Zakon o budžetu Republike Srbije za 2026. godinu

Status propisa

izmenjen

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Član 52. Zakon o budžetu Republike Srbije za 2026. godinu

izmenjen•Starija verzija

Gledate verziju pravnog akta koja više nije važeća

Ovaj propis je izmenjen ili stavljen van snage.

Nema linka za novu verziju
Član52.
Ukupni nivo rashoda i izdataka budžeta Republike Srbije za 2027. godinu ograničen je u iznosu od 2.890.630.000.000 dinara, odnosno za 2028. godinu u iznosu od 2.976.360.000.000 dinara.
Ograničenje rashoda i izdataka iz po razdelima i godinama dato je u sledećoj tabeli:
Tabela
razdeonaziv razdela20272028
1NARODNA SKUPŠTINA6.863.201.0003.339.926.000
2PREDSEDNIK REPUBLIKE229.172.000229.172.000
3VLADA27.124.216.00024.967.142.000
4USTAVNI SUD761.000.000761.000.000
5VISOKI SAVET SUDSTVA258.134.000258.134.000
6SUDOVI44.267.803.00044.267.803.000
7VISOKI SAVET TUŽILAŠTVA208.399.000207.824.000
8 JAVNA TUŽILAŠTVA 11.812.372.000 11.812.671.000
Tabela
9DRŽAVNO PRAVOBRANILAŠTVO1.676.112.0001.669.352.000
10ZAŠTITNIK GRAĐANA264.071.000264.071.000
11POVERENIK ZA INFORMACIJE OD JAVNOG ZNAČAJA I ZAŠTITU PODATAKA O LIČNOSTI479.692.000479.692.000
12POVERENIK ZA ZAŠTITU RAVNOPRAVNOSTI160.677.000160.677.000
13DRŽAVNA REVIZORSKA INSTITUCIJA1.319.415.0001.319.415.000
14FISKALNI SAVET68.041.00068.041.000
15MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA141.674.727.000143.581.794.000
16MINISTARSTVO FINANSIJA812.292.422.000757.577.408.000
17MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA9.766.210.0009.632.081.000
18MINISTARSTVO ZA EVROPSKE INTEGRACIJE1.372.046.0001.372.546.000
19MINISTARSTVO ODBRANE304.516.708.000252.658.701.000
20MINISTARSTVO DRŽAVNE UPRAVE I LOKALNE SAMOUPRAVE1.677.069.0001.677.069.000
21MINISTARSTVO PRIVREDE34.625.073.00034.918.565.000
22MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I INFRASTRUKTURE268.586.272.000206.534.415.000
23MINISTARSTVO PRAVDE28.748.727.00028.712.984.000
24MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODOPRIVREDE133.770.164.000131.032.170.000
25MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE26.800.272.00025.487.192.000
26MINISTARSTVO PROSVETE422.112.255.000421.922.639.000
27MINISTARSTVO ZDRAVLjA40.717.914.00039.606.704.000
28MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE26.825.523.00027.282.701.000
29MINISTARSTVO KULTURE18.079.945.00017.267.345.000
30MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I SOCIJALNA PITANjA243.821.792.000250.144.914.000
31MINISTARSTVO SPORTA6.750.046.0006.825.416.000
32MINISTARSTVO UNUTRAŠNjE I SPOLjNE TRGOVINE1.489.940.0001.489.940.000
33MINISTARSTVO ZA LjUDSKA I MANjINSKA PRAVA I DRUŠTVENI DIJALOG613.160.000613.160.000
34MINISTARSTVO ZA BRIGU O PORODICI I DEMOGRAFIJU2.065.328.0002.065.328.000
35MINISTARSTVO ZA BRIGU O SELU1.291.356.0001.291.356.000
36MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I INOVACIJA40.985.515.00040.674.515.000
37MINISTARSTVO TURIZMA I OMLADINE4.417.753.0004.229.254.000
38MINISTARSTVO INFORMISANjA I TELEKOMUNIKACIJA3.449.689.0003.394.892.000
39MINISTARSTVO ZA JAVNA ULAGANjA25.040.811.00025.049.812.000
40BEZBEDNOSNO-INFORMATIVNA AGENCIJA10.280.311.00010.280.311.000
41REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA ZAKONODAVSTVO154.484.000154.484.000
42REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA JAVNE POLITIKE237.367.000206.117.000
43REPUBLIČKI ZAVOD ZA STATISTIKU1.680.077.0001.403.594.000
44 REPUBLIČKI HIDROMETEOROLOŠKI ZAVOD 2.702.661.000 2.700.445.000
Tabela
45REPUBLIČKI GEODETSKI ZAVOD7.224.017.0007.224.017.000
46REPUBLIČKI SEIZMOLOŠKI ZAVOD29.966.00029.966.000
47REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA IMOVINU REPUBLIKE SRBIJE2.556.431.0002.556.431.000
48CENTAR ZA RAZMINIRANjE111.115.000111.115.000
49ZAVOD ZA INTELEKTUALNU SVOJINU219.354.000219.354.000
50ZAVOD ZA SOCIJALNO OSIGURANjE42.996.00042.996.000
51KANCELARIJA ZA INFORMACIONE TEHNOLOGIJE I ELEKTRONSKU UPRAVU13.343.482.00013.343.482.000
52KANCELARIJA ZA JAVNE NABAVKE117.451.000117.451.000
53REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ZAŠTITU PRAVA U POSTUPCIMA JAVNIH NABAVKI184.533.000184.533.000
54GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE392.159.000392.159.000
55KOMESARIJAT ZA IZBEGLICE I MIGRACIJE1.293.902.0001.293.903.000
56AGENCIJA ZA SPREČAVANjE KORUPCIJE475.242.000395.242.000
57DIREKCIJA ZA ŽELEZNICE106.305.000106.305.000
58REPUBLIČKA AGENCIJA ZA MIRNO REŠAVANjE RADNIH SPOROVA33.887.00033.887.000
59UPRAVA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE REPUBLIČKIH ORGANA5.887.417.0005.887.417.000
60UPRAVNI OKRUZI683.937.000683.937.000
61REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA ROBNE REZERVE4.962.870.0004.962.870.000
62CENTAR ZA ISTRAŽIVANjE NESREĆA U SAOBRAĆAJU81.815.00081.815.000
63NACIONALNA AKADEMIJA ZA JAVNU UPRAVU230.248.000230.248.000
64KOMISIJA ZA KONTROLU DRŽAVNE POMOĆI123.586.000123.586.000
65REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ENERGETSKE MREŽE51.113.00051.113.000
FISKALNI PROSTOR140.440.252.000398.695.401.000
UKUPNO:2.890.630.000.0002.976.360.000.000