.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima751,000751,000746,500746,50099.499.4
415Naknade troškova za zaposlene3,340,0003,340,0002,634,4732,634,47378.978.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi379,000379,000327,259327,25986.386.3
423Usluge po ugovoru15,444,00015,444,00015,195,14315,195,14398.498.4
0004Vazdušni saobraćaj1,428,366,0001,328,366,0001,306,379,4351,306,379,43598.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,982,00015,982,00015,589,95915,589,95997.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,422,0002,422,0002,361,8792,361,87997.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima201,000201,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene390,000390,000181,977181,97746.746.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi171,000171,000141,895141,89583.083.0
423Usluge po ugovoru4,200,0004,200,0003,874,6453,874,64592.392.3
424Specijalizovane usluge800,000,000700,000,000679,229,079679,229,07997.097.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama605,000,000605,000,000605,000,000605,000,000100.0100.0
0005Administracija i upravljanje1,653,589,0001,826,798,3951,646,788,4671,646,788,46790.190.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)123,932,000137,432,000134,679,595134,679,59598.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,485,00021,485,00020,403,95920,403,95995.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima6,601,0006,601,0004,968,6524,968,65275.375.3
415Naknade troškova za zaposlene4,170,0004,170,0003,611,7953,611,79586.686.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,400,0006,400,0005,633,2235,633,22388.088.0
421Stalni troškovi130,046,000120,046,000106,291,973106,291,97388.588.5
422Troškovi putovanja26,300,00016,300,00015,934,65515,934,65597.897.8
423Usluge po ugovoru211,125,000211,125,000146,445,625146,445,62569.469.4
424Specijalizovane usluge20,000,00020,000,0004,328,3504,328,35021.621.6
425Tekuće popravke i održavanje64,700,00032,700,0009,380,3489,380,34828.728.7
426Materijal75,211,00075,211,00046,439,70646,439,70661.761.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama141,750,000143,750,000143,697,018143,697,018100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,045,0003,045,000812,359812,35926.726.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova685,000,000972,709,395957,132,516957,132,51698.498.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih9,924,0009,924,0001,862,1301,862,13018.818.8
organa
512Mašine i oprema115,900,00045,900,00045,166,56445,166,56498.498.4
515Nematerijalna imovina10,000,000
4003IPA 2020-Podrška EU integracijama-nealocirana sredstva25,104,00025,104,00017,527,49117,527,49169.869.8
511Zgrade i građevinski objekti25,104,00025,104,00017,527,49117,527,49169.869.8
7052Transnacionalni program Dunav 2014-20206,300,0006,300,0003,819,2703,819,27060.660.6
421Stalni troškovi300,000300,000
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000224,986224,98622.522.5
423Usluge po ugovoru4,500,0004,500,0003,594,2843,594,28479.979.9
512Mašine i oprema500,000500,000
7060IPA 2015 Saobraćaj3,108,262,0002,500,186,0001,445,665,2001,445,665,20057.857.8
511Zgrade i građevinski objekti3,108,262,0002,500,186,0001,445,665,2001,445,665,20057.857.8
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje124,894,000124,894,000103,346,772103,346,77282.782.7
511Zgrade i građevinski objekti124,894,000124,894,000103,346,772103,346,77282.782.7
Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za
0702
Republiku Srbiju221,306,966,000250,984,673,417233,385,831,319233,385,831,31993.093.0
450Saobraćaj221,306,966,000250,984,673,417233,385,831,319233,385,831,31993.093.0
0001Podrška realizaciji projekata i međunarodna saradnja491,418,000443,226,224413,810,344413,810,34493.493.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,823,00031,323,00030,845,64930,845,64998.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,671,0004,821,0004,673,1164,673,11696.996.9
414Socijalna davanja zaposlenima201,000201,000
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000328,174328,17472.972.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru31,100,00031,100,00030,887,03930,887,03999.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti374,172,000375,330,224347,076,366347,076,36692.592.5
Projekat unapređenja trgovine i transporta Zapadnog514,279,000514,279,000109,563,133109,563,13321.321.3
4004
Balkana uz primenu višefaznog programskog pristupa
421Stalni troškovi8,438,0008,438,00011,18411,1840.10.1
422Troškovi putovanja6,212,0006,212,000233,784233,7843.83.8
423Usluge po ugovoru232,935,000232,864,800109,211,277109,211,27746.946.9
426Materijal293,000293,00036,68836,68812.512.5
444Prateći troškovi zaduživanja70,20070,20070,200100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti198,214,000198,214,000
512Mašine i oprema937,000937,000
515Nematerijalna imovina67,250,00067,250,000
Razvoj i instalacija sistema za navigaciono praćenje i83,958,000130,901,662121,618,205121,618,20592.992.9
4007
elektronsko obeležavanje plovnog puta na Savi (AtoNs)
511Zgrade i građevinski objekti15,689,00062,632,66262,626,55162,626,551100.0100.0
512Mašine i oprema68,269,00068,269,00058,991,65458,991,65486.486.4
4009Program integralnog razvoja Jugozapadne Srbije1,400,000,0001,400,000,0001,345,330,4191,345,330,41996.196.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,400,000,0001,400,000,0001,345,330,4191,345,330,41996.196.1
Projekat razvoja lokalne infrastrukture i453,116,000467,103,853466,622,305466,622,30599.999.9
4011
institucionalnog jačanja lokalnih samouprava
421Stalni troškovi5,160,0006,891,9536,891,9536,891,953100.0100.0
423Usluge po ugovoru23,299,00032,385,10231,904,19231,904,19298.598.5
444Prateći troškovi zaduživanja3,169,7993,169,7993,169,799100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti424,657,000424,657,000424,656,361424,656,361100.0100.0
Izgradnja i rekonstrukcija prateće infrastrukture na2,627,501,0002,627,501,0002,342,359,1562,342,359,15689.189.1
4012
aerodromu "Konstantin Veliki" u Nišu
511Zgrade i građevinski objekti2,627,501,0002,627,501,0002,342,359,1562,342,359,15689.189.1
Nabavka 5 novih elektromotornih vozila (EMV) za brzine 2002,278,800,0002,278,800,0002,228,439,1532,228,439,15397.897.8
4014
km/h
512Mašine i oprema2,278,800,0002,278,800,0002,228,439,1532,228,439,15397.897.8
5008Brza saobraćajnica Ib reda Novi Sad-Ruma13,691,831,00015,590,939,04115,583,496,43615,583,496,436100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti13,691,831,00015,590,939,04115,583,496,43615,583,496,436100.0100.0
5015Projekat mađarsko - srpske železnice39,429,433,00038,929,433,00037,883,488,69837,883,488,69897.397.3
511Zgrade i građevinski objekti39,429,433,00038,929,433,00037,883,488,69837,883,488,69897.397.3
Izvođenje dela radova na izgradnji autoputa E-75, deonica: GP156,000,000156,000,00018,936,00018,936,00012.112.1
5017
Kelebija-petlja Subotica Jug
511Zgrade i građevinski objekti156,000,000156,000,00018,936,00018,936,00012.112.1
Izgradnja beogradske obilaznice na autoputu E-70/E-75,3,401,117,0003,131,117,0003,029,979,6963,029,979,69696.896.8
5019deonica: Most preko reke Save kod Ostružnice-Bubanj Potok
(sektori 4, 5 i 6)
511Zgrade i građevinski objekti3,401,117,0003,131,117,0003,029,979,6963,029,979,69696.896.8
Izgradnja autoputa E-80, deonice: Crvena Reka-Čiflik i113,119,000113,119,000113,118,981113,118,981100.0100.0
5022Pirot (istok)-Dimitrovgrad i Paralelni nekomercijalni
put Bela Palanka - Pirot (Zapad)
511Zgrade i građevinski objekti113,119,000113,119,000113,118,981113,118,981100.0100.0
5023Rehabilitacija puteva i unapređenje bezbednosti saobraćaja1,900,542,0004,390,326,5044,390,326,5044,390,326,504100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,900,542,0004,390,326,5044,390,326,5044,390,326,504100.0100.0
Program vodosnabdevanja i prečišćavanja otpadnih voda u132,625,000165,233,957165,232,489165,232,489100.0100.0
5026
opštinama srednje veličine u Srbiji V i Zeleni gradovi
423Usluge po ugovoru32,608,95732,608,95732,608,957100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti39,788,00039,788,00039,787,06139,787,061100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine92,837,00092,837,00092,836,47192,836,471100.0100.0
5027Rekonstrukcija železničke pruge Niš - Dimitrovgrad7,180,839,0007,199,206,9982,600,889,9462,600,889,94636.136.1
423Usluge po ugovoru839,000
511Zgrade i građevinski objekti7,180,839,0007,198,367,9982,600,889,9462,600,889,94636.136.1
Rekonstrukcija starog mosta na graničnom prelazu Ljubovija -17,580,0005,818,000
5029
Bratunac
511Zgrade i građevinski objekti17,580,0005,818,000
Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Karakaj151,200,000151,200,000132,494,707132,494,70787.687.6
5030
(Zvornik)
511Zgrade i građevinski objekti151,200,000151,200,000132,494,707132,494,70787.687.6
5032Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Šepak960,000960,000
511Zgrade i građevinski objekti960,000960,000
Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Skelani1,000,0001,000,000
5033
(Bajina Bašta)
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
5034Izgradnja autoputa E-763, deonica: Preljina - Požega8,339,825,0009,244,459,3759,220,601,0479,220,601,04799.799.7
511Zgrade i građevinski objekti8,339,825,0009,244,459,3759,220,601,0479,220,601,04799.799.7
5035Izgradnja autoputa E-761, deonica: Pojate - Preljina38,683,562,00042,377,065,50542,311,270,85442,311,270,85499.899.8
511Zgrade i građevinski objekti38,683,562,00042,377,065,50542,311,270,85442,311,270,85499.899.8
5038Adaptacija brodske prevodnice u sastavu HEPS „Đerdap 1”12,000,00012,000,00011,223,67511,223,67593.593.5
511Zgrade i građevinski objekti12,000,00012,000,00011,223,67511,223,67593.593.5
Implementacija sistema hidro-meteo stanica i sistema223,577,000223,577,000205,576,209205,576,20991.991.9
5039
nadzora klirensa mostova
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
512Mašine i oprema222,577,000222,577,000205,576,209205,576,20992.492.4
5042Vađenje potonule nemačke flote iz Drugog svetskog rata117,643,000117,643,00049,098,02949,098,02941.741.7
511Zgrade i građevinski objekti117,643,000117,643,00049,098,02949,098,02941.741.7
5043Izgradnja autoputa E-761 Beograd-Sarajevo2,350,000,0002,967,000,0002,965,245,4382,965,245,43899.999.9
511Zgrade i građevinski objekti2,350,000,0002,967,000,0002,965,245,4382,965,245,43899.999.9
5045Izgradnja saobraćajnice Ruma - Šabac - Loznica24,428,313,00032,827,032,79032,827,032,79032,827,032,790100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti24,428,313,00032,827,032,79032,827,032,79032,827,032,790100.0100.0
5046Realizacija projekata železničke infrastrukture502,000,0002,628,142,4972,628,142,4972,628,142,497100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
511Zgrade i građevinski objekti502,000,0002,628,142,4972,628,142,4972,628,142,497100.0100.0
5047Program integrisanog upravljanja čvrstim otpadom u Srbiji180,000,000180,000,00033,471,56033,471,56018.618.6
423Usluge po ugovoru33,471,56033,471,56033,471,560100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine180,000,000146,528,440
5048Izgradnja autoputa E-763, deonica: Novi Beograd-Surčin600,000,000163,000,000162,902,123162,902,12399.999.9
511Zgrade i građevinski objekti600,000,000163,000,000162,902,123162,902,12399.999.9
Program vodosnabdevanja i prečišćanja otpadnih voda u120,000,000120,000,000
5049
opštinama srednje veličine u Srbiji VI
621Nabavka domaće finansijske imovine120,000,000120,000,000
5050Izgradnja autoputa Niš-Merdare, deonica: Niš-Pločnik1,374,121,0001,374,121,000328,759,351328,759,35123.923.9
511Zgrade i građevinski objekti1,374,121,0001,374,121,000328,759,351328,759,35123.923.9
Hidrotehnički i bagerski radovi na kritičnim sektorima za10,105,000105,0005,0005,0004.84.8
5051
plovidbu na reci Savi
511Zgrade i građevinski objekti10,105,000105,0005,0005,0004.84.8
Izgradnja postrojenja za prečišćavanje vode za piće u180,000,000116,418,000116,417,977116,417,977100.0100.0
5052
Kikindi
511Zgrade i građevinski objekti180,000,000116,418,000116,417,977116,417,977100.0100.0
Unapređenje uslova za prevođenje brodova u okviru brane na32,752,00022,050,00020,873,60020,873,60094.794.7
5054
Tisi kod Novog Bečeja
511Zgrade i građevinski objekti32,752,00022,050,00020,873,60020,873,60094.794.7
5056Proširenje kapaciteta Luke Sremska Mitrovica147,157,00045,057,0009,846,0659,846,06521.921.9
423Usluge po ugovoru26,894,0009,794,0009,793,4009,793,400100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja52,66552,66552,665100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti120,263,00035,210,335
5057Proširenje kapaciteta Luke Bogojevo22,100,00022,100,0001,182,0001,182,0005.35.3
423Usluge po ugovoru17,100,00017,100,000
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0005,000,0001,182,0001,182,00023.623.6
5058Proširenje kapaciteta Luke Prahovo863,018,000863,018,000815,423,323815,423,32394.594.5
511Zgrade i građevinski objekti863,018,000863,018,000815,423,323815,423,32394.594.5
5059Adaptacija brodske prevodnice u sastavu HEPS „Đerdap 2”3,496,997,0003,045,580,0001,714,511,7461,714,511,74656.356.3
511Zgrade i građevinski objekti3,496,997,0003,045,580,0001,714,511,7461,714,511,74656.356.3
5061Rekonstrukcija i dogradnja graničnog prelaza Horgoš400,000,000325,000,000318,319,107318,319,10797.997.9
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000325,000,000318,319,107318,319,10797.997.9
5064Izgradnja novog mosta preko reke Save u Beogradu3,366,923,0003,410,923,0003,366,922,7253,366,922,72598.798.7
511Zgrade i građevinski objekti3,366,923,0003,410,923,0003,366,922,7253,366,922,72598.798.7
5066Izgradnja brze saobraćajnice, deonica: Iverak-Lajkovac8,300,488,0007,130,488,0005,507,659,6245,507,659,62477.277.2
511Zgrade i građevinski objekti8,300,488,0007,130,488,0005,507,659,6245,507,659,62477.277.2
Izgradnja mosta - obilaznice oko Novog Sada sa pristupnim3,811,000,0004,485,230,7804,484,438,8534,484,438,853100.0100.0
5067
saobraćajnicama
511Zgrade i građevinski objekti3,811,000,0004,485,230,7804,484,438,8534,484,438,853100.0100.0
5069Projekat izgradnje obilaznica i tunela2,610,000,0002,310,000,0002,139,413,2362,139,413,23692.692.6
511Zgrade i građevinski objekti2,610,000,0002,310,000,0002,139,413,2362,139,413,23692.692.6
Projekat izgradnje komunalne (kanalizacione)8,278,162,00012,381,184,32612,311,094,51012,311,094,51099.499.4
5070infrastrukture i infrastrukture za odlaganje komunalnog
čvrstog otpada u Republici Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti8,278,162,00012,381,184,32612,311,094,51012,311,094,51099.499.4
Projekat sakupljanja i prečišćavanja otpadnih voda1,000,000,000
5071
Centralnog kanalizacionog sistema Grada Beograda
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000,000
5072Izgradnja beogradskog metroa10,737,705,00012,985,705,00010,082,405,34310,082,405,34377.677.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,330,000,0002,540,000,0002,217,547,6342,217,547,63487.387.3
511Zgrade i građevinski objekti7,407,705,00010,445,705,0007,864,857,7097,864,857,70975.375.3
5074Izgradnja severne obilaznice oko Kragujevca5,131,881,0004,666,881,0004,403,426,2004,403,426,20094.494.4
511Zgrade i građevinski objekti5,131,881,0004,666,881,0004,403,426,2004,403,426,20094.494.4
5076Brza saobraćajnica E-75, petlja Požarevac - Golubac11,349,422,00011,669,821,32411,661,750,50511,661,750,50599.999.9
511Zgrade i građevinski objekti11,349,422,00011,669,821,32411,661,750,50511,661,750,50599.999.9
5077Izgradnja centra za obuku članova posade brodova27,197,00027,197,00023,135,00023,135,00085.185.1
511Zgrade i građevinski objekti27,197,00027,197,00023,135,00023,135,00085.185.1
5078Modernizacija železničkog sektora u Srbiji1,797,430,0001,797,430,000422,749,522422,749,52223.523.5
421Stalni troškovi7,000,0007,000,0003,038,8743,038,87443.443.4
422Troškovi putovanja612,000877,309877,309877,309100.0100.0
423Usluge po ugovoru753,752,000753,486,691214,396,444214,396,44428.528.5
425Tekuće popravke i održavanje1,800,0001,800,000
426Materijal200,000200,000
444Prateći troškovi zaduživanja808,450808,450808,450100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti683,167,000682,358,55071,916,75571,916,75510.510.5
512Mašine i oprema153,775,000153,775,00026,837,75126,837,75117.517.5
515Nematerijalna imovina197,124,000197,124,000104,873,939104,873,93953.253.2
5082Izgradnja pruge između Zemun polja i Nacionalnog stadiona8,778,270,00015,740,278,58214,297,227,24014,297,227,24090.890.8
511Zgrade i građevinski objekti8,778,270,00013,211,512,90111,768,461,55811,768,461,55889.189.1
512Mašine i oprema2,528,765,6812,528,765,6812,528,765,681100.0100.0
Izgradnja saobraćajnica za potrebe međunarodne10,000,00010,000,000
5083
specijalizovane izložbe EXPO 2027 Belgrade
511Zgrade i građevinski objekti10,000,00010,000,000
Uređenje i nadzor u oblasti planiranja i izgradnje1,190,981,0001,126,151,000856,907,194856,907,19476.176.1
1101
620Razvoj zajednice1,190,981,0001,126,151,000856,907,194856,907,19476.176.1
0001Podrška izradi prostornih i urbanističkih planova385,000,000407,000,000406,393,263406,393,26399.999.9
424Specijalizovane usluge385,000,000407,000,000406,393,263406,393,26399.999.9
0002Izdavanje dozvola i drugih upravnih i vanupravnih akata191,147,000168,117,000153,674,950153,674,95091.491.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,208,00052,778,00051,752,49951,752,49998.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,759,0008,009,0007,840,5047,840,50497.997.9
414Socijalna davanja zaposlenima581,000581,00096,89196,89116.716.7
415Naknade troškova za zaposlene1,040,0001,190,0001,132,0681,132,06895.195.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi559,000559,000556,091556,09199.599.5
423Usluge po ugovoru130,000,000105,000,00092,296,89792,296,89787.987.9
Priprema i sprovođenje mera stambene i arhitektonske157,760,00092,760,00070,050,26170,050,26175.575.5
0003politike i unapređenje komunalnih delatnosti, energetske
efikasnosti i građevinskih proizvoda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,324,00039,324,00036,498,78836,498,78892.892.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,958,0005,958,0005,529,5675,529,56792.892.8
414Socijalna davanja zaposlenima301,000301,000270,390270,39089.889.8
415Naknade troškova za zaposlene840,000840,000490,430490,43058.458.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,457,0002,457,0002,167,1862,167,18688.288.2
423Usluge po ugovoru58,880,00043,880,00025,093,90025,093,90057.257.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,000
515Nematerijalna imovina30,000,000
0004Poslovi sprovođenja objedinjene procedure i ozakonjenje70,144,00071,344,00069,104,23869,104,23896.996.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,805,00052,805,00052,089,87252,089,87298.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,849,0008,049,0007,894,7477,894,74798.198.1
414Socijalna davanja zaposlenima581,000581,000430,177430,17774.074.0
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000730,403730,40385.985.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi897,000897,000370,728370,72841.341.3
423Usluge po ugovoru8,162,0008,162,0007,588,3117,588,31193.093.0
Regulatorne delatnosti, uređenje građevinskog zemljišta i31,930,00031,930,00029,054,85329,054,85391.091.0
0005
legalizacija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,605,00020,605,00019,499,96419,499,96494.694.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,122,0003,122,0002,954,2442,954,24494.694.6
414Socijalna davanja zaposlenima301,000301,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000257,867257,86764.564.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi375,000375,000
423Usluge po ugovoru7,127,0007,127,0006,342,7786,342,77889.089.0
Projekat urbane obnove stambenog bloka u Kraljevu, oštećenog355,000,000355,000,000128,629,629128,629,62936.236.2
4003
zemljotresom
444Prateći troškovi zaduživanja410,092410,092410,092100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti355,000,000354,589,908128,219,537128,219,53736.236.2
UPRAVA ZA UTVRĐIVANjE SPOSOBNOSTI BRODOVA ZA
22.1PLOVIDBU81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
Izvori finansiranja za glavu 22.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
0701
450Saobraćaj81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
Utvrđivanje tehničke sposobnosti plovnih i plutajućih81,832,00081,832,00068,506,88668,506,88683.783.7
0006
objekata za plovidbu i eksploataciju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,765,00038,765,00037,741,43837,741,43897.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,874,0005,874,0005,717,8285,717,82897.397.3
413Naknade u naturi150,000150,000144,000144,00096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima780,000780,000318,566318,56640.840.8
415Naknade troškova za zaposlene1,220,0001,220,0001,052,5611,052,56186.386.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000141,895141,89594.694.6
421Stalni troškovi7,926,0007,926,0005,956,9035,956,90375.275.2
422Troškovi putovanja1,910,0001,910,0001,149,0781,149,07860.260.2
423Usluge po ugovoru11,640,00011,640,0008,602,1688,602,16873.973.9
424Specijalizovane usluge990,000990,000477,400477,40048.248.2
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,300,0001,532,1651,532,16566.666.6
426Materijal7,030,0007,030,0004,221,3404,221,34060.060.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama160,000160,000143,082143,08289.489.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000181,028181,02890.590.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih50,00050,000
organa
512Mašine i oprema2,037,0002,037,000852,000852,00041.841.8
515Nematerijalna imovina600,000600,000275,433275,43345.945.9
22.2DIREKCIJA ZA VODNE PUTEVE232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
Izvori finansiranja za glavu 22.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta231,147,000231,147,000229,529,577229,529,57799.399.3
05Donacije od inostranih zemalja1,226,0002,015,3502,015,3502,015,350100.0100.0
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
0701
450Saobraćaj232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
0008Održavanje vodnih puteva232,373,000233,162,350231,544,927231,544,92799.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)69,849,00069,849,00069,426,73769,426,73799.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,543,00011,543,00011,312,06411,312,06498.098.0
413Naknade u naturi100,000100,00099,00099,00099.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,301,0002,301,0002,123,9202,123,92092.392.3
415Naknade troškova za zaposlene29,650,00029,650,00029,481,49229,481,49299.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,350,0002,350,0002,315,3722,315,37298.598.5
421Stalni troškovi26,510,00027,840,00027,799,25427,799,25499.999.9
422Troškovi putovanja1,950,0001,891,1201,886,9791,886,97999.899.8
423Usluge po ugovoru40,666,00042,324,23042,316,31442,316,314100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,600,0001,600,0001,400,8001,400,80087.687.6
425Tekuće popravke i održavanje5,400,0005,400,0005,361,7715,361,77199.399.3
426Materijal24,926,00022,926,00022,850,83822,850,83899.799.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,600,0001,460,0001,455,5601,455,56099.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate250,000250,000142,401142,40157.057.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova876,000876,000874,030874,03099.899.8
511Zgrade i građevinski objekti8,901,0008,901,0008,860,0008,860,00099.599.5
512Mašine i oprema3,701,0003,701,0003,639,2153,639,21598.398.3
515Nematerijalna imovina200,000200,000199,181199,18199.699.6
23MINISTARSTVO PRAVDE24,340,468,00024,138,771,47822,801,212,24522,801,212,24594.594.5
Izvori finansiranja za razdeo 23
01Opšti prihodi i primanja budžeta21,449,173,00021,249,174,00020,490,477,83820,490,477,83896.496.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,763,980,0002,752,450,0002,183,954,1542,183,954,15479.379.3
06Donacije od međunarodnih organizacija6,169,00016,001,47813,729,32013,729,32085.885.8
11Primanja od inostranih zaduživanja27,640,00027,640,00020,238,58420,238,58473.273.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina91,850,00091,850,00091,163,92191,163,92199.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,656,0001,656,0001,648,4281,648,42899.599.5
15
godina
23.0MINISTARSTVO PRAVDE3,339,373,0003,127,843,0002,901,970,8192,901,970,81992.892.8
Izvori finansiranja za glavu 23.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,327,373,0003,127,373,0002,901,970,8192,901,970,81992.892.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika12,000,000470,000
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda416,000,000429,000,000427,237,872427,237,87299.699.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni416,000,000429,000,000427,237,872427,237,87299.699.6
110
poslovi i spoljni poslovi
0003Zaštita prava u postupcima pred domaćim sudovima400,000,000413,000,000412,734,426412,734,42699.999.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000,000313,000,000312,929,274312,929,274100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000,000100,000,00099,805,15299,805,15299.899.8
organa
0004Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima10,000,00010,000,0009,453,4719,453,47194.594.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,000,00010,000,0009,453,4719,453,47194.594.5
0017Besplatna pravna pomoć6,000,0006,000,0005,049,9755,049,97584.284.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,000,0006,000,0005,049,9755,049,97584.284.2
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa2,923,373,0002,698,843,0002,474,732,9472,474,732,94791.791.7
1602
330Sudovi1,958,068,0001,505,467,8211,300,753,8191,300,753,81986.486.4
0005Materijalna podrška radu pravosudnih organa1,023,359,000934,829,000881,334,555881,334,55594.394.3
421Stalni troškovi171,600,000165,600,000162,664,127162,664,12798.298.2
423Usluge po ugovoru578,500,000516,970,000514,149,510514,149,51099.599.5
425Tekuće popravke i održavanje96,150,00096,150,00096,121,81696,121,816100.0100.0
426Materijal6,000,0001,000,000840,664840,66484.184.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti57,311,00057,311,00056,497,85356,497,85398.698.6
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje3,945,6003,945,6003,945,600100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama43,798,00039,852,40039,810,46539,810,46599.999.9
515Nematerijalna imovina70,000,00054,000,0007,304,5207,304,52013.513.5
Nabavka neophodne opreme za funkcionisanje pravosudnih419,708,000354,637,821344,569,751344,569,75197.297.2
5006
organa
512Mašine i oprema419,708,000354,637,821344,569,751344,569,75197.297.2
Rešavanje smeštajno-tehničkih uslova pravosudnih organa u80,000,00080,000,00040,231,23740,231,23750.350.3
5009
Nišu
511Zgrade i građevinski objekti60,000,00060,000,00020,231,59620,231,59633.733.7
512Mašine i oprema20,000,00020,000,00019,999,64119,999,641100.0100.0
Unapređenje smeštajno-tehničkih uslova rada pravosudnih155,000,00086,000,00034,617,39734,617,39740.340.3
5010
organa
511Zgrade i građevinski objekti155,000,00086,000,00034,617,39734,617,39740.340.3
5030Rekonstrukcija zgrade trećeg osnovnog suda u Beogradu50,001,00030,001,0008808800.00.0
511Zgrade i građevinski objekti50,001,00030,001,0008808800.00.0
Rekonstrukcija i adaptacija objekta Privrednog suda u230,000,00020,000,000
5032
Somboru
511Zgrade i građevinski objekti200,000,00020,000,000
512Mašine i oprema30,000,000
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu965,305,0001,193,375,1791,173,979,1281,173,979,12898.498.4
0010Administracija i upravljanje965,305,0001,193,375,1791,173,979,1281,173,979,12898.498.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)208,149,000208,149,000204,308,397204,308,39798.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,536,00031,536,00030,952,95530,952,95598.298.2
413Naknade u naturi600,000600,000291,000291,00048.548.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,800,0001,800,0001,322,0691,322,06973.473.4
415Naknade troškova za zaposlene5,100,0005,100,0004,727,9214,727,92192.792.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,300,0001,300,0001,095,0201,095,02084.284.2
421Stalni troškovi7,800,0007,800,0006,704,4706,704,47086.086.0
422Troškovi putovanja46,300,00052,300,00050,696,13250,696,13296.996.9
423Usluge po ugovoru147,500,000147,500,000140,994,587140,994,58795.695.6
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000999,980999,980100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0006,500,0004,690,9394,690,93972.272.2
426Materijal12,000,00012,000,00011,986,92011,986,92099.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama44,800,00044,800,00044,722,85444,722,85499.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000507,231507,23150.750.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova439,820,000661,890,179660,779,955660,779,95599.899.8
512Mašine i oprema10,100,00010,100,0009,198,6999,198,69991.191.1
23.1UPRAVA ZA IZVRŠENjE KRIVIČNIH SANKCIJA19,108,949,00019,109,529,23918,099,628,24918,099,628,24994.794.7
Izvori finansiranja za glavu 23.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,236,302,00016,236,302,00015,803,054,58515,803,054,58597.397.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,751,980,0002,751,980,0002,183,954,1542,183,954,15479.479.4
06Donacije od međunarodnih organizacija1,123,0001,703,2391,163,7221,163,72268.368.3
11Primanja od inostranih zaduživanja27,640,00027,640,00020,238,58420,238,58473.273.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina91,850,00091,850,00091,163,92191,163,92199.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih54,00054,00053,28353,28398.798.7
15
godina
Upravljanje izvršenjem krivičnih sankcija19,108,949,00019,109,529,23918,099,628,24918,099,628,24994.794.7
1607
340Zatvori19,108,949,00019,109,529,23918,099,628,24918,099,628,24994.794.7
0001Izvršenje krivičnih sankcija13,271,938,00013,241,506,55812,785,847,78512,785,847,78596.696.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,700,042,0008,700,042,0008,697,465,8748,697,465,874100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,875,643,0001,880,143,0001,879,696,7901,879,696,790100.0100.0
413Naknade u naturi22,000,00022,000,00021,908,24421,908,24499.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima243,172,000287,349,000287,303,149287,303,149100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene349,137,000349,137,000344,567,021344,567,02198.798.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi62,160,00062,160,00060,695,80260,695,80297.697.6
421Stalni troškovi314,940,000303,050,727278,676,873278,676,87392.092.0
422Troškovi putovanja11,099,00011,000,4477,529,4577,529,45768.468.4
423Usluge po ugovoru111,941,000111,642,71290,592,64590,592,64581.181.1
424Specijalizovane usluge47,944,00047,354,63025,673,44725,673,44754.254.2
425Tekuće popravke i održavanje319,924,000316,635,277253,623,339253,623,33980.180.1
426Materijal612,664,000564,588,749480,236,713480,236,71385.185.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate28,855,00028,503,38821,978,41921,978,41977.177.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova25,247,00033,584,30033,324,23133,324,23199.299.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,777,0005,108,0005,063,7825,063,78299.199.1
organa
511Zgrade i građevinski objekti65,228,00065,228,00012,939,76812,939,76819.819.8
512Mašine i oprema203,058,000202,105,116122,284,600122,284,60060.560.5
514Kultivisana imovina16,425,00018,339,0009,737,5329,737,53253.153.1
515Nematerijalna imovina502,000502,000501,786501,786100.0100.0
522Zalihe proizvodnje251,371,000227,274,212147,637,100147,637,10065.065.0
523Zalihe robe za dalju prodaju6,809,0005,759,0004,411,2134,411,21376.676.6
0002Podrška licima lišenih slobode4,852,640,0004,884,651,6814,427,801,6164,427,801,61690.690.6
421Stalni troškovi1,607,208,0001,573,989,9001,311,410,9911,311,410,99183.383.3
423Usluge po ugovoru52,963,00052,863,00048,438,54248,438,54291.691.6
424Specijalizovane usluge56,392,00056,010,51450,902,06250,902,06290.990.9
426Materijal1,170,772,0001,166,268,1561,100,519,2201,100,519,22094.494.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta447,838,000454,248,822410,072,069410,072,06990.390.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,848,00020,559,80020,057,76120,057,76197.697.6
523Zalihe robe za dalju prodaju1,509,619,0001,560,711,4891,486,400,9701,486,400,97095.295.2
0003Interna proizvodnja88,783,00088,783,00083,232,11683,232,11693.793.7
415Naknade troškova za zaposlene670,000670,000667,816667,81699.799.7
421Stalni troškovi22,943,00022,943,00018,972,01418,972,01482.782.7
422Troškovi putovanja120,000120,000119,997119,997100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta13,100,00013,100,00012,308,92512,308,92594.094.0
522Zalihe proizvodnje51,950,00051,950,00051,163,36551,163,36598.598.5
0005Alternativne sankcije132,042,000131,042,000130,301,331130,301,33199.499.4
421Stalni troškovi131,262,000130,262,000129,752,137129,752,13799.699.6
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,00090,72290,72230.230.2
426Materijal180,000180,000171,066171,06695.095.0
512Mašine i oprema300,000300,000287,406287,40695.895.8
Izrada projektno-tehničkih dokumentacija za nove objekte i36,850,00036,850,00034,269,09734,269,09793.093.0
5001
objekte koje treba rekonstruisati
511Zgrade i građevinski objekti36,850,00036,850,00034,269,09734,269,09793.093.0
Adaptacija pritvoreničkih blokova u Okružnom zatvoru54,000,00054,000,00049,170,47649,170,47691.191.1
5003
Beograd
511Zgrade i građevinski objekti54,000,00054,000,00049,170,47649,170,47691.191.1
Rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta po zavodima u okviru63,900,00063,900,00061,654,73361,654,73396.596.5
5008
Uprave za izvršenje krivičnih sankcija
511Zgrade i građevinski objekti63,900,00063,900,00061,654,73361,654,73396.596.5
KPZ za žene u Požarevcu, izgradnja i rekonstrukcija160,000,000160,000,000160,000,000160,000,000100.0100.0
5009
objekata
511Zgrade i građevinski objekti160,000,000160,000,000160,000,000160,000,000100.0100.0
Izgradnja i rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta u KPZ338,500,000338,500,000327,283,824327,283,82496.796.7
5010
Požarevac-Zabela
511Zgrade i građevinski objekti338,500,000338,500,000327,283,824327,283,82496.796.7
5014Izgradnja smeštajnih kapaciteta zatvorenog tipa14,000,00014,000,0006,794,4646,794,46448.548.5
511Zgrade i građevinski objekti14,000,00014,000,0006,794,4646,794,46448.548.5
5015Izgradnja i opremanje novog zatvora u Kruševcu28,996,00028,996,00021,180,92021,180,92073.073.0
413Naknade u naturi156,000156,000156,000156,000100.0100.0
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru25,340,00025,340,00020,238,58420,238,58479.979.9
426Materijal100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000786,336786,33626.226.2
5016Izgradnja i opremanje novog paviljona u Sremskoj Mitrovici52,500,00052,500,00043,86043,8600.10.1
423Usluge po ugovoru100,000100,00043,86043,86043.943.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
511Zgrade i građevinski objekti52,300,00052,300,000
5017Izgradnja i opremanje novog zatvora u Subotici14,800,00014,800,00012,048,02712,048,02781.481.4
423Usluge po ugovoru100,000100,00041,16041,16041.241.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate700,000700,000213,267213,26730.530.5
511Zgrade i građevinski objekti14,000,00014,000,00011,793,60011,793,60084.284.2
23.2DIREKCIJA ZA UPRAVLjANjE ODUZETOM IMOVINOM69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
Izvori finansiranja za glavu 23.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
1602
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
0008Upravljanje oduzetom imovinom69,712,00069,713,00060,462,82360,462,82386.786.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,505,00033,505,00033,322,63433,322,63499.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,087,0005,087,0005,048,3795,048,37999.299.2
413Naknade u naturi120,000120,000120,000120,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,00094,47294,47231.531.5
415Naknade troškova za zaposlene520,000520,000445,683445,68385.785.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi30,00030,000
421Stalni troškovi6,100,0006,080,0005,488,7265,488,72690.390.3
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000850,027850,02785.085.0
423Usluge po ugovoru10,640,00010,640,0008,753,1618,753,16182.382.3
424Specijalizovane usluge400,000400,000328,600328,60082.282.2
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,240,0001,393,4441,393,44462.262.2
426Materijal4,500,0004,500,0004,460,4744,460,47499.199.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00079,74679,74626.626.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,500,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih81,00077,47877,47895.795.7
organa
512Mašine i oprema1,400,0001,400,000
515Nematerijalna imovina10,00010,000
23.3PRAVOSUDNA AKADEMIJA715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
Izvori finansiranja za glavu 23.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta708,624,000708,624,000700,100,571700,100,57198.898.8
06Donacije od međunarodnih organizacija5,046,00014,298,23912,565,59812,565,59887.987.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,602,0001,602,0001,595,1451,595,14599.699.6
15
godina
Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
1602
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
Stručno usavršavanje za buduće i postojeće nosioce715,272,000724,524,239714,261,314714,261,31498.698.6
0009
pravosudne funkcije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)495,538,000495,538,000490,841,582490,841,58299.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca75,074,00075,074,00074,367,58674,367,58699.199.1
413Naknade u naturi90,000105,000105,000105,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima210,000210,000
415Naknade troškova za zaposlene6,700,0006,700,0006,367,3386,367,33895.095.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,400,0001,385,0001,124,0291,124,02981.281.2
421Stalni troškovi8,827,0008,827,0007,059,8647,059,86480.080.0
422Troškovi putovanja3,158,0003,297,6933,142,6683,142,66895.395.3
423Usluge po ugovoru72,670,00076,695,39376,639,88476,639,88499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje1,400,0001,400,0001,165,5361,165,53683.383.3
426Materijal2,000,0002,000,0001,995,0331,995,03399.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00029,87529,87529.929.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,00091,74791,74791.791.7
512Mašine i oprema46,380,00046,380,00046,318,72246,318,72299.999.9
513Ostale nekretnine i oprema720,000720,000720,000720,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina905,0005,992,1534,292,4504,292,45071.671.6
UPRAVA ZA SARADNjU S CRKVAMA I VERSKIM
23.4ZAJEDNICAMA1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
Izvori finansiranja za glavu 23.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
Saradnja države sa crkvama i verskim zajednicama1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
1901
840Verske i ostale usluge zajednice1,107,162,0001,107,162,0001,024,889,0401,024,889,04092.692.6
0001Podrška radu sveštenika, monaha i verskih službenika77,000,00078,826,00078,826,00078,826,000100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
481Dotacije nevladinim organizacijama77,000,00078,826,00078,826,00078,826,000100.0100.0
0002Podrška sveštenstvu i monaštvu na Kosovu i Metohiji63,500,00063,500,00063,500,00063,500,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama63,500,00063,500,00063,500,00063,500,000100.0100.0
0003Podrška srednjem teološkom obrazovanju119,110,000112,284,000112,283,400112,283,400100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama119,110,000112,284,000112,283,400112,283,400100.0100.0
0004Podrška visokom teološkom obrazovanju30,400,00030,400,00030,395,00030,395,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama30,400,00030,400,00030,395,00030,395,000100.0100.0
0005Zaštita verskog, kulturnog i nacionalnog identiteta225,000,000230,000,000229,976,780229,976,780100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama225,000,000230,000,000229,976,780229,976,780100.0100.0
0006Podrška za gradnju i obnovu verskih objekata158,600,000158,600,00082,600,00082,600,00052.152.1
481Dotacije nevladinim organizacijama158,600,000158,600,00082,600,00082,600,00052.152.1
0007Unapređenje verske kulture, verskih sloboda i tolerancije60,000,00060,000,00060,000,00060,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama60,000,00060,000,00060,000,00060,000,000100.0100.0
Penzijsko, invalidsko i zdravstveno osiguranje za325,000,000325,000,000324,898,778324,898,778100.0100.0
0008
sveštenike i verske službenike
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje325,000,000325,000,000324,898,778324,898,778100.0100.0
0009Administracija i upravljanje48,552,00048,552,00042,409,08242,409,08287.387.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)27,889,00027,889,00027,539,95127,539,95198.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,233,0004,233,0004,172,6654,172,66598.698.6
413Naknade u naturi200,000200,000168,660168,66084.384.3
414Socijalna davanja zaposlenima880,000880,000529,358529,35860.260.2
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000311,914311,91462.462.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000185,364185,36492.792.7
421Stalni troškovi1,860,0001,860,000486,437486,43726.226.2
422Troškovi putovanja2,100,0002,100,0001,195,7961,195,79656.956.9
423Usluge po ugovoru6,560,0006,560,0005,203,0965,203,09679.379.3
424Specijalizovane usluge700,000700,000499,795499,79571.471.4
425Tekuće popravke i održavanje130,000130,000
426Materijal2,650,0002,650,0001,560,1641,560,16458.958.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih50,00050,000
organa
512Mašine i oprema600,000600,000555,882555,88292.692.6
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24VODOPRIVREDE125,717,211,000132,304,992,431123,453,311,196123,453,311,19693.393.3
Izvori finansiranja za razdeo 24
01Opšti prihodi i primanja budžeta114,229,838,000120,231,307,000116,625,080,880116,625,080,88097.097.0
06Donacije od međunarodnih organizacija128,461,000176,650,984109,784,729109,784,72962.162.1
11Primanja od inostranih zaduživanja5,837,856,0006,340,969,4472,891,692,2792,891,692,27945.645.6
100,000,000100,000,00099,956,26799,956,267100.0100.0
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina41,334,00041,334,00040,044,44140,044,44196.996.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih14,182,00014,182,0005,693,3775,693,37740.140.1
15
godina
56Finansijska pomoć EU5,365,540,0005,400,549,0003,681,059,2233,681,059,22368.268.2
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24.0VODOPRIVREDE1,250,896,0001,299,086,9841,122,991,6391,122,991,63986.486.4
Izvori finansiranja za glavu 24.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,154,702,0001,154,703,000989,539,853989,539,85385.785.7
06Donacije od međunarodnih organizacija61,648,000109,837,984109,784,729109,784,729100.0100.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,000,0001,000,000434,954434,95443.543.5
15
godina
56Finansijska pomoć EU33,546,00033,546,00023,232,10323,232,10369.369.3
Uređenje i nadzor u oblasti poljoprivrede1,250,896,0001,299,086,9841,122,991,6391,122,991,63986.486.4
0101
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,250,896,0001,299,086,9841,122,991,6391,122,991,63986.486.4
0001Uređenje u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja324,872,000324,072,000296,415,700296,415,70091.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)166,264,000166,264,000162,484,528162,484,52897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca26,042,00026,042,00024,616,40624,616,40694.594.5
415Naknade troškova za zaposlene3,200,0003,200,0002,245,7382,245,73870.270.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,995,0001,995,0001,969,8481,969,84898.798.7
421Stalni troškovi31,951,00031,951,00029,707,90029,707,90093.093.0
422Troškovi putovanja15,820,00015,020,0006,843,6766,843,67645.645.6
423Usluge po ugovoru13,000,00013,000,00010,470,84010,470,84080.580.5
426Materijal300,000300,000297,596297,59699.299.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama34,300,00034,300,00029,982,93329,982,93387.487.4
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00025,923,83525,923,83586.486.4
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,872,3981,872,39893.693.6
0002Poljoprivredna inspekcija289,766,000290,566,000269,778,753269,778,75392.892.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,805,000205,805,000199,681,930199,681,93097.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,180,00031,180,00030,251,81230,251,81297.097.0
415Naknade troškova za zaposlene4,800,0004,800,0004,095,2064,095,20685.385.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,429,0002,429,0002,420,1932,420,19399.699.6
421Stalni troškovi22,470,00022,470,00013,944,88313,944,88362.162.1
422Troškovi putovanja7,210,0008,010,0005,747,8785,747,87871.871.8
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,000825,052825,05241.341.3
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0009,532,4619,532,46195.395.3
425Tekuće popravke i održavanje1,372,0001,372,0001,298,8801,298,88094.794.7
426Materijal400,000400,00038,41838,4189.69.6
512Mašine i oprema2,100,0002,100,0001,942,0421,942,04292.592.5
0003Sistemi i baze podataka u oblasti poljoprivrede55,315,00055,315,00039,487,66339,487,66371.471.4
421Stalni troškovi300,000300,000162,879162,87954.354.3
423Usluge po ugovoru35,410,00035,410,00034,667,51634,667,51697.997.9
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000723,669723,66924.124.1
515Nematerijalna imovina16,605,00016,605,0003,933,6003,933,60023.723.7
0004Administracija i upravljanje437,182,000438,443,000381,104,305381,104,30586.986.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,984,00073,984,00073,340,70573,340,70599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,724,00011,724,00011,111,11711,111,11794.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima5,000,0005,000,0004,604,8694,604,86992.192.1
415Naknade troškova za zaposlene6,100,0006,100,0006,031,0506,031,05098.998.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,461,0001,461,000835,496835,49657.257.2
421Stalni troškovi10,094,00010,094,0006,480,3886,480,38864.264.2
423Usluge po ugovoru90,970,00088,970,00086,995,96586,995,96597.897.8
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,0002,408,4002,408,40060.260.2
425Tekuće popravke i održavanje5,100,0008,360,0007,567,3057,567,30590.590.5
426Materijal69,600,00069,600,00046,948,13946,948,13967.567.5
444Prateći troškovi zaduživanja1,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00027,447,34227,447,34291.591.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,700,0001,700,000858,868858,86850.550.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova101,649,000101,649,00094,369,44194,369,44192.892.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,500,0002,500,000858,765858,76534.434.4
organa
512Mašine i oprema21,300,00021,300,00010,973,76810,973,76851.551.5
515Nematerijalna imovina2,000,0002,000,000272,688272,68813.613.6
4005IPARD mera: Tehnička pomoć48,067,00046,807,0003,104,2623,104,2626.66.6
421Stalni troškovi744,000744,000
422Troškovi putovanja14,220,00012,960,000
423Usluge po ugovoru31,342,00031,342,0003,104,2623,104,2629.99.9
426Materijal1,761,0001,761,000
Jačanje kapaciteta poljoprivrednog sektora za donošenje62,148,000110,337,984109,868,853109,868,85399.699.6
4006
politika na osnovu podataka, PHRD Grant broj TF0B1676
422Troškovi putovanja400,000
423Usluge po ugovoru33,111,00054,618,65054,149,51954,149,51999.199.1
426Materijal120,000
515Nematerijalna imovina28,517,00055,719,33455,719,33455,719,334100.0100.0
7074IPA 2018 - Demokratija i upravljanje33,546,00033,546,00023,232,10323,232,10369.369.3
423Usluge po ugovoru33,546,00033,546,00023,232,10323,232,10369.369.3
24.1UPRAVA ZA VETERINU5,965,031,0005,965,031,0005,004,143,6235,004,143,62383.983.9
Izvori finansiranja za glavu 24.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,885,036,0005,885,036,0004,998,885,1994,998,885,19984.984.9
06Donacije od međunarodnih organizacija66,813,00066,813,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih13,182,00013,182,0005,258,4245,258,42439.939.9
15
godina
Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika5,965,031,0005,965,031,0005,004,143,6235,004,143,62383.983.9
0109
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu5,965,031,0005,965,031,0005,004,143,6235,004,143,62383.983.9
0001Zaštita zdravlja životinja4,434,918,0004,434,918,0003,820,589,1323,820,589,13286.186.1
424Specijalizovane usluge500,000,000500,000,000470,769,675470,769,67594.294.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama3,910,918,0003,910,918,0003,325,819,4573,325,819,45785.085.0
511Zgrade i građevinski objekti24,000,00024,000,00024,000,00024,000,000100.0100.0
0002Bezbednost hrane životinjskog porekla i hrane za životinje235,000,000235,000,000158,488,555158,488,55567.467.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama235,000,000235,000,000158,488,555158,488,55567.467.4
Nadzor u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane656,733,000656,733,000652,472,325652,472,32599.499.4
0003
životinjskog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)553,307,000553,307,000550,162,451550,162,45199.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca83,826,00083,826,00083,350,03083,350,03099.499.4
415Naknade troškova za zaposlene13,600,00013,600,00012,964,56312,964,56395.395.3
422Troškovi putovanja6,000,0006,000,0005,995,2805,995,28099.999.9
Upravljanje u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane638,380,000638,380,000372,593,610372,593,61058.458.4
0004
životinjskog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,538,00073,538,00071,912,72371,912,72397.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,141,00011,141,00010,894,77810,894,77897.897.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima8,000,0008,000,0007,910,4837,910,48398.998.9
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,456,0261,456,02685.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,400,0005,400,0005,328,4625,328,46298.798.7
421Stalni troškovi48,800,00048,800,00039,490,55539,490,55580.980.9
422Troškovi putovanja9,000,0009,000,0006,199,9236,199,92368.968.9
423Usluge po ugovoru149,400,000148,900,000127,295,688127,295,68885.585.5
424Specijalizovane usluge8,000,0008,000,000333,000333,0004.24.2
425Tekuće popravke i održavanje13,600,00013,600,0008,402,2488,402,24861.861.8
426Materijal55,700,00055,700,00046,733,08346,733,08383.983.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,000,00010,000,0009,154,6089,154,60891.591.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,100,0002,100,000804,521804,52138.338.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,000,0007,000,0001,403,0501,403,05020.020.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,500,0001,459,6451,459,64597.397.3
organa
512Mašine i oprema37,000,00037,000,00033,814,81733,814,81791.491.4
515Nematerijalna imovina197,000,000197,000,000
24.2UPRAVA ZA ZAŠTITU BILjA1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
Izvori finansiranja za glavu 24.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
0109
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,997,056,0001,997,056,0001,858,530,5681,858,530,56893.193.1
0005Fitosanitarna inspekcija951,515,000998,715,000992,561,239992,561,23999.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)233,000,000233,500,000233,242,087233,242,08799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,407,00036,907,00035,336,17735,336,17795.795.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,045,0003,045,0002,415,0222,415,02279.379.3
422Troškovi putovanja4,500,0004,500,0002,344,7562,344,75652.152.1
424Specijalizovane usluge649,113,000696,313,000696,248,307696,248,307100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje5,500,0005,500,0004,644,9154,644,91584.584.5
426Materijal17,750,00017,750,00017,749,05017,749,050100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,200,000580,927580,92748.448.4
Upravljanje fitosanitarnim sistemom i sistemom1,045,541,000998,341,000865,969,330865,969,33086.786.7
0006
bezbednosti hrane i hrane za životinje biljnog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)76,000,00076,000,00075,825,49675,825,49699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,974,00011,974,00011,487,56311,487,56395.995.9
413Naknade u naturi600,000600,000523,106523,10687.287.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,179,0001,179,000140,236140,23611.911.9
415Naknade troškova za zaposlene7,800,0007,800,0007,057,2757,057,27590.590.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,633,0006,633,0006,545,6376,545,63798.798.7
421Stalni troškovi38,055,00038,055,00037,400,23237,400,23298.398.3
422Troškovi putovanja4,600,0004,600,0002,281,5272,281,52749.649.6
423Usluge po ugovoru27,174,00025,974,00019,121,42519,121,42573.673.6
424Specijalizovane usluge603,802,000557,802,000557,425,987557,425,98799.999.9
426Materijal4,900,0004,900,0003,031,5043,031,50461.961.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama135,000,000135,000,000118,455,160118,455,16087.787.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama4,968,0004,968,0004,967,7824,967,782100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate55,00055,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,00034,36234,3623.43.4
organa
512Mašine i oprema12,501,00012,501,0009,197,4409,197,44073.673.6
515Nematerijalna imovina109,200,000109,200,00012,474,60012,474,60011.411.4
24.3REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA VODE10,390,041,00011,566,622,44710,466,700,01710,466,700,01790.590.5
Izvori finansiranja za glavu 24.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,336,778,0008,010,246,0007,549,353,8087,549,353,80894.294.2
11Primanja od inostranih zaduživanja2,472,106,0002,975,219,4472,612,954,5162,612,954,51687.887.8
56Finansijska pomoć EU581,157,000581,157,000304,391,693304,391,69352.452.4
Integralno upravljanje vodama10,390,041,00011,566,622,44710,466,700,01710,466,700,01790.590.5
0401
630Vodosnabdevanje10,390,041,00011,566,622,44710,466,700,01710,466,700,01790.590.5
0002Uređenje i korišćenje voda384,130,000384,130,000330,431,606330,431,60686.086.0
421Stalni troškovi3,000,0003,000,0002,172,5882,172,58872.472.4
423Usluge po ugovoru1,125,0001,125,000
424Specijalizovane usluge13,000,00013,000,00012,972,00012,972,00099.899.8
425Tekuće popravke i održavanje120,639,000120,639,000115,961,112115,961,11296.196.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti79,806,00079,806,00057,502,25557,502,25572.172.1
511Zgrade i građevinski objekti166,560,000166,560,000141,823,650141,823,65085.185.1
0003Zaštita voda od zagađivanja17,400,00017,400,00014,466,50614,466,50683.183.1
424Specijalizovane usluge14,900,00014,900,00014,466,50614,466,50697.197.1
511Zgrade i građevinski objekti2,500,0002,500,000
0004Uređenje vodotoka i zaštita od štetnog dejstva voda4,301,284,0004,954,284,0004,884,195,8894,884,195,88998.698.6
421Stalni troškovi3,500,0003,500,0003,500,0003,500,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge180,000,000180,000,000119,989,441119,989,44166.766.7
425Tekuće popravke i održavanje1,727,144,0001,727,144,0001,723,264,6491,723,264,64999.899.8
511Zgrade i građevinski objekti2,390,640,0003,043,640,0003,037,441,7993,037,441,79999.899.8
0005Planiranje i međunarodna saradnja u oblasti voda83,377,000103,844,00095,722,08595,722,08592.292.2
423Usluge po ugovoru5,000,0005,000,000617,782617,78212.412.4
424Specijalizovane usluge44,560,00044,560,00040,911,09740,911,09791.891.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama33,817,00033,817,00033,727,20633,727,20699.799.7
515Nematerijalna imovina20,467,00020,466,00020,466,000100.0100.0
0006Upravljanje u oblasti voda160,973,000160,974,00084,032,32884,032,32852.252.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,043,00043,043,00042,809,49742,809,49799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,522,0006,522,0006,485,6396,485,63999.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima614,000614,000176,890176,89028.828.8
415Naknade troškova za zaposlene379,000379,000339,310339,31089.589.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi407,000407,000292,873292,87372.072.0
421Stalni troškovi3,826,0003,826,0002,832,7122,832,71274.074.0
422Troškovi putovanja1,736,0001,736,000591,605591,60534.134.1
423Usluge po ugovoru7,437,0007,437,0007,003,4057,003,40594.294.2
424Specijalizovane usluge462,000462,000349,000349,00075.575.5
425Tekuće popravke i održavanje600,000600,000110,780110,78018.518.5
426Materijal2,339,0002,339,0001,247,8191,247,81953.353.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,000197,112197,11289.689.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova93,200,00093,050,00021,281,88621,281,88622.922.9
512Mašine i oprema188,000188,000163,800163,80087.187.1
515Nematerijalna imovina151,000150,000150,00099.399.3
0007Inspekcijski nadzor u oblasti voda49,370,00049,370,00042,477,77542,477,77586.086.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,711,00029,711,00029,343,46529,343,46598.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,501,0004,501,0004,445,5354,445,53598.898.8
414Socijalna davanja zaposlenima615,000615,000
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000545,450545,45077.977.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi255,000255,000218,364218,36485.685.6
421Stalni troškovi1,233,0001,233,000828,805828,80567.267.2
422Troškovi putovanja843,000843,000323,904323,90438.438.4
423Usluge po ugovoru490,000490,000271,380271,38055.455.4
424Specijalizovane usluge470,000470,000289,600289,60061.661.6
425Tekuće popravke i održavanje834,000834,000438,878438,87852.652.6
426Materijal6,381,0006,381,0003,348,1803,348,18052.552.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate126,000126,00094,72094,72075.275.2
512Mašine i oprema3,211,0003,211,0002,329,4942,329,49472.572.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u272,591,000370,583,194370,582,492370,582,492100.0100.0
4010
Srbiji - I faza
423Usluge po ugovoru19,502,00019,502,00019,501,29819,501,298100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti253,089,000309,221,962309,221,962309,221,962100.0100.0
515Nematerijalna imovina41,859,23241,859,23241,859,232100.0100.0
4012Projekat integrisanog razvoja koridora Save i Drine782,576,0001,132,515,200770,251,014770,251,01468.068.0
421Stalni troškovi3,950,0008,159,6183,220,7253,220,72539.539.5
422Troškovi putovanja2,445,0004,378,0501,507,1391,507,13934.434.4
423Usluge po ugovoru48,340,000109,324,57043,815,65143,815,65140.140.1
425Tekuće popravke i održavanje1,740,0003,821,057227,463227,4636.06.0
426Materijal2,820,0006,635,3921,909,7971,909,79728.828.8
444Prateći troškovi zaduživanja3,284,4253,284,4253,284,425100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,0001,949,818529,619529,61927.227.2
511Zgrade i građevinski objekti704,181,000974,520,697700,500,722700,500,72271.971.9
512Mašine i oprema17,700,00019,441,57414,908,11314,908,11376.776.7
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000347,360347,36034.734.7
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u236,342,00027,273,03627,272,99427,272,994100.0100.0
4013
Srbiji - II faza
423Usluge po ugovoru26,300,00027,272,99427,272,99427,272,994100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti210,042,00042
5001Izgradnja sistema za navodnjavanje - prva faza1,233,232,0001,497,483,0171,496,220,5401,496,220,54099.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,233,232,0001,497,483,0171,496,220,5401,496,220,54099.999.9
Brana sa akumulacijom „ARILjE” profil „SVRAČKOVO”1,701,209,0001,701,209,0001,701,196,2541,701,196,254100.0100.0
5003
Arilje
511Zgrade i građevinski objekti1,700,409,0001,700,409,0001,700,396,2541,700,396,254100.0100.0
541Zemljište800,000800,000800,000800,000100.0100.0
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine958,157,000958,157,000589,402,493589,402,49361.561.5
423Usluge po ugovoru89,779,00089,779,00079,483,94679,483,94688.588.5
511Zgrade i građevinski objekti868,378,000868,378,000509,918,547509,918,54758.758.7
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima209,400,000209,400,00060,448,04360,448,04328.928.9
511Zgrade i građevinski objekti209,400,000209,400,00060,448,04360,448,04328.928.9
24.4UPRAVA ZA ŠUME1,159,590,0001,159,590,0001,122,768,9161,122,768,91696.896.8
Izvori finansiranja za glavu 24.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,152,803,0001,152,803,0001,122,768,9161,122,768,91697.497.4
56Finansijska pomoć EU6,787,0006,787,000
Razvoj šumarstva i lovstva1,159,590,0001,159,590,0001,122,768,9161,122,768,91696.896.8
0106
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,159,590,0001,159,590,0001,122,768,9161,122,768,91696.896.8
0002Održivi razvoj i unapređenje šumarstva550,000,000550,000,000549,999,915549,999,915100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama550,000,000550,000,000549,999,915549,999,915100.0100.0
0003Održivi razvoj i unapređenje lovstva200,000,000200,000,000195,803,484195,803,48497.997.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama199,800,000199,800,000195,776,199195,776,19998.098.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova190,000190,00027,28527,28514.414.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
0004Upravljanje u šumarstvu i lovstvu316,538,000316,538,000296,133,484296,133,48493.693.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,000,00043,000,00042,613,78542,613,78599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,500,0006,500,0006,455,9896,455,98999.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,562,0001,562,0001,481,5571,481,55794.994.9
415Naknade troškova za zaposlene530,000530,000418,588418,58879.079.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,400,0002,400,0001,790,4301,790,43074.674.6
421Stalni troškovi15,515,00015,515,00012,826,18012,826,18082.782.7
422Troškovi putovanja1,795,0001,795,0001,081,9021,081,90260.360.3
423Usluge po ugovoru21,863,00021,863,00016,907,17316,907,17377.377.3
424Specijalizovane usluge207,573,000207,573,000207,088,838207,088,83899.899.8
425Tekuće popravke i održavanje712,000712,000453,751453,75163.763.7
426Materijal6,698,0006,698,0001,850,9841,850,98427.627.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,430,0001,430,000778,035778,03554.454.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,080,0001,080,000455,362455,36242.242.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,010,0001,010,000443,822443,82243.943.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih10,00010,000
organa
512Mašine i oprema2,880,0002,880,0001,487,0881,487,08851.651.6
515Nematerijalna imovina1,980,0001,980,000
0005Nadzor u šumarstvu i lovstvu86,265,00086,265,00080,832,03380,832,03393.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)60,880,00062,157,00062,028,11662,028,11699.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,259,0009,462,0009,397,2609,397,26099.399.3
415Naknade troškova za zaposlene1,320,0001,320,0001,028,4221,028,42277.977.9
422Troškovi putovanja375,000338,000153,820153,82045.545.5
425Tekuće popravke i održavanje521,000469,000262,438262,43856.056.0
426Materijal13,910,00012,519,0007,961,9787,961,97863.663.6
7076IPA 2016 - nealocirana sredstva6,787,0006,787,000
423Usluge po ugovoru6,787,0006,787,000
DIREKCIJA ZA NACIONALNE REFERENTNE
24.5LABORATORIJE242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
Izvori finansiranja za glavu 24.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
0109
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
Razvoj laboratorijske dijagnostike, očuvanje biljnog242,553,000242,553,000218,327,783218,327,78390.090.0
0007
biodiverziteta i kontrola organske proizvodnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)74,386,00074,386,00072,959,56972,959,56998.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,467,00011,467,00011,053,37511,053,37596.496.4
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima215,000295,000294,996294,996100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,000,2291,000,22983.483.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi544,000544,000520,236520,23695.695.6
421Stalni troškovi24,725,00024,725,00022,673,59022,673,59091.791.7
422Troškovi putovanja1,350,0001,350,000904,383904,38367.067.0
423Usluge po ugovoru26,905,00026,905,00022,878,31822,878,31885.085.0
424Specijalizovane usluge800,000800,000781,000781,00097.697.6
425Tekuće popravke i održavanje24,012,00023,932,00020,663,45920,663,45986.386.3
426Materijal62,648,00062,648,00052,692,78852,692,78884.184.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama700,000700,000560,764560,76480.180.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000160,184160,18426.726.7
512Mašine i oprema13,000,00013,000,00011,184,89111,184,89186.086.0
24.6UPRAVA ZA AGRARNA PLAĆANjA104,138,951,000109,501,960,000103,336,873,636103,336,873,63694.494.4
Izvori finansiranja za glavu 24.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta95,887,817,000101,215,817,00099,564,699,73999,564,699,73998.498.4
11Primanja od inostranih zaduživanja3,365,750,0003,365,750,000278,737,763278,737,7638.38.3
100,000,000100,000,00099,956,26799,956,267100.0100.0
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina41,334,00041,334,00040,044,44140,044,44196.996.9
56Finansijska pomoć EU4,744,050,0004,779,059,0003,353,435,4273,353,435,42770.270.2
Podsticaji u poljoprivredi i ruralnom razvoju104,138,951,000109,501,960,000103,336,873,636103,336,873,63694.494.4
0103
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov104,138,951,000109,501,960,000103,336,873,636103,336,873,63694.494.4
0001Direktna plaćanja85,086,492,00092,323,492,00091,530,873,97291,530,873,97299.199.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama85,086,492,00092,323,492,00091,530,873,97291,530,873,97299.199.1
0002Mere ruralnog razvoja4,627,147,0003,907,147,0003,644,825,2033,644,825,20393.393.3
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama4,627,147,0003,907,147,0003,644,825,2033,644,825,20393.393.3
Stručna i administrativna podrška za sprovođenje mera1,104,743,0001,104,443,000821,669,367821,669,36774.474.4
0003
podsticaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)400,000,000400,000,000397,245,486397,245,48699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca61,000,00061,000,00060,186,32260,186,32298.798.7
413Naknade u naturi500,000500,0006,0006,0001.21.2
414Socijalna davanja zaposlenima2,990,0003,990,0003,076,5823,076,58277.177.1
415Naknade troškova za zaposlene6,100,0006,100,0005,705,6605,705,66093.593.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0002,000,0001,966,5161,966,51698.398.3
421Stalni troškovi38,281,00038,281,00029,098,56629,098,56676.076.0
422Troškovi putovanja5,000,0007,000,0006,801,8386,801,83897.297.2
423Usluge po ugovoru295,350,000280,353,767195,110,193195,110,19369.669.6
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,000
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0005,638,6255,638,62556.456.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
426Materijal57,000,00053,500,00024,283,47224,283,47245.445.4
444Prateći troškovi zaduživanja500,000500,000186,825186,82537.437.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate520,000520,000231,310231,31044.544.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova26,737,00057,733,23357,347,37057,347,37099.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih4,700,0004,700,0004,104,3674,104,36787.387.3
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema93,000,00077,000,00028,542,74828,542,74837.137.1
513Ostale nekretnine i oprema500,000500,000
515Nematerijalna imovina93,765,00093,765,0002,137,4882,137,4882.32.3
0005Kreditna podrška u poljoprivredi1,341,334,0001,091,334,0001,069,157,7451,069,157,74598.098.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,341,334,0001,091,334,0001,069,157,7451,069,157,74598.098.0
0006Posebni podsticaji270,000,000170,000,000155,387,630155,387,63091.491.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama270,000,000170,000,000155,387,630155,387,63091.491.4
0007Pravila i mere uređenja tržišta2,075,000,0001,436,000,0001,413,905,0271,413,905,02798.598.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,075,000,0001,436,000,0001,413,905,0271,413,905,02798.598.5
4005IPARD6,244,935,0006,045,235,0004,363,758,6164,363,758,61672.272.2
444Prateći troškovi zaduživanja6,000,00011,000,00010,578,97010,578,97096.296.2
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama6,181,935,0005,981,935,0004,334,922,6144,334,922,61472.572.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih57,000,00052,300,00018,257,03218,257,03234.934.9
organa
4007Projekat tržišno orijentisane poljoprivrede3,365,750,0003,365,750,000278,737,763278,737,7638.38.3
421Stalni troškovi41,150,00041,150,0007,545,6447,545,64418.318.3
422Troškovi putovanja4,000,0008,000,0006,081,9366,081,93676.076.0
423Usluge po ugovoru403,800,000399,300,000202,041,845202,041,84550.650.6
425Tekuće popravke i održavanje16,500,00016,500,00015,805,95615,805,95695.895.8
426Materijal2,900,0002,900,0001,998,7601,998,76068.968.9
444Prateći troškovi zaduživanja400,000900,000720,983720,98380.180.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,000,000,0001,000,000,00017,353,65217,353,6521.71.7
511Zgrade i građevinski objekti140,400,000140,400,000
512Mašine i oprema1,107,880,0001,107,880,0007,081,8767,081,8760.60.6
515Nematerijalna imovina648,720,000648,720,00020,107,11020,107,1103.13.1
IPA 2021 - Jačanje institucionalnih kapaciteta nadležnih23,550,00058,559,00058,558,31458,558,314100.0100.0
7094institucija u cilju uspostavljanja funkcionalnog IACS
sistema
423Usluge po ugovoru23,550,00058,559,00058,558,31458,558,314100.0100.0
24.7UPRAVA ZA POLjOPRIVREDNO ZEMLjIŠTE573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
Izvori finansiranja za glavu 24.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
Zaštita, uređenje, korišćenje i upravljanje poljoprivrednim
0102
zemljištem573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov573,093,000573,093,000322,975,014322,975,01456.456.4
0001Podrška uređenju poljoprivrednog zemljišta295,000,000295,000,00074,317,56074,317,56025.225.2
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama115,000,000115,000,00036,746,74836,746,74832.032.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti180,000,000180,000,00037,570,81237,570,81220.920.9
0002Podrška zaštiti i korišćenju poljoprivrednog zemljišta4,000,0004,000,000404,000404,00010.110.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama4,000,0004,000,000404,000404,00010.110.1
Stručna i administrativna podrška u upravljanju274,093,000274,093,000248,253,454248,253,45490.690.6
0003
poljoprivrednim zemljištem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)68,986,00068,986,00065,430,29365,430,29394.894.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,452,00010,452,0009,912,6899,912,68994.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima600,000600,000519,649519,64986.686.6
415Naknade troškova za zaposlene1,116,0001,116,000752,153752,15367.467.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi350,000350,000234,895234,89567.167.1
421Stalni troškovi6,124,0006,124,0003,984,3643,984,36465.165.1
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,000602,958602,95840.240.2
423Usluge po ugovoru76,127,00076,127,00066,530,07466,530,07487.487.4
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,096,1001,096,10084.384.3
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0001,095,2601,095,26035.335.3
426Materijal6,938,0006,938,0004,287,5894,287,58961.861.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,00078,27478,27439.139.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova89,800,00089,800,00086,633,41186,633,41196.596.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000596,890596,89059.759.7
organa
512Mašine i oprema6,500,0006,500,0006,498,8536,498,853100.0100.0
25MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE21,694,364,00022,292,588,30020,725,673,51120,725,673,51193.093.0
Izvori finansiranja za razdeo 25
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,196,265,00011,196,266,00010,800,124,72910,800,124,72996.596.5
05Donacije od inostranih zemalja597,395,000656,531,474656,531,474656,531,474100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija91,842,00091,842,00076,880,85576,880,85583.783.7
11Primanja od inostranih zaduživanja7,917,919,0008,438,967,0147,616,124,2967,616,124,29690.290.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,574,0002,574,0002,440,4392,440,43994.894.8
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,888,369,0001,906,407,8121,573,571,7181,573,571,71882.582.5
25.0MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE20,950,574,00021,548,798,30020,028,895,56320,028,895,56392.992.9
Izvori finansiranja za glavu 25.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,452,475,00010,452,476,00010,103,346,78110,103,346,78196.796.7
05Donacije od inostranih zemalja597,395,000656,531,474656,531,474656,531,474100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija91,842,00091,842,00076,880,85576,880,85583.783.7
11Primanja od inostranih zaduživanja7,917,919,0008,438,967,0147,616,124,2967,616,124,29690.290.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,574,0002,574,0002,440,4392,440,43994.894.8
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,888,369,0001,906,407,8121,573,571,7181,573,571,71882.582.5
Upravljanje zaštitom životne sredine2,109,736,0002,109,736,0001,996,312,8801,996,312,88094.694.6
0404
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu2,109,736,0002,109,736,0001,996,312,8801,996,312,88094.694.6
0002Uređenje politike zaštite životne sredine68,807,00068,807,00063,185,01563,185,01591.891.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,349,00051,349,00051,249,85051,249,85099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,788,0007,788,0007,764,3527,764,35299.799.7
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,129,4461,129,44680.780.7
422Troškovi putovanja900,000900,000192,601192,60121.421.4
423Usluge po ugovoru7,370,0007,370,0002,848,7662,848,76638.738.7
0003Inspekcija za zaštitu životne sredine i ribarstvo184,615,000185,115,000181,700,212181,700,21298.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)151,180,000151,180,000150,877,840150,877,84099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,904,00022,904,00022,857,99322,857,99399.899.8
415Naknade troškova za zaposlene2,560,0002,560,0002,517,8212,517,82198.498.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,121,0002,121,0002,120,7232,120,723100.0100.0
422Troškovi putovanja2,300,0002,800,0002,799,1842,799,184100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,150,0001,150,0009,4209,4200.80.8
424Specijalizovane usluge2,400,0002,400,000517,231517,23121.621.6
0004Administracija i upravljanje641,564,000603,164,000508,074,389508,074,38984.284.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)178,471,000178,471,000176,844,036176,844,03699.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca26,336,00026,336,00026,259,59826,259,59899.799.7
413Naknade u naturi750,000750,000498,000498,00066.466.4
414Socijalna davanja zaposlenima9,856,0009,856,0008,358,3718,358,37184.884.8
415Naknade troškova za zaposlene8,100,0008,100,0007,367,4487,367,44891.091.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,070,0001,070,0001,068,7141,068,71499.999.9
421Stalni troškovi31,921,00031,921,00027,632,76027,632,76086.686.6
422Troškovi putovanja11,000,00011,000,0003,669,3673,669,36733.433.4
423Usluge po ugovoru202,515,000188,215,000150,801,450150,801,45080.180.1
424Specijalizovane usluge6,500,0006,500,0006,182,9006,182,90095.195.1
425Tekuće popravke i održavanje13,000,00013,000,00010,267,25510,267,25579.079.0
426Materijal40,850,00040,850,00029,389,70129,389,70171.971.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,950,00020,950,00015,373,66915,373,66973.473.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,815,0002,815,0002,172,2452,172,24577.277.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova35,243,00035,243,00027,708,25127,708,25178.678.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih579,000579,000577,309577,30999.799.7
organa
512Mašine i oprema19,608,00019,608,00010,423,31410,423,31453.253.2
515Nematerijalna imovina32,000,0007,900,0003,480,0003,480,00044.144.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Podrška radu Direktorata za radijacionu i nuklearnu195,000,000195,000,000195,000,000195,000,000100.0100.0
0005
sigurnost i bezbednost Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama195,000,000195,000,000195,000,000195,000,000100.0100.0
0014Podsticaji za kupovinu ekološki prihvatljivih vozila170,000,000207,900,000204,760,400204,760,40098.598.5
454Subvencije privatnim preduzećima170,000,000207,900,000204,760,400204,760,40098.598.5
130,000,000130,000,000129,938,680129,938,680100.0100.0
4008Smanjenje zagađenja vazduha u Srbiji iz individualnih izvora
463Transferi ostalim nivoima vlasti130,000,000130,000,000129,938,680129,938,680100.0100.0
4010Zaštita i očuvanje voda kao prirodnih resursa30,000,00030,000,00028,800,00028,800,00096.096.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00028,800,00028,800,00096.096.0
Nabavka, zamena, rekonstrukcija i sanacija kotlarnica za685,000,000685,000,000684,807,412684,807,412100.0100.0
4012
grejanje
463Transferi ostalim nivoima vlasti685,000,000685,000,000684,807,412684,807,412100.0100.0
SAFETY4TMF INTERREG DANUBE - Dunavski4,750,0004,750,00046,77346,7731.01.0
4014
transnacionalni program
421Stalni troškovi60,00060,000
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru4,150,0004,150,00046,77346,7731.11.1
426Materijal240,000240,000
Zaštita prirode i klimatske promene1,060,208,0001,060,209,0001,032,560,7641,032,560,76497.497.4
0405
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu1,060,208,0001,060,209,0001,032,560,7641,032,560,76497.497.4
Uređenje i unapređenje sistema zaštite prirode i očuvanja267,678,000267,678,000263,009,185263,009,18598.398.3
0001
biodiverziteta
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)71,400,00071,400,00070,162,43770,162,43798.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,818,00010,818,00010,629,60910,629,60998.398.3
415Naknade troškova za zaposlene2,010,0002,010,0001,933,5941,933,59496.296.2
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000997,612997,61249.949.9
423Usluge po ugovoru9,500,0009,500,0007,753,0007,753,00081.681.6
424Specijalizovane usluge43,950,00043,950,00043,827,77843,827,77899.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti96,900,00096,900,00096,900,00096,900,000100.0100.0
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih31,000,00031,000,00030,805,15530,805,15599.499.4
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,000
organa
Podsticaji za programe upravljanja zaštićenim prirodnim500,000,000500,001,000486,227,237486,227,23797.297.2
0002
dobrima od nacionalnog interesa
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama500,000,000496,780,000483,008,837483,008,83797.297.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,221,0003,218,4003,218,40099.999.9
Pošumljavanje u cilju zaštite i očuvanja predeonog139,036,000139,036,000133,545,150133,545,15096.196.1
0004
diverziteta
463Transferi ostalim nivoima vlasti139,036,000139,036,000133,545,150133,545,15096.196.1
4009Očuvanje i zaštita zemljišta kao prirodnog resursa50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
Smanjenje ugljeničkog otiska lokalnih zajednica primenom96,712,00096,712,00095,332,11795,332,11798.698.6
4011
principa cirkularne ekonomije u Republici Srbiji
422Troškovi putovanja517,000517,000
423Usluge po ugovoru14,079,00014,079,00013,217,44613,217,44693.993.9
426Materijal50,00050,00048,81648,81697.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama82,066,00082,066,00082,065,85582,065,855100.0100.0
Izrada izveštaja Republike Srbije prema Okvirnoj6,782,0006,782,0004,447,0744,447,07465.665.6
4012
konvenciji UN o promeni klime i Sporazumu iz Pariza
422Troškovi putovanja961,000961,000959,128959,12899.899.8
423Usluge po ugovoru3,596,0003,596,0001,313,4971,313,49736.536.5
426Materijal330,000330,000280,050280,05084.984.9
512Mašine i oprema1,895,0001,895,0001,894,4001,894,400100.0100.0
Integrisano upravljanje otpadom, otpadnim vodama,
0406
hemikalijama i biocidnim proizvodima5,543,537,0005,655,825,8125,114,201,1455,114,201,14590.490.4
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu5,543,537,0005,655,825,8125,114,201,1455,114,201,14590.490.4
0001Uređenje sistema upravljanja otpadom i otpadnim vodama74,775,00074,775,00071,494,48871,494,48895.695.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,516,00054,516,00053,286,16453,286,16497.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,260,0008,260,0008,072,8548,072,85497.797.7
415Naknade troškova za zaposlene880,000880,000782,854782,85489.089.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi119,000119,000118,874118,87499.999.9
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000345,342345,34234.534.5
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0008,888,4008,888,40088.988.9
Uređenje sistema upravljanja hemikalijama i biocidnim38,086,00038,086,00035,034,84735,034,84792.092.0
0002
proizvodima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,000,00025,000,00024,532,17324,532,17398.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,750,0003,750,0003,716,6243,716,62499.199.1
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000426,040426,04094.794.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi186,000186,000185,364185,36499.799.7
422Troškovi putovanja700,000700,00085,84685,84612.312.3
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0006,088,8006,088,80076.176.1
0004Sanacija i zatvaranje nesanitarnih deponija1,395,000,0001,395,000,0001,395,000,0001,395,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,395,000,0001,395,000,0001,395,000,0001,395,000,000100.0100.0
0005Realizacija projekata izgradnje sistema upravljanja otpadom47,000,00047,000,00046,997,10246,997,102100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti47,000,00047,000,00046,997,10246,997,102100.0100.0
4003Projekti ispitivanja kvaliteta voda i sedimenata6,551,0006,551,0006,550,4006,550,400100.0100.0
424Specijalizovane usluge6,551,0006,551,0006,550,4006,550,400100.0100.0
4015Prevencija nelegalnog odlaganja otpada i uklanjanje200,000,000200,000,000198,986,171198,986,17199.599.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,000120,000,000119,162,831119,162,83199.399.3
512Mašine i oprema80,000,00080,000,00079,823,34079,823,34099.899.8
Zelena transformacija gradova – pametna, održiva i nisko-96,000,00096,000,00094,933,30194,933,30198.998.9
4018
ugljenična urbana rešenja
462Dotacije međunarodnim organizacijama96,000,00096,000,00094,933,30194,933,30198.998.9
6,889,0006,889,0006,888,9266,888,926100.0100.0
Dalje jačanje kapaciteta za procenu rizika opasnih supstanci
4019
kroz njihov ceo ciklus kruženja u životnoj sredini
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,889,0006,889,0006,888,9266,888,926100.0100.0
5003Nabavka opreme za sakupljanje i reciklažu561,000,000561,000,000560,461,536560,461,53699.999.9
512Mašine i oprema561,000,000561,000,000560,461,536560,461,53699.999.9
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine465,791,000465,791,00081,932,60381,932,60317.617.6
423Usluge po ugovoru82,931,00082,931,00055,769,57755,769,57767.267.2
511Zgrade i građevinski objekti382,860,000382,860,00026,163,02626,163,0266.86.8
7083IPA 2018 - Sektor zaštite životne sredine1,853,707,0001,961,555,4601,903,141,2161,903,141,21697.097.0
423Usluge po ugovoru118,307,000131,905,460131,781,228131,781,22899.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,735,400,0001,829,650,0001,771,359,9871,771,359,98796.896.8
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima798,738,000803,178,352712,780,557712,780,55788.788.7
423Usluge po ugovoru92,162,00096,602,35296,602,35296,602,352100.0100.0
512Mašine i oprema706,576,000706,576,000616,178,205616,178,20587.287.2
Zelena agenda12,237,093,00012,723,027,48811,885,820,77311,885,820,77393.493.4
0407
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu12,237,093,00012,723,027,48811,885,820,77311,885,820,77393.493.4
0003Podsticaji za ponovnu upotrebu i iskorišćenje otpada3,870,000,0003,870,000,0003,870,000,0003,870,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima3,870,000,0003,870,000,0003,870,000,0003,870,000,000100.0100.0
4002Unapređenje infrastrukture za zaštitu životne sredine4,988,717,0004,988,717,0004,559,513,7074,559,513,70791.491.4
444Prateći troškovi zaduživanja20,000,00020,000,00012,981,39912,981,39964.964.9
511Zgrade i građevinski objekti4,968,717,0004,968,717,0004,546,532,3084,546,532,30891.591.5
4003Izgradnja regionalnih centara za upravljanje otpadom1,190,281,0001,617,079,0141,590,797,5861,590,797,58698.498.4
423Usluge po ugovoru65,966,00065,966,00054,719,03254,719,03283.083.0
511Zgrade i građevinski objekti1,109,565,0001,536,363,0141,536,078,5541,536,078,554100.0100.0
512Mašine i oprema14,750,00014,750,000
4004Projekat daljinskog grejanja u Kragujevcu73,056,00073,056,0006,118,5856,118,5858.48.4
424Specijalizovane usluge64,900,00064,900,000
511Zgrade i građevinski objekti8,156,0008,156,0006,118,5856,118,58575.075.0
Upravljanje otpadnim vodama u Leskovcu, Srbija2,115,039,0002,174,175,4741,859,390,8951,859,390,89585.585.5
4005
(ORIO10/SB/01)
444Prateći troškovi zaduživanja4,000,0004,000,0003,529,9013,529,90188.288.2
511Zgrade i građevinski objekti2,111,039,0002,170,175,4741,855,860,9941,855,860,99485.585.5
25.1AGENCIJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
Izvori finansiranja za glavu 25.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
Upravljanje zaštitom životne sredine440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
0404
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu440,191,000440,191,000397,839,924397,839,92490.490.4
0007Monitoring kvaliteta vazduha, vode i sedimenata206,749,000206,749,000187,115,819187,115,81990.590.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,220,00026,220,00023,895,92623,895,92691.191.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,973,0003,973,0003,620,2333,620,23391.191.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000627,771627,77189.789.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi850,000850,000838,070838,07098.698.6
421Stalni troškovi5,280,0005,280,0005,280,0005,280,000100.0100.0
422Troškovi putovanja3,220,0003,220,0003,213,9963,213,99699.899.8
423Usluge po ugovoru21,000,00021,000,00020,723,00420,723,00498.798.7
424Specijalizovane usluge17,335,00017,335,00010,735,46810,735,46861.961.9
425Tekuće popravke i održavanje25,470,00025,470,00024,486,30524,486,30596.196.1
426Materijal43,020,00043,020,00042,285,70842,285,70898.398.3
512Mašine i oprema59,681,00059,681,00051,409,33851,409,33886.186.1
Nacionalna referentna laboratorija za kontrolu kvaliteta73,954,00073,954,00064,395,74264,395,74287.187.1
0009
životne sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,179,00028,179,00026,596,66426,596,66494.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,269,0004,269,0004,029,3954,029,39594.494.4
415Naknade troškova za zaposlene430,000430,000322,753322,75375.175.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
422Troškovi putovanja1,950,0001,950,0001,904,1991,904,19997.797.7
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0007,986,0127,986,01299.899.8
424Specijalizovane usluge3,500,0003,500,0003,129,7703,129,77089.489.4
425Tekuće popravke i održavanje7,550,0007,550,0006,123,6006,123,60081.181.1
426Materijal15,075,00015,075,00011,257,82211,257,82274.774.7
512Mašine i oprema5,000,0005,000,0003,045,5273,045,52760.960.9
Informacioni sistem za zaštitu životne sredine i159,488,000159,488,000146,328,363146,328,36391.791.7
0010
administrativni poslovi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,360,00049,360,00047,669,96647,669,96696.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,479,0007,479,0007,222,0007,222,00096.696.6
413Naknade u naturi200,000200,000111,000111,00055.555.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,933,0001,933,0001,844,7341,844,73495.495.4
415Naknade troškova za zaposlene690,000690,000528,241528,24176.676.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi950,000950,000927,995927,99597.797.7
421Stalni troškovi17,500,00017,500,00017,345,20117,345,20199.199.1
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,984,8771,984,87799.299.2
423Usluge po ugovoru48,522,00048,522,00042,603,69042,603,69087.887.8
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,0001,715,5421,715,54257.257.2
425Tekuće popravke i održavanje7,000,0007,000,0006,332,6416,332,64190.590.5
426Materijal10,901,00010,901,00010,406,00310,406,00395.595.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama950,000950,000885,926885,92693.393.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate170,000170,000102,014102,01460.060.0
511Zgrade i građevinski objekti2,483,0002,483,0002,467,7952,467,79599.499.4
512Mašine i oprema6,000,0006,000,0004,180,7384,180,73869.769.7
515Nematerijalna imovina350,000350,000
25.2USTANOVE U OBLASTI ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
Izvori finansiranja za glavu 25.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
Zaštita prirode i klimatske promene303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
0405
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
0006Podrška radu Zavoda za zaštitu prirode Srbije303,599,000303,599,000298,938,024298,938,02498.598.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)146,285,000146,285,000145,462,028145,462,02899.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,163,00022,163,00022,037,06322,037,06399.499.4
413Naknade u naturi500,000500,000499,995499,995100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima781,000931,000849,605849,60591.391.3
415Naknade troškova za zaposlene4,050,0004,050,0003,987,0933,987,09398.498.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,000717,000716,273716,27399.999.9
421Stalni troškovi27,423,00026,623,00025,940,76425,940,76497.497.4
422Troškovi putovanja12,750,00013,500,00013,255,60413,255,60498.298.2
423Usluge po ugovoru39,486,00038,986,00038,258,98338,258,98398.198.1
424Specijalizovane usluge11,820,00012,292,00011,487,00011,487,00093.593.5
425Tekuće popravke i održavanje7,392,0007,392,0006,879,8036,879,80393.193.1
426Materijal15,560,00015,460,00015,120,44315,120,44397.897.8
444Prateći troškovi zaduživanja70,00070,00035,16935,16950.250.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate820,000820,000603,892603,89273.673.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova9,000,0008,940,0008,936,1768,936,176100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000500,000500,000100.0100.0
organa
512Mašine i oprema3,099,0003,249,0003,247,9953,247,995100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,150,0001,121,0001,120,1401,120,14099.999.9
26MINISTARSTVO PROSVETE326,319,053,000327,804,906,171256,092,714,80356,658,115,000312,750,829,80378.195.4
Izvori finansiranja za razdeo 26
01Opšti prihodi i primanja budžeta239,726,317,000240,322,182,825237,508,406,661237,508,406,66198.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika27,328,762,00027,522,506,5104,761,618,72023,229,072,00027,990,690,72017.3101.7
05Donacije od inostranih zemalja56,826,00056,826,0002,281,729252,983,000255,264,7294.0449.2
06Donacije od međunarodnih organizacija1,154,850,0001,170,170,550209,392,2382,332,350,0002,541,742,23817.9217.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti43,141,473,00043,293,727,1808,091,997,31630,401,160,00038,493,157,31618.788.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica801,412,000821,910,243174,970,826420,924,000595,894,82621.372.5
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine16,231,00016,515,0382,802,1052,802,10517.017.0
11Primanja od inostranih zaduživanja2,483,492,0002,947,115,1762,211,585,8932,211,585,89375.075.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina783,596,000799,522,228625,685,750625,685,75078.378.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih36,852,00037,009,52018,780,04518,780,04550.750.7
15
godina
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti10,168,019,00010,195,164,3282,391,998,3812,391,998,38123.523.5
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti78,646,00078,980,62370,716,85070,716,85089.589.5
56Finansijska pomoć EU542,577,000543,275,95022,478,29021,626,00044,104,2904.18.1
26.0MINISTARSTVO PROSVETE5,212,214,0005,319,058,3893,849,467,3633,849,467,36372.472.4
Izvori finansiranja za glavu 26.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,689,206,0004,504,427,0003,547,808,5483,547,808,54878.878.8
06Donacije od međunarodnih organizacija66,298,00066,298,000
11Primanja od inostranih zaduživanja291,623,389291,320,727291,320,72799.999.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih6,700,0006,700,0006,699,9076,699,907100.0100.0
15
godina
56Finansijska pomoć EU450,010,000450,010,0003,638,1813,638,1810.80.8
Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema5,212,214,0005,319,058,3893,849,467,3633,849,467,36372.472.4
2001
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu5,212,214,0005,319,058,3893,849,467,3633,849,467,36372.472.4
Utvrđivanje zakonskih okvira i praćenje razvoja obrazovanja371,120,000371,520,000359,484,066359,484,06696.896.8
0001
na svim nivoima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)160,513,000160,513,000158,938,750158,938,75099.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,034,00025,034,00024,079,22124,079,22196.296.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,890,0001,890,0001,849,1641,849,16497.897.8
415Naknade troškova za zaposlene2,800,0002,800,0002,677,5262,677,52695.695.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,130,0001,230,0001,218,2231,218,22399.099.0
422Troškovi putovanja2,000,0002,300,0002,283,7812,283,78199.399.3
423Usluge po ugovoru155,341,000155,341,000152,311,238152,311,23898.098.0
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,000,0001,000,00076.976.9
425Tekuće popravke i održavanje1,597,0001,597,000888,979888,97955.755.7
426Materijal3,651,0003,651,0003,645,0113,645,01199.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,000,0004,434,9464,434,94688.788.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,301,0001,301,0001,033,7501,033,75079.579.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate763,000763,000117,812117,81215.415.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,100,0001,100,000850,033850,03377.377.3
organa
512Mašine i oprema7,700,0007,700,0004,155,6304,155,63054.054.0
Stručno-pedagoški nadzor nad radom ustanova obrazovanja i309,704,000309,711,000281,364,867281,364,86790.890.8
0002
zavoda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)195,851,000195,851,000190,993,150190,993,15097.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca29,397,00029,397,00028,940,07328,940,07398.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima3,212,0003,212,0002,836,9842,836,98488.388.3
415Naknade troškova za zaposlene4,100,0004,100,0003,735,1353,735,13591.191.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,141,0004,141,0001,943,4181,943,41846.946.9
421Stalni troškovi13,000,00012,600,0004,542,2494,542,24936.036.0
422Troškovi putovanja2,350,0002,350,0002,347,1182,347,11899.999.9
423Usluge po ugovoru38,000,00038,000,00035,091,17635,091,17692.392.3
424Specijalizovane usluge3,500,0003,500,0002,494,0402,494,04071.371.3
425Tekuće popravke i održavanje850,0001,257,0001,247,8561,247,85699.399.3
426Materijal7,403,0007,403,0004,453,0804,453,08060.260.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate900,000900,000120,745120,74513.413.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000488,594488,59448.948.9
organa
512Mašine i oprema6,000,0006,000,0002,131,2492,131,24935.535.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
0003Inspekcijski nadzor nad radom ustanova obrazovanja i zavoda141,151,000141,151,00087,421,68787,421,68761.961.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)60,714,00060,714,00059,316,01159,316,01197.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,206,0009,206,0008,986,3768,986,37697.697.6
414Socijalna davanja zaposlenima650,000650,000266,712266,71241.041.0
415Naknade troškova za zaposlene2,300,0002,300,0002,051,8132,051,81389.289.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,150,0001,150,000599,207599,20752.152.1
421Stalni troškovi5,800,0005,800,0003,065,9453,065,94552.952.9
422Troškovi putovanja2,200,0002,200,0001,298,7971,298,79759.059.0
423Usluge po ugovoru1,775,0001,775,0001,211,0701,211,07068.268.2
424Specijalizovane usluge52,006,00052,006,0007,065,1207,065,12013.613.6
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000329,861329,86147.147.1
426Materijal3,009,0003,009,0002,215,9212,215,92173.673.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00020,48620,48613.613.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000110,798110,79822.222.2
organa
512Mašine i oprema990,000990,000883,570883,57089.289.2
0004Administracija i upravljanje u oblasti obrazovanja373,182,000395,782,000361,821,517361,821,51791.491.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)157,000,000157,000,000156,143,893156,143,89399.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca24,000,00024,000,00023,655,80023,655,80098.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima5,958,0005,958,0001,540,9731,540,97325.925.9
415Naknade troškova za zaposlene9,000,0009,000,0008,206,0558,206,05591.291.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,097,0002,097,0001,952,2101,952,21093.193.1
421Stalni troškovi27,500,00027,500,00022,055,80122,055,80180.280.2
422Troškovi putovanja3,500,0004,500,0004,252,4444,252,44494.594.5
423Usluge po ugovoru84,970,000102,470,00090,638,23590,638,23588.588.5
424Specijalizovane usluge14,300,00017,700,00014,094,79714,094,79779.679.6
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0002,335,9542,335,95475.475.4
426Materijal7,000,0007,500,0006,936,3036,936,30392.592.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate750,000750,000161,546161,54621.521.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova23,057,00023,057,00022,295,73922,295,73996.796.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,650,0001,850,0001,468,3331,468,33379.479.4
organa
512Mašine i oprema9,300,0009,300,0006,083,4356,083,43565.465.4
Povećanje dostupnosti obrazovanja i vaspitanja, prevencija7,000,0007,000,0006,870,6406,870,64098.298.2
0012
osipanja i diskriminacije
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,0006,870,6406,870,64098.298.2
0013Podrška integraciji u evropski obrazovni prostor1,480,984,0001,397,734,0001,397,395,4531,397,395,453100.0100.0
422Troškovi putovanja1,550,0002,050,0001,837,9901,837,99089.789.7
423Usluge po ugovoru720,000720,000720,000720,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge55,194,00055,194,00055,166,98355,166,983100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,423,520,0001,339,770,0001,339,670,4791,339,670,479100.0100.0
0015Polaganje ispita za licencu, direktore i sekretare ustanova31,207,00026,207,00018,535,99418,535,99470.770.7
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000232,056232,05646.446.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,707,00010,707,00010,083,42810,083,42894.294.2
423Usluge po ugovoru20,000,00015,000,0008,220,5108,220,51054.854.8
0018Razvoj regionalnih obrazovnih politika4,118,0004,118,0004,022,3624,022,36297.797.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama4,118,0004,118,0004,022,3624,022,36297.797.7
0019Podrška projektima od značaja za obrazovanje49,992,00049,992,00049,973,88449,973,884100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama49,992,00049,992,00049,973,88449,973,884100.0100.0
0021Podrška radu fondacijama11,600,00011,600,00011,600,00011,600,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama11,600,00011,600,00011,600,00011,600,000100.0100.0
4005Realizacija međunarodnih istraživanja u obrazovanju122,872,000122,872,00098,676,35898,676,35880.380.3
424Specijalizovane usluge50,00050,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama122,822,000122,822,00098,676,35898,676,35880.380.3
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog1,295,904,0001,623,527,389833,662,355833,662,35551.351.3
4016
prosvetnog sistema
423Usluge po ugovoru242,419,000278,419,000247,005,715247,005,71588.788.7
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,000448,872448,87222.422.4
444Prateći troškovi zaduživanja874,840874,840874,840100.0100.0
512Mašine i oprema720,000,0001,010,748,549290,445,887290,445,88728.728.7
515Nematerijalna imovina331,485,000331,485,000294,887,040294,887,04089.089.0
Projekat unapređenja i popularizacije ženskog školskog15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4020
sporta među devojčicama školskog uzrasta
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4021IPA III -Operativni program - Prozor4432,020,000432,020,000
423Usluge po ugovoru20,00020,000
512Mašine i oprema432,000,000432,000,000
4022Nacionalna čitanka320,000,000320,000,000320,000,000320,000,000100.0100.0
426Materijal320,000,000320,000,000320,000,000320,000,000100.0100.0
5002Izgradnja obrazovno-naučnih centara156,360,000824,000
423Usluge po ugovoru500,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,500,000
511Zgrade i građevinski objekti135,360,000824,000
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike90,000,00090,000,0003,638,1813,638,1814.04.0
423Usluge po ugovoru90,000,00090,000,0003,638,1813,638,1814.04.0
26.1OSNOVNO OBRAZOVANjE158,246,389,000158,841,735,476122,746,787,85732,504,879,000155,251,666,85777.397.7
Izvori finansiranja za glavu 26.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta120,694,162,000121,283,558,476121,001,216,881121,001,216,88199.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika726,046,000726,046,0002,996,487,0002,996,487,000412.7
05Donacije od inostranih zemalja32,690,00032,690,00010,586,00010,586,00032.4
06Donacije od međunarodnih organizacija376,700,000376,700,000183,372,000183,372,00048.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti27,327,521,00027,327,521,00029,037,853,00029,037,853,000106.3
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica284,309,000284,309,000256,701,000256,701,00090.3
11Primanja od inostranih zaduživanja2,309,815,0002,315,765,0001,745,570,9761,745,570,97675.475.4
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti6,495,146,0006,495,146,000
56Finansijska pomoć EU19,880,00019,880,000
Predškolsko vaspitanje5,400,942,0005,406,892,0004,817,173,8194,817,173,81989.189.1
2002
910Predškolsko i osnovno obrazovanje5,400,942,0005,406,892,0004,817,173,8194,817,173,81989.189.1
Podrška realizaciji četvoročasovnog pripremnog3,043,127,0003,043,127,0003,023,637,3433,023,637,34399.499.4
0001
predškolskog programa
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,043,127,0003,043,127,0003,023,637,3433,023,637,34399.499.4
4001Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje2,309,815,0002,315,765,0001,745,570,9761,745,570,97675.475.4
421Stalni troškovi3,270,0003,920,0003,918,5293,918,529100.0100.0
422Troškovi putovanja655,000755,000575,273575,27376.276.2
423Usluge po ugovoru131,050,000136,250,000117,282,854117,282,85486.186.1
424Specijalizovane usluge110,748,000110,748,00091,651,58891,651,58882.882.8
425Tekuće popravke i održavanje250,000250,00073,48473,48429.429.4
426Materijal997,000997,000
444Prateći troškovi zaduživanja5,500,0005,424,8295,424,82998.698.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti12,034,00012,034,0005,135,9495,135,94942.742.7
511Zgrade i građevinski objekti1,449,456,0001,443,956,000976,326,571976,326,57167.667.6
512Mašine i oprema601,355,000601,355,000545,181,899545,181,89990.790.7
Podrška primeni IKT u predškolskim ustanovama - kroz48,000,00048,000,00047,965,50047,965,50099.999.9
4002
korišćenje didaktičkog sredstva „Pčelica” (Bee-bot)
463Transferi ostalim nivoima vlasti48,000,00048,000,00047,965,50047,965,50099.999.9
Osnovno obrazovanje152,845,447,000153,434,843,476117,929,614,03832,504,879,000150,434,493,03876.998.0
2003
910Predškolsko i osnovno obrazovanje152,845,447,000153,434,843,476117,929,614,03832,504,879,000150,434,493,03876.998.0
0001Realizacija delatnosti osnovnog obrazovanja150,070,422,000150,648,432,476116,109,573,13632,504,879,000148,614,452,13677.198.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,467,822,00073,657,822,00073,315,494,5796,296,054,00079,611,548,57999.5108.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,164,875,00011,194,875,00011,136,497,908965,609,00012,102,106,90899.5108.1
413Naknade u naturi848,365,000848,365,000411,250,000411,250,00048.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,073,174,0001,213,174,000582,364,737674,472,0001,256,836,73748.0103.6
415Naknade troškova za zaposlene2,536,907,0002,536,907,0002,640,744,0002,640,744,000104.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,275,880,0001,275,880,0001,460,539,0001,460,539,000114.5
421Stalni troškovi8,849,840,0008,849,840,00028,5806,959,100,0006,959,128,5800.078.6
422Troškovi putovanja2,001,718,0002,001,718,0002,033,706,0002,033,706,000101.6
423Usluge po ugovoru7,628,942,0007,628,942,00070,0002,570,251,0002,570,321,0000.033.7
424Specijalizovane usluge977,714,000977,714,00063,387,836815,373,000878,760,8366.589.9
425Tekuće popravke i održavanje2,402,728,0002,402,728,00019,454,8352,070,633,0002,090,087,8350.887.0
426Materijal2,032,237,0002,032,237,0001,328,4792,484,142,0002,485,470,4790.1122.3
431Amortizacija nekretnina i opreme3,150,0003,150,000488,000488,00015.5
434Upotreba prirodne imovine80,00080,0006,0006,0007.5
441Otplata domaćih kamata452,000452,000727,000727,000160.8
444Prateći troškovi zaduživanja4,473,0004,473,0002,801,0002,801,00062.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,275,426,00030,385,426,00030,351,694,90310,963,00030,362,657,90399.999.9
465Ostale dotacije i transferi284,000284,000952,000952,000335.2
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno200,000200,0005,225,0005,225,000
socijalno osiguranje)
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta581,203,000581,203,000706,501,000706,501,000121.6
481Dotacije nevladinim organizacijama14,716,00014,716,0003,868,0003,868,00026.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate71,553,00071,553,00032,519,00032,519,00045.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova680,207,000730,207,000513,881,398156,909,000670,790,39870.491.9
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih1,388,0001,388,000
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih104,850,000133,453,000125,369,88011,447,000136,816,88093.9102.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,041,292,0003,070,699,4761,350,146,0001,350,146,00044.0
512Mašine i oprema980,829,000980,829,000814,364,000814,364,00083.0
513Ostale nekretnine i oprema20,222,00020,222,0008,725,0008,725,00043.1
514Kultivisana imovina100,000100,000118,000118,000118.0
515Nematerijalna imovina29,637,00029,637,00016,957,00016,957,00057.2
522Zalihe proizvodnje65,00065,000196,000196,000301.5
541Zemljište93,00093,00094,00094,000101.1
0003Dopunska škola u inostranstvu437,094,000436,674,000272,075,632272,075,63262.362.3
413Naknade u naturi553,000553,000
414Socijalna davanja zaposlenima4,242,0004,242,000
415Naknade troškova za zaposlene18,406,00018,406,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,749,0005,749,000
421Stalni troškovi39,358,00039,358,000
422Troškovi putovanja11,472,00010,752,0001,777,0101,777,01016.516.5
423Usluge po ugovoru31,845,00031,845,000
424Specijalizovane usluge269,775,000269,775,000268,975,502268,975,50299.799.7
425Tekuće popravke i održavanje1,100,0001,100,000
426Materijal2,289,0002,589,0001,323,1201,323,12051.151.1
441Otplata domaćih kamata25,00025,000
444Prateći troškovi zaduživanja3,0003,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta600,000600,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate125,000125,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,00020,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih400,000400,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti49,179,00049,179,000
512Mašine i oprema1,703,0001,703,000
515Nematerijalna imovina250,000250,000
0004Takmičenje učenika osnovnih škola54,500,00061,820,00016,921,30116,921,30127.427.4
421Stalni troškovi3,586,0003,586,000
422Troškovi putovanja17,325,00017,325,000
423Usluge po ugovoru8,777,0008,777,000
424Specijalizovane usluge14,703,00014,703,0009,616,3019,616,30165.465.4
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,000
426Materijal5,433,0005,433,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,000106,000105,000105,00099.199.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta2,820,00010,140,0007,200,0007,200,00071.071.0
512Mašine i oprema900,000900,000
515Nematerijalna imovina50,00050,000
0006Modernizacija infrastrukture osnovnih škola1,178,188,0001,193,774,000499,895,822499,895,82241.941.9
421Stalni troškovi3,361,0003,361,000
422Troškovi putovanja16,000,00016,000,000
423Usluge po ugovoru10,750,00010,750,000
424Specijalizovane usluge18,750,00018,750,000
425Tekuće popravke i održavanje50,615,00050,615,000
426Materijal850,000850,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,750,0002,750,000
511Zgrade i građevinski objekti898,323,000903,323,000391,042,925391,042,92543.343.3
512Mašine i oprema176,076,000186,662,000108,852,897108,852,89758.358.3
513Ostale nekretnine i oprema140,000140,000
515Nematerijalna imovina573,000573,000
0008Tehnička podrška sprovođenju završnog ispita45,275,00040,175,00039,715,71639,715,71698.998.9
422Troškovi putovanja5,000,0002,000,0001,994,0641,994,06499.799.7
424Specijalizovane usluge40,250,00038,150,00037,721,65237,721,65298.998.9
426Materijal25,00025,000
Stručno usavršavanje zaposlenih u predškolskim ustanovama26,404,00026,404,0009,491,4169,491,41635.935.9
0009
i osnovnim školama
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja1,550,0001,550,000
423Usluge po ugovoru13,053,00013,053,000
424Specijalizovane usluge10,926,00010,926,0009,491,4169,491,41686.986.9
426Materijal865,000865,000
Nabavka nastavnih sredstava za učenike, polaznike i961,175,000961,175,000944,019,566944,019,56698.298.2
0010
ustanove
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja450,000450,000
423Usluge po ugovoru280,000280,000
426Materijal951,882,000951,882,000944,019,566944,019,56699.299.2
512Mašine i oprema8,232,0008,232,000
515Nematerijalna imovina311,000311,000
Unapređenje obrazovnih postignuća kroz rad obrazovno -34,150,00040,150,00026,000,00026,000,00064.864.8
0011
naučnih centara
423Usluge po ugovoru14,150,00014,150,000
424Specijalizovane usluge20,000,00026,000,00026,000,00026,000,000100.0100.0
Podrška unapređivanju vaspitno - obrazovnog i obrazovno -20,000,0008,000,000
0012vaspitnog rada ustanova kroz korišćenje didaktičkog
sredstva i didaktičko igrovnih sredstava
426Materijal20,000,0008,000,000
Nastavni sadržaji kroz digitalni udžbenik/digitalnu1,769,0001,769,000
4003
učionicu
421Stalni troškovi1,169,0001,169,000
423Usluge po ugovoru600,000600,000
4005Podrška radu učeničkih zadruga u osnovnom obrazovanju16,470,00016,470,00011,921,44811,921,44872.472.4
422Troškovi putovanja1,470,0001,470,000
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema12,000,00012,000,00011,921,44811,921,44899.399.3
26.2SREDNjE OBRAZOVANjE78,502,462,00078,959,259,82667,545,173,96767,545,173,96785.585.5
Izvori finansiranja za glavu 26.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta55,154,888,00055,342,315,32054,934,666,22254,934,666,22299.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,020,638,0003,098,544,0911,781,684,0971,781,684,09757.557.5
05Donacije od inostranih zemalja24,136,00024,136,0002,281,7292,281,7299.59.5
06Donacije od međunarodnih organizacija669,551,000676,562,388182,179,133182,179,13326.926.9
07Transferi od drugih nivoa vlasti15,323,091,00015,470,620,6788,058,992,8868,058,992,88652.152.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica516,203,000524,998,033163,267,616163,267,61631.131.1
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine16,231,00016,515,0382,802,1052,802,10517.017.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina5,180,0005,180,0004,638,0444,638,04489.589.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,580,0001,580,0001,245,1161,245,11678.878.8
15
godina
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti3,672,873,0003,700,018,3282,391,998,3812,391,998,38164.664.6
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti5,524,0005,524,0002,578,5302,578,53046.746.7
56Finansijska pomoć EU92,567,00093,265,95018,840,10818,840,10820.220.2
Srednje obrazovanje78,502,462,00078,959,259,82667,545,173,96767,545,173,96785.585.5
2004
920Srednje obrazovanje78,502,462,00078,959,259,82667,545,173,96767,545,173,96785.585.5
Realizacija delatnosti srednjeg obrazovanja i obrazovanja72,459,379,00072,919,088,29164,645,299,16764,645,299,16788.788.7
0001
odraslih
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,863,178,00045,984,954,28845,705,093,13545,705,093,13599.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,957,071,0007,007,297,5286,937,624,1276,937,624,12799.099.0
413Naknade u naturi429,441,000429,555,000195,639,246195,639,24645.545.5
414Socijalna davanja zaposlenima670,302,000711,635,000549,155,374549,155,37477.277.2
415Naknade troškova za zaposlene1,087,958,0001,098,001,556974,829,022974,829,02288.888.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi702,686,000741,772,987626,624,546626,624,54684.584.5
421Stalni troškovi4,562,000,0004,564,307,1152,983,587,9722,983,587,97265.465.4
422Troškovi putovanja1,218,109,0001,222,294,081682,126,110682,126,11055.855.8
423Usluge po ugovoru4,160,203,0004,206,854,8542,856,934,5462,856,934,54667.967.9
424Specijalizovane usluge777,309,000801,987,480560,545,483560,545,48369.969.9
425Tekuće popravke i održavanje1,331,187,0001,377,727,290637,708,958637,708,95846.346.3
426Materijal1,397,465,0001,406,316,845885,051,855885,051,85562.962.9
431Amortizacija nekretnina i opreme1,700,0001,700,000
434Upotreba prirodne imovine35,00035,00015,51915,51944.344.3
441Otplata domaćih kamata638,000640,00058,79658,7969.29.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
444Prateći troškovi zaduživanja4,961,0004,961,000783,663783,66315.815.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti445,000445,000296,975296,97566.766.7
465Ostale dotacije i transferi1,170,0001,236,000306,000306,00024.824.8
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno1,000,0001,000,000
socijalno osiguranje)
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta93,958,000141,018,116114,937,011114,937,01181.581.5
481Dotacije nevladinim organizacijama1,599,0001,609,00074,60074,6004.64.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate68,614,00072,187,99427,519,24227,519,24238.138.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,326,048,0001,326,048,000301,705,198301,705,19822.822.8
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih1,700,0001,700,0001,447,8471,447,84785.285.2
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih46,792,00047,012,00038,720,43138,720,43182.482.4
organa
511Zgrade i građevinski objekti1,012,642,0001,020,079,320190,277,350190,277,35018.718.7
512Mašine i oprema628,627,000630,639,608330,218,433330,218,43352.452.4
513Ostale nekretnine i oprema16,946,00018,718,6524,074,2594,074,25921.821.8
514Kultivisana imovina5,500,0005,500,000158,400158,4002.92.9
515Nematerijalna imovina29,819,00031,414,5408,783,8578,783,85728.028.0
522Zalihe proizvodnje53,214,00053,214,00029,327,05429,327,05455.155.1
523Zalihe robe za dalju prodaju7,062,0007,226,0381,674,1571,674,15723.223.2
Podrška radu škola od posebnog interesa za Republiku1,319,066,0001,336,283,5351,173,875,9321,173,875,93287.887.8
0003
Srbiju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)763,340,000769,340,000766,149,825766,149,82599.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca116,052,000117,052,000116,178,915116,178,91599.399.3
413Naknade u naturi12,900,00012,900,0007,390,4327,390,43257.357.3
414Socijalna davanja zaposlenima13,991,00013,991,0007,486,3957,486,39553.553.5
415Naknade troškova za zaposlene16,650,00016,650,00013,015,26113,015,26178.278.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi16,101,00016,601,00013,948,23413,948,23484.084.0
421Stalni troškovi74,552,00074,602,00056,508,99556,508,99575.775.7
422Troškovi putovanja44,152,00044,152,00027,330,11327,330,11361.961.9
423Usluge po ugovoru106,418,000114,922,00072,012,35472,012,35462.762.7
424Specijalizovane usluge44,808,00045,137,53530,094,57230,094,57266.766.7
425Tekuće popravke i održavanje30,756,00030,756,00017,667,16517,667,16557.457.4
426Materijal35,606,00035,945,00023,324,92523,324,92564.964.9
465Ostale dotacije i transferi524,000524,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta2,472,0002,472,0001,753,0841,753,08470.970.9
481Dotacije nevladinim organizacijama120,000120,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate905,0001,400,000740,176740,17652.952.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,510,0003,510,0001,122,5121,122,51232.032.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,901,0001,901,000260,944260,94413.713.7
organa
511Zgrade i građevinski objekti11,702,00011,702,0003,155,1173,155,11727.027.0
512Mašine i oprema21,406,00021,406,00015,164,98515,164,98570.870.8
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,000571,927571,92747.747.7
0004Takmičenje učenika srednjih škola179,120,000189,120,00066,173,84566,173,84535.035.0
421Stalni troškovi3,099,0003,099,000202,084202,0846.56.5
422Troškovi putovanja63,523,00063,523,00024,880,78524,880,78539.239.2
423Usluge po ugovoru51,998,00051,998,0005,375,1715,375,17110.310.3
424Specijalizovane usluge34,914,00044,914,00030,569,73330,569,73368.168.1
425Tekuće popravke i održavanje3,837,0003,837,00023,05223,0520.60.6
426Materijal11,682,00011,682,0001,115,9111,115,9119.69.6
444Prateći troškovi zaduživanja210,000210,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta8,224,0008,224,0004,006,9974,006,99748.748.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,0001121120.10.1
512Mašine i oprema1,433,0001,433,000
0005Rad sa talentovanim i darovitim učenicima17,536,00017,536,0007,124,5257,124,52540.640.6
422Troškovi putovanja2,900,0002,900,000
423Usluge po ugovoru537,000537,000
424Specijalizovane usluge7,950,0007,950,0005,649,6375,649,63771.171.1
426Materijal3,198,0003,198,0001,188,6881,188,68837.237.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta301,000301,000
512Mašine i oprema2,050,0002,050,000286,200286,20014.014.0
0006Modernizacija infrastrukture srednjih škola2,979,084,0002,956,861,000693,780,755693,780,75523.523.5
421Stalni troškovi664,000664,000
422Troškovi putovanja5,318,0005,318,000
423Usluge po ugovoru21,073,00021,073,000
424Specijalizovane usluge780,000780,000
425Tekuće popravke i održavanje514,864,000514,864,00019,697,57919,697,5793.83.8
426Materijal14,022,00014,022,000
481Dotacije nevladinim organizacijama13,850,00013,850,000
511Zgrade i građevinski objekti1,645,216,0001,623,026,000537,023,716537,023,71633.133.1
512Mašine i oprema725,377,000725,299,000136,181,337136,181,33718.818.8
513Ostale nekretnine i oprema8,251,0008,251,000
514Kultivisana imovina300,000300,000
515Nematerijalna imovina9,369,0009,414,000878,122878,1229.39.3
522Zalihe proizvodnje12,400,00012,400,000
523Zalihe robe za dalju prodaju7,500,0007,500,000
541Zemljište100,000100,000
28,906,00014,006,00012,390,20112,390,20188.588.5
0009Tehnička podrška sprovođenju upisa učenika u srednje škole
423Usluge po ugovoru940,000940,000629,416629,41667.067.0
424Specijalizovane usluge27,113,00012,213,00011,155,12811,155,12891.391.3
426Materijal853,000853,000605,657605,65771.071.0
0010Podrška sprovođenju državne mature10,605,0003,605,000
422Troškovi putovanja217,000217,000
423Usluge po ugovoru1,488,0001,488,000
424Specijalizovane usluge8,050,0001,050,000
426Materijal850,000850,000
0012Obavljanje proširene delatnosti u srednjim školama647,132,000655,350,000395,267,001395,267,00160.360.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)93,278,00093,278,00069,848,71869,848,71874.974.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,883,00014,083,00010,581,33010,581,33075.175.1
413Naknade u naturi1,975,0001,975,000673,188673,18834.134.1
414Socijalna davanja zaposlenima4,363,0004,363,0002,600,0182,600,01859.659.6
415Naknade troškova za zaposlene3,278,0003,278,0001,867,8321,867,83257.057.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,502,0006,502,000228,306228,3063.53.5
421Stalni troškovi33,101,00033,101,00024,271,54624,271,54673.373.3
422Troškovi putovanja13,330,00013,530,0005,271,4995,271,49939.039.0
423Usluge po ugovoru53,670,00053,870,00030,189,71830,189,71856.056.0
424Specijalizovane usluge22,985,00022,985,0008,793,0418,793,04138.338.3
425Tekuće popravke i održavanje25,000,00025,350,00010,748,96010,748,96042.442.4
426Materijal72,134,00072,334,00062,223,06162,223,06186.086.0
431Amortizacija nekretnina i opreme200,000200,000
441Otplata domaćih kamata25,00025,000
444Prateći troškovi zaduživanja62,00062,00098980.20.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,000,0001,000,000714,671714,67171.571.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate35,829,00035,829,0008,259,6088,259,60823.123.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova540,000540,000421,506421,50678.178.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih150,000150,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti19,264,00019,264,000942,342942,3424.94.9
512Mašine i oprema31,964,00037,719,0008,361,7618,361,76122.222.2
513Ostale nekretnine i oprema600,000600,000
514Kultivisana imovina2,150,0003,463,0001,302,0991,302,09937.637.6
515Nematerijalna imovina1,344,0001,344,000112,865112,8658.48.4
522Zalihe proizvodnje195,427,000195,427,000140,760,097140,760,09772.072.0
523Zalihe robe za dalju prodaju10,478,00010,478,0007,094,7357,094,73567.767.7
541Zemljište4,600,0004,600,000
0013Podrška radu srednjih škola sa domom učenika817,091,000822,867,000517,320,296517,320,29662.962.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,763,0002,080,0001,668,8611,668,86180.280.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca334,000398,000252,107252,10763.363.3
413Naknade u naturi380,000490,000355,800355,80072.672.6
414Socijalna davanja zaposlenima690,000690,00042,43642,4366.26.2
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi70,00070,000
421Stalni troškovi245,782,000245,782,000163,377,830163,377,83066.566.5
422Troškovi putovanja19,128,00020,003,0006,860,0536,860,05334.334.3
423Usluge po ugovoru53,362,00053,542,00026,093,42626,093,42648.748.7
424Specijalizovane usluge32,868,00033,868,00014,027,56514,027,56541.441.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje70,373,00070,373,00041,566,55141,566,55159.159.1
426Materijal348,480,000349,980,000256,066,148256,066,14873.273.2
441Otplata domaćih kamata5,0005,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta460,000460,000316,324316,32468.868.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,644,0002,644,000740,523740,52328.028.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova4,061,0004,261,000207,095207,0954.94.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,00015,61915,61915.615.6
organa
511Zgrade i građevinski objekti13,500,00015,000,000574,946574,9463.83.8
512Mašine i oprema21,967,00021,997,0005,105,0445,105,04423.223.2
515Nematerijalna imovina269,000269,00049,96749,96718.618.6
522Zalihe proizvodnje655,000655,000
Optimizacija mreže srednjih škola i podrška radu9,100,0009,100,0001,273,7661,273,76614.014.0
4001
Nacionalne referentne tačke
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000
422Troškovi putovanja700,000700,000285,316285,31640.840.8
423Usluge po ugovoru6,001,0006,001,000240,740240,7404.04.0
424Specijalizovane usluge1,001,0001,001,000747,710747,71074.774.7
426Materijal98,00098,000
512Mašine i oprema300,000300,000
4002Reforma opšteg srednjeg obrazovanja24,220,00024,220,00023,321,68723,321,68796.396.3
423Usluge po ugovoru220,000220,000
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0009,888,3569,888,35698.998.9
512Mašine i oprema14,000,00014,000,00013,433,33113,433,33196.096.0
4004Podrška radu učeničkih zadruga u srednjem obrazovanju10,000,00010,000,0009,346,7939,346,79393.593.5
512Mašine i oprema10,000,00010,000,0009,346,7939,346,79393.593.5
4007Podrška unapređenju obrazovanja odraslih1,223,0001,223,000
421Stalni troškovi86,00086,000
423Usluge po ugovoru800,000800,000
426Materijal57,00057,000
512Mašine i oprema280,000280,000
26.3UČENIČKI STANDARD6,276,347,0006,311,082,0795,709,480,9575,709,480,95790.590.5
Izvori finansiranja za glavu 26.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,868,076,0004,861,685,0004,675,311,5304,675,311,53096.296.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,046,039,0001,074,037,419746,749,012746,749,01269.569.5
07Transferi od drugih nivoa vlasti12,085,00012,085,0006,667,0366,667,03655.255.2
11Primanja od inostranih zaduživanja8,667,0009,454,8679,432,2709,432,27099.899.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina338,420,000350,759,793271,321,108271,321,10877.477.4
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,060,0003,060,000
Podrška u obrazovanju učenika i studenata6,276,347,0006,311,082,0795,709,480,9575,709,480,95790.590.5
2007
960Pomoćne usluge obrazovanju6,276,347,0006,311,082,0795,709,480,9575,709,480,95790.590.5
0001Sistem ustanova učeničkog standarda4,825,080,0004,861,112,6804,338,025,8344,338,025,83489.289.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,964,252,0001,967,690,2501,889,567,7731,889,567,77396.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca299,125,000303,112,350286,316,351286,316,35194.594.5
413Naknade u naturi7,717,0007,697,0006,670,2966,670,29686.786.7
414Socijalna davanja zaposlenima39,771,00054,221,00037,194,11837,194,11868.668.6
415Naknade troškova za zaposlene68,088,00070,674,00062,166,44062,166,44088.088.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi33,968,00038,291,00029,433,93729,433,93776.976.9
421Stalni troškovi583,236,000582,807,427472,202,490472,202,49081.081.0
422Troškovi putovanja70,902,00074,077,00056,484,55056,484,55076.376.3
423Usluge po ugovoru195,092,000193,152,000164,038,599164,038,59984.984.9
424Specijalizovane usluge105,187,000105,711,40087,964,13587,964,13583.283.2
425Tekuće popravke i održavanje296,133,000304,619,000255,744,752255,744,75284.084.0
426Materijal993,793,000997,282,001869,471,727869,471,72787.287.2
441Otplata domaćih kamata95,00095,0005,1565,1565.45.4
444Prateći troškovi zaduživanja1,030,000930,0003,3003,3000.40.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,655,0001,605,000772,901772,90148.248.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate18,218,00015,319,5967,336,4167,336,41647.947.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova45,761,00045,676,00041,964,42441,964,42491.991.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,467,0001,602,000676,931676,93142.342.3
organa
511Zgrade i građevinski objekti13,146,00013,146,0005,680,2375,680,23743.243.2
512Mašine i oprema59,510,00056,570,65640,931,29540,931,29572.472.4
515Nematerijalna imovina1,184,0001,084,000538,747538,74749.749.7
522Zalihe proizvodnje5,250,0005,250,0002,447,0792,447,07946.646.6
523Zalihe robe za dalju prodaju20,500,00020,500,00020,414,18020,414,18099.699.6
432,567,000413,269,399345,977,706345,977,70683.783.7
0002Modernizacija infrastrukture ustanova učeničkog standarda
423Usluge po ugovoru74,793
425Tekuće popravke i održavanje58,075,00024,660,00019,425,65719,425,65778.878.8
444Prateći troškovi zaduživanja2,3652,3652,365100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama8,647,0008,647,0008,646,1048,646,104100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti190,232,000203,507,255178,521,729178,521,72987.787.7
512Mašine i oprema174,215,000174,979,986138,705,496138,705,49679.379.3
513Ostale nekretnine i oprema500,000500,000236,000236,00047.247.2
515Nematerijalna imovina598,000598,000440,355440,35573.673.6
541Zemljište300,000300,000
0003Individualna pomoć učenicima1,018,700,0001,036,700,0001,025,477,4171,025,477,41798.998.9
421Stalni troškovi14,000,00014,000,00013,214,11713,214,11794.494.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta953,100,000965,600,000961,087,500961,087,50099.599.5
621Nabavka domaće finansijske imovine51,600,00057,100,00051,175,80051,175,80089.689.6
26.4VIŠE I UNIVERZITETSKO OBRAZOVANjE63,642,265,00063,706,818,02943,563,841,21924,153,236,00067,717,077,21968.4106.3
Izvori finansiranja za glavu 26.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta43,985,698,00044,050,251,02943,563,841,21943,563,841,21998.998.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika19,640,617,00019,640,617,00020,232,585,00020,232,585,000103.0
05Donacije od inostranih zemalja242,397,000242,397,000
06Donacije od međunarodnih organizacija2,148,978,0002,148,978,000
07Transferi od drugih nivoa vlasti1,363,307,0001,363,307,000
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica164,223,000164,223,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih15,950,00015,950,000
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,746,0001,746,000
Visoko obrazovanje63,642,265,00063,706,818,02943,563,841,21924,153,236,00067,717,077,21968.4106.3
2005
940Visoko obrazovanje63,642,265,00063,706,818,02943,563,841,21924,153,236,00067,717,077,21968.4106.3
0003Modernizacija infrastrukture ustanova visokog obrazovanja213,681,000224,191,000209,877,786209,877,78693.693.6
425Tekuće popravke i održavanje36,667,00036,667,00036,397,27136,397,27199.399.3
511Zgrade i građevinski objekti120,000,000128,533,000114,491,126114,491,12689.189.1
512Mašine i oprema57,014,00058,991,00058,989,38858,989,388100.0100.0
0004Podrška radu Univerziteta u Beogradu26,034,146,00026,209,594,02915,371,546,38924,153,236,00039,524,782,38958.6150.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,288,463,00016,215,899,00012,519,554,3107,672,632,00020,192,186,31077.2124.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,474,155,0002,457,239,0001,892,260,0491,133,169,0003,025,429,04977.0123.1
413Naknade u naturi31,298,00031,298,00089,224,00089,224,000285.1
414Socijalna davanja zaposlenima107,363,000107,363,000324,861,000324,861,000302.6
415Naknade troškova za zaposlene177,542,000187,488,00073,526,232324,085,000397,611,23239.2212.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi55,216,00070,974,00014,960,228202,722,000217,682,22821.1306.7
421Stalni troškovi1,160,704,0001,277,109,000625,628,5491,275,529,0001,901,157,54949.0148.9
422Troškovi putovanja293,354,000295,482,0005,898,1321,152,550,0001,158,448,1322.0392.1
423Usluge po ugovoru2,484,872,0002,531,504,00071,299,5485,430,991,0005,502,290,5482.8217.4
424Specijalizovane usluge846,204,000886,127,00079,484,9582,358,870,0002,438,354,9589.0275.2
425Tekuće popravke i održavanje312,062,000312,062,000567,410,000567,410,000181.8
426Materijal827,801,000860,924,00088,934,3831,206,567,0001,295,501,38310.3150.5
441Otplata domaćih kamata371,000371,000847,000847,000228.3
444Prateći troškovi zaduživanja2,982,0002,982,0006,087,0006,087,000204.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama630,000630,0003,237,0003,237,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti371,000371,00015,404,00015,404,000
465Ostale dotacije i transferi1,660,0001,660,000371,309,000371,309,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta22,354,00022,354,000137,222,000137,222,000
481Dotacije nevladinim organizacijama5,670,0005,670,00014,520,00014,520,000256.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,792,00020,792,00043,669,00043,669,000210.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,300,0001,300,00018,339,00018,339,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih60,00060,00052,00052,00086.7
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih15,150,00015,150,00049,758,00049,758,000328.4
organa
511Zgrade i građevinski objekti262,624,000262,624,000319,938,000319,938,000121.8
512Mašine i oprema531,793,000532,806,0291,174,290,0001,174,290,000220.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
513Ostale nekretnine i oprema400,000400,00013,443,00013,443,000
514Kultivisana imovina8,500,0008,500,0002,610,0002,610,00030.7
515Nematerijalna imovina43,891,00043,891,00062,108,00062,108,000141.5
522Zalihe proizvodnje15,800,00015,800,00095,747,00095,747,000
523Zalihe robe za dalju prodaju40,764,00040,764,00086,046,00086,046,000211.1
0005Podrška radu Univerziteta u Novom Sadu10,681,227,00010,629,507,0008,998,913,9878,998,913,98784.784.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,296,646,0001,296,646,000
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca242,158,000242,158,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti9,142,423,0009,090,703,0008,998,913,9878,998,913,98799.099.0
0006Podrška radu Univerziteta u Kragujevcu4,727,115,0004,729,783,0003,620,462,7053,620,462,70576.576.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,238,824,0003,215,424,0003,007,721,4853,007,721,48593.593.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca501,210,000497,246,000455,735,858455,735,85891.791.7
413Naknade u naturi2,216,0002,216,000
414Socijalna davanja zaposlenima30,651,00030,651,000
415Naknade troškova za zaposlene47,698,00053,106,00012,533,56412,533,56423.623.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi24,741,00024,741,000
421Stalni troškovi198,166,000211,632,000102,315,121102,315,12148.348.3
422Troškovi putovanja41,910,00041,910,000932,916932,9162.22.2
423Usluge po ugovoru187,423,000191,508,00011,160,64511,160,6455.85.8
424Specijalizovane usluge248,554,000252,357,00017,878,92417,878,9247.17.1
425Tekuće popravke i održavanje42,285,00042,285,000
426Materijal79,480,00082,750,00012,184,19212,184,19214.714.7
441Otplata domaćih kamata130,000130,000
444Prateći troškovi zaduživanja245,000245,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,000106,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,150,0003,150,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,960,0002,960,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova503,000503,000
511Zgrade i građevinski objekti36,610,00036,610,000
512Mašine i oprema30,810,00030,810,000
513Ostale nekretnine i oprema1,410,0001,410,000
515Nematerijalna imovina7,313,0007,313,000
523Zalihe robe za dalju prodaju720,000720,000
0007Podrška radu Univerziteta u Nišu6,839,294,0006,820,140,0004,613,899,6714,613,899,67167.767.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,347,206,0004,297,820,0003,840,024,3523,840,024,35289.389.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca659,556,000651,968,000582,338,499582,338,49989.389.3
413Naknade u naturi10,397,00010,397,000
414Socijalna davanja zaposlenima50,717,00050,717,000
415Naknade troškova za zaposlene50,207,00054,946,00016,322,94916,322,94929.729.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi32,846,00036,729,0002,835,1412,835,1417.77.7
421Stalni troškovi287,386,000306,071,000128,566,206128,566,20642.042.0
422Troškovi putovanja116,363,000116,363,0001,050,7161,050,7160.90.9
423Usluge po ugovoru484,948,000487,163,0008,592,3098,592,3091.81.8
424Specijalizovane usluge298,118,000302,390,00023,153,43423,153,4347.77.7
425Tekuće popravke i održavanje82,510,00082,510,000
426Materijal111,309,000115,335,00011,016,06711,016,0679.69.6
441Otplata domaćih kamata170,000170,000
444Prateći troškovi zaduživanja2,315,0002,315,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti563,000563,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate8,277,0008,277,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,437,0003,437,000
511Zgrade i građevinski objekti81,463,00081,463,000
512Mašine i oprema189,964,000189,964,000
513Ostale nekretnine i oprema1,210,0001,210,000
515Nematerijalna imovina18,632,00018,632,000
523Zalihe robe za dalju prodaju1,700,0001,700,000
Podrška radu Univerziteta u Prištini sa privremenim3,823,934,0003,825,840,0003,450,930,9803,450,930,98090.290.2
0008
sedištem u Kosovskoj Mitrovici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,049,351,0003,027,279,0002,920,914,0562,920,914,05696.596.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca456,677,000452,427,000442,833,211442,833,21197.997.9
413Naknade u naturi2,011,0002,011,000
414Socijalna davanja zaposlenima7,917,0007,917,000
415Naknade troškova za zaposlene13,789,00013,789,0003,458,9763,458,97625.125.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,722,00016,724,00010,002,00010,002,00059.859.8
421Stalni troškovi62,393,00068,514,00040,491,76440,491,76459.159.1
422Troškovi putovanja19,665,00019,665,000341,964341,9641.71.7
423Usluge po ugovoru63,632,00066,316,0008,125,7248,125,72412.312.3
424Specijalizovane usluge34,225,00038,339,00012,508,92412,508,92432.632.6
425Tekuće popravke i održavanje10,089,00010,089,000
426Materijal34,272,00039,579,00012,254,36212,254,36231.031.0
441Otplata domaćih kamata10,00010,000
444Prateći troškovi zaduživanja2,0002,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta350,000350,000
481Dotacije nevladinim organizacijama1,986,0001,986,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate843,000843,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova40,00040,000
511Zgrade i građevinski objekti22,258,00022,258,000
512Mašine i oprema36,670,00036,670,000
513Ostale nekretnine i oprema300,000300,000
515Nematerijalna imovina732,000732,000
0009Podrška radu Državnog univerziteta u Novom Pazaru646,912,000655,810,000622,137,337622,137,33794.994.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)505,710,000502,578,000498,867,054498,867,05499.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca76,125,00075,704,00075,578,35975,578,35999.899.8
413Naknade u naturi5,0005,000
414Socijalna davanja zaposlenima697,000697,000
415Naknade troškova za zaposlene3,021,0003,021,000999,996999,99633.133.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,641,0001,641,000
421Stalni troškovi38,644,00048,189,00034,302,97634,302,97671.271.2
422Troškovi putovanja3,020,0003,020,0001,500,0001,500,00049.749.7
423Usluge po ugovoru6,877,0008,608,0004,555,9924,555,99252.952.9
424Specijalizovane usluge436,000436,000417,984417,98495.995.9
425Tekuće popravke i održavanje3,120,0003,120,000
426Materijal6,553,0007,728,0005,914,9765,914,97676.576.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta238,000238,000
481Dotacije nevladinim organizacijama40,00040,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate785,000785,000
0010Podrška radu Univerziteta umetnosti2,056,882,0002,055,734,0001,816,424,1141,816,424,11488.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,533,245,0001,525,710,0001,500,366,3071,500,366,30798.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca233,725,000231,191,000227,465,460227,465,46098.498.4
413Naknade u naturi1,531,0001,531,000
414Socijalna davanja zaposlenima13,131,00013,131,000
415Naknade troškova za zaposlene19,967,00019,967,00010,560,36810,560,36852.952.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,391,0004,391,000
421Stalni troškovi78,429,00080,618,00053,475,19853,475,19866.366.3
422Troškovi putovanja8,411,0008,411,000169,944169,9442.02.0
423Usluge po ugovoru31,015,00033,383,0007,248,9587,248,95821.721.7
424Specijalizovane usluge53,765,00056,444,0008,405,9648,405,96414.914.9
425Tekuće popravke i održavanje18,537,00018,537,000
426Materijal40,349,00042,034,0008,731,9168,731,91620.820.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate961,000961,000
511Zgrade i građevinski objekti150,000150,000
512Mašine i oprema14,700,00014,700,000
515Nematerijalna imovina4,500,0004,500,000
522Zalihe proizvodnje75,00075,000
0011Podrška radu visokih škola8,259,426,0008,196,571,0004,552,172,8424,552,172,84255.555.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,973,739,0004,859,373,0003,000,120,8073,000,120,80761.761.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca765,304,000746,502,000458,960,091458,960,09161.561.5
413Naknade u naturi13,428,00013,428,000
414Socijalna davanja zaposlenima49,201,00049,201,000
415Naknade troškova za zaposlene97,775,000102,882,00016,990,35116,990,35116.516.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi27,111,00031,508,0003,272,0723,272,07210.410.4
421Stalni troškovi313,215,000330,204,000101,152,426101,152,42630.630.6
422Troškovi putovanja103,372,000103,372,000559,820559,8200.50.5
423Usluge po ugovoru315,215,000321,039,00023,964,82523,964,8257.57.5
424Specijalizovane usluge166,301,000199,286,00037,929,91637,929,91619.019.0
425Tekuće popravke i održavanje112,052,000112,052,000
426Materijal135,098,000140,109,00026,183,82926,183,82918.718.7
441Otplata domaćih kamata407,000407,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,358,0001,358,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
463Transferi ostalim nivoima vlasti921,755,000921,755,000883,038,704883,038,70495.895.8
465Ostale dotacije i transferi400,000400,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,000,0001,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,490,0002,490,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate8,415,0008,415,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,451,0002,451,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih1,100,0001,100,000
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,150,0001,150,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti87,514,00087,514,000
512Mašine i oprema128,602,000128,602,000
513Ostale nekretnine i oprema6,824,0006,824,000
515Nematerijalna imovina15,222,00015,222,000
522Zalihe proizvodnje3,765,0003,765,000
523Zalihe robe za dalju prodaju5,162,0005,162,000
0012Podrška otvorenosti visokog obrazovanja78,499,00078,499,00042,665,21042,665,21054.454.4
422Troškovi putovanja212,000212,000
424Specijalizovane usluge36,072,00036,072,00026,403,60126,403,60173.273.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta42,215,00042,215,00016,261,60916,261,60938.538.5
0013Podrška realizaciji doktorskih studija169,001,000169,001,000168,082,137168,082,13799.599.5
424Specijalizovane usluge169,001,000169,001,000168,082,137168,082,13799.599.5
0014Razvoj visokog obrazovanja100,300,000100,300,00084,973,06084,973,06084.784.7
423Usluge po ugovoru70,000,00070,000,00069,973,06069,973,060100.0100.0
424Specijalizovane usluge27,200,00027,200,00015,000,00015,000,00055.155.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,000,0003,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000100,000
0015Podrška realizaciji master studija na univerzitetima11,848,00011,848,00011,755,00011,755,00099.299.2
424Specijalizovane usluge11,848,00011,848,00011,755,00011,755,00099.299.2
26.5STUDENTSKI STANDARD13,830,868,00014,068,435,21012,130,933,70112,130,933,70186.286.2
Izvori finansiranja za glavu 26.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,801,280,0009,765,539,0009,287,164,7899,287,164,78995.195.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,859,134,0002,946,974,0002,219,906,5092,219,906,50975.375.3
06Donacije od međunarodnih organizacija27,941,00027,941,0008,431,9468,431,94630.230.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti478,776,000483,500,50226,337,39426,337,3945.45.4
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica900,00012,603,21011,703,21011,703,21092.992.9
11Primanja od inostranih zaduživanja165,010,000330,271,919165,261,919165,261,91950.050.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina425,695,000428,981,435341,919,984341,919,98479.779.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih2,070,0002,227,5202,069,6302,069,63092.992.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti70,062,00070,396,62368,138,32068,138,32096.896.8
Podrška u obrazovanju učenika i studenata13,830,868,00014,068,435,21012,130,933,70112,130,933,70186.286.2
2007
960Pomoćne usluge obrazovanju13,830,868,00014,068,435,21012,130,933,70112,130,933,70186.286.2
0004Sistem ustanova studentskog standarda9,392,046,0009,480,008,8638,294,946,1308,294,946,13087.587.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,751,627,0002,828,947,0002,773,832,9782,773,832,97898.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca415,957,000432,457,000419,228,393419,228,39396.996.9
413Naknade u naturi19,891,00019,671,00016,900,24016,900,24085.985.9
414Socijalna davanja zaposlenima67,084,00073,629,32059,747,98859,747,98881.181.1
415Naknade troškova za zaposlene89,835,00094,619,00081,466,65181,466,65186.186.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi51,053,00063,489,46156,319,59056,319,59088.788.7
421Stalni troškovi1,679,226,0001,717,531,0001,619,376,8391,619,376,83994.394.3
422Troškovi putovanja19,681,00028,481,0009,960,4609,960,46035.035.0
423Usluge po ugovoru297,405,000307,425,000276,164,636276,164,63689.889.8
424Specijalizovane usluge60,165,00061,063,57246,697,92946,697,92976.576.5
425Tekuće popravke i održavanje391,789,000402,844,291369,931,931369,931,93191.891.8
426Materijal2,474,316,0002,339,516,0002,048,112,1932,048,112,19387.587.5
444Prateći troškovi zaduživanja1,820,0001,620,000674,118674,11841.641.6
465Ostale dotacije i transferi100,768100,768100,768100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate26,984,00028,372,00020,874,20820,874,20873.673.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,900,0002,700,00091,05091,0503.43.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih2,100,0002,100,0001,158,6981,158,69855.255.2
organa
511Zgrade i građevinski objekti568,222,000568,121,23256,393,98956,393,9899.99.9
512Mašine i oprema48,900,00049,350,00021,846,34921,846,34944.344.3
513Ostale nekretnine i oprema6,700,0006,700,0001,790,0001,790,00026.726.7
515Nematerijalna imovina6,380,0007,380,0005,352,8575,352,85772.572.5
522Zalihe proizvodnje112,889,000137,889,000137,866,932137,866,932100.0100.0
523Zalihe robe za dalju prodaju297,122,000306,002,219271,057,333271,057,33388.688.6
Modernizacija infrastrukture ustanova studentskog1,070,590,000996,393,603805,750,685805,750,68580.980.9
0005
standarda
423Usluge po ugovoru1,634,000290,213165,000165,00056.956.9
425Tekuće popravke i održavanje149,347,000123,162,896112,819,999112,819,99991.691.6
511Zgrade i građevinski objekti600,137,000548,988,998405,168,140405,168,14073.873.8
512Mašine i oprema313,572,000318,051,496283,219,274283,219,27489.089.0
513Ostale nekretnine i oprema200,000200,000178,272178,27289.189.1
515Nematerijalna imovina5,700,0005,700,0004,200,0004,200,00073.773.7
0006Individualna pomoć studentima2,066,100,0002,066,100,0002,053,168,3902,053,168,39099.499.4
421Stalni troškovi6,000,0006,000,0005,139,3905,139,39085.785.7
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,0002,280,0002,280,00057.057.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,215,900,0001,215,900,0001,205,611,0001,205,611,00099.299.2
621Nabavka domaće finansijske imovine840,200,000840,200,000840,138,000840,138,000100.0100.0
0007Unapređenje studentskog stvaralaštva324,856,000383,394,824299,804,634299,804,63478.278.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,106,00032,106,0005,024,1435,024,14315.615.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,129,0004,814,000745,714745,71415.515.5
413Naknade u naturi300,000300,000294,500294,50098.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima530,000530,0003,3803,3800.60.6
415Naknade troškova za zaposlene240,0001,240,000176,603176,60314.214.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,000
421Stalni troškovi53,550,00058,061,00053,765,15853,765,15892.692.6
422Troškovi putovanja13,112,00014,377,0009,746,8349,746,83467.867.8
423Usluge po ugovoru67,749,00076,042,78767,039,50867,039,50888.288.2
424Specijalizovane usluge54,773,00062,277,37551,320,91951,320,91982.482.4
425Tekuće popravke i održavanje22,736,00025,236,00015,458,16815,458,16861.361.3
426Materijal25,263,00027,277,84221,650,21921,650,21979.479.4
444Prateći troškovi zaduživanja50,00050,00013,54613,54627.127.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta450,000450,000275,631275,63161.361.3
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00040,000,00040,000,00040,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate515,0001,515,0001,183,2531,183,25378.178.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova270,000270,000
511Zgrade i građevinski objekti2,986,000820
512Mašine i oprema4,397,0004,397,0001,815,4141,815,41441.341.3
522Zalihe proizvodnje30,750,00030,001,78030,001,78097.697.6
523Zalihe robe za dalju prodaju3,600,0003,600,0001,289,8631,289,86335.835.8
Stvaranje preduslova za podršku otvorenosti visokog725,251,000725,251,000484,936,014484,936,01466.966.9
0008
obrazovanja
421Stalni troškovi200,497,000200,497,000168,832,022168,832,02284.284.2
422Troškovi putovanja4,360,0004,360,0003,771,4793,771,47986.586.5
423Usluge po ugovoru5,215,0005,215,0004,715,0004,715,00090.490.4
424Specijalizovane usluge118,918,000118,918,0009,480,3389,480,3388.08.0
425Tekuće popravke i održavanje73,515,00073,515,00051,377,43151,377,43169.969.9
426Materijal143,461,000143,461,000108,416,965108,416,96575.675.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta179,285,000179,285,000138,342,780138,342,78077.277.2
4001Studentsko stanovanje u Srbiji252,025,000417,286,919192,327,848192,327,84846.146.1
423Usluge po ugovoru120,000120,000
444Prateći troškovi zaduživanja60,00060,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama62,390,000227,651,919192,327,848192,327,84884.584.5
511Zgrade i građevinski objekti179,455,000179,455,000
512Mašine i oprema10,000,00010,000,000
ZAVOD ZA UNAPREĐIVANjE OBRAZOVANjA I
26.6VASPITANjA446,350,000440,259,162407,674,348407,674,34892.692.6
Izvori finansiranja za glavu 26.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta397,295,000382,595,000371,426,738371,426,73897.197.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika13,807,00013,807,0002,631,8522,631,85219.119.1
06Donacije od međunarodnih organizacija11,860,00020,169,16217,799,40117,799,40188.388.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina13,165,00013,465,0007,370,6147,370,61454.754.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih10,223,00010,223,0008,445,7438,445,74382.682.6
15
godina
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema446,350,000440,259,162407,674,348407,674,34892.692.6
2001
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu446,350,000440,259,162407,674,348407,674,34892.692.6
0005Razvoj programa i udžbenika228,494,000224,103,162203,273,687203,273,68790.790.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)118,867,000118,867,000114,014,960114,014,96095.995.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,181,00018,181,00017,273,26717,273,26795.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,900,0001,000,000595,594595,59459.659.6
415Naknade troškova za zaposlene2,200,0002,200,0001,942,2101,942,21088.388.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,700,0001,900,0001,194,1021,194,10262.862.8
421Stalni troškovi9,600,0009,600,0008,423,7138,423,71387.787.7
422Troškovi putovanja4,600,0004,600,0004,589,2804,589,28099.899.8
423Usluge po ugovoru58,114,00049,423,16241,645,63841,645,63884.384.3
424Specijalizovane usluge3,462,0008,462,0006,207,6686,207,66873.473.4
425Tekuće popravke i održavanje3,200,0003,200,0002,431,8212,431,82176.076.0
426Materijal2,300,0002,300,0001,768,1791,768,17976.976.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate270,000270,00010,93910,9394.14.1
512Mašine i oprema4,100,0004,100,0003,176,3153,176,31577.577.5
0006Stručno obrazovanje i obrazovanje odraslih36,203,00036,203,00034,030,57434,030,57494.094.0
422Troškovi putovanja630,000630,000247,348247,34839.339.3
423Usluge po ugovoru31,568,00031,568,00031,154,60431,154,60498.798.7
424Specijalizovane usluge4,005,0004,005,0002,628,6222,628,62265.665.6
0007Profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju181,653,000179,953,000170,370,087170,370,08794.794.7
423Usluge po ugovoru144,153,000142,453,000133,525,375133,525,37593.793.7
424Specijalizovane usluge36,000,00036,000,00035,896,73435,896,73499.799.7
426Materijal1,000,0001,000,000947,978947,97894.894.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000
ZAVOD ZA VREDNOVANjE KVALITETA OBRAZOVANjA I
26.7VASPITANjA162,158,000158,258,000139,355,391139,355,39188.188.1
Izvori finansiranja za glavu 26.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta135,712,000131,812,000126,970,735126,970,73596.396.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika22,481,00022,481,00010,647,25010,647,25047.447.4
06Donacije od međunarodnih organizacija2,500,0002,500,000981,757981,75739.339.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,136,0001,136,000436,000436,00038.438.4
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih329,000329,000319,649319,64997.297.2
15
godina
Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema162,158,000158,258,000139,355,391139,355,39188.188.1
2001
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu162,158,000158,258,000139,355,391139,355,39188.188.1
0008Osiguranje kvaliteta u sistemu obrazovanja134,818,000134,818,000119,396,596119,396,59688.688.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,627,00058,627,00055,663,30955,663,30994.994.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,436,0009,436,0008,896,3548,896,35494.394.3
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,261,0001,261,000560,322560,32244.444.4
415Naknade troškova za zaposlene1,199,0001,199,000983,770983,77082.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,401,0001,401,0001,239,2211,239,22188.588.5
421Stalni troškovi7,094,0007,094,0005,261,9605,261,96074.274.2
422Troškovi putovanja2,576,0002,576,0001,275,2611,275,26149.549.5
423Usluge po ugovoru34,385,00034,385,00030,511,76630,511,76688.788.7
424Specijalizovane usluge2,536,0002,536,0001,596,9011,596,90163.063.0
425Tekuće popravke i održavanje2,800,0002,800,0002,018,3702,018,37072.172.1
426Materijal8,730,0008,730,0007,678,5557,678,55588.088.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0001,300,000859,281859,28166.166.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,000123,100123,10056.056.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih51,00051,000
organa
512Mašine i oprema1,500,0001,500,0001,082,3321,082,33272.272.2
515Nematerijalna imovina1,651,0001,651,0001,646,0941,646,09499.799.7
Pružanje stručne podrške ustanovama u domenima3,090,0003,090,0002,111,1112,111,11168.368.3
0009
vrednovanja i samovrednovanja
423Usluge po ugovoru3,090,0003,090,0002,111,1112,111,11168.368.3
0010Istraživanje i vrednovanje u obrazovanju24,250,00020,350,00017,847,68317,847,68387.787.7
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0002,312,7562,312,75657.857.8
423Usluge po ugovoru18,450,00014,550,00013,748,60213,748,60294.594.5
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,299,2811,299,28199.999.9
426Materijal500,000500,000487,044487,04497.497.4
27MINISTARSTVO ZDRAVLjA34,425,988,00041,093,445,66937,682,187,22237,682,187,22291.791.7
Izvori finansiranja za razdeo 27
01Opšti prihodi i primanja budžeta31,798,292,00035,378,425,00033,777,200,28333,777,200,28395.595.5
06Donacije od međunarodnih organizacija88,256,00088,256,00010,765,21510,765,21512.212.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica10,004,00022,004,0009,958,3959,958,39545.345.3
11Primanja od inostranih zaduživanja1,862,987,0003,245,079,0003,173,592,6103,173,592,61097.897.8
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih100,640,000100,640,00088,745,97888,745,97888.288.2
15
godina
56Finansijska pomoć EU565,809,0002,259,041,669621,924,741621,924,74127.527.5
27.0MINISTARSTVO ZDRAVLjA34,356,296,00041,023,753,66937,618,304,65337,618,304,65391.791.7
Izvori finansiranja za glavu 27.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta31,728,600,00035,308,733,00033,713,317,71433,713,317,71495.595.5
06Donacije od međunarodnih organizacija88,256,00088,256,00010,765,21510,765,21512.212.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica10,004,00022,004,0009,958,3959,958,39545.345.3
11Primanja od inostranih zaduživanja1,862,987,0003,245,079,0003,173,592,6103,173,592,61097.897.8
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih100,640,000100,640,00088,745,97888,745,97888.288.2
15
godina
56Finansijska pomoć EU565,809,0002,259,041,669621,924,741621,924,74127.527.5
Uređenje i nadzor u oblasti zdravstva1,193,562,0001,236,394,1641,208,122,9351,208,122,93597.797.7
1801
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu1,193,562,0001,236,394,1641,208,122,9351,208,122,93597.797.7
0001Uređenje zdravstvenog sistema324,772,000376,423,933369,215,070369,215,07098.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)72,527,00072,527,00067,897,39567,897,39593.693.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,989,00010,989,00010,286,45510,286,45593.693.6
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,00098,20998,20932.732.7
415Naknade troškova za zaposlene1,850,0001,850,0001,315,8251,315,82571.171.1
421Stalni troškovi1,050,000783,664782,900782,90099.999.9
422Troškovi putovanja1,800,000203,390128,910128,91063.463.4
423Usluge po ugovoru21,500,00021,072,13421,036,83221,036,83299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,0001,478,6221,478,62273.973.9
426Materijal17,100,00013,418,79013,385,54913,385,54999.899.8
465Ostale dotacije i transferi59,670,00058,397,11958,358,66858,358,66899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00075,38475,38425.125.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova135,486,000194,382,837194,370,321194,370,321100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,000
organa
0002Nadzor zdravstvenih ustanova157,434,000162,784,000157,101,988157,101,98896.596.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,805,00058,805,00057,110,51557,110,51597.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,956,0008,956,0008,652,7308,652,73096.696.6
413Naknade u naturi200,000200,00046,54046,54023.323.3
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000194,387194,38797.297.2
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,494,3311,494,33174.774.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi65,239,00065,239,00063,191,35563,191,35596.996.9
421Stalni troškovi584,000384,000303,685303,68579.179.1
422Troškovi putovanja550,000550,000176,885176,88532.232.2
423Usluge po ugovoru18,900,00024,600,00024,561,40224,561,40299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje750,000750,000744,353744,35399.299.2
426Materijal500,000350,000150,000150,00042.942.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000475,806475,80695.295.2
515Nematerijalna imovina250,000250,000
0003Sanitarni nadzor416,984,000406,341,285398,574,338398,574,33898.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)216,981,000216,981,000214,376,336214,376,33698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,872,00032,872,00032,484,30532,484,30598.898.8
413Naknade u naturi800,000800,000691,920691,92086.586.5
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00098,20998,20949.149.1
415Naknade troškova za zaposlene3,800,0003,800,0003,412,5103,412,51089.889.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi30,000,00030,000,00029,987,85829,987,858100.0100.0
421Stalni troškovi12,841,0006,599,4376,527,8436,527,84398.998.9
422Troškovi putovanja700,000606,792429,775429,77570.870.8
423Usluge po ugovoru43,800,00043,800,00043,762,24843,762,24899.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,850,0002,850,0002,818,6972,818,69798.998.9
426Materijal1,400,000511,320393,011393,01176.976.9
465Ostale dotacije i transferi63,300,00063,300,00061,561,65061,561,65097.397.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,000,0003,000,0001,935,4771,935,47764.564.5
512Mašine i oprema3,600,000180,73794,50094,50052.352.3
515Nematerijalna imovina840,000840,000
Nadzor u oblasti lekova i medicinskih sredstava i40,226,00038,316,22136,177,13336,177,13394.494.4
0004
psihoaktivnih kontrolisanih supstanci i prekursora
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,317,00031,317,00030,122,39630,122,39696.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,699,0004,699,0004,563,5434,563,54397.197.1
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000359,713359,71371.971.9
421Stalni troškovi660,00070,06170,06170,061100.0100.0
422Troškovi putovanja800,000719,278719,278719,278100.0100.0
423Usluge po ugovoru450,00023,60223,60223,602100.0100.0
424Specijalizovane usluge500,000
425Tekuće popravke i održavanje250,00087,28087,28087,280100.0100.0
426Materijal550,000400,000182,720182,72045.745.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00048,54048,54048.548.5
515Nematerijalna imovina200,000200,000
0007Administracija i upravljanje254,146,000252,528,726247,054,407247,054,40797.897.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,982,00065,982,00063,359,39863,359,39896.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,012,00010,012,0009,598,9499,598,94995.995.9
413Naknade u naturi700,000700,000366,000366,00052.352.3
414Socijalna davanja zaposlenima6,535,0008,065,0007,967,4267,967,42698.898.8
415Naknade troškova za zaposlene5,800,0005,800,0005,366,7425,366,74292.592.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,067,0005,067,0005,062,9575,062,95799.999.9
421Stalni troškovi8,700,0006,900,0006,874,6806,874,68099.699.6
422Troškovi putovanja6,500,0005,854,3145,854,3145,854,314100.0100.0
423Usluge po ugovoru67,700,00078,690,18478,690,18478,690,184100.0100.0
424Specijalizovane usluge3,000,000
425Tekuće popravke i održavanje3,500,0003,372,7913,372,7913,372,791100.0100.0
426Materijal27,150,00026,650,00026,629,68326,629,68399.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00024,313,37324,313,32624,313,326100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000762,612762,61276.376.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,0005,000,0004,963,8484,963,84899.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,000,0003,000,0001,802,6131,802,61360.160.1
organa
512Mašine i oprema4,500,0002,122,0652,068,8842,068,88497.597.5
Preventivna zdravstvena zaštita2,142,820,0002,174,803,8362,058,447,0082,058,447,00894.694.6
1802
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,142,820,0002,174,803,8362,058,447,0082,058,447,00894.694.6
0001Podrška radu instituta „Dr Milan Jovanović Batut”451,342,000468,797,000435,712,183435,712,18392.992.9
423Usluge po ugovoru10,000,00013,000,00012,987,65512,987,65599.999.9
465Ostale dotacije i transferi441,342,000455,797,000422,724,528422,724,52892.792.7
0002Podrška radu instituta i zavoda za javno zdravlje1,289,000,0001,289,000,0001,288,000,0001,288,000,00099.999.9
465Ostale dotacije i transferi1,289,000,0001,289,000,0001,288,000,0001,288,000,00099.999.9
0003Omasovljavanje dobrovoljnog davalaštva krvi26,000,00026,000,00025,854,68025,854,68099.499.4
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,00019,854,68019,854,68099.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
Virusološki nadzor infektivnih bolesti (Institut111,037,000140,037,000139,658,610139,658,61099.799.7
0004
„Torlak”)
465Ostale dotacije i transferi111,037,000140,037,000139,658,610139,658,61099.799.7
0005Prevencija širenja humanog besnila (Pasterov zavod)1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
Unapređenje dostupnosti zdravstvene zaštite romskoj66,000,00065,625,23665,272,88965,272,88999.599.5
0010
populaciji
423Usluge po ugovoru50,000,00050,000,00049,647,67349,647,67399.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama16,000,00015,625,23615,625,21615,625,216100.0100.0
Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti31,100,00017,003,60017,003,60017,003,600100.0100.0
0012
zdravstvene zaštite
481Dotacije nevladinim organizacijama31,100,00017,003,60017,003,60017,003,600100.0100.0
4012Prevencije oboljenja izazvanih humanim papiloma virusom1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti149,600,000149,600,00069,030,56669,030,56646.146.1
4013
prevencije i kontrole HIV infekcije
421Stalni troškovi116,000116,000
422Troškovi putovanja1,206,0001,206,000
423Usluge po ugovoru13,771,00014,471,00010,710,72610,710,72674.074.0
426Materijal29,856,00030,856,0007,202,5427,202,54223.323.3
465Ostale dotacije i transferi451,0002,351,0002,037,4522,037,45286.786.7
481Dotacije nevladinim organizacijama103,360,00099,760,00048,940,77848,940,77849.149.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate840,000840,000139,068139,06816.616.6
Program sprečavanja slepila u Srbiji kod dece sa1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
4016
prematurnom retinopatijom uz program razvoja retine
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
Podrška implementaciji programskih aktivnosti za1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4017unapređenje oralnog zdravlja dece i omladine u Republici
Srbiji
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4018Jačanje službi za mentalno zdravlje u Republici Srbiji13,241,00013,241,00012,414,48012,414,48093.893.8
423Usluge po ugovoru13,241,00013,241,00012,414,48012,414,48093.893.8
Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite2,939,725,0003,503,325,0003,033,613,8163,033,613,81686.686.6
1803
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,939,725,0003,503,325,0003,033,613,8163,033,613,81686.686.6
Zdravstvena zaštita lica na izdržavanju kazne zatvora i309,554,000309,554,000308,639,436308,639,43699.799.7
pružanje hitne medicinske pomoći osobama nepoznatog
0004
prebivališta i drugim licima koja ovo pravo ne ostvaruju na
drugačiji način
465Ostale dotacije i transferi309,554,000309,554,000308,639,436308,639,43699.799.7
Lečenje oboljenja, stanja ili povreda koje se ne mogu uspešno131,148,000229,658,000210,097,850210,097,85091.591.5
0005
lečiti u Republici Srbiji
424Specijalizovane usluge131,148,000229,658,000210,097,850210,097,85091.591.5
0006Programi Crvenog krsta Srbije379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
Izvršavanje mera bezbednosti obaveznog psihijatrijskog300,000,000374,940,000374,940,000374,940,000100.0100.0
0008lečenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi, obaveznog lečenja
alkoholičara i zavisnika od droga
465Ostale dotacije i transferi300,000,000374,940,000374,940,000374,940,000100.0100.0
0009Javna ovlašćenja poverena Crvenom krstu Srbije15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4003Unapređenje kvaliteta rada Odeljenja za tipizaciju tkiva40,000,00040,000,00038,624,60238,624,60296.696.6
465Ostale dotacije i transferi40,000,00040,000,00038,624,60238,624,60296.696.6
Podrška zdravstvenoj zaštiti obolelih od hemofilije i3,000,0003,000,0002,883,8042,883,80496.196.1
4004
drugih urođenih koagulopatija
465Ostale dotacije i transferi3,000,0003,000,0002,883,8042,883,80496.196.1
4005Obezbeđivanje uslova za transplantaciju organa kod odraslih5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
Obezbeđivanje uslova za rad javne/porodične banke krvi1,650,0001,650,0001,650,0001,650,000100.0100.0
4006
pupčanika
465Ostale dotacije i transferi1,650,0001,650,0001,650,0001,650,000100.0100.0
4019Podrška pružanju zdravstvene zaštite migrantima373,749,000373,749,00093,669,58693,669,58625.125.1
422Troškovi putovanja458,000458,000155,517155,51734.034.0
423Usluge po ugovoru37,969,00037,969,00014,422,16114,422,16138.038.0
426Materijal75,847,00075,847,000
465Ostale dotacije i transferi259,475,000259,475,00079,091,90779,091,90730.530.5
IPA 2018 - Podrška unapređenju kapaciteta relevantnih20,364,00020,364,0007,210,8367,210,83635.435.4
4021
institucija u „SoHo” sistemu
423Usluge po ugovoru20,364,00020,364,0007,210,8367,210,83635.435.4
4022Hitan odgovor Republike Srbije na COVID-191,095,895,0001,486,045,0001,414,560,6731,414,560,67395.295.2
421Stalni troškovi1,700,0002,350,0001,950,9651,950,96583.083.0
422Troškovi putovanja2,700,0002,700,0001,336,3021,336,30249.549.5
423Usluge po ugovoru155,345,000188,345,000180,789,467180,789,46796.096.0
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000267,248267,24853.453.4
426Materijal1,835,0002,335,0001,742,0551,742,05574.674.6
444Prateći troškovi zaduživanja4,000,0004,000,0003,653,7003,653,70091.391.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate115,000115,000111,078111,07896.696.6
511Zgrade i građevinski objekti817,300,0001,198,300,0001,198,022,4991,198,022,499100.0100.0
512Mašine i oprema112,400,00087,400,00026,687,35926,687,35930.530.5
Podsticanje aktivnosti razvoja Registra tipiziranih5,000,0005,000,0004,737,7114,737,71194.894.8
4024davalaca krvi i komponenata krvi u Institutu za
transfuziju krvi Srbije
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0004,737,7114,737,71194.894.8
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike260,365,000260,365,000177,599,319177,599,31968.268.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru49,383,00049,383,000
512Mašine i oprema210,982,000210,982,000177,599,319177,599,31984.284.2
Razvoj infrastrukture zdravstvenih ustanova11,633,249,00017,662,290,66914,872,161,34214,872,161,34284.284.2
1807
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu11,633,249,00017,662,290,66914,872,161,34214,872,161,34284.284.2
Izgradnja i opremanje zdravstvenih ustanova u državnoj3,371,255,0005,066,487,6693,352,826,0343,352,826,03466.266.2
0001
svojini čiji je osnivač Republika Srbija
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje3,361,255,0005,066,487,6693,352,826,0343,352,826,03466.266.2
511Zgrade i građevinski objekti10,000,000
Informatizacija zdravstvenog sistema u jedinstveni1,556,664,0001,498,672,0001,491,092,7081,491,092,70899.599.5
4001
informacioni sistem
423Usluge po ugovoru650,000,000585,000,000580,777,514580,777,51499.399.3
465Ostale dotacije i transferi112,400,000119,408,000119,407,194119,407,194100.0100.0
515Nematerijalna imovina794,264,000794,264,000790,908,000790,908,00099.699.6
Koordinacija, nadzor i kontrola rekonstrukcije207,396,000186,666,000154,677,678154,677,67882.982.9
4002univerzitetskih kliničkih centara Beograd, Kragujevac,
Niš i Novi Sad
421Stalni troškovi5,066,0004,560,0003,013,5243,013,52466.166.1
422Troškovi putovanja1,750,0001,584,000117,500117,5007.47.4
423Usluge po ugovoru75,300,00067,770,00045,688,26845,688,26867.467.4
424Specijalizovane usluge118,000,000106,200,000105,568,000105,568,00099.499.4
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0002,700,000146,185146,1855.45.4
426Materijal1,280,0001,152,00045,30145,3013.93.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000450,00098,90098,90022.022.0
512Mašine i oprema2,500,0002,250,000
Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra1,222,042,000392,576,00069,457,69369,457,69317.717.7
4004
Kragujevac
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,220,741,000391,275,00068,220,60068,220,60017.417.4
465Ostale dotacije i transferi1,301,0001,301,0001,237,0931,237,09395.195.1
Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra1,683,032,0002,132,920,0001,996,663,2761,996,663,27693.693.6
4006
Vojvodine, Novi Sad
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,338,0003,152,0003,151,1273,151,127100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje756,794,0001,205,518,0001,093,517,6091,093,517,60990.790.7
465Ostale dotacije i transferi6,500,0005,850,000
512Mašine i oprema916,400,000916,400,000899,994,540899,994,54098.298.2
4010Program „Intereg” IPA Rumunija - Srbija 2021-202721,000,00021,000,00021,000,00021,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje21,000,00021,000,00021,000,00021,000,000100.0100.0
Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra Srbije,1,916,860,0003,212,422,0003,062,348,2643,062,348,26495.395.3
5001
Beograd
424Specijalizovane usluge15,000,00013,500,000
444Prateći troškovi zaduživanja230,0001,839,0001,838,3391,838,339100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,575,630,0002,850,801,0002,850,800,2292,850,800,229100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi151,000,000135,900,00024,73024,7300.00.0
512Mašine i oprema175,000,000210,382,000209,684,966209,684,96699.799.7
5002Opremanje Opšte bolnice Leskovac305,000,0001,249,530,0001,026,584,2531,026,584,25382.282.2
512Mašine i oprema305,000,0001,249,530,0001,026,584,2531,026,584,25382.282.2
5003Nabavka opreme za UKC Vojvodine, Novi Sad1,350,000,0003,902,017,0003,697,511,4353,697,511,43594.894.8
512Mašine i oprema1,350,000,0003,902,017,0003,697,511,4353,697,511,43594.894.8
Podrška ostvarenju prava iz obaveznog zdravstvenog
1808
osiguranja16,360,000,00016,360,000,00016,360,000,00016,360,000,000100.0100.0
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu16,360,000,00016,360,000,00016,360,000,00016,360,000,000100.0100.0
Zdravstvena zaštita lica koja se smatraju osiguranicima po4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
0001
članu 16. stav 1. Zakona o zdravstvenom osiguranju
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
Naknada zarade u slučaju privremene sprečenosti za rad zbog4,550,000,0004,550,000,0004,550,000,0004,550,000,000100.0100.0
0002
bolesti ili komplikacija u vezi sa održavanjem trudnoće
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje4,550,000,0004,550,000,0004,550,000,0004,550,000,000100.0100.0
Zdravstvena zaštita osiguranih lica obolelih od retkih7,200,000,0007,200,000,0007,200,000,0007,200,000,000100.0100.0
0003
bolesti
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje7,200,000,0007,200,000,0007,200,000,0007,200,000,000100.0100.0
4001Podrška aktivnostima Banke reproduktivnih ćelija10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
Prevencija i kontrola vodećih hroničnih nezaraznih
1809
oboljenja86,940,00086,940,00085,959,55285,959,55298.998.9
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu86,940,00086,940,00085,959,55285,959,55298.998.9
0001Podrška radu Kancelarije za kontrolu duvana1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
0002
onkološke zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti20,000,00020,000,00019,825,74019,825,74099.199.1
0003
kardiovaskularne zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,00019,825,74019,825,74099.199.1
Implementacija Nacionalnog programa za palijativno1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0
4005
zbrinjavanje dece
465Ostale dotacije i transferi1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0
Uvođenje radioniklidne teranostike u Centar za nuklearnu100,000100,000
4008
medicinu Univerzitetskog kliničkog centra Srbije
462Dotacije međunarodnim organizacijama100,000100,000
Unapređenje dijagnostike kardiovaskularnih bolesti i39,000,00039,000,00038,293,81238,293,81298.298.2
4009identifikacija promena u sentinel limfnim čvorovima u
hirurškom lečenju raka dojke i melanoma u Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama39,000,00039,000,00038,293,81238,293,81298.298.2
27.1UPRAVA ZA BIOMEDICINU69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
Izvori finansiranja za glavu 27.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
1803
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu69,692,00069,692,00063,882,56963,882,56991.791.7
0007Uređenje Uprave u oblasti biomedicine28,192,00028,192,00023,889,63123,889,63184.784.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,229,00016,229,00014,107,07114,107,07186.986.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,459,0002,459,0002,137,2212,137,22186.986.9
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000184,753184,75346.246.2
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000267,177267,17789.189.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,371185,37197.697.6
421Stalni troškovi350,000350,000314,494314,49489.989.9
422Troškovi putovanja500,000500,000145,721145,72129.129.1
423Usluge po ugovoru5,394,0005,394,0005,229,0255,229,02596.996.9
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000373,781373,78174.874.8
426Materijal100,000100,00047,30047,30047.347.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama820,000820,000814,057814,05799.399.3
465Ostale dotacije i transferi350,000350,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00083,66083,66083.783.7
512Mašine i oprema500,000500,000
Uspostavljanje Nacionalnog programa za presađivanje41,500,00041,500,00039,992,93839,992,93896.496.4
4018
ljudskih organa u Republici Srbiji
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje5,000,0005,000,0003,498,0003,498,00070.070.0
465Ostale dotacije i transferi36,500,00036,500,00036,494,93836,494,938100.0100.0
28MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE39,094,879,00051,504,771,12948,873,189,90348,873,189,90394.994.9
Izvori finansiranja za razdeo 28
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,779,501,00016,248,153,00015,508,447,05715,508,447,05795.495.4
05Donacije od inostranih zemalja267,680,000267,680,000140,435,286140,435,28652.552.5
06Donacije od međunarodnih organizacija23,120,00023,120,0005,689,3615,689,36124.624.6
11Primanja od inostranih zaduživanja5,334,467,00019,205,679,69719,080,307,95719,080,307,95799.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih13,013,620,00013,013,620,00012,735,116,88112,735,116,88197.997.9
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,676,491,0002,746,518,4321,403,193,3621,403,193,36251.151.1
28.0MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE33,269,503,00045,642,895,12943,216,373,01743,216,373,01794.794.7
Izvori finansiranja za glavu 28.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,954,125,00010,386,277,0009,851,630,1709,851,630,17094.994.9
05Donacije od inostranih zemalja267,680,000267,680,000140,435,286140,435,28652.552.5
06Donacije od međunarodnih organizacija23,120,00023,120,0005,689,3615,689,36124.624.6
11Primanja od inostranih zaduživanja5,334,467,00019,205,679,69719,080,307,95719,080,307,95799.399.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih13,013,620,00013,013,620,00012,735,116,88112,735,116,88197.997.9
15
godina
56Finansijska pomoć EU2,676,491,0002,746,518,4321,403,193,3621,403,193,36251.151.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Planiranje i sprovođenje energetske politike23,554,134,00033,965,044,24731,675,636,94731,675,636,94793.393.3
0501
430Gorivo i energija23,554,134,00033,965,044,24731,675,636,94731,675,636,94793.393.3
Uređenje sistema u oblasti energetske efikasnosti,67,645,00064,268,00047,882,27347,882,27374.574.5
0001obnovljivih izvora energije i zaštita životne sredine u
energetici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,085,00028,085,00027,068,43427,068,43496.496.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,255,0004,255,0004,100,8684,100,86896.496.4
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene585,000670,000590,185590,18588.188.1
423Usluge po ugovoru34,620,00031,158,00016,122,78716,122,78751.751.7
Elektroenergetika, nafta i prirodni gas i sistemi2,542,001,0001,842,001,0001,718,922,9131,718,922,91393.393.3
0002
daljinskog grejanja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,521,00049,521,00047,781,38147,781,38196.596.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,503,0007,503,0007,238,8797,238,87996.596.5
414Socijalna davanja zaposlenima800,000800,000602,137602,13775.375.3
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000952,860952,86095.395.3
423Usluge po ugovoru731,572,000731,572,000632,924,434632,924,43486.586.5
424Specijalizovane usluge31,504,00031,504,00024,138,54524,138,54576.676.6
426Materijal10,600,00010,600,0006,616,7566,616,75662.462.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama518,000,000518,000,000508,580,692508,580,69298.298.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000147,230147,23029.429.4
511Zgrade i građevinski objekti703,001,0003,001,0001,939,9991,939,99964.664.6
621Nabavka domaće finansijske imovine488,000,000488,000,000488,000,000488,000,000100.0100.0
0003Strateško planiranje u energetici47,303,00045,186,00015,501,34215,501,34234.334.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,951,0006,951,0005,414,0025,414,00277.977.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,053,0001,053,000820,221820,22177.977.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00046,99346,99323.523.5
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru23,571,00021,454,0008,502,5268,502,52639.639.6
424Specijalizovane usluge15,028,00015,028,000717,600717,6004.84.8
0005Administracija i upravljanje430,556,000412,210,000254,288,997254,288,99761.761.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)88,269,00088,269,00082,634,20682,634,20693.693.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,388,00013,388,00012,540,50312,540,50393.793.7
413Naknade u naturi250,000250,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,600,0001,600,0001,333,8111,333,81183.483.4
415Naknade troškova za zaposlene1,448,0001,363,0001,211,9441,211,94488.988.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,0001,000,000901,641901,64190.290.2
421Stalni troškovi23,290,00020,961,00010,158,70410,158,70448.548.5
422Troškovi putovanja14,800,00014,800,00012,595,40412,595,40485.185.1
423Usluge po ugovoru87,807,00080,027,00062,010,54762,010,54777.577.5
424Specijalizovane usluge6,258,0006,258,0003,195,3003,195,30051.151.1
425Tekuće popravke i održavanje11,360,00010,224,0006,199,0466,199,04660.660.6
426Materijal8,520,0008,520,0004,665,2294,665,22954.854.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,900,0006,900,0006,768,4606,768,46098.198.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate730,000730,000397,255397,25554.454.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000445,632445,63289.189.1
organa
512Mašine i oprema26,576,00026,576,00021,214,11621,214,11679.879.8
515Nematerijalna imovina138,160,000130,844,00028,017,20228,017,20221.421.4
4001Formiranje baze podataka za naftu i gas8,000,0007,700,0003,717,9003,717,90048.348.3
423Usluge po ugovoru8,000,0007,700,0003,717,9003,717,90048.348.3
Program podsticanja obnovljive energije - razvoj tržišta516,310,000516,310,000305,472,063305,472,06359.259.2
4006
biomase - KfW
422Troškovi putovanja300,000300,0006,2406,2402.12.1
423Usluge po ugovoru9,010,0009,010,0008,864,7868,864,78698.498.4
424Specijalizovane usluge80,000,00080,000,00077,632,25677,632,25697.097.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti129,000,000129,000,00036,020,36536,020,36527.927.9
621Nabavka domaće finansijske imovine298,000,000298,000,000182,948,416182,948,41661.461.4
5,437,790,0004,754,055,8523,366,336,9173,366,336,91770.870.8
4008IPA 2017 - Izgradnja gasnog interkonektora Srbija-Bugarska
511Zgrade i građevinski objekti5,437,790,0004,754,055,8523,366,336,9173,366,336,91770.870.8
4010IPA 2018 - Energetski sektor69,603,71169,603,71169,603,711100.0100.0
423Usluge po ugovoru69,603,71169,603,71169,603,711100.0100.0
4011Kostolac B - Power Plant project1,749,116,00013,929,220,96313,929,220,29313,929,220,293100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,749,116,00013,929,220,96313,929,220,29313,929,220,293100.0100.0
Izgradnja samo-balansiranih solarnih elektrana kapaciteta1,000,0001,000,000
50011 GW sa baterijskim sisteima za skladištenje električne
energije
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
7072IPA 2017 - Podrška evropskim integracijama24,127,00024,127,00024,126,86424,126,864100.0100.0
423Usluge po ugovoru24,127,00024,127,00024,126,86424,126,864100.0100.0
7091Mere za ublažavanje posledica energetske krize11,888,260,00011,888,260,00011,612,636,95111,612,636,95197.797.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama11,888,260,00011,888,260,00011,612,636,95111,612,636,95197.797.7
7092IPA 2020 - I deo Demokratija i upravljanje89,026,00089,449,7218,112,7218,112,7219.19.1
423Usluge po ugovoru7,689,0008,112,7218,112,7218,112,721100.0100.0
512Mašine i oprema81,337,00081,337,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027753,000,000321,652,000319,814,003319,814,00399.499.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama753,000,000321,652,000319,814,003319,814,00399.499.4
Energetska efikasnost1,864,972,0003,839,813,8813,778,252,6313,778,252,63198.498.4
0502
430Gorivo i energija1,864,972,0003,839,813,8813,778,252,6313,778,252,63198.498.4
Energetska efikasnost i upravljanje energijom u opštinama u1,000,0001,000,000
4006
Srbiji
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000
Rehabilitacija sistema daljinskog grejanja u Republici840,257,0001,652,234,1431,645,241,5141,645,241,51499.699.6
4007
Srbiji - faza V
422Troškovi putovanja250,000250,000
423Usluge po ugovoru8,442,0009,182,0008,968,2748,968,27497.797.7
424Specijalizovane usluge34,060,00037,280,12630,751,55530,751,55582.582.5
621Nabavka domaće finansijske imovine797,505,0001,605,522,0171,605,521,6851,605,521,685100.0100.0
4009Energetska efikasnost u zgradama centralne vlasti165,000,0001,186,571,0001,171,571,0001,171,571,00098.798.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama15,000,00015,000,000
511Zgrade i građevinski objekti150,000,0001,171,571,0001,171,571,0001,171,571,000100.0100.0
Energetska efikasnost u javnim zgradama i obnovljivi izvori95,891,000159,333,092134,774,025134,774,02584.684.6
4010
energije u sektoru daljinskog grejanja
423Usluge po ugovoru14,411,00014,411,00013,115,51513,115,51591.091.0
424Specijalizovane usluge81,480,000144,922,092121,658,510121,658,51083.983.9
Unapređenje sistema energetskog menadžmenta radi povećanja15,674,00015,674,00010,941,85210,941,85269.869.8
4011
investicija u energetsku efikasnost javnih zgrada u Srbiji
422Troškovi putovanja300,00055,97655,97618.718.7
423Usluge po ugovoru14,116,00013,816,0009,649,0199,649,01969.869.8
426Materijal67,00067,00066,68966,68999.599.5
512Mašine i oprema1,491,0001,491,0001,170,1681,170,16878.578.5
4012Projekat čiste energije i energetska efikasnost za građane747,150,000825,001,646815,724,240815,724,24098.998.9
421Stalni troškovi7,800,0008,800,0007,891,3117,891,31189.789.7
422Troškovi putovanja500,000500,000278,579278,57955.755.7
423Usluge po ugovoru35,300,00040,300,00039,671,11539,671,11598.498.4
425Tekuće popravke i održavanje300,00024,60024,6008.28.2
426Materijal750,000750,000699,119699,11993.293.2
444Prateći troškovi zaduživanja2,500,0007,500,0003,391,7223,391,72245.245.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti697,800,000764,351,646761,995,095761,995,09599.799.7
512Mašine i oprema2,500,0002,500,0001,772,6991,772,69970.970.9
Upravljanje mineralnim resursima5,689,814,0005,683,954,0005,614,780,7055,614,780,70598.898.8
0503
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja5,689,814,0005,683,954,0005,614,780,7055,614,780,70598.898.8
0001Uređenje i nadzor u oblasti geologije i rudarstva164,814,000158,954,00089,780,70589,780,70556.556.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,896,00035,896,00035,453,33635,453,33698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,832,0005,832,0005,579,9375,579,93795.795.7
413Naknade u naturi150,000150,000
414Socijalna davanja zaposlenima900,000900,000435,547435,54748.448.4
415Naknade troškova za zaposlene940,000940,000663,167663,16770.570.5
421Stalni troškovi2,200,0002,200,000295,365295,36513.413.4
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000726,195726,19529.029.0
423Usluge po ugovoru73,896,00071,536,00033,981,82333,981,82347.547.5
424Specijalizovane usluge35,000,00031,500,0009,984,0009,984,00031.731.7
426Materijal5,000,0005,000,0002,246,3342,246,33444.944.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema1,900,0001,900,000415,000415,00021.821.8
4003Konsolidacija poslovanja JP PEU Resavica5,525,000,0005,525,000,0005,525,000,0005,525,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,525,000,0005,525,000,0005,525,000,0005,525,000,000100.0100.0
Socijalna zaštita2,160,583,0002,154,083,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
0902
430Gorivo i energija2,160,583,0002,154,083,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
0011Energetski ugroženi kupac2,160,583,0002,154,083,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,160,083,0002,153,583,0002,147,702,7342,147,702,73499.799.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000
28.1UPRAVA ZA REZERVE ENERGENATA4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
Izvori finansiranja za glavu 28.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
Upravljanje obaveznim rezervama4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
2403
430Gorivo i energija4,778,148,0004,766,148,0004,620,248,0574,620,248,05796.996.9
Formiranje i održavanje obaveznih rezervi nafte, derivata4,428,078,0004,416,078,0004,361,546,4394,361,546,43998.898.8
0001
nafte i prirodnog gasa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,168,00010,568,00010,250,29910,250,29997.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,565,0001,665,0001,552,9201,552,92093.393.3
413Naknade u naturi40,00040,00040,00040,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima625,000625,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00083,76683,76641.941.9
421Stalni troškovi1,800,330,0001,800,330,0001,800,325,1881,800,325,188100.0100.0
422Troškovi putovanja900,000900,000573,177573,17763.763.7
423Usluge po ugovoru31,000,00030,500,00012,377,33812,377,33840.640.6
424Specijalizovane usluge120,000,000108,000,00091,447,84691,447,84684.784.7
426Materijal1,100,0001,100,000382,692382,69234.834.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,050,0001,050,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000761,477761,47776.176.1
515Nematerijalna imovina40,000,00040,000,00037,800,96037,800,96094.594.5
521Robne rezerve1,400,000,0001,400,000,0001,399,944,0001,399,944,000100.0100.0
622Nabavka strane finansijske imovine1,020,000,0001,020,000,0001,006,006,7761,006,006,77698.698.6
Izgradnja rezervoara u skladištu derivata nafte u350,070,000350,070,000258,701,617258,701,61773.973.9
5001
Smederevu
511Zgrade i građevinski objekti80,070,00080,070,00069,499,55069,499,55086.886.8
512Mašine i oprema270,000,000270,000,000189,202,067189,202,06770.170.1
UPRAVA ZA FINANSIRANjE I PODSTICANjE
28.2ENERGETSKE EFIKASNOSTI1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
Izvori finansiranja za glavu 28.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
Energetska efikasnost1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
0502
430Gorivo i energija1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
0002Mere za unapređenje energetske efikasnosti1,047,228,0001,095,728,0001,036,568,8301,036,568,83094.694.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,817,00019,817,00018,518,89218,518,89293.493.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,945,0002,945,0002,805,6122,805,61295.395.3
413Naknade u naturi80,00080,00036,00036,00045.045.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,300,0001,300,000416,368416,36832.032.0
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000213,026213,02671.071.0
421Stalni troškovi11,676,00011,676,00011,449,42011,449,42098.198.1
422Troškovi putovanja2,260,0002,260,000579,363579,36325.625.6
423Usluge po ugovoru19,060,00019,060,00019,052,02519,052,025100.0100.0
424Specijalizovane usluge850,000850,000795,000795,00093.593.5
425Tekuće popravke i održavanje3,600,0003,600,000112,200112,2003.13.1
426Materijal2,100,0002,100,0001,021,6481,021,64848.648.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti967,640,0001,016,140,000979,135,325979,135,32596.496.4
481Dotacije nevladinim organizacijama12,400,00012,400,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,200,0001,200,000910,120910,12075.875.8
organa
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,523,8311,523,83176.276.2
29MINISTARSTVO KULTURE15,604,324,00015,865,675,84414,356,715,59414,356,715,59490.590.5
Izvori finansiranja za razdeo 29
01Opšti prihodi i primanja budžeta14,179,704,00014,296,706,00013,230,070,64413,230,070,64492.592.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika962,029,0001,104,571,743863,695,737863,695,73778.278.2
05Donacije od inostranih zemalja12,000,00012,000,000
06Donacije od međunarodnih organizacija14,239,00016,046,1014,689,4104,689,41029.229.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti61,400,00061,400,0005,499,4625,499,4629.09.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica28,758,00028,758,0004,567,4734,567,47315.915.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina292,620,000292,620,000219,357,779219,357,77975.075.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih30,987,00030,987,00018,867,80618,867,80660.960.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti22,587,00022,587,0009,967,2839,967,28344.144.1
29.0MINISTARSTVO KULTURE5,850,498,0006,071,493,1015,855,534,4505,855,534,45096.496.4
Izvori finansiranja za glavu 29.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,842,311,0006,061,499,0005,849,581,2795,849,581,27996.596.5
06Donacije od međunarodnih organizacija6,838,0008,645,1014,689,4104,689,41054.254.2
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,349,0001,349,0001,263,7601,263,76093.793.7
15
godina
Uređenje i razvoj sistema u oblasti kulture803,708,000894,708,000804,013,840804,013,84089.989.9
1201
820Usluge kulture803,708,000894,708,000804,013,840804,013,84089.989.9
0001Uređenje i nadzor sistema u oblasti kulture97,641,00097,641,00086,591,87686,591,87688.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,485,00070,485,00068,657,30168,657,30197.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,679,00010,679,00010,398,22210,398,22297.497.4
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,589,2331,589,23379.579.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,027,0001,027,0001,025,2461,025,24699.899.8
422Troškovi putovanja13,450,00013,450,0004,921,8754,921,87536.636.6
0003Administracija i upravljanje291,567,000358,567,000281,888,515281,888,51578.678.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,876,00070,876,00067,912,75667,912,75695.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,739,00010,739,00010,288,78310,288,78395.895.8
413Naknade u naturi200,000200,000
414Socijalna davanja zaposlenima6,804,0006,804,0006,486,4126,486,41295.395.3
415Naknade troškova za zaposlene2,400,0002,400,0002,143,6582,143,65889.389.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi855,000855,000798,518798,51893.493.4
421Stalni troškovi10,600,00010,600,0003,782,6003,782,60035.735.7
422Troškovi putovanja14,000,00014,000,00012,837,77612,837,77691.791.7
423Usluge po ugovoru86,422,00078,422,00078,421,98278,421,982100.0100.0
424Specijalizovane usluge8,500,0008,500,0001,517,9331,517,93317.917.9
425Tekuće popravke i održavanje21,660,00021,660,0004,252,1124,252,11219.619.6
426Materijal18,200,00018,200,00015,647,33715,647,33786.086.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate310,000310,000142,538142,53846.046.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,000,0006,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,00032,38932,3893.23.2
organa
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0005,000,000
512Mašine i oprema28,000,00028,000,00015,280,96115,280,96154.654.6
515Nematerijalna imovina1,00075,001,00062,342,75962,342,75983.183.1
0004Poslovi povereni reprezentativnim udruženjima u kulturi65,000,00065,000,00064,720,00064,720,00099.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00065,000,00064,720,00064,720,00099.699.6
Podrška unapređenju kapaciteta kulturnog sektora na349,500,000373,500,000370,813,449370,813,44999.399.3
0005
lokalnom nivou
463Transferi ostalim nivoima vlasti349,500,000373,500,000370,813,449370,813,44999.399.3
Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa1,000,330,0001,162,730,0001,156,068,0551,156,068,05599.499.4
1202
820Usluge kulture1,000,330,0001,162,730,0001,156,068,0551,156,068,05599.499.4
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nepokretnog390,340,000537,340,000534,540,475534,540,47599.599.5
0001
kulturnog nasleđa
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000601,852601,85260.260.2
424Specijalizovane usluge40,689,00040,689,00040,340,46240,340,46299.199.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti239,131,000269,131,000267,372,581267,372,58199.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama109,520,000226,520,000226,225,581226,225,58199.999.9
0005Obnova i zaštita Manastira Hilandar90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama90,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
0006Održavanje Dvorskog kompleksa na Dedinju67,000,00067,000,00067,000,00067,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama67,000,00067,000,00067,000,00067,000,000100.0100.0
0008Podrška radu Matice Srpske61,000,00061,000,00061,000,00061,000,000100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
481Dotacije nevladinim organizacijama61,000,00061,000,00061,000,00061,000,000100.0100.0
0009Digitalizacija kulturnog nasleđa65,043,00065,043,00064,814,25964,814,25999.699.6
423Usluge po ugovoru278,000278,000277,778277,77899.999.9
424Specijalizovane usluge16,000,00016,000,00015,894,36815,894,36899.399.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti36,765,00036,765,00036,652,15036,652,15099.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama12,000,00012,000,00011,989,96211,989,96299.999.9
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nematerijalnog i210,886,000220,286,000217,717,921217,717,92198.898.8
0011
pokretnog kulturnog nasleđa
423Usluge po ugovoru1,942,0001,942,0001,651,2351,651,23585.085.0
424Specijalizovane usluge37,231,00037,231,00037,225,48837,225,488100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,713,000106,713,000104,649,067104,649,06798.198.1
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00074,400,00074,192,13274,192,13299.799.7
Podrška razvoju bibliotečko-informacione delatnosti i64,560,00064,560,00064,438,43164,438,43199.899.8
0012
bibliotečko-informacione delatnosti Saveza slepih Srbije
424Specijalizovane usluge4,835,0004,835,0004,830,2104,830,21099.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti32,725,00032,725,00032,608,22132,608,22199.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama27,000,00027,000,00027,000,00027,000,000100.0100.0
Podrška radu zavoda za zaštitu spomenika kulture i1,0001,000
0013
istorijskih arhiva
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,0001,000
0015Podrška obavljanju matične delatnosti ustanova zaštite13,500,00013,500,00012,556,97012,556,97093.093.0
424Specijalizovane usluge500,000500,000350,000350,00070.070.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti13,000,00013,000,00012,206,97012,206,97093.993.9
Obnova kulturno-istorijskog nasleđa i podsticanje razvoja38,000,00044,000,00044,000,00044,000,000100.0100.0
0016
Sremskih Karlovaca
463Transferi ostalim nivoima vlasti38,000,00044,000,00044,000,00044,000,000100.0100.0
Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva3,327,700,0003,303,300,0003,207,186,2623,207,186,26297.197.1
1203
820Usluge kulture3,327,700,0003,303,300,0003,207,186,2623,207,186,26297.197.1
0001Podrška razvoju vizuelne umetnosti i multimedije122,000,000117,100,000106,233,041106,233,04190.790.7
423Usluge po ugovoru700,000700,000632,716632,71690.490.4
424Specijalizovane usluge27,150,00027,150,00025,634,11525,634,11594.494.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti49,850,00044,950,00037,811,06637,811,06684.184.1
481Dotacije nevladinim organizacijama44,300,00044,300,00042,155,14442,155,14495.295.2
Podrška filmskoj umetnosti i ostalom audiovizuelnom2,383,000,0002,343,000,0002,280,430,0812,280,430,08197.397.3
0002
stvaralaštvu
423Usluge po ugovoru500,000500,000277,778277,77855.655.6
424Specijalizovane usluge70,000,00094,000,00091,150,00091,150,00097.097.0
454Subvencije privatnim preduzećima2,250,000,0002,186,000,0002,128,303,3032,128,303,30397.497.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti25,500,00025,500,00024,499,00024,499,00096.196.1
481Dotacije nevladinim organizacijama37,000,00037,000,00036,200,00036,200,00097.897.8
0003Podrška razvoju književnog stvaralaštva i izdavaštva184,000,000184,000,000175,788,076175,788,07695.595.5
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,0001,550,9261,550,92677.577.5
424Specijalizovane usluge128,500,000128,500,000122,627,327122,627,32795.495.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,500,00011,500,00011,325,35711,325,35798.598.5
481Dotacije nevladinim organizacijama42,000,00042,000,00040,284,46640,284,46695.995.9
0004Podrška razvoju muzičkog stvaralaštva91,700,000116,700,000115,211,245115,211,24598.798.7
423Usluge po ugovoru450,000450,000277,778277,77861.761.7
424Specijalizovane usluge14,050,00014,050,00013,449,77213,449,77295.795.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,00020,000,00019,300,00019,300,00096.596.5
481Dotacije nevladinim organizacijama57,200,00082,200,00082,183,69582,183,695100.0100.0
0006Podrška kulturnoj delatnosti društveno osetljivih grupa58,300,00058,300,00054,034,03154,034,03192.792.7
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000814,016814,01681.481.4
424Specijalizovane usluge8,110,0008,110,0006,598,1066,598,10681.481.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,890,00011,890,00010,976,03510,976,03592.392.3
481Dotacije nevladinim organizacijama37,300,00037,300,00035,645,87435,645,87495.695.6
0008Digitalizacija savremenog stvaralaštva9,300,0009,300,0009,277,7789,277,77899.899.8
423Usluge po ugovoru300,000300,000277,778277,77892.692.6
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0002,000,0002,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,000,0002,000,0002,000,0002,000,000100.0100.0
Podrška jačanju savremenog stvaralaštva Srba u18,000,00018,000,00017,339,59317,339,59396.396.3
0010
inostranstvu
423Usluge po ugovoru400,000400,000277,778277,77869.469.4
424Specijalizovane usluge17,600,00017,600,00017,061,81517,061,81596.996.9
0011Podrška razvoju umetničke igre51,300,00051,300,00049,827,77849,827,77897.197.1
423Usluge po ugovoru300,000300,000277,778277,77892.692.6
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti8,300,0008,300,0006,850,0006,850,00082.582.5
481Dotacije nevladinim organizacijama37,700,00037,700,00037,700,00037,700,000100.0100.0
0012Podrška jačanju pozorišne umetnosti95,100,00095,100,00089,828,59189,828,59194.594.5
423Usluge po ugovoru300,000300,000296,296296,29698.898.8
424Specijalizovane usluge17,700,00017,700,00017,544,82017,544,82099.199.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti53,400,00053,400,00049,390,00049,390,00092.592.5
481Dotacije nevladinim organizacijama23,700,00023,700,00022,597,47522,597,47595.395.3
4001Prestonica kulture Srbije315,000,000310,500,000309,216,049309,216,04999.699.6
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000216,049216,04914.414.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti313,500,000309,000,000309,000,000309,000,000100.0100.0
Međunarodna kulturna saradnja430,307,000432,114,101420,418,424420,418,42497.397.3
1205
820Usluge kulture430,307,000432,114,101420,418,424420,418,42497.397.3
Evropske integracije i saradnja sa međunarodnim149,100,000149,100,000144,754,862144,754,86297.197.1
0005
organizacijama
423Usluge po ugovoru300,000300,000285,494285,49495.295.2
424Specijalizovane usluge38,000,00038,000,00037,262,35237,262,35298.198.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama67,800,00067,800,00065,543,34365,543,34396.796.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,000,0006,000,0005,150,0005,150,00085.885.8
481Dotacije nevladinim organizacijama37,000,00037,000,00036,513,67436,513,67498.798.7
0006Bilateralna saradnja i Međunarodna kulturna razmena160,220,000162,027,101157,338,285157,338,28597.197.1
423Usluge po ugovoru300,000300,000242,723242,72380.980.9
424Specijalizovane usluge91,420,00093,227,10190,906,37690,906,37697.597.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,500,0006,500,0006,105,8396,105,83993.993.9
481Dotacije nevladinim organizacijama62,000,00062,000,00060,083,34760,083,34796.996.9
4001Novi Sad - Evropska prestonica kulture23,600,00023,600,00023,600,00023,600,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti23,600,00023,600,00023,600,00023,600,000100.0100.0
7010IPA Podrška za učešće u programima EU97,387,00097,387,00094,725,27794,725,27797.397.3
423Usluge po ugovoru5,795,0005,795,0004,096,1854,096,18570.770.7
424Specijalizovane usluge7,392,0007,392,0006,856,2956,856,29592.892.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama84,200,00084,200,00083,772,79683,772,79699.599.5
Priznanja za doprinos kulturi288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
1206
820Usluge kulture288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
0001Nacionalna priznanja za vrhunski doprinos u kulturi288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta288,453,000278,641,000267,847,869267,847,86996.196.1
29.1USTANOVE KULTURE9,753,826,0009,794,182,7438,501,181,1448,501,181,14486.886.8
Izvori finansiranja za glavu 29.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,337,393,0008,235,207,0007,380,489,3647,380,489,36489.689.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika962,029,0001,104,571,743863,695,737863,695,73778.278.2
05Donacije od inostranih zemalja12,000,00012,000,000
06Donacije od međunarodnih organizacija7,401,0007,401,000
07Transferi od drugih nivoa vlasti61,400,00061,400,0005,499,4625,499,4629.09.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica28,758,00028,758,0004,567,4734,567,47315.915.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina292,620,000292,620,000219,357,779219,357,77975.075.0
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih29,638,00029,638,00017,604,04617,604,04659.459.4
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti22,587,00022,587,0009,967,2839,967,28344.144.1
Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa5,868,048,0005,830,419,9705,104,045,4875,104,045,48787.587.5
1202
820Usluge kulture5,868,048,0005,830,419,9705,104,045,4875,104,045,48787.587.5
Podrška radu ustanova u oblasti zaštite i očuvanja5,241,349,0005,313,906,9704,608,503,3324,608,503,33286.786.7
0010
kulturnog nasleđa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,778,700,0001,776,575,0001,730,143,2401,730,143,24097.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca270,995,000271,342,200263,479,840263,479,84097.197.1
413Naknade u naturi9,630,0009,730,0007,521,5637,521,56377.377.3
414Socijalna davanja zaposlenima55,440,00054,030,00037,953,79937,953,79970.270.2
415Naknade troškova za zaposlene33,800,00034,220,00031,663,22931,663,22992.592.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi58,500,00067,192,09064,350,21964,350,21995.895.8
421Stalni troškovi680,616,000700,244,850614,127,966614,127,96687.787.7
422Troškovi putovanja117,460,000124,280,00093,248,12293,248,12275.075.0
423Usluge po ugovoru556,200,000582,032,200482,022,211482,022,21182.882.8
424Specijalizovane usluge694,809,000707,096,630599,683,478599,683,47884.884.8
425Tekuće popravke i održavanje158,437,000170,120,000129,723,285129,723,28576.376.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
426Materijal141,998,000148,513,000125,300,785125,300,78584.484.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama750,000750,000627,224627,22483.683.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate16,138,00015,613,00010,592,11610,592,11667.867.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,453,0006,363,000509,638509,6388.08.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih723,0001,423,0001,387,1111,387,11197.597.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti394,081,000399,363,000251,906,559251,906,55963.163.1
512Mašine i oprema170,636,000148,136,00092,442,62092,442,62062.462.4
515Nematerijalna imovina89,556,00089,456,00067,820,05867,820,05875.875.8
523Zalihe robe za dalju prodaju6,427,0007,427,0004,000,2704,000,27053.953.9
Digitalizacija u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog71,949,00071,949,00062,414,87762,414,87786.786.7
0014
nasleđa
422Troškovi putovanja200,000200,00023,79523,79511.911.9
423Usluge po ugovoru43,715,00043,715,00039,607,58439,607,58490.690.6
424Specijalizovane usluge2,500,0002,500,0002,175,7602,175,76087.087.0
425Tekuće popravke i održavanje2,610,0002,610,0001,449,7701,449,77055.555.5
426Materijal1,500,0001,500,0001,019,1651,019,16567.967.9
512Mašine i oprema15,959,00015,959,00012,711,18712,711,18779.679.6
515Nematerijalna imovina5,465,0005,465,0005,427,6165,427,61699.399.3
CultHeRit – Pronalaženje rešenja za neuravnoteženosti na3,814,0003,771,1713,771,17198.998.9
4002tržištu rada u sektoru kulturnog nasleđa u Dunavskom
regionu
422Troškovi putovanja235,000192,171192,17181.881.8
423Usluge po ugovoru3,579,0003,579,0003,579,000100.0100.0
Istraživanje, zaštita i prezentacija arheološkog61,250,00061,250,00059,260,78059,260,78096.896.8
5004
nalazišta Belo brdo u Vinči
511Zgrade i građevinski objekti61,250,00061,250,00059,260,78059,260,78096.896.8
Konzervacija, restauracija i prezentacija arheološkog143,500,00029,500,00020,095,32620,095,32668.168.1
5006
nalazišta „Caričin grad” u opštini Lebane
511Zgrade i građevinski objekti142,320,00028,320,00018,915,32618,915,32666.866.8
512Mašine i oprema1,180,0001,180,0001,180,0001,180,000100.0100.0
Rekonstrukcija, sanacija i adaptacija objekta Glavne350,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
5007železničke stanice u Beogradu i promena namene u objekat
Istorijskog muzeja Srbije
511Zgrade i građevinski objekti350,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva3,885,778,0003,963,762,7733,397,135,6583,397,135,65885.785.7
1203
820Usluge kulture3,885,778,0003,963,762,7733,397,135,6583,397,135,65885.785.7
Podrška radu ustanova kulture u oblasti savremenog3,881,278,0003,959,262,7733,392,891,2043,392,891,20485.785.7
0007
stvaralaštva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,438,310,0001,460,103,9461,417,775,7671,417,775,76797.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca247,748,000253,700,000242,487,274242,487,27495.695.6
413Naknade u naturi2,605,0005,105,0003,371,3593,371,35966.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima27,564,00027,286,25724,461,59924,461,59989.689.6
415Naknade troškova za zaposlene28,250,00028,750,00027,152,39127,152,39194.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi41,470,00045,015,44044,162,29444,162,29498.198.1
421Stalni troškovi200,840,000200,840,000173,472,131173,472,13186.486.4
422Troškovi putovanja116,417,000116,417,00094,784,59894,784,59881.481.4
423Usluge po ugovoru339,425,000362,070,883327,266,622327,266,62290.490.4
424Specijalizovane usluge1,204,204,0001,206,320,397846,511,058846,511,05870.270.2
425Tekuće popravke i održavanje35,100,00045,100,00031,397,40731,397,40769.669.6
426Materijal85,944,00091,944,00063,305,55163,305,55168.968.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama949,000949,000676,600676,60071.371.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,720,0001,720,0001,261,8041,261,80473.473.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,370,0003,150,0001,084,2961,084,29634.434.4
511Zgrade i građevinski objekti30,885,00030,885,00025,820,71025,820,71083.683.6
512Mašine i oprema62,747,00061,675,85153,394,83453,394,83486.686.6
515Nematerijalna imovina4,730,0004,730,0004,127,9084,127,90887.387.3
523Zalihe robe za dalju prodaju9,000,00013,500,00010,377,00110,377,00176.976.9
0009Digitalizacija u oblasti savremenog stvaralaštva4,500,0004,500,0004,244,4544,244,45494.394.3
423Usluge po ugovoru3,000,0003,000,0002,957,4602,957,46098.698.6
512Mašine i oprema1,480,0001,480,0001,266,9941,266,99485.685.6
515Nematerijalna imovina20,00020,00020,00020,000100.0100.0
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30SOCIJALNA PITANjA209,281,112,000215,529,574,790212,271,032,008212,271,032,00898.598.5
Izvori finansiranja za razdeo 30
01Opšti prihodi i primanja budžeta191,025,261,000196,095,321,000195,215,632,633195,215,632,63399.699.6
03Socijalni doprinosi2,082,127,0002,144,878,3242,037,168,9362,037,168,93695.095.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika5,378,702,0005,421,383,8964,548,035,8944,548,035,89483.983.9
05Donacije od inostranih zemalja16,155,00016,155,0004,143,0034,143,00325.625.6
06Donacije od međunarodnih organizacija2,632,0002,882,000910,481910,48131.631.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti8,810,863,0009,752,766,4998,950,963,8048,950,963,80491.891.8
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica93,306,00093,306,00027,799,11927,799,11929.829.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina246,057,000246,057,000218,161,483218,161,48388.788.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih21,442,000143,833,568135,129,135135,129,13593.993.9
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti591,125,000591,125,000558,918,173558,918,17394.694.6
56Finansijska pomoć EU1,013,442,0001,021,866,503574,169,347574,169,34756.256.2
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30.0SOCIJALNA PITANjA171,729,452,000176,530,821,568175,625,010,760175,625,010,76099.599.5
Izvori finansiranja za glavu 30.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta170,718,687,000175,397,665,000174,934,448,712174,934,448,71299.799.7
05Donacije od inostranih zemalja1,0001,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih245,000122,636,568122,501,059122,501,05999.999.9
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,010,519,0001,010,519,000568,060,989568,060,98956.256.2
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa1,052,623,0001,078,801,000880,055,809880,055,80981.681.6
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po1,052,623,0001,078,801,000880,055,809880,055,80981.681.6
410
pitanju rada
0002Administracija i upravljanje864,173,000860,351,000809,242,267809,242,26794.194.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)303,849,000306,449,000306,289,401306,289,40199.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca46,043,00046,443,00046,402,84546,402,84599.999.9
413Naknade u naturi1,000334,000333,000333,00099.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,900,0003,900,0002,992,4692,992,46976.776.7
415Naknade troškova za zaposlene10,550,00011,950,00011,883,05811,883,05899.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,900,0003,100,0002,889,8512,889,85193.293.2
421Stalni troškovi20,690,00020,690,00016,953,97616,953,97681.981.9
422Troškovi putovanja15,500,00015,500,00015,027,11015,027,11096.996.9
423Usluge po ugovoru226,554,000210,799,000179,144,998179,144,99885.085.0
424Specijalizovane usluge9,500,0009,500,0005,202,3105,202,31054.854.8
425Tekuće popravke i održavanje8,000,00012,000,00010,759,09410,759,09489.789.7
426Materijal27,220,00027,220,00027,089,93127,089,93199.599.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama15,365,00015,365,00015,362,28515,362,285100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000250,503250,50316.716.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova42,500,00042,500,00040,055,02040,055,02094.294.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,601,0001,601,0001,336,6451,336,64583.583.5
organa
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0007,893,7727,893,77265.865.8
515Nematerijalna imovina116,500,000119,500,000119,376,000119,376,00099.999.9
0013Zapošljavanje i socijalne inovacije EASI70,250,00070,250,00040,813,54340,813,54358.158.1
421Stalni troškovi480,000480,000
422Troškovi putovanja980,000980,000
423Usluge po ugovoru44,090,00043,740,00015,864,28415,864,28436.336.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama24,700,00024,700,00024,676,80624,676,80699.999.9
512Mašine i oprema350,000272,453272,45377.877.8
Učešće u izgradnji i osnaživanju centara za socijalni rad u30,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
4001
Republici Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
IPA 2022- Usklađivanje radnog zakonodavstva i učešće u118,200,000118,200,000
4002
EURESU-u
423Usluge po ugovoru118,200,000118,200,000
Aktivna politika zapošljavanja1,817,488,0001,670,778,5091,208,138,5641,208,138,56472.372.3
0803
412Opšti poslovi po pitanju rada1,817,488,0001,670,778,5091,208,138,5641,208,138,56472.372.3
0003Podrška rešavanju radno-pravnog statusa viška zaposlenih4,230,0004,230,0003,662,7203,662,72086.686.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,230,0004,230,0003,662,7203,662,72086.686.6
Podrška preduzećima za profesionalnu rehabilitaciju osoba705,000,000705,000,000704,939,497704,939,497100.0100.0
0004
sa invaliditetom
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama705,000,000705,000,000704,939,497704,939,497100.0100.0
Podsticanje zapošljavanja osoba sa invaliditetom putem550,000,000480,000,000388,081,231388,081,23180.980.9
0005
Nacionalne službe za zapošljavanje
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje550,000,000480,000,000388,081,231388,081,23180.980.9
0006Podrška razvoju socijalnog preduzetništva50,000,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,000
4001Jačanje lokalne politike zapošljavanja1,347,0001,237,509
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,345,0001,235,509
465Ostale dotacije i transferi2,0002,000
4002Garancija za mlade200,000,000180,000,00073,410,42473,410,42440.840.8
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje200,000,000180,000,00073,410,42473,410,42440.840.8
IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj18,746,00018,746,000
7024
inkluziji
481Dotacije nevladinim organizacijama18,746,00018,746,000
IPA 2020 - Podrška sprovođenju mera aktivne politike288,165,000281,565,00038,044,69238,044,69213.513.5
7084
zapošljavanja
423Usluge po ugovoru45,797,00045,797,00038,044,69238,044,69283.183.1
424Specijalizovane usluge242,368,000235,768,000
Socijalna zaštita32,857,320,00032,517,721,05932,367,483,94432,367,483,94499.599.5
0902
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana32,382,255,00032,042,656,05931,893,331,34031,893,331,34099.599.5
070
na drugom mestu
0003Prava korisnika socijalne zaštite30,086,031,00029,643,031,00029,612,101,33829,612,101,33899.999.9
421Stalni troškovi405,000,000405,000,000398,194,352398,194,35298.398.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta29,681,031,00029,238,031,00029,213,906,98629,213,906,98699.999.9
0004Podrška udruženjima i lokalnim zajednicama1,133,000,0001,133,000,0001,131,167,9761,131,167,97699.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti663,000,000663,000,000661,167,976661,167,97699.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama470,000,000470,000,000470,000,000470,000,000100.0100.0
4003Pomoć migrantskoj populaciji u Srbiji66,756,000189,257,059160,927,980160,927,98085.085.0
421Stalni troškovi8,700,0004,200,000
423Usluge po ugovoru54,742,00054,742,00037,691,53837,691,53868.968.9
426Materijal3,314,0007,814,000735,382735,3829.49.4
465Ostale dotacije i transferi122,501,059122,501,059122,501,059100.0100.0
Izrada i implementacija informacionog sistema za podršku371,800,000352,700,000335,867,407335,867,40795.295.2
5001poslovnim procesima u sprovođenju socijalne zaštite -
SOZIS
423Usluge po ugovoru191,500,000172,400,000163,115,407163,115,40794.694.6
515Nematerijalna imovina180,300,000180,300,000172,752,000172,752,00095.895.8
5002Registar Socijalna karta184,000,000184,000,000177,813,998177,813,99896.696.6
423Usluge po ugovoru124,000,000124,000,000117,948,919117,948,91995.195.1
515Nematerijalna imovina60,000,00060,000,00059,865,07959,865,07999.899.8
7085IPA 2020 - Modernizacija sistema socijalne zaštite540,668,000540,668,000475,452,641475,452,64187.987.9
423Usluge po ugovoru78,001,00078,001,00024,118,97724,118,97730.930.9
424Specijalizovane usluge462,667,000462,667,000451,333,664451,333,66497.697.6
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu475,065,000475,065,000474,152,604474,152,60499.899.8
0006Zaštita položaja osoba sa invaliditetom475,065,000475,065,000474,152,604474,152,60499.899.8
421Stalni troškovi100,000100,00084,86284,86284.984.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta24,636,00024,636,00024,587,64424,587,64499.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama450,329,000450,329,000449,480,098449,480,09899.899.8
Porodično-pravna zaštita građana113,825,851,000119,245,351,000119,168,014,735119,168,014,73599.999.9
0903
040Porodica i deca113,825,851,000119,245,351,000119,168,014,735119,168,014,73599.999.9
0001Prava korisnika iz oblasti zaštite porodice i dece113,825,851,000119,245,351,000119,168,014,735119,168,014,73599.999.9
421Stalni troškovi77,000,00077,000,00071,225,14171,225,14192.592.5
423Usluge po ugovoru73,000,00096,000,00095,808,94095,808,94099.899.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta113,675,851,000119,072,351,000119,000,980,654119,000,980,65499.999.9
Boračko-invalidska zaštita22,176,170,00022,018,170,00022,001,317,70822,001,317,70899.999.9
0904
010Bolest i invalidnost22,176,170,00022,018,170,00022,001,317,70822,001,317,70899.999.9
0001Prava korisnika boračko-invalidske zaštite21,916,400,00021,748,400,00021,740,020,54321,740,020,543100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000700,000400,617400,61757.257.2
421Stalni troškovi700,000700,000611,317611,31787.387.3
423Usluge po ugovoru50,000,00050,000,00044,704,93444,704,93489.489.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta21,673,600,00021,505,600,00021,502,903,67521,502,903,675100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova191,400,000191,400,000191,400,000191,400,000100.0100.0
0002Očuvanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije189,770,000189,770,000181,397,164181,397,16495.695.6
423Usluge po ugovoru70,000,00070,000,00061,634,01761,634,01788.088.0
424Specijalizovane usluge97,000,00097,000,00096,995,00896,995,008100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama22,770,00022,770,00022,768,14022,768,140100.0100.0
0003Podrška udruženjima u oblasti boračko-invalidske zaštite70,000,00080,000,00079,900,00079,900,00099.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama70,000,00080,000,00079,900,00079,900,00099.999.9
30.1INSPEKTORAT ZA RAD555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
Izvori finansiranja za glavu 30.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
410
pitanju rada
0003Inspekcija rada555,702,000548,264,000537,413,462537,413,46298.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)391,759,000388,704,000388,110,918388,110,91899.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca59,369,00058,829,00058,816,90658,816,906100.0100.0
413Naknade u naturi1,000403,000393,000393,00097.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima9,700,0009,700,0005,202,9305,202,93053.653.6
415Naknade troškova za zaposlene15,300,00014,600,00014,599,40114,599,401100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,700,0002,700,0002,577,2712,577,27195.595.5
421Stalni troškovi41,862,00038,317,00037,325,46637,325,46697.497.4
422Troškovi putovanja1,000,0001,470,0001,135,6561,135,65677.377.3
423Usluge po ugovoru1,321,0001,321,0001,122,0271,122,02784.984.9
425Tekuće popravke i održavanje4,700,0004,230,0002,955,1402,955,14069.969.9
426Materijal15,803,00015,803,00013,655,92613,655,92686.486.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama300,000300,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate649,000649,000382,823382,82359.059.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema11,237,00011,237,00011,136,00011,136,00099.199.1
30.2UPRAVA ZA BEZBEDNOST I ZDRAVLjE NA RADU26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
Izvori finansiranja za glavu 30.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
410
pitanju rada
0004Uređenje u oblasti bezbednosti i zdravlja na radu26,094,00026,112,00021,529,78221,529,78282.582.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,677,00015,677,00013,997,98613,997,98689.389.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,376,0002,376,0002,120,6952,120,69589.389.3
413Naknade u naturi1,00019,00018,00018,00094.794.7
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000125,836125,83631.531.5
415Naknade troškova za zaposlene2,474,0002,474,0002,367,3412,367,34195.795.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,016,0002,016,0001,728,5491,728,54985.785.7
422Troškovi putovanja200,000200,000
423Usluge po ugovoru1,500,0001,620,0001,171,3741,171,37472.372.3
426Materijal250,000250,000
515Nematerijalna imovina1,200,0001,080,000
USTANOVE ZA OSTVARIVANjE PRAVA ZAPOSLENIH IZ
RADNOG ODNOSA I SAVETA ZA RAZVOJ SOCIJALNOG
30.3DIJALOGA288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
Izvori finansiranja za glavu 30.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po288,971,000388,973,000383,783,354383,783,35498.798.7
410
pitanju rada
0005Prava zaposlenih u slučaju stečaja poslodavca230,330,000330,330,000326,910,497326,910,49799.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,643,00032,643,00031,481,17631,481,17696.496.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,946,0004,946,0004,769,3984,769,39896.496.4
413Naknade u naturi110,000110,000109,200109,20099.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,387,0001,387,0001,027,7781,027,77874.174.1
415Naknade troškova za zaposlene540,000540,000409,800409,80075.975.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,00086,71386,71386.786.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi1,401,0001,401,0001,350,4361,350,43696.496.4
422Troškovi putovanja310,000310,000305,244305,24498.598.5
423Usluge po ugovoru4,000,0004,000,0003,795,1493,795,14994.994.9
424Specijalizovane usluge113,000113,000106,850106,85094.694.6
425Tekuće popravke i održavanje550,000550,000393,027393,02771.571.5
426Materijal740,000740,000713,941713,94196.596.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta182,815,000282,815,000281,755,792281,755,79299.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate45,00045,00017,69617,69639.339.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,00020,000
512Mašine i oprema400,000400,000396,591396,59199.199.1
515Nematerijalna imovina210,000210,000191,705191,70591.391.3
0006Socijalno partnerstvo58,641,00058,643,00056,872,85756,872,85797.097.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,128,0007,128,0007,119,3137,119,31399.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,104,0001,104,0001,078,5761,078,57697.797.7
413Naknade u naturi1,0003,0003,0003,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima588,000588,000403,619403,61968.668.6
415Naknade troškova za zaposlene79,00079,00077,00077,00097.597.5
421Stalni troškovi300,000300,000263,350263,35087.887.8
422Troškovi putovanja5,040,0005,140,0004,970,7774,970,77796.796.7
423Usluge po ugovoru12,647,00012,547,00011,582,43411,582,43492.392.3
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,00035,43635,43623.623.6
426Materijal400,000400,000308,479308,47977.177.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama300,000300,000293,471293,47197.897.8
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate144,000144,0007,5947,5945.35.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih460,000460,000433,299433,29994.294.2
organa
512Mašine i oprema300,000300,000296,509296,50998.898.8
30.4USTANOVE U OBLASTI SOCIJALNE ZAŠTITE36,680,893,00038,035,404,22235,703,294,65035,703,294,65093.993.9
Izvori finansiranja za glavu 30.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,435,807,00019,734,307,00019,338,457,32319,338,457,32398.098.0
03Socijalni doprinosi2,082,127,0002,144,878,3242,037,168,9362,037,168,93695.095.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika5,378,702,0005,421,383,8964,548,035,8944,548,035,89483.983.9
05Donacije od inostranih zemalja16,154,00016,154,0004,143,0034,143,00325.625.6
06Donacije od međunarodnih organizacija2,632,0002,882,000910,481910,48131.631.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti8,810,863,0009,752,766,4998,950,963,8048,950,963,80491.891.8
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica93,306,00093,306,00027,799,11927,799,11929.829.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina246,057,000246,057,000218,161,483218,161,48388.788.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih21,197,00021,197,00012,628,07512,628,07559.659.6
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti591,125,000591,125,000558,918,173558,918,17394.694.6
56Finansijska pomoć EU2,923,00011,347,5036,108,3586,108,35853.853.8
Socijalna zaštita36,680,893,00038,035,404,22235,703,294,65035,703,294,65093.993.9
0902
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana36,680,893,00038,035,404,22235,703,294,65035,703,294,65093.993.9
070
na drugom mestu
0005Obavljanje delatnosti ustanova socijalne zaštite27,970,762,00029,070,773,22226,964,931,31526,964,931,31592.892.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)13,790,676,00014,315,108,33414,003,502,76814,003,502,76897.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,118,272,0002,197,679,9692,123,141,8622,123,141,86296.696.6
413Naknade u naturi80,769,00088,047,61874,090,44474,090,44484.184.1
414Socijalna davanja zaposlenima337,199,000345,520,066308,103,374308,103,37489.289.2
415Naknade troškova za zaposlene452,807,000464,790,566422,345,698422,345,69890.990.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi167,498,000174,948,112161,832,372161,832,37292.592.5
421Stalni troškovi1,854,929,0001,686,219,4451,355,640,6511,355,640,65180.480.4
422Troškovi putovanja167,547,000141,934,423123,322,228123,322,22886.986.9
423Usluge po ugovoru1,170,965,0001,179,688,913999,762,264999,762,26484.784.7
424Specijalizovane usluge216,577,000229,627,156181,058,553181,058,55378.878.8
425Tekuće popravke i održavanje460,705,000469,100,856394,750,958394,750,95884.284.2
426Materijal2,449,194,0002,274,320,9601,859,306,8261,859,306,82681.881.8
441Otplata domaćih kamata790,000420,255314,881314,88174.974.9
444Prateći troškovi zaduživanja90,00090,00024,43824,43827.227.2
465Ostale dotacije i transferi14,622,00014,659,00412,977,75212,977,75288.588.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,956,520,0004,351,819,3544,094,704,6194,094,704,61994.194.1
481Dotacije nevladinim organizacijama3,002,0002,996,0002,814,3422,814,34293.993.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate51,605,00042,844,46319,027,39119,027,39144.444.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova23,581,00027,441,16322,092,83722,092,83780.580.5
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih3,012,00092,000
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih9,399,00012,481,5769,796,7799,796,77978.578.5
organa
511Zgrade i građevinski objekti240,425,000406,863,717244,671,930244,671,93060.160.1
512Mašine i oprema342,027,000554,991,768475,294,635475,294,63585.685.6
513Ostale nekretnine i oprema6,200,0001,200,000
514Kultivisana imovina600,000650,000331,040331,04050.950.9
515Nematerijalna imovina32,904,00062,871,60053,841,20053,841,20085.685.6
523Zalihe robe za dalju prodaju18,847,00024,365,90522,181,47522,181,47591.091.0
0013Podrška radu hranitelja6,481,000,0006,753,870,0006,671,674,1786,671,674,17898.898.8
421Stalni troškovi30,500,00030,500,00030,178,46230,178,46298.998.9
423Usluge po ugovoru2,250,000,0002,346,370,0002,287,928,8862,287,928,88697.597.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,200,500,0004,377,000,0004,353,566,8304,353,566,83099.599.5
0015Podrška radu ustanova socijalne zaštite2,005,931,0002,035,836,8091,982,807,5911,982,807,59197.497.4
421Stalni troškovi550,000,000550,000,000548,428,542548,428,54299.799.7
422Troškovi putovanja4,710,0004,710,0004,366,7344,366,73492.792.7
423Usluge po ugovoru19,978,00019,978,00018,705,25818,705,25893.693.6
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0004,921,0004,921,00098.498.4
425Tekuće popravke i održavanje77,084,00077,084,00069,513,78969,513,78990.290.2
426Materijal609,937,000609,937,000607,960,878607,960,87899.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000465,857465,85793.293.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova85,542,000119,447,809119,340,108119,340,10899.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,500,0001,500,0001,268,4661,268,46684.684.6
organa
511Zgrade i građevinski objekti203,343,000199,343,000168,771,182168,771,18284.784.7
512Mašine i oprema448,337,000448,337,000439,065,777439,065,77797.997.9
0016Prava korisnika van mreže ustanova socijalne zaštite193,200,000174,924,19183,881,56683,881,56648.048.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta193,200,000174,924,19183,881,56683,881,56648.048.0
4004Investicije u ustanove socijalne zaštite30,000,000
511Zgrade i građevinski objekti30,000,000
31MINISTARSTVO SPORTA9,150,922,0009,463,459,0009,354,170,0819,354,170,08198.898.8
Izvori finansiranja za razdeo 31
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,858,641,0009,129,741,0009,069,998,5619,069,998,56199.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika268,312,000309,749,000263,501,710263,501,71085.185.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina23,969,00023,969,00020,669,81020,669,81086.286.2
31.0MINISTARSTVO SPORTA7,980,454,0008,249,554,0008,211,004,3498,211,004,34999.599.5
Izvori finansiranja za glavu 31.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,980,454,0008,249,554,0008,211,004,3498,211,004,34999.599.5
Razvoj sistema sporta7,954,613,0008,223,713,0008,188,043,7908,188,043,79099.699.6
1301
810Usluge rekreacije i sporta7,954,613,0008,223,713,0008,188,043,7908,188,043,79099.699.6
0001Uređenje i nadzor sistema sporta72,744,00072,744,00068,974,12668,974,12694.894.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,653,00061,653,00059,317,59059,317,59096.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,341,0009,341,0008,986,6158,986,61596.296.2
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000131,721131,72113.213.2
423Usluge po ugovoru750,000750,000538,200538,20071.871.8
0004Administracija i upravljanje112,945,000123,612,466101,895,957101,895,95782.482.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,073,00035,073,00033,057,33033,057,33094.394.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,314,0005,314,0005,008,1855,008,18594.294.2
413Naknade u naturi600,000600,000600,000600,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima4,400,0004,400,0004,233,0194,233,01996.296.2
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,500,0001,230,4661,230,46682.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi918,000918,000911,532911,53299.399.3
421Stalni troškovi3,900,0003,000,0002,062,6312,062,63168.868.8
422Troškovi putovanja4,500,0004,500,0002,891,4952,891,49564.364.3
423Usluge po ugovoru35,880,00034,380,00024,184,04724,184,04770.370.3
424Specijalizovane usluge1,600,0001,600,0001,074,0921,074,09267.167.1
425Tekuće popravke i održavanje4,100,0003,600,0001,361,0971,361,09737.837.8
426Materijal8,400,0007,400,0004,475,9644,475,96460.560.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00094,40094,40031.531.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,010,00020,577,46620,576,21720,576,217100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih150,000150,000135,482135,48290.390.3
organa
512Mašine i oprema300,000300,000
0005Programi granskih sportskih saveza2,063,891,0002,197,291,0002,197,291,0002,197,291,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,063,891,0002,197,291,0002,197,291,0002,197,291,000100.0100.0
0008Program Sportskog saveza Srbije150,000,000165,200,000165,200,000165,200,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama150,000,000165,200,000165,200,000165,200,000100.0100.0
0009Program Olimpijskog komiteta Srbije260,000,000265,000,000265,000,000265,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama260,000,000265,000,000265,000,000265,000,000100.0100.0
0010Program Paraolimpijskog komiteta Srbije91,000,00092,000,00092,000,00092,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama91,000,00092,000,00092,000,00092,000,000100.0100.0
0011Programi međunarodnih i nacionalnih sportskih takmičenja600,000,000587,800,000587,779,792587,779,792100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama600,000,000587,800,000587,779,792587,779,792100.0100.0
0012Programi sportskih kampova za perspektivne sportiste50,000,00048,400,00048,307,22048,307,22099.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00048,400,00048,307,22048,307,22099.899.8
0013Stipendiranje vrhunskih sportista539,300,000545,077,720544,802,197544,802,19799.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta539,300,000545,077,720544,802,197544,802,19799.999.9
0014Novčane nagrade za vrhunske sportske rezultate887,210,000887,210,000884,219,356884,219,35699.799.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta887,210,000887,210,000884,219,356884,219,35699.799.7
Nacionalna priznanja za poseban doprinos razvoju i1,260,190,0001,372,044,8141,371,651,6371,371,651,637100.0100.0
0015
afirmaciji sporta
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,260,190,0001,372,044,8141,371,651,6371,371,651,637100.0100.0
0017Posebni programi u oblasti sporta35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0018Međunarodna saradnja u oblasti sporta21,602,00021,602,00015,194,68115,194,68170.370.3
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,514,6711,514,67137.937.9
423Usluge po ugovoru1,900,0001,900,000321,330321,33016.916.9
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0007,755,3077,755,30777.677.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,702,0005,702,0005,603,3735,603,37398.398.3
4010Organizacija Svetskog prvenstva u veslanju 2023. godine44,731,00044,731,00044,727,82544,727,825100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama44,731,00044,731,00044,727,82544,727,825100.0100.0
4017Održavanje Beogradskog maratona30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
4019Organizacija Evropskog prvenstva u vaterpolu 2026. godine236,000,000236,000,000236,000,000236,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama236,000,000236,000,000236,000,000236,000,000100.0100.0
Organizacija Evropskog prvenstva u odbojci za juniorke 2024.100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
4022
godine
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
Organizacija Svetskog atletskog prvenstva u krosu 2024.280,000,000280,000,000280,000,000280,000,000100.0100.0
4023
godine
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama280,000,000280,000,000280,000,000280,000,000100.0100.0
Organizacija 37. Evropskog prvenstva u vodenim sportovima1,000,000,0001,000,000,0001,000,000,0001,000,000,000100.0100.0
4024
2024. godine
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,000,000,0001,000,000,0001,000,000,0001,000,000,000100.0100.0
4025Organizacija Svetskog prvenstva u rvanju U23 2025. godine120,000,000120,000,000120,000,000120,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama120,000,000120,000,000120,000,000120,000,000100.0100.0
Razvoj sportske infrastrukture25,841,00025,841,00022,960,55922,960,55988.988.9
1303
810Usluge rekreacije i sporta25,841,00025,841,00022,960,55922,960,55988.988.9
0001Izgradnja i kapitalno održavanje sportske infrastrukture25,841,00025,841,00022,960,55922,960,55988.988.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,300,00011,300,00011,280,55911,280,55999.899.8
511Zgrade i građevinski objekti14,541,00014,541,00011,680,00011,680,00080.380.3
31.1USTANOVA IZ OBLASTI ANTIDOPINGA68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
Izvori finansiranja za glavu 31.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta40,968,00042,968,00039,251,23439,251,23491.391.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika18,763,00018,763,00014,932,16414,932,16479.679.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina9,130,0009,130,0007,784,6387,784,63885.385.3
Razvoj sistema sporta68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
1301
810Usluge rekreacije i sporta68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
0006Doping kontrole68,861,00070,861,00061,968,03761,968,03787.587.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,773,00015,773,00013,274,51113,274,51184.284.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,341,0002,341,0002,011,7352,011,73585.985.9
413Naknade u naturi75,00075,00065,00065,00086.786.7
414Socijalna davanja zaposlenima15,00015,000
415Naknade troškova za zaposlene310,000310,000137,931137,93144.544.5
421Stalni troškovi3,546,0003,546,0002,472,9772,472,97769.769.7
422Troškovi putovanja1,565,0001,565,0001,015,0991,015,09964.964.9
423Usluge po ugovoru15,722,00017,722,00015,320,57315,320,57386.486.4
424Specijalizovane usluge22,183,00022,183,00021,917,04221,917,04298.898.8
425Tekuće popravke i održavanje587,000587,000382,414382,41465.165.1
426Materijal5,271,0005,271,0004,287,9994,287,99981.481.4
444Prateći troškovi zaduživanja52,00052,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate941,000941,000778,831778,83182.882.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova55,00055,000
512Mašine i oprema390,000390,000303,925303,92577.977.9
515Nematerijalna imovina35,00035,000
31.2USTANOVE U OBLASTI FIZIČKE KULTURE1,101,607,0001,143,044,0001,081,197,6951,081,197,69594.694.6
Izvori finansiranja za glavu 31.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta837,219,000837,219,000819,742,977819,742,97797.997.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika249,549,000290,986,000248,569,546248,569,54685.485.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina14,839,00014,839,00012,885,17212,885,17286.886.8
Razvoj sistema sporta1,101,607,0001,143,044,0001,081,197,6951,081,197,69594.694.6
1301
810Usluge rekreacije i sporta1,101,607,0001,143,044,0001,081,197,6951,081,197,69594.694.6
Kontrola treniranosti sportista i fizičke sposobnosti149,119,000162,279,000153,889,214153,889,21494.894.8
0007
stanovništva
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)106,886,000107,386,000105,103,060105,103,06097.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,257,00016,317,00015,923,11415,923,11497.697.6
413Naknade u naturi596,000596,000536,491536,49190.090.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,0001,168,4421,168,44277.977.9
415Naknade troškova za zaposlene2,650,0002,650,0001,704,6511,704,65164.364.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi850,000850,000658,944658,94477.577.5
422Troškovi putovanja2,150,0002,150,000873,534873,53440.640.6
423Usluge po ugovoru12,760,00010,760,00010,159,26010,159,26094.494.4
426Materijal5,470,0005,470,0005,143,1355,143,13594.094.0
512Mašine i oprema14,600,00012,618,58212,618,58286.486.4
0016Upravljanje objektima i administrativni poslovi952,488,000980,765,000927,308,481927,308,48194.594.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,392,00072,152,00067,421,31767,421,31793.493.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,572,00012,262,00011,127,24111,127,24190.790.7
413Naknade u naturi496,000496,000408,299408,29982.382.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,900,0001,348,6141,348,61471.071.0
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,043,6351,043,63574.574.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000428,253428,25385.785.7
421Stalni troškovi126,859,000126,859,000120,509,615120,509,61595.095.0
422Troškovi putovanja1,842,0001,842,000780,185780,18542.442.4
423Usluge po ugovoru221,847,000184,947,000181,935,841181,935,84198.498.4
424Specijalizovane usluge3,800,0002,800,0002,310,7952,310,79582.582.5
425Tekuće popravke i održavanje47,935,00036,145,00035,839,55235,839,55299.299.2
426Materijal41,350,00039,170,00038,492,98838,492,98898.398.3
441Otplata domaćih kamata50,00050,000
444Prateći troškovi zaduživanja28,00028,0004434431.61.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,892,535913,023913,02348.248.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,500,00011,257,46511,257,46511,257,465100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000310,000310,000310,000100.0100.0
organa
511Zgrade i građevinski objekti197,093,000237,430,000231,279,709231,279,70997.497.4
512Mašine i oprema176,881,000212,881,000188,369,689188,369,68988.588.5
513Ostale nekretnine i oprema2,0002,000
515Nematerijalna imovina2,000502,000118,200118,20023.523.5
523Zalihe robe za dalju prodaju35,939,00035,939,00033,413,61833,413,61893.093.0
32MINISTARSTVO UNUTRAŠNjE I SPOLjNE TRGOVINE2,099,743,0002,299,743,0002,001,882,7612,001,882,76187.087.0
Izvori finansiranja za razdeo 32
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,095,592,0002,295,592,0002,001,882,7612,001,882,76187.287.2
56Finansijska pomoć EU4,151,0004,151,000
Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih
0301
poslova705,430,000965,430,000853,971,876853,971,87688.588.5
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu705,430,000965,430,000853,971,876853,971,87688.588.5
0004Multilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom84,918,00084,918,00075,033,68975,033,68988.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,573,00030,573,00028,434,55228,434,55293.093.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,285,0004,285,0004,001,7794,001,77993.493.4
414Socijalna davanja zaposlenima680,000680,000423,776423,77662.362.3
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,794,4142,794,41496.496.4
421Stalni troškovi400,000400,000386,045386,04596.596.5
422Troškovi putovanja330,000330,000122,310122,31037.137.1
423Usluge po ugovoru11,450,00011,450,0005,614,2895,614,28949.049.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama33,500,00033,500,00033,112,52333,112,52398.898.8
512Mašine i oprema800,000800,000144,000144,00018.018.0
0005Bilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom53,270,00053,485,00046,232,91746,232,91786.486.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,050,00032,250,00032,174,05432,174,05499.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,870,0004,885,0004,879,8934,879,89399.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000282,389282,38956.556.5
421Stalni troškovi200,000200,000192,809192,80996.496.4
422Troškovi putovanja800,000800,000171,230171,23021.421.4
423Usluge po ugovoru12,300,00012,300,0006,926,2166,926,21656.356.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,150,0001,150,0001,126,3261,126,32697.997.9
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000480,000480,00040.040.0
Međunarodni sporazumi i spoljna trgovina kontrolisanom25,742,00025,527,00020,400,87620,400,87679.979.9
0006
robom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,800,00016,585,00014,744,56614,744,56688.988.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,547,0002,547,0002,233,8022,233,80287.787.7
414Socijalna davanja zaposlenima490,000490,000288,919288,91959.059.0
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000168,400168,40056.156.1
421Stalni troškovi380,000380,000135,939135,93935.835.8
422Troškovi putovanja115,000115,00040,53040,53035.235.2
423Usluge po ugovoru4,610,0004,610,0002,288,7192,288,71949.649.6
512Mašine i oprema500,000500,000500,000500,000100.0100.0
Učešće Republike Srbije na svetskoj izložbi „EXPO 2025 -418,000,000718,000,000704,038,794704,038,79498.198.1
4003
Osakaˮ
421Stalni troškovi1,000,0001,000,00040,41540,4154.04.0
422Troškovi putovanja15,000,00015,000,0002,030,2092,030,20913.513.5
423Usluge po ugovoru402,000,000702,000,000701,968,170701,968,170100.0100.0
Srpsko-kineski industrijski park „Mihajlo Pupin” u123,500,00083,500,0008,265,6008,265,6009.99.9
4004
Beogradu
421Stalni troškovi1,000,0001,000,000
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000
511Zgrade i građevinski objekti121,500,00081,500,0008,265,6008,265,60010.110.1
Razvoj trgovine i zaštite potrošača1,394,313,0001,334,313,0001,147,910,8851,147,910,88586.086.0
1506
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po1,394,313,0001,334,313,0001,147,910,8851,147,910,88586.086.0
410
pitanju rada
0002Tržišna inspekcija913,865,000853,915,000779,475,658779,475,65891.391.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)592,649,000592,649,000583,813,983583,813,98398.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca90,201,00090,201,00088,469,29988,469,29998.198.1
413Naknade u naturi700,000700,000553,160553,16079.079.0
414Socijalna davanja zaposlenima10,550,00010,600,00010,593,35410,593,35499.999.9
415Naknade troškova za zaposlene14,000,00014,000,00013,578,23913,578,23997.097.0
421Stalni troškovi63,315,00063,315,00035,060,60335,060,60355.455.4
422Troškovi putovanja550,000550,000175,429175,42931.931.9
423Usluge po ugovoru18,260,00018,260,00013,945,85913,945,85976.476.4
424Specijalizovane usluge24,740,00024,740,0001,967,2201,967,2208.08.0
425Tekuće popravke i održavanje9,000,0009,000,0005,926,2765,926,27665.865.8
426Materijal17,700,00017,700,00013,599,33713,599,33776.876.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,700,0002,700,0002,700,0002,700,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,0001,252,6981,252,69883.583.5
511Zgrade i građevinski objekti60,000,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,0002,392,2002,392,20095.795.7
515Nematerijalna imovina5,500,0005,500,0005,448,0005,448,00099.199.1
0004Uređenje sektora trgovine, usluga i politike konkurencije60,313,00060,313,00051,452,32951,452,32985.385.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,873,00033,873,00032,573,19432,573,19496.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,134,0005,134,0004,934,8394,934,83996.196.1
414Socijalna davanja zaposlenima220,000220,000110,000110,00050.050.0
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000707,850707,85078.778.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,200,0002,200,0002,076,3892,076,38994.494.4
421Stalni troškovi550,000550,000246,277246,27744.844.8
422Troškovi putovanja510,000510,00035,02735,0276.96.9
423Usluge po ugovoru16,210,00016,210,00010,733,33410,733,33466.266.2
426Materijal36,00036,00035,42035,42098.498.4
512Mašine i oprema680,000680,000
Podsticaji za razvoj nacionalnog brenda Srbije i očuvanje9,000,0009,000,000
0005
starih zanata
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima8,000,0008,000,000
0006Jačanje zaštite potrošača44,934,00044,934,00038,691,74638,691,74686.186.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,831,00024,831,00024,159,66724,159,66797.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,811,0003,811,0003,660,1903,660,19096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima464,000464,000266,712266,71257.557.5
415Naknade troškova za zaposlene470,000470,000274,277274,27758.458.4
421Stalni troškovi285,000285,000195,410195,41068.668.6
422Troškovi putovanja100,000100,00024,56524,56524.624.6
423Usluge po ugovoru14,173,00014,173,00010,110,92510,110,92571.371.3
512Mašine i oprema800,000800,000
Podrška programima udruženja potrošača i vansudskom29,000,00029,000,00028,931,25328,931,25399.899.8
0007
rešavanju potrošačkih sporova
424Specijalizovane usluge11,000,00011,000,00010,991,34610,991,34699.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama18,000,00018,000,00017,939,90717,939,90799.799.7
0008Administracija i upravljanje252,770,000252,720,000189,010,128189,010,12874.874.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,462,00065,462,00064,046,06064,046,06097.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,927,0009,927,0009,702,9789,702,97897.797.7
413Naknade u naturi900,000900,000591,000591,00065.765.7
414Socijalna davanja zaposlenima880,000880,000570,259570,25964.864.8
415Naknade troškova za zaposlene1,650,0001,650,0001,389,2171,389,21784.284.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,130,0009,130,0009,123,4659,123,46599.999.9
421Stalni troškovi6,390,0006,390,0003,991,1003,991,10062.562.5
422Troškovi putovanja20,680,00020,680,00017,079,28217,079,28282.682.6
423Usluge po ugovoru75,035,00075,035,00062,231,37062,231,37082.982.9
424Specijalizovane usluge50,00050,000
425Tekuće popravke i održavanje3,450,0003,450,0001,201,6701,201,67034.834.8
426Materijal11,290,00011,290,0008,340,7808,340,78073.973.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate984,000984,000282,291282,29128.728.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova27,000,00026,950,0002,923,9632,923,96310.810.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,800,0001,800,000474,281474,28126.326.3
organa
512Mašine i oprema18,142,00018,142,0007,062,4117,062,41138.938.9
Koordinacija poslova razvoja, upravljanja projektima i80,280,00080,280,00060,349,77160,349,77175.275.2
0009
evropskih integracija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,020,00019,020,00018,092,55718,092,55795.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,894,0002,894,0002,741,0222,741,02294.794.7
414Socijalna davanja zaposlenima330,000330,000139,956139,95642.442.4
415Naknade troškova za zaposlene435,000435,000401,621401,62192.392.3
421Stalni troškovi405,000405,00094,63594,63523.423.4
422Troškovi putovanja500,000500,00016,47716,4773.33.3
423Usluge po ugovoru6,696,0006,696,0004,061,6454,061,64560.760.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,000,00050,000,00034,801,85934,801,85969.669.6
IPA 2018 - Jačanje zaštite potrošača u Republici Srbiji4,151,0004,151,000
4005
kao odgovor na nove izazove na tržištu
423Usluge po ugovoru4,151,0004,151,000
MINISTARSTVO ZA LjUDSKA I MANjINSKA PRAVA I
33DRUŠTVENI DIJALOG537,109,000537,109,000510,168,890510,168,89095.095.0
Izvori finansiranja za razdeo 33
01Opšti prihodi i primanja budžeta535,709,000535,709,000510,168,890510,168,89095.295.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih1,400,0001,400,000
15
godina
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda486,669,000486,669,000466,888,768466,888,76895.995.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni486,669,000486,669,000466,888,768466,888,76895.995.9
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Prava nacionalnih manjina na samoupravu30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
0005Stvaranje uslova za politiku jednakih mogućnosti45,632,00045,362,00033,722,19033,722,19074.374.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,500,00025,500,00025,400,73625,400,73699.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,985,0003,985,0003,848,2123,848,21296.696.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000500,386500,38683.483.4
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,0001,293,2541,293,25486.286.2
423Usluge po ugovoru4,945,0004,675,0002,679,6032,679,60357.357.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,0001,000
481Dotacije nevladinim organizacijama9,000,0009,000,000
515Nematerijalna imovina100,000100,000
0007Unapređenje položaja nacionalnih manjina328,802,000328,802,000325,668,818325,668,81899.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,800,00012,800,00012,012,55912,012,55993.893.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,121,0002,121,0001,819,9031,819,90385.885.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene230,000230,000128,085128,08555.755.7
422Troškovi putovanja300,000300,000100,448100,44833.533.5
423Usluge po ugovoru6,900,0006,900,0005,485,6115,485,61179.579.5
481Dotacije nevladinim organizacijama305,510,000305,510,000305,500,012305,500,012100.0100.0
515Nematerijalna imovina940,000940,000622,200622,20066.266.2
0008Administracija i upravljanje82,235,00082,505,00077,497,76077,497,76093.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,150,00041,150,00040,193,50840,193,50897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,340,0006,340,0006,089,3176,089,31796.096.0
413Naknade u naturi350,000350,000348,780348,78099.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima951,000951,000787,594787,59482.882.8
415Naknade troškova za zaposlene2,950,0002,950,0002,647,2312,647,23189.789.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi650,000650,000512,623512,62378.978.9
421Stalni troškovi2,101,0002,101,0001,683,2791,683,27980.180.1
422Troškovi putovanja1,850,0002,120,0002,041,8652,041,86596.396.3
423Usluge po ugovoru15,690,00015,690,00014,333,12114,333,12191.491.4
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000978,500978,50097.997.9
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,0001,125,4251,125,42575.075.0
426Materijal4,580,0004,580,0004,274,5304,274,53093.393.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate202,000202,000111,016111,01655.055.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih121,000121,000120,000120,00099.299.2
organa
512Mašine i oprema2,700,0002,700,0002,250,9702,250,97083.483.4
515Nematerijalna imovina100,000100,000
1002
Stvaranje podsticajnog okruženja za razvoj civilnog društva50,440,00050,440,00043,280,12243,280,12285.885.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni50,440,00050,440,00043,280,12243,280,12285.885.8
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Podsticajno okruženje za razvoj civilnog društva36,439,00036,439,00029,393,16929,393,16980.780.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,261,00020,261,00019,870,25119,870,25198.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,286,0003,286,0003,010,3433,010,34391.691.6
414Socijalna davanja zaposlenima401,000401,000
415Naknade troškova za zaposlene240,000240,000154,898154,89864.564.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi270,000270,000141,895141,89552.652.6
422Troškovi putovanja700,000700,000138,039138,03919.719.7
423Usluge po ugovoru7,030,0007,030,0002,077,7612,077,76129.629.6
481Dotacije nevladinim organizacijama4,000,0004,000,0003,999,9823,999,982100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
515Nematerijalna imovina200,000200,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU14,001,00014,001,00013,886,95313,886,95399.299.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama14,001,00014,001,00013,886,95313,886,95399.299.2
MINISTARSTVO ZA BRIGU O PORODICI I
34DEMOGRAFIJU1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
Izvori finansiranja za razdeo 34
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
Porodično-pravna zaštita građana1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
0903
040Porodica i deca1,179,172,0001,179,172,0001,109,944,6921,109,944,69294.194.1
0004Administracija i upravljanje348,372,000348,372,000314,323,193314,323,19390.290.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,189,00070,189,00067,476,27367,476,27396.196.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,634,00010,634,00010,222,65510,222,65596.196.1
413Naknade u naturi100,000100,00078,00078,00078.078.0
414Socijalna davanja zaposlenima601,000601,000163,053163,05327.127.1
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0003,215,0003,183,1623,183,16299.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000
421Stalni troškovi7,620,0007,620,0003,530,5563,530,55646.346.3
422Troškovi putovanja12,000,00012,000,0005,064,2045,064,20442.242.2
423Usluge po ugovoru30,059,00029,844,00023,531,94423,531,94478.878.8
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0001,603,2001,603,20080.280.2
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,000490,498490,49824.524.5
426Materijal10,500,00010,500,0005,720,7645,720,76454.554.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta145,500,000145,500,000145,500,000145,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00013,20613,20613.213.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,069,0003,069,0002,213,0502,213,05072.172.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih250,000250,00069,98869,98828.028.0
organa
512Mašine i oprema10,600,00010,600,0006,408,4026,408,40260.560.5
515Nematerijalna imovina40,000,00040,000,00039,054,24039,054,24097.697.6
0006Podrška porodici i deci170,800,000170,800,000161,502,332161,502,33294.694.6
423Usluge po ugovoru30,800,00030,800,00022,606,97522,606,97573.473.4
481Dotacije nevladinim organizacijama140,000,000140,000,000138,895,357138,895,35799.299.2
0007Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti demografije180,000,000180,000,000175,913,599175,913,59997.797.7
423Usluge po ugovoru35,000,00035,000,00031,749,15931,749,15990.790.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000120,000,000119,364,671119,364,67199.599.5
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00024,799,76924,799,76999.299.2
0008Koordinacija i sprovođenje populacione politike55,000,00055,000,00039,055,75639,055,75671.071.0
423Usluge po ugovoru20,000,00020,000,0005,777,4595,777,45928.928.9
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00033,278,29733,278,29795.195.1
0009Podrška udruženjima u oblasti zaštite porodice i dece425,000,000425,000,000419,149,811419,149,81198.698.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti406,000,000406,000,000400,151,751400,151,75198.698.6
481Dotacije nevladinim organizacijama19,000,00019,000,00018,998,06018,998,060100.0100.0
35MINISTARSTVO ZA BRIGU O SELU1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 35
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
Planiranje i sprovođenje politike razvoja sela1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
0110
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,452,020,0001,452,020,0001,423,055,9181,423,055,91898.098.0
110
poslovi i spoljni poslovi
0001Administracija i upravljanje128,250,000128,250,000102,381,317102,381,31779.879.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,676,00047,676,00045,564,97945,564,97995.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,223,0007,223,0006,903,0946,903,09495.695.6
413Naknade u naturi150,000150,00051,00051,00034.034.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000451,111451,11145.145.1
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,956,8682,956,86889.689.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,110,0001,110,000285,699285,69925.725.7
422Troškovi putovanja1,190,0001,190,000142,990142,99012.012.0
423Usluge po ugovoru50,780,00050,780,00041,407,95741,407,95781.581.5
426Materijal9,900,0009,900,0001,761,2821,761,28217.817.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000,0001,000,000108,000108,00010.810.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000
organa
512Mašine i oprema3,920,0003,920,0002,748,3372,748,33770.170.1
Podrška razvoju zadrugarstva i pokretanju privrednih50,000,00050,000,00049,800,00049,800,00099.699.6
0002
aktivnosti na selu
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00050,000,00049,800,00049,800,00099.699.6
0003Podrška kupovini seoskih kuća sa okućnicom950,000,000950,000,000948,552,988948,552,98899.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti950,000,000950,000,000948,552,988948,552,98899.899.8
Podrška organizovanju manifestacija u selima Republike55,100,00055,100,00053,710,86353,710,86397.597.5
0004
Srbije
463Transferi ostalim nivoima vlasti55,100,00055,100,00053,710,86353,710,86397.597.5
0005Podrška adaptaciji multifunkcionalnih objekata149,670,000149,670,000149,610,751149,610,751100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti149,670,000149,670,000149,610,751149,610,751100.0100.0
Podsticaj kupovini minibuseva za potrebe prevoza seoskog119,000,000119,000,000119,000,000119,000,000100.0100.0
4002
stanovništva
463Transferi ostalim nivoima vlasti119,000,000119,000,000119,000,000119,000,000100.0100.0
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36INOVACIJA37,552,617,00038,309,075,77038,044,110,21338,044,110,21399.399.3
Izvori finansiranja za razdeo 36
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,485,904,00035,655,904,00035,523,693,14235,523,693,14299.699.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika42,600,00047,600,00030,311,41930,311,41963.763.7
06Donacije od međunarodnih organizacija420,348,000420,348,000420,347,290420,347,290100.0100.0
07Transferi od drugih nivoa vlasti4,000,0004,000,0002,168,6292,168,62954.254.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica16,343,00016,343,0006,551,4556,551,45540.140.1
11Primanja od inostranih zaduživanja235,319,000816,777,770802,508,366802,508,36698.398.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina39,037,00039,037,00018,547,56718,547,56747.547.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih61,150,00061,150,00024,837,32624,837,32640.640.6
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,800,0003,800,0001,457,3831,457,38338.438.4
56Finansijska pomoć EU1,244,116,0001,244,116,0001,213,687,6361,213,687,63697.697.6
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36.0INOVACIJA36,571,927,00037,323,385,77037,146,682,64237,146,682,64299.599.5
Izvori finansiranja za glavu 36.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta34,634,605,00034,804,605,00034,680,002,77834,680,002,77899.699.6
06Donacije od međunarodnih organizacija420,348,000420,348,000420,347,290420,347,290100.0100.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica5,843,0005,843,0005,842,5105,842,510100.0100.0
11Primanja od inostranih zaduživanja235,319,000816,777,770802,508,366802,508,36698.398.3
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih31,696,00031,696,00024,294,06124,294,06176.676.6
15
godina
56Finansijska pomoć EU1,244,116,0001,244,116,0001,213,687,6361,213,687,63697.697.6
Razvoj nauke i tehnologije36,571,927,00037,323,385,77037,146,682,64237,146,682,64299.599.5
0201
140Osnovno istraživanje36,571,927,00037,323,385,77037,146,682,64237,146,682,64299.599.5
Podrška realizaciji opšteg interesa u naučnoj23,586,230,00023,687,430,00023,614,978,59923,614,978,59999.799.7
0001
istraživačkoj delatnosti
424Specijalizovane usluge22,684,499,00022,879,499,00022,851,826,98022,851,826,98099.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama541,985,000541,985,000499,218,228499,218,22892.192.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta359,746,000265,946,000263,933,390263,933,39099.299.2
0002Podrška realizaciji interesa u inovacionoj delatnosti315,650,000315,650,000313,862,460313,862,46099.499.4
423Usluge po ugovoru44,400,00044,400,00043,464,30743,464,30797.997.9
424Specijalizovane usluge145,300,000145,300,000144,837,486144,837,48699.799.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama88,950,00088,950,00088,617,87088,617,87099.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti37,000,00037,000,00036,942,79636,942,79699.899.8
Podrška radu preduzeća i organizacija u oblasti nuklearne300,000,000340,000,000340,000,000340,000,000100.0100.0
0003
sigurnosti
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama300,000,000340,000,000340,000,000340,000,000100.0100.0
Podrška radu Jedinice za upravljanje projektima u javnom50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
0004
sektoru
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
0005Podrška radu Fonda za inovacionu delatnost1,615,000,0001,615,000,0001,615,000,0001,615,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,615,000,0001,615,000,0001,615,000,0001,615,000,000100.0100.0
0006Podrška radu Centra za promociju nauke210,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama210,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
0007Administracija i upravljanje352,526,000345,326,000317,149,304317,149,30491.891.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)95,000,00095,000,00093,897,42693,897,42698.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,000,00015,000,00014,233,57514,233,57594.994.9
413Naknade u naturi100,000100,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,540,0001,540,000777,506777,50650.550.5
415Naknade troškova za zaposlene3,120,0003,420,0003,078,1393,078,13990.090.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000700,000373,238373,23853.353.3
421Stalni troškovi14,272,00014,272,00010,751,60110,751,60175.375.3
422Troškovi putovanja21,800,00021,800,00017,911,26517,911,26582.282.2
423Usluge po ugovoru188,400,000180,400,000164,209,365164,209,36591.091.0
424Specijalizovane usluge1,454,0001,454,000972,000972,00066.966.9
425Tekuće popravke i održavanje1,305,0001,305,0001,231,9981,231,99894.494.4
426Materijal4,870,0004,870,0004,621,0634,621,06394.994.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate115,000115,00076,85576,85566.866.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih850,000850,000600,335600,33570.670.6
organa
512Mašine i oprema4,000,0004,500,0004,414,9384,414,93898.198.1
0011Podrška radu Naučno-tehnološkog parka Beograd32,000,00032,000,00028,100,00028,100,00087.887.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama32,000,00032,000,00028,100,00028,100,00087.887.8
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog25,000,00011,000,00010,968,00010,968,00099.799.7
0012
naučnoistraživačkog sistema
423Usluge po ugovoru25,000,00011,000,00010,968,00010,968,00099.799.7
0013Podrška radu Fonda za nauku1,200,000,0001,520,000,0001,520,000,0001,520,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,200,000,0001,520,000,0001,520,000,0001,520,000,000100.0100.0
0014Podrška radu NTP Niš35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0015Podrška radu NTP Čačak14,000,00014,000,00013,316,66713,316,66795.195.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama14,000,00014,000,00013,316,66713,316,66795.195.1
0017Podrška školovanju i usavršavanju mladih talenata1,106,263,0001,156,263,0001,136,975,6851,136,975,68598.398.3
423Usluge po ugovoru27,000,00012,000,0007,929,4777,929,47766.166.1
424Specijalizovane usluge6,020,00020,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,073,243,0001,144,243,0001,129,046,2091,129,046,20998.798.7
0018Podrška radu BIO41,165,421,000845,421,000844,923,504844,923,50499.999.9
423Usluge po ugovoru168,000,00084,500,00084,084,38684,084,38699.599.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama168,420,000168,420,000168,420,000168,420,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti829,000,000592,500,000592,419,119592,419,119100.0100.0
4002Istraživanje i razvoj u javnom sektoru30,318,00030,942,02730,940,93330,940,933100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,00092,22191,22191,22198.998.9
511Zgrade i građevinski objekti30,317,00030,849,80630,849,71130,849,711100.0100.0
4003Strateški projekti sa NR Kinom44,000,00044,000,00038,815,00038,815,00088.288.2
424Specijalizovane usluge44,000,00044,000,00038,815,00038,815,00088.288.2
4004IPA 2018 - Konkurentnost278,304,000278,304,000273,411,464273,411,46498.298.2
424Specijalizovane usluge278,304,000278,304,000273,411,464273,411,46498.298.2
Projekat akceleracije inovacija i podsticanje rasta644,717,0001,225,551,7431,211,281,5231,211,281,52398.898.8
4011
preduzetništva - SAIGE
421Stalni troškovi3,600,0005,600,0005,191,3505,191,35092.792.7
422Troškovi putovanja8,000,0001,500,0001,109,7021,109,70274.074.0
423Usluge po ugovoru129,000,000720,733,743711,685,659711,685,65998.798.7
424Specijalizovane usluge459,094,000480,761,440477,051,491477,051,49199.299.2
426Materijal800,000800,000583,161583,16172.972.9
444Prateći troškovi zaduživanja1,001,0001,001,000558,433558,43355.855.8
512Mašine i oprema42,222,00015,154,56015,101,72715,101,72799.799.7
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU3,900,661,0003,900,661,0003,900,660,5223,900,660,522100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,900,661,0003,900,661,0003,900,660,5223,900,660,522100.0100.0
7079IPA 2019 - Konkurentnost i inovacije1,666,837,0001,666,837,0001,641,298,9821,641,298,98298.598.5
424Specijalizovane usluge1,666,837,0001,666,837,0001,641,298,9821,641,298,98298.598.5
36.1SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI980,690,000985,690,000897,427,572897,427,57291.091.0
Izvori finansiranja za glavu 36.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta851,299,000851,299,000843,690,364843,690,36499.199.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika42,600,00047,600,00030,311,41930,311,41963.763.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti4,000,0004,000,0002,168,6292,168,62954.254.2
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica10,500,00010,500,000708,945708,9456.86.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina39,037,00039,037,00018,547,56718,547,56747.547.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih29,454,00029,454,000543,264543,2641.81.8
15
godina
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,800,0003,800,0001,457,3831,457,38338.438.4
Razvoj nauke i tehnologije980,690,000985,690,000897,427,572897,427,57291.091.0
0201
140Osnovno istraživanje980,690,000985,690,000897,427,572897,427,57291.091.0
0010Podrška radu SANU903,690,000908,690,000821,066,896821,066,89690.490.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)245,791,000245,791,000244,299,044244,299,04499.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca39,604,00039,604,00039,081,30639,081,30698.798.7
413Naknade u naturi1,200,0001,200,0001,025,7721,025,77285.585.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,600,0002,353,9862,353,98690.590.5
415Naknade troškova za zaposlene4,600,0004,600,0004,285,8234,285,82393.293.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,000
421Stalni troškovi103,641,000103,641,00084,052,40284,052,40281.181.1
422Troškovi putovanja4,015,0004,015,0001,810,3471,810,34745.145.1
423Usluge po ugovoru59,389,00061,889,00041,606,29541,606,29567.267.2
424Specijalizovane usluge9,750,00012,250,0002,941,5912,941,59124.024.0
425Tekuće popravke i održavanje24,200,00024,200,00012,435,57012,435,57051.451.4
426Materijal14,400,00014,400,0007,943,0327,943,03255.255.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta370,000,000370,000,000367,660,019367,660,01999.499.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate6,500,0006,500,0005,917,9875,917,98791.091.0
512Mašine i oprema12,900,00012,900,0004,966,0414,966,04138.538.5
515Nematerijalna imovina2,600,0002,600,000687,680687,68026.426.4
0019Naučno istraživački rad SANU77,000,00077,000,00076,360,67676,360,67699.299.2
421Stalni troškovi4,300,0004,300,0004,300,0004,300,000100.0100.0
422Troškovi putovanja12,000,00010,800,00010,179,53910,179,53994.394.3
423Usluge po ugovoru21,000,00025,500,00025,500,00025,500,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge24,000,00021,600,00021,588,52521,588,52599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,500,0002,500,0002,500,0002,500,000100.0100.0
426Materijal9,000,0008,100,0008,092,6828,092,68299.999.9
512Mašine i oprema3,500,0003,500,0003,500,0003,500,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina700,000700,000699,930699,930100.0100.0
37MINISTARSTVO TURIZMA I OMLADINE6,048,080,0006,064,080,0005,919,683,1915,919,683,19197.697.6
Izvori finansiranja za razdeo 37
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,043,905,0006,059,905,0005,919,683,1915,919,683,19197.797.7
56Finansijska pomoć EU4,175,0004,175,000
Omladinska politika716,583,000716,583,000688,353,236688,353,23696.196.1
1302
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni716,583,000716,583,000688,353,236688,353,23696.196.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0002Podrška JLS u sprovođenju omladinske politike283,000,000283,000,000282,249,007282,249,00799.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti150,000,000283,000,000282,249,007282,249,00799.799.7
511Zgrade i građevinski objekti133,000,000
0004Razvoj i sprovođenje omladinske politike101,277,000101,277,00082,662,64682,662,64681.681.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,911,00035,911,00035,554,40635,554,40699.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,589,0005,589,0005,387,7345,387,73496.496.4
413Naknade u naturi80,00080,0006,0006,0007.57.5
414Socijalna davanja zaposlenima190,000190,000146,913146,91377.377.3
415Naknade troškova za zaposlene2,090,0002,090,0001,398,3701,398,37066.966.9
422Troškovi putovanja300,000300,000199,605199,60566.566.5
423Usluge po ugovoru6,188,0006,188,0005,359,9525,359,95286.686.6
424Specijalizovane usluge10,429,00010,429,0006,109,6676,109,66758.658.6
481Dotacije nevladinim organizacijama40,500,00040,500,00028,500,00028,500,00070.470.4
Programi i projekti podrške mladima u obrazovanju,123,000,000123,000,000122,241,253122,241,25399.499.4
0005
vaspitanju, bezbednosti, zdravlju i participaciji
481Dotacije nevladinim organizacijama123,000,000123,000,000122,241,253122,241,25399.499.4
0006Programi i projekti podrške mladima u zapošljavanju117,500,000117,500,000116,566,712116,566,71299.299.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti22,000,00022,000,00021,124,41621,124,41696.096.0
481Dotacije nevladinim organizacijama95,500,00095,500,00095,442,29695,442,29699.999.9
0008Međunarodna saradnja u oblasti omladine87,167,00087,167,00084,633,61884,633,61897.197.1
421Stalni troškovi241,000241,000160,979160,97966.866.8
422Troškovi putovanja500,000500,000327,878327,87865.665.6
423Usluge po ugovoru23,490,00023,490,00022,961,00022,961,00097.797.7
424Specijalizovane usluge2,900,0002,900,0001,149,8231,149,82339.639.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama56,036,00056,036,00056,035,06856,035,068100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama4,000,0004,000,0003,998,8703,998,870100.0100.0
IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj4,639,0004,639,000
7024
inkluziji
481Dotacije nevladinim organizacijama4,639,0004,639,000
Uređenje i razvoj u oblasti turizma5,331,497,0005,347,497,0005,231,329,9555,231,329,95597.897.8
1507
473Turizam5,331,497,0005,347,497,0005,231,329,9555,231,329,95597.897.8
0004Turistička inspekcija236,632,000235,213,000217,690,734217,690,73492.692.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)154,951,000154,951,000153,261,956153,261,95698.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca24,564,00024,314,00023,219,18623,219,18695.595.5
413Naknade u naturi519,000519,000517,878517,87899.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,100,0002,100,0001,957,6261,957,62693.293.2
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,500,0006,022,2066,022,20692.692.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,000750,000741,455741,45598.998.9
421Stalni troškovi7,766,0006,990,0003,945,1603,945,16056.456.4
422Troškovi putovanja1,660,0001,660,000995,888995,88860.060.0
423Usluge po ugovoru8,950,0008,650,0007,599,4817,599,48187.987.9
424Specijalizovane usluge100,000100,000
425Tekuće popravke i održavanje5,205,0005,205,0001,437,7741,437,77427.627.6
426Materijal8,692,0007,823,0004,940,6884,940,68863.263.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate940,000940,000438,485438,48546.646.6
512Mašine i oprema3,159,0003,935,0001,836,9491,836,94946.746.7
515Nematerijalna imovina10,776,00010,776,00010,776,00010,776,000100.0100.0
Podsticaji za izgradnju infrastrukture i suprastrukture u1,229,000,0001,229,000,0001,212,112,4191,212,112,41998.698.6
0005
turističkim destinacijama
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama133,000,000133,000,000132,823,698132,823,69899.999.9
454Subvencije privatnim preduzećima256,000,000256,000,000256,000,000256,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti830,000,000830,000,000813,288,721813,288,72198.098.0
621Nabavka domaće finansijske imovine10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
0006Podrška radu JP „Skijališta Srbije”25,000,00041,000,00041,000,00041,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama25,000,00041,000,00041,000,00041,000,000100.0100.0
0007Podrška radu JP „Stara planinaˮ50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,00050,000,00050,000,00050,000,000100.0100.0
0008Podrška radu „Tvrđava Golubački grad” d.o.o.10,000,00010,000,0009,966,2739,966,27399.799.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,0009,966,2739,966,27399.799.7
0009Podrška radu „Park Palić” d.o.o.10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
Podsticaji za projekte promocije, edukacije i treninga u105,000,000105,000,000104,956,745104,956,745100.0100.0
0010
turizmu
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti45,000,00045,000,00045,000,00045,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama55,000,00055,000,00054,956,74554,956,74599.999.9
0011Podrška radu Turističke organizacije Srbije500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
Istraživanje tržišta, upravljanje kvalitetom, unapređenje172,182,000171,970,000165,012,319165,012,31996.096.0
0012
turističkih proizvoda i konkurentnosti u turizmu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,530,00065,530,00064,963,74464,963,74499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,065,00010,065,0009,842,0079,842,00797.897.8
414Socijalna davanja zaposlenima216,000476,000420,589420,58988.488.4
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,066,3151,066,31582.082.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi470,000470,000469,155469,15599.899.8
421Stalni troškovi1,000,0001,000,000596,570596,57059.759.7
422Troškovi putovanja400,000520,000502,472502,47296.696.6
423Usluge po ugovoru68,131,00067,781,00064,807,78664,807,78695.695.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge18,000,00018,000,00017,717,10317,717,10398.498.4
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000520,920520,92074.474.4
426Materijal2,420,0002,178,000680,228680,22831.231.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate550,000550,000127,963127,96323.323.3
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,0002,900,4002,900,40096.796.7
512Mašine i oprema400,000400,000397,067397,06799.399.3
0013Administracija i upravljanje208,683,000210,314,000205,074,585205,074,58597.597.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)53,744,00053,794,00053,779,01053,779,010100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,076,0008,176,0008,147,5208,147,52099.799.7
413Naknade u naturi200,000200,000200,000200,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima501,000501,000329,956329,95665.965.9
415Naknade troškova za zaposlene670,0001,550,0001,431,6361,431,63692.492.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi620,000620,000611,050611,05098.698.6
421Stalni troškovi5,781,0005,781,0004,559,6064,559,60678.978.9
422Troškovi putovanja10,335,00010,382,0009,565,6519,565,65192.192.1
423Usluge po ugovoru68,530,00070,410,00069,742,93569,742,93599.199.1
424Specijalizovane usluge2,915,0002,915,0002,885,7002,885,70099.099.0
425Tekuće popravke i održavanje3,267,0002,941,0001,806,9311,806,93161.461.4
426Materijal14,669,00013,669,00012,877,87112,877,87194.294.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama13,500,00013,500,00013,499,99613,499,996100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000296,641296,64198.998.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,729,0001,729,0001,558,4611,558,46190.190.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih420,000420,000413,227413,22798.498.4
organa
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,942,3931,942,39397.197.1
515Nematerijalna imovina21,426,00021,426,00021,426,00021,426,000100.0100.0
Vaučeri za intenziviranje korišćenja turističke ponude1,000,000,0001,000,000,000939,755,392939,755,39294.094.0
4003
Republike Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama70,000,00070,000,00049,134,56649,134,56670.270.2
454Subvencije privatnim preduzećima930,000,000930,000,000890,620,826890,620,82695.895.8
5002Unapređenje infrastrukture u oblasti nautičkog turizma141,000,000141,000,000132,270,102132,270,10293.893.8
511Zgrade i građevinski objekti141,000,000141,000,000132,270,102132,270,10293.893.8
Izgradnja i uređenje turističke infrastrukture i1,579,000,0001,579,000,0001,578,491,3871,578,491,387100.0100.0
5004
suprastrukture na području Podunavlja
511Zgrade i građevinski objekti1,579,000,0001,579,000,0001,578,491,3871,578,491,387100.0100.0
7051Podrška održavanju EGZIT festivala65,000,00065,000,00065,000,00065,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00065,000,00065,000,00065,000,000100.0100.0
MINISTARSTVO INFORMISANjA I
38TELEKOMUNIKACIJA7,726,070,0008,141,376,0814,467,061,0064,467,061,00654.954.9
Izvori finansiranja za razdeo 38
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,800,786,0003,070,976,0003,028,775,2973,028,775,29798.698.6
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika940,000940,000778,996778,99682.982.9
11Primanja od inostranih zaduživanja1,292,533,0001,437,114,9021,437,097,5131,437,097,513100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina534,179409,200409,20076.676.6
56Finansijska pomoć EU3,631,811,0003,631,811,000
Telekomunikacije i informaciono društvo6,008,103,0006,332,684,9022,670,289,2892,670,289,28942.242.2
0703
460Komunikacije6,008,103,0006,332,684,9022,670,289,2892,670,289,28942.242.2
Uređenje i nadzor elektronskih komunikacija i poštanskog182,815,000362,691,000351,621,792351,621,79296.996.9
0001
saobraćaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,139,00054,139,00052,694,54852,694,54897.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,202,0008,202,0007,980,9147,980,91497.397.3
413Naknade u naturi144,000150,000136,000136,00090.790.7
414Socijalna davanja zaposlenima706,000706,000547,776547,77677.677.6
415Naknade troškova za zaposlene350,000350,000304,148304,14886.986.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,000,000926,819926,81992.792.7
421Stalni troškovi262,000262,000222,229222,22984.884.8
422Troškovi putovanja150,000170,000160,815160,81594.694.6
423Usluge po ugovoru23,600,00023,600,00016,298,90516,298,90569.169.1
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,350,0001,314,1601,314,16097.397.3
426Materijal2,881,0002,881,0002,238,9892,238,98977.777.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama180,000,000180,000,000180,000,000100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama84,176,00084,176,00083,297,66383,297,66399.099.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate101,000101,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,0002,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti100,000100,000
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina4,000,0004,000,0003,998,8263,998,826100.0100.0
0003Održavanje i razvoj AMRES135,000,000135,000,000135,000,000135,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge135,000,000135,000,000135,000,000135,000,000100.0100.0
0008Razvoj informacionog društva288,843,000288,845,000277,305,505277,305,50596.096.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,951,00022,951,00021,036,26621,036,26691.791.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,478,0003,478,0003,186,9943,186,99491.691.6
413Naknade u naturi98,000100,00088,00088,00088.088.0
414Socijalna davanja zaposlenima348,000348,000
415Naknade troškova za zaposlene105,000105,00061,83161,83158.958.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi321,000321,000315,334315,33498.298.2
421Stalni troškovi971,000971,000892,512892,51291.991.9
422Troškovi putovanja400,000400,000338,336338,33684.684.6
423Usluge po ugovoru70,327,00070,327,00070,320,39570,320,395100.0100.0
424Specijalizovane usluge18,100,00018,100,00018,038,30418,038,30499.799.7
425Tekuće popravke i održavanje4,100,0004,100,0003,138,2333,138,23376.576.5
426Materijal100,000100,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama117,591,000117,591,000117,552,300117,552,300100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema9,500,0009,500,0001,986,0001,986,00020.920.9
515Nematerijalna imovina40,351,00040,351,00040,351,00040,351,000100.0100.0
Razvoj IKT infrastrukture u ustanovama obrazovanja, nauke i231,001,000231,001,000231,000,000231,000,000100.0100.0
0010
kulture
423Usluge po ugovoru1,0001,000
424Specijalizovane usluge231,000,000231,000,000231,000,000231,000,000100.0100.0
0011Administracija i upravljanje100,274,000100,396,00092,739,28692,739,28692.492.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,229,00029,229,00029,087,90529,087,90599.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,642,0004,642,0004,406,8184,406,81894.994.9
413Naknade u naturi172,000322,000265,000265,00082.382.3
414Socijalna davanja zaposlenima352,000352,000310,894310,89488.388.3
415Naknade troškova za zaposlene1,250,0001,250,0001,091,9431,091,94387.487.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi520,000520,000512,623512,62398.698.6
421Stalni troškovi3,805,0003,805,0002,444,1362,444,13664.264.2
422Troškovi putovanja6,335,0006,335,0005,092,0395,092,03980.480.4
423Usluge po ugovoru41,824,00041,824,00039,809,61239,809,61295.295.2
424Specijalizovane usluge1,015,0001,015,000744,000744,00073.373.3
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,0001,342,5361,342,53667.167.1
426Materijal5,230,0005,230,0004,432,2774,432,27784.784.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000272,00074,52774,52727.427.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000496,112496,11299.299.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000,0001,000,000945,602945,60294.694.6
organa
512Mašine i oprema2,100,0002,100,0001,683,2631,683,26380.280.2
Izgradnja širokopojasne komunikacione infrastrukture u4,631,811,0004,729,702,6711,097,891,6711,097,891,67123.223.2
4005
ruralnim predelima Republike Srbije - Faza 1 i 2
511Zgrade i građevinski objekti4,631,811,0004,729,702,6711,097,891,6711,097,891,67123.223.2
Razvoj informaciono-komunikacione infrastrukture u292,533,000339,223,230339,205,842339,205,842100.0100.0
4007
osnovnim i srednjim školama u RS - Povezane škole, faza III
444Prateći troškovi zaduživanja878,0001,016,0791,015,6711,015,671100.0100.0
512Mašine i oprema291,655,000338,207,151338,190,171338,190,171100.0100.0
5004Digitalizacija turističke ponude Srbije80,176,00080,176,00080,056,69680,056,69699.999.9
512Mašine i oprema80,176,00080,176,00080,056,69680,056,69699.999.9
Izgradnja i unapređenje kapaciteta MIT, nacionalnog CERT-65,650,00065,650,00065,468,49765,468,49799.799.7
5005a RS i CERT-a republičkih organa radi prevencije i brzog
reagovanja na incidente u oblasti informacione bezbednosti
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema65,650,00065,650,00065,468,49765,468,49799.799.7
Sistem javnog informisanja1,717,967,0001,808,691,1791,796,771,7171,796,771,71799.399.3
1204
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni1,717,967,0001,808,691,1791,796,771,7171,796,771,71799.399.3
110
poslovi i spoljni poslovi
Podrška ostvarivanju javnog interesa u oblasti232,000,000234,100,000233,947,659233,947,65999.999.9
0001
informisanja
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,0001,940,4961,940,49697.097.0
424Specijalizovane usluge158,150,000159,250,000159,249,100159,249,100100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama71,850,00072,850,00072,758,06272,758,06299.999.9
Podrška informisanju građana na teritoriji AP Kosovo i20,280,00019,280,00018,538,68918,538,68996.296.2
0003
Metohija na srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru280,000280,000268,689268,68996.096.0
424Specijalizovane usluge14,000,00013,600,00013,320,00013,320,00097.997.9
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0005,400,0004,950,0004,950,00091.791.7
Podrška informisanju pripadnika srpskog naroda u zemljama35,094,00034,494,00034,303,16434,303,16499.499.4
0005
regiona na srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru294,000294,000293,828293,82899.999.9
424Specijalizovane usluge34,800,00034,200,00034,009,33634,009,33699.499.4
Podrška informisanju nacionalnih manjina na sopstvenom49,631,00049,131,00049,128,51949,128,519100.0100.0
0006
jeziku
423Usluge po ugovoru431,000431,000430,169430,16999.899.8
424Specijalizovane usluge34,800,00034,300,00034,300,00034,300,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama14,400,00014,400,00014,398,35014,398,350100.0100.0
0007Podrška informisanju osoba sa invaliditetom18,326,00018,326,00018,325,71518,325,715100.0100.0
423Usluge po ugovoru326,000326,000325,715325,71599.999.9
424Specijalizovane usluge10,800,00010,800,00010,800,00010,800,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama7,200,0007,200,0007,200,0007,200,000100.0100.0
Podrška radu ustanove za novinsko - izdavačku delatnost60,269,00060,803,17955,399,19055,399,19091.191.1
0008
„Panorama”
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,135,00023,135,00021,923,15221,923,15294.894.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,505,0003,505,0003,321,6843,321,68494.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima444,000444,000431,545431,54597.297.2
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,000104,400104,40052.252.2
421Stalni troškovi1,341,0001,341,0001,131,0991,131,09984.384.3
422Troškovi putovanja2,775,0002,775,0002,384,1182,384,11885.985.9
423Usluge po ugovoru24,539,00025,073,17924,644,78524,644,78598.398.3
425Tekuće popravke i održavanje440,000440,000428,950428,95097.597.5
426Materijal1,020,0001,020,000747,077747,07773.273.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate70,00070,00032,50032,50046.446.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,550,0002,550,000
512Mašine i oprema250,000250,000249,880249,880100.0100.0
0009Finansiranje osnovne delatnosti javnih medijskih servisa1,250,000,0001,340,000,0001,340,000,0001,340,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,250,000,0001,340,000,0001,340,000,0001,340,000,000100.0100.0
0010Projektno finansiranje javnih medijskih servisa20,302,00020,302,00020,302,00020,302,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge20,302,00020,302,00020,302,00020,302,000100.0100.0
Razvoj sistema u oblasti javnog informisanja i nadzor nad32,065,00032,255,00026,826,78126,826,78183.283.2
0012
sprovođenjem zakona
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,629,00018,629,00016,169,68116,169,68186.886.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,780,0002,780,0002,449,7072,449,70788.188.1
413Naknade u naturi122,000122,00082,00082,00067.267.2
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000375,021375,02193.893.8
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000104,621104,62134.934.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000
422Troškovi putovanja250,000250,000136,173136,17354.554.5
423Usluge po ugovoru7,084,0007,084,0005,960,4985,960,49884.184.1
512Mašine i oprema1,500,0001,500,000559,080559,08037.337.3
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000990,000990,00099.099.0
39MINISTARSTVO ZA JAVNA ULAGANjA20,983,005,00022,619,131,28722,050,711,62222,050,711,62297.597.5
Izvori finansiranja za razdeo 39
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,518,510,0005,118,510,0004,632,924,9694,632,924,96990.590.5
06Donacije od međunarodnih organizacija23,894,000823,063,600796,940,336796,940,33696.896.8
11Primanja od inostranih zaduživanja15,440,601,00016,672,830,94316,616,119,57316,616,119,57399.799.7
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih4,726,7444,726,7444,726,744100.0100.0
15
godina
Obnova i izgradnja objekata javne namene i saniranje
1511
posledica elementarne nepogode20,983,005,00022,619,131,28722,050,711,62222,050,711,62297.597.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni20,983,005,00022,619,131,28722,050,711,62222,050,711,62297.597.5
110
poslovi i spoljni poslovi
Koordinacija poslova obnove i izgradnje objekata javne196,580,000196,580,000137,422,219137,422,21969.969.9
0001
namene
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,087,00038,087,00037,489,83237,489,83298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,771,0005,771,0005,679,7105,679,71098.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima202,000202,000102,320102,32050.750.7
415Naknade troškova za zaposlene4,500,0004,500,0003,523,7863,523,78678.378.3
421Stalni troškovi8,520,0008,520,0002,722,1992,722,19932.032.0
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,781,7891,781,78959.459.4
423Usluge po ugovoru115,800,000115,800,00079,244,61179,244,61168.468.4
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0003,000,000596,370596,37019.919.9
426Materijal8,200,0008,200,0006,079,2386,079,23874.174.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,200,0002,200,000202,364202,3649.29.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,500,000
512Mašine i oprema3,500,0003,500,000
0002Koordinacija poslova nakon elementarne i druge nepogode872,113,000872,383,556660,946,401660,946,40175.875.8
444Prateći troškovi zaduživanja270,556270,556270,556100.0100.0
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih872,113,000872,113,000660,675,845660,675,84575.875.8
nepogoda ili drugih prirodnih uzroka
5001Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti zdravstva12,329,000,00014,062,018,35813,869,763,65013,869,763,65098.698.6
444Prateći troškovi zaduživanja34,667,35834,667,35834,667,358100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti11,026,000,00012,692,351,00012,500,168,33812,500,168,33898.598.5
512Mašine i oprema1,303,000,0001,335,000,0001,334,927,9541,334,927,954100.0100.0
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti prosvete i2,854,283,0004,619,145,0734,615,382,2754,615,382,27599.999.9
5002
nauke
424Specijalizovane usluge777,000777,000776,000776,00099.999.9
444Prateći troškovi zaduživanja1,095,0006,684,7296,684,5186,684,518100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,820,611,0004,472,883,3444,469,333,1674,469,333,16799.999.9
512Mašine i oprema31,800,000138,800,000138,588,591138,588,59199.899.8
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti sportske1,510,000,0001,110,000,0001,023,262,1521,023,262,15292.292.2
5003
infrastrukture
511Zgrade i građevinski objekti1,510,000,0001,110,000,0001,023,262,1521,023,262,15292.292.2
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti socijalne1,577,453,0001,028,453,0001,027,924,3561,027,924,35699.999.9
5004
zaštite
511Zgrade i građevinski objekti1,577,453,0001,028,453,0001,027,924,3561,027,924,35699.999.9
5005Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti kulture492,919,000408,621,300394,080,569394,080,56996.496.4
444Prateći troškovi zaduživanja702,300702,300702,300100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti492,919,000407,919,000393,378,269393,378,26996.496.4
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti lokalne1,150,657,000321,930,000321,930,000321,930,000100.0100.0
5006
komunalne infrastrukture
511Zgrade i građevinski objekti1,150,657,000321,930,000321,930,000321,930,000100.0100.0
40BEZBEDNOSNO-INFORMATIVNA AGENCIJA9,834,908,0009,836,187,8509,792,763,337980,0009,793,743,33799.699.6
41REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA ZAKONODAVSTVO135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
Izvori finansiranja za razdeo 41
01Opšti prihodi i primanja budžeta135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
Izgradnja, praćenje i unapređenje pravnog sistema135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
1606
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
110
poslovi i spoljni poslovi
Nadzor nad procesom donošenja propisa i opštih akata u135,405,000135,405,000129,203,558129,203,55895.495.4
0001
pravnom sistemu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)105,606,000105,606,000103,703,236103,703,23698.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,999,00015,999,00015,711,04015,711,04098.298.2
413Naknade u naturi200,000200,00063,00063,00031.531.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,750,0001,750,0001,741,6051,741,60599.599.5
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000756,823756,82375.775.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000741,455741,45592.792.7
421Stalni troškovi2,350,0002,350,0001,889,1721,889,17280.480.4
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja20,00020,000
423Usluge po ugovoru4,530,0004,530,0002,605,0082,605,00857.557.5
424Specijalizovane usluge500,000500,000
426Materijal1,500,0001,500,0001,013,2091,013,20967.567.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih150,000150,000
organa
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000979,010979,01097.997.9
42REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA JAVNE POLITIKE177,692,000180,969,834175,780,408175,780,40897.197.1
Izvori finansiranja za razdeo 42
01Opšti prihodi i primanja budžeta166,024,000166,024,000163,298,283163,298,28398.498.4
06Donacije od međunarodnih organizacija11,668,00011,668,0009,870,5209,870,52084.684.6
11Primanja od inostranih zaduživanja3,277,8342,611,6052,611,60579.779.7
Razvoj sistema javnih politika177,692,000180,969,834175,780,408175,780,40897.197.1
0610
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni177,692,000180,969,834175,780,408175,780,40897.197.1
110
poslovi i spoljni poslovi
0005Analiza efekata propisa118,056,000117,553,000115,093,034115,093,03497.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,333,00057,863,00056,766,52956,766,52998.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,827,0008,767,0008,600,1298,600,12998.198.1
413Naknade u naturi250,000250,000248,000248,00099.299.2
414Socijalna davanja zaposlenima550,000641,000619,632619,63296.796.7
415Naknade troškova za zaposlene740,000676,000549,210549,21081.281.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000469,155469,15593.893.8
421Stalni troškovi1,200,0001,200,000786,705786,70565.665.6
422Troškovi putovanja1,800,0001,800,0001,685,3591,685,35993.693.6
423Usluge po ugovoru41,146,00041,146,00040,858,04940,858,04999.399.3
424Specijalizovane usluge700,000700,000648,000648,00092.692.6
425Tekuće popravke i održavanje450,000450,000404,622404,62289.989.9
426Materijal2,300,0002,300,0002,292,4202,292,42099.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00020,24920,24933.733.7
512Mašine i oprema700,000700,000676,974676,97496.796.7
515Nematerijalna imovina500,000500,000468,000468,00093.693.6
0006Upravljanje kvalitetom javnih politika47,968,00048,471,00048,205,24948,205,24999.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,978,00040,448,00040,441,20840,441,208100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,068,0006,128,0006,126,8436,126,843100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima179,000179,000135,000135,00075.475.4
415Naknade troškova za zaposlene700,000673,000620,498620,49892.292.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi143,000143,000141,895141,89599.299.2
422Troškovi putovanja900,000900,000739,804739,80482.282.2
4004Projekat za poslovno okruženje i digitalizaciju u Srbiji11,668,00011,668,0009,870,5209,870,52084.684.6
421Stalni troškovi606,000606,000302,342302,34249.949.9
422Troškovi putovanja175,000175,000
423Usluge po ugovoru10,187,00010,187,0009,568,1789,568,17893.993.9
426Materijal200,000200,000
512Mašine i oprema500,000500,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za3,277,8342,611,6052,611,60579.779.7
7095
zelenu tranziciju
423Usluge po ugovoru3,268,0002,601,7712,601,77179.679.6
444Prateći troškovi zaduživanja9,8349,8349,834100.0100.0
43REPUBLIČKI ZAVOD ZA STATISTIKU1,807,713,0001,923,713,0001,518,203,7111,518,203,71178.978.9
Izvori finansiranja za razdeo 43
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,233,682,0001,233,682,0001,219,582,1461,219,582,14698.998.9
06Donacije od međunarodnih organizacija564,172,000680,172,000289,151,708289,151,70842.542.5
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih9,859,0009,859,0009,469,8579,469,85796.196.1
15
godina
Izrada rezultata zvanične statistike1,807,713,0001,923,713,0001,518,203,7111,518,203,71178.978.9
0611
130Opšte usluge1,807,713,0001,923,713,0001,518,203,7111,518,203,71178.978.9
Društvene statistike, demografska analiza i ciljevi47,050,00045,940,00045,769,67645,769,67699.699.6
0001
održivog razvoja
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,435,0001,435,0001,428,5301,428,53099.599.5
422Troškovi putovanja200,000200,000166,829166,82983.483.4
423Usluge po ugovoru44,035,00042,925,00042,799,44742,799,44799.799.7
424Specijalizovane usluge1,180,0001,180,0001,175,0801,175,08099.699.6
426Materijal200,000200,000199,790199,79099.999.9
0002Makroekonomske statistike i statistika poljoprivrede17,860,00017,860,00017,608,60917,608,60998.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,0001,238,7911,238,79199.199.1
422Troškovi putovanja210,000210,000209,757209,75799.999.9
423Usluge po ugovoru16,200,00016,200,00015,960,15715,960,15798.598.5
426Materijal200,000200,000199,904199,904100.0100.0
0003Poslovne statistike42,780,00042,380,00041,784,89141,784,89198.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,980,0001,980,0001,823,0641,823,06492.192.1
422Troškovi putovanja150,000150,000147,754147,75498.598.5
423Usluge po ugovoru39,750,00039,350,00038,922,04838,922,04898.998.9
424Specijalizovane usluge700,000700,000692,540692,54098.998.9
426Materijal200,000200,000199,486199,48699.799.7
0004Administracija i upravljanje1,039,878,0001,042,138,0001,030,816,8731,030,816,87398.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)769,965,000769,965,000764,697,535764,697,53599.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca116,919,000116,919,000116,099,316116,099,31699.399.3
413Naknade u naturi1,300,0001,300,0001,298,7481,298,74899.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima7,960,00010,940,00010,865,33610,865,33699.399.3
415Naknade troškova za zaposlene13,756,00013,756,00013,390,44913,390,44997.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,340,0003,340,0003,320,1303,320,13099.499.4
421Stalni troškovi51,900,00051,900,00051,787,14651,787,14699.899.8
422Troškovi putovanja4,400,0004,110,0003,863,7523,863,75294.094.0
423Usluge po ugovoru40,856,00040,856,00040,797,27140,797,27199.999.9
425Tekuće popravke i održavanje9,000,0008,570,0008,570,0008,570,000100.0100.0
426Materijal10,800,00010,800,00010,800,00010,800,000100.0100.0
441Otplata domaćih kamata30,00030,0009609603.23.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate401,000401,000131,770131,77032.932.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih350,000350,000340,783340,78397.497.4
organa
511Zgrade i građevinski objekti4,201,0004,201,000169,800169,8004.04.0
512Mašine i oprema4,700,0004,700,0004,683,8764,683,87699.799.7
Statistika demografije, zdravstva i tržišta rada i52,114,00051,364,00050,352,42150,352,42198.098.0
0005
upotreba administrativnih podataka u statistici
422Troškovi putovanja164,000164,00076,80776,80746.846.8
423Usluge po ugovoru51,800,00051,050,00050,126,65750,126,65798.298.2
426Materijal150,000150,000148,957148,95799.399.3
Usaglašavanje zvanične statistike sa evropskim99,606,00099,606,00093,838,78193,838,78194.294.2
4001
statističkim sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,827,00029,327,00028,864,66228,864,66298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,466,0004,466,0004,372,9974,372,99797.997.9
421Stalni troškovi50,00050,00019,66619,66639.339.3
422Troškovi putovanja26,800,00017,000,00013,885,16513,885,16581.781.7
423Usluge po ugovoru33,001,00035,301,00033,255,31633,255,31694.294.2
424Specijalizovane usluge8,661,0008,661,0008,659,6068,659,606100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,401,0002,401,0002,395,8102,395,81099.899.8
426Materijal2,400,0002,400,0002,385,5602,385,56099.499.4
IPA 2022 nacionalna „Unapređen statistički sistem i355,140,000355,140,000
4003povećana uporedivost i međupovezanost statističkih
podataka“
421Stalni troškovi750,000750,000
422Troškovi putovanja6,900,0006,900,000
423Usluge po ugovoru166,740,000166,740,000
424Specijalizovane usluge90,000,00090,000,000
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal5,000,0005,000,000
512Mašine i oprema80,000,00080,000,000
515Nematerijalna imovina5,650,0005,650,000
7071IPA 2018 - Nacionalni program153,285,000269,285,000238,032,459238,032,45988.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,500,00067,500,00060,541,72060,541,72089.789.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,450,00010,450,0009,174,6439,174,64387.887.8
422Troškovi putovanja5,351,0005,351,0003,632,9813,632,98167.967.9
423Usluge po ugovoru56,484,000146,484,000128,575,956128,575,95687.887.8
424Specijalizovane usluge9,200,00015,200,00014,852,86114,852,86197.797.7
426Materijal300,000300,000298,452298,45299.599.5
512Mašine i oprema4,000,00024,000,00020,955,84620,955,84687.387.3
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
44REPUBLIČKI HIDROMETEOROLOŠKI ZAVOD2,465,894,0002,470,271,9812,177,797,3952,177,797,39588.288.2
Izvori finansiranja za razdeo 44
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,440,113,0002,440,113,0002,166,089,0992,166,089,09988.888.8
06Donacije od međunarodnih organizacija17,776,00022,153,9818,838,4808,838,48039.939.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih8,005,0008,005,0002,869,8162,869,81635.935.9
15
godina
Protivgradna zaštita1,141,452,0001,141,452,0001,013,341,6271,013,341,62788.888.8
0108
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,141,452,0001,141,452,0001,013,341,6271,013,341,62788.888.8
0001Sistem odbrane od grada1,055,452,0001,055,452,0001,001,105,1531,001,105,15394.994.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)202,168,000202,168,000184,294,154184,294,15491.291.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,435,00021,435,00019,823,74519,823,74592.592.5
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,650,0001,650,0001,070,7511,070,75164.964.9
415Naknade troškova za zaposlene33,000,00033,000,00025,947,70925,947,70978.678.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,924,0004,924,0004,923,0964,923,096100.0100.0
421Stalni troškovi29,203,00029,203,00026,125,72526,125,72589.589.5
422Troškovi putovanja200,000200,000129,110129,11064.664.6
423Usluge po ugovoru88,765,00088,438,00088,044,35388,044,35399.699.6
424Specijalizovane usluge1,750,0001,750,0001,477,1751,477,17584.484.4
425Tekuće popravke i održavanje23,850,00023,850,00016,017,68716,017,68767.267.2
426Materijal626,860,000626,860,000618,647,915618,647,91598.798.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate540,000540,000210,595210,59539.039.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova8,906,0009,506,6639,380,2749,380,27498.798.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih500,000500,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti9,400,0009,126,3373,582,5203,582,52039.339.3
512Mašine i oprema2,300,0002,300,0001,430,3451,430,34562.262.2
Izgradnja, opremanje objekata radarskih centara Valjevo,86,000,00086,000,00012,236,47412,236,47414.214.2
5002
Užice, Petrovac, Bešnjaja, Kruševac
511Zgrade i građevinski objekti85,000,00085,000,00011,674,69411,674,69413.713.7
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000561,780561,78056.256.2
Meteorološki i hidrološki poslovi od interesa za
0403
Republiku Srbiju1,324,442,0001,328,819,9811,164,455,7681,164,455,76887.687.6
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po1,324,442,0001,328,819,9811,164,455,7681,164,455,76887.687.6
410
pitanju rada
0001Meteorološki osmatrački sistem580,593,000580,593,000558,055,461558,055,46196.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)158,773,000158,773,000149,835,336149,835,33694.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,995,00022,995,00021,686,74221,686,74294.394.3
415Naknade troškova za zaposlene9,650,0009,650,0007,956,5067,956,50682.582.5
421Stalni troškovi12,471,00012,471,00011,601,90511,601,90593.093.0
422Troškovi putovanja470,000470,000360,439360,43976.776.7
423Usluge po ugovoru41,610,00041,610,00041,166,64041,166,64098.998.9
424Specijalizovane usluge1,100,0001,100,000798,000798,00072.572.5
425Tekuće popravke i održavanje11,839,00011,839,00011,281,62311,281,62395.395.3
426Materijal28,945,00028,945,00024,414,98924,414,98984.384.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
512Mašine i oprema292,640,000292,640,000288,953,280288,953,28098.798.7
Meteorološki i hidrološko analitičko-prognostički134,502,000133,932,000111,138,333111,138,33383.083.0
sistem, hidrometeorološki sistem za ranu najavu i upozorenja
0002
i hidrometeorološki računarski i telekomunikacioni
sistem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)98,166,00097,596,00086,295,79986,295,79988.488.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,872,00014,872,00013,073,81413,073,81487.987.9
415Naknade troškova za zaposlene2,400,0002,400,0001,768,8841,768,88473.773.7
421Stalni troškovi5,196,0005,196,0004,212,0874,212,08781.181.1
422Troškovi putovanja350,000350,000187,586187,58653.653.6
423Usluge po ugovoru3,123,0003,123,0001,287,5351,287,53541.241.2
425Tekuće popravke i održavanje5,200,0005,200,0003,603,5523,603,55269.369.3
426Materijal4,895,0004,895,000659,077659,07713.513.5
512Mašine i oprema300,000300,00050,00050,00016.716.7
0003Hidrološki osmatrački sistem i hidrološke analize87,089,00087,089,00077,280,98577,280,98588.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,562,00051,562,00048,812,59648,812,59694.794.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,874,0007,874,0007,451,9857,451,98594.694.6
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,087,6501,087,65083.783.7
421Stalni troškovi6,299,0006,299,0004,401,9284,401,92869.969.9
422Troškovi putovanja1,750,0001,750,0001,509,9221,509,92286.386.3
423Usluge po ugovoru9,915,0009,915,0009,563,4539,563,45396.596.5
425Tekuće popravke i održavanje2,160,0002,160,0001,090,1501,090,15050.550.5
426Materijal4,655,0004,655,0003,343,3013,343,30171.871.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,00020,00020,00020,000100.0100.0
512Mašine i oprema1,554,0001,554,000
Praćenje i analiza klime i prognoza klimatske68,522,00068,522,00060,757,85860,757,85888.788.7
0004
varijabilnosti i klimatskih promena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)53,900,00053,900,00049,205,45649,205,45691.391.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,167,0008,167,0007,457,6377,457,63791.391.3
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000687,330687,33068.768.7
421Stalni troškovi3,285,0003,285,0002,363,9812,363,98172.072.0
422Troškovi putovanja220,000220,00099,31499,31445.145.1
423Usluge po ugovoru825,000825,000750,940750,94091.091.0
426Materijal1,000,0001,000,000143,200143,20014.314.3
512Mašine i oprema125,000125,00050,00050,00040.040.0
0005Ostali stručni i operativni poslovi288,053,000288,623,000243,852,671243,852,67184.584.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,264,000100,264,00090,191,40190,191,40190.090.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,756,00015,756,00013,673,57413,673,57486.886.8
413Naknade u naturi1,000571,000540,000540,00094.694.6
414Socijalna davanja zaposlenima10,625,00010,625,00010,093,03510,093,03595.095.0
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,282,0661,282,06675.475.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi9,829,0009,829,0009,828,3909,828,390100.0100.0
421Stalni troškovi37,868,00037,868,00033,633,59533,633,59588.888.8
422Troškovi putovanja4,150,0004,150,0002,191,5652,191,56552.852.8
423Usluge po ugovoru42,331,00042,331,00037,505,39137,505,39188.688.6
424Specijalizovane usluge2,546,0002,546,0001,915,8541,915,85475.275.2
425Tekuće popravke i održavanje17,148,00017,148,00013,479,14213,479,14278.678.6
426Materijal14,644,00014,644,00010,449,70410,449,70471.471.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama27,847,00027,847,00017,842,61117,842,61164.164.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate950,000950,000286,983286,98330.230.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,000190,000190,00095.095.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih800,000800,000167,231167,23120.920.9
organa
512Mašine i oprema1,394,0001,394,000582,130582,13041.841.8
4008Klimatska osmatranja, modeliranje i usluge u Evropi2,810,0002,810,000
512Mašine i oprema2,710,0002,710,000
515Nematerijalna imovina100,000100,000
4010Podrška i saradnja sa WMO1,950,0001,950,000
422Troškovi putovanja50,00050,000
423Usluge po ugovoru1,900,0001,900,000
Unapređenje sistema za monitoring voda za potrebe zaštite1,400,5271,400,0001,400,000100.0100.0
4013
životne sredine i prevencije od poplava u Vojvodini
424Specijalizovane usluge1,400,5271,400,0001,400,000100.0100.0
Unapređenje hidrometeorološke računarsko-139,902,000139,902,000101,662,164101,662,16472.772.7
4014telekomunikacione infrastrukture i meteorološkog
osmatračkog sistema
421Stalni troškovi15,000,00015,000,0008,893,5848,893,58459.359.3
423Usluge po ugovoru1,100,0001,100,000442,080442,08040.240.2
511Zgrade i građevinski objekti22,150,00022,150,00013,828,02913,828,02962.462.4
512Mašine i oprema101,652,000101,652,00078,498,47178,498,47177.277.2
Unapređenje klimatskog informacionog sistema - Klima8,321,0008,321,0001,168,6101,168,61014.014.0
4015
karpatskog regiona
423Usluge po ugovoru5,221,0005,221,0001,168,6101,168,61022.422.4
426Materijal1,000,0001,000,000
511Zgrade i građevinski objekti1,000,0001,000,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
515Nematerijalna imovina100,000100,000
Podrška razvoju i standardizaciji klimatskih servisa u2,185,0002,185,000211,238211,2389.79.7
4016
Evropi - CLIMATEUROPE 2
422Troškovi putovanja535,000535,000112,679112,67921.121.1
423Usluge po ugovoru1,650,0001,650,00098,55998,5596.06.0
Sistem za prognozu i upozorenja na pojavu poplava u slivu1,150,0001,150,000114,180114,1809.99.9
4017
reke Save
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja450,000450,000114,180114,18025.425.4
423Usluge po ugovoru300,000300,000
426Materijal200,000200,000
512Mašine i oprema200,000200,000
ASPECT - Koherentne prognoze evropske klime sa fokusom na4,555,0004,555,0001,371,7691,371,76930.130.1
4018
adaptaciju
422Troškovi putovanja905,000905,00098,71298,71210.910.9
423Usluge po ugovoru3,650,0003,650,0001,273,0561,273,05634.934.9
Unapređenje baze meteroloških podataka i primene4,810,0006,587,0406,492,5006,492,50098.698.6
4019
numeričkih modela
423Usluge po ugovoru4,810,0006,587,0406,492,5006,492,50098.698.6
Proširenje baze podataka kao osnove sistema za monitoring1,200,414950,000950,00079.179.1
4020
suše
423Usluge po ugovoru1,200,414950,000950,00079.179.1
45REPUBLIČKI GEODETSKI ZAVOD7,295,009,0007,565,009,0007,427,707,5297,427,707,52998.298.2
Izvori finansiranja za razdeo 45
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,795,153,0007,065,153,0006,928,737,9386,928,737,93898.198.1
11Primanja od inostranih zaduživanja499,856,000499,856,000498,969,592498,969,59299.899.8
Državni premer, katastar i upravljanje geoprostornim
1102
podacima na nacionalnom nivou7,295,009,0007,565,009,0007,427,707,5297,427,707,52998.298.2
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po7,295,009,0007,565,009,0007,427,707,5297,427,707,52998.298.2
410
pitanju rada
0001Upravljanje nepokretnostima i vodovima4,685,683,0004,955,683,0004,939,298,3664,939,298,36699.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,831,057,0002,831,057,0002,821,626,4892,821,626,48999.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca428,924,000428,924,000427,651,401427,651,40199.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima16,540,00016,540,00016,472,71416,472,71499.699.6
415Naknade troškova za zaposlene94,600,00097,100,00096,845,11696,845,11699.799.7
421Stalni troškovi699,742,000792,842,000791,406,589791,406,58999.899.8
422Troškovi putovanja3,597,0003,597,0002,783,4522,783,45277.477.4
423Usluge po ugovoru433,704,000608,104,000608,059,604608,059,604100.0100.0
426Materijal177,519,000177,519,000174,453,001174,453,00198.398.3
Obnova i održavanje referentnih osnova, referentnih250,392,000250,392,000231,723,727231,723,72792.592.5
0002
sistema i državne granice Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)147,236,000147,236,000137,100,089137,100,08993.193.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,307,00022,307,00020,770,66420,770,66493.193.1
414Socijalna davanja zaposlenima1,050,0001,050,000330,186330,18631.431.4
415Naknade troškova za zaposlene2,500,0002,500,0002,261,2762,261,27690.590.5
422Troškovi putovanja460,000460,000326,800326,80071.071.0
423Usluge po ugovoru24,022,00024,022,00024,022,00024,022,000100.0100.0
426Materijal6,817,0006,817,0006,626,6606,626,66097.297.2
512Mašine i oprema46,000,00046,000,00040,286,05240,286,05287.687.6
Stručni, upravni i inspekcijski nadzor i procena vrednosti141,362,000141,362,000139,931,001139,931,00199.099.0
0003
nepokretnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)106,163,000106,163,000105,648,131105,648,13199.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,027,00016,027,00016,005,69216,005,69299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000-42,383-42,383-21.2-21.2
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,113,9921,113,99279.679.6
422Troškovi putovanja794,000794,000428,508428,50854.054.0
423Usluge po ugovoru13,219,00013,219,00013,219,00013,219,000100.0100.0
426Materijal3,559,0003,559,0003,558,0603,558,060100.0100.0
Uspostavljanje i unapređenje nacionalne infrastrukture11,481,00011,481,0007,856,9227,856,92268.468.4
0004
geoprostornih podataka
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,449,0009,449,0006,555,2076,555,20769.469.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,432,0001,432,000993,114993,11469.469.4
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,00069,72669,72627.927.9
422Troškovi putovanja350,000350,000238,876238,87668.368.3
Unapređenje registra prostornih jedinica i adresnog882,484,000861,415,027834,016,974834,016,97496.896.8
0005registra i uspostava interoperabilnosti sa drugim
registrima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)187,370,000187,370,000184,991,856184,991,85698.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,539,00028,539,00028,026,26728,026,26798.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00010,60210,6025.35.3
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,767,1752,767,17595.495.4
422Troškovi putovanja805,000805,000188,995188,99523.523.5
423Usluge po ugovoru93,708,00093,708,00093,706,35293,706,352100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje288,469,000267,400,027251,795,277251,795,27794.294.2
426Materijal3,305,0003,305,0003,230,9443,230,94497.897.8
512Mašine i oprema137,821,000137,821,000136,879,620136,879,62099.399.3
515Nematerijalna imovina139,367,000139,367,000132,419,886132,419,88695.095.0
0006Administracija i upravljanje823,751,000844,819,973775,910,947775,910,94791.891.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)350,017,000348,417,000348,325,887348,325,887100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca53,407,00053,407,00052,771,37352,771,37398.898.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima13,050,00013,050,00012,999,01312,999,01399.699.6
415Naknade troškova za zaposlene7,184,0007,184,0006,601,1636,601,16391.991.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi64,000,00064,000,00063,044,27863,044,27898.598.5
421Stalni troškovi94,921,00094,921,00094,889,05094,889,050100.0100.0
422Troškovi putovanja3,089,0003,089,0001,053,4271,053,42734.134.1
423Usluge po ugovoru44,069,00045,669,00045,069,37645,069,37698.798.7
424Specijalizovane usluge5,605,0005,605,0003,666,4323,666,43265.465.4
425Tekuće popravke i održavanje75,923,00075,923,00015,942,64515,942,64521.021.0
426Materijal34,813,00034,813,00034,811,88934,811,889100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate17,880,00017,880,00017,305,13917,305,13996.896.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova58,331,00079,399,97379,372,16279,372,162100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti795,000795,000
512Mašine i oprema666,000666,00059,11359,1138.98.9
4002Unapređenje zemljišne administracije u Republici Srbiji499,856,000499,856,000498,969,592498,969,59299.899.8
422Troškovi putovanja3,439,0003,439,0003,438,7773,438,777100.0100.0
423Usluge po ugovoru160,702,000160,702,000160,001,769160,001,76999.699.6
426Materijal659,000659,000650,851650,85198.898.8
444Prateći troškovi zaduživanja844,000844,000843,223843,22399.999.9
512Mašine i oprema5,123,0005,123,0005,047,1055,047,10598.598.5
515Nematerijalna imovina329,089,000329,089,000328,987,866328,987,866100.0100.0
46REPUBLIČKI SEIZMOLOŠKI ZAVOD32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
Izvori finansiranja za razdeo 46
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
Zaštita životne sredine32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
0402
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
410
pitanju rada
32,468,00032,468,00020,458,72720,458,72763.063.0
0012Praćenje i proučavanje seizmičkih i seizmotektonskih pojava
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,902,00015,902,0006,968,7326,968,73243.843.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,410,0002,410,0001,055,7631,055,76343.843.8
413Naknade u naturi20,00020,0009,0009,00045.045.0
414Socijalna davanja zaposlenima710,000710,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00068,20068,20034.134.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000
421Stalni troškovi7,450,0007,450,0007,186,4727,186,47296.596.5
422Troškovi putovanja100,000100,00097,57197,57197.697.6
423Usluge po ugovoru2,366,0002,366,0002,325,0472,325,04798.398.3
424Specijalizovane usluge150,000150,00034,70034,70023.123.1
425Tekuće popravke i održavanje620,000620,000618,572618,57299.899.8
426Materijal390,000390,000279,043279,04371.571.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00021,91021,91043.843.8
512Mašine i oprema1,300,0001,300,0001,276,8261,276,82698.298.2
515Nematerijalna imovina600,000600,000516,890516,89086.186.1
REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA IMOVINU REPUBLIKE
47SRBIJE5,465,834,0006,521,985,0005,502,454,8095,502,454,80984.484.4
Izvori finansiranja za razdeo 47
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,408,234,0006,464,385,0005,502,454,8095,502,454,80985.185.1
11Primanja od inostranih zaduživanja57,600,00057,600,000
Evidencija, upravljanje i raspolaganje javnom svojinom5,465,834,0006,521,985,0005,502,454,8095,502,454,80984.484.4
0605
130Opšte usluge5,465,834,0006,521,985,0005,502,454,8095,502,454,80984.484.4
Evidentiranje, upis prava svojine i drugih stvarnih prava na34,463,00034,463,00032,239,69232,239,69293.593.5
0001
nepokretnostima i uspostavljanje javne svojine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,811,00019,811,00018,535,63818,535,63893.693.6
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,002,0003,002,0002,808,1492,808,14993.593.5
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000228,800228,80057.257.2
422Troškovi putovanja200,000200,000
423Usluge po ugovoru11,000,00011,000,00010,667,10410,667,10497.097.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
0002Upravljanje, raspolaganje i zaštita državne imovine702,317,0001,752,368,0001,597,369,3181,597,369,31891.291.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)101,487,000101,487,000101,010,749101,010,74999.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,385,00015,385,00015,303,12915,303,12999.599.5
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,188,3771,188,37769.969.9
421Stalni troškovi12,800,00012,800,0009,128,1849,128,18471.371.3
422Troškovi putovanja800,000800,000546,571546,57168.368.3
423Usluge po ugovoru25,600,00025,600,0009,441,1329,441,13236.936.9
424Specijalizovane usluge3,000,0005,000,0004,582,6984,582,69891.791.7
425Tekuće popravke i održavanje3,500,0003,500,0002,836,8522,836,85281.181.1
426Materijal300,000300,0007,8007,8002.62.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,000304,449304,44976.176.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova14,519,00014,519,00010,113,49710,113,49769.769.7
511Zgrade i građevinski objekti101,000,000708,660,000650,249,808650,249,80891.891.8
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
541Zemljište420,826,000861,217,000792,656,073792,656,07392.092.0
0003Administrativna podrška radu Direkcije77,535,00077,535,00068,372,91768,372,91788.288.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,571,00037,571,00037,461,63837,461,63899.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,738,0005,738,0005,675,4385,675,43898.998.9
413Naknade u naturi800,000800,000699,600699,60087.587.5
414Socijalna davanja zaposlenima3,895,0003,895,0003,306,7263,306,72684.984.9
415Naknade troškova za zaposlene800,000800,000748,575748,57593.693.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,450,0001,700,0001,594,3781,594,37893.893.8
421Stalni troškovi4,580,0004,580,0003,806,4773,806,47783.183.1
422Troškovi putovanja550,000550,000
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0007,745,6887,745,68896.896.8
424Specijalizovane usluge2,200,0002,200,0001,543,1001,543,10070.170.1
425Tekuće popravke i održavanje1,000,0001,000,000592,790592,79059.359.3
426Materijal5,950,0005,700,0003,944,7933,944,79369.269.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,00083,98783,98721.021.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema4,600,0004,600,0001,169,7271,169,72725.425.4
0004Upravljanje drumskim, graničnim i pograničnim prelazima618,715,000624,815,000570,793,706570,793,70691.491.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,962,00019,962,00019,522,43319,522,43397.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,094,0003,094,0002,957,6492,957,64995.695.6
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000203,784203,78450.950.9
421Stalni troškovi178,959,000178,959,000151,775,549151,775,54984.884.8
422Troškovi putovanja200,000200,00081,56881,56840.840.8
423Usluge po ugovoru500,000500,000414,816414,81683.083.0
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,0002,921,7172,921,71797.497.4
425Tekuće popravke i održavanje163,000,000169,100,000168,990,084168,990,08499.999.9
426Materijal1,000,0001,000,000646,572646,57264.764.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000536,288536,28889.489.4
511Zgrade i građevinski objekti219,000,000217,500,000192,375,941192,375,94188.488.4
512Mašine i oprema29,000,00030,500,00030,367,30630,367,30699.699.6
5004Izgradnja GP Kusjak112,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti112,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
5005Izgradnja GP Neštin112,000,000112,000,00078,935,91278,935,91270.570.5
511Zgrade i građevinski objekti112,000,000112,000,00078,935,91278,935,91270.570.5
5006Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije2,504,000,0002,504,000,0001,795,539,6401,795,539,64071.771.7
511Zgrade i građevinski objekti2,504,000,0002,504,000,0001,795,539,6401,795,539,64071.771.7
5007Izgradnja graničnog prelaza Sremska Rača800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
7067Nagradna igra "Uzmi račun i pobedi"447,204,000447,204,000447,203,624447,203,624100.0100.0
423Usluge po ugovoru303,000303,000302,940302,940100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti446,901,000446,901,000446,900,684446,900,684100.0100.0
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za57,600,00057,600,000
7095
zelenu tranziciju
423Usluge po ugovoru57,600,00057,600,000
48CENTAR ZA RAZMINIRANjE100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
Izvori finansiranja za razdeo 48
01Opšti prihodi i primanja budžeta100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
Bezbedno društvo100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
1401
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
0004Humanitarno razminiranje u Republici Srbiji100,031,000100,031,00098,599,84098,599,84098.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,865,00022,865,00022,226,84222,226,84297.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,661,0003,661,0003,367,3663,367,36692.092.0
413Naknade u naturi20,00020,0001,1001,1005.55.5
414Socijalna davanja zaposlenima148,000148,000147,257147,25799.599.5
415Naknade troškova za zaposlene1,844,0002,086,0002,063,6912,063,69198.998.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000400,000391,728391,72897.997.9
421Stalni troškovi9,900,0008,910,0008,666,3618,666,36197.397.3
422Troškovi putovanja6,400,0006,400,0006,399,9606,399,960100.0100.0
423Usluge po ugovoru10,054,00011,044,00011,042,58111,042,581100.0100.0
424Specijalizovane usluge31,084,00031,084,00031,084,00031,084,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje4,200,0004,200,0004,192,2084,192,20899.899.8
426Materijal5,855,0005,855,0005,854,0725,854,072100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000405,473405,47381.181.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema3,000,0002,758,0002,757,2022,757,202100.0100.0
49ZAVOD ZA INTELEKTUALNU SVOJINU185,472,000186,852,000183,749,883183,749,88398.398.3
Izvori finansiranja za razdeo 49
01Opšti prihodi i primanja budžeta179,740,000181,120,000180,092,612180,092,61299.499.4
06Donacije od međunarodnih organizacija2,500,0002,500,0001,997,5661,997,56679.979.9
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih3,232,0003,232,0001,659,7041,659,70451.451.4
15
godina
Zaštita intelektualne svojine185,472,000186,852,000183,749,883183,749,88398.398.3
0202
130Opšte usluge185,472,000186,852,000183,749,883183,749,88398.398.3
Zaštita industrijske svojine, autorskog i srodnih prava i126,701,000127,911,000125,686,778125,686,77898.398.3
0001
informaciono obrazovni poslovi u vezi sa značajem zaštite
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)98,382,00099,382,00099,376,70599,376,705100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,847,00015,057,00015,055,57115,055,571100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,450,0001,450,0001,388,5161,388,51695.895.8
421Stalni troškovi526,000526,000191,927191,92736.536.5
422Troškovi putovanja4,112,0005,112,0004,788,4094,788,40993.793.7
423Usluge po ugovoru6,283,0005,283,0004,720,3394,720,33989.389.3
424Specijalizovane usluge200,000200,000165,312165,31282.782.7
512Mašine i oprema901,000901,000
0003Administracija i upravljanje58,771,00058,941,00058,063,10558,063,10598.598.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,998,00033,158,00033,150,05833,150,058100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,019,0005,029,0005,022,2345,022,23499.999.9
413Naknade u naturi490,000490,000486,000486,00099.299.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,970,0001,970,0001,452,5551,452,55573.773.7
415Naknade troškova za zaposlene550,000640,000486,688486,68876.076.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,592,5661,592,56699.599.5
421Stalni troškovi3,030,0003,030,0002,988,0852,988,08598.698.6
422Troškovi putovanja610,000610,000577,453577,45394.794.7
423Usluge po ugovoru8,850,0008,850,0008,817,2728,817,27299.699.6
424Specijalizovane usluge140,000140,000138,993138,99399.399.3
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,00017,00017,00034.034.0
426Materijal950,000860,000856,029856,02999.599.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,00064,17164,17164.264.2
organa
512Mašine i oprema2,414,0002,414,0002,414,0002,414,000100.0100.0
50ZAVOD ZA SOCIJALNO OSIGURANjE39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
Izvori finansiranja za razdeo 50
01Opšti prihodi i primanja budžeta39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
Socijalna zaštita39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
0902
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po39,565,00039,565,00038,830,68838,830,68898.198.1
410
pitanju rada
0008Primena međunarodnih ugovora o socijalnom osiguranju21,566,00021,566,00021,391,55321,391,55399.299.2
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,387,00015,387,00015,285,64815,285,64899.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,332,0002,332,0002,315,7762,315,77699.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima230,000230,000206,914206,91490.090.0
415Naknade troškova za zaposlene130,000130,000121,000121,00093.193.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,0001,000
422Troškovi putovanja2,150,0002,150,0002,142,3872,142,38799.699.6
423Usluge po ugovoru1,334,0001,334,0001,319,8281,319,82898.998.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
Saradnja sa međunarodnim institucijama u oblasti1,453,0001,453,0001,451,9741,451,97499.999.9
0009
socijalnog osiguranja
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,453,0001,453,0001,451,9741,451,97499.999.9
0010Administracija i upravljanje16,546,00016,546,00015,987,16115,987,16196.696.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,418,0007,418,0007,136,5777,136,57796.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,124,0001,124,0001,081,1911,081,19196.296.2
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima20,00020,000
415Naknade troškova za zaposlene100,000100,00096,80096,80096.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi241,000241,000240,289240,28999.799.7
421Stalni troškovi1,420,0001,420,0001,331,7981,331,79893.893.8
422Troškovi putovanja410,000410,000404,069404,06998.698.6
423Usluge po ugovoru3,600,0003,588,0003,583,3363,583,33699.999.9
424Specijalizovane usluge250,000250,000247,900247,90099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000370,236370,23692.692.6
426Materijal630,000630,000629,618629,61899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate21,00033,00021,65221,65265.665.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema824,000824,000787,293787,29395.595.5
515Nematerijalna imovina36,00036,0006,4016,40117.817.8
KANCELARIJA ZA INFORMACIONE TEHNOLOGIJE I
51ELEKTRONSKU UPRAVU17,437,657,00018,639,124,42418,582,079,75218,582,079,75299.799.7
Izvori finansiranja za razdeo 51
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,984,080,00018,184,080,00018,182,439,62618,182,439,626100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija4,892,0004,892,0003,735,4043,735,40476.476.4
11Primanja od inostranih zaduživanja448,685,000450,152,424395,904,722395,904,72287.987.9
Informacione tehnologije i elektronska uprava17,437,657,00018,639,124,42418,582,079,75218,582,079,75299.799.7
0614
140Osnovno istraživanje17,437,657,00018,639,124,42418,582,079,75218,582,079,75299.799.7
0001Razvoj sistema IT i elektronske uprave858,789,000906,242,000905,560,476905,560,47699.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,914,000101,695,000101,694,163101,694,163100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,300,00015,407,00015,406,66615,406,666100.0100.0
413Naknade u naturi160,000340,000312,540312,54091.991.9
414Socijalna davanja zaposlenima1,255,0001,749,0001,749,0001,749,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,295,0001,308,0001,191,2371,191,23791.191.1
421Stalni troškovi2,350,0002,115,0001,841,6801,841,68087.187.1
422Troškovi putovanja2,828,0003,228,0002,971,1322,971,13292.092.0
423Usluge po ugovoru700,000,000744,813,000744,813,000744,813,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge841,0001,741,0001,740,0001,740,00099.999.9
425Tekuće popravke i održavanje106,000106,000105,948105,948100.0100.0
426Materijal1,457,0001,457,0001,452,7541,452,75499.799.7
465Ostale dotacije i transferi31,583,00031,583,00031,582,35931,582,359100.0100.0
512Mašine i oprema700,000700,000700,000700,000100.0100.0
0002Razvoj IT i informacione bezbednosti543,318,000497,612,000496,946,170496,946,17099.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)66,300,00066,420,00066,419,26866,419,268100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,100,00010,100,00010,062,51910,062,51999.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima230,000274,000273,867273,867100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000662,407662,40788.388.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi206,000206,000185,364185,36490.090.0
421Stalni troškovi411,500,000370,350,000370,350,000370,350,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru37,500,00033,830,00033,436,27733,436,27798.898.8
425Tekuće popravke i održavanje10,500,0009,450,0009,326,5719,326,57198.798.7
426Materijal1,300,0001,300,0001,299,9331,299,933100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama2,0002,000
512Mašine i oprema4,930,0004,930,0004,929,9664,929,966100.0100.0
4006Srbija na dodir - Digitalna transformacija za razvoj134,892,000134,883,000133,725,640133,725,64099.199.1
422Troškovi putovanja3,358,000800,000800,000800,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,534,0004,092,0002,935,4042,935,40471.771.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama130,000,000129,991,000129,990,236129,990,236100.0100.0
Međunarodna saradnja, promocija digitalnih, inovativnih i50,000,00049,255,00049,254,44649,254,446100.0100.0
4013
kreativnih delatnosti kroz Platformu „Srbija stvara“
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,000,00049,255,00049,254,44649,254,446100.0100.0
4014Razvoj veštačke intelegencije120,000,000119,943,000119,942,222119,942,222100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000119,943,000119,942,222119,942,222100.0100.0
Centar za četvrtu industrisjsku revoluciju - Svetski120,000,000119,971,000119,970,566119,970,566100.0100.0
4015
ekonomski forum
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000119,971,000119,970,566119,970,566100.0100.0
4016Cloud licenciranje i podrška1,197,350,0001,197,350,0001,197,350,0001,197,350,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,197,350,0001,197,350,0001,197,350,0001,197,350,000100.0100.0
5001Održavanje softverskih licenci1,340,000,0001,293,849,0001,293,848,7741,293,848,774100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,340,000,0001,293,849,0001,293,848,7741,293,848,774100.0100.0
5002Uspostavljanje CERT-a205,000,000204,303,000204,302,873204,302,873100.0100.0
515Nematerijalna imovina205,000,000204,303,000204,302,873204,302,873100.0100.0
Implementacija elektronskih registara organa i4,830,000,0004,830,000,0004,830,000,0004,830,000,000100.0100.0
5003organizacija javne uprave i ljudskih resursa u sistemu javne
uprave
515Nematerijalna imovina4,830,000,0004,830,000,0004,830,000,0004,830,000,000100.0100.0
Uspostavljanje Data centra za registre, „Backup” centar i550,000,000550,000,000550,000,000550,000,000100.0100.0
5004
„Disaster Recovery”
512Mašine i oprema550,000,000550,000,000550,000,000550,000,000100.0100.0
5005Implementacija „Oracle” tehnologije540,001,000540,001,000539,713,838539,713,83899.999.9
512Mašine i oprema94,001,00094,001,00093,720,00093,720,00099.799.7
515Nematerijalna imovina446,000,000446,000,000445,993,838445,993,838100.0100.0
5006Izgradnja Data centra u Kragujevcu684,000,000684,000,000684,000,000684,000,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru184,000,000184,000,000184,000,000184,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
5007Unapređenje usluga elektronske uprave448,685,000450,152,424395,904,722395,904,72287.987.9
423Usluge po ugovoru179,947,000273,322,520268,040,151268,040,15198.198.1
444Prateći troškovi zaduživanja2,0001,469,4241,469,4241,469,424100.0100.0
512Mašine i oprema5,0005,000
515Nematerijalna imovina268,731,000175,355,480126,395,146126,395,14672.172.1
Integralni „CRM”, „TICKETING” i multikanalni1,330,0001,330,0001,329,6801,329,680100.0100.0
5009
komunikacioni sistem
515Nematerijalna imovina1,330,0001,330,0001,329,6801,329,680100.0100.0
96,000,00095,420,00095,419,08095,419,080100.0100.0
5010Softversko rešenje za obradu i čuvanje elektronskih faktura
515Nematerijalna imovina96,000,00095,420,00095,419,08095,419,080100.0100.0
5013VM WARE licence600,000,000600,000,000600,000,000600,000,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina600,000,000600,000,000600,000,000600,000,000100.0100.0
5014Jedinstvena informaciona komunikaciona mreža e Uprave450,000,000496,521,000496,521,000496,521,000100.0100.0
512Mašine i oprema450,000,000496,521,000496,521,000496,521,000100.0100.0
5015SMART CITY157,857,000157,857,000157,856,202157,856,202100.0100.0
512Mašine i oprema157,857,000157,857,000157,856,202157,856,202100.0100.0
5016IBM licence289,622,000289,622,000289,621,063289,621,063100.0100.0
515Nematerijalna imovina289,622,000289,622,000289,621,063289,621,063100.0100.0
Kreativno inovativni/multifunkcionalni centar3,692,143,0004,892,143,0004,892,143,0004,892,143,000100.0100.0
5018
„Ložionica”
511Zgrade i građevinski objekti3,692,143,0004,892,143,0004,892,143,0004,892,143,000100.0100.0
5019Inovacioni distrikt Kragujevac528,670,000528,670,000528,670,000528,670,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti528,670,000528,670,000528,670,000528,670,000100.0100.0
52KANCELARIJA ZA JAVNE NABAVKE134,030,000134,030,00093,295,66893,295,66869.669.6
Izvori finansiranja za razdeo 52
01Opšti prihodi i primanja budžeta98,030,00098,030,00093,295,66893,295,66895.295.2
11Primanja od inostranih zaduživanja36,000,00036,000,000
Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki134,030,000134,030,00093,295,66893,295,66869.669.6
0612
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po134,030,000134,030,00093,295,66893,295,66869.669.6
410
pitanju rada
0001Razvoj i praćenje sistema javnih nabavki98,030,00098,030,00093,295,66893,295,66895.295.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)68,700,00069,670,00068,486,05568,486,05598.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,500,00010,673,00010,377,19810,377,19897.297.2
413Naknade u naturi488,000488,000356,432356,43273.073.0
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000245,804245,80461.561.5
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,0001,079,2701,079,27083.083.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi560,000560,000469,155469,15583.883.8
421Stalni troškovi855,000855,000699,995699,99581.981.9
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000690,665690,66569.169.1
423Usluge po ugovoru11,436,00010,293,0008,922,6718,922,67186.786.7
425Tekuće popravke i održavanje370,000370,00059,00059,00015.915.9
426Materijal810,000810,000665,054665,05482.182.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,00071,97171,97136.036.0
organa
512Mašine i oprema1,200,0001,200,0001,172,3971,172,39797.797.7
515Nematerijalna imovina200,000200,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za36,000,00036,000,000
7095
zelenu tranziciju
423Usluge po ugovoru36,000,00036,000,000
REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ZAŠTITU PRAVA U
53POSTUPCIMA JAVNIH NABAVKI172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
Izvori finansiranja za razdeo 53
01Opšti prihodi i primanja budžeta172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
0612
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po172,576,000172,576,000152,688,430152,688,43088.588.5
410
pitanju rada
0002Zaštita prava u postupcima javnih nabavki144,498,000144,498,000125,000,260125,000,26086.586.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)93,160,00093,160,00092,757,97992,757,97999.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,114,00014,114,00014,052,83414,052,83499.699.6
413Naknade u naturi400,000400,00099,84099,84025.025.0
414Socijalna davanja zaposlenima850,000850,000156,614156,61418.418.4
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,012,1431,012,14384.384.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi710,000710,000697,987697,98798.398.3
421Stalni troškovi10,969,00010,969,0007,318,3667,318,36666.766.7
422Troškovi putovanja3,600,0003,600,0001,610,0621,610,06244.744.7
423Usluge po ugovoru4,360,0004,360,0001,852,1401,852,14042.542.5
424Specijalizovane usluge144,000144,00040,70040,70028.328.3
425Tekuće popravke i održavanje4,835,0004,835,000566,071566,07111.711.7
426Materijal3,673,0003,673,0002,161,4502,161,45058.858.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000129,377129,37743.143.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,600,0001,600,000176,525176,52511.011.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih900,000900,000
organa
512Mašine i oprema3,623,0003,623,0002,368,1722,368,17265.465.4
515Nematerijalna imovina60,00060,000
0005Administrativna podrška radu Republičke komisije28,078,00028,078,00027,688,17027,688,17098.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,383,00024,383,00024,045,30624,045,30698.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,695,0003,695,0003,642,8643,642,86498.698.6
54GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 54
01Opšti prihodi i primanja budžeta334,127,000334,127,000325,694,997325,694,99797.597.5
06Donacije od međunarodnih organizacija1,949,0002,808,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih3,969,0003,969,0002,675,3572,675,35767.467.4
15
godina
Upravljanje mineralnim resursima340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
0503
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
0002Geološka istraživanja340,045,000340,904,000328,370,354328,370,35496.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,610,000205,610,000202,777,367202,777,36798.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,150,00031,150,00030,724,20530,724,20598.698.6
413Naknade u naturi400,000400,000381,780381,78095.495.4
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,140,0001,134,6471,134,64799.599.5
415Naknade troškova za zaposlene11,000,00011,000,00010,602,51210,602,51296.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,382,0003,382,0003,381,6663,381,666100.0100.0
421Stalni troškovi17,435,00017,435,00015,371,35315,371,35388.288.2
422Troškovi putovanja13,244,00013,074,00010,076,52010,076,52077.177.1
423Usluge po ugovoru29,265,00030,124,00027,211,56927,211,56990.390.3
425Tekuće popravke i održavanje6,613,0006,573,0006,385,8106,385,81097.297.2
426Materijal6,043,0006,043,0005,898,7575,898,75797.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama612,000612,000611,727611,727100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000425,846425,84671.071.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova495,000495,000494,075494,07599.899.8
512Mašine i oprema10,326,00010,396,00010,025,11910,025,11996.496.4
515Nematerijalna imovina2,870,0002,870,0002,867,4002,867,40099.999.9
55KOMESARIJAT ZA IZBEGLICE I MIGRACIJE2,285,361,0002,286,397,9091,922,162,0761,922,162,07684.184.1
Izvori finansiranja za razdeo 55
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,270,016,0001,270,016,0001,219,066,1131,219,066,11396.096.0
05Donacije od inostranih zemalja1,000,0002,036,9092,032,0002,032,00099.899.8
06Donacije od međunarodnih organizacija7,364,0007,364,000
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina68,691,00068,691,000
Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih289,628,000289,628,000264,928,485264,928,48591.591.5
15
godina
56Finansijska pomoć EU648,662,000648,662,000436,135,477436,135,47767.267.2
1001
Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda2,285,361,0002,286,397,9091,922,162,0761,922,162,07684.184.1
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana2,253,361,0002,254,397,9091,890,718,7001,890,718,70083.983.9
070
na drugom mestu
Podrška prisilnim migrantima i unapređenje sistema2,253,361,0002,254,397,9091,890,718,7001,890,718,70083.983.9
0013
upravljanja migracijama
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)110,758,000110,758,000109,342,742109,342,74298.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,270,00017,270,00016,565,42616,565,42695.995.9
413Naknade u naturi500,000500,000472,395472,39594.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,220,0001,220,000586,220586,22048.148.1
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,400,0001,320,9401,320,94094.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,545,0001,545,0001,224,6091,224,60979.379.3
421Stalni troškovi9,172,0009,172,0006,879,7056,879,70575.075.0
422Troškovi putovanja5,590,0005,590,0003,603,9963,603,99664.564.5
423Usluge po ugovoru567,973,000565,071,084416,342,918416,342,91873.773.7
424Specijalizovane usluge3,260,0003,260,0001,900,1601,900,16058.358.3
425Tekuće popravke i održavanje42,962,00042,037,04732,316,11832,316,11876.976.9
426Materijal17,672,00023,672,00020,488,20620,488,20686.686.6
444Prateći troškovi zaduživanja30,00030,00017,27517,27557.657.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama11,500,00012,160,00012,077,75612,077,75699.399.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti734,132,000735,168,909728,940,536728,940,53699.299.2
465Ostale dotacije i transferi17,866,00017,866,0005,476,0555,476,05530.730.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta499,758,000500,207,932434,267,667434,267,66786.886.8
481Dotacije nevladinim organizacijama18,985,00018,985,00018,984,50018,984,500100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000709,809709,80971.071.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,00097,00097,00048.548.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih100,000100,000
organa
511Zgrade i građevinski objekti109,082,000108,422,00013,568,25513,568,25512.512.5
512Mašine i oprema81,386,00078,762,93765,536,41265,536,41283.283.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni32,000,00032,000,00031,443,37631,443,37698.398.3
110
poslovi i spoljni poslovi
0014Rad Komisije za nestala lica32,000,00032,000,00031,443,37631,443,37698.398.3
421Stalni troškovi210,000300,000251,780251,78083.983.9
422Troškovi putovanja2,000,0001,800,0001,799,9991,799,999100.0100.0
423Usluge po ugovoru8,500,0008,540,0008,533,4868,533,48699.999.9
424Specijalizovane usluge10,000,0009,740,0009,736,2429,736,242100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje300,000270,000
426Materijal600,000540,000337,200337,20062.462.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,680,0004,100,0004,085,9694,085,96999.799.7
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,0007,5007,50075.075.0
512Mašine i oprema700,000700,000691,200691,20098.798.7
56AGENCIJA ZA SPREČAVANjE KORUPCIJE396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
Izvori finansiranja za razdeo 56
01Opšti prihodi i primanja budžeta396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
Borba protiv korupcije396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
1601
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu396,553,000396,553,000385,021,320385,021,32097.197.1
0007Sprovođenje mehanizama sprečavanja korupcije374,617,000374,617,000363,085,837363,085,83796.996.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)233,613,000233,613,000231,576,524231,576,52499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca35,508,00035,508,00034,764,37734,764,37797.997.9
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000890,802890,80289.189.1
414Socijalna davanja zaposlenima2,465,0002,465,0001,515,7201,515,72061.561.5
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0003,212,2963,212,29697.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,500,0001,416,3151,416,31594.494.4
421Stalni troškovi8,345,0008,345,0007,138,0167,138,01685.585.5
422Troškovi putovanja1,885,0001,885,0001,230,7001,230,70065.365.3
423Usluge po ugovoru57,565,00057,565,00054,817,76954,817,76995.295.2
424Specijalizovane usluge500,000500,000381,385381,38576.376.3
425Tekuće popravke i održavanje6,600,0006,600,0004,632,9234,632,92370.270.2
426Materijal3,200,0003,200,0002,782,5722,782,57287.087.0
481Dotacije nevladinim organizacijama5,865,0005,865,0005,864,4005,864,400100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,00038,01738,01725.325.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih200,000200,00081,82581,82540.940.9
organa
511Zgrade i građevinski objekti3,360,0003,360,0003,357,3933,357,39399.999.9
512Mašine i oprema8,141,0008,141,0008,078,3348,078,33499.299.2
515Nematerijalna imovina1,320,0001,320,0001,306,4691,306,46999.099.0
Izrada jedinstvenog informacionog sistema Agencije za14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
5001
sprečavanje korupcije
515Nematerijalna imovina14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
7066Parlamentarni i lokalni izbori7,936,0007,936,0007,935,4837,935,483100.0100.0
423Usluge po ugovoru7,936,0007,936,0007,935,4837,935,483100.0100.0
57DIREKCIJA ZA ŽELEZNICE95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
Izvori finansiranja za razdeo 57
01Opšti prihodi i primanja budžeta95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
0701
450Saobraćaj95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
Regulisanje železničkog tržišta i osiguranje bezbednosti i95,350,00095,350,00094,185,63594,185,63598.898.8
0012
interoperabilnosti železničkog saobraćaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)60,082,00060,082,00059,391,70859,391,70898.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,110,0009,110,0009,001,9419,001,94198.898.8
413Naknade u naturi200,000200,000161,964161,96481.081.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,355,0001,355,0001,353,4011,353,40199.999.9
415Naknade troškova za zaposlene650,000650,000613,542613,54294.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi320,000320,000315,334315,33498.598.5
421Stalni troškovi3,621,0003,621,0003,510,9113,510,91197.097.0
422Troškovi putovanja3,253,0003,253,0003,226,8123,226,81299.299.2
423Usluge po ugovoru11,140,00011,140,00011,129,14311,129,14399.999.9
424Specijalizovane usluge5,0005,000
425Tekuće popravke i održavanje1,455,0001,455,0001,372,5561,372,55694.394.3
426Materijal2,509,0002,509,0002,505,0992,505,09999.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate241,000241,000206,537206,53785.785.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,0003,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,0003,000
organa
512Mašine i oprema1,398,0001,398,0001,396,6861,396,68699.999.9
515Nematerijalna imovina5,0005,000
REPUBLIČKA AGENCIJA ZA MIRNO REŠAVANjE
58RADNIH SPOROVA30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
Izvori finansiranja za razdeo 58
01Opšti prihodi i primanja budžeta30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
0802
Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
410
pitanju rada
0011Mirno rešavanje radnih sporova30,741,00030,741,00030,462,59230,462,59299.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,627,00015,627,00015,625,49215,625,492100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,368,0002,368,0002,367,2622,367,262100.0100.0
413Naknade u naturi1,00030,00030,00030,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene380,000380,000302,666302,66679.679.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000141,895141,89594.694.6
421Stalni troškovi1,435,0001,406,0001,399,2801,399,28099.599.5
422Troškovi putovanja585,000585,000583,780583,78099.899.8
423Usluge po ugovoru8,863,0008,863,0008,787,4098,787,40999.199.1
424Specijalizovane usluge185,000185,000184,100184,10099.599.5
425Tekuće popravke i održavanje1,0001,000
426Materijal700,000700,000698,838698,83899.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,0002,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema343,000343,000341,868341,86899.799.7
UPRAVA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE REPUBLIČKIH
59ORGANA5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
Izvori finansiranja za razdeo 59
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
Podrška radu organa javne uprave5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
0606
130Opšte usluge5,140,807,0005,140,807,0005,089,537,9895,089,537,98999.099.0
0007Održavanje objekata i opreme, nabavka opreme i materijala1,333,490,0001,315,490,0001,276,121,4061,276,121,40697.097.0
425Tekuće popravke i održavanje255,750,000262,750,000262,748,306262,748,306100.0100.0
426Materijal837,439,000812,439,000810,421,177810,421,17799.899.8
511Zgrade i građevinski objekti158,583,000158,583,000122,788,266122,788,26677.477.4
512Mašine i oprema81,717,00081,717,00080,163,65680,163,65698.198.1
514Kultivisana imovina1,0001,000
Informaciono-komunikacione, opšte i specijalizovane825,992,000806,707,000802,266,239802,266,23999.499.4
0008
usluge
421Stalni troškovi713,308,000700,038,000699,225,533699,225,53399.999.9
423Usluge po ugovoru42,150,00037,935,00036,149,86036,149,86095.395.3
424Specijalizovane usluge18,000,00016,200,00014,677,64614,677,64690.690.6
515Nematerijalna imovina52,534,00052,534,00052,213,20052,213,20099.499.4
0009Administracija i upravljanje2,981,325,0003,018,610,0003,011,150,3453,011,150,34599.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,210,219,0001,210,219,0001,206,896,4241,206,896,42499.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca183,352,000183,352,000182,865,064182,865,06499.799.7
413Naknade u naturi2,300,0002,300,0001,513,9801,513,98065.865.8
414Socijalna davanja zaposlenima10,101,00012,601,00012,583,05512,583,05599.999.9
415Naknade troškova za zaposlene30,000,00029,000,00028,820,38428,820,38499.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi20,500,00019,300,00019,226,48019,226,48099.699.6
421Stalni troškovi1,487,583,0001,526,198,0001,524,850,1811,524,850,18199.999.9
422Troškovi putovanja3,800,0003,800,0003,732,8533,732,85398.298.2
423Usluge po ugovoru26,120,00024,720,00024,686,18424,686,18499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,300,0002,070,0001,352,4271,352,42765.365.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000,0001,000,000634,652634,65263.563.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih3,500,0003,500,0003,467,9043,467,90499.199.1
organa
515Nematerijalna imovina550,000550,000520,757520,75794.794.7
60UPRAVNI OKRUZI624,979,000629,073,200589,014,094589,014,09493.693.6
Izvori finansiranja za razdeo 60
01Opšti prihodi i primanja budžeta624,979,000624,980,000584,920,894584,920,89493.693.6
05Donacije od inostranih zemalja4,093,2004,093,2004,093,200100.0100.0
60.1SEVERNOBAČKI UPRAVNI OKRUG23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
Izvori finansiranja za glavu 60.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
Podrška radu organa javne uprave23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
0606
130Opšte usluge23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
Stručni i operativni poslovi Severno-bačkog upravnog23,927,00023,927,00021,682,96621,682,96690.690.6
0010
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,719,0009,719,0007,794,8437,794,84380.280.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,473,0001,473,0001,180,9191,180,91980.280.2
413Naknade u naturi122,000122,000121,473121,47399.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima00
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000286,513286,51395.595.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,364185,36497.697.6
421Stalni troškovi7,042,0007,042,0007,042,0007,042,000100.0100.0
422Troškovi putovanja26,00026,00025,99125,991100.0100.0
423Usluge po ugovoru3,405,0003,405,0003,405,0003,405,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje190,000190,000190,000190,000100.0100.0
426Materijal1,310,0001,310,0001,309,1661,309,16699.999.9
512Mašine i oprema150,000150,000141,698141,69894.594.5
60.2SREDNjOBANATSKI UPRAVNI OKRUG20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
Izvori finansiranja za glavu 60.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
Podrška radu organa javne uprave20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
0606
130Opšte usluge20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
Stručni i operativni poslovi Srednje-banatskog upravnog20,591,00020,591,00017,867,06117,867,06186.886.8
0011
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,352,0009,352,0008,180,8938,180,89387.587.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,417,0001,417,0001,239,4051,239,40587.587.5
413Naknade u naturi20,00020,00013,49713,49767.567.5
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000247,942247,94282.682.6
415Naknade troškova za zaposlene435,000435,000349,888349,88880.480.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi555,000555,000552,729552,72999.699.6
421Stalni troškovi3,383,0003,383,0002,557,6132,557,61375.675.6
422Troškovi putovanja160,000160,0004,0004,0002.52.5
423Usluge po ugovoru1,580,0001,580,0001,578,9051,578,90599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000359,438359,43871.971.9
426Materijal2,130,0002,130,0002,121,4712,121,47199.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate64,00064,00013,45613,45621.021.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih250,000250,000215,825215,82586.386.3
organa
512Mašine i oprema445,000445,000432,000432,00097.197.1
60.3SEVERNOBANATSKI UPRAVNI OKRUG19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
Izvori finansiranja za glavu 60.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
Podrška radu organa javne uprave19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
0606
130Opšte usluge19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
Stručni i operativni poslovi Severno-banatskog upravnog19,467,00019,467,00018,098,97818,098,97893.093.0
0012
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,526,0009,526,0009,462,7319,462,73199.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,443,0001,443,0001,433,6041,433,60499.399.3
413Naknade u naturi10,00010,0006,0006,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima65,00065,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene270,000254,000232,275232,27591.491.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000186,000185,364185,36499.799.7
421Stalni troškovi3,635,0003,528,0002,842,7762,842,77680.680.6
422Troškovi putovanja155,000215,000164,453164,45376.576.5
423Usluge po ugovoru710,000755,000653,995653,99586.686.6
424Specijalizovane usluge140,000140,000132,500132,50094.694.6
425Tekuće popravke i održavanje1,897,0001,897,0001,670,6301,670,63088.188.1
426Materijal1,375,0001,375,0001,257,6661,257,66691.591.5
444Prateći troškovi zaduživanja10,00010,0001,9061,90619.119.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,0003,0963,09631.031.0
512Mašine i oprema50,00052,00051,98351,983100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,0001,000
60.4JUŽNOBANATSKI UPRAVNI OKRUG23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
Izvori finansiranja za glavu 60.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
Podrška radu organa javne uprave23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
0606
130Opšte usluge23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
Stručni i operativni poslovi Južno-banatskog upravnog23,648,00023,648,00020,726,42320,726,42387.687.6
0013
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,158,00012,158,00011,237,79511,237,79592.492.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,842,0001,842,0001,702,5261,702,52692.492.4
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000266,746266,74688.988.9
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000812,656812,65681.381.3
421Stalni troškovi2,600,0002,600,0001,984,5881,984,58876.376.3
422Troškovi putovanja267,000267,000259,840259,84097.397.3
423Usluge po ugovoru2,500,0002,500,0002,205,3832,205,38388.288.2
424Specijalizovane usluge250,000250,000249,720249,72099.999.9
425Tekuće popravke i održavanje200,000200,000100,150100,15050.150.1
426Materijal1,730,0001,730,0001,320,1341,320,13476.376.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,00020,00012,19612,19661.061.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih61,00061,00060,49760,49799.299.2
organa
512Mašine i oprema670,000670,000464,192464,19269.369.3
60.5ZAPADNOBAČKI UPRAVNI OKRUG19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
Izvori finansiranja za glavu 60.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
Podrška radu organa javne uprave19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
0606
130Opšte usluge19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
Stručni i operativni poslovi Zapadno-bačkog upravnog19,422,00019,422,00018,245,98518,245,98593.993.9
0014
okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,200,0009,200,0009,159,7049,159,70499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,400,0001,400,0001,387,6951,387,69599.199.1
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima444,000444,000443,945443,945100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000366,770366,77091.791.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi243,000243,000241,873241,87399.599.5
421Stalni troškovi3,835,0003,835,0003,833,1133,833,113100.0100.0
422Troškovi putovanja130,000130,00063,29763,29748.748.7
423Usluge po ugovoru1,250,0001,250,0001,182,9671,182,96794.694.6
425Tekuće popravke i održavanje370,000370,000325,633325,63388.088.0
426Materijal1,800,0001,800,0001,073,7301,073,73059.759.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,0005,5005,50011.011.0
512Mašine i oprema250,000250,000111,759111,75944.744.7
60.6SREMSKI UPRAVNI OKRUG15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
Izvori finansiranja za glavu 60.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
Podrška radu organa javne uprave15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
0606
130Opšte usluge15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
0015Stručni i operativni poslovi Sremskog upravnog okruga15,296,00015,296,00014,807,41514,807,41596.896.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,551,0008,551,0008,442,4948,442,49498.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,296,0001,296,0001,279,0381,279,03898.798.7
413Naknade u naturi41,00041,00040,49140,49198.898.8
414Socijalna davanja zaposlenima340,000340,000265,566265,56678.178.1
415Naknade troškova za zaposlene180,000180,000169,193169,19394.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi2,017,0002,017,0001,822,7291,822,72990.490.4
422Troškovi putovanja200,000200,000189,980189,98095.095.0
423Usluge po ugovoru707,000707,000706,051706,05199.999.9
425Tekuće popravke i održavanje510,000510,000485,472485,47295.295.2
426Materijal1,115,0001,115,0001,071,7401,071,74096.196.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate12,00012,0008,8648,86473.973.9
512Mašine i oprema326,000326,000325,796325,79699.999.9
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
60.7JUŽNOBAČKI UPRAVNI OKRUG32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
Izvori finansiranja za glavu 60.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
Podrška radu organa javne uprave32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
0606
130Opšte usluge32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
0016Stručni i operativni poslovi Južno-bačkog upravnog okruga32,596,00032,597,00032,482,70232,482,70299.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,633,00018,613,00018,611,99518,611,995100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,829,0002,821,0002,819,7172,819,717100.0100.0
413Naknade u naturi54,00054,00054,00054,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima308,000407,000406,234406,23499.899.8
415Naknade troškova za zaposlene719,000654,000576,166576,16688.188.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi371,000371,000370,728370,72899.999.9
421Stalni troškovi6,957,0006,957,0006,955,6586,955,658100.0100.0
422Troškovi putovanja50,00050,00047,00047,00094.094.0
423Usluge po ugovoru1,511,0001,511,0001,497,7011,497,70199.199.1
424Specijalizovane usluge200,000200,000200,000200,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje80,00080,00066,57866,57883.283.2
426Materijal884,000878,000876,926876,92699.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,000
organa
60.8MAČVANSKI UPRAVNI OKRUG16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
Izvori finansiranja za glavu 60.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
Podrška radu organa javne uprave16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
0606
130Opšte usluge16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
0017Stručni i operativni poslovi Mačvanskog upravnog okruga16,549,00016,549,00015,392,39715,392,39793.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,805,0009,805,0009,400,0959,400,09595.995.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,486,0001,486,0001,424,1141,424,11495.895.8
413Naknade u naturi51,00051,00024,00024,00047.147.1
414Socijalna davanja zaposlenima251,000251,000
415Naknade troškova za zaposlene790,000790,000666,603666,60384.484.4
421Stalni troškovi2,260,0002,260,0001,981,7131,981,71387.787.7
422Troškovi putovanja110,000110,000108,260108,26098.498.4
423Usluge po ugovoru457,000457,000452,179452,17998.998.9
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,00099,97699,976100.0100.0
426Materijal1,139,0001,139,0001,137,4571,137,45799.999.9
512Mašine i oprema100,000100,00098,00098,00098.098.0
60.9KOLUBARSKI UPRAVNI OKRUG27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
Izvori finansiranja za glavu 60.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
Podrška radu organa javne uprave27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
0606
130Opšte usluge27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
0018Stručni i operativni poslovi Kolubarskog upravnog okruga27,464,00027,464,00025,906,37925,906,37994.394.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,766,00011,766,00011,323,80411,323,80496.296.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,788,0001,788,0001,715,5561,715,55695.995.9
413Naknade u naturi20,00018,000
414Socijalna davanja zaposlenima257,000257,00092,00092,00035.835.8
415Naknade troškova za zaposlene345,000345,000263,333263,33376.376.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000252,000250,873250,87399.699.6
421Stalni troškovi3,550,0003,550,0003,220,7523,220,75290.790.7
422Troškovi putovanja187,000187,000158,386158,38684.784.7
423Usluge po ugovoru6,500,0006,500,0006,356,6126,356,61297.897.8
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje720,000720,000609,264609,26484.684.6
426Materijal1,790,0001,790,0001,628,3811,628,38191.091.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,00029,75629,75699.299.2
512Mašine i oprema260,000260,000257,662257,66299.199.1
60.10PODUNAVSKI UPRAVNI OKRUG19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
Izvori finansiranja za glavu 60.10
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
Podrška radu organa javne uprave19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
0606
130Opšte usluge19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
0019Stručni i operativni poslovi Podunavskog upravnog okruga19,097,00019,097,00018,678,07618,678,07697.897.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,420,0006,420,0006,160,2136,160,21396.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca972,000972,000933,272933,27296.096.0
413Naknade u naturi20,00020,00019,50019,50097.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima560,000560,000551,376551,37698.598.5
415Naknade troškova za zaposlene334,000334,000301,307301,30790.290.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000250,000241,873241,87396.796.7
421Stalni troškovi5,681,0005,681,0005,675,7695,675,76999.999.9
422Troškovi putovanja10,00010,000
423Usluge po ugovoru3,049,0003,049,0003,044,2113,044,21199.899.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000293,494293,49497.897.8
426Materijal780,000780,000767,355767,35598.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate11,00011,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih510,000510,000492,907492,90796.696.6
organa
512Mašine i oprema200,000200,000196,800196,80098.498.4
60.11BRANIČEVSKI UPRAVNI OKRUG17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
Izvori finansiranja za glavu 60.11
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
Podrška radu organa javne uprave17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
0606
130Opšte usluge17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
17,530,00017,530,00017,483,54217,483,54299.799.7
0020Stručni i operativni poslovi Braničevskog upravnog okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,349,00010,349,00010,315,90510,315,90599.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,570,0001,570,0001,562,8601,562,86099.599.5
413Naknade u naturi80,00080,00080,00080,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima277,000277,000276,990276,990100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene441,000441,000440,991440,991100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi210,000210,000208,919208,91999.599.5
421Stalni troškovi2,451,0002,451,0002,449,5852,449,58599.999.9
422Troškovi putovanja20,00020,00019,67019,67098.498.4
423Usluge po ugovoru479,000479,000477,973477,97399.899.8
425Tekuće popravke i održavanje514,000514,000512,060512,06099.699.6
426Materijal1,070,0001,070,0001,069,5881,069,588100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate39,00039,00039,00039,000100.0100.0
512Mašine i oprema30,00030,00030,00030,000100.0100.0
60.12ŠUMADIJSKI UPRAVNI OKRUG22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
Izvori finansiranja za glavu 60.12
01Opšti prihodi i primanja budžeta22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
Podrška radu organa javne uprave22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
0606
130Opšte usluge22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
0021Stručni i operativni poslovi Šumadijskog upravnog okruga22,683,00022,683,00020,572,54920,572,54990.790.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,446,00012,446,00011,836,73211,836,73295.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,886,0001,886,0001,793,2651,793,26595.195.1
413Naknade u naturi25,00025,000
414Socijalna davanja zaposlenima31,00031,000
415Naknade troškova za zaposlene370,000358,000271,073271,07375.775.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi242,000254,000253,873253,87399.999.9
421Stalni troškovi4,000,0004,000,0003,720,0903,720,09093.093.0
422Troškovi putovanja40,00040,00039,89039,89099.799.7
423Usluge po ugovoru1,253,0001,253,000861,078861,07868.768.7
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,00045,30045,30030.230.2
426Materijal1,695,0001,695,0001,343,8151,343,81579.379.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate21,00021,00020,43420,43497.397.3
512Mašine i oprema524,000524,000387,000387,00073.973.9
60.13POMORAVSKI UPRAVNI OKRUG28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
Izvori finansiranja za glavu 60.13
01Opšti prihodi i primanja budžeta28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
Podrška radu organa javne uprave28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
0606
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
130Opšte usluge28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
0022Stručni i operativni poslovi Pomoravskog upravnog okruga28,907,00028,907,00028,404,99928,404,99998.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,501,00010,501,00010,250,00710,250,00797.697.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,591,0001,591,0001,552,8761,552,87697.697.6
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima350,000600,000542,736542,73690.590.5
415Naknade troškova za zaposlene190,000190,000170,283170,28389.689.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi12,00012,0006,0006,00050.050.0
421Stalni troškovi10,067,0009,817,0009,724,4959,724,49599.199.1
422Troškovi putovanja141,000141,000140,827140,82799.999.9
423Usluge po ugovoru3,754,0003,754,0003,730,1633,730,16399.499.4
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000492,310492,31098.598.5
426Materijal1,720,0001,720,0001,719,9991,719,999100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00055,30255,30292.292.2
512Mašine i oprema20,00020,00020,00020,000100.0100.0
60.14BORSKI UPRAVNI OKRUG19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
Izvori finansiranja za glavu 60.14
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
Podrška radu organa javne uprave19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
0606
130Opšte usluge19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
0023Stručni i operativni poslovi Borskog upravnog okruga19,868,00019,868,00016,436,79416,436,79482.782.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,568,0007,568,0007,391,3127,391,31297.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,147,0001,147,0001,119,7841,119,78497.697.6
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima281,000281,000272,346272,34696.996.9
415Naknade troškova za zaposlene509,000509,000435,381435,38185.585.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000185,364185,36437.137.1
421Stalni troškovi4,190,0004,190,0003,089,7693,089,76973.773.7
422Troškovi putovanja110,000110,00018,75018,75017.017.0
423Usluge po ugovoru3,200,0003,200,0002,881,7332,881,73390.190.1
425Tekuće popravke i održavanje900,000900,000247,614247,61427.527.5
426Materijal1,410,0001,410,000777,665777,66555.255.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate52,00052,00017,07617,07632.832.8
60.15ZAJEČARSKI UPRAVNI OKRUG18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
Izvori finansiranja za glavu 60.15
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
Podrška radu organa javne uprave18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
0606
130Opšte usluge18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
0024Stručni i operativni poslovi Zaječarskog upravnog okruga18,890,00018,890,00017,654,79817,654,79893.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,629,0007,629,0007,588,5107,588,51099.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,191,0001,191,0001,149,6591,149,65996.596.5
413Naknade u naturi50,00050,00020,00020,00040.040.0
414Socijalna davanja zaposlenima550,000550,000
415Naknade troškova za zaposlene180,000180,000126,600126,60070.370.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi145,000145,000141,895141,89597.997.9
421Stalni troškovi5,580,0005,580,0005,579,8015,579,801100.0100.0
422Troškovi putovanja108,000108,00093,72093,72086.886.8
423Usluge po ugovoru950,000950,000851,279851,27989.689.6
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000447,819447,81989.689.6
426Materijal1,900,0001,900,0001,556,6141,556,61481.981.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,0005,000
512Mašine i oprema102,000102,00098,90098,90097.097.0
60.16ZLATIBORSKI UPRAVNI OKRUG41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
Izvori finansiranja za glavu 60.16
01Opšti prihodi i primanja budžeta41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
Podrška radu organa javne uprave41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
0606
130Opšte usluge41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
0025Stručni i operativni poslovi Zlatiborskog upravnog okruga41,122,00041,122,00039,515,86739,515,86796.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,124,00018,124,00018,040,74118,040,74199.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,666,0002,746,0002,733,1722,733,17299.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima176,000176,000175,439175,43999.799.7
415Naknade troškova za zaposlene549,000529,000451,623451,62385.485.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi559,000579,000578,207578,20799.999.9
421Stalni troškovi14,763,00014,763,00013,974,81413,974,81494.794.7
422Troškovi putovanja135,000135,00017,50017,50013.013.0
423Usluge po ugovoru1,376,0001,296,000864,690864,69066.766.7
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje550,000550,000537,733537,73397.897.8
426Materijal1,811,0001,811,0001,732,1041,732,10495.695.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate12,00012,00010,04610,04683.783.7
512Mašine i oprema400,000400,000399,798399,79899.999.9
60.17MORAVIČKI UPRAVNI OKRUG27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
Izvori finansiranja za glavu 60.17
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
Podrška radu organa javne uprave27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
0606
130Opšte usluge27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
0026Stručni i operativni poslovi Moravičkog upravnog okruga27,007,00027,007,00024,607,92924,607,92991.191.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,675,0009,675,0009,545,4209,545,42098.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,467,0001,467,0001,446,1311,446,13198.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima102,000102,00050,00050,00049.049.0
415Naknade troškova za zaposlene550,000550,000371,017371,01767.567.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi8,230,0008,230,0007,963,9357,963,93596.896.8
422Troškovi putovanja350,000350,000345,150345,15098.698.6
423Usluge po ugovoru2,300,0002,300,0002,231,8822,231,88297.097.0
425Tekuće popravke i održavanje1,000,0001,000,000595,105595,10559.559.5
426Materijal2,272,0002,272,0002,059,2882,059,28890.690.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
60.18RAŠKI UPRAVNI OKRUG29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
Izvori finansiranja za glavu 60.18
01Opšti prihodi i primanja budžeta29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
Podrška radu organa javne uprave29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
0606
130Opšte usluge29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
0027Stručni i operativni poslovi Raškog upravnog okruga29,659,00029,659,00027,324,84127,324,84192.192.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,404,00012,404,00012,059,58812,059,58897.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,880,0001,880,0001,827,0281,827,02897.297.2
414Socijalna davanja zaposlenima775,000775,000665,894665,89485.985.9
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000316,278316,27863.363.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi31,00031,00012,00012,00038.738.7
421Stalni troškovi10,245,00010,245,0009,190,1109,190,11089.789.7
422Troškovi putovanja80,00080,00076,81276,81296.096.0
423Usluge po ugovoru740,000740,000734,434734,43499.299.2
424Specijalizovane usluge400,000400,000225,520225,52056.456.4
425Tekuće popravke i održavanje350,000350,000168,044168,04448.048.0
426Materijal2,080,0002,080,0001,885,3351,885,33590.690.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
512Mašine i oprema173,000173,000163,800163,80094.794.7
60.19RASINSKI UPRAVNI OKRUG19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
Izvori finansiranja za glavu 60.19
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
Podrška radu organa javne uprave19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
0606
130Opšte usluge19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
0028Stručni i operativni poslovi Rasinskog upravnog okruga19,747,00019,747,00019,539,97419,539,97499.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,579,00010,579,00010,551,98010,551,98099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,603,0001,603,0001,598,6251,598,62599.799.7
413Naknade u naturi20,00020,000
414Socijalna davanja zaposlenima192,000192,000191,383191,38399.799.7
415Naknade troškova za zaposlene510,000510,000489,925489,92596.196.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi570,000585,000584,132584,13299.999.9
421Stalni troškovi3,480,0003,480,0003,473,1783,473,17899.899.8
422Troškovi putovanja83,00083,00075,11075,11090.590.5
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru490,000475,000460,042460,04296.996.9
424Specijalizovane usluge45,00045,00045,00045,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje650,000650,000633,243633,24397.497.4
426Materijal1,420,0001,420,0001,419,2201,419,22099.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate25,00025,00018,13618,13672.572.5
512Mašine i oprema80,00080,000
60.20NIŠAVSKI UPRAVNI OKRUG38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
Izvori finansiranja za glavu 60.20
01Opšti prihodi i primanja budžeta38,153,00038,153,00036,785,31036,785,31096.496.4
05Donacije od inostranih zemalja4,093,2004,093,2004,093,200100.0100.0
Podrška radu organa javne uprave38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
0606
130Opšte usluge38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
0029Stručni i operativni poslovi Nišavskog upravnog okruga38,153,00042,246,20040,878,51040,878,51096.896.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,259,00019,259,00018,936,97618,936,97698.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,921,0002,921,0002,868,9522,868,95298.298.2
413Naknade u naturi80,00080,00080,00080,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima101,000101,00050,00050,00049.549.5
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000699,646699,64699.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,364185,36497.697.6
421Stalni troškovi7,250,0007,250,0007,110,9287,110,92898.198.1
422Troškovi putovanja100,000100,00099,41099,41099.499.4
423Usluge po ugovoru3,610,0005,903,2005,902,4265,902,426100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,230,0001,230,0001,075,6391,075,63987.587.5
426Materijal2,011,0002,011,0001,818,1541,818,15490.490.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate134,000134,00028,48628,48621.321.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih466,000466,000186,512186,51240.040.0
organa
512Mašine i oprema100,0001,900,0001,836,0171,836,01796.696.6
60.21TOPLIČKI UPRAVNI OKRUG23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
Izvori finansiranja za glavu 60.21
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
Podrška radu organa javne uprave23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
0606
130Opšte usluge23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
0030Stručni i operativni poslovi Topličkog upravnog okruga23,598,00023,598,00019,748,32819,748,32883.783.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,376,0008,376,0008,113,3078,113,30796.996.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,270,0001,270,0001,229,1661,229,16696.896.8
413Naknade u naturi40,00040,00024,00024,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima250,000250,00041,69341,69316.716.7
415Naknade troškova za zaposlene677,000677,000586,724586,72486.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi2,550,0002,550,0001,599,0851,599,08562.762.7
422Troškovi putovanja130,000130,000
423Usluge po ugovoru1,830,0001,830,0001,328,3981,328,39872.672.6
425Tekuće popravke i održavanje640,000640,000123,188123,18819.219.2
426Materijal2,200,0002,200,0001,475,6391,475,63967.167.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova4,983,0004,983,0004,615,1264,615,12692.692.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih1,0001,000
organa
512Mašine i oprema650,000650,000612,000612,00094.294.2
60.22PIROTSKI UPRAVNI OKRUG17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
Izvori finansiranja za glavu 60.22
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
Podrška radu organa javne uprave17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
0606
130Opšte usluge17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
0031Stručni i operativni poslovi Pirotskog upravnog okruga17,294,00017,294,00016,908,36716,908,36797.897.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,463,0008,463,0008,327,6218,327,62198.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,283,0001,283,0001,261,6351,261,63598.398.3
413Naknade u naturi20,00020,00020,00020,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima450,000450,000285,390285,39063.463.4
415Naknade troškova za zaposlene248,000248,000239,916239,91696.796.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000190,000185,364185,36497.697.6
421Stalni troškovi3,900,0003,800,0003,794,7433,794,74399.999.9
422Troškovi putovanja80,00080,00067,99467,99485.085.0
423Usluge po ugovoru750,000750,000744,030744,03099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje550,000550,000546,644546,64499.499.4
426Materijal850,000900,000893,085893,08599.299.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,00034,81634,81687.087.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih260,000260,000252,149252,14997.097.0
organa
512Mašine i oprema210,000260,000254,979254,97998.198.1
60.23JABLANIČKI UPRAVNI OKRUG19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
Izvori finansiranja za glavu 60.23
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
Podrška radu organa javne uprave19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
0606
130Opšte usluge19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
0032Stručni i operativni poslovi Jablaničkog upravnog okruga19,558,00019,558,00015,992,94715,992,94781.881.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,324,0009,324,0007,878,4267,878,42684.584.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,422,0001,422,0001,193,5821,193,58283.983.9
413Naknade u naturi25,00025,00025,00025,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima121,000121,000116,472116,47296.396.3
415Naknade troškova za zaposlene290,000290,000280,579280,57996.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi135,000135,000134,358134,35899.599.5
421Stalni troškovi4,564,0004,564,0004,564,0004,564,000100.0100.0
422Troškovi putovanja197,000197,000120,800120,80061.361.3
423Usluge po ugovoru600,000600,000599,946599,946100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000400,000400,000100.0100.0
426Materijal680,000680,000679,784679,784100.0100.0
512Mašine i oprema1,800,0001,800,000
60.24PČINjSKI UPRAVNI OKRUG16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
Izvori finansiranja za glavu 60.24
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
Podrška radu organa javne uprave16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
0606
130Opšte usluge16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
0033Stručni i operativni poslovi Pčinjskog upravnog okruga16,103,00016,103,00014,930,40914,930,40992.792.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,883,0007,883,0007,566,3377,566,33796.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,200,0001,200,0001,146,3001,146,30095.595.5
413Naknade u naturi40,00040,00026,99426,99467.567.5
414Socijalna davanja zaposlenima540,000540,000497,015497,01592.092.0
415Naknade troškova za zaposlene280,000280,000189,160189,16067.667.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi3,083,0003,083,0003,080,2033,080,20399.999.9
422Troškovi putovanja130,000130,00069,43269,43253.453.4
423Usluge po ugovoru800,000800,000630,150630,15078.878.8
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,000557,733557,73369.769.7
426Materijal1,344,0001,344,0001,167,0851,167,08586.886.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema1,0001,000
60.25KOSOVSKI UPRAVNI OKRUG20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
Izvori finansiranja za glavu 60.25
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
Podrška radu organa javne uprave20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
0606
130Opšte usluge20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
0034Stručni i operativni poslovi Kosovskog upravnog okruga20,506,00020,506,00020,376,66720,376,66799.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,600,00012,600,00012,517,36412,517,36499.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,910,0001,910,0001,896,3811,896,38199.399.3
413Naknade u naturi1,00015,00015,00015,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima117,000117,000117,000117,000100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi186,000186,000185,371185,37199.799.7
421Stalni troškovi1,405,0001,391,0001,384,9341,384,93499.699.6
422Troškovi putovanja200,000200,000199,530199,53099.899.8
423Usluge po ugovoru900,000900,000899,999899,999100.0100.0
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge510,000510,000510,000510,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,000800,000800,000100.0100.0
426Materijal1,316,0001,316,0001,315,9991,315,999100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate61,00061,00035,09035,09057.557.5
512Mašine i oprema500,000500,000500,000500,000100.0100.0
60.26PEĆKI UPRAVNI OKRUG7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
Izvori finansiranja za glavu 60.26
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
Podrška radu organa javne uprave7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
0606
130Opšte usluge7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
0035Stručni i operativni poslovi Pećkog upravnog okruga7,162,0007,162,0007,130,8887,130,88899.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,483,0003,483,0003,466,2143,466,21499.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca528,000528,000525,131525,13199.599.5
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000300,000300,000100.0100.0
421Stalni troškovi480,000480,000480,000480,000100.0100.0
422Troškovi putovanja10,00010,000
423Usluge po ugovoru740,000740,000739,672739,672100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,000150,000150,000100.0100.0
426Materijal1,270,0001,270,0001,269,8701,269,870100.0100.0
512Mašine i oprema150,000150,000150,000150,000100.0100.0
60.27PRIZRENSKI UPRAVNI OKRUG8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
Izvori finansiranja za glavu 60.27
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
Podrška radu organa javne uprave8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
0606
130Opšte usluge8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
0036Stručni i operativni poslovi Prizrenskog upravnog okruga8,298,0008,298,0008,207,3628,207,36298.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,921,0004,921,0004,850,5664,850,56698.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca765,000765,000748,652748,65297.997.9
421Stalni troškovi696,000696,000695,603695,60399.999.9
422Troškovi putovanja96,00096,00095,64195,64199.699.6
423Usluge po ugovoru640,000640,000637,540637,54099.699.6
425Tekuće popravke i održavanje292,000292,000291,420291,42099.899.8
426Materijal820,000820,000819,940819,940100.0100.0
512Mašine i oprema68,00068,00068,00068,000100.0100.0
60.28KOSOVSKO-MITROVAČKI UPRAVNI OKRUG14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
Izvori finansiranja za glavu 60.28
01Opšti prihodi i primanja budžeta14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
Podrška radu organa javne uprave14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
0606
130Opšte usluge14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
Stručni i operativni poslovi Kosovsko-mitrovačkog14,792,00014,792,00013,514,08613,514,08691.491.4
0037
upravnog okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,372,00010,372,00010,297,90610,297,90699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,569,0001,569,0001,560,1331,560,13399.499.4
413Naknade u naturi30,00030,0009,0009,00030.030.0
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000252,000252,00083.483.4
415Naknade troškova za zaposlene70,00070,00045,00045,00064.364.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi120,000120,000
421Stalni troškovi310,000310,000231,464231,46474.774.7
422Troškovi putovanja149,000149,00055,12955,12937.037.0
423Usluge po ugovoru620,000620,000191,610191,61030.930.9
426Materijal1,101,0001,101,000726,494726,49466.066.0
512Mašine i oprema149,000149,000145,350145,35097.697.6
60.29KOSOVSKO-POMORAVSKI UPRAVNI OKRUG16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
Izvori finansiranja za glavu 60.29
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
Podrška radu organa javne uprave16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
0606
130Opšte usluge16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
Stručni i operativni poslovi Kosovsko-pomoravskog16,045,00016,045,00015,896,85715,896,85799.199.1
0038
upravnog okruga
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,850,00011,850,00011,808,18411,808,18499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,800,0001,800,0001,788,9401,788,94099.499.4
413Naknade u naturi50,00050,00027,00027,00054.054.0
415Naknade troškova za zaposlene426,000426,000366,621366,62186.186.1
421Stalni troškovi500,000500,000498,241498,24199.699.6
422Troškovi putovanja240,000240,000239,944239,944100.0100.0
423Usluge po ugovoru320,000320,000318,947318,94799.799.7
425Tekuće popravke i održavanje140,000140,000139,102139,10299.499.4
426Materijal638,000638,000637,618637,61899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate15,00015,0006,4606,46043.143.1
512Mašine i oprema66,00066,00065,80065,80099.799.7
61REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA ROBNE REZERVE8,064,044,00010,064,791,8479,808,568,0649,808,568,06497.597.5
Izvori finansiranja za razdeo 61
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,628,769,0005,270,769,0005,014,545,2175,014,545,21795.195.1
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine2,435,275,0004,794,022,8474,794,022,8474,794,022,847100.0100.0
Upravljanje robnim rezervama8,064,044,00010,064,791,8479,808,568,0649,808,568,06497.597.5
2401
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu8,064,044,00010,064,791,8479,808,568,0649,808,568,06497.597.5
0002Obrazovanje, obnavljanje, smeštaj i čuvanje robnih rezervi7,819,744,0009,820,491,8479,591,793,4549,591,793,45497.797.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)147,319,000147,319,000146,614,417146,614,41799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,943,00022,943,00022,254,92522,254,92597.097.0
413Naknade u naturi600,000600,000593,859593,85999.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima3,787,0003,787,0003,223,0863,223,08685.185.1
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0003,105,6563,105,65694.194.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,0001,580,0911,580,09163.263.2
421Stalni troškovi1,150,550,0001,150,550,0001,150,332,9981,150,332,998100.0100.0
422Troškovi putovanja31,000,00031,000,00027,299,39527,299,39588.188.1
423Usluge po ugovoru231,800,000231,800,000193,087,436193,087,43683.383.3
424Specijalizovane usluge68,800,00068,800,00036,858,25036,858,25053.653.6
425Tekuće popravke i održavanje207,600,000207,600,000177,918,699177,918,69985.785.7
426Materijal13,120,00013,120,0007,682,3007,682,30058.658.6
444Prateći troškovi zaduživanja100,000100,00023,25623,25623.323.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,050,0005,050,000146,716146,7162.92.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova80,000,00080,000,00079,208,57979,208,57999.099.0
511Zgrade i građevinski objekti435,000,000435,000,000419,581,865419,581,86596.596.5
512Mašine i oprema21,500,00021,500,00012,049,90012,049,90056.056.0
515Nematerijalna imovina1,800,0001,800,0001,775,5061,775,50698.698.6
521Robne rezerve5,392,975,0007,393,722,8477,308,456,5217,308,456,52198.898.8
0003Skladištenje obaveznih rezervi nafte i derivata nafte244,300,000244,300,000216,774,610216,774,61088.788.7
422Troškovi putovanja300,000300,000208,512208,51269.569.5
423Usluge po ugovoru123,000,000123,000,000116,382,617116,382,61794.694.6
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,0005,508,0005,508,00078.778.7
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0009,993,6009,993,60099.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000199,497199,49710.010.0
511Zgrade i građevinski objekti90,000,00090,000,00079,113,60279,113,60287.987.9
521Robne rezerve12,000,00012,000,0005,368,7835,368,78344.744.7
62CENTAR ZA ISTRAŽIVANjE NESREĆA U SAOBRAĆAJU75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
Izvori finansiranja za razdeo 62
01Opšti prihodi i primanja budžeta75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
0701
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
Stručni poslovi organizovanja i sprovođenja istraživanja75,336,00075,336,00062,260,05562,260,05582.682.6
0011
nesreća u vazdušnom, železničkom i vodnom saobraćaju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,757,00036,757,00034,483,05534,483,05593.893.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,569,0005,569,0005,224,1805,224,18093.893.8
413Naknade u naturi123,000123,00036,00036,00029.329.3
414Socijalna davanja zaposlenima546,000546,000340,442340,44262.462.4
415Naknade troškova za zaposlene400,000360,000305,011305,01184.784.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi120,000160,000141,895141,89588.788.7
421Stalni troškovi10,120,00010,120,0008,133,6008,133,60080.480.4
422Troškovi putovanja2,600,0002,600,0001,160,2431,160,24344.644.6
423Usluge po ugovoru9,310,0009,310,0006,995,3966,995,39675.175.1
Tabela
% izvršenja
Rashodi i izdaci
Programska
konsoli-
EkonomskaInicijalnaTekućaizUkupno
RazdeoGlavaProgramFunkcijaaktivnost/OPISIzvršenje
dovanih
klasifikacijaaproprijacijaaprorijacijakonsolidovanihkol. 10+11
(10:9)
Projekat
sredstava
izveštaja
(12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge750,000750,000719,177719,17795.995.9
425Tekuće popravke i održavanje1,400,0001,400,000206,498206,49814.714.7
426Materijal2,400,0002,400,0001,403,7731,403,77358.558.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate230,000230,00076,07076,07033.133.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih191,000191,000188,009188,00998.498.4
organa
512Mašine i oprema4,220,0004,220,0002,405,2582,405,25857.057.0
515Nematerijalna imovina600,000600,000441,447441,44773.673.6
63NACIONALNA AKADEMIJA ZA JAVNU UPRAVU251,123,000251,123,000229,630,804229,630,80491.491.4
Izvori finansiranja za razdeo 63
01Opšti prihodi i primanja budžeta217,278,000217,278,000209,832,933209,832,93396.696.6
06Donacije od međunarodnih organizacija1,600,0001,600,000940,242940,24258.858.8
56Finansijska pomoć EU32,245,00032,245,00018,857,62818,857,62858.558.5
Stručno usavršavanje u javnoj upravi251,123,000251,123,000229,630,804229,630,80491.491.4
0615
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni251,123,000251,123,000229,630,804229,630,80491.491.4
110
poslovi i spoljni poslovi
Programiranje i sprovođenje programa stručnog usavršavanja205,366,000205,366,000198,438,012198,438,01296.696.6
0001
u javnoj upravi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,561,00063,386,00063,327,85663,327,85699.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,479,0009,604,0009,594,1709,594,17099.999.9
413Naknade u naturi25,00025,0001081080.40.4
414Socijalna davanja zaposlenima810,000810,000299,320299,32037.037.0
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000625,040625,04089.389.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi830,000830,000529,198529,19863.863.8
421Stalni troškovi21,210,00020,955,00018,986,38118,986,38190.690.6
422Troškovi putovanja1,390,0001,390,000760,229760,22954.754.7
423Usluge po ugovoru39,866,00038,916,00036,685,55636,685,55694.394.3
424Specijalizovane usluge1,550,0001,550,0001,080,6301,080,63069.769.7
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0002,300,0001,829,5021,829,50279.579.5
426Materijal3,180,0003,180,0003,082,2663,082,26696.996.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,000125,245125,24583.583.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,00060600.60.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00010,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih35,000290,000288,568288,56899.599.5
organa
512Mašine i oprema2,260,0002,260,0002,243,8842,243,88499.399.3
515Nematerijalna imovina59,000,00059,000,00058,980,00058,980,000100.0100.0
Jačanje profesionalnih kapaciteta državnih službenika na45,757,00045,757,00031,192,79231,192,79268.268.2
4001
položaju
421Stalni troškovi1,564,0001,564,000607,892607,89238.938.9
422Troškovi putovanja2,166,0002,166,0001,063,2101,063,21049.149.1
423Usluge po ugovoru35,052,00035,052,00022,569,69022,569,69064.464.4
426Materijal270,000270,000252,000252,00093.393.3
515Nematerijalna imovina6,705,0006,705,0006,700,0006,700,00099.999.9
64KOMISIJA ZA KONTROLU DRŽAVNE POMOĆI101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
Izvori finansiranja za razdeo 64
01Opšti prihodi i primanja budžeta101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog
2301
sistema101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
110
poslovi i spoljni poslovi
0017Kontrola državne pomoći101,561,000101,561,00091,596,35391,596,35390.290.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)64,545,00064,545,00063,494,82563,494,82598.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,899,0009,899,0009,619,4669,619,46697.297.2
413Naknade u naturi200,000200,000119,000119,00059.559.5
414Socijalna davanja zaposlenima450,000450,000396,392396,39288.188.1
415Naknade troškova za zaposlene467,000467,000321,041321,04168.768.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000185,364185,36492.792.7
421Stalni troškovi11,350,00011,350,0009,978,9839,978,98387.987.9
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000371,667371,66737.237.2
423Usluge po ugovoru6,500,0006,500,0004,729,8114,729,81172.872.8
424Specijalizovane usluge1,100,0001,100,000292,300292,30026.626.6
425Tekuće popravke i održavanje800,000800,00097,12097,12012.112.1
426Materijal1,500,0001,500,000544,521544,52136.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,000768,350768,35030.730.7
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000677,514677,51467.867.8
65REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ENERGETSKE MREŽE39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
Izvori finansiranja za razdeo 65
01Opšti prihodi i primanja budžeta39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
Planiranje i sprovođenje energetske politike39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
0501
430Gorivo i energija39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
Kontrola sistema prenosa električne energije i prirodnog39,922,00039,922,00023,540,49623,540,49659.059.0
0006
gasa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,049,00021,049,00013,884,77413,884,77466.066.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,171,0003,171,0002,436,0362,436,03676.876.8
413Naknade u naturi100,000100,00024,00024,00024.024.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,00097,73397,73324.424.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi2,500,0002,500,0001,537,3071,537,30761.561.5
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,000358,280358,28011.911.9
423Usluge po ugovoru3,500,0003,500,0002,786,0482,786,04879.679.6
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0002,000,000
426Materijal1,000,0001,000,000508,004508,00450.850.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00010,47010,47010.510.5
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,897,8441,897,84494.994.9
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000
Član5.
Ovaj zakon stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srbije”.